Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

gerey

#4230
Kiss My Ass 3
Ha nem lenne benne a slusszpoén teljesen átlagos manga lenne, de így beteg. :D

NLZ

Re:Monster: http://www.batoto.net/comic/_/comics/remonster-r12171/
Light novelből készült manga magyarázó rajzok a narratívához. De tényleg, még csak meg se erőltette magát a mangaka, végig a főhős gondolatait halljuk.
A főhősünk újjűszületik goblinná, aztán The Gamer-szerű felszívós képessége van, de teljesen abszurd módon. Azért még így is megvan a bája.
[reserved]

-OJ-

Koe no Katachi ch.42

Itt egy pillanatra megállt bennem az ütő :zomg:



Koe no Katachi ch.43

De erre a fordulatra sem számítottam ám :zomg:

-OJ-

The Gamer Ch.43

A vöröske egy igazi tsundere.
Jót röhögtem, mikor hősünk kifejlesztett egy hatodik érzék skillt abból, hogy a lány biztosan agyonveri ha megjegyzést mer tenni az elpirultságára :rotfl:

GitW Ch.144

Genki Quuen állati fura volt, dühös DalDal pedig ijesztő :eek:

SaiyaGin

Eszembe jutott, hogy el kéne olvasni a Conan legutóbbi fejezeteit, de kiderült, hogy hetek óta nincs új fejezet. Mint megtudtam, Aoyama rajzolás helyett inkább Brazíliában nézi a vébét. :lol:

gerey

Quote from: -OJ- on 2014-06-29, 21:26:20
GitW Ch.144

Genki Quuen állati fura volt, dühös DalDal pedig ijesztő :eek:
:tezsvir:

GitW 143-144
Na végre zajlanak az események. Queen a végén még a tettek mezejére lép, de úgy tűnik ahhoz Dal Dalnak is lesz hozzáfűzni valója. :D
Az autómosós randiguru meg  :lol:

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2014-06-27, 22:01:14
Koe no Katachi ch.42

Itt egy pillanatra megállt bennem az ütő :zomg:



Koe no Katachi ch.43

De erre a fordulatra sem számítottam ám :zomg:

Sikerült bepótolnom a lemaradásomat és valóban erre nem lehetett számítani.

gerey

GitW 145
OMG Jaegu asked The question. :D
Hát ez sem Dal Dal napja volt :(

chilip

Quote from: gerey on 2014-07-13, 10:02:54
GitW 145
OMG Jaegu asked The question. :D
Hát ez sem Dal Dal napja volt :(

:(

Megmurdel

Majd fordít a helyzeten mikor megtudja, hogy Queen nemet mondott. :)

gerey

Ha Queen itt is nemet mond(amire am elég nagy az esély), akkor minek baszogatta Dal Dalt? :sadpanda:

NLZ

Kizárt, hogy főhősünk összejöjjön bárkivel is. Max akkor, ha ez a webtoon vége.
Szal nem értem, az író minek szorítja magát sarokba. Nagy bravúr kell, hogy kimásszon belőle.

Ezen azért jót röhögtem, hogy mennyire rosszul lett rajzolva:
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2014-07-13, 15:04:18
Ezen azért jót röhögtem, hogy mennyire rosszul lett rajzolva:
[spoiler][/spoiler]
Nah hát igen. :D

NLZ

[reserved]

NLZ

LINE Webtoon elhozta nekünk népszerű webtoonjaink szarul fordított verzióit, meg még néhány újat mellé. De legalább GotW-t el tudtam olvasni aktuálisra SilentSky lemaradása után.

Néhány új darab, amit felvettem:
DICE
Angst, bullying, supernatural, zero to hero, mi kell még? :D

Tales of the Unusual
Nyomi főhősünk rájön, hogy halálra tudja átkozni az iskolatársait. De azért nyomi marad. Thrillernek reklámozza magát a webtoon, a kis aranyos.

10th Dimension Boys
What is this I dont even. Néhány képkocka ökörség, ez a legjobb az összes közül. :)

Sidekick
Fura fantasy szuperhősökkel, ahol egy szuperhős segédjén keresztül követkjük az eseményeket.

Distant Sky
Iskolás nyomigyerek főhősünk felébred valami kómából és posztapokaliptikus kisvárosában találja magát, gyenge lábakon álló magyarázattal bíró, sötétben támadó bogárrajjal.

Family Man
Munkás apát kirúgják, aztán szégyenében maszkot húz és úgy próbál segíteni a gyerekein. Nem tudom még, hová tart ez az egész, de sokan dicsérik.

The Girl from Class
Az egyetemen főhősünk ráizgult valami nagymellű, szemüveges csajra. Nem tudom, hová tart ez, de ha sok a szerencsétlenkedés, akkor kukázom.

Flow
Mindenkinek van egy varázs állata, aztán kivánhat egyet tőle. Főhősünk gyenge állatot kapott, így a hierarchia alján éli az életét. Most történt némi fura faszság, reméljük érdekes marad.


Többről készült már rendes fordítás is nagyobb mennyiségben, talán majd beszámolok azokról, amik megütötték az ingerküszöböm.
[reserved]

Megmurdel

Tora Kiss: A School Odyssey A kezdés jó volt és tetszett story is, de mivel el lett kaszálva nagyon össze lett csapva a vége. 6/10

Leara

Koe no katachi 46: Uenot nem lehet elégszer és elég erősen felpofozni... most is kijárt volna neki pár.
MAL

NLZ

Batoto-ról levették az összes Naver webtoont. :(

Polygon the Wild's: Miért olvasok én ilyeneket?
Flow: Előreolvastam a meglévő részeket. Na kiderült (nem túl meglepő módon) hogy főhősünk mégse egy nyomi, hanem a legnagyobb király a világon. Ezek után átcsaptunk varázslóiskolás sztoriba és jön egy történetszál, ami az egész brutál hierarchikus világában kiéli az író a gyerekkori nyomorait, ezzel az egész súlytalanná vált. Most meg átcsapott a történet Greed Island-ba, jaj.
Tales of the Unusual: Úgy néz ki, hogy ezek ilyen rövidebb történetek lesznek, legalábbis most 12 rész után jött egy teljesen más.
DICE: Naver gányolt verzióban jött némi csavar, nyilatkozok, miután elolvastam a létező fordítást.
[reserved]

gerey

Quote from: Megmurdel on 2014-07-22, 22:35:29
Tora Kiss: A School Odyssey A kezdés jó volt és tetszett story is, de mivel el lett kaszálva nagyon össze lett csapva a vége. 6/10
Túl sokat nem vártam tőle, de ez a befejezés valóban elég összecsapott lett.

6/10

Quote from: NLZ on 2014-07-27, 11:32:01
Batoto-ról levették az összes Naver webtoont. :(

Meglepődtem mikor nem tudtam ott olvasni őket. :(

Megmurdel

GotW 147
:facepalm: Nem hiszem el, hogy ez lesz. Ez akkora egy szar húzás.

NLZ

Quote from: Megmurdel on 2014-08-01, 22:46:30
GotW 147
:facepalm: Nem hiszem el, hogy ez lesz. Ez akkora egy szar húzás.
Jah, valsz egy-két részen belül teszem is lapátra, ez már guilty pleasurenek is rossz. Elégé megváltozott a webtoon a kezdetekhez képest, teljesen más a célközönség ezzel a szerelmi sokszög baromsággal.
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2014-08-01, 23:12:17
Quote from: Megmurdel on 2014-08-01, 22:46:30
GotW 147
:facepalm: Nem hiszem el, hogy ez lesz. Ez akkora egy szar húzás.
Jah, valsz egy-két részen belül teszem is lapátra, ez már guilty pleasurenek is rossz. Elégé megváltozott a webtoon a kezdetekhez képest, teljesen más a célközönség ezzel a szerelmi sokszög baromsággal.
:tezsvir:
Vagy fejezze be pár ch-en belül vagy kezdjen magával valamit, mert már én is ott tartok, hogy dobom a francba, pedig ritkán szoktam webtoont vagy bármi mást is akár dobni.

gerey

Quote from: Megmurdel on 2014-08-01, 22:46:30
GotW 147
:facepalm: Nem hiszem el, hogy ez lesz. Ez akkora egy szar húzás.
Ha ezt behúzza DalDalnak, akkor hagyom a picsbe  :uzi:
De azért azt még mindig bírom ahogy Moon Young zabál és közben osztja az észt.  :D

chilip

Tower of God újraindult  :whoah: Bam haja meg  ^^"

Megmurdel

Ore ga Doutei wo Sutetara Shinu Ken ni Tsuite
Függetlenül attól, hogy eléggé rövidre sikerült szerintem és a vége sem okozott meglepetést, nekem kifejezetten tetszett. 8/10

-OJ-

Szintén Ore ga Doutei

A végére rendesen felpörögtek az események, és bár megoldották azt a problémát, amire az egész cselekmény irányult, de a befejezést akkor is kicsit összecsapottnak éreztem. Én legalábbis nem láttam benne a logikát, hogy [spoiler]ha minden megváltozott, miért vár ugyanaz a sors a karakterekre? És románccal sem jutottak sehova. Hiába lett volna sablon, a romantikus happy end akkor is dobott volna egyet a befejezésen.[/spoiler]

Így csak egy szimplán JÓ olvasmány volt.

7/10

fema

Quote from: chilip on 2014-08-05, 19:45:21
Tower of God újraindult  :whoah: Bam haja meg  ^^"

Gondoltam, megnézem, mi ez a Tower of God, hogy újraindult.
"Jé, ezt nem ismerem, belenézek, érdekes a leírás alapján" - gondoltam.
"Fúj, ez webtoon..." ...  Aztán most ott tartok, hogy teljesen függő lettem...
Ugyan még csak a v2/ch56 fejezetnél járok, de Rachel...
[spoiler]Hogy lehet egyáltalán kigondolni ilyen féreg karaktert? :morci:
Gyűlölöm, irritál, felfordul a gyomrom tőle!  :falba:[/spoiler]

Amúgy nálam abszolút nyerő a ToG. :) (eddig)

chilip

Quote from: fema on 2014-08-14, 23:28:45
Quote from: chilip on 2014-08-05, 19:45:21
Tower of God újraindult  :whoah: Bam haja meg  ^^"

Gondoltam, megnézem, mi ez a Tower of God, hogy újraindult.
"Jé, ezt nem ismerem, belenézek, érdekes a leírás alapján" - gondoltam.
"Fúj, ez webtoon..." ...  Aztán most ott tartok, hogy teljesen függő lettem...
Ugyan még csak a v2/ch56 fejezetnél járok, de Rachel...
[spoiler]Hogy lehet egyáltalán kigondolni ilyen féreg karaktert? :morci:
Gyűlölöm, irritál, felfordul a gyomrom tőle!  :falba:[/spoiler]

Amúgy nálam abszolút nyerő a ToG. :) (eddig)

just as planned muhahaha

NLZ

Na összegyűjtöm, hogy milyen újdonságokba futottam bele, hátha valaki igényt tart rá:

Tale of Eun Aran: B kategóriás martial arts / magic webtoon, ahol mit sem sejtő főhősünk megkapja egy szupermester ki-jét és belecsöppen valami nagy leszámolásba.

DICE: már írtam róla, de most rendesen előre olvastam az elérhető scanlationokat,[ és igen, ez az igazi guilty pleasure, amitől még nem vagyok rosszul. :)

Blind Faith Descent: még egy gagyi webtoon, itt valami szolga srác tanul necromancernek. De a fordító csapat szerintem csak a szex jelenetek miatt csinálja. Néhány rész van még csak.

Douluo Dalu: nem webtoon, hanem csak színes, oldalakra bontott darab. Arról szól, hogy főhősünk újjá születik és emlékezik előző életére. Továbbá a világba, ahova születik, mindenkinek van védőszentje, azt mivel az övé erős, így bekerül a varázslóiskola-féleségbe. Ebből is cska néhány rész van.

Bakuon Rettou: régi manga arról, hogy egy kissrác szép lassan bekerül a helyi motoros bandába. Kevés van még belőle, nem bontakozott ki a sztori, de hosszú idő után úgy néz ki, lesz rendes fordítása.

Boku Girl: gender-bender manga, ahol egy trap srácot átváltoztatják. Alapvetően új nekem ez a műfaj és nem veszi komolyan magát ez a manga, úgyhogy tudok rajta szórakozni.

Tate no Yuusha no Nariagari: RPG manga, ahova mit sem sejtő főhősünket megidézik többedmagával, hogy győzzék le a gonoszt. Ő kapta a pajzshordozó mosdoha szerepét, mindenki leszólja, továbbá az egyedüli, aki úgy néz ki, hogy kiáll mellette, az is tőrbecsalja. Ezek után úgy dönt, hogy ha az egész világ ellene van, akkor ő is a világ ellen lesz. Nem meglepő módon ez is friss, de kiváncsi vagyok, hová fog ez haladni.

Gate - Jietai Kare no Chi nite, Kaku Tatakeri: Tokyo közepére portált nyitnak a mit sem sejtő középkori fantasy világ lakói, hogy majd jól leigázzák azt. Sajnos ezt benézték, úgyhogy a japánok szépen visszavágnak. Főhősnek nevezhető személyünk egy otaku katona, aki (nem) meglepő módon mágnesként vonzza a helyi egzotikus lányokat, mint az elf, a varázsló, a goth loli harcos és a hercegnő. Személyével nem sokat foglalkozik a manga, inkább el van mélyedve az egész helyzetben.

Yae no Sakura: gunslinger girl from the edo period. Nincs sok belőle és a fordítás se gyors, de el lehet vele szórakozni.

Ii Orc no Hi: elf csaj rá akarja magát erőszakolni az ork-ra, de az nem hagyja magát. Egyszerű, de aranyos.


Továbbá belekezdtem néhány novellába. Noha ezek nem mangák, Baka-Updates Manga listázza őket, úgyhogy itt listázom őket. Könyv topicban lévők amúgy se hinném, hogy ezeknek a novelláknak a célközönsége lenne.

Re:Monster (Novel): Hasonló nevű manga eredete, ebből készült az adaptáció. A történet előrébb jár, itt már a főhősünk nagyon felfejlődött, továbbá minden este orgiát rendez. :D

Ark (Novel): Virtual Reality MMORPG, szegény sorsú főhősünk nagyon felfejlődik és megtalálja a játék minden rejtett titkát. Vannak benne nagy hülyeségek játék tervezői oldalról, de még így is a fél karomat odaadnám, hogy játszhassak vele, sőt. Ugyanis ha bekerülnék egy ilyenbe, valószínű soha nem akarnék kimászni belőle. :)  Kiváncsi vagyok, megérem-e, hogy ilyesmit megalkossanak.

The Legendary Moonlight Sculptor (Novel): Kb ugyan az, mint az előző, kb két tucat hasonló trope van bennük, csak itt a főhősünk kevésbé antiszociális. Fordítás viszont nagyon sok van (17 kötet), úgyhogy elleszek vele a hónap hátralevő részében. Sajna elég szedett-vetett a fordítás, a nevek is össze-vissza vannak benne.

Douluo Dalu (Novel): az előbb említett manhua alapja. Sajna csak a bevezető lett lefordítva, viszont az elég részletes ahhoz képest, hogy a manhuában néhány oldalon lezavarták az egészet.

Van még néhány novella, ami tervbe van véve, majd írok azokról is, ha majd egyszer eljutok odáig. :)


Gyors kiegészítés, amiket kifejtettem:

Tonari no Seki-kun: slice of life manga egy kiscsajról, ahogy nézi, a szomszédos padon a srác milyen őrültségekkel játszik. Nagyon kreatív. :)

Shinryaku! Ika Musume: könnyed sztori, ahogy egy polip-lány megpróbál világuralomra törve a felszínre jönni, de helyette összebarátkozik a helyi gyerekekkel. Nem nagy szám, egyelőre parkolópályára tettem, de lehet folytatom.
[reserved]

Megmurdel

DICE-ba belefogok olvasni azt már múltkor is eldöntöttem, de még ToG ott lesz előtte sztem. :D

Am most, h batoto-ról leszedtek minden webtoont hol érdemes olvasni?