Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2015-06-23, 22:45:51
Quote from: Megmurdel on 2015-06-23, 17:38:51
Ratman Végre kint vannak az utolsó fejezetek is. Meg kell, hogy mondjam elég sokat kellet rá várni, de megérte. Én teljesen elégedett vagyok a végével, talán egy dolog van amit furcsálltam, de az nem vészes. Részemről 9/10
Nahát, el sem hiszem... Hát akkor holnap én is befejezem.  :D
Én is csak azért hittem el, mert 3 siteról is kaptam email értesítéseket a fejezetekről. :D

Zelda

#4411
Pandora Hearts
Hát ezt is gyorsan lezavartam, azt kell hogy mondjam.
Régebben nem volt ínyemre a kosztümös parádézás, de a Kuroshitsuji óta ezt a műfajt is megszerettem. Alice csodaországban pedig már annyiszor és annyiféleképpen került feldolgozásra, hogy az ember az ujjain meg se tudja számolni, de a Pandora a legjobbak közé tartozik. Itt-ott ugyan rendkívül zavart a történetvezetés és nekem a panelelhelyezés valahogy nem mindig tetszett, de végül megbarátkoztam vele. A rajzolás sokkal-sokkal szebb mint amit az animében tapasztaltam, még úgy is átjönnek a színek, hogy csak fekete fehérben látom. Plot-twist-ekben meg aztán nem volt hiány, nem győztem kapkodni a fejem már a vége fele. Mindent összevetve kellemes időtöltés volt, izgalmakkal teli, és sok-sok kedves karakterrel, akiket rendesen kidolgoztak és nem csak árnyékszereplők voltak.
Kifejezetten remek darab érdemes rá időt szánni.

EDIT:
Deathtopia ch. 14-ig.
Korábbi ajánlásra kezdtem el, mivel az Eden no Ori mangakájának újabb művéről van szó. 14 chapter még nem sok, így nehéz megítélni, de eddig nem jobb mint az elődje bár nem tudtunk meg sok mindent ennyi idő alatt. Az elképzelés mindazonáltal érdekes, kifejezetten szeretem az ilyen jellegű sztorikat és az art is rengeteget fejlődött, sokkal részletesebb és kidolgozottabb lett. Az Eden-ből visszaköszönő arcokon meg jókat nevetek, már tényleg azt várom, hogy megjelenjen a színen Sengoku azt még a végén kiderül, hogy ez a jövő és ide értek vissza miután elhagyták a szigetet.  :D Nem lesz ez rossz, csak még nagyon kevés az anyag. :/

ÉS:
Ratman
Na a tökéletes hero gag manga.  :D Teljesen elfogadható befejezése volt ez egy remek, nem túl fejtörős, szórakoztató de tökéletesen olvasható mangának. Elvégre néha kell olyan is, amit nem kell komolyan venni.  :jee:

EDIT 2. (Mert most hirtelen mangazabáló lettem.)
Ouroboros
Ikuo és Tatsuya gyerekkorukban szemtanúja voltak nevelőjük halálának, s ami még rosszabb az ügyet maga a rendőrség tussolta el, így mindketten bosszút fogadtak a korrupt rendszer és Yuiko-sensei gyilkosai ellen.
A sztori maga egyszerű, de jól fel van építve. Az art nagyon komoly így még jobban kihangsúlyozza a manga hangulatát ám azért a kellő mennyiségű humor sincs elfelejtve. A szereplők egyéniségek, bár a háttérsztoriját a két főszereplőnek kicsit hamarabb is tálalhatták volna, ennek ellenére elégedett vagyok, mert ez nem maradt el.
Mindent összevetve jó kis detektíves manga ez, bár nem a fejtörősebbek közé tartozik az egyszer biztos.

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2015-06-25, 19:52:30
EDIT:
Deathtopia ch. 14-ig.
Korábbi ajánlásra kezdtem el, mivel az Eden no Ori mangakájának újabb művéről van szó. 14 chapter még nem sok, így nehéz megítélni, de eddig nem jobb mint az elődje bár nem tudtunk meg sok mindent ennyi idő alatt. Az elképzelés mindazonáltal érdekes, kifejezetten szeretem az ilyen jellegű sztorikat és az art is rengeteget fejlődött, sokkal részletesebb és kidolgozottabb lett. Az Eden-ből visszaköszönő arcokon meg jókat nevetek, már tényleg azt várom, hogy megjelenjen a színen Sengoku azt még a végén kiderül, hogy ez a jövő és ide értek vissza miután elhagyták a szigetet.  :D Nem lesz ez rossz, csak még nagyon kevés az anyag. :/

Nem jártam utána, de valszeg csak havi szinten jön a manga azért ilyen lassú.

Zelda

Shibatora
Babyface Tora-chan egy fiatal srác, aki kinézete ellenére tulajdonképpen telivér rendőr... Remek elgondolkodtató manga volt ez a gyermekbűnözésről, ami napjainkban egyre komolyabb gondokat okoz. Az art teljesen rendben volt, ellenben eleinte túl soknak tartottam a szöveget... de meg lehet vele barátkozni, arról nem is beszélve, hogy a sztori hamar izgalmassá válik, így viszonylag gyorsan végeztem vele.

chilip

holy shi the d.gray-man újra beindulását egy nagy minfuckeri kezdi

NLZ

Amiket mostanság olvastam:

Monster x Monster - Egy NEETről szól, ahogy a szörnyekkel teli középkori világában tengeti az életét, azán nézhetjük, ahogy szép lassan fejlődik a karaktere. Ráadásul gyönyörűen rajzolt, így zseniális.
Fujiyama-san wa Shishunki - Nagy benga lány és seggdugó fiú középiskolás szerelmi története. Elmegy.
Red Storm - Sivatagi harcos-szörnyes, tulvilági szupercsávó kitanítja kis főhősünket. Egész jó, bár néha nem tiszta, hogy ki kicsoda és mit miért csinál.
Hatarakanai Futari - NEET testvérpár hétköznapja néhány oldalban. Vicces, de ha belegondolsz, inkább szomorú.
Sumire 17-sai!! - Egy középkorú csávó egy életnagyságú lány bábuval beiratkozik az iskolába. Kellően agyroggyant.
Black Clover - Újabb WSJ manga, varázsló guild, harc, fejlődés. Megfelelően középszerű.
Acony - Élet a barátságos szellemek által járt házban, amiben főhősünk egy zombi lánnyal barátkozik. Nem rossz.
Shiguizue - Szuperképességes, kissé nyomozós. Érdekesnek indult, de most elég gyenge.
Tensei Shitara Slime Datta Ken - Tipikus újjászületős sztori, amiben hősünk egy gyorsan fejlődő poring slime.
Warau Ishi - Szellemes izé. Nem volt rám nagy hatással, de talán érdekesebb lesz.
Chihou Kishi Hans no Junan - Másik világba utazós sztori, de a helyi lakos szemszögéből. Eddig nem nagy szám.
Fukushuu Kyoushitsu - Csajszit brutálisan bántalmazzák suliban, úgyhogy szép lassan mindenkivel leszámol. Meh.

Webtoon:
4 Cut Hero - A démon királyt legyőző hősből NEET lesz, mert az igért fogságban lévő hercegnő fiú. Jópofa komédia.
Builder - Ilyen álomvilágnak nevezett virtuális valóságos harcolás. Nem rossz, de nem is kiemelkedő.
4 God Ranger - Szuperképességes-harcolós szuperlényekkel. Nem túl érdekes.
Märchen - The Embodiment of Tales - Főhősünk speciális regényekből tanulja meg a harcművészetet, úgyhogy sok kis sztori van.

Középszerű Supernatural Martials Arts Manhuák kilóra, most épp ez a divat a reinkarnáció/VR után:
Douluo Dalu - Ez már megy egy ideje, de most felkapták.
Doupo Cangqiong
Xian Ni
The Great Conqueror
Zui Wu Dao
Panlong
Kuangshen
[reserved]

Zelda

NLZ ez nem gyenge termés...  ^^ Kíváncsi lennék mindezt mennyi idő alatt?  :D

Én most a Psyren-t olvastam az elmúlt 2 napban, le is zavartam az egészet ennyi idő alatt.  :P Nem volt rossz darab, kifejezetten tetszett, nem volt túlmagyarázva, eksön volt benne bőven és végeredményben nem lett oltári baromság a vége sem, mint ahogy az elején tartottam tőle, mivel time travel a téma... Egyszer teljesen olvasható volt, Ageha-t meg nagyon megszerettem, mint főszereplőt, bár nálam Kyle volt az adu ász (mind személyiségben, mind karakterdizájn terén). Best of bests: " There's no need to introduce yourself, because I won't remember it anyway... Waste of brain cells you know." Szóval Kyle rulez. Kíváncsi lennék, ha én ezt mondanám munkahelyen valakinek a telefonba, akkor mit szólna.  :rotfl:
Ha valaki esetleg tud valami ehhez hasonlót még, lehetőleg befejezetten, várom a tippeket.  :haha: Köszi!!

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2015-07-22, 17:17:22
NLZ ez nem gyenge termés...  ^^ Kíváncsi lennék mindezt mennyi idő alatt?  :D

Én most a Psyren-t olvastam az elmúlt 2 napban, le is zavartam az egészet ennyi idő alatt.  :P Nem volt rossz darab, kifejezetten tetszett, nem volt túlmagyarázva, eksön volt benne bőven és végeredményben nem lett oltári baromság a vége sem, mint ahogy az elején tartottam tőle, mivel time travel a téma... Egyszer teljesen olvasható volt, Ageha-t meg nagyon megszerettem, mint főszereplőt, bár nálam Kyle volt az adu ász (mind személyiségben, mind karakterdizájn terén). Best of bests: " There's no need to introduce yourself, because I won't remember it anyway... Waste of brain cells you know." Szóval Kyle rulez. Kíváncsi lennék, ha én ezt mondanám munkahelyen valakinek a telefonba, akkor mit szólna.  :rotfl:
Ha valaki esetleg tud valami ehhez hasonlót még, lehetőleg befejezetten, várom a tippeket.  :haha: Köszi!!
Még mielőtt megörülnél a válasznak, nekem egyenlőre nincs ilyen tippem, de szívesen olvasnék én is hasonlót. :D

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2015-07-22, 18:12:11
Még mielőtt megörülnél a válasznak, nekem egyenlőre nincs ilyen tippem, de szívesen olvasnék én is hasonlót. :D
De jó fej vagy, épp kezdtem ujjongani, hogy valaki írt a topicba.  :ejnye:

Megmurdel

Bocsi, hogy csalódást kellett okoznom, de ha valamit tudnék is ajánlani azt garantálom, hogy olvastad már. :D

Zelda

#4420
Quote from: Megmurdel on 2015-07-22, 21:45:17
Bocsi, hogy csalódást kellett okoznom, de ha valamit tudnék is ajánlani azt garantálom, hogy olvastad már. :D
Na ez látod elképzelhető eshetőség.  :D Nem véletlenül figyel a signature-ben az a 666-os :D Bár az anime, de mind1... Erről jut eszembe a 666 Satan nem volt olyan rossz darab.  ::)
Azért keresgélés közben gyorsan felzárkóztattam magam a Tokyo Ghoul:Re legfrissebb részeiből, csak hogy ne unatkozzak. Nem olyan rossz ez a folytatás, bár néha nem nagyon tudom, hogy ki kicsoda, mert pl. Saiko randomban másképp hív mindenkit átlag 2 percenként. A CCG tagok meg aztán tényleg nagyon gyorsan cserélődnek.  ^^" Sasaki viszont idegesít, nem értem, miért kell ennyi személyiséget beletömni egy testbe... Kanekivel már épp megbarátkoztam, most meg idedobta ezt az arcot a mangaka. Pff... De hát ez van.

SZERK:
Magico
Emma 15 éven keresztül mágikus fogságban volt, mert az ő testébe zárták el Echidna-t a hatalmas boszorkány testét és erejét, ami elpusztíthatja az egész Földet... Miután fogvatartója rejtélyes módon eltűnik, Emma útra kel és meglepve fedezi fel, hogy hihetetlen módon vonzza a férfinem egyedeit és természetesen hatalmas slamasztikába kerül, amiből Shion a hírhedt és rettegett fekete mágus menti ki. Shion magyarázatot ad az Emma körül történtekre, majd elmondja neki, hogyan lehet véglegesen semlegesíteni az Emma testében lakozó hatalmas erőt... Ezután pedig megkéri Emma kezét.
Nos nagyon sajnálom, hogy ez a manga ennyire rövid és tartalomszegény volt, mert tulajdonképp potenciál van a sztoriban, a rajzolás meg nekem nagyon tetszett, a harci jelenetek is nagyon szépen lettek kivitelezve... A történetnek viszont nem volt mélysége, s bár a rituálék, amiken keresztül kellett rágniuk magukat viccesek voltak, cselekmény nem sok volt... Ettől függetlenül egynek elment és a karaktereket pedig nagyon megszerettem a végére. Az ürességet pedig számomra a grafika pótolta a legjobban.

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2015-07-22, 22:22:33
SZERK:
Magico
Emma 15 éven keresztül mágikus fogságban volt, mert az ő testébe zárták el Echidna-t a hatalmas boszorkány testét és erejét, ami elpusztíthatja az egész Földet... Miután fogvatartója rejtélyes módon eltűnik, Emma útra kel és meglepve fedezi fel, hogy hihetetlen módon vonzza a férfinem egyedeit és természetesen hatalmas slamasztikába kerül, amiből Shion a hírhedt és rettegett fekete mágus menti ki. Shion magyarázatot ad az Emma körül történtekre, majd elmondja neki, hogyan lehet véglegesen semlegesíteni az Emma testében lakozó hatalmas erőt... Ezután pedig megkéri Emma kezét.
Nos nagyon sajnálom, hogy ez a manga ennyire rövid és tartalomszegény volt, mert tulajdonképp potenciál van a sztoriban, a rajzolás meg nekem nagyon tetszett, a harci jelenetek is nagyon szépen lettek kivitelezve... A történetnek viszont nem volt mélysége, s bár a rituálék, amiken keresztül kellett rágniuk magukat viccesek voltak, cselekmény nem sok volt... Ettől függetlenül egynek elment és a karaktereket pedig nagyon megszerettem a végére. Az ürességet pedig számomra a grafika pótolta a legjobban.
hmmmm most ebbe majd bele kell olvasnom :D  :merci:

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2015-07-27, 13:26:03
hmmmm most ebbe majd bele kell olvasnom :D  :merci:
Hát nem várhatok örökké az ajánlásokra.  :D Nagyon szívesen.  :szemuveges: Azóta már darálom a Doubutsu no Kuni-t.  :haha:
Elég beteg darab, majd ha befejeztem írok róla bővebben.

NLZ

Quote from: Zelda on 2015-07-22, 17:17:22
NLZ ez nem gyenge termés...  ^^ Kíváncsi lennék mindezt mennyi idő alatt?  :D
4 hónap talán? De a többségéből nincs olyan sok, félkész darabok.

Ja, néhány kimaradt:
Saike Mata Shite mo - Kiscsávó ha beugrik a tóba, akkor újraéli a napot és így próbálja megmenteni a kislány barátját. Ez megy néhány fejezeten át, aztán nagy nehezen sikerül és most ilyen szuperhősnek képzeli magát és találkozik más varázsképességűekkel. Meh.
Ultra Battle Satellite - Verekedős manga. WSJ-ben fut, de nem jók az értékelései, úgyhogy néhány részen belül el is meszelik.
Shishunki Bitter Change - Kislány és kisfijú testcserét hajt végre, aztán nézhetjük, ahogy felnőnek. Most eljutottunk a serdülőkorba, és ahogy számítani lehetett rá, kezd kínkeservesen rossz lenni.
Oldman - Sean Connery egy középkori mágus, aki a gonosz királynő ellen harcol egy falábú nővel, egy őrült professzorral és egy boszorkány kiscsajjal. A rajzolás nagyon részletes. Annyira nem nagy szám eddig, de alig jön ki fejezet, így nehéz belelendülni.
Kyokou Suiri - Kripli, szellemeket segítő kiscsaj el próbálja csavarni egy csávó fejét, akiről kiderül, hogy jól elbánik a szellemekkel. Alig van belőle, és nem is sietik a fordítását, úgyhogy nem fűzök hozzá sok reményt.

+1:
Gon - Saitama egy ősidőben élő, sebezhetetlen kis dínó lett és különféle állatokkal éli életét.
[reserved]

Zelda

NLZ nem tudom, hogy győzöd a sok ongoing mangát a listádon, én már lehetőség szerint igyekszem olyat olvasni, ami vagy befejezett, vagy legalább 30+ chapter kint van belőle, mert nem bírom ki, mikor félbe kell hagynom egy sztorit... Az elmúlt 3 hét legnagyobb csalódása számomra a D.N.Angel volt. Viszonylag már régi darab, fordítás azonban a mai napig nem jutott el a manga végéig és ez engem végtelenül idegesít, tekintve hogy nagyon szeretem ezt a mangát (és az animét is).
És ha már itt tartunk, a Machine-doll wa kizutsukanai-t hasonló okokból nem kezdtem el olvasni, pedig már nagyon szeretném...

A mostani projectem pedig:
Doubutsu no kuni up to ch. 32.
Bizonyos szempontból felettébb érdekes manga, főszereplőnk Tarouza bébikorában belecsöppen egy világba, ahol az emberek már kihaltak, és a bolygó minden négyzetcentiméterét állatok uralják (nem a Földről van szó). Tarouza-t tanuki-k nevelik fel, s bár se nem túl erős és még csak nem is kiemelkedően okos, a kisfiúnak mégis van egy képessége, amit minden állat csodál: képes szinte az összes állatfajjal kommunikálni. (Leszögezném, hogy ebben a világban a különböző állatfajok nem értik egymás hangjelzéseit, tehát nagy szó, hogy Tarouza mindegyikkel tud kommunikálni.)
Aztán pedig a sztori abba az irányba terelődik, hogy miképpen lehetne a növényevők és a ragadozók közti hatalmas szakadékot átívelni, hogy ezek a fajok barátok lehessenek, és áthidalják a természet legalapvetőbb "az erős megeszi a gyengét" szakadékot alkotó problémáját.
Az elképzelés nem áll hozzám közel, hisz a természetben ezen szabály ellenére is létezik a harmónia, inkább a mangaka elképzelése érdekel, hogy ezt a problémát hogyan fogja lezárni, úgyhogy kíváncsian olvasom tovább.  ::)

NLZ

Kevés olyan van, ami érdekes is és jó is, így kénytelen vagyok beérni az éppen aktuális darabokkal.

Idén egy mangát olvastam, ami klasszikus (2000), hosszú (12 kötet, 105 fejezet) és még jó is volt annyira, hogy befejezzem, név szerint a BM: Nectar.
[reserved]

Zelda

QuoteDoubutsu no kuni
Bizonyos szempontból felettébb érdekes manga, főszereplőnk Tarouza bébikorában belecsöppen egy világba, ahol az emberek már kihaltak, és a bolygó minden négyzetcentiméterét állatok uralják (nem a Földről van szó). Tarouza-t tanuki-k nevelik fel, s bár se nem túl erős és még csak nem is kiemelkedően okos, a kisfiúnak mégis van egy képessége, amit minden állat csodál: képes szinte az összes állatfajjal kommunikálni. (Leszögezném, hogy ebben a világban a különböző állatfajok nem értik egymás hangjelzéseit, tehát nagy szó, hogy Tarouza mindegyikkel tud kommunikálni.)
Aztán pedig a sztori abba az irányba terelődik, hogy miképpen lehetne a növényevők és a ragadozók közti hatalmas szakadékot átívelni, hogy ezek a fajok barátok lehessenek, és áthidalják a természet legalapvetőbb "az erős megeszi a gyengét" szakadékot alkotó problémáját.
Na befejeztem... A végére volt ott már minden, chimera-k, aztán emberek akik chimera-k lettek, meg chimera-k akik emberszerűek lettek, előkerült csúcstechnológiák, kisbolygó méretű chimera, aztán kiscsillagnyi erővel rendelkező chimera ember formában, szóval mit is mondhatnék, nem unatkoztam, bár túl sokat sem nyújtott a hatásfokozás.  ^^"  A főhős különleges képességeiről meg már nem is ejtek szót. Szó mi szó, happy end lett a vége, úgyhogy nem akarok tovább kötekedni, egynek elment...

Megmurdel

Nem néz ki rosszul, de egyenlőre elvagyok most Magico-val. Max utána abba is beleolvasok. :D

Squazee2005

Quote from: NLZ on 2015-07-30, 20:38:43
Kevés olyan van, ami érdekes is és jó is, így kénytelen vagyok beérni az éppen aktuális darabokkal.

Idén egy mangát olvastam, ami klasszikus (2000), hosszú (12 kötet, 105 fejezet) és még jó is volt annyira, hogy befejezzem, név szerint a BM: Nectar.

Az iszonyat jó volt. Az utolsó oldalon jót nevettem. Csak sok hasonlót nem láttam. Van egy két ilyen katasztrófa-túlélős, mint a 51 Ways to Save Her meg még egy ilyen földrengéses cucc, de arra nem emlékszem sajnos már.

NLZ

Köszi, majd belenézek abba.

Ja, ám belekezdtem még pár régebbi, befejezett darabba, de mindegyiket pihentetőre tettem, aztán nem volt kedvem folytatni:

3x3 Eyes - szörny csajszi zombi szolgájává tesz egy fiút, aztán nézhetjük a kalandjaikat. Romantikus szerencsétlenkedés, meg harc a gonoszok ellen.
Danshi Koukousei no Nichijou - Könnyed, idióta humor néhány sulis srácról. Animét anno néztem, az okés volt.
Bokurano - Egy csapat kölyök mechát vezet, hogy szörnyek ellen harcoljon. Pszichológiai, vagyis a legtöbbje szakember segítségére szorulna.
Alyosha! - Szuperbérgyilkos kislány elmegy suliba és egy "normális" lánnyal haverkodik.
Yokohama Kaidashi Kikou - Posztapokaliptikus(?) világban nézzük egy embernek kinéző robot hétköznapjait.
Pluto - A világ legerősebb robotjait vadássza valaki, aztán próbálnak ennek elébe menni.
Fourteen - Mutáns csirkeember kalandjai. Nagyon groteszk, de a vállalkozó szelleműeknek ajánlanám ezt hallgatni mellé, ismételve: The Invisible - The Wall
[reserved]

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.13
Hmmm...Végére kaptunk egy érdekes fordulatot, meg egy új karaktert, kíváncsi leszek mivel folytatják a következő kötetben. Egyébként egy ideje már eléggé endgame szaga van a sztorinak, remélem nem húzza még 10+ köteten át a szerző, vagy ha igen bedobhatna néhány érdekesebb mellékszereplőt is pl.: Accelerator, No.6.

Squazee2005

Akumu no Elevator

150 oldalas történet egy liftbe zárt emberekről. Az ember azt hinné, hogy előre tudja, mi fog történni, mi lesz a csavar, milyen sablonos, aztán jön a közepén a váratlan csavar és a többi csavar persze. Rövid, de leköt és izgalmas is.


NLZ

Zai x 10

Nem túl sok összefüggéssel rendelkező, idióta kis sztorik gyűjteménye. Könnyed szórakozásnak ideális.
9/10

Mamoru 51 no Houhou
Elég rossz volt, tele hülyeségekkel.
Pl hogy az alkohol miatt követnek el az emberek nemi erőszakot. Nem kisfiam, azért csinálják, mert szar alakok.
Amúgy is hülyét kapok attól, ha az alkoholt okolják a másnaposságon kívül bármi másért.
A végén pedig, mikor a kiéhezett férfitömeg megostromolta a nők utolsó bástyáját, azt hittem, hogy a tumblren vagyok.
Jah, és a befejezés pedig az, hogy albérlőtársak lettek. Agyhalál.
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2015-08-05, 00:49:45
Mamoru 51 no Houhou
Elég rossz volt, tele hülyeségekkel.
Pl hogy az alkohol miatt követnek el az emberek nemi erőszakot. Nem kisfiam, azért csinálják, mert szar alakok.
Amúgy is hülyét kapok attól, ha az alkoholt okolják a másnaposságon kívül bármi másért.
A végén pedig, mikor a kiéhezett férfitömeg megostromolta a nők utolsó bástyáját, azt hittem, hogy a tumblren vagyok.
Jah, és a befejezés pedig az, hogy albérlőtársak lettek. Agyhalál.

Köszi, ezzel megspóroltál nekem, nem is tudom mennyi időt, mert már egy ideje fent volt ptr-en de még nem sikerült elkezdeni.

NLZ

Quote from: Megmurdel on 2015-08-05, 10:01:25
Quote from: NLZ on 2015-08-05, 00:49:45
Mamoru 51 no Houhou
Elég rossz volt, tele hülyeségekkel.
Pl hogy az alkohol miatt követnek el az emberek nemi erőszakot. Nem kisfiam, azért csinálják, mert szar alakok.
Amúgy is hülyét kapok attól, ha az alkoholt okolják a másnaposságon kívül bármi másért.
A végén pedig, mikor a kiéhezett férfitömeg megostromolta a nők utolsó bástyáját, azt hittem, hogy a tumblren vagyok.
Jah, és a befejezés pedig az, hogy albérlőtársak lettek. Agyhalál.

Köszi, ezzel megspóroltál nekem, nem is tudom mennyi időt, mert már egy ideje fent volt ptr-en de még nem sikerült elkezdeni.
Örülök, hogy segíthettem. :)
Ha van még valami igazi seinen a listádod, akkor belenézhetek. :)
[reserved]

Megmurdel

Az ismét megköszönném és akkor kapok is az alkalmon, bár átnézve nagyon komoly seinen nincs is köztük. :D Ami olyan azt inkább szoktam a te ajánlásaid után elolvasni.

Kuzu no Honkai
Aka Akatoretachi no Monogatari
Addicted to Curry
Mayonaka no X Giten



NLZ

Seinen alatt nem konkrétan seinenekre gondolok (ez a besorolás úgyis attól függ, melyik magazinban fut), hanem olyan mangákra, amik nem kis taknyok zero2hero történeteiről szólnak, nulla súllyal, vagy arról, hogy a kis takonynak csöcst és/vagy vért tolnak a képébe, miközben az nyavalyog.

Szóval ezek alapján:
Mayonaka no X Giten - Nope
Addicted to Curry - Curry és habkönnyű szexuális zaklatás, még egy kicsit olvasom, nem reménytelen
Kuzu no Honkai - Smut egy degenerált csaj szemszögéből. Nem én vagyok a célközönség, nem bukok a sérült csajokra.
Akaaka Toshita Chi no Monogatari - Szörnyek, bromance, csöcsök, stormtroopers, ntr, rage, hiába mindez, egyszerűen nem köt le
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2015-08-07, 23:06:55
Seinen alatt nem konkrétan seinenekre gondolok (ez a besorolás úgyis attól függ, melyik magazinban fut), hanem olyan mangákra, amik nem kis taknyok zero2hero történeteiről szólnak, nulla súllyal, vagy arról, hogy a kis takonynak csöcst és/vagy vért tolnak a képébe, miközben az nyavalyog.

Szóval ezek alapján:
Mayonaka no X Giten - Nope
Addicted to Curry - Curry és habkönnyű szexuális zaklatás, még egy kicsit olvasom, nem reménytelen
Kuzu no Honkai - Smut egy degenerált csaj szemszögéből. Nem én vagyok a célközönség, nem bukok a sérült csajokra.
Akaaka Toshita Chi no Monogatari - Szörnyek, bromance, csöcsök, stormtroopers, ntr, rage, hiába mindez, egyszerűen nem köt le
:merci:
Jó tudom, viszont ezekre voltam leginkább kíváncsi, hogy van-e értelme elkezdeni őket. Köszönöm még egyszer.

Max ha valami jót szeretnék olvasni majd figyelgetem mit raksz ki ajánlásként ide. :)

chilip

Noblesse 366 - dat last page :O beraknám avatarnak is ha nem sajnálnám azt, hogy megválok a kis poro-tól :D

Bishop

Boku no Hero Academia

Új shounen érdekesség. A világon egyszer csak képességgel rendelkező emberek jelentek meg. Az okát nem tudni, de a történet idejére annyira elterjed, hogy az emberiség nagy része rendelkezik valamilyen képességgel. Azon kevesek, akik pedig nem, azok főleg gyerekkorban gúny tárgyaivá válnak.
A képességek miatt nagyon sok szuperhős mászkál a világon. Szinte mindennapi, hogy egy hős, meg egy gonosztevő összecsapnak. Főhősünk (Izuki Midoriya) ugyan nem rendelkezik képességgel, de minden vágya, hogy egyszer hős legyen, és felvegyék az elit hősképző iskolába.
Mindez azonban meghiúsulni látszik. Ám a világ első számú szuperhőse All Might érdeklődését felkelti főhősünk elszántsága, és elhatározza, hogy kitanítja a mesterségre annyira, hogy felvételt nyerjen az iskolába. Közben az is kiderül, hogy All Might ereje átadható, így már képessége is lesz Midoriyanak. Azonban akkora erő birtokába kerül, hogy puszta ujjpöcköléstől vérben úszik a karja. Így hát csak nagyon ritkán használhatja.

A manga nagy részében az iskolai életről van szó, amolyan szuperhősösen. Eddig érdekesnek tűnik.