Chello unlimiter

Started by Tyrael, 2005-05-25, 17:37:09

Previous topic - Next topic

Tyrael

http://macreg.uw.hu/
elmeleti lenyege annyi a dolog, hogy a forgalomszamlalo a chellos router/halokartya mac cime alapjan szamolja a forgalmad, viszont lehetosegedben van megvaltoztatni ezt a mac cimed, netezni azonnal tudsz, viszont a szamlalo ket napig meg a regi mac cimedrol szamolna a forgalmat, ami ugye 0 lesz

Tyrael

TurboK

hahaha, ennyire macerás? Chello bejelentkezés, mac szám átírás, stb., 2 naponta? Akkor inkább maradok az ADSLnél...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Flaser

Sajnos ha egy LAN-t kötsz Chellora akkor egyébként is meg kell tanulnod a macerat. Én is épp egy ilyen rendszerrõl írok.
Igaz a Chello-Plus sávszélességével eléggé lehet döngetni: Most is 350 KBbyte/sec.
A limiter ugyanakkor ritkán szokott probléma lenni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: FlaserSajnos ha egy LAN-t kötsz Chellora akkor egyébként is meg kell tanulnod a macerat.
Nem feltétlen macerás a Chello vs. Lan leosztás. ;)

Necrid^

Quote from: FlaserSajnos ha egy LAN-t kötsz Chellora akkor egyébként is meg kell tanulnod a macerat. Én is épp egy ilyen rendszerrõl írok.
Igaz a Chello-Plus sávszélességével eléggé lehet döngetni: Most is 350 KBbyte/sec.
A limiter ugyanakkor ritkán szokott probléma lenni.

ott mennyi a max 60 Giga korlát ugye?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

HVp213

Quote from: Necridott mennyi a max 60 Giga korlát ugye?
Igen 60! Mondjuk nekem sima Classic van, de Januárba sikerült 30 Gb-t helyett 59-et letölteni :p! (sok volt a pótolni valóm fiilmek terén)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Necrid^

Quote from: HVp213Igen 60! Mondjuk nekem sima Classic van, de Januárba sikerült 30 Gb-t helyett 59-et letölteni :p! (sok volt a pótolni valóm fiilmek terén)
Nekem is classic van és 51 gigánál tartok most :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Tyrael

ja, es meg egy alap taktika: honap vegen uccso 2-3 napban mar hiaba leped at a limitet, nem korlatoznak le.
szal mondjuk 29.eig kihuzod 29 gigaval, aztan toltesz mint allatt, 31ig, es hiaba leped at a 30 g-t, mar nem korlatoznak le
igy ha ftp-rol szedsz, ki lehet hozni akar 50-60G forgalmat is a 30 helyett

Tyrael

HVp213

Quote from: Tyraelja, es meg egy alap taktika (...)
Pont így! :jee:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Moha

Nekem januárban és februárban teljesen be volt hülyülve a számláló (gondolom az átállás miatt), az egész hónapra mért 150 MB! forgalmat. :haha: Januárban 7 teljes DVD-t (teljes Kimi Ga sorozat - Gab3c-nek hála) szedtem le gond nélkül és összesen volt vagy 50 GB forgalom. :)

Az alap trükk meg tényleg alap. Én még anno az 1GB/hó-s Broadband idõkben kezdtem, és akkor is hónap utolsó napján töltöttem, mint állat.

Lythis

Valaki tud esetleg segíteni?
 roblémám a következõ: így letöltési korláthoz közeledve nekiálltam a macreg.uw.hu-n található lépésekkel nyerni magamnak egy szabadnapot. Ment is minden rendesen, azzal nem volt gond, viszont meg akartam nézni, h mérõ elvtárs mennyit mutat, ezért bepötyögtem a chelo.hu-t. Namost megint a modemregisztrációs cuccal jön nekem. Ez miért van? Most regeljem újra, és megin rebootoljam :wtf:

Moha

Szerintem amíg a számláló rá nem áll az új MAC címre, addig nem tudod megnézni a forgalmat.

Lythis

Jaja, ez volt, thx.

Soy

ha a forgalom mar elerte a 30Gb-t es le lassitottak a netet, akkor ezzel mar nem megyek sokra, ugye ?

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Lythis

Quote from: Soy on 2006-08-28, 00:20:41
ha a forgalom mar elerte a 30Gb-t es le lassitottak a netet, akkor ezzel mar nem megyek sokra, ugye ?
akkor már nem sajna. Mondjuk már hóvége van, szal ezt a pár napot szerintem túl lehet élni. Nemtudom mikor kezdődik az ehavi "mérésmentes időszak" mondjuk, de ha akkor adsz neki egy modemresetet, akkor onnantól visszaáll, és nem kell megvárnod a következő hó elejét, és jobb esetben 1-2 nap szabad letöltést nyersz vele magadnak.

Soy

september 1 van de nem allitottak meg vissza a sebeseget a normalisra, ilyenkor hasznal vmit ha resetelem a modemet ?

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Lythis

Quote from: Soy on 2006-09-02, 01:01:48
september 1 van de nem allitottak meg vissza a sebeseget a normalisra, ilyenkor hasznal vmit ha resetelem a modemet ?
Elvben ja. Ha még ígysem akkor feltárcsázod a techsupportot, és miután túráztatták az agyad pár percig egy hülye midibe átpakolt klasszikussal, és kellően lenyúlták a számládat, diplomatikusan elküldöd őket a fenébe, h ugyanmár miért nem olyan, mint kéne, és akkor megcsinálják.

Soy

yay!
koszonom, probalom is !

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------