Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: noriko on 2009-02-25, 18:51:26
Quote from: Xzone on 2009-02-25, 18:37:08
Hmm, tulajdonképp akár ki is használhatnám az épp ma lejáró BKV bérletem :)

Itt lesz, ugye?
igen :)
hmm lehet h mégiscsak fel kellett volna néznem a netre még az egyetemen...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Jó volt, megérte elmennem. Szórakoztató, könnyed vígjáték; nekem leginkább a 70-es, 80-as évek francia vígjátékai jutottak eszembe róla. Mégegyszer köszi, hogy szóltál, Noriko (és külön achievement az is, hogy sikerült felismernünk egymást :) ).

kikuchiyo

Feltehetően látta a képedet, amit a filmmaratonon készítettem rólad :)
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-26, 00:04:46
Feltehetően látta a képedet, amit a filmmaratonon készítettem rólad :)

Igen, igyekeztem folyamatosan azt a vigyort produkálni.

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-26, 00:04:46
Feltehetően látta a képedet, amit a filmmaratonon készítettem rólad :)
hát...szerintem arról a nőt ismerném fel hamarabb :D

Nekem is tetszett a film! Néha kissé lassú volt, de nem zavaróan. Mondjuk érdekesek az ilyen ingyen vetítések... mögöttem lévő sorba a film közepén beült egy sok zacskós jókedvű csövinéni, aki szerintem nem sokat tudott angolul (vagy japánul), de jó hangosan elszórakozott és lelkesen kommentálgatta a filmet. Igaz, nyelvtudás nélkül is lehetett érteni a lényeget. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

Quote from: noriko on 2009-02-26, 03:16:15
Quote from: kikuchiyo on 2009-02-26, 00:04:46
Feltehetően látta a képedet, amit a filmmaratonon készítettem rólad :)
hát...szerintem arról a nőt ismerném fel hamarabb :D

Nekem is tetszett a film! Néha kissé lassú volt, de nem zavaróan. Mondjuk érdekesek az ilyen ingyen vetítések... mögöttem lévő sorba a film közepén beült egy sok zacskós jókedvű csövinéni, aki szerintem nem sokat tudott angolul (vagy japánul), de jó hangosan elszórakozott és lelkesen kommentálgatta a filmet. Igaz, nyelvtudás nélkül is lehetett érteni a lényeget. :)

Az első sorok valamelyikében pedig volt egy fickó, aki a legapróbb poént is hangos, mély "HAHAHA"-val jutalmazta. Így néha kicsit olyan volt, mintha laugh track lenne a film alá vágva.

balaaz

Néztem Sukiyaki Western Django-t Miike Takashitól. Ha valakinél esetleg tervben van a megnézése akkor kímélje meg magát tőle! Teljes időpocsákolás.

Dodes' ka-den-t Kurosawa Akirától viszont érdemes látni - bár '70-ben hatásosabb lehetett mint most, még így is szempárásítós kicsit. Nemrég jött ki belőle valami új verzsön (Criterion).

Xzone

Quote from: balaaz on 2009-04-07, 23:44:55
Néztem Sukiyaki Western Django-t Miike Takashitól. Ha valakinél esetleg tervben van a megnézése akkor kímélje meg magát tőle! Teljes időpocsákolás.

Ha nem haragszol meg, inkább nem hallgatnék rád. Eddig nem volt tervbe véve... most viszont már igen :)

Ramiz

Quote from: balaaz on 2009-04-07, 23:44:55
Néztem Sukiyaki Western Django-t Miike Takashitól. Ha valakinél esetleg tervben van a megnézése akkor kímélje meg magát tőle! Teljes időpocsákolás.

Szerintem: szórakoztató geek-film, Miike válasza a Kill Bill-re. Tarantinonál még több utalást és vagánykodást sikerül belepréselnie a filmbe, és komolyan nem vehető, de nagyon mókás. (4/5)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

balaaz

Miikétől a Sukiyaki előtt csak az Ichit láttam, ami nagyon bejött, ezért már tervben volt, hogy majd kéne még ismerkedni vele, de ez utóbbi nagyon lelombozott. S most kérdezhetném, hogy szerintetek mi az amit tényleg, de tényleg meg kell tőle még nézni: de lásd Sukiyaki - elég nagy lehet a különbség az értékelésben. De azért mégis: Gozu, Audition, Izo, Dead or Alive, Yokai daisensho - ezekben nem fogok (akkorát) csalódni?

Ramiz

Quote from: balaaz on 2009-04-08, 20:57:16
Miikétől a Sukiyaki előtt csak az Ichit láttam, ami nagyon bejött, ezért már tervben volt, hogy majd kéne még ismerkedni vele, de ez utóbbi nagyon lelombozott. S most kérdezhetném, hogy szerintetek mi az amit tényleg, de tényleg meg kell tőle még nézni: de lásd Sukiyaki - elég nagy lehet a különbség az értékelésben. De azért mégis: Gozu, Audition, Izo, Dead or Alive, Yokai daisensho - ezekben nem fogok (akkorát) csalódni?

Honnan tudjuk, hogy miben fogsz csalódni? (Ennyire egyszerűen nem leplezed le a kész időgépünket!!!)
Amit én mindenképpen ajánlanék (mindegyik más stílusú, szóval ha az egyik nem jött be, akkor is nézd meg a másikat):

- Agitator és/vagy Deadly Outlaw Rekka (Miike-féle GENGSZTERFILM): előbbi komolyabb, utóbbi viccesebb, Ichi-sebb
- Gozu (Miike-féle BETEG ÁLLATSÁG, nagyon japán, utána olvasd el a netes magyarázatokat, hogy megértsd a film 1000 db motívumát és utalását)
- The Happiness Of The Katakuris (Miike-féle sehova sem rakható FURA HUMOR)
- Audition (Miike-féle ROMANTIKUS KOMÉDIA, de ne barátnővel nézd... alapmű amúgy)
- Blues Harp (Miike-féle KRIMI-DRÁMA, nagyon jó!)
- Dead Or Alive (Miike-féle OVER THE TOP JAKUZAFILM, Deadly Outlaw-nál 100x betegebb és elborultabb az Ichi irányában)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Az Izot semmiképpen se, az nagyon rossz.

A Visitor Q-t viszont ne hagyd ki. BETEG ÁLLATSÁG ez is, a japán családmodell válságát mutatja be némileg gyomorforgató, ugyanakkor nagyon vicces módon.
Failure is the default option

balaaz


noriko

Holnap lesz az első ingyenfilm az Örökmozgóban tartandó japán filmhétből.

Az én házam (E)

(Bokunchi), japán, 2002, r: Sakamoto Junji, f: Uno Isamu (Saibara Rieko képregényéből), o: Kasamatsu Norimichi, sz: Mizuki Arisa, Yamoto Yuma, Tanaka Yuki
hb/J, 115 perc
with English subtitles

Hosszú távollét után Kyoko két fiával hazatér a Suihei szigetre lányához, Kanokóhoz, hogy új életet kezdjen három különböző apától született gyermekével. Kanoko egy koszos bordélyban kénytelen dolgozni, hogy eltartsa testvéreit. És ezt az idősebb fiú, Itta nem képes elviselni.
A belépés ingyenes/Free entry.
2010. március 25. csütörtök 18:30

imdb-n nem kapott olyan kiemelkedően magas pontszámot, de azért én elnézek rá, szerintem. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

#944
Japán Alapítvány támogatja, de pont náluk 18:40-ig (meg
tovább) vannak az órák, ez pedig 18:30-kor kezdődik ;D
Ha másnak is kedve támad a csoportból, és nem végzünk
túl későn, lehet, hogy páran mi is elnézőek leszünk :haha:

follow-up:
Végül az óra is tovább tartott (7.15-20 körül értünk volna
oda), meg Zsozsóéknak se volt kedve, úgyhogy kihagytuk.
Megnézted? Hogy tetszett?

noriko

#945
Igen, megnéztem. És hát...chotto...
Elég fura volt, amolyan művészfilm, de összességében mégis tetszett. :)
Nem tudom annyira besorolni műfajilag, pedig tuti van rá valami jó kifejezés... (egyfajta burleszk?? groteszk komédia? najó, feladom)
Voltak benne jó poénok, meg drámaian mély gondolatok. A történet egy eldugott kis falucskában játszódik, ahol szinte minden felvonultatott szereplő szélsőségesen furcsa szerzet. A főszereplő egy kisfiú, aki mindent akar tudni, és a falu hibban embereitől várja a válaszokat az élet nagy kérdéseire, gyermeki naivitással befogadva azokat, bár legtöbbször ő látja a legtisztábban a dolgokat. A háttérben pedig olyan komolyabb témák vonulnak fel, mint a megélhetés, a szülő-gyermek kapcsolat, a bűnözés.

-Where do you look for 'normal'?
-In a bowl of warm rice, I think. 
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

#946
Ma is megyek filmet nézni, ha nem túlóráztatnak! Részletek a Japán board - kultúra topicjában, és az imdb-n. A főtéma: moral choices.




(ui: azért írok mindkét helyre, mert egyrészt ezt hátha nem veszi észre, aki csak a másikat nézi, másrészt ide csak azokról a filmekről írok, amiket meg is nézek és be tudok számolni róluk bővebben. vagyis ez a konkrét filmek helye, a másik meg magának a filmhétnek mint eseménynek a helye. :) )
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

#947
A full musor:
http://www.filmarchive.hu/orokmozgo/program/index.php
A Kanari es a Le fogjuk gyozni erdekel. A Fuggokert milyen?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

A mai 18:00as Kanari-ra megy vegul valaki? En most punnyadok...
A holnapira meg remelem lesz idom. Ááááá...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Én már nem tudok többre menni sajna.

Pénteken megnéztem a Fél vallomás (Han-ochi) c. filmet. Annyira japánnak találtam, hogy egyáltalán nem tudtam azonosulni a szereplőkkel, illetve a felvetett problémával. A film arról szól, hogy egy volt nyomozó eutanáziát hajt végre Alzheimer-kóros feleségén, ezt bevallja a rendőrségen, de arról makacsul hallgat, hogy mit csinált a felesége halála utáni két napban. A végén persze mindenre fény derül, csak arra nem, hogy mégis miért hallgatott erről az egészről. Nekem legalábbis nem volt világos. Ez a film az értelmezhetetlensége miatt nem tetszett igazán.
[spoiler=a két nap]kiderül, hogy a pasi csontvelő donor és a két napban elment megkeresni azt a fiúti, aki neki köszönheti életét, és elvileg azért nem akarta ezt bevallani, mert védeni akarta a fiút a médiától... A fiú mellesleg megjelent nézőként a tárgyaláson és a végén már mindenki tudta, hogy mi a helyzet, de a pasi továbbra is tagadott mindent. Miért???[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: noriko on 2010-12-26, 02:35:04
Japán zenei gyöngyszem, csúcskoreográfiával:
http://www.youtube.com/watch?v=dLGMvbzFE_g&feature=youtube_gdata_player

Elvinném pár körre a sárgát.
[spoiler]Természetesen arra gondoltam, hogy amelyik sárgában van.[/spoiler]

noriko

#952
Na, mivel mostanában j-pop korszakomat élem, mindenfélét hallgatok össze-vissza, hátha találok valami jót.
Gondoltam, szemezgetek egy kicsit az eddigiekből: 

Mongol 800 - Chiisana Koi no Uta

Angela Aki - Tegami

NICO Touches the Walls - Diver

Utada Hikaru - Goodbye Happiness

Suga Shikao - Kono yubi tomare

Mostanában berobbantak a koreai lányok is a Japán zeneiparba. Úgy tűnik, lábhosszal vezetnek! :D
KARA - Jumping
SNSD - Genie
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Nem tudom eldönteni, hogy Japánban az animéket formázzák IRL-ről, vagy az IRL-t az animékről...  :3x3:
Például itt van egy ilyen
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2011-02-07, 00:40:12
Nem tudom eldönteni, hogy Japánban az animéket formázzák IRL-ről, vagy az IRL-t az animékről...  :3x3:
Például itt van egy ilyen
A giccsjelzom kiakadt.  :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Egy újabb érdekesség: http://www.youtube.com/watch?v=zLapX8P_V6o

A bevágott kislány 8 éves!

Itt az egész család! http://www.youtube.com/watch?v=EWh7oCo0eZE
Érdemes megfigyelni, ahogy a kisöcsi mindig beáll a megfelelő üres helyre, mint harmadik tag!  :D
"I wish I could, but I don't want to."


noriko

"I wish I could, but I don't want to."

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Cloud


Space Battleship Yamato

http://www.imdb.com/title/tt1477109/


Nem is volt olyan rossz. :)