Main Menu

Webhost

Started by zsozso, 2005-02-02, 21:00:59

Previous topic - Next topic

Milyen csomag erdekelne teged?

250MB/500ft+afa
8 (23.5%)
500MB/1000ft+afa
11 (32.4%)
1000MB/2000ft+afa
3 (8.8%)
Nem erdekel
10 (29.4%)
Mas csomag erdekelne (hozzaszolasodban irjad milyen)
2 (5.9%)

Total Members Voted: 34

Xipe

Quote from: zsozsoHat igazsag szerint 1 jogasz kene ehhez, mert nekemis csak mondtak, szal lehet hulyeseg.


Zsozso, ennek megprobalok utananezni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: zsozsoHat igazsag szerint 1 jogasz kene ehhez, mert nekemis csak mondtak, szal lehet hulyeseg.
Animal anyukája jogász. Amit írtam kicsit följebb azt õ mondta. Ha nagy összegek érkeznek sok embertõl akkor leszel csak gyanús.  De akkor sem tudnak semmit csinalni.
De érdemes más szekembert is megkérdezni. Tapasztalataim szerint mind mást mond egy kicsist....
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Miért BT-t akarsz indítani? Van KV is (Közös Vállalat). 2 ember kell, fejenként min. 1-1 Ft-tal ;)

zsozso

Quote from: TriviMiért BT-t akarsz indítani? Van KV is (Közös Vállalat). 2 ember kell, fejenként min. 1-1 Ft-tal ;)
Mert meg sose hallottam rola :)
Death is the only redemption

Djinn

Quote from: zsozsoMert meg sose hallottam rola :)
Egy kis infó
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: zsozsoMert meg sose hallottam rola :)
De mivel van gép, megoldható könnyen a BT is, ha a gépet aportként beviszed. Így sokkal kevesebbet kell bevinni készpénzként. Asszem a saját tõke olyan 70%-a lehet aport, és 30% pénz.

Licht

Említettem neked a Kv-t is meeten, mert azt a legegyszerûbb létrehozni... lehet nem figyeltél :D
DE a közös vállalatnál mind a két tag egyetemlegesen felel, míg a bt esetén a kültag csak a betétjével felel, így sokkal könyebb kültagot keresni mint valakit, aki társként beszáll a KV-ba. ofkoz késõbb a bt átalakulhat Kv-tá és fordítva is...

.Attila

Quote from: LichtEmlítettem neked a Kv-t is meeten, mert azt a legegyszerûbb létrehozni... lehet nem figyeltél :D
DE a közös vállalatnál mind a két tag egyetemlegesen felel, míg a bt esetén a kültag csak a betétjével felel, így sokkal könyebb kültagot keresni mint valakit, aki társként beszáll a KV-ba. ofkoz késõbb a bt átalakulhat Kv-tá és fordítva is...
Naja. Viszont ha bt lesz, és zsozso lesz a beltag, akkor õ felel egyetemlegesen az egész vagyonával. Mellesleg egyéni vállalkozó szóba sem jöhet?

Cobra

Lehet Bt-t is csinálni, mivel bárki lehet kültag, igazából semmi dolga nincs, csak a cégbejegyzéshez kell az aláírása. Viszont nem olcsó egy cég elindítása. Tudok jogászt, aki cégekkel foglalkozik, ha kellene.
A támogatásnak meg csak azt a részét tudnák ellenõrízni, amit átutalással küldenek, amit bankfiókban adnak fel a számlára, ott nem tudják ellenõrízni, ki fizeti be (meg is lepõdtem elõször, hogy nem kellett aláírnom semmit a pénz befizetésekor)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Licht

Quote from: TriviNaja. Viszont ha bt lesz, és zsozso lesz a beltag, akkor õ felel egyetemlegesen az egész vagyonával. Mellesleg egyéni vállalkozó szóba sem jöhet?

 szó volt róla, de zso úgy döntött a bt több elõnnyel jár, adó leírása stb...
a beltagsággal azt mondta semmi baja nincs, mert semmi nincs a nevén, így csak  az ingó dolgait érintheti.

zsozso

Valami olyan megoldas kene, amivel a legkevesebb a szivas, mert nemigazan rajongok mostse azert az otletert, hogy minden honapban x embernek szamlat postazzak -_-
Death is the only redemption

Licht

Quote from: zsozsoValami olyan megoldas kene, amivel a legkevesebb a szivas, mert nemigazan rajongok mostse azert az otletert, hogy minden honapban x embernek szamlat postazzak -_-

ha nem havonta fizetnek akkor nem kell havonta számlát adni...
csinálj olyat, hogy elõször min 3 hónapot ki kell fizetni, majd x hónaponként kell fizetni pl 1/4d évente és akkor nem kell sokat szarozni számlázással. ha csak 3 havonta kell fizetni az még kényelmes is a usernek, mert nem kell havonta szarozni vele, és 3-4 havi díj nem több mint 5-6k amit könnyen ki tud fizetni még egy 14 éves is...

zsozso

Quote from: Lichtha nem havonta fizetnek akkor nem kell havonta számlát adni...
csinálj olyat, hogy elõször min 3 hónapot ki kell fizetni, majd x hónaponként kell fizetni pl 1/4d évente és akkor nem kell sokat szarozni számlázással. ha csak 3 havonta kell fizetni az még kényelmes is a usernek, mert nem kell havonta szarozni vele, és 3-4 havi díj nem több mint 5-6k amit könnyen ki tud fizetni még egy 14 éves is...
Vegulis igen ez jo megoldas lenne, csak nemtom, hogy kilehet-e igy szamlazni.
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoVegulis igen ez jo megoldas lenne, csak nemtom, hogy kilehet-e igy szamlazni.
Újságok is így mûködnek a negyedéves elõfizetéseiknél ;)

Moha

Quote from: zsozsoVegulis igen ez jo megoldas lenne, csak nemtom, hogy kilehet-e igy szamlazni.
Nálunk a cégnél van, hogy csak fél év után számláznak ki egy szolgáltatást (pl olyan ügyfélnek, akihez csak ritkán kell kimenni). Tudtommal számlát nyugodtan adhatsz késõbb is, akár összevonva, a lényeg, hogy legyen rajta a teljesítés idõpontja.
De sajna elég járatlan vagyok a jogi dolgokban.

zsozso

Quote from: MohaNálunk a cégnél van, hogy csak fél év után számláznak ki egy szolgáltatást (pl olyan ügyfélnek, akihez csak ritkán kell kimenni). Tudtommal számlát nyugodtan adhatsz késõbb is, akár összevonva, a lényeg, hogy legyen rajta a teljesítés idõpontja.
De sajna elég járatlan vagyok a jogi dolgokban.
Ertekelni tudnam hogyha ennek vki utannanezne, mivel havonta kiallitani szamlat es meg postara adni hat kicsit gaz lenne.
Death is the only redemption

Xipe

mondjuk ha igy felevente szamlaznal akkor en rogton az 1000MB's megoldasra szavaznek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: zsozsoErtekelni tudnam hogyha ennek vki utannanezne, mivel havonta kiallitani szamlat es meg postara adni hat kicsit gaz lenne.
Hát, megkérdezhetem könyvelõ szüleimet :)

zsozso

Quote from: TriviHát, megkérdezhetem könyvelõ szüleimet :)
Hat ugy konnyebb :)
Death is the only redemption

noriko

sajnos gyakorlatban egyáltalán nem vagyok jártas, de a törvény alapján annyit tudok hozzátenni, hogy Bt.-nél sincs alsóhatár megállapítva a jegyzett tõkénél. Volt egy olyan eset pl. hogy a Bt. vagyona 10ezer Ft volt, melybõl a beltag fizetett 9900-at a kültag 100 Ft-ot :D
(ja és a Bt.-nél a pénzbeli-nem pénzbeli hozzájárulás aránya sincs megszabva).
Aztán lássuk csak...talán még hasznos info, hogy a cégbírósági eljárás illetéke 50ezer Ft.
(egyéni vállalkozásnál 30ezer, meg ott a vállalkozói igazolvány kiállítása 5ezer. Viszont adójogot csak ettõl a félévtõl tanulok majd és pénzügyek terén ez a meghatározó tényezõ, szóval ezért sem tudok egyebet mondani. Még jó hogy Licht sokkal otthonosabban mozog a témában! ;) )
Mindenesetre hajrá!
"I wish I could, but I don't want to."

zsozso

Quote from: norikosajnos gyakorlatban egyáltalán nem vagyok jártas, de a törvény alapján annyit tudok hozzátenni, hogy Bt.-nél sincs alsóhatár megállapítva a jegyzett tõkénél. Volt egy olyan eset pl. hogy a Bt. vagyona 10ezer Ft volt, melybõl a beltag fizetett 9900-at a kültag 100 Ft-ot :D
(ja és a Bt.-nél a pénzbeli-nem pénzbeli hozzájárulás aránya sincs megszabva).
Aztán lássuk csak...talán még hasznos info, hogy a cégbírósági eljárás illetéke 50ezer Ft.
(egyéni vállalkozásnál 30ezer, meg ott a vállalkozói igazolvány kiállítása 5ezer. Viszont adójogot csak ettõl a félévtõl tanulok majd és pénzügyek terén ez a meghatározó tényezõ, szóval ezért sem tudok egyebet mondani. Még jó hogy Licht sokkal otthonosabban mozog a témában! ;) )
Mindenesetre hajrá!
Ugylatom az animet szereto joghallgatokbol is van par  :)
Death is the only redemption

Xipe

Quote from: zsozsoUgylatom az animet szereto joghallgatokbol is van par  :)


ez addig jo amig el nem kezdenek perelni valamiert. :lol:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: zsozsoUgylatom az animet szereto joghallgatokbol is van par  :)
/me csak simán gazdasági szakos :)
Kérdeztem anyámtól, õ annyit tudott mondani, hogy arra azért figyelni kell, hogy ha felveszel fizetést, ha nem, a beltag után akkor is fizetni kell a járulékokat, ami kb. 25e Ft. Apám asszem többet tud, majd is faggatom.

Zelgadis

Nekem nem igazán van mit tárolnom neten szal nem nagyon tudnék mit kezdeni tárhellyel az a kevés meg elfér az Interware által a netelõfizetésemhez biztosított 200 megán  ^^"""
Az Interware-es emailcímemmel meg tökéletesen meg vagyok elégedve (ez volt a reklám helye)
De amúgy maga az ötlet jó szerintem, van olyan haverom akire ráférne egy nemletörlõs sosemlassulós nemreklámos tárhely a neten

TurboK

200 mega? szemetek! az axelero csak 50et ad.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

neuhikari

Hát szerintem ez egy kicsit drágának tûnik a csomagok árai egy kicsit drágák! De ez jó ötletnek tûnik!

zsozso

Quote from: neuhikariHát szerintem ez egy kicsit drágának tûnik a csomagok árai egy kicsit drágák! De ez jó ötletnek tûnik!
Mar 1x bemasoltam 1 masik szolgaltato arait, sztem 1altalan nem draga:

Tárhely mérete: 80 MB
Negyedéves díj Féléves díj Éves díj
15 720.- Ft 27 039.- Ft 50 304.- Ft

Tárhely mérete: 40 MB
Negyedéves díj Féléves díj Éves díj
10 668.- Ft 18 349.- Ft 34 138.- Ft

Tárhely mérete: 20 MB
Negyedéves díj Féléves díj Éves díj
5 184.- Ft 8 917.- Ft 16 589.- Ft
Death is the only redemption

Fazék

#57
az árak sztem is tökéletesen korrektek, és ha a támogatás ezen formája valósulna meg, akkor vszleg én is bevállalok egy legolcsóbb csomagot, néha talán jól is jöhet (bár nekem is ad az interware (de nekem sztem csak) 100 megát, amibõl eddig kb 0-t használok ki immár 3 és fél éve, és az 5 cím mellé járó címenkénti 20MB e-mail tárhely is bõven elég) - mindig is sajnáltam szegény Axelero-sokat :D

bár gondolom ez triviális, de azért a biztonság kedvéért megemlítem, hogy sztem mindenképpen elõrefizetést kérjél! amint megjött az átutalás megnyitod neki a kért méretû tárhelyet a kifizetett ideig. ezt azért tartom fontosnak, mert ugyan itt nem ismerek olyan embert szerencsére aki ilyenre vetemedne, de sztem mivel továbbra is Mo.-n vagyunk könnyen elképzelhetõ hogy páran csak visszaélnének a tárhellyel, hogy kibérelnek 1 gigát fél évre és amikor a fizetésre kerülne sor, elküldenek a fenébe... te meg legfeljebb a felbõszült fórum támogatásával tudnád fizikai fenyegetés árán a megfelelõ pénzt kicsikarni, ami megoldás gondolom senki részérõl sem kívánatos, de egy ilyen visszaélést jogi úton elég reménytelen sztem megoldani egy ilyen kis vállalkozásnál... többet emészt, mint kárpótol.. remélem valamennyire érthetõ voltam :)

avman

engem a domaines dolog érdekelne... fenntartás egy évre meg olyan 50-100 mega? kb. milyen árban gondolkodsz? sztem ha belevágsz a domainbe, akkor lehet, h 50 mega jobb lenne indulónak aztán 50 megánként +pénz. valamint domain átregben is gondolkodhatnál, mert nekem most kell megújítanom (uw-s, tehát évi  5999 + fa), de ide hajlandó lennék 12-15 +fát is fizetni (persze, átregelésnél lehetne kedvezmény) valamint ehhez járhatna domaines e-mail cím (mondjuk legalább 3 db, persze nem kell webfelületes, esetleg közös és akkor mindegy mi van a kukac elé írva), mert ha nem, akkor részemrõl bukta...
amúgy asszem most törölték el a beltag után fizetendõ járulékokat, tehát a továbbiakban csak adózni kell a bt-ben (minket nem érintett, mert a beltagunk nyugdíjas:)
aztán amit még lehetne, a domain szolgáltatáshoz valami tényleg olcsó, panelekbõl felépülõ oldaltervezés/kivitelezés, mivel sok kis cégnek tényleg csak annyi kell, h jelen legyen a neten és ne horribilis összegért + ne freemailes v 2 db axelerós mélcíme legyen(én ugyan összegányoltam egy html-es oldalt, olyan is lett:))), de persze ez csak egy hirtelen ötlet, ez pont az a célközönség, akihez minden irányból nagyon nehéz eljutni (ha gondolod, egyet biztos (ezek mink vagyunk), 2-3-at meg talán tudnék szerezni az ügyfélkörünkbõl)
sajnos induláskor alá kell menni árakban a konkurenciának, ezt tapasztalaból mondom (bár én minõségbiztosításban és munkavédelemben utazom)
ja és  egy év után át kell térni az evára... eva foreva
mindenesetre sok sikert! szorítok! (tapasztalatból tudom milyen elindítani egy kisvállalkozást :)

Hoz_hun

Nekem tetszik, jó ötletnek tûnik.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."