RPG pogó

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-01-24, 20:47:42

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

okéskacok. amíg Ramiz eléggé lehülyíti túl komolynak tervezett karakterét, addig lefektetném az alapokat a storytelling methodról.
1.) minden postom között fogok hagyni legalább 2-3 percet, hogy mindenki elolvashassa és kérdezhessen nem tiszta részletekrõl.
2.) kérek mindenkit, hogy részletesen írja le, mit óhajt tenni (a "támadom" kevés, hogyan, hova, mekkorát ugrasz, közben mit fütyülsz stb.)
3.) harci körökben mindenki ellõ egy-egy eksönt ugye. (illetve kör elején szól, hogy hopp én alkalmazom a gyorsaságomat!) mindenki megmondja, mit akar, és ezek jóformán EGYÜTT történnek meg.
mivel az elõzmények valamelyik moderátornak köszönhetõen elpusztulnak (ez a post lesz az elsõ a threadben), itt a link a "szabályokhoz": click. ide be fogom tenni az összes kész karaktert is, hogy láthassák a jónépek, kik is osztják itt a rosszarcúakat.

a sztori helyszíne: egy alternatív kora középkori Japán - elég alternatív, hogy pl. Xaga is beleférjen, és legyenek benne pl. sárkányok... natehát, gogogo!
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

A hülye nevû Sakana Hihou lakosai reggel a szokott módon halászni indulnak. Az egyik csónak alighogy kivetette hálóját, máris hamar visszafordul, és valami nagyon nehéz dolgot vonszolnak. Reményük, hogy egy bazinagy hal az, hamar elenyészik: egy félig megfulladt, kék hajú fiatal férfi az, aki kifordul a hálójukból. Egy kövér tahó ugrálni kezd a mellkasán, mire a férfi szájából egy kis szökõkút tör ki meg egy pár apró hal, ezután a klasszikus köhögés következik. Közben egy halász talál egy döglött angolnát a hálóban, de "több mint semmi" alapon félreteszi egy kosárba. A férfi azonban felpattan, és magának követeli az angolnát, mert az az állítása szerint az övé.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

A szokásos piactér felé szokásos útvonalán haladó nem kevésbé megszokott karaván álmos ritmusát az sem töri meg, mikor az egyik szekér hátuljáról maszatos, zöldes hajszínû kislány tottyan az útra, hogy sajgó fenekét fintorogva dörzsölve elbicegjen a nemrég kiszagolt illat forrását felkutatni. Durva parasztruhácskáján több a folt, mint az illõ lenne, de õ erre ügyet sem vetve, vidám mosollyal szökdécsel tova, szívbõl jövõ jókedvvel sárga szemeiben.

Lt. Simoan Blarke

körülbelül ugyanekkor megjelenik egy bazinagy kéz az égbolton, benne egy... valakivel. a valaki nagyban káromkodik, a kéz ledobja õt a vízbe, majd egy nemzetközi jelzést mutatva eltûnik. a valaki kimászik a vízbõl... három kocka csapódik mellé, és elkezdenek keringeni körülötte afféle kis meteorokként. az illetõ dühösen próbálja szárítgatni azt a hatalmas könyvet, ami vele együtt megázott most.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Raggie

Én éppen a halál síkjáról léptem át a földi világ valós síkjára, mikor... hogyhogynem éppen az elõbbemlített kimondhatatlan nevû falu melletti faluban nyílt meg a síkkapum... Ott szétnézve megállapítottam, hogy kicsit túl áélettelpezsgõ számomra, ezért elsütöttem két legszarabb poénom egyikét és örömmel vigyorogva konstatáltam a régi jó hatást(hallótávolságon belül mindenki meghalt*, kb olyasmi módon ahogy a halálosan jó vicctõl a Monty Python-ban, csak negatívban, tehát a szarsága okozta halálukat nem pedig a jósága). Ezután már feljavult közérzettel felpattantam éjfekete hátasomra és ellovagoltam a következõ falu felé(ami a megnevezett kezdõhely). Közben loptam gyorsan egy fügét egy útmenti fáról és azt majszolgatom...
_____
*:miközben fejük hátulján legödült nyekergõ hangot hallatva egy háromliteres izzadtságcsepp...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

A férfi kioszt pár pofont, megszerzi az angolnát, majd halak belsõségeinek záporában menekül a halászok elõl, akik azt üvöltik felé: "Hálátlan!". Õ "rohadt csónakos nép"-nek titulálja õket, ami nagyon gyenge sértésnek, sõt a halászok némiképp kiengesztelõdnek miatta. Kék Germó, dühösen, amiért elrontotta a beszólás-próbát, valami édesvíz után néz, hogy lemossa magát. Közben furcsa borzongást érez a tarkóján... mintha valami nagyon édes és aranyos és elbûvölõ lény lenne a közelben... Germó kiköp a porba és káromkodva lökdösõdni próbál a tömegben, amit némiképpen megnehezít, hogy 3 méteres ívben kerülik a járókelõk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

#6
hogy, hogy nem, a négy furcsa figura egy idõben érkezik a falucska fõterére. ez a "fõtér" a vízpart mentén található - hol máshol lehetne jobban feldolgozni például a friss halat - , így a köznép elég érdekes jelenetnek lehet tanúja, ahogy a hatalmas könyvvel és lebegõ kockákkal övezett alak, a zöld hajú kislány és a zsákmányával "menekülõ" kék hajú férfi egy, a semmibõl elõtûnõ fekete ló patái alatt találkozik. ez természetesen nevezett hátas orrabukásával és lovasának neméppenelegánsámdegyors leszállásával jár együtt.

valószínûleg az egyik nevezett személy (a barominagy könyvvel) nem figyelt a gyomorforgató szagokra, a kislányka pedig elmélyülten szipákolva haladt, így végülis halbûzû kupacként vergõdnek elõ a ló alól.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Egy bárgyú dalocskát dudorászva rendületlenül szökdécsel töretlenül vidám hõsnõnk, ám hamarosan lelohad arcáról a mosoly, amint halszag üti meg érzékeny orrát. Fintorogva úgy dönt, az egyenes út nem mindig célravezetõ. Pár táncosnak szánt - ám inkább megkapóan bájos botladozássá fajult - lépéssel irányt vált, hátha újra megtalálja azt a finom illatot, ami miatt otthagyta a karavánt.

Ramiz

- KÚÚÚÚÚÚRR... - hörgi Kék Germó, és felugrik. Egy hatalmas, X alakú ér lüktet a homlokán és nem látszik a pupillája, a szeme fehér és kerek. - WÁÁÁÁÁ!!! - folytatja a magyarázatot, és a csontváz felé indul. Közben pillantása a kawaii kislányra esik, és ez már végképp betesz neki. Habzó szájjal üvölteni kezd, állkapcsa a derekáig lesüllyed, hatalmas szája körül vonalkák jelennek meg a levegõben.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

A kislány szemeiben hatalmas könnycseppek készülõdnek mindent elsöprõ sírógörcsben kitörni, de a penetráns halszagnak hála ez nem történik meg. Hamarosan meglepetés és kíváncsiság váltja fel a szipákolást.
Tágra nyílt szemekkel, enyhén oldalra döntött fejjel pislog a három furcsa alakra.

Xaga

"Bazz, nagyon beverhettem a fejemet még mindig kockákat látok, de mi ez a szag" körbeszagol majd a kék hajú emberkéhez fordúl "Bazz olyan szagod wan mint csövesnek a 4es villamoson"

Ramiz

#11
Kék Germó szemeit eltakarva elfordul a kislánytól, és okádni kezd. Furcsa, a halszagot pedig olyan jól bírta...
Amikor végzett, leveri a mocskot ruhájáról, megvakarja rövid kék szakállát és feltesz egy nagyon COOL napszemüveget. Most már készen áll a leckéztetésre.
- Meg akartok halni? Belém mertetek kötni, barmok? - mondja lefitymálóan és sértõ hangsúllyal.

(Kérdés a km-nek: hogyan jelezzük képzettségünk használatát? Dõlt betûkkel jó lesz?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Arca felderül, majd az új, ismeretlen szót felkapva énekelgetni kezd lelkesen : "vili-vili-villamoos, trallala és halihó, villamos a bajra jó.." de látva a pillantásokat, inkább szendén lesüti szemeit, kezecskéit összefonva zavartan himbálózni kezd:
- Bo..bocsánat -_-

Lt. Simoan Blarke

egynémely falubeli érdeklõdve félbehagyja a munkát és figyelni kezdi a kis csoportosulást. az egyik majdnem hozzáér a lóhoz - kíváncsiságáért kishíján a karjával fizet. a ló vérszomjasan felnyerít, majd felpattan. a tömeg rémülten menekül. a négy alak még mindig méregeti egymást.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

A lány figyelme a vérszomjas ló felé fordul.

- Paciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii - sivítja lelkesen és szökdécselni kezd szerencsétlen állat körül.

Xaga

Emberünk hatalmas könyvével és a hülye fejekörül keselyûként keringõ kockákkal a kislány felé fordúl s pákó hangon megszólal "no problem, de Kislány vigyáz, kis lány vigyáz kislány a bugyidra vigyáz..."

Rounin

O.O

Nagyjából ezt lehet leolvasni a leány arcáról, ahogy megszeppenve a számára óriási alakra pislant. Láthatóan erõlködik, ahogy megpróbál szavakat formálni kicsiny ajkaival.
Végül diadalittasan kivágja:
- He?
Majd hozzáteszi:
- Azmicsoda bácsi?

Ramiz

Kék Germó két kis bólintással nyugtázza, hogy idiótákkal van dolga, aztán elindul, hogy szerezzen egy papírzacskót valamelyik árustól, és ráhúzza a kislány fejére.

edit: Mivel közben az emberek eltûntek, Kék Germó garázdálkodni kezd a piacon: egy vödör tiszta vízben lemossa magát, aztán zabálni kezd, szalámit és narancsot töm a pofájába.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

a ló megzavarodva nézi a kislányt, aztán inkább nem csinál semmit. a falusiak közben teljesen eltûntek a démonló közelébõl - a környéken nem látni élõt hõseinken kívül.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

A kislány közelebb somfordál a kékhajú alakhoz és hatalmasra nyílt, könyörgõ szemekkel nézi, amint falatozik.. eh, mit szépítsünk, amint éppen zabál.
Mikor pillantásuk találkozik egy pillanatra, kedvesen elmosolyodik^^
- Teehee :3 Szép a hajad bácsi^^

Xaga

Emberünk követi a kékhajú parasztot akinek szájában narancs és szalámi wan majd egy bottal :_piszka: "Hé paraszt hol vagyok? Egy szemét isteni kéz ide dobott le de nem tudom hol wan azaz ide? Meg tudod nekem mondani?"

Lt. Simoan Blarke

a kislány a kawaiiness képességével áttöri a kék germó lelkét óvó falakat, és ellágyítja a szívét. ennek következtében az felöklendezi a frissen lenyelt falatokat és nagyon rosszul érzi magát.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xaga

Emberünk nem sokat ért a bottal a kék germó a kislányal wan elfoglalwa aki nagyon kawaiinak tünik de az a helyzeten nem segit ezért megközelíti a 4.-et azzal a ló vagy mi az izével és a nagy könyvével fejbe vágja: "Hé te tudsz segíteni" vár pár seconds-öt majd nyugtázza Error 408: Request Timeout

Ramiz

Kék Germó néhány másodperces kétségbeesett küszködés után felderül, feje felett kigyullad egy izzó, majd lehajol, és jó közelrõl belenéz a kislány ártatlan, aranyos, mosolygó arcába... majd erõlködés nélkül eszméletlenül pofán hányja.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

A kislány elõször csak pislog negédesen, majd szemeiben kihuny a vidámság és kedvesség... a következõ pillanatban szívetttépõ zokogás rázza meg testét, ahogy földre tottyan és kétségbeesetten probálja letörölni magáról a csúnya bácsi hányadékát. Hirtelen felindulásból vezérelve felpattan és a kékhajú nadrágjába törli arcát, aztán elfut a kockákkal övezett furcsa bácsi mögé és ott szipog itt-ott még hányadékos arcával :beken:

Ramiz

Kék Germó némiképpen megkönnyebbülve a saját fejére húzza a zacskót, végleg kizárva tudatából az undorítóan kedves kislányt (aki miatt mintha máris lelkiismeret-furda... DE NEM!!! :grrr: ), és inkább a kockás fazonhoz meg a csontvázhoz megy.
- Ti meg mi a francot kerestek itt? - kérdezi. Majd a kockáshoz: - Ki hajított ide, mi?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

A kockás válasza nem késik " It was the hand of God, de hogy miért nem tudom és azt se tudom holvagyok, te tudod hogy én hol vagyok vagy hogy õ hol wan?" a kawaii kislány felé mutat.

Rounin

Még mindig gyanakodva szemléli a zacskósfejû bácsit, de nem köti le sokáig figyelmét : egy hátára fordított csótány éppen a lábai elõtt küszködik. Szemei felcsillannak, ahogy lendületbõl leguggol mellé és lelkesen, nagy átéléssel mesélni kezd neki a szülõfalujáról. A csótány alig pár percnyi rugdalózás után mintha megnyugodna és élvezettel figyelne minden egyes szóra - a valóság azonban ennél sokkal kegyetlenebb; beleveszve a mesébe, átálmodta magát egy jobb, szebb világba. Mármint a csótányoknak szebbe^^"

Ramiz

Quote from: XagaA kockás válasza nem késik " It was the hand of God, de hogy miért nem tudom és azt se tudom holvagyok, te tudod hogy én hol vagyok vagy hogy õ hol wan?" a kawaii kislány felé mutat.
- Kiktõl beszélsz? - kérdezi Germó, és már elõre röhög geci viccén. - Nem látok senkit, ergo nem is léteztek. - Azzal visszaindul a piacra zabálni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

A csontváz ficzkó eddig egetrengetõ meglepetésében nem nagyon vett tudomást a körülötte levõ emberkékrõl, hanem csak a földön hempergett és csontkezével a csonttérdét markolászta "jujujjjj, jujajjj!" felkiáltások közepette.
Ekkor azomben hirtelen felpattan és egy hangos roppintás kíréretében helyre rakja a rakoncátlan porcot majd a többiek felé fordul:
-"Én vagyok a Kaszás... a lelkeitekért jöt...ÁHHHÁÁHHHÁÁÁÁHÁHÁHÁÁ!!" - a komoly szöveg közepén SD laughing fejjel elröhögi magát és szórakozottan megpaskolja hátasa nyakát, mire az lenyugszik, szemében kihuny a vörös izzás és megjelenik a feje felett egy "stanby" felirat.
-kik vagytok? kérdi végül visszakomolyodva a Halálszerû alak...(210 magas és irtó félelmetes fekete csuklyában van, hátára csatolva egy hattalmas és beretvaéles kaszával)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"