Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Damnatus

A lényeg, hogy megnyugodhattok!

Ramiz

#91
Hát igen, elég durva volt ez... éjszaka égtek a telefonvonalak, pár helyrõl szóltak, még szerencse, hogy nem érdekel az irodalom, mert különben egész éjjel fent lettem volna, mint a többiek... :rolleyes:
A matekot viszont elcs..tem, ahogy kell... (Egy példát biztos, de a legelején, nehogy véletlenül részpontokat kapjak. :__devil: )
A töri is fent van már mindenhol a neten, de elvileg ugye újra összeállítanak és kinyomtatnak egy másikat... Csak újra ne írassák, mert már így is elegem van... Sírnak utánam az animék és a mangák a gépen... :)

edit:
Kellenek az érettségi tételek elõre???
Milyen lenne az újonnan összeállított érettségi, ha a diákok csinálhatnák...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

Quote from: DamnatusIgen, de ez nagyon nagy paráztatás volt!
Kiváncsi vagyok, mi fog kiderülni!
eddig nem volt olyan év,ahoé ne lett volna botrány az érettségivel...
meg is lepõdtem volna,ha idén nem lett volna..
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Damnatus

Na ja, de szvsz az új törit nem holnap fogjátok ám írni!

Ramiz

De... elvileg holnap, csak két órával késõbb. Aztán hogy mi lesz ebbõl, azt csak a jóist... akarom mondani a magyar bálint tudja. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

:bruhuhu:  :bruhuhu:
Váh!

Piszok dühös vagyok. Nem elég, hogy az usteamet leállítoták.Neeemmmm.
Még az érettségimmel is szórakoznak.

 :mad:  :mad:  :mad:  :mad:
IM MAADDDDDDDDDDDD!

u.i.: valakinek megvannak a töri írásbelik? szeretném tudni, hogy nagyjából milyen feladatokra számítsak majd az új írásbelin(nem nagyon volt szerencsém ilyen feladatokhoz s azért jó lenne ha esetleg tudnám is hogy mit kell csinálni egy ilyen feladatsornál..)

roderick

Quote from: Miuraeddig nem volt olyan év,ahoé ne lett volna botrány az érettségivel...
meg is lepõdtem volna,ha idén nem lett volna..

nekünk pl. annó nem volt... meg is lepödtem :)
najó az eredmény körül voltak kisebb botrányok, de az egyéni szoc.probnak számít már:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Pirula

A töketlenség netovábbja amit az OM-nél mûvelnek. Szorgalmazzaák a Sulinet akciót, nyomják az informatikaoktatást, a végén meg meglepõdnek hogy a tételek ripsz-ropsz elterjednek a neten... Bravó! Bravissimó! :appl::ejj:
Öcsém holnap megy törizni, hát nem irigylem. Eddig vagy ötször módosult az idõpont hogy hányra kell bemenniük. Emellett teljesítsen egy vadiúj rendszerben maximumot kell hoznia, mert a tavaly végzettek ugye 120 ponttal kezdenek.
Magyar Bálintnak ha japán lenne már lenne oka seppukura.  :rolleyes:

roderick

Így járnak azok az országok, ahol a szociológusokat beengedik minisztériumokba(mármint pozíciót is kaphatnak ott, ráadásul miniszterit)... :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Miura

Quote from: PirulaA töketlenség netovábbja amit az OM-nél mûvelnek. Szorgalmazzaák a Sulinet akciót, nyomják az informatikaoktatást, a végén meg meglepõdnek hogy a tételek ripsz-ropsz elterjednek a neten... Bravó! Bravissimó! :appl::ejj:
Öcsém holnap megy törizni, hát nem irigylem. Eddig vagy ötször módosult az idõpont hogy hányra kell bemenniük. Emellett teljesítsen egy vadiúj rendszerben maximumot kell hoznia, mert a tavaly végzettek ugye 120 ponttal kezdenek.
Magyar Bálintnak ha japán lenne már lenne oka seppukura.  :rolleyes:

nézd ott a hiba,hogy az iskola az érettségi elõtt jó egy héttel megkapja a dolgozatot kb...

azért képzeld azt is,hogy én mint tavaly elõtt érettségizettnek,ha szeretnék jelentkezni másodképzésre(de nem akrok,csak tegyük fel),és a közgázra szeretnék mondjuk menni,akkor újra kéne érettségiznem..mert oda felsõ matek és felsõ töri kell..
pedig nekem van érettségim,de nem én tanuljam meg 1 év alatt(jó esetben),amire a középiskolásokat(jó esetben) már a tanáraik felkészítettek,pluszaban õk naponta tanulnak,akik meg korábban érettségiztek,azoknak tanulás,munka és sok kis billió dolog miatt kevesebb idejük van a tanulásra...
nehogy már ránk irigykedjenek..
és arról ne is beszéljek..hogy az elmúlt 2 évben nem tanultam középiskolai anyagot..tehát le vagyok maradva attól a középiskolástól,aki már 4-6-8 éve egyfolytában tanul..tehát kiestem a ritmusból...
szal ezért van az,hogy kedveznek a korábban érettségizetteknek,mert azok nemtudnának felkészülni olyan jól az érettségire,mint egy átlag középsulis..
persze-persze jöhetnek nekem azzal,hogy ez meg igazságtalan az idén érettségizõkkel szemben..de az idén érettségizõk száma még mindig magasabb a régebben érettségizõknél..és uygebár nem egy embert vesznek fel egy szakra..és régebben is voltak régebben érettségizõk...

amúgy egy adat,amit jó ha tudtok..
fizetni kell egy régebben érettségizettnek az új emelt szintû érettségiért,ami ugyebár nem is sikerülhet,és amiért egy középsulisnak nem kell..
ha jól emlékszem az árakra..egy szóbeli/irásbeli vizsga 8000 Ft körül van,nyelvi érettségi és informatikai érettségi szóbeli/írásbeli 10000Ft...
és ugyebár nem egy-egy szóbeli,vagy írásbelit kell lerakni..számoljátok ki hogy kb mennyi pénz lenne..
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Damnatus

Na akinek kell, újraírhatja a matekot, akinek nem, az vagy újraírja, vagy évvégi jegyet kér...

Alkyra

Szal most újra kell írnom a matekot? Nah neee....

Damnatus

Eddig úgy tûnik, de még lehet, hogy lesz variálás...

Alkyra

Grrr..  :mad:  :mad:
Nah ne... Mindent csak ezt ne..

Alkyra

Hát ezt nem hiszem el. Most néztem meg a matek megoldásokat.
(majdnem)HIBÁTLAN dolgozatot írtam!!!

Ilyen nincs. Ezt nem hiszem el. Most legszívesebben egy JÓ nagyon rúgnék abba, aki ezt az egészet elkezdte... :b+:  :b+:  :b+:  :b+:

teraflare

Quote from: MiuraETR?ELTEs vagy?
nem nincs itt semmi hiba az ETR-rel..mert aki 2003 elõtt iratkozott be az ELTEre,azokra a még nem kredites TVSZ vonatkozik..tehát a szerint 4szer lehet felvenni egy tárgyat...(legalábbis az IKs és TTKs szerint)
lapozgatnod kéne a TVSZt ;))
Nem ELTE, SZTE. Itt még hibás néhány dologban az etr (pl. nem számolja az összesen felvett félévek számát, csak az egy félévre esõt. by:TO-s néni ) Én fel tudtam venni olyan tárgyat amit mások nem, mivel csak tárgyfelvételnél van elõfeltételellenõrzés  :) .

teraflare

Höh, amúgy most mi van ezzel a matek, töri magyar izével? Nem nagyon nézek TV-t így nem vagyok képben.

Damnatus

Az, hogy a matekot aki felvételizik újraírja (középfokút), aki nem az vagy újraírja, vagy vhogy az évvégikbõl hoznak ki egy jegyet.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: AlkyraHát ezt nem hiszem el. Most néztem meg a matek megoldásokat.
(majdnem)HIBÁTLAN dolgozatot írtam!!!

Ilyen nincs. Ezt nem hiszem el. Most legszívesebben egy JÓ nagyon rúgnék abba, aki ezt az egészet elkezdte... :b+:  :b+:  :b+:  :b+:
Ne ragadj le itt! Arra gondolj, hogy ha önerõbõl írtál egy jót, akkor valószínûleg megint egy jót fogsz írni, persze ha nem henyéled el az idõt, VISZONT:
akik tudták, milyen feladatok lesznek, azok irtózatosan nagy elõnybe kerültek, és lehet, hogy emiatt õk kerülnek be olyan felsõoktatási helyre, ahova mondjuk te kerültél volna be, de te kiesel, mert õ jutott be a csalás miatt.
Ezért kell újrairatni, akárhányan is tudták elõre a feladatokat.

Alkyra

Quote from: BonciNe ragadj le itt! Arra gondolj, hogy ha önerõbõl írtál egy jót, akkor valószínûleg megint egy jót fogsz írni, persze ha nem henyéled el az idõt, VISZONT:
akik tudták, milyen feladatok lesznek, azok irtózatosan nagy elõnybe kerültek, és lehet, hogy emiatt õk kerülnek be olyan felsõoktatási helyre, ahova mondjuk te kerültél volna be, de te kiesel, mert õ jutott be a csalás miatt.
Ezért kell újrairatni, akárhányan is tudták elõre a feladatokat.

Haaaaiiii Senpai. *lehajtja a fejét*

Most már megnyugodtam.
Végülis igazad van. De tudod mi a poén? Hogy évvégén meg félévkor meg úgy ált. 2es vagyok matekból(amióta egy másik tanárt kaptunk aki nem nagyon kedvel..)
S most 5 érettségit írni... ugye érted? :lazza:

Ramiz

Jó, de ha egy másodképzésre jelentkezõ meg egy elsõképzésre jelentkezõ között kell különbésget tenni (aki frissen jön ki a gimibõl), akkor is a másodképzésnél legyen az elõny???
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

Quote from: RamizJó, de ha egy másodképzésre jelentkezõ meg egy elsõképzésre jelentkezõ között kell különbésget tenni (aki frissen jön ki a gimibõl), akkor is a másodképzésnél legyen az elõny???
õõ másodképzésre csak fizetõs helyre jelentkezhet.....
szal államilag finaszírozott helyt nem vesz el idén érettségizõtõl..
amúgy amit írtam abba bele kell érteni azokat is,akik félévet jártak valahová és rájöttek,hogy nem jó helyre mentek...
szal igazából ,amit írtam azt értsük erre az utóbbi estre,meg azokra,akik nem tanulhattak rögtön tovább gimibõl(mert pl segíteni kellett a családnak,és dolgoznia kellett)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

ArchElf

Nem tudom, hogy elsütötte-e már valaki, de reggel hallottam:
QuoteTanár a diákokhoz kedd reggel:
Most elkezdjük a matematika érettségit; kiosszam a feladatokat, vagy mindenki hozott magával?
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Quote from: Miuraõõ másodképzésre csak fizetõs helyre jelentkezhet.....
szal államilag finaszírozott helyt nem vesz el idén érettségizõtõl..
amúgy amit írtam abba bele kell érteni azokat is,akik félévet jártak valahová és rájöttek,hogy nem jó helyre mentek...
szal igazából ,amit írtam azt értsük erre az utóbbi estre,meg azokra,akik nem tanulhattak rögtön tovább gimibõl(mert pl segíteni kellett a családnak,és dolgoznia kellett)

OK. ;)

ArchElf: még nem hallottam, de jó! :lol: vagy talán :bruhuhu: ? hm. na mindegy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Ma volt matek szóbeli. Elég jól sikerült, könnyû témát húztam (Hasonlóság 3szögek esetében). Az a fickó érettségiztetett, aki a könyvet írta (G.e.r.õ.c.s - Trefortos tanár), amit benyaltam, mint kacsa a taknyot, úgyhogy nem tudtuk nagyon meglepni egymást, bár a középpontos transzformációt k<0 - ra is értelmeztem, amit õ nem tett meg a könyvében. Csak hogy lássa a különbséget: õ Trefortos, én Apáczais vagyok. :D
Amúgy jól esett beszélni a táblánál. 15 percet készültem fel, tanulság, hogy elõbb kell menni, mint a kiírt idõ! (Nekem 15.15 volt a papíron, 15.05-kor már mindenki bent ült, és készült, mikorra én megérkeztem... :o .) Ennyi. Feladat abszolút nem volt nehéz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

Quote from: RamizMa volt matek szóbeli. Elég jól sikerült, könnyû témát húztam (Hasonlóság 3szögek esetében). Az a fickó érettségiztetett, aki a könyvet írta (G.e.r.õ.c.s - Trefortos tanár), amit benyaltam, mint kacsa a taknyot, úgyhogy nem tudtuk nagyon meglepni egymást, bár a középpontos transzformációt k<0 - ra is értelmeztem, amit õ nem tett meg a könyvében. Csak hogy lássa a különbséget: õ Trefortos, én Apáczais vagyok. :D
Amúgy jól esett beszélni a táblánál. 15 percet készültem fel, tanulság, hogy elõbb kell menni, mint a kiírt idõ! (Nekem 15.15 volt a papíron, 15.05-kor már mindenki bent ült, és készült, mikorra én megérkeztem... :o .) Ennyi. Feladat abszolút nem volt nehéz.
gratu.. ;))
ma volt linalg vizsgám..és igen kérdezték,hogy mikor hasonló két mátrix ;)
akkor ha jól értem valami matek szakot néztél ki magadnak?szal valami olyasmit,amiben erõsebben nyomják a matekot??
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Meske

Az emelt szinten hogy van: a diák megy a tanárhoz (tehát másik suliban vizsgázik), vagy a tanár megy a diákhoz? És ha az elõbbi, akkor csak városon belül megy valahova, vagy mehet akár egy másik városba is?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Karma XXL

Quote from: MeskeAz emelt szinten hogy van: a diák megy a tanárhoz (tehát másik suliban vizsgázik), vagy a tanár megy a diákhoz? És ha az elõbbi, akkor csak városon belül megy valahova, vagy mehet akár egy másik városba is?

Diák megy a tanárhoz, és akár más városba is rendelhetnek... Infó írásbelin találkoztam egy szegedi sráccal, aki azért jött, mert át akar menni programtervezõre a közgazdász-informatikus szakról (tehát egyetemista), és ide rendelték. Szegedrõl!  :eeek: