Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: thrall on 2008-01-23, 08:49:14
Quote from: Lythis on 2008-01-23, 04:11:16
juk (C&C3 @ x360). Meg lehetett tanulni a vezérlést, nem avval volt a gond, de egyszerűen nem tudtam levetkőzni az érzést, hogy EZ ÍGY NEM JÓ. Valahogy idegen.
játszottam már énis konzolom RTS-t de ez maradjon meg a PC-nek szerintem.

Tom Clancy's Endwar Ebben mikrofonnal kéne irányítani, de Yahtzee kivételével nem tudom ki lenne képes rendes sebességgel parancsokat osztogatni az összes egységnek külön-külön.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Valakinek nincs fent a gépén valamelyik Lovecraftos játék (SH: The Awakened vagy Call Of Cthulhu)? Mindkettő mentései elvesztek a legutóbbi alkalommal (vagy csak elfelejtettem félrerakni őket, amikor hirtelen helyet kellett csinálnom és úgysem volt időm játszani, bár álalában minden save game könyvtárat archiválok ilyenkor), és nincs kedvem újrakezdeni őket. (Igaz, csak pár órányit haladtam kb mindkettőben, de ha valaki olyan keveset játszik, mint én, és mindent túl hamar megun, az is sok.) Szóval  egy-két mentés kéne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#902
Quote from: Zen on 2008-01-23, 09:02:10
Tom Clancy's Endwar Ebben mikrofonnal kéne irányítani, de Yahtzee kivételével nem tudom ki lenne képes rendes sebességgel parancsokat osztogatni az összes egységnek külön-külön.
Ha raknak alá egy jó AI-t szerintem simán megoldható, a valóságban is így működnek a háborúk. :) Jó példának ott a Majesty, ott se kellett (lehetett) mindent megmondani az egységeknek, tették a dolgukat majdnem maguktól.

Ramiz : DCotE mentésem van, de csak a legvégéről. :(

Zen

Quote from: Zsiga on 2008-01-23, 13:22:21
Ha raknak alá egy jó AI-t szerintem simán megoldható, a valóságban is így működnek a háborúk. :) Jó példának ott a Majesty, ott se kellett (lehetett) mindent megmondani az egységeknek, tették a dolgukat majdnem maguktól.

Nem erre gondoltam, hanem arra h mondjuk, neked van 3 osztag kisbakád, 1 marék helikopter, 2 tank, stbstb, az ellenségnek is egy hasonló méretű serege, akkor minden osztagnak külön külön célpontot megadni (teszem azt ezt kívánja meg a helyzet), kicsit cinkes lenne, úgy meg főleg h ha túl gyorsan beszélsz, félreérti a gép a parancsokat (pl édesanyám használ ilyesfajta nyelvleckéket, és ha túl gyorsan mondod a szöveget, valamiért úgy veszi a progi mintha az utolsó szót mondtad volna először).
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zsiga

Quote from: Zen on 2008-01-23, 13:27:31
Nem erre gondoltam, hanem arra h mondjuk, neked van 3 osztag kisbakád, 1 marék helikopter, 2 tank, stbstb, az ellenségnek is egy hasonló méretű serege, akkor minden osztagnak külön külön célpontot megadni (teszem azt ezt kívánja meg a helyzet), kicsit cinkes lenne, úgy meg főleg h ha túl gyorsan beszélsz, félreérti a gép a parancsokat (pl édesanyám használ ilyesfajta nyelvleckéket, és ha túl gyorsan mondod a szöveget, valamiért úgy veszi a progi mintha az utolsó szót mondtad volna először).
Tudom mire gondoltál. :) Én meg arra hogy ha van egy jó AI, akkor nem kell minden szart megmondani az egységeidnek, csak nagy általánosságban. Tulajdonképpen minden egység magától dolgozna, a játékos meg az AI viselkedését konfigurálná. :)


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-01-23, 19:55:12
Zero Punctuation, this time with a double feature!

Mai műsorunkban Próféta zseniket postol: 1, Stephen Hawking 2, Yahtzee ...ki lesz a következő? :)

Próféta

Quote from: Xzone on 2008-01-23, 20:41:29
Mai műsorunkban Próféta zseniket postol: 1, Stephen Hawking 2, Yahtzee ...ki lesz a következő? :)
3. Na vajon...

Zen

Quote from: Próféta on 2008-01-23, 20:48:26
Quote from: Xzone on 2008-01-23, 20:41:29
Mai műsorunkban Próféta zseniket postol: 1, Stephen Hawking 2, Yahtzee ...ki lesz a következő? :)
3. Na vajon...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

#910
Quote from: Próféta on 2008-01-23, 20:48:26
Quote from: Xzone on 2008-01-23, 20:41:29
Mai műsorunkban Próféta zseniket postol: 1, Stephen Hawking 2, Yahtzee ...ki lesz a következő? :)
3. Na vajon...

:lul:

Látta valaki a legutóbbi Atlantis részt? Kicsit emlékeztet rá :)

[spoiler]TEYLA: Perhaps Doctor Zelenka or Colonel Carter can do it.

SHEPPARD: If they could have, they would have done it already. They probably can't get ahold of one either.

TEYLA: Can anyone do it?

SHEPPARD (shaking his head): They'd have to know Rodney's password.

(Teyla sighs.)

SHEPPARD: Fortunately, I do.

TEYLA: He told you his password?!

SHEPPARD: Well, he didn't think I'd remember it.

(He starts to type.)

SHEPPARD: One six four three one eight seven nine one nine six eight four two.

(The computer beeps.)

SHEPPARD: See? Doesn't take a genius.

TEYLA: It doesn't?

SHEPPARD: 1643 is the year Isaac Newton was born; 1879, Einstein; and 1968 ...

TEYLA: The year Rodney was born.

SHEPPARD: Never underestimate the size of that man's ego.

TEYLA: Wait – weren't there other numbers?

SHEPPARD: Forty-two.

TEYLA: What is that?

SHEPPARD: It's the Ultimate Answer to the great question of life, the universe and everything.

(He types on as Teyla looks bewildered.)

SHEPPARD: OK – we're in. [/spoiler]

Fubenalvo

Quote from: Xzone on 2008-01-23, 20:58:14
Látta valaki a legutóbbi Atlantis részt?
Uhh vazze... jó hogy szólsz... :D

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

most játszottam haverokkal Warcraft 3:Frozen Throne-t, én és egyik haver emberekkel voltunk 1 csapatban Night elf és orc szövetség ellenében. Persze legelején engem rohantak le, és haveromnak sikerült csak tornyokat építenie a főbázisán (LOL), aztán ő lépett ki (elbújtattam 2 parasztot a korábbi bázisomról) és megkaptam az ő bázisa felett a kontrollt... hát amekkora iskolázást azután kapott az ellen, azt vagy fél évig fogom felemlegetni nekik :D sajna öcsém volt a szerver és a nagy picsázása közbe kilépett, így nincs replay... this battle was truly EPIC :D gondoltam megosztom veletek ezt  :szemuveges: mert amit átéltem az nem mindennapi volt most...

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2008-01-25, 02:05:24
nincs replay...
.. then it didn't happen :p

RTS-ben legutóbb hasonlóan epic csatám Med2:TW-ban volt.
Franciákkal, és az angolok egy elég nagy sereggel letámadták Caenből
az alig felfegyverzett Párizst. A két szomszéd várból viszont tudtam
pár nehézlovast átküldeni, és három irányból beszorítva nagyon csúnyán
megvertem őket - sőt, az életben maradt pár egység-maradványuk
csak a szinte üresen maradt Caen erődítményének a lábáig ért el, és
itt is megverve őket egyetlen kör alatt nem csak a teljes angol hadak
felét pusztítottam el, de a legerősebb várukat is megszereztem :Kiraly:
Meg a németeknél volt még egy epic csatasorozat a dánok ellen:
egyik váram előtt lapuló ostromgép-nélküli seregéhez egy rakás
ostromgépet küldött, de csak gyenge kísérettel. Nehézlovasokkal
kitámadtam, talán veszteség nélkül lezúztam a tizen-egységnyi
ostromgépet és kisérőiket, majd továbbmenve bevettem a
fővárosukat az addig épp nem elért sereg-maradékát felhasználva.
A lapuló sereg erre visszament, de szépen felmorzsoltam őket az
ex-fővárosuknál :haha:

Más:
a napokban szoktam rá az UT3-ban a Speed Freak opcióra :hopp:
Durva, de élvezem. Utána egy kicsit lassúnak tűnik a normál
sebesség. Mondjuk eddig csak CTF-en használtam, a többin
kissé überbrutál lenne :haha:

Fubenalvo

Ez a Speed Freak olyasmi mint crysisban mikor speedre kapcsolom a nanoruhát?

Puru²

Nem tudjátok hogy melyik volt az  a progi amivel a játékokat lehetett rákényszeríteni hogy 2 magos procinál csak egyet használjon ki ?

Amúgy hamár UT3 mutátorok szóba jöttek : Speed Freak+Super Berzerk+Big head =  :cool:

Zsiga

Quote from: Puru² on 2008-01-25, 14:17:19
Amúgy hamár UT3 mutátorok szóba jöttek : Speed Freak+Super Berzerk+Big head =  :cool:
+InstaGib :)

Fazék

Quote from: Puru² on 2008-01-25, 14:17:19Nem tudjátok hogy melyik volt az  a progi amivel a játékokat lehetett rákényszeríteni hogy 2 magos procinál csak egyet használjon ki ?
WinLauncherXP
http://www.majorgeeks.com/WinLauncherXP_d870.html

illetve ez is jó (sőt állítólag jobb, de még nem próbáltam):
Affinity
http://www.leweyg.com/download/affinity.html

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-25, 14:35:34
Quote from: Puru² on 2008-01-25, 14:17:19Nem tudjátok hogy melyik volt az  a progi amivel a játékokat lehetett rákényszeríteni hogy 2 magos procinál csak egyet használjon ki ?
WinLauncherXP
http://www.majorgeeks.com/WinLauncherXP_d870.html

illetve ez is jó (sőt állítólag jobb, de még nem próbáltam):
Affinity
http://www.leweyg.com/download/affinity.html
Vista/Feladatkezelő. :)

Fubenalvo

#920
Vista = Fail
fel nem tenném a gépemre  :_piszka:
1,3 Gb RAM-ot eszik alaphelyzetben, ha megmozdítom az egeret 3 tesztgépből 3on abban a pillanatban igaz csak másodperc töredékéig de 100%os proci használat. Semmi más az az "oprendszer" mint parasztvakítás.

szerk.: más...
Quote
A pc lenyomja a konzolokat

Az első teszt után betöltöttük a Need for Speed Pro Streetet, most már mind a négy platformon. Először a hardcore konzolokkal próbálkoztunk, és rögtön megállapítottuk, hogy mindkettőn szaggat a játék, bár ez a jelenség PS3-on feltűnőbb. Ezt leszámítva azonban még annyi különbséget sem láttunk, mint a Burnout alatt. Ami feltűnő volt még, az az amerikai konzolon tapasztalható akadozás: valószínűleg a processzor lehetett az oka, mert ilyenkor a kontroller nyomására sem reagált a program. Persze az egész csak tizedmásodpercekig tartott, de az elviselhetőnél gyakrabban láttuk a jelenséget. Az Xbox 360 képe volt a telítettebb, de a Burnouttal ellentétben a PS3 most még homályosabbnak [2] is mutatkozott, Tamás szerint valószínűleg azért, mert a Sony játékgépén alacsonyabb felbontásban futott a szoftver. ,,Ez tipikus a rosszul megírt multiplatform játékoknál, ha lassú a játék grafikai része, akkor visszavesznek a felbontásból".

Teljes cikk itt: http://index.hu/tech/hardver/knz080122/

szerk2.: Valaki tudja hogy van-e tört szerver Test Drive Unlimitedhez? Vagy olyan verzió amivel fel lehet menni off szerverre? BTW milyen áron lehet ez a gém? lehet megvenni is megérni, de azzal fizuig várni kellene az meg még 2 hét. :/

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-25, 14:46:36
Vista = Fail
fel nem tenném a gépemre  :_piszka:
1,3 Gb RAM-ot eszik alaphelyzetben, ha megmozdítom az egeret 3 tesztgépből 3on abban a pillanatban igaz csak másodperc töredékéig de 100%os proci használat. Semmi más az az "oprendszer" mint parasztvakítás.
Memóriakezelésről van pár szó ebben a cikkben, érdemes elolvasni.
Egeres probléma szintén nem jelentkezik, se a beépített driverrel, se a hivatalos Logitech csomaggal.

Darkstar

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-25, 14:46:36
Vista = Fail
fel nem tenném a gépemre  :_piszka:
1,3 Gb RAM-ot eszik alaphelyzetben, ha megmozdítom az egeret 3 tesztgépből 3on abban a pillanatban igaz csak másodperc töredékéig de 100%os proci használat. Semmi más az az "oprendszer" mint parasztvakítás.
Mindenkinek lehet véleménye.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fubenalvo

#923
Ez nem vélemény. Idebent cégnél 10 gépen 3 napja tesztelünk folyamatosan, ezek tények.
Ha befezejik az új fájlrendszert ami az egész Vista értelme lett volna, akkor visszatérünk a témára.

Darkstar

Én meg több mint fél éve használom és nekem mások a "tényeim".
A kérdés: alá tudod-e tenni a vasat, amit igényel, vagy nem? Ha nem, Xp, ha igen, a Vista odaver az xpnek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fubenalvo

Hjo, nem vitatkozom. Nem akarok én itt senkit meggyőzni. Meg baromira nem is érdekel ki mit használ... ti bajotok. :D

/ON
...TDU szervert akkor tud vki, vagy hogyan csatlakozhatnék nem legal klienssel? Nem akarok fizuig várni vele, mondjuk akkor valsz megveszem mert csak 3990 :)

Dreamcleaver

Olvastam a fórumon, hogy többeknek is megvan az UT3. Tudnátok róla véleményt írni? Hezitálok a vételével, mivel a demo nem tetszett, a screenshotok se nagyon győztek meg (szép engine, de gagyi dizájn), és sok negatív review-t olvastam róla, amiben olyan érveket hoznak fel, amikkel egyett tudok érteni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-26, 17:49:00
Olvastam a fórumon, hogy többeknek is megvan az UT3. Tudnátok róla véleményt írni? Hezitálok a vételével, mivel a demo nem tetszett, a screenshotok se nagyon győztek meg (szép engine, de gagyi dizájn), és sok negatív review-t olvastam róla, amiben olyan érveket hoznak fel, amikkel egyett tudok érteni.
A design/engine látszik a demóban is, így erről felesleges is többet beszélni. A kerettörténet gondolom téged sem érdekel, engem sem; a hangulat, a pörgős eszetlen hentelés meg maradt a régi. A pályadesign szokás szerint király, a botok még mindig okosak, a godlike botok még mindig pofátlanul csalnak :D, és úgy nagyjából minden maradt a régiben. Az Assault hiánya nálam nagy rosszpont, az új járműves CTF meg a hoverboard viszont hatalmas királyság, és az Onslaught (meg nem mondom mi lett az új neve...) is fejlődött a 2k4-hez képest.
Röviden összefoglalva, én nem bántam meg hogy kiadtam rá 8k-t.

Dreamcleaver

Pl a lehet unlockolni több csapatot/karit/páncélfelszerelést az online acc-vel?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Puru²

#929
Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-26, 18:44:28
Pl a lehet unlockolni több csapatot/karit/páncélfelszerelést az online acc-vel?
Unlockolni karaktereket csak akkor tudsz ha végig tolod a single kampányt vagy :
[spoiler]
főbenüben előhozod a konzolt és beírod "unlockallchars"
[/spoiler]

Amúgy a legegyszerűbb ha leszed w*rezban kipróbálod (vanna tört szerverek pl Bermuda) és ha tetszik akkor megveszed .