Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Próféta on 2012-10-10, 00:37:47
QuoteElm=100 és Res=300, akkor Dmg×3
Az a gyanúm, hogy ez Dmg×2 akart volna lenni, és akkor pofonegyszerű a képlet:
Életerő += Dmg × (Elm/100) × (-1 + Res/100)

edit: ninja'ed by NLZ editje
Valóban, elgépeltem, már nem csodálom kiku képletét. :D Köszönöm a megoldást. :hai:

Quote from: NLZ on 2012-10-10, 00:33:37
De a leírásod alapján a Res az az érzékenység,
Igen, így is lehet nézni, de az átlag resistek 100-0 között mozognak, szóval általában az ellenállás mértékét mutatják. (Amúgy szívesen megtépném azt, aki kitalálta, hogy a sebződés mértékét írják oda, ergó 100%=100%-ot sebződik, -100%=100%-ot gyógyul. :ejj: )

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Aztán vigyázz, hogy a gyógyítás ne negatív Dmg-ként legyen megvalósítva, mert akkor magas Res mellett nagyon fog fájni... ;)

Selmo

Halp! Havernak új egér kell, én meg nagyon nem vagyok ezekkel képben.
Kívánságlista:

  • rádiós, 4-5 métert bírjon
  • minimum 5 gombos
  • sehol ne világítson, pláne a görgőnél ne
  • normális méret, ne 10 centinél kisebb gyerekegér
  • lehet beépített akkus is
  • gyártó, szín, DPI állítás nem érdekli

A tökéletesség unalmas.

motifator

Valakinek van tippje hogy a pékbe kéne a "b" részét megoldani ennek a feladatnak?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

 - Kiégés időpontja X valváltozó.
- Max. T időn alatt kiégés valsége P{X<T}= cdfX(t) = 1 - e-T/1000h
- T idő körüli dT-n belül kiégés valsége pdfX(T) = cdf'X(t) = e-T/1000hdT/1000h
- Hideg tartalék max. T-ig kiégés valsége, ha az eredeti 0<t<T körül ég ki: Pr{A maradék (T-t) időt nem bírja ki a hideg tartalék} * pdfX(t) = (1 - e-(T-t)/1000h) * e-t/1000hdt/1000h = e-t/1000hdt/1000h - e-T/1000hdt/1000h
- Hideg tartalék max. T-ig kiégés valsége ∫0T (e-t/1000hdt/1000h - e-T/1000hdt/1000h) = (1-e-T/1000h) - e-T/1000hT/1000h
- T=1000h esetén 1-2/e

Szerintem ennyi. Elszámoltam valahol?
Volt amúgy valami neve az exponenciális eloszlású változók összege eloszlásának.

motifator

#3095
 :merci:
Kösz haver, most értem a végére, és én is ugyanezt kaptam:

Amúgy annyi kellett, hogy igazán leessen, hogy P(x + y <= 1), azaz P(x <= 1 - y), amit keresünk.
Azért voltam zavarban, mert ez többváltozós kalkulus házi, nem valség. Valséget meg ezer éve tanultam, akkor is csak bevezető szinten, és akkor is alig-alig mentem át kettessel.

P.S.: Jó tudni, hogy vannak itt penge matekosok, ahogy egyre durvul a kalkulus, lehet, hogy fogok még házi segítséget kérni :)
P.P.S.: Nem Erlang eloszlásra gondolsz véletlenül? Fingom sincs, hogy miről beszélek, de amikor google-öztem lámpás feladatokra, többször is láttam, hogy emlegették.

Edit: Mielőtt beadom, lehet, hogy át kéne írni mü-re lambdáról, a könyvben is úgy van...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Quote from: Próféta on 2012-11-12, 23:51:11
Volt amúgy valami neve az exponenciális eloszlású változók összege eloszlásának.

Nem a gamma-eloszlás az?


Próféta

Quote from: motifator on 2012-11-13, 00:27:14
Nem Erlang eloszlásra gondolsz véletlenül?
Quote from: Xzone on 2012-11-13, 00:43:06
Nem a gamma-eloszlás az?
Önök nyertek.

.Attila: ?

.Attila

Ja semmi, bekevertem a Poissont, már kopottak az emlékeim.

Próféta

Quote from: .Attila on 2012-11-13, 22:21:40
Ja semmi, bekevertem a Poissont, már kopottak az emlékeim.
Nem baj, tanultunk valamit :)

.Attila

Mármint te :)
Bár érdekel a matek, és külön a statisztika is, mivel jó eséllyel soha nem lesz rá szükségem az életben, így nem foglalkozom vele, hobbi szinten sem.

Kvikveg

En csak csendben hanyok a sarokban a tuladagolastol.  ::)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Puru²

Valaki hozatott már árut a GLS futárral ?

Cobra

Mit szeretnél tudni? Amit nekem eddig hoztak, azt rendesen kihozták, ha nem voltam otthon, akkor meg felhívtak, hogy mi legyen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Puru²

Azt hogy ha a szombati munkanapon rendelek azt hétvégi (+3K) vagy rendes szállításként számolják el ?

Darkstar

Ezt miért nem tőlük kérdezed meg?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

szerintem hivatalos munkanapon nem számolhatnak hétvégét, de DS-nak van igaza: ők mondhatnák meg, bár meglepődnék
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#3108
Kinek milyen tapasztalata van olajradiator, villanykalyha temaban?
Egy kicsi furdoszoba, vagy kicsi felszoba meretu helyseget kene futeni, nem folyamatosan, csak neha, illetve futes vesztartalek alternativa lenne. Mozgathato kell nyilvan.
Van egy regi villanykalyhank, de az elozo elektronikaja elromlott, es hat szo szerint elfustolt. Ennel nem varnank meg...

A neten mindenfelet talaltam, de lovesem nincs melyik milyen.

http://www.bemutatoterem.net/radiator/
http://www.elektro-land.hu/index.php?page=shop.browse&option=com_virtuemart&Itemid=32

A fogyasztas a masik kerdes... napi 1 ora uzemeltetessel vajh mennyit ehet?

Illetve vajon ez tarolhato 5 fok alatt?
"- fagyvédelem: a készülék bekapcsol, ha a környezeti hőmérséklet 5 C alá esik" - magat vedi vagy a helyseget? :D

Na eddig csak a delonghinal volt ott, hogy hany m3re ajanljak... lol
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Az olajradiátorban olaj van, az nem fagy be (európai hőfokon). A fogyasztás elvileg annyi, mint ami rá van írva teljesítményként.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Kossz!

Nekunk a teraszon allna, egy fedett zart reszen, ott lehulhet boven 5 fok ala ejjel. Kerdes hogy az karositja-e. Mert bekapcsolni nem fog az garantalt, ugyanis bent kapcsoljuk le a hosszabbitot... a villanykalyhanal ilyen kerdes fel sem merult. XD

A gyartokat nezve a DeLonghinal sok info volt, Heller, Hausernel alig valami es azoknak nem ez a fo profilja, bar legalabb nemetes modon ipari izegyartassal foglalkoznak, a delonghira nekem kb a kavefozo ugrik be...

Asszem megint tulvarialom a dolgokat. Bar hogy ebbol az olaj ne folyjon ahhoz tudni kell hogy kell legyartani, hogy kesobb hotagulas, ezaz hatasara ne krepaljon be. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ezeknél általában a vezérlő (semmi komoly elektronikára nem kell gondolni) vagy ritkábban a fűtőszál megy tönkre. Kifolyni szerintem nem tud az olaj, legalábbis akkor nem, ha a lábán áll a fűtőtest.
Egyébként ha olyan kell, ami gyorsan fűt fel egy területet, akkor ez nem jó, arra jobb a halogénes fűtőtest. Ez tartós fűtésre jobb.
Márka szerintem mindegy, mint írtam sokminden nem tud tönkremenni bennük, ami igen, az meg úgyis ugyanaz mindegyikben. Amíg nem a fűtőszál adja meg magát, addig te is meg tudod javítani :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Zsiga kínaija elgondolkoztatott :redface:.
A kérdés, ha Giftként rendelek és összegnek megadok határon belülit, DE [spoiler]mégis megfogja a vám
akkor:

  • kibontják, a számla alapján mi benne van kiszámolják az áfát és azt befizetem, annyit, mintha előre is fizettem volna
  • "értékbecslik" tehát van esélyem, hogy ha nem csúszik át akkor többet  fizetek akár
  • illetve első kettőböl valamelyik kombinálva, valami szabálysértési eljárással
[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Kötve hiszem, hogy lenne benne számla.
Ha megfogják, akkor értékbecslés előtt kapsz levelet, hogy bizonyítsd az árát.
No persze nem tudom mi van, ha kis kínai ráír valami kamu összeget és abba kötnek bele, de nem hinném, hogy ezért téged vonnak felelősségre, hisz akár random ember is küldhet neked csomagot.
[reserved]

.Attila

Singapore Post-tal rendelt cuccokat még nem nagyon vámoltak tudtommal.
Nekem a 40k-s tabletet átengedték.

Zsiga

Az utóbbi pár hónapban nagyon utaznak a kínai telefonokra, 90% hogy meg lesz vámolva.
A benne lévő számla nem érdekli őket (a "gift" meg főleg nem, nem hülyék), neked kell kinyomtatva bevinned a paypal számlát, amit emailben kapsz. [spoiler]Az ebben szereplő összeg átírása elég egyszerű, de erősen illegális...[/spoiler]
Ha nem tudsz/akarsz számlát bemutatni (mert mondjuk tényleg ajándék, csak nem hiszik el) akkor jön az értékbecslős történet, utánanéznek neten hogy mennyit ér a cucc és az alapján számolják a vám+áfa-t.

NLZ

Quote from: Zsiga on 2013-09-24, 13:55:58
Az utóbbi pár hónapban nagyon utaznak a kínai telefonokra, 90% hogy meg lesz vámolva.
A benne lévő számla nem érdekli őket (a "gift" meg főleg nem, nem hülyék), neked kell kinyomtatva bevinned a paypal számlát, amit emailben kapsz. [spoiler]Az ebben szereplő összeg átírása elég egyszerű, de erősen illegális...[/spoiler]
Ha nem tudsz/akarsz számlát bemutatni (mert mondjuk tényleg ajándék, csak nem hiszik el) akkor jön az értékbecslős történet, utánanéznek neten hogy mennyit ér a cucc és az alapján számolják a vám+áfa-t.
Nekem nyár elején volt egy vámos ügyem, akkor papíron kaptam a felszólítást és emailben kellett elküldeni az adatokat. :D
Ám a gift is csak valami 10k értékig áfamentes, utána lehet perkálni. Egy telefon pedig ugye ritkán kerül ilyen kevésbe.
[reserved]

Nakedape

45-eurig áfamentes ha jól olvastam, de nem lényeg persze, mert úgyis kívül. danke az adatokért amúgy
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Nem tudja valaki, hogy kulteri gazcsovet mivel tekernek korbe? A mienk mar ugy nez ki, hogy borzalmas. Marmint egyben van, csak nem tul esztetikus...
Azt sem teljesen ertem hogy egyaltalan miert van korbetekerve, hacsak nem festes helyett. Mert ez nem tavhovezetek hogy szigetelni kelljen. Vagy en tevedek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Nálunk csak festve volt. Sok értelmét nem látom a betekerésnek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !