Stratégiai játékok

Started by Isi101, 2004-05-16, 15:24:12

Previous topic - Next topic

Isi101

Kicsit hiányoltam egy olyan részt, ami stratégiai játékokkal foglalkozik,
ezért indítottam eggyet.
Neked mi a kedvenc stratégiád?
Mit ajánlanál másoknak kipróbálásra?
Esetleg többet vártál valamelyiktől, de nem váltotta be a reményeket?

Isi101

Kezdetnek ajánlanék én egy jó kis körökre osztottat :
A Matrix Games által elkövetett : Titans Of Steel:Warring Suns
A játékban Mechákkal kell akcióznunk, hatszögű mezőkre osztott térképen.
A karakterfejlesztés is ránk hárul, nem előre kidolgozott karakterrel indulunk,
hanem mi határozzuk meg a tulajdonságait. A robotokra is a fentebb
leírtak vonatkoznak, rengeteg alkatrészből pakolhatóak össze.
Összességében két negatívumát tudnám a játéknak megemlíteni :
-irányítás ---> kicsit szokatlan
-grafika  ----> elég gyengécske(finoman fogalmazva :) )
De végül is , egy kőkemény stratégiánál nem a grafix a lényeg :)

zsozso

Quote from: Isi101De végül is , egy kőkemény stratégiánál nem a grafix a lényeg :)
Pontosan ezert is lemuriazom :)
Death is the only redemption

Xaga

Warcraft III a  :kiraly: (leagalább is nekem), Warcraft III Battle.net-en :D
De azért Starcraft rulez :D

Cobra

Heroes 3 & 4 (akárki akármit mond, a 4 igenis jól sikerült)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cyril

Master of Magic; Dune 1, 2; Starcraft. Én ezekkel tudtam egész éjszakákat eltölteni :-)

Hallott valaki az Atlantis PBeM-r?l? Ez egy fantasy vilagon alapuló e-mailen keresztül játszható körökre osztott stratégiai játék. Grafika 0, k?kemény stratégia, meg ha van kedved, egész novellákat irogathatsz a háborúidról a hozzá tartozó Times nev? újságban. A heti 1 fordulót (és a Times-t) e-mailben kapod, és a parancsaidat is mailben küldöd vissza. A többi játékossal szintén mailben kommunikálsz. A szablykönyv elég terjedelmes, de logikus és könnyen érthet?. Ja, angol, vagy német nyelvtudás szükséges, mert magyar szerver nincs. (egy játék volt még '99 környékén, de hamar megszünt :-(

Ha valakit érdekel itt egy angol nyelv? szerver címe: http://www.arno-saxena.de/atlantis

Mégegyszer, csak k?kemény stratégáknak ajánlom. A játék igen összetett és a heti egy forduló miatt akár évekig! is eltarthat.

Cyril
If there's a need, there's a way.

.Attila

#6
Quote from: CyrilDune 2
Ezzel ismertem meg anno a műfajt. Nagyon király volt :jee:
Sőt, elvileg még most is megvan. Nagyon rég játszottam már stratégiával, Starcraft régóta megvan, de még nem vitt rá a lélek, hogy végigvigyem. Viszont megvan eredetiben a Command & Conquer, meg a Red Alert. A Red Alert-et még régen, hamisított példánnyal végigjátszottam, nagyon szeretném a C&C-t is, de nem fut XP alatt :grrr: 2 operációs rendszert felrakni meg még nem sikerült, mert Windows 98 telepítéséhez floppy kellene, annak meg nincs helye a gépemben :(

Isi101

A //www.bootdisk.com ról szedhetsz le.
Ujrairható cdr?l is megy a boot, szal nincs akadálya a 98 nak :)

Cyril

Quote from: TriviEzzel ismertem meg anno a m?fajt. Nagyon király volt :jee:
S?t, elvileg még most is megvan. Nagyon rég játszottam már stratégiával, Starcraft régóta megvan, de még nem vitt rá a lélek, hogy végigvigyem. Viszont megvan eredetiben a Command & Conqueror, meg a Red Alert. A Red Alert-et még régen, hamisított példánnyal végigjátszottam, nagyon szeretném a C&C-t is, de nem fut XP alatt :grrr: 2 operációs rendszert felrakni meg még nem sikerült, mert Windows 98 telepítéséhez floppy kellene, annak meg nincs helye a gépemben :(

Nekem a régi játékokhoz még megvan a néhai 386-osom 80 megás! vincsije. Van rajta egy csomó oldschool játék. Csak berakom a rack-ba és arról bootolom a jó öreg DOS-t, ha kedvem szottyan kicsit nosztalgiázni :-) Zenét sajnos nem tudok csiholni a játékokhoz :-( Amúgy még a 386-os is megvan, csak egy éve elhalálozott a táp benne.

Cyril
If there's a need, there's a way.

Fazék

alapok: Master of Magic, Dune2, warcraft1,2, starcraft, Master of Orion 2, Heroes2
manapság: Heroes 3,4 (bár már meguntam őket), viszont amit nem lehet megunni sztem az az Age of Wonders II és a AoW: Shadow Magic - a Master of Magic-re (örök kedvenc) alapoznak és nagyon jól továbbfejlesztették azt! illetve még a Warcraft III + FT-vel is szoktam játszani, csak Hard fokozaton már gyenge hozzá a gépem, az a pár akadás a legrosszabb pillanatokban tud jönni... ill. még megemlíteném a Warlords 3: Darklords Rising-ot, mely gagyi grafikája ellenére egész jó kis stratégiai játék lett.

Isi101

Akkor én még ne is szóljak :)
Itthon 2 gép van egy routeren, egy 1000-es + egy 500 as celeron.
Xp, ill, winmehunnal :)
+ bent a munkahelyen egy spéci masinéria :)
miközben dolgozik, remekül lehet rajta filmet nézni :)

roderick

#11
Master of Magic!!!!! DUNE !!!!!!!! :D
meg Civilaztion I-végtelensokadik változátig , Colonization, minden ami KOEI és beszerezhetö pc-re

mostanában meg a Paradox entertainment játékeira vagyok rákattanva (2 éve már lassan) Europa Universalis I-II, Victoria stb. habár ezek nem olyan mainstream-ek, mert eléggé túlkompikáltak

Edit: jameg MoO2 persze, meg Age of Wonders els? része.. hmm.. már tudom mire ment el a fiatalságom :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Isi101

Én a Red Alert2 vel nyomultam rengeteget, hálóban, 4 emberes módban
istenieket lehetett vele Játszani:)
Mondjuk, a kiegészítõje, a Juri's Revenge már nem tetszett annyira.
(A Haver állandóan lealázott, de csúfosan )  :beken:

Xaga

Settlers :D Ez is egy alapmű.  Civilaztion és Colonization is nagy jó volt.
Meg Transport Tycoon volt a nagy kedvenc.

phr0zen

Quote from: TriviCommand & Conqueror
ROTFLOL :rotflol:

.Attila

Quote from: phr0zenROTFLOL :rotflol:
Hehh? Mi vicceset mondtam :confused:

zsozso

Quote from: TriviHehh? Mi vicceset mondtam :confused:
Originally Posted by Trivi
Command & Conqueror
Death is the only redemption

Feldin

Settlesrs! Dune! Red Alert! C&C! Warcraftok!
Master of Magic mega rulez!!!!!!!!
Age of Wonders!!!!!
Heroes sorozat!!!!!!!!!!
Meg még töménytelen mennyiségben szupi jó kis stratégiák voltak!!!!
TA, TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Warlords!!!!!!! meg a Battlecry!!!!!!
Majesty!!!!(habár ez neccesen stratégia)
Stronghold!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: zsozsoOriginally Posted by Trivi
Command & Conqueror
Jó, ok, igaz-igaz. Vmi miatt még régről így jegyeztem meg... javítva.

Damnatus

Hali!

Civilization I,II,III; Panzer General, Fantasy General, Dune 2, Starcraft, warcraft 1-3, Masters of Magic,Heroes I-IV C&C, Red Alert, Generals, Tiberian Sun, Transport Tycoon, Sim City, Sindicate, UFO1-2, Settlers 1-2, Age Of empires 1-2, Age of wonders, nations, age of mytology, cossacks, disciples 2... és még csomó minden, ami most nem jut eszembe.

De az örök kedvencem: civilization(s), panzer general, starcraft, dune 2,  ufo1

Feldin

Sim Tower!!!
Garantáltan csődbemész mire hotelszobákat tudsz csinálni!
Nincs meg vkinek?
Kéne!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Vikunya

Mivel pc-re úgy nagyjából felsoroltátok az összes fontosabb stratégiát, most csak egy (két) aktuális kedvencemet írom ide: Advance Wars 1-2 GBA-ra. Az MI egy kicsit zsenge, de ha van ki ellen játszani akkor  :kiraly:
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Isi101

El kellene kezdenem játszani a Warcafttal, már régóta megvan, de még nem próbáltam ki.
Tudtok javasolni valami stratégiát hozzá?
Hogy mivel érdemes kezdeni, ki mire jó, stb...
( A szabálykönyvet sajna elhagytam :) )

Damnatus

Hali!

Quote from: Isi101El kellene kezdenem játszani a Warcafttal, már régóta megvan, de még nem próbáltam ki.
Tudtok javasolni valami stratégiát hozzá?
Hogy mivel érdemes kezdeni, ki mire jó, stb...
( A szabálykönyvet sajna elhagytam :) )

Melyik warcrafttal (1-3)?

Feldin

Quote from: DamnatusHali!



Melyik warcrafttal (1-3)?
Warcraft 1-2 a legjobb!!!!
Hiába kövületek vagyunk :hopp:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Nekem igazából az w1 tetszett a legjobban, annak volta legjobb hangulata, csakhát az egységek ugyanazok voltak, mindkét oldalon, csak más külsővel. Dehát azok a régi szép idők....

Feldin

Ugye ugye... Régen még tudtak JÁTÉKOT csinálni...
Ma már...
Tisztelet a kivételnek(főleg Monülüx(még mindig nem tom hogy kell írni)játékok)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Quote from: FeldinUgye ugye... Régen még tudtak JÁTÉKOT csinálni...
Ma már...
Tisztelet a kivételnek(főleg Monülüx(még mindig nem tom hogy kell írni)játékok)

Én sem tudom de biztom úgy ahogy leírtad.
És mostanság is tudnak játékot csinálni csak a többség tömegcikk amit fél év alatt összevágnak.

Fazék

#28
A Warcraft I-el szerintem csak az a baj, hogy eszméletlenül egyszerű, legalábbis most amikor újra elővettem, pár óra alatt eljutottam az ember campaign végére... különösebb megerőltetés nélkül(, és ha van benne nehézségi fokozat, akkor tuti a legerősebbet választottam, újrajátszáskor sztem nem érdemes lejjebb adni, először én is "normal"-ban szoktam nekiugrani természetesen :)).  
És én inkább úgy mondanám, hogy a saját korukban a legjobbak voltak a Warcraft-ok mind színvonalilag, mind ötletileg. Ugyanis bennem az RTS iránti reményt a Warcraft III-nak sikerült újjáélesztenie, annyira, hogy meg is vettem kiegészítővel együtt azonnal. Sztem eszméletlenül hangulatosra sikeredett a campaign mód és lan-party-kon is állandó szereplővé vált nálunk.

ha jól tudom 'Molyneux' a helyes írásmódja

Xaga

War3 nekem is azonnal meglet amint megjelent a kiegészítővel együtt. Ez az egy játék amivel neten játszok.