Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Xzone

Én már vagy 5 éve Gamestar előfizető vagyok, bár egy ideje már inkább csak az öcsém olvassa. Nagyon rosszul érzem magam miatta, de az írott sajtótól valamiért elment a kedvem. Egyébként az újság elég jó, beható elemzéseket tudnak írni a játékokról, a tesztereik nagyon tapasztaltak, sokat utalgatnak régi játékokra, filmekre, képregényekre.

Sajnos az olvasótáborukban szép számmal találhatók meg a 12-13 éves gyerekek, ami nem lenne baj, csak előszeretettel írkálnak mindenféle hülyeséget a GS honlapon és az olvasói levelek rovat(Aréna) is sok levelet kap tőlük.

A teljes játékaik között ma már kevesebb az igazán gagyi cucc, a mostani karácsonyi számuk pedig rendkívül jó volt ezen a téren(Painkiller Black Edition + Nexus: The Jupiter Incident).

Fazék

#871
ööö picit félreértettél, én speciel nagyon nem bírom magyar pc-s magazinokat, csupán a játékmelléklet érdekel, újság egyenesen megy a papírgyűjtőbe általában :__devil:

szóval csak a teljes játékmellékletek szempontjából érdekelne a hazai helyzet, hogy hol lehetne visszamenőleg kideríteni, mely számok mellé miket adtak illetve honnan lehet esélye az embernek beszerezni ezeket a számokat? (gamestar mint írtam nem érdekes, mert a honlapjuk meglepően korrekt ebből a szempontból, de pl pcguru csak 2005/13-ig visszamenőleg írja a játékmellékletet, és a kiadójuktól is max a 2007-es számok rendelhetőek...)
illetve még azt nem tudom, hogy ezen 2 általam ismert újságon kívül vannak-e még más címek, amik szintén rendelkeznek teljes játék melléklettel.

Zen

Sztem nem fogsz tudni beszerezni, max ha találsz vmi elvetemültet akinek még megvan adott szám/játék és eladja neked.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Quote from: Zen on 2008-01-13, 15:30:49
Quote from: Puru² on 2008-01-13, 15:20:58
Quote from: Zen on 2008-01-13, 14:58:17
"Hurrá", nálunk nincs Windows LIVE lefedettség, bye-bye Gears co-op... :ejj:
Amcsi vagy angol fake címmel kell regizni és akkor menni fog egyébként hamacsival bárhol és bármikor lehet coopozni .  :angyali:

<3 U.  :D

Nemsokára én is jövök co-opozni :hehe: Majd akkor írj PMet hol nyomod :_piszka: :haha:


Xzone

Quote from: Fazék on 2008-01-13, 21:13:12
...

Oh, valóban félreértettelek. És nem is értelek igazán :)  Szerintem a teljes játék a legutolsó dolog ami miatt megéri ezeket az újságokat megvenni.

Fazék

Quote from: Xzone on 2008-01-13, 22:20:50
Quote from: Fazék on 2008-01-13, 21:13:12
...

Oh, valóban félreértettelek. És nem is értelek igazán :)  Szerintem a teljes játék a legutolsó dolog ami miatt megéri ezeket az újságokat megvenni.
ööö hát akkor tényleg egész eltérően szemléljük ezen témát, mert úgy érzem hogy a nyomtatott sajtónak már nem sok szerepe van pláne játékok terén egy online sajtóhoz képest :)

Zen

#876
GoW fórumról egy gyöngyszem:
[spoiler]this is not mine, i just thought it was funny and decided to post it on here)

Marcus, Baird, Dom, and Cole stand around a fallen soldier. The war has been over for days and humanity is making its first attempts to rebuild itself.

Baird: This isn't going to work.

Marcus: Shut up.

Baird: He's dead! That's not going to change.

Marcus: Shut up!

Dom: Ok you guys, I think I got something.

Marcus: Is it him?

Dom: I'm not... sure.

Baird: This is ridiculous. Give a Mexican a dead chicken and suddenly he thinks that he can talk to the dead. Just like when you give an Irish alcohol he thinks he can talk to women.

Cole: He's not even Mexican! Wait... are you?

Dom: Shhhh, I need complete silence. I've got a very weak signal.

Baird: Your brain has a very weak signal.

Dom: Ok! Ok! I got it. I see... Mhmm... interesting.

Marcus: Is it him?

Dom: No, it's your dad.

Marcus: My dad? What's he saying?

Dom: He's... he's just yelling at me.

Marcus: Yelling at you? Why would he be mad at you?

Dom: For what I did to your mother

Marcus revs his chainsaw but Cole stops him

Dom: Ok no seriously. I think I've got it. Let me just try to do this and......

A bird falls out of the sky, dead

Dom: Oops, I meant to do... this

The soldier jolts back to life

Marcus: Carmine?!

Carmine: Auugh

Dom: Whoa.... I did it.

Carmine: What happened to me?

Dom: You were shot.

Carmine: I was shot?

Dom: Yes. In the head. With a sniper rifle. By a locust.

Carmine: Oh... oh god.

Carmine feels his head and discovers a massive hole

Carmine: OH MY GOD!! WHAT THE HELL?!

Dom: Don't worry you're going to be ok.

Carmine: OK?! I HAVE A HOLE IN MY HEAD! HOW AM I GOING TO LIVE? WHAT KIND OF JOB CAN I GET WITH A HOLE IN MY HEAD?

Baird: You can be an Abe Lincoln impersonator.

Dom: Too soon man, too soon.

Carmine: I can't believe this.

Marcus: Here, I can fix it.

Carmine: What... what are you doing? STOP! DON'T FILL IT WITH DIRT! WHAT'S WRONG WITH YOU?!

Marcus: Hey, I'm just trying to help.

Carmine: Man this is crazy. How did I get shot in the head?

Dom: Well you jammed your gun. Again.

Carmine: Hey! Military equipment sucks!

Dom: Right... anyway, your gun jammed and you got sniped.

Carmine: Then what?

Dom: Well, then we killed all of the locusts.

Carmine: You guys fought a war without me?

Marcus: Uh yeah, what were we supposed to do? Wait for you to wake up?

Carmine: How did I wake up, anyway?

Baird: Dom over there did some of his Mexican voodoo.

Carmine: Wait Dom, you're Mexican?

Dom: Well-

Carmine: never mind. I just have one more question. Why is that black guy eating raw chicken? I thought they preferred fried.

Cole: Hey man, look at me! I need all the protein I can get, and I'll get it any way possible.

Carmine: Hey wait a minute... didn't you used to play Thrash ball?

Cole: Yep.

Baird; OH WHO CARES?! Thrash ball, big deal! He's no Frank West! That guys covered wars, you know.

Dom: We just WON a war.

Baird: Frank West fought zombies.

Dom: We fought locusts.

Baird: Frank West fought zombies in a mall.

Dom: Touche

Marcus: Alright guys, lets get out of here.

Baird: Fine by me. Open the door.

Marcus: Open the door? I can't do that.

Baird: Why the hell not? It's not a very complex process, although I must admit it may be a bit over your head.

Marcus: I don't have the code....[/spoiler]
:lol:
http://gearsforums.epicgames.com/showthread.php?t=558723
Itt a többi
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Zero Punctuation: Crysis
Ennek az ürgének az ismertetői alatt becsinálok a röhögéstől.

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-01-16, 19:48:19
Zero Punctuation: Crysis
Ennek az ürgének az ismertetői alatt becsinálok a röhögéstől.

:lol: Hát ez kurvajó volt :)

Zen

Alig bírom követni az ipsét, de jó volt. :Kiraly:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kelvor

Monkey Island Saga - Ultimate Edition

...hogy ezt miért nem vettem észre előbb. Azt hiszem, el leszek most egy darabig.  :lazza:

Lythis

yahtzee-tól nekem anno a Fable rewiev tetszett a legjobban. A többi sem rossz, de az ütött be a legjobban, pedig soha nem is játszottam vele, (viszont egyetértek a "big fat monkeyfest: Black&White" beszólással :D )

Tycho

Quote from: Lythis on 2008-01-17, 01:13:28
yahtzee-tól nekem anno a Fable rewiev tetszett a legjobban. A többi sem rossz, de az ütött be a legjobban, pedig soha nem is játszottam vele, (viszont egyetértek a "big fat monkeyfest: Black&White" beszólással :D )

Nálam a Bioshock vitte a pálmát :muhahah:

Fubenalvo

Az a játék nem csak a pálmát viszi hanem az egész trópusi szigetet is vele együtt! :D

Tycho

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-17, 09:30:20
Az a játék nem csak a pálmát viszi hanem az egész trópusi szigetet is vele együtt! :D
LOL wut? én a Bioshock rewiev-ról beszéltem, nem a játékról magáról. :hehe:

Fubenalvo

nemérdekes... reggel van, nem sokat aludtam és a játék akkor is jó ha nem arról beszélünk... xD

thrall

Quote from: kelvor on 2008-01-17, 00:51:51
Monkey Island Saga - Ultimate Edition

...hogy ezt miért nem vettem észre előbb. Azt hiszem, el leszek most egy darabig.  :lazza:
ha jól gondolom, akkor ez az összes monkey island egybe ugye? de mitől ultiamte edition? (ha van benne olyan, ami nekem nincs meg, akkor már jönni is fog :D )

kelvor

Elvileg összes OST mp3-ban, végigjátszások, fan artok, háttérképek etc... de konkrétabbat akkor tudok mondani, ha már le is ért, mivel az egész 1 db iso fájl.

thrall

QuoteTHE SECRET OF MONKEY ISLAND - THE COMPLETE SAGA

This DVD-ROM is the ultimate Collector's Edition of the phenomenally
successful and popular series of "Monkey Island" adventure games.

Highlights include:

* automated installers for all 4 official Monkey Island games,
   optimized to run the games (without requiring the DVD)
   under the Microsoft Windows XP operating system!

* THREE complete versions of The Secret of Monkey Island!
  - the original floppy EGA version in 16 colors and PC speaker sound
  - the later floppy VGA version with 256 colors and MIDI sound
  - the revamped CD version with optimized VGA graphics, a new graphical
    inventory (like in Monkey Island 2) and a re-recorded soundtrack

* PDF copies of the original manuals from all 4 games!

* Hints, maps, charts and even complete walkthroughs for each game!

* The official soundtracks from all 4 games in MP3 format!

* Tons of memorabilia for each game including box cover art,
  magazine clippings, concept art, trivia, in-jokes, game references...

* Sheet music and MIDI files for many of the popular Monkey Island songs!

* The Monkey Island Play, a live stage version of The Secret of Monkey
   Island performed by the Hammond High School in Columbia, Maryland,
   including video footage of the entire performance and background info!

* 5 of the best (completed) Monkey Island fan games ever written,
  complete with automated installers and walkthroughs!

* Fan art, fan music, fan videos, fan animations, an amazing fan comic
  (sadly still incomplete) and a direct link to even more fan creations!

* Live links and offline mirror images of the best Monkey Island webpages!

* MORE MONKEYS THAN YOU'LL EVER WANT TO SEE!
DO WANT!!!  :whoah: :whoah: :whoah:

Fazék

Quote from: kelvor on 2008-01-17, 00:51:51
Monkey Island Saga - Ultimate Edition

...hogy ezt miért nem vettem észre előbb. Azt hiszem, el leszek most egy darabig.  :lazza:
kezdtem reménykedni, hogy ez valós kiadott példányról rip, de sajnos "csak" fan-ok által összeállított csomag. sebaj, azért leszedem. első kettő részt úgyis csak aranyáron lehet beszerezni ebay-ről, a 3. és 4. rész pedig megvan, szóval azt hiszem lelkiismeretfurdalás nélkül fogom végigtolni erről a dvd-ről a játékokat :)

thrall

ez a monkey island egy kicsit lassabban jön, mint egy torrentről szokott ennyi seeddel. az én gépemmel van a hiba, vagy tényleg lassú?

Fubenalvo

mennyi leecher van? :P
Egyébként ha szervert nem állítanak be seedelni, hanem csak sima userek vannak akkor simán normális

Fazék

Quote from: thrall on 2008-01-18, 16:58:43
ez a monkey island egy kicsit lassabban jön, mint egy torrentről szokott ennyi seeddel. az én gépemmel van a hiba, vagy tényleg lassú?
nekem max sebességgel jött a lassú indulás után. kb 190 KB/s volt stabilan

kelvor

#893
Nagyon jóóóóóó.  :D Már el is felejtettem mekkora hatalmas poénok vannak benne. Kész agybaj. Most járok az Monkey Island 1 közepe fele de már annyira lefáradtam a sok hülyeségtől, hogy muszáj kicsit szüneteltetnem. Amúgy nagyon jó kis fan-stuff. A játékokokon kívül tele van sok okossággal. Ost-k, fan-artok stb. Ja, az első rész 3 verzióban van fenn, a CD-s verziót érdemes felrakni.

Quote from: Fazék on 2008-01-18, 01:10:15
első kettő részt úgyis csak aranyáron lehet beszerezni ebay-ről, a 3. és 4. rész pedig megvan.

:tezsvir:

Fazék

The Escapist: Zero Puncuation: Tomb Raider Anniversary
hátha még létezik olyan elvetemült ember, aki nem rakta be a könyvjelzői közé a jóembert és lemaradna róla :D

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-01-21, 23:21:31
The Escapist: Zero Puncuation: Tomb Raider Anniversary
hátha még létezik olyan elvetemült ember, aki nem rakta be a könyvjelzői közé a jóembert és lemaradna róla :D
és az a szörnyű, hogy teljes mértékben egyetértek a Jericho rewiev-vel... :D
Lol, és most vettem észre, hogy van Crysis rewiev is :D

Baggio

elég veszélyes a fazon...  :D
a Crysis-es tényleg nagy volt

Dreamcleaver

Jó a fazon humora, csak az a baj vele, hogy kib*szott nagy láma lehet a játokokhoz és ezért fikázza mindet. Pl TR:Anniversary. Sztem pont a tökéletes irányíthatóság az egyik legnagyobb erénye. Ha valaki azzal nem tud játszani, akkor no comment. Persze én PC-n toltam, ő meg PS2-n, de akkora csak nem lehet a különbség.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Nemtom, egyik platformon sem játszottam vele, de kiindulva abból, hogy egyeseknek mennyivel bonyolultabb egy kontrolleres kezelés (elsősorban FPS-eknél mondjuk), lehet, hogy az szarabb.
Nekem a kontrollerrel RTS-ezés vitte eddig a pálmát mondjuk (C&C3 @ x360). Meg lehetett tanulni a vezérlést, nem avval volt a gond, de egyszerűen nem tudtam levetkőzni az érzést, hogy EZ ÍGY NEM JÓ. Valahogy idegen.

thrall

Quote from: Lythis on 2008-01-23, 04:11:16
juk (C&C3 @ x360). Meg lehetett tanulni a vezérlést, nem avval volt a gond, de egyszerűen nem tudtam levetkőzni az érzést, hogy EZ ÍGY NEM JÓ. Valahogy idegen.
játszottam már énis konzolom RTS-t de ez maradjon meg a PC-nek szerintem.