Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: Member on 2006-07-31, 15:48:58
Feladtam a cash-t, remélem, hogy gyorsabban küldik, mint anno White SeeDnek. Ja, és nem tudtam fejből, hogy mennyi is a végösszeg, ezért inkább "több legyen, mint kevesebb" alapon töltöttem ki.

Ajjajj marpedig pontos osszeget kell feladni, ami rajta van a szerzodesen  -_-
Death is the only redemption

Member

Miért, így vmilyen paragraffusokba ütközik? :confused:

zsozso

Quote from: Member on 2006-07-31, 15:59:03
Miért, így vmilyen paragraffusokba ütközik? :confused:

Apehnek pontos osszeg kell ne tolem kerdezd, nem en talaltam ki :/
Death is the only redemption

Member

Akkor küldöm nekik a 120 pluszt mint fagyipénzt. :ejj:

zsozso

Quote from: Member on 2006-07-31, 16:28:32
Akkor küldöm nekik a 120 pluszt mint fagyipénzt. :ejj:

Ezzel csak az a gaz, hogy az oket nem erdekli, a szamlan szereplo osszegnek eggyeznie kell a szamlaszamra erkezo osszegnek. Igen sztem is baromsag, dehat magyarorszagon elunk.
Death is the only redemption

Yakumo

Quote from: zsozso on 2006-07-31, 16:30:52
Quote from: Member on 2006-07-31, 16:28:32
Akkor küldöm nekik a 120 pluszt mint fagyipénzt. :ejj:

Ezzel csak az a gaz, hogy az oket nem erdekli, a szamlan szereplo osszegnek egyeznie kell a szamlaszamra erkezo osszegnek. Igen sztem is baromsag, dehat magyarorszagon elunk.
Ez sajnos így van. Egyeznie kell az összegnek. APEH az APEH. Doh.

Member

Akkor most mihez kezdünk? -_-

zsozso

Quote from: Member on 2006-07-31, 16:38:40
Akkor most mihez kezdünk? -_-

Hat majd a konyvelom sirankozni fog. -_-
Death is the only redemption

nubu015

Emberek ! Tudja valaki hogy áll most a támogatás?
Még mindig negatívban van az ftp?

Ja meg nem lehetne valami önszervező dolog formájában
legalább 500 emberkét találni a ftp-t használók között
aki 1K-pénzt áldozna rá ?
( Aztán akkor egy évre ok is lenne a fenntartás )

Kuroi Tenshi

Zsozso-dono majd megválaszolja, amikor erre jár.

Végülis nem lenne rossz ötlet, ha többen állnánk össze 1-1 előfizetésre: sokan úgyse nagyon használnánk a tárhelyet, viszont a teljes féléves összeget kifizetni csóró egyetemistaként meg nem olyan egyszerű...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-21, 16:17:51Végülis nem lenne rossz ötlet, ha többen állnánk össze 1-1 előfizetésre: sokan úgyse nagyon használnánk a tárhelyet, viszont a teljes féléves összeget kifizetni csóró egyetemistaként meg nem olyan egyszerű...
igen, jó kezdeményezés, de hacsak nem közeli emberekről van szó, akkor sztem igencsak nehéz összeszedni mindenkitől a pénzt. biztos lenne valaki, aki végül visszavonná az ezresét mondjuk, ezzel a többiekre hárítaná, persze a többiek nem igazán akarnak + pénzt beleadni így az szívja meg, aki megelőlegezte a visszalépőnek az ezresét, stb, stb...

szóval nehéz ügy az ilyen, de drukkolok hogy összejöjjön :)

Kuroi Tenshi

#101
Sztem azért megoldható.
Ezt mondjuk félévente csak egyszer kell megcsinálni, tehát akkor még talán megoldható.
Pl feltesszük a kérdést, hogy ki az, aki ebben részt vesz, és azalapján elosztjuk. Esetleg azt is lehetne, hogy ki max mennyivel tudna beszállni. Ha valaki visszamondaná, akkor max én fizetek helyette is. Végülis, evvel támogatok is, és még mindig kisebb összeg (kiv ha csak 1 ember jelentkezik, és mondja vissza :D )


Na akkor lássunk neki:


Ki az, aki vállalkozna közös csomagokra?
Támogatjuk Zsozso-donot és ha többen vagyunk, nem kell annyit kifizetni. Tudom, hogy sokakat (engem is) ez tart vissza. (Meg az, hogy egyetemistaként elég korlátozottak az anyagi erőforrások ;) )
Pl Bronz fél évre 6000. Hárman összeállunk egy csoportba, már csak 2000. Ennyit azért igazán megér, nem?
Na, ki van benne? :)
Bürokráciát átvállalom.

Jelentkezőket majd ide gyűjtöm, pm-ben még lehet érdeklődni, ha lenne kérdés.
Ja és a sigemben is rögzítem

Eddigi jelentkezők:
jómagam beszállok max 4000 erejéig
Zsiga - 2000
Nubu015 2000
Noriko - 2000
Randall - 1000 2000
Sirtomi - 3000
<névtelenségét kéri> - 3000

Eddig összesen: 17000
______________________

2006. 09. 14. 22:01 - lezárva.

Fejleményeket még ide írom, jelenleg úgy néz ki, hogy 3 db Bronz.
Csoportbeosztást még hétvégén megejtem.

Köszönöm a jelentkezőknek, hogy támogatták a kezdeményezést. :)

zsozso

Quote from: nubu015 on 2006-08-21, 16:06:38
Emberek ! Tudja valaki hogy áll most a támogatás?
Még mindig negatívban van az ftp?

Ja meg nem lehetne valami önszervező dolog formájában
legalább 500 emberkét találni a ftp-t használók között
aki 1K-pénzt áldozna rá ?
( Aztán akkor egy évre ok is lenne a fenntartás )

A havi koltseg 90k esha most bejon ez a hulye uj torveny, hogy a minimalber 2xse utan kell adozni akkor +35k.
Death is the only redemption

Kvikveg

Rohadjanak le. Elegem van, hogy mindenhol lehuzzak az embert. :Eztneked:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#104
Quote from: zsozso on 2006-08-21, 17:47:24
A havi koltseg 90k esha most bejon ez a hulye uj torveny, hogy a minimalber 2xse utan kell adozni akkor +35k.
Én úgy tudom, meg némi google után úgy látom, hogy ha külön bejelented, akkor nem kell a minimálbér kétszerese után adózni:
QuoteAbban az esetben, ha a havi 125000 forintnál kisebb a tényleges jövedelem és a foglalkoztató ezt bejelenti az adóhatóságnak, akkor a járulékfizetés a tényleges jövedelem után történik.
Sőt:
QuoteAz elektronikus úton bevallóknak nem kell külön bejelentést tenniük

Edit: innét van.

zsozso

Quote from: Próféta on 2006-08-21, 18:09:08
Quote from: zsozso on 2006-08-21, 17:47:24
A havi koltseg 90k esha most bejon ez a hulye uj torveny, hogy a minimalber 2xse utan kell adozni akkor +35k.
Én úgy tudom, meg némi google után úgy látom, hogy ha külön bejelented, akkor nem kell a minimálbér kétszerese után adózni:
QuoteAbban az esetben, ha a havi 125000 forintnál kisebb a tényleges jövedelem és a foglalkoztató ezt bejelenti az adóhatóságnak, akkor a járulékfizetés a tényleges jövedelem után történik.
Sőt:
QuoteAz elektronikus úton bevallóknak nem kell külön bejelentést tenniük

Edit: innét van.
Majd kiderul, a konyvelom is azt mondta, hogy ez valoszinuleg nemsokaig lesz, mert ugy baromsag, ahogy van. De lattunk mar mind karon varjut.
Death is the only redemption

Cobra

Ennél már csak az nagyobb baromság, hogy ezel együtt azt is be akarják vezetni, hogy amelyik cég veszteséges, az a forgalma után fizessen 2%-ot. Ez már csak azért is vicces, mert így többet kellene fiztenie, mintha nyereséges lenne, csak ugyebár nincs miből.
A dupla járulék minket is igen érzékenyen fog érinteni  :frown:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Hogy működik ez az ftp dolog? Meg amúgy miért ilyen rohadt drága? A forgalom után nincs valami kedvezmény?
Amúgy lehetne úgy csinálni mint a külföldi torrent oldalak, hogy adományokat gyűjtenek.
Öööö, amúgy azon kívül, hogy nekünk ez az ftp nagyon jól jön miért éri emg üzemeltetni? Mert azért egy éves költsége elég durva, főleg ha kb. egy ember fizeti...

Member

Quote from: Randal on 2006-08-21, 22:58:42
Amúgy lehetne úgy csinálni mint a külföldi torrent oldalak, hogy adományokat gyűjtenek.
Ők paypal-lal nyomják, mert az gyors és egyszerű, a fórumon szerintem jó ha 5 embernek van. Amúgy lehet adományozni elég régóta, de nemigen csordogál.
QuoteÖööö, amúgy azon kívül, hogy nekünk ez az ftp nagyon jól jön miért éri emg üzemeltetni? Mert azért egy éves költsége elég durva, főleg ha kb. egy ember fizeti...
Mert zso-nak arany szíve van, mi másért? Max annyi haszna van, hogy néha felkerül egys'más, amit talán őt is érdekli, amúgy ezt leszámítva nem sok öröme lehet belőle.

Cobra

Pont hogy minél nagyobb az adatforgalom, annál drágább. Reklámot meg nem rakhatsz ki érthető okokból :)
Itt is adományokból jön ki az üzemeltetés egy része, csak sajnos kevés az adományozó. Hogy miért jó zsozsonak, hogy ennyit fizet azért, hogy sokan használhassák a szervert, azt nem tudom, de szerintem már ő maga sem :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#110
Quote from: Member on 2006-08-21, 23:31:56
Quote from: Randal on 2006-08-21, 22:58:42
Amúgy lehetne úgy csinálni mint a külföldi torrent oldalak, hogy adományokat gyűjtenek.
Ők paypal-lal nyomják, mert az gyors és egyszerű, a fórumon szerintem jó ha 5 embernek van. Amúgy lehet adományozni elég régóta, de nemigen csordogál.
ne vezesd akaratlanul félre az embereket. adományozni nem lehet, azt jogi problémák miatt kellett megszűntetni. most csak megrendelni a szolgáltatást lehet. nem ugyanaz a kettő.

szerk:
Quote from: Cobra on 2006-08-21, 23:33:09Hogy miért jó zsozsonak, hogy ennyit fizet azért, hogy sokan használhassák a szervert, azt nem tudom, de szerintem már ő maga sem :)
kíváncsi lennék mennyi a támogató. mert ha legalább kijön a havi költség, ha neccesen is, akkor van értelme, de ha nem akkor én megszűntetném fél éven belül, mert manapság sokkal elterjedtebbek lettek egyéb letöltési módok, sztem senki sem halna bele, ha torrenteznie kéne, akármennyire is kényelmesebb (számukra) ez a megoldás.

Member

Quote from: Fazék on 2006-08-21, 23:33:52
nem ugyanaz a kettő.
Értettem. :)

Quoteszerk:
kíváncsi lennék mennyi a támogató. mert ha legalább kijön a havi költség, ha neccesen is, akkor van értelme, de ha nem akkor én megszűntetném fél éven belül, mert manapság sokkal elterjedtebbek lettek egyéb letöltési módok, sztem senki sem halna bele, ha torrenteznie kéne, akármennyire is kényelmesebb (számukra) ez a megoldás.
A torrent még tényleg megfelelő, azt leszámítva, hogy nagyon függ az adott cucc népszerűségétől. Az IRC viszont egy vicc, megaupload úgyszintén. :ejj:

Randal

Na igen. Ftp-ben tényleg az a jó, hogy rengeteg minden rajta van és nem függ attól, hogy hány ember osztja meg.
De ez tényleg gáz, hogy minél több az adatforgalom annál drágább. És még reklámból se jöhet be neki pénz:(

Mondjuk ha millijomos lennék lazán nem érdekelne, hogy mennyit buknék az ftp-n. behozná azt más:)

Hiei-sama

Quote from: Member on 2006-08-22, 01:48:16
Quote from: Fazék on 2006-08-21, 23:33:52
nem ugyanaz a kettő.
Értettem. :)

Quoteszerk:
kíváncsi lennék mennyi a támogató. mert ha legalább kijön a havi költség, ha neccesen is, akkor van értelme, de ha nem akkor én megszűntetném fél éven belül, mert manapság sokkal elterjedtebbek lettek egyéb letöltési módok, sztem senki sem halna bele, ha torrenteznie kéne, akármennyire is kényelmesebb (számukra) ez a megoldás.
A torrent még tényleg megfelelő, azt leszámítva, hogy nagyon függ az adott cucc népszerűségétől. Az IRC viszont egy vicc, megaupload úgyszintén. :ejj:

*OFF*
Irc vicc? haha vicces.Tudnad miket lehet leszedni : p Csak kapcsolatok kellenek hozza ennyi es talan erteni is kene hozza.Aki meg megauploadot hasznal az nc.

nubu015

No én mondjuk nem ilyen összeállós dologra gondoltam, de ez tényleg jó ötlet !

Az USteam ftp-t meg szerintem mindenképp fenn kellene tartani , mert ez már
hogy úgymondjam a magyar-anime-hungarikum ( :))) ) része .
Szóval már majd minden magyar feliratozó az usteames cucc alapján dolgozik.
Meg hát az usteam már egy biztos ponttá lépett elő , mint mondjuk
a feliratok terén az Animeaddicts.
A torrentekkel az a baj hogy régi,meg ritka cuccokat, néha baromi nehéz
összeszedni . ( Akkor már simán megér évi 1-2K-t hogy egyből meg
legyen a cucc semmint hogy 4 nap menjen napi24-ben a gép , aztán
rágjam tövig a körmöm hogy mikor lövik ki a többi seedet) 

Az önszervező dolognál én egy olyanra gondoltam hogy mindenki megpróbálja
összeszedni az ismerőseit ( fizikai ismerős, mail , fórum , msn , icq, akármi )
akik vagy alapból, vagy némi kis ráhatás(szóbeli!) után szociológialag elég
érzékenyek lesznek hogy némi pénzmagot szánjanak rá erre .
( mondjuk egy évre 1K-3K-ig )
Ha a dolog láncszerűen menne , ( én megkeresem az összes ismerősöm ,
és ők is megkeresik az összes ismerősüket ) szerintem gyorsan össze
lehetne szedni annyi emberkét akik egy évre összedobnák a költséget .
( A lényeg a sok ember , kevés pénz . )

És akkor ez után jöhetne ez a jó kis összeállós ötlet , hogy  4-10 ember
összeállna , és befizetne egy ilyen bronz csomagra .

A visszalépős emberek meg szerintem nem jelentenének akkora próblémát
mert szerintem értelmesen meg lehet beszélni mindenkivel
hogy akkor csak 1K-t vállaljon be . ( Arról meg visszalépni ..... ) 


Igazából engem még egy olyan becslés érdekelne hogy kb. hányan is
használják az US-t .
( Én úgy tippelem hogy heti/havi rendszereséggel 6-7 ezer ember
biztos használja , ennek csak az ötödét/hatodát kellene elérni valahogy )





Rounin

Nincsenek is ennyien regelve. O_O

zsozso

Quote from: Rounin on 2006-08-22, 17:10:45
Nincsenek is ennyien regelve. O_O

Current users registered: 19825
Death is the only redemption

nubu015

Quote from: Rounin on 2006-08-22, 17:10:45
Nincsenek is ennyien regelve. O_O


Ok ,de mit mond Zs. ?
( Egyébként a kistesóm tök lusta, úgyhogy pölö az
én regemet használja.
Meg melyik reg-adatot nézted ?
A fórumosat , vagy ami az ftp-hez kell ? Mert nekem
pl. tök sokáig nem volt fórumos.
Meg szerintem Mo.-n még mindig sok embernek nincs
gyors netje , így ezekhez közvetve jut el , olyanoktól
akik  meg az US-ről töltenek.
Szal' a lényeg hogy szerintem nem tudsz a reg alapján
pontos számot mondani .
De jó mondjuk hogy erősen túloztam , és csak
500 emberke használja aktívan az Us-t , szerintem
évi/2K-t ők rá tudnának szánni , mert ennyit simán
megér szerintem a dolog ) 


Ja meg akkor 2K-val én is beszállnék
valami csoportba .

nubu015

óóó lekéstem !

Na mind1 most már látja mindenki mi a szitu .


n.

Rounin

Affene, elnéztem egy tizedest... tényleg nem ártana abbahagyni a sprintalvást :redface: My bad.