Main Menu

Webhost

Started by zsozso, 2005-02-02, 21:00:59

Previous topic - Next topic

Milyen csomag erdekelne teged?

250MB/500ft+afa
8 (23.5%)
500MB/1000ft+afa
11 (32.4%)
1000MB/2000ft+afa
3 (8.8%)
Nem erdekel
10 (29.4%)
Mas csomag erdekelne (hozzaszolasodban irjad milyen)
2 (5.9%)

Total Members Voted: 34

zsozso

Megprobalkozok 1 kis ceget alapitani es webhostingot letrehozni a lecserelt gepre epitve.
Sajnos ehhez eleg sok ember fog kelleni, ezert is csinalom ezt a "felmerest".
Vmi olyasmire gondoltam hogy a csomagok kb 250MB/500ft+afa 500MB/1000ft+afa 1000MB/2000ft+afa korul lesznek, persze ezek meg valtozhatnak es akar teljesen egyedi csomagokat is ki tudtok majd alakitani. (havonta ertendo)
Ehhez jarni fog virus es spamszurt emailcim is, ami remelhetoleg hasznos lesz tobbeteknek is akiknek mar a hocipoje televan a sok spammel/virusos levellel.
Termeszetesen lehet majd domain-t is regisztralni es szamlat is fogtok kapni a szolgaltatashoz.
Ha valakinek lenne epito jellegu otlete a temahoz ne tartsa vissza magat.
Death is the only redemption

Pirula

Ezek havidíjak? Abszolút nem vagyok képben ezzel, viszont jól jönne nekem egy nagyobbacska tárhely.

zsozso

Quote from: PirulaEzek havidíjak? Abszolút nem vagyok képben ezzel, viszont jól jönne nekem egy nagyobbacska tárhely.
Termeszetesen.
Death is the only redemption

zsozso

Persze ha valakinek jobb 5lete lenne a csomag arainak osszehozasaban az irjon, mert enis latom, hogy nem epp a legaranyosabbak :p
Death is the only redemption

.Attila

Az árak aránytalanok: a 2. csomag 2x akkora tárhelyet biztosít, és csak 1.5x kerül annyiba, mint az 1. A 3. viszont duplaannyiba kerül, mint a 2., tárhelye meg 2x akkora.
Az én észrevételem: kik fogják igénybevenni? Lesznek olyanok, akik az ftp fenntartása érdekében benne lesznek, de azt hiszem, viszonylag igen kevesen, hiszen ha tárhely kéne, akkor mennek, és regisztrálnak ingyenes tárhely oldalakon. Ingyenes e-mail szolgáltatók is vannak, spam- és vírusszûrõkkel.
Nekem spec lenne szükségem nagy tárhelyre (japán videók feltöltésére majd októbertõl), de az 1 giga az kevés.

zsozso

Quote from: TriviAz árak aránytalanok: a 2. csomag 2x akkora tárhelyet biztosít, és csak 1.5x kerül annyiba, mint az 1. A 3. viszont duplaannyiba kerül, mint a 2., tárhelye meg 2x akkora.
Az én észrevételem: kik fogják igénybevenni? Lesznek olyanok, akik az ftp fenntartása érdekében benne lesznek, de azt hiszem, viszonylag igen kevesen, hiszen ha tárhely kéne, akkor mennek, és regisztrálnak ingyenes tárhely oldalakon. Ingyenes e-mail szolgáltatók is vannak, spam- és vírusszûrõkkel.
Nekem spec lenne szükségem nagy tárhelyre (japán videók feltöltésére majd októbertõl), de az 1 giga az kevés.
Hat nemtom ingyenes tarhelyek szepek es jok, csak ha vmit fel akarsz rakni ami nagyobb mint 1-2 mb akkor meglepodve lathatod hogy letoroltek par napon belul.
Termeszetesen mint irtam lehet masfele csomagot is kialakitani a fantaziadtol fugg milyet.
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoHat nemtom ingyenes tarhelyek szepek es jok, csak ha vmit fel akarsz rakni ami nagyobb mint 1-2 mb akkor meglepodve lathatod hogy letoroltek par napon belul.
Termeszetesen mint irtam lehet masfele csomagot is kialakitani a fantaziadtol fugg milyet.
Az lehet. Nekem az egészet törölték, mert nem csináltam honlapot :D
Nekem olyan 2 gigás kéne majd, de csak majd októbertõl talán.

Ramiz

Én a "nem érdekel"-re szavaztam, méghozzá ugyanazon okból, amiért az oldal fenntartásához sem járultam hozzá még: szerveres internetem van, és így nem nagyon tudok fel/letöltögetni. Szóval csak a fórum érdekel. Aztán ha sikerül kisírnom egy ADSL-t, akkor már érdekelni fog a letöltés is. A tárhely... hát... végülis jól jöhet. Postaládám már van egy csomó, de marha kényelmes lenne egy USteames, fõleg, ha sosem lenne "out of order" (egy helyen a kedvenc fórumom és a leveleim: :cool: ). És egy 500.-ast is ki lehet pengetni havonta.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Hát nekem mindegy, hogy csak úgy küldjük a támogatást, vagy tárhely is jár hozzá. Mi biztos igénybevennénk, ha azt mondod ez jobb megoldás.  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

zsozso

Quote from: DjinnHát nekem mindegy, hogy csak úgy küldjük a támogatást, vagy tárhely is jár hozzá. Mi biztos igénybevennénk, ha azt mondod ez jobb megoldás.  :)
Mondjuk ugy, hogy ez igy legalisabb lenne joval :p
Death is the only redemption

Mattanja

Quote from: TriviNekem az egészet törölték, mert nem csináltam honlapot :D
Ismerõs...
Nekem valószínûleg a 2. csomag kellene, de még nem tudom biztosan.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Az árakban nem lehetne degresszív tendenciát alkalmazni?

Djinn

Quote from: zsozsoMondjuk ugy, hogy ez igy legalisabb lenne joval :p
OK, nekem tényleg mindegy.
De miért nem legális a "támogatás"???? Szerintem én annak utalok pénzt akinek kedvem tartja. Vagy nem?  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

zsozso

Quote from: TriviAz árakban nem lehetne degresszív tendenciát alkalmazni?
Az a problema, hogy ahhoz hogy a ceg adozas utan is eletben tudjon maradni, minimum hasonlo arak kellenek, hogy legyenek mivel valag dolgot kell utanna fizetni :(
esha osszehasonlitom 1ik nagyobb webhosting ceg araival azthiszem meg igyis eleg jo aron adom(de mint mar parszor leirtam ez meg eleg keplekeny es lehet kulonbozo csomagokat csinalni csak a kepzeleted szab hatart.) :o

Tárhely mérete: 80 MB
Negyedéves díj   Féléves díj   Éves díj
15 720.- Ft   27 039.- Ft   50 304.- Ft

Tárhely mérete: 40 MB
Negyedéves díj   Féléves díj   Éves díj
10 668.- Ft   18 349.- Ft   34 138.- Ft

Tárhely mérete: 20 MB
Negyedéves díj   Féléves díj   Éves díj
5 184.- Ft   8 917.- Ft   16 589.- Ft
Death is the only redemption

zsozso

Quote from: DjinnOK, nekem tényleg mindegy.
De miért nem legális a "támogatás"???? Szerintem én annak utalok pénzt akinek kedvem tartja. Vagy nem?  :eeek:
Engem is mostanaban vilagositottak fel, hogy ezutan adozni kene es mivel ezt en nem tettem meg ezert illegalis. (marhajo magyar torvenyek -_-)
Death is the only redemption

Djinn

Quote from: zsozsoEngem is mostanaban vilagositottak fel, hogy ezutan adozni kene es mivel ezt en nem tettem meg ezert illegalis. (marhajo magyar torvenyek -_-)
:eek:  Mifene! Akkor én is adócsaló vagyok.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Moha

A magyar adótörvények úgy szarok, ahogy vannak. Egyfelöl pl itt a legmagasabb az áfa, másrészt pl. a távmunka és hasonló sem tud elterjedni, mert mindenért számlát kell adni + adózni, és pl. diákok, akik csinálnák a távmunkát, nem tudnak számlát adni.
Mindegy.

Engem érdekelne egy tárhely, pláne ha normális spamszûrõ email cím is lesz hozzá és mondjuk ha lesz adatbázis elérés. Van egy regisztrált domain nevem és egy félig kész portál rendszerem (sajna nem PHP-ben, hanem ASP-ben). Havi 1000-1500 Ft-ot tudnék érte adni, és ha sikerül összehozni, indítanék rajta egy magyar érdekeltségû AMV katalógust (az AMV.org-hoz hasonlót).
Majd megbeszélhetjük.
Amúgy milyen céget akarsz alapítani? Mert annak is szép költsége van sajnos. :(

Baldy

Engem is érdekel a téma, bár azt kisebb butaságnak tartom, hogy az árak arányosak. Inkább azt ajánlanám, hogy a legnagyobb tárhely mondjuk 1750 Ft. legyen, hogy az ember ugy érezze, az jobban megéri neki. Amugy a gond az egésszel kb. az, hogy ahhoz, hogy a 30k-s kiadásodat fedezni tudd, az adónak hála kb. 60-t kéne keresned, ha nem többet... Ugyhogy szerintem ezt elõbb érdeklõdd meg, hogy miként és mennyibe kerülne, mérd fel a lehetõségeidet, nehogy itt nekünk pofára essél :)
Szal röviden és tömören: jól gondold át :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

TurboK

1 kérdés, mennyi a havi sávszél, és külföldre megy-e? Ha igen, mennyi pluszba kerül a domain cím is hozzá? Miket támogat a szerver (php, mysql adatbázisok (nem/max mennyi adatbázis), stb)? Milyen szinten konfigolható (pl állitható 1 IPre esõ sávszél)?

Ez tényleg kegyetlenül jó ár ugyhogy eléggé érdekel. Csak az anyumnak kell intéznie az ilyesmit mert én a számlázós baromságokhoz nem értek.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

roderick

Quote from: TurboK1 kérdés, mennyi a havi sávszél, és külföldre megy-e? Ha igen, mennyi pluszba kerül a domain cím is hozzá? Miket támogat a szerver (php, mysql adatbázisok (nem/max mennyi adatbázis), stb)? Milyen szinten konfigolható (pl állitható 1 IPre esõ sávszél)?

Ezek engem is érdekelnének, de amúgy az tölet nagyon tetszik... már úgyis tököm tele az ingyenes szolgáltatókkal :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

zsozso

Quote from: TurboK1 kérdés, mennyi a havi sávszél, és külföldre megy-e? Ha igen, mennyi pluszba kerül a domain cím is hozzá? Miket támogat a szerver (php, mysql adatbázisok (nem/max mennyi adatbázis), stb)? Milyen szinten konfigolható (pl állitható 1 IPre esõ sávszél)?

Ez tényleg kegyetlenül jó ár ugyhogy eléggé érdekel. Csak az anyumnak kell intéznie az ilyesmit mert én a számlázós baromságokhoz nem értek.
A kulfoldi savszel eleg minimalis max 100-200kbyte.(mondjuk sztem ezis attol fugg hogy, hogytom megbeszelni a hostingos sracokkal)
Az osszes tobbi megbeszeles szerint fog tortenni.
A domaint valoszinu azoknal fogom tudni megoldani akiknel mostis van a gep, szal az arakat meg nemtudom. Azert is merem fel a dolgot mert, ha ertelmetlen akkor bele se kezdek.
(Az ipre eso savszel allitasa sztem megoldhato, nem az lesz a legnagyobb problema :D)
Death is the only redemption

zsozso

Quote from: roderickEzek engem is érdekelnének, de amúgy az tölet nagyon tetszik... már úgyis tököm tele az ingyenes szolgáltatókkal :)
Naja ezert is gondoltam, hogy vmi hasonlot csinalok, es itt foleg a diakokra probalok epiteni mivel tudom, hogy 1reszt nemsok a penzuk masreszt tobb kell nekik mint 20-30mb -_-
Death is the only redemption

zsozso

Quote from: BaldyEngem is érdekel a téma, bár azt kisebb butaságnak tartom, hogy az árak arányosak. Inkább azt ajánlanám, hogy a legnagyobb tárhely mondjuk 1750 Ft. legyen, hogy az ember ugy érezze, az jobban megéri neki. Amugy a gond az egésszel kb. az, hogy ahhoz, hogy a 30k-s kiadásodat fedezni tudd, az adónak hála kb. 60-t kéne keresned, ha nem többet... Ugyhogy szerintem ezt elõbb érdeklõdd meg, hogy miként és mennyibe kerülne, mérd fel a lehetõségeidet, nehogy itt nekünk pofára essél :)
Szal röviden és tömören: jól gondold át :)
Naja tudom en ezert is irtam hogy a csomagok arai keplekenyek, es valoszinu megbeszeles alapjan fognak menni ;) Az arak kb hasonloak lesznek es valoszinu hogy jobban megfogja mindenkinek erni ha tobbet vesz. Amikor mar lefixaljuk a dolgokat azzal akivel szerzodest kotok addigra meglesz beszelve minden ilyesmi.
Igyekszem okosan csinalni inkabb 5x utannajarok mintsem bebukjak vele par honap alatt szal azert is van ez a topic ;)
A ceggel jaro baromsagokat meg nem nagyon lehet kikerulni, mert rovid idon belul meg*nak ;)
Death is the only redemption

zsozso

Quote from: MohaA magyar adótörvények úgy szarok, ahogy vannak. Egyfelöl pl itt a legmagasabb az áfa, másrészt pl. a távmunka és hasonló sem tud elterjedni, mert mindenért számlát kell adni + adózni, és pl. diákok, akik csinálnák a távmunkát, nem tudnak számlát adni.
Mindegy.

Engem érdekelne egy tárhely, pláne ha normális spamszûrõ email cím is lesz hozzá és mondjuk ha lesz adatbázis elérés. Van egy regisztrált domain nevem és egy félig kész portál rendszerem (sajna nem PHP-ben, hanem ASP-ben). Havi 1000-1500 Ft-ot tudnék érte adni, és ha sikerül összehozni, indítanék rajta egy magyar érdekeltségû AMV katalógust (az AMV.org-hoz hasonlót).
Majd megbeszélhetjük.
Amúgy milyen céget akarsz alapítani? Mert annak is szép költsége van sajnos. :(
Bt-t szeretnek mert ahhoz nemkell elkepeszto mennyisegu penz. (kft hez vmi 3m forint kezdo toke kell :O bthez asszem csak 110k)
Death is the only redemption

Marfy

Én egy e-mail címre és a legkisebb tárhelyre tartanék igényt hogy oda pakolhassam a dolgaimat.
E-mail jó lenne már másik mert a mostani most is rendszerhibát ír ki  :wtf: .
A fizetés hogy menne átutalással vagy csekkel?

Djinn

Quote from: zsozsoBt-t szeretnek mert ahhoz nemkell elkepeszto mennyisegu penz. (kft hez vmi 3m forint kezdo toke kell :O bthez asszem csak 110k)
A BT.hez kel egy kültag is úgy tudom. Ha céged van, akor is kell fizetni a TB-tha nincs bevételed. És vki aki könyvel. Szerintem havi kb. 70-80 ezer után lesz 30 bevétel. És gondolom, jó lenne, ha az indító költsegek is megtérülnének. Nekem ez kicsit soknak tûnik. Nem csak még egy terhet veszel a nyakadba??  :(
Persze ha hosszútávon gondolkodsz, és ez befektetés, akkor nem szóltam.

Egyébként a "támogatás" nem illgális. Amíg nem egy szogáltatásét fizetünk, vagy nem feltünõen sokat, a kutya nem törõdik vele. De megértem, hogy zavar a dolog.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

TurboK

Quote from: zsozsoA kulfoldi savszel eleg minimalis max 100-200kbyte.(mondjuk sztem ezis attol fugg hogy, hogytom megbeszelni a hostingos sracokkal)
Az osszes tobbi megbeszeles szerint fog tortenni.
A domaint valoszinu azoknal fogom tudni megoldani akiknel mostis van a gep, szal az arakat meg nemtudom. Azert is merem fel a dolgot mert, ha ertelmetlen akkor bele se kezdek.
(Az ipre eso savszel allitasa sztem megoldhato, nem az lesz a legnagyobb problema :D)
100kbyte/sec max vagy per domain? ja, és subdomaint lehet e állitani?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote from: TurboK100kbyte/sec max vagy per domain? ja, és subdomaint lehet e állitani?
Hat 100-200k sztem az egeszhez, de lehet hogy kitok tobbet is dumalni :p
A reszleteket csak azutan erdemes kerdezni, hogyha 1alatalan lesz belole valami :)
Death is the only redemption

Moha

Hát igen. Rohadt drága egy céget elindítani.
Amúgy biztos, hogy illegális a támogatás? Elvégre magánszemély küld magánszeméynek ajándékot, közvetlen ellenszolgáltatás nélkül.
Jól nézne ki, ha adózi kellene a szülinapi ajándék után is... :p

zsozso

Quote from: MohaHát igen. Rohadt drága egy céget elindítani.
Amúgy biztos, hogy illegális a támogatás? Elvégre magánszemély küld magánszeméynek ajándékot, közvetlen ellenszolgáltatás nélkül.
Jól nézne ki, ha adózi kellene a szülinapi ajándék után is... :p
Hat igazsag szerint 1 jogasz kene ehhez, mert nekemis csak mondtak, szal lehet hulyeseg.
Death is the only redemption