Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

Lehet életemben először én is résztveszek egy ilyenben... igaz még annyira nem ismerem a társoságot... még egy éve sem vagyok erre, azt is kissebb nagyobb megszakításokkal. Nade egyszer mindent el kell kezdeni. :D

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-25, 21:34:52
Lehet életemben először én is résztveszek egy ilyenben... igaz még annyira nem ismerem a társoságot... még egy éve sem vagyok erre, azt is kissebb nagyobb megszakításokkal. Nade egyszer mindent el kell kezdeni. :D
Sose lehet elég korán elkezdeni a meetre járást, én pl. 21 napos újoncként voltam először. :D

Én

Némi szünet után toltam tovább Lost Planettel, huhuhú. :D Rá kellett jöjjek, hogy a grafikája nem egyszerűen király, hanem zomgwow, még a Bioshocknál is sokkal látványosabb. Fegyverek, VS-ek (akiket én inkább csak Ganmeneknek hívok, GL fanboysági okokból), dögök roppant részletesek, már játék közben is, de a bossfightok itt valami elképesztőek. (Green Eye-al most végeztem :D ) A történet Cliché Wars, de ugye ilyen játékokkal nem ezért játszunk. A pörgős játékmenet, a szemkápráztató világ és az epic bossok (eddig főleg a VS-es csaj + Green Eye viszi a pálmát) engem bőven kárpótolnak. :jee: (Szerencsére még nincs vée, remélem jó hosszú lesz. :D )

fraglimiter

Ha hosszu nagyon nem is lesz a vegeig de azt boritekolom h a mecha harcok egyre jobbak lesznek! A Green Eye-os harc kicsit monoton mivel nem sok ujdonsagot tud mutatni de amikor majd "ember" altal iranyitott VS ellen kell tolni... :__devil: :__devil: Kivancsi lennek majd a velemenyedre az utolso harcrol, ott erose megoszlott a rajongok velemenye.

Én

A Green Eye-tól a "jégeső" tetszett nagyon. :D De ja kicsit kiszámítható volt. VS harc: volt már egy, a csaj ellen aki Yurit keresi, az tényleg odavert. Ha lesz még, annál jobb. :P

Fubenalvo

Elkezdtem a Driver Parallel Lines-t nyomni, de már az elején kiborított. Van egy küldetés ahol motorral kell versenyezni, de ez a cross moci brutálisan irányíthatatlan. Nyomom neki hogy kanyarodjon és ha kicsit gyorsabban megyek, olyan érzékeny hogy mindjárt 90fokban elmegy... omg.

Soldier

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-29, 13:59:43
Elkezdtem a Driver Parallel Lines-t nyomni, de már az elején kiborított. Van egy küldetés ahol motorral kell versenyezni, de ez a cross moci brutálisan irányíthatatlan. Nyomom neki hogy kanyarodjon és ha kicsit gyorsabban megyek, olyan érzékeny hogy mindjárt 90fokban elmegy... omg.

sztem kifejezten jol irányithato volt minden a játékban  :confused:

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-29, 13:59:43
Elkezdtem a Driver Parallel Lines-t nyomni, de már az elején kiborított. Van egy küldetés ahol motorral kell versenyezni, de ez a cross moci brutálisan irányíthatatlan. Nyomom neki hogy kanyarodjon és ha kicsit gyorsabban megyek, olyan érzékeny hogy mindjárt 90fokban elmegy... omg.
Menj ki az autópályára, nyomj egy 200-at, és rájössz hogy ez bizony így működik, minél gyorsabban mész annál finomabban kell kezelned a kormányt ha nem akarod az árokban vagy egy fára csavarodva végezni. ;)
Mondjuk egy motor reális szimulálása PC-n amúgyis nagyjából lehetetlen ugyanis nem a kormánnyal kell irányítani. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-29, 14:15:07
Quote from: Fubenalvo on 2007-09-29, 13:59:43
Elkezdtem a Driver Parallel Lines-t nyomni, de már az elején kiborított. Van egy küldetés ahol motorral kell versenyezni, de ez a cross moci brutálisan irányíthatatlan. Nyomom neki hogy kanyarodjon és ha kicsit gyorsabban megyek, olyan érzékeny hogy mindjárt 90fokban elmegy... omg.
Menj ki az autópályára, nyomj egy 200-at, és rájössz hogy ez bizony így működik, minél gyorsabban mész annál finomabban kell kezelned a kormányt ha nem akarod az árokban vagy egy fára csavarodva végezni. ;)
Mondjuk egy motor reális szimulálása PC-n amúgyis nagyjából lehetetlen ugyanis nem a kormánnyal kell irányítani. :)
hmm... jogos. Wii? azt így hirtelen majdnem hibátlannak érzem a feladatra

Fubenalvo

De ezt a játékot billentyűzetre írták és nem szimulátor tudtommal hanem egy akció játék. Más gondom nincs egyébként. :ejj:


Tycho


Soldier

#612
érdekes hsz-t kaptam egy torrentezös oldalon azzal kapcsba hogy: szerinte a ET:Quake Wars ,szép lassan átveszi  a e-sport-ban No.1-es számot ,erre én reagaltam hogy sztem ez nem nagyon lesz igy és erre nem tetszését fejezte ki azzal hogy beirta hogy nem értek hozzá,kivagyok én hangnemben (!?lol?!).. Szoval ha van valki aki hozzátud szolni a témahoz szivesen meghalgatnám,hogy mégis ki hogy gondolkodik erröl ,aki esetleg probálta.. En véleményemet (ebböl annyi változott hogy probaltam azota neten de változast nem éreztem) mar tudjatok a jatekrol..Továbbikat nem probalok hozzáfüzni, csak annyit esetleg ha ez lesz  a cybergame elsörangu játéka en azt a community erös visszaesésének tartanam ... Továbba olyanokat olvastam meg hogy jobb mint az UT (heh srsly wtf ?) nahjovan véleményeket please ..


Zsiga

Quote from: Soldier on 2007-10-02, 17:09:49
érdekes hsz-t kaptam egy torrentezös oldalon azzal kapcsba hogy: szerinte a ET:Quake Wars ,szép lassan átveszi  a e-sport-ban No.1-es számot ,erre én reagaltam hogy sztem ez nem nagyon lesz igy és erre nem tetszését fejezte ki azzal hogy beirta hogy nem értek hozzá,kivagyok én hangnemben (!?lol?!).. Szoval ha van valki aki hozzátud szolni a témahoz szivesen meghalgatnám,hogy mégis ki hogy gondolkodik erröl ,aki esetleg probálta.. En véleményemet (ebböl annyi változott hogy probaltam azota neten de változast nem éreztem) mar tudjatok a jatekrol..Továbbikat nem probalok hozzáfüzni, csak annyit esetleg ha ez lesz  a cybergame elsörangu játéka en azt a community erös visszaesésének tartanam ... Továbba olyanokat olvastam meg hogy jobb mint az UT (heh srsly wtf ?) nahjovan véleményeket please ..
Még nem próbáltam, viszont sose szerettem igazán az id játékait, főleg multiban, a Q3-tól pl. sugárban hányok, szóval én is erős kétségekkel fogadom ezt az állítást... :D (Carmack-ék egy dolgot tudnak jól, engine-t írni, bár az UT-k ebben is jobbak...)
Bár én a Battlefield-eket is utálom az első kivételével, azt is csak a 2.vh-s környezet menti meg a szememben, szóval igazából nem mérvadó a véleményem. :)

Lythis

A RTCW multi viszont szerintem hangulatosra sikeresett (ok, sokat dobott rajta, hogy elképesztően tetszett a lángszóró benne :D)

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-10-02, 18:06:02
A RTCW multi viszont szerintem hangulatosra sikeresett (ok, sokat dobott rajta, hogy elképesztően tetszett a lángszóró benne :D)
Mert azt külsős cégek csinálták, nem az idSoft-os srácok... :D

Lythis

jah, télleg..Gray Matter meg Ravensoft, ha jól emlékszem? Ki is ment a fejemből, hogy csak az engine volt IDSoftware..ott a pont :)

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-10-02, 18:28:08
jah, télleg..Gray Matter meg Ravensoft, ha jól emlékszem? Ki is ment a fejemből, hogy csak az engine volt IDSoftware..ott a pont :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Id_software#Publisher_.2F_Producer

Lythis

#619
Akkor mi a retket csinált a Ravensoft ID engine-nel?
jah, igen, Jedi Outcast meg a Jedi Academy...
meg ahogy elnézem Raven-ék sokat dolgoztak ID engine-ekkel. (hexen is azzal készült pl)

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-10-02, 18:44:03
Akkor mi a retket csinált a Ravensoft ID engine-nel?
jah, igen, Jedi Outcast meg a Jedi Academy...
meg ahogy elnézem Raven-ék sokat dolgoztak ID engine-ekkel. (hexen is azzal készült pl)

Shadowcaster, Heretic, Hexen (Doom engine); Hexen II (Q1 engine, és mellesleg az egyik kedvenc játékom :)); Heretic II, Soldier of Fortune (Q2 engine); Star Trek Elite Force, Soldier of Fortune II, Jedi Outcast (Q3 engine); Quake4 (Doom3 engine). :)

Lythis

Olvastam Wikin :D
amúgy Hexen 2-t imádtam anno. És nem is tudtam, hogy lett hozzá kieg vazz. Az megvolt neked?

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-10-02, 19:06:25
Olvastam Wikin :D
amúgy Hexen 2-t imádtam anno. És nem is tudtam, hogy lett hozzá kieg vazz. Az megvolt neked?

Nem, de most hogy eszembejutott lehet hogy letöltöm és végigtolom megint az egészet. :)

Puru²

Már szedhető az UT3 egyelőre béta demója :
http://master.unrealgames.hu/dl/UT3/OTHER/UT3BetaDemo.exe

3 pályát tartalmaz :2 DM +1 VCTF sajna Warfare kimaradt  .Természetesen botok vannak

See ya on teh battlefield   :Kiraly:

Soldier

Quote from: Puru² on 2007-10-12, 20:47:11
Már szedhető az UT3 egyelőre béta demója :
http://master.unrealgames.hu/dl/UT3/OTHER/UT3BetaDemo.exe

3 pályát tartalmaz :2 DM +1 VCTF sajna Warfare kimaradt  .Természetesen botok vannak

See ya on teh battlefield   :Kiraly:


w8ing for full , but ty

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Troll kérdés következik:
mijaza Weighted Companion Cube? ^^
Failure is the default option

Zsiga

#627
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-14, 22:06:02
Troll kérdés következik:
mijaza Weighted Companion Cube? ^^
http://companioncube.ytmnd.com/  :D


.......................................___,,,,,,,,----^--,,,,,,__
.........__,,,,,,,,,,,,,,,,_............,,/'¯¯_,,,,,,,,,,-----------,,,,,,,,_¯'^~-,,
..,,/'¯¯¯,,,,,,-/-,,,,__ -¯'~~^*¯/"|¯¯¯ : : : : '| : : :'|: : : ¯¯¯'^|*^~--,,/^"¯¯"\*^~--,,
..|¯¯¯¯ : '| : : : |^**"¯¯¯¯||'| : : : : : : : | : : :'| : : : : : : '|'|¯¯'*^~-|^*"¯|¯'*^~-,,
..'| : : : : :'|,,_ : :|\_,,,,,,--,,_/;/'|-,,: : : : : : :| : : :| : : : : : :,,/''\_,,,,,,,,__| : : '| : : : :|
..'| : : : :,,/';;;¯'~|;;\-~^|^~";;'|':"^-,, : : : :| : : :'| : : : : ,,/';/':-~'|~-,,/'|,,-~^"'\ : : :'|
...| : : ,,/';;;;;;;,,/';;;;;;;;'|;;;;;;;¯'~,,:'\,, : : :| : : :'| : : :,,/';/';;;;;;;'|;;;;;;;'\;;;;;;'\ : :'|
...|__/'_;;;;;;,,/';;;;;;__'|_;;;;;;;;;;;'\:'|___|____|___|/";;;;;;;_,,|,,_;;;;;;'\,,;;;;;"\_|
....¯'~,,_'~,,/';;;;;,,•" : : :¯'•,,-,,;;;;;;;;'\|___'~,,~'___|'/;;;;;;,,•" : : ¯'~,,;;;;'\/__/'
.......|~--'\;;;;;;/' _: : : _ : :'\'\;;;;;;;;;;,,-,,,,____,,-,,;;;;;;;;/' : : : ,,-~-,, '\;;;/-~^'|
.......| : '|:'|;;;;|' /'¯¯'\/¯ '\,, : :'|'|;;;;;;;;'| : : :'| : : :|;;;;;;|'; : : :,,/ . .,| :'|;;'| | :'|
.......'| : |:'|---'| '\,, . . . . .'| : :'|;'|____'| : : :'| : : |';__,,,,|; : :<' . .<' : |'¯'|:'| :'|
.......'| : '|:'\;;;'| :'\,, . . . ,,/' : :'|;'|;;;;;;;| : : : '| : :'|,;;;;;;'|; : : "\,, . ¯'| |';;'|:'|_'|
........'-|-/'¯;;;;'\,,: :'\,, ,,/' : : : |';|';;;;;;;'| : : : '| : : '|;;;;;;;'\; : : :'~-~"/';;,,,,----'\
......,,-^' ¯¯¯'\;;;;'-,, : : : : :,,/';/';;;;;;;;;'\-,,,,__'|_,,,,-";;;;;;;;;'~-,, : : ,,/';;;;/' : '\_"\,
.....'|¯¯'\,,: : : '\;;;;¯'~--~^"*";;;;;;;;,,/'*^~~~-~^*¯¯'\;;;;;;;;;;;|¯¯;;;;,,/ : : :/':¯'|
.....'| : : '\,,: : : :'\,,;;;;;;;'|;;;;;;;;;;;,,/':'|,,,,__ :/'::'\__,,'|:'~,,;;;;;;;'|;;;;;,,/'_ : :/' : : '|
.....'| : : : '\,, : :,,-^'|;;,,-,,_|__;;;,,~^' :/': : : ¯|¯¯¯| : : '\ ¯'~,, ,,_|,,-^'\'|:::¯'/' : : : '|
.....'| : : : : '\,,/' : :'|/'*^~---~'\;'| : ,,/' : : : : '| : : '| : : : '~-,,|/ /'¯ : :'| : : '| : _,,,,,,|
......'\---,,,,,,,,_'|__,,,,-'|__ : : : '|'||-^" : : : : : :| : : | : : : : : :'|'| _,,-~^"¯'*"¯,,-~"¯
.......¯¯'*^~--,,,,_,,,,,,--^"~--,,,,_\'| : : : : : : : '| : : | : : : : : :'|"¯......¯¯"¯
..................................¯'|--,,,,,,,,__ : : '| : : | : :_,,,,--~/'
.....................................¯¯'^~-,,_'~-'\---/'_,,,,--~^"¯ 
     

Próféta

A Zero Punctuation, vagyis a nagyongyorsanbeszélekésállatiszórakoztatójatékreviewokatírokmintpölömúltkoraztaviccesBioshockosat csinált jópár újabb videót:

http://www.escapistmagazine.com/articles/view/editorials/zeropunctuation/2541-Zero-Punctuation-The-Orange-Box
http://www.escapistmagazine.com/articles/view/editorials/zeropunctuation/1368-Zero-Punctuation-Psychonauts
http://www.escapistmagazine.com/articles/view/editorials/zeropunctuation/2304-Zero-Punctuation-Halo-3
stb, stb.

BTW, ez a Portal dolog jó cucc? Működik mindenféle half-life meg steam meg ilyesmi nemérdekel dolgok megvásárlása nélkül?
Amúgy meg lassan érzem, hogy el kéne kezdenem újra játszani (és nem csak 5 perces flash játékokat meg neverball-t). Részlet a filmes/könyves megsasolni-listám végéről:
QuoteGAME Gothic3?
GAME Grim Fandango
GAME Fahrenheit
GAME Portal!
GAME Psychonauts
GAME ScummVM osszes
GAME Starcraft 2 ha majd lesz
GAME Fallout 3 ha majd lesz

fraglimiter

A legalitas keretein belul persze nem de amugy mukodik a Portal "csak ugy magaban" :)
Egy kicsit mas oldalrol kozeliti meg az fejtoros-jatek temat de szerintem nagyon eltalaltak. Kicsit rovid, de az ending-ert eskuszom megeri vegigvinni  :jee:
Grim Fandango pedig... EPIC!!! :whoah: :whoah: