Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Rounin

Én meg egy Hansel nevű csövest, aki raccsol és van egy Gretel nevű patkánya.

Zen

http://www.youtube.com/watch?v=zPGb4STRfKw
Mint a császár? :D

(Bakker, hallgatom, de ha nem vágnám fejből h mit mondanak magyarból, rá nem jönnék mi a téma :D)

Rou: a patkány se rossz ötlet, de a beszéő koponyát semmi nem veri. :Kiraly:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-05-29, 01:20:10
Rou: a patkány se rossz ötlet, de a beszéő koponyát semmi nem veri. :Kiraly:

Lehet, de a nosfimhoz nem passzolt volna egy koponya, mint ghoul... O_o

Zen

Quote from: Rounin on 2008-05-29, 01:21:21
Quote from: Zen on 2008-05-29, 01:20:10
Rou: a patkány se rossz ötlet, de a beszéő koponyát semmi nem veri. :Kiraly:

Lehet, de a nosfimhoz nem passzolt volna egy koponya, mint ghoul... O_o
Aztat nem mondtad h nosfi. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

can't believe we missed out on an AWESOME game like THIS

Én

#1237
Erről jut eszembe: újra kell játszanom a Prehistorikot. :D
ed: OH SHI-

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-05-31, 22:36:35
can't believe we missed out on an AWESOME game like THIS

I think i don't need to say... but i played with this one. :angyali:

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-05-31, 22:57:46
Quote from: Lythis on 2008-05-31, 22:36:35
can't believe we missed out on an AWESOME game like THIS

I think i don't need to say... but i played with this one. :angyali:
csalódtam volna, ha nem...  :__devil:

Próféta

Quote from: Én on 2008-05-31, 22:49:49
Erről jut eszembe: újra kell játszanom a Prehistorikot. :D
Prehistorik2 = WIN
Quote from: Én on 2008-05-31, 22:49:49ed: OH SHI-
A Fate of Atlantis lemaradt. Szerencsére, mert hogy nagyon is jó játék ;)

Rounin

Quote from: Próféta on 2008-05-31, 23:39:03
A Fate of Atlantis lemaradt. Szerencsére, mert hogy nagyon is jó játék ;)

Gondolom pont ezért nem kezdett vele semmit.
Btw ez a fickó csak szerintem nem éri meg a ráfordított időt? (Yahtzee kisujjába több szorult ennél imho)
Vagy csak én maradtam le az eddigi frenetikus rívjúkról?

Quote from: Lythis on 2008-05-31, 23:13:16
csalódtam volna, ha nem...  :__devil:
* Rounin büszkén vigyorog

teraflare

Quote from: Lythis on 2008-05-31, 22:36:35
can't believe we missed out on an AWESOME game like THIS
Ó istenem. Régen a presszóban ebbe játékgépbe dobáltam a 20-asokat.  ^^ Mostmár tudom végre a nevét! Szedem is le... :jee:

Fazék

nincs véletlenül vmi videó, ami madárröptében bejárja a Warcraft első (és esetleg második) részét? csak mert ugyebár elhatároztam, hogy végigtolom egybe az eddigi 3 részt, de ahogy elkezdtem az elsőt, vhogy el is szállt a kezdeti lelkesedés... max cheat-tel tolnám végig az első részt, mert igazán türelmem már nincs hozzá. :redface:

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-06-08, 11:33:28
nincs véletlenül vmi videó, ami madárröptében bejárja a Warcraft első (és esetleg második) részét? csak mert ugyebár elhatároztam, hogy végigtolom egybe az eddigi 3 részt, de ahogy elkezdtem az elsőt, vhogy el is szállt a kezdeti lelkesedés... max cheat-tel tolnám végig az első részt, mert igazán türelmem már nincs hozzá. :redface:
A sztori érdekel, vagy konkrétan pályák?


Fazék

#1246
Quote from: Próféta on 2008-06-08, 12:18:22
Quote from: Fazék on 2008-06-08, 11:33:28
nincs véletlenül vmi videó, ami madárröptében bejárja a Warcraft első (és esetleg második) részét? csak mert ugyebár elhatároztam, hogy végigtolom egybe az eddigi 3 részt, de ahogy elkezdtem az elsőt, vhogy el is szállt a kezdeti lelkesedés... max cheat-tel tolnám végig az első részt, mert igazán türelmem már nincs hozzá. :redface:
A sztori érdekel, vagy konkrétan pályák?
konkrétan a köztes bejátszások, képek és gyorsan a küldetéseken végigrohanás, ill szövegelés.
de már végig is csaltam az orc campaign-t, most jön a human  :angyali:

chilip

nem értem mér nehéz? onnantól, hogy van varázslónak idézése, csinálsz 4 varázslót > azok démont idéznek (ctrl-al ki lehet 4et jelölni), azt mész zúzni. azokat nem nagyon fogják megállítani... addig meg ki lehet bírni

Fazék

#1248
Quote from: chilip on 2008-06-08, 12:46:20
nem értem mér nehéz? onnantól, hogy van varázslónak idézése, csinálsz 4 varázslót > azok démont idéznek (ctrl-al ki lehet 4et jelölni), azt mész zúzni. azokat nem nagyon fogják megállítani... addig meg ki lehet bírni
egyszerűen nincs erőm hozzá. scrollozás az használhatatlan, minimumon is elrepül a képernyő a pálya túlfelébe, az egységek nehezen irányíthatóak a mai játékokhoz képest, egyszerűen teljesen elszoktam ettől a fapados kezeléstől. régen imádtam, ugyebár serial cable kapcsolattal is játszottam multi-ban, végigtoltam anno nem egyszer, de most már ez kevés, hogy áldozzak a végigjátszására egy teljes napot. :)
a polcon fönt lesz, mert megérdemli, de nem fogom levenni többször azt hiszem. a maga korában eszméletlen volt, de ma is csak a nosztalgia miatt áldoztam rá 2 órát. egyetlen szinkronhang van az egész játékban, pár átvezetőkép és a cd változat miatt ilyen szép izo3d-s térkép, amiből előcsúsznak az újabb területek, ahol éppen küldetésed lesz, de amúgy semmi egyéb sajnos. zenét nem sikerült produkálnom és nem akartam vdmsound/dosbox témákkal szórakozni. stb. :)

most jön a 2. rész, azt megpróbálom tisztességesen játszani :)

szerk: szóval röviden: nem nehéz, csak nem akarok rá annyi időt áldozni :)

Ramiz

Téma innen:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=528.msg342518#msg342518

Szóval eddig nekem max egy kis zrikálás erejéig volt érdekes a konzol vs PC téma, mert mindig is PC-m volt, de igazából egyiknek sem vagyok elfogult támogatója. Most viszont konkrétan abban a helyzetben vagyok, hogy néhány felgyűlt érdekes játék miatt (BioShock, Mass Effect, hamarosan Fallout 3) konkrétan is az ezer éves választás előtt állok.

Nem csak pénzügyekről van szó: a PS-en jól esne, hogy nem kell driverekkel, vírusokkal és oprendszerekkel küzdenem, CSAK játszanék. Arról nem is beszélve, hogy Brütal Legend és sok minden más pedig csak PS-re jön ki... A PC-re is szükségem lesz viszont, már csak az egyetem miatt is (és ha terveznem kell, annak is kell vas, bár nem videokártya...). És ha tényleg jót akarok, az mindkettőből 100+ ropi. (Amennyit akár hosszabb ideig gyűjtenem kell.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Sosem volt konzolom, így csak az egyik felét ismerem, de
én pl nem is éreztem még szükségét konzolnak. PC egyre
több dologra kell, hasznos. Egy jó árú vidkarit venni olcsóbb,
mint egy külön konzolt.
A driveres macera túl van lihegve. Megveszed, telepíted,
aztán talán félévente 5 perc alatt új vidkari-drivert raksz fel.
Vírus? Netezz okosan, használj tűzfalat és víruskeresőt, és
nem lesz sok bajod. Oprendszer? Hát ez van. Viszont nem
csak játékra használható, alakítgathatsz rajta, stb. Beülsz
és egyből játszol? Itt is megvan, ~1 perc, mire bebootol és
elindítod a játékot.

Amúgy ps2-höz nincsenek már jó emu-k?

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-12, 23:48:05Itt is megvan, ~1 perc, mire bebootol és
elindítod a játékot.
na ezt akkor oszd meg velem, hogy hogyan csinálod, mert részemről minimum 2-3 perc mire bármilyen játékot is el tudok indítani, még az új gépen is :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-06-12, 23:50:18
na ezt akkor oszd meg velem, hogy hogyan csinálod, mert részemről minimum 2-3 perc mire bármilyen játékot is el tudok indítani, még az új gépen is :)
Ezt megkérdezném, hogy te hogy csinálod, mert nálam még a laptop is
bejut windowsba ~1.5 percen belül, egy multiboot-képernyős lassítás és
egy víruskeresés miatti állás ellenére is, és én azt már lassúnak mondom...

Talán nlite-tal kivettem valamit, ami lassítaná? Vagy csak annyi, hogy
nem telepítek sok programot rá, és néhány processt kiöltem?
Vagy csak simán türelmetlen vagy, és rossz az időérzéked :p

White SeeD

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-12, 23:48:05
Sosem volt konzolom, így csak az egyik felét ismerem, de
én pl nem is éreztem még szükségét konzolnak. PC egyre
több dologra kell, hasznos. Egy jó árú vidkarit venni olcsóbb,
mint egy külön konzolt.
A driveres macera túl van lihegve. Megveszed, telepíted,
aztán talán félévente 5 perc alatt új vidkari-drivert raksz fel.
Vírus? Netezz okosan, használj tűzfalat és víruskeresőt, és
nem lesz sok bajod. Oprendszer? Hát ez van. Viszont nem
csak játékra használható, alakítgathatsz rajta, stb. Beülsz
és egyből játszol? Itt is megvan, ~1 perc, mire bebootol és
elindítod a játékot.

Amúgy ps2-höz nincsenek már jó emu-k?

Van jó emu, csak kell jó vas alá. :redface:
Nekem középkategóriás géppel már ment az FF10, bár azt abbahagytam mert a game csalódás volt. Úgy 35 fps alá nem ment a sebesség harcnál sem, sima környezetben 60-70, állóba meg 160+...230+, amíg a számláló ki nem akadt.
De bizttos hogy nem tökéletes még az emu (És sosem lesz az)
Noha használja mindkét magot (eddig nálam ezt nemsokminden tette), de nálam valamiért nem használta a 2 GB Ram felét sem, pedig ha nem HDD-ről töltögette volna a DVD adatait, hanem egy nagyobb területet beolvasott volna egyben és RAM-ban tárolja biztos jobban ment volna, de helyette csak párszáz MB-t használt ki.
És szerintem a videókártyából is többet kihúzhatott volna, sokkal többet.

Amúgy én sem értem ezt a konzol dolgot. Egyáltalán hogyan tudtak összejönni? (Bár lehet sejteni, hogy gazdasági megfontolásból)
Minden lehetőség megvan egy PC-ben, még jóval több is mint egy konzolban.
De mikor ilyen híreket olvasok, hogy a mikrofos dollármilliókat tesz le, hogy a GTA4 kiegészítő küldetései csak Xbox-ra jöhessenek ki, elszáll az agyam.
Mikor nem jön ki egy-egy game PC-re, akkor sajnálom csak hogy nincsen konzolom. Aztán belegondolok, hogy hány olyan cucc van, ami meg konzolra nem jön ki, és máris jobb kedvem van.
Ha ingyen adnának egyet valószínűleg nem tiltakoznék hogy elfogadjam, de ha vlasztamni kell akkor 100% hogy PC.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Tycho

a konzolt szerintem csak a fejlesztők lustasága tartja életben... azaz, hogy az összes hardware ugyanaz, nem kell foglalkozni a kompatibilitással, és bugyután egyszerű játékokat lehet írni, mert úgyis fos a controller... :lame:

Minél több jónak igérkező játék jön ki konzolra és kap később egy szar PC átiratot, annál jobban utálom az összeset... :__devil:

Ramiz

Quote from: Tycho on 2008-06-13, 00:29:36
a konzolt szerintem csak a fejlesztők lustasága tartja életben... azaz, hogy az összes hardware ugyanaz, nem kell foglalkozni a kompatibilitással
"Csak"? Ez egy kurva nagy dolog!!! Nem csak a fejlesztőknek, a játékosoknak is. És mindkét tábor megússza a rosszul optimalizált játékok átkát (a PC-s játékok kisebb része van jól optimalizálva, és csak néhány százaléka közel tökéletesen - szerintem).

Quote from: Tycho on 2008-06-13, 00:29:36és bugyután egyszerű játékokat lehet írni, mert úgyis fos a controller... :lame:
Ekkora vasfaszságra nem tudok mit reagálni... :haha: (A controllert szerintem csak szokni kell, de ezt nem tudom, nem sokszor volt a kezemben - a mondat első felére reagáltam.)

Quote from: Tycho on 2008-06-13, 00:29:36Minél több jónak igérkező játék jön ki konzolra és kap később egy szar PC átiratot, annál jobban utálom az összeset... :__devil:
Hát igen, a szar pc-s átiratokat én is rühellem. Viszont konzolon meg egyáltalán nem futtathatsz pc-s játékot, ami geciség. :D És nincs mindenre átirat, az emulátor meg egy szenvedés. Van egy csomó játék, amit csak azért nem próbáltam ki, mert nem volt PS2-m hozzá...

Nem mondom, elképzelhető egy olyan ízlés, ami csak olyan játékok iránt érdeklődik, amik konzolra gyakorlatilag nincsenek, vagy csak simán szenvedés őket játszani (point 'n' click kalandjáték, stratégiai/taktikai játékok), viszont van legalább ennyi, ami pedig sokkal kényelmesebb konzolon, kezdve rögtön a bunyós játékok népes családjával, amit PC-n játszani, akárki akármit is mond, kényelmetlen dolog (és én évekig Mortaloztam!) - már csak a billentyűzet-puffer és a billentyűzeten való kényelmetlen osztozkodás miatt 2 player módban. És manapság PC-re sem kényeztetnek minket színvonalas kalandjátékok és stratégiai/taktikai játékok széles választékával (hogy csesződnének meg - már CoVboy is megmondta, hogy ezek a frankók :Kiraly:).

Szóval továbbra is fenntartom, hogy egyik véglet sem egyértelmű nyertes számomra...
És még egyszer: nem az a kérdés, hogy ki mit szeretne jobban, hanem hogy a jelenlegi piaci helyzet mellett melyikre érdemes befektetni (előbb/többet).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Ramiz hibátlanul leírta, összefoglalta a PC vs konzol vita értelmetlenségét. mindkettőnek megvan a vitathatatlan előnye és sztem tökéletesen érthető, hogy a konzol oldal a sikeresebb pénzügyileg (ha a játékokat vesszük figyelembe természetesen)

K_T:
lehet hogy neked nem ati kártyád van, de nekem mire végre elindul az a rohadék, akkor tudom csak elkezdeni igazán használni a számítógépet, addig csak elég kevés dolog hajlandó elindulni. beboot-ol a gép és behozza az asztalt durván egy perc alatt, de erre még ~egy percet rátesz a rohadt ati catalyst control center, amivel nem túl sokmindent tudok kezdeni. sztem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 01:19:12
És még egyszer: nem az a kérdés, hogy ki mit szeretne jobban, hanem hogy a jelenlegi piaci helyzet mellett melyikre érdemes befektetni (előbb/többet).

Ha semmiképp sem akarsz emuval és gamepaddel próbálkozni, akkor
sztem gépre többet, valamint végy egy ps2-t.
Ps3 sztem azért nem éri meg, mert egy erős processzor és egy
gyenge, régi videokártya (G70-származék, kb mint G71 aka 7900-as
szériás GeForce) köré épül, ami nem optimális kombináció, sőt...
pont a látvány lesz az, amiben gyorsan le fog maradni (illetve már
most is csökkentett a konzolos verziók grafikája a pc-éhez képest).
A ps3 másik nagy előnye a blúréj, de nem hinném, hogy annak a cél-
közönsége lennél :)


Quote from: Fazék on 2008-06-13, 01:39:06
lehet hogy neked nem ati kártyád van, de nekem mire végre elindul az a rohadék, akkor tudom csak elkezdeni igazán használni a számítógépet, addig csak elég kevés dolog hajlandó elindulni. beboot-ol a gép és behozza az asztalt durván egy perc alatt, de erre még ~egy percet rátesz a rohadt ati catalyst control center, amivel nem túl sokmindent tudok kezdeni. sztem.
Ati ccc minek?
Még amikor ati kártyám volt, akkor sem használtam.
Csak a vidkari drivere kell, a ccc nevű sallanghalmaz beállításai és
talán még több is elérhető más, gyorsabb programokból. Ha jól
emlékszem és nem változott azóta, van is olyan verzió, hogy csak
a drivert töltöd le, a ccc-t nem.

Fazék

#1258
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-13, 01:52:50
Quote from: Fazék on 2008-06-13, 01:39:06
lehet hogy neked nem ati kártyád van, de nekem mire végre elindul az a rohadék, akkor tudom csak elkezdeni igazán használni a számítógépet, addig csak elég kevés dolog hajlandó elindulni. beboot-ol a gép és behozza az asztalt durván egy perc alatt, de erre még ~egy percet rátesz a rohadt ati catalyst control center, amivel nem túl sokmindent tudok kezdeni. sztem.
Ati ccc minek?
Még amikor ati kártyám volt, akkor sem használtam.
Csak a vidkari drivere kell, a ccc nevű sallanghalmaz beállításai és
talán még több is elérhető más, gyorsabb programokból. Ha jól
emlékszem és nem változott azóta, van is olyan verzió, hogy csak
a drivert töltöd le, a ccc-t nem.
a kérdés teljesen jogos. egyetlen oka van, anno nem találtam a fapados változatot, aztán kipróbáltam az omega driver témát, de az sem jött be. hát maradt ati ccc
de megpróbálok felülkerekedni lustaságomon és rááldozni 10mp-et egy ccc nélküli változat megkeresésére.

szerk: mondjuk ahogy nézem a sima driver nem tartalmazza a wdm driver részt, vagyis ha valaha is használnám a kártyám vivo funkcióinak egy részét, ahhoz már ccc-s driver kéne
szerk2: egen, sajnos több illesztőprogramot is hiányol ebből a fapados változatból az xp... na mindegy, a hd hangkimenete és a vivo funkció nélkül azt hiszem megleszek továbbra is :)
szerk3: gyorsult, de még így is 1:50 mire elindul egy firefox mondjuk

Flaser

#1259
Kábeled vagy ADSL-ed van?

ADSL-nél kézzel meg kell adni egy belső, privát IP-t a hálókártyának (Helyi kapcsolat nem pedig PPoE amin az ADSL van), pl. 10.1.1.1.
Erre azért van szűkség, mert winfos hajlamos az ADSL modemet is DHCP servernek nézni, azaz onnan vár IP-t, s emiatt jó 2-3 percig "vár" a rendszer.




Jah és valószínűleg nekem van itt a leg exotikusabb konfigom:

Asus P4T-E alaplap; P4 2.5 GHz, 512 cache Northwood; 1.5 GByte Rambus RAM
(The ram cost me a leg and more...what more I won't tell).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."