Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Oukoku Game
Elfuserált tinik bekerülnek egy egy természetfeletti játékba, hogy naponta változó ranggal utasíthassák egymást feltétel nélkül.
Naná, hogy a szex és a vér kerül elő.
Nálam lapát, de lehet másnak bejön az ilyen. :)

Na meg most látom, hogy néhány régebbi darabot elfelejtettem említeni, szóval nem kell pánikolni, nem mindegyiket az elmúlt hetekben vettem fel. :)

Rikudou
Elfuserált srác erősen hánytatott gyerekkorral felcsap boxosnak.
Nem egy könnyed olvasmány.

RPG (Gaechaban)
Elfuserált VRMMO (mimás), ahol az űbertáp főhősünk visszatér néhány évig tartó ragequit után.
Alapvetően full idióta, bár ez a sötét múlt még kérdéses. Pont most vannak a visszaemlékezős fejezetek, de persze ez nem egy Kubera, úgyhogy nem várok túl mély drámát.

Spirit Migration
Elfuserált szellem a főhősünk, aki képek megszállni szörnyeket. A világ ilyen rpg-jellegű, eddig nem sok minden történt, csak ismerkedtünk.

ReLIFE
Elfuserált gyógyszert kap főhősünk, amitől újra tini lesz, aztán nézhetjük az életét. Akar némi drámát behozni, de komolytalan.

Hinomaru-Zumou
Elfuserált küzdősport manga, azt hogy valami új téma legyen, a szumót választották.
Na meg a főhősünk egy kis seggdugó, hogy legyen mit kompenzálni.

Happiness (OSHIMI Shuzo)
Elfuserált nyominger fiú vámpír lesz, aztán próbál tengődni továbbra is emberként.
Jó lassú, szóval megalszik a számban a vér, mire kisül ebből valami.

Slime-san to Yuusha Kenkyuubu
Elfuserált slime, aki próbál iskolás lányként élni.

Kanojo wa Rokurokubi
Elfuserált, megnyúló nyakú tini lány sztorija, amiben főleg a szomszéd sráccal próbálja szűrni a levet.

I Don't Want to Say I'm a Chicken
Elfuserált csirke lesz a legendás főnixből. Alig volt eddig valami, de kellően szokatlan. :)
[reserved]

Megmurdel

Meg is érkezett a már várva várt manga ajánlás. :D

RPG-t már el is olvastam ameddig kint van. Kicsit fura volt a rajzolás de nem rossz. Egynek elmegy bőven .. és most már tényleg folytatnom kellene ToG-t meg a Kuberát is.

majd még 1-2-be is beleolvasok, aztán meglátom

valamint végre végigértem Magico-n is, persze nem azért, mert nem volt jó, csak nem volt rá sok időm. A legnagyobb hibája a már megemlített rövidsége és ezért ha van rá idő akkor nagyon hamar le lehet tudni a dolgot. Az art remek, arra nem volt panasz, a történet meg elmegy kategória. Összességében megérte elolvasni és ha majd lesz egy normális mangája Iwamoto-nak majd abba is beleolvasok. Amolyan gyengus 7/10

NLZ

ToG most annyira nem az igazi, Baam nagyon nincs a középpontban, ráadásul amit látunk, abból az derül ki, hogy a céljai még mindig elfuseráltak. <_<
Kubera viszont... uhg... Mostmár egyre közeledünk a jó értelemben szörnyű véghez.
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2015-08-26, 02:01:29
ToG most annyira nem az igazi, Baam nagyon nincs a középpontban, ráadásul amit látunk, abból az derül ki, hogy a céljai még mindig elfuseráltak. <_<
Kubera viszont... uhg... Mostmár egyre közeledünk a jó értelemben szörnyű véghez.
Ejj, az nem jó. Pedig az jobban tetszett, bár Kuberából kb 8-9 ch-t olvastam csak el és tesómnak is kb megtiltottam, hogy spoilerezzen. :D

NLZ

Quote from: Megmurdel on 2015-08-26, 09:58:55
Quote from: NLZ on 2015-08-26, 02:01:29
ToG most annyira nem az igazi, Baam nagyon nincs a középpontban, ráadásul amit látunk, abból az derül ki, hogy a céljai még mindig elfuseráltak. <_<
Kubera viszont... uhg... Mostmár egyre közeledünk a jó értelemben szörnyű véghez.
Ejj, az nem jó. Pedig az jobban tetszett, bár Kuberából kb 8-9 ch-t olvastam csak el és tesómnak is kb megtiltottam, hogy spoilerezzen. :D
ToG továbbra is a jobbak közé tartozik, csak míg eddig kiválló darab volt, most inkább csak jó.
Kubera miatt meg ne aggódj, kellően át fogod érezni. Csak ne feledd, hogy mindegyik "bevillanásnak" jelentősége van és az író már a legeléjőt kezdve kitalálta, hogy mi lesz a sztori vége és hogy fogunk oda eljutni.
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2015-08-27, 01:33:23
Quote from: Megmurdel on 2015-08-26, 09:58:55
Quote from: NLZ on 2015-08-26, 02:01:29
ToG most annyira nem az igazi, Baam nagyon nincs a középpontban, ráadásul amit látunk, abból az derül ki, hogy a céljai még mindig elfuseráltak. <_<
Kubera viszont... uhg... Mostmár egyre közeledünk a jó értelemben szörnyű véghez.
Ejj, az nem jó. Pedig az jobban tetszett, bár Kuberából kb 8-9 ch-t olvastam csak el és tesómnak is kb megtiltottam, hogy spoilerezzen. :D
ToG továbbra is a jobbak közé tartozik, csak míg eddig kiválló darab volt, most inkább csak jó.
Kubera miatt meg ne aggódj, kellően át fogod érezni. Csak ne feledd, hogy mindegyik "bevillanásnak" jelentősége van és az író már a legeléjőt kezdve kitalálta, hogy mi lesz a sztori vége és hogy fogunk oda eljutni.
Azért hagytam egyenlőre Kuberát abba, mert az elején ToG jobban tetszett.

Kuberát meg akkor óvatosan olvasom majd. :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: Selmo on 2015-09-03, 22:10:52
The New Gate-et valaki olvassa? Milyen?
Elég semmilyen.
Persze csak néhány fejezet van, és az is baromi lassú, de eddig arról van szó, hogy fosimba csávókánk ismerkedik a világgal és alig történik valami.
Volt most egy kis harc, aztán csodálkozott, hogy mi változott a régi világhoz képest, de elég lagymatag.
[reserved]

Megmurdel

Kitsune no Akuma to Kuroi Madousho

Mindössze 27 fejezet, de inkább olvastam volna valami mást helyette.  :frown:

frozenstein

Gunslinger Girl
Az animében feldolgozott kötetek után is volt jó pár érdekes fordulat, viszont a vége valahogy nem lett az igazi. Arra mondjuk számítottam, hogy a szereplők nagyrésze meghal, de nem igazán értem miért kellett az utolsó time-skip-es fejezet :mittomen:.
9/10

frozenstein

Dance in the Vampire Bund
Az első 5 kötetet adaptálták az animében, de már ott is elég sok változtatás volt. Az ezután következő kötetek is egész jók voltak, de a a vége nyitott, gondolom az író betervezte a folytatást.
10/10

Sledge Hammer no Tsuioku
A fókusz átkerül mellékszereplőkre, ez nem jött be különösebben, egy intermezzo-nak a két sorozat között jó volt.
9/10

Scarlet Order
Voltak benne érdekes ötletek, de a vége elég sok mindent nem konkretizált, mintha eredetileg nem így tervezték volna a befejezést.
9/10

Zelda

Holyland
Street fighter manga, méghozzá elég különös fajta. A mangaka különböző harcművészeteket elemez remek illusztrációkkal fűszerezve, miközben saját magáról mesél nyíltan az olvasót megszólítva. Olyan volt mintha egy szakkönyvet, egy mangát és egy kis életrajzot olvastam volna egyszerre. Remek manga, igazán megragadott. (Annyira lekötött, hogy rekordot döntöttem vele: 2 nap alatt végeztem ki a 182 chaptert. xD) Mindent egybevéve királyságos volt.  :jee:

NLZ

Quote from: Zelda on 2016-01-03, 00:22:42
Holyland
Street fighter manga, méghozzá elég különös fajta. A mangaka különböző harcművészeteket elemez remek illusztrációkkal fűszerezve, miközben saját magáról mesél nyíltan az olvasót megszólítva. Olyan volt mintha egy szakkönyvet, egy mangát és egy kis életrajzot olvastam volna egyszerre. Remek manga, igazán megragadott. (Annyira lekötött, hogy rekordot döntöttem vele: 2 nap alatt végeztem ki a 182 chaptert. xD) Mindent egybevéve királyságos volt.  :jee:
Én is úgy voltam vele, hogy jah, az mangaka kiírta magából a gyerekkori lelki bajait, de nem, a többi mangáiban ugyan ezt a lelki nyomort kezdi előről.
[reserved]

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.14
Ez az Imagine Breaker magyarázat nem tetszik :ejj:, meg azóta sem mondták meg mi van benne. Remélem a 20. kötetig befejezi az író, mert egyre inkább csak rétestészta szerű ez a cucc.

NLZ

Hogyhogy még nem írt senki se a Helckről?
Gag manga arról, hogy a démonfölden tournament útján keresik az új demon kinget, erre résztvevőként feltűnik egy human hero, Helck.
Lassan derülnek ki a dolgok, mi is csak kívülről látjuk Helcket, ahogy a többi démon, így nem tiszták a motivációi és a céljai.
Egy kis ajánlásként annyi, hogy van 3 bónusz chapter az elején, azokat érdemes a 11. chapter után elolvasni, úgy állnak jól össze az utalások.
[reserved]

blackronin

#4455
Quote from: NLZ on 2016-02-10, 03:57:53
Hogyhogy még nem írt senki se a Helckről?
Gag manga arról, hogy a démonfölden tournament útján keresik az új demon kinget, erre résztvevőként feltűnik egy human hero, Helck.
Lassan derülnek ki a dolgok, mi is csak kívülről látjuk Helcket, ahogy a többi démon, így nem tiszták a motivációi és a céljai.
Egy kis ajánlásként annyi, hogy van 3 bónusz chapter az elején, azokat érdemes a 11. chapter után elolvasni, úgy állnak jól össze az utalások.
Én olvasom, de eléggé változó színvonalú a sorozat.
Van egy-két tényleg vicces és abszurd poén benne, meg néhány karakter is eléggé eltalált, de azért nem akkora nagy szám az egész.
Többször is előfordult, hogy a fejezeteket simán átpörgettem, annyira unalmasak vagy semmitmondóak voltak.
Helck backstory-ja nem volt rossz, bár eléggé kiszámítható volt, hogy mi fog történni benne.

Nem is tudom, hogy fogom-e folytatni egyáltalán, mert nem köt le annyira.

Szóval igazából nem csodálom, hogy nem említette meg senki (leszámítva minket).  ^^"

kada

Quote from: NLZ on 2016-02-10, 03:57:53
Hogyhogy még nem írt senki se a Helckről?
Gag manga arról, hogy a démonfölden tournament útján keresik az új demon kinget, erre résztvevőként feltűnik egy human hero, Helck.
Lassan derülnek ki a dolgok, mi is csak kívülről látjuk Helcket, ahogy a többi démon, így nem tiszták a motivációi és a céljai.
Egy kis ajánlásként annyi, hogy van 3 bónusz chapter az elején, azokat érdemes a 11. chapter után elolvasni, úgy állnak jól össze az utalások.
Ez meg mi volt...
És hová tűnt a délutánom?

NLZ

Persze nem váltotta meg a világot, de nekem tetszett. Örülök, hogy legalább egy embert rávettem :)

Itt van még néhány bónusz fejezet: http://reader.kireicake.com/series/helck/
[reserved]

Megmurdel

Quote from: NLZ on 2016-02-13, 05:27:54
Persze nem váltotta meg a világot, de nekem tetszett. Örülök, hogy legalább egy embert rávettem :)

Itt van még néhány bónusz fejezet: http://reader.kireicake.com/series/helck/
Most talán lesz egy kis időm a hétvégén és belenézek én is. :)

NLZ

Kumo Desu ga, Nani ka?

Újjáéledős sztori, csak itt főhősnéninkből egy pók lesz.
Rettentő lassan megy a manga, kétheti, ráadásul nemrég indult.

Viszont az alapanyag nagyon ütős, a webnovella (gyatra) fordítását gyorsan befaltam, és nincs sok panaszom, pedig az nehéz. :D
Talán abból baj lehet, hogy nincs megfelelően részletezve a belső monológ, ami igazából az egész novella.

Szóval sztem egy év múlva érdemes ránézni, addigra hátha halad a manga is valamit.
[reserved]

NLZ

Oh, erről teljesen meg is feledkeztem.

Gosu
Wuxia (kínai magic-martial arts) webtoon.
Főhősünk megkapta a legerősebb martial arts képesítést visszavonultan, de miután visszamegy az emberek közé mestere halála után, kiderül, hogy küldetése lehetetlen, mestere ellenségei mind halottak. Így aztán letelepül egy kis étteremnél és futárként dolgozik ott, miközben szépen elkényelmesedik, elhízik.
Kb erről szól, hogy miképpen is zajlanak az afférjai, ahogy össze-össze találkozik a külvilággal.
Nem meglepő módon nincs sok belőle (28 fejezet), de meglehetősen szórakoztató.
[reserved]

frozenstein

Dansai Bunri no Crime Edge
Kifejezetten tetszett. A végére tartogatott a mangaka pár meglepő fordulatot, de nem lett összecsapva befejezés se. Kár, hogy az anime csak az első 4 kötetet adaptálta.
10/10

Isley

Bakudan

Azzal fogott meg magának, hogy a főszereplőről azt állították, hogy a Fist Of The North Star legendájáról, Raoh-ról mintázta Akira Miyashita. Az első fejezetekben ez talán így is volt, később már kevésbé. Az egész manga összesen 2 kötet, 17 fejezet, a vége alapján azt mondom, valószínűleg elkaszálták, pedig volt benne fantázia.
A főszereplő, Baku Ryosuke, röviden Bakudan, először a világ legkeményebb yakuzája akar lenni, de egy váratlan esemény hatására elkezdi érdekelni az ökölvívás. Megfogadja, hogy mindenkit legyőz és a legerősebb harcossá válik. Egészen jól is ment ez a vonal, s már vártam az ugyancsak a Fist Of The North Star egyik karaktere, Falco tábornok által ihletett Takajo elleni nagy meccsét, de a sorozat elkaszálása sajnos ezt nem engedte meg a maga pompájában.
90-es évekbeli régi vágású cucc, kemény karakterekkel, durva párbeszédekkel, látványos ökölváltásokkal, jó, de nem kimagasló rajzolásban.

7/10

Megmurdel

Boku dake ga Inai Machi Ami hiányzott kicsit az animéből azt tökéletesen pótolta a manga verzió. Az utolsó pár fejezet pedig remek meglepetésként szolgált, részemről: 10/10  :jee:

Selmo

#4464
Claymore

Kár, hogy a vége elment egy sima shounen figthba. Valami hasonló, de tényleg dark fantasy mangát nem tud valaki? Aminek már vége is van.

Sakuranbo Syndrome

Ez meg amilyen hülyén indított, végül annyira jó lett. Komolyabb romantikus művet keresőknek tudom ajánlani.

Ja igen a Sengoku Strayst meg nem bírtam tovább és 12 után dobtam. Túlságosan idióta karakterekkel van tele, valami komolyabbra számítottam.

A tökéletesség unalmas.

blackronin

Hunter x Hunter 350-351
Ez a manga visszatért a hosszú csendből, rögtön 2 érdekes fejezettel.
Főleg az lepett meg, hogy a héten megkaptuk a sokak által várt Hisoka vs Chollo harcot...  :eek:
Elég fura hogy most vette ezt elő Togashi, de legalább láthatjuk végre az elkövetkező időszakban.

Leara

Quote from: blackronin on 2016-04-22, 10:31:59
Hunter x Hunter 350-351
Ez a manga visszatért a hosszú csendből, rögtön 2 érdekes fejezettel.
Főleg az lepett meg, hogy a héten megkaptuk a sokak által várt Hisoka vs Chollo harcot...  :eek:
Elég fura hogy most vette ezt elő Togashi, de legalább láthatjuk végre az elkövetkező időszakban.
Kíváncsi vagyok, hogy [spoiler]vajon tényleg addig harcolnak-e, amíg az egyikük meg nem hal. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Togashi most kiírja bármelyiküket is, de az se lepne meg, ha mégis megtenné.[/spoiler]
MAL

NLZ

Freaks' Squeele

Francia "manga", de sok elemet kölcsönöz a keleti rokonaitól. Pazar rajzolás, zseniális sztori, kitűnő karakterek, minden ami kell.
Egy harmadrangú szuperhős egyetemen követjük benne, ahogy főszereplő gárdánk különféle kalandokban vesz részt.
Nem fecsérelném rá a szót, érdemes elolvasni most, hogy (már egy ideje) be lett fejezve és az angol fordítás is elkészült hozzá.
[reserved]

blackronin

Hunter x Hunter 352-354
Togashi előtt le a kalappal!
A Hisoka vs Chrollo harc nagyon izgalmas eddig és a taktikák elmagyarázása is nagyon szellemes.
Mostanában az OP után ezt várom a legjobban a heti fejezetek megjelenésekor.  :smile:

blackronin

Hunter x Hunter 355-357 + Hisoka story special
Togashi nagyon elemében van az utóbbi időben.
A Hisoka vs Chrollo harc fantasztikus volt, a lezárása pedig elég bizarr.

Hisoka pedig kapott egy 70 oldalas special-t (Ishida Sui rajzolta, nem Togashi), ami a korai éveket mutatja be.
Elég egyedi art-ja volt neki (mondhatni minimalista), de kétségtelenül átjött a HxH hangulat.