Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-13, 01:52:50
Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 01:19:12
És még egyszer: nem az a kérdés, hogy ki mit szeretne jobban, hanem hogy a jelenlegi piaci helyzet mellett melyikre érdemes befektetni (előbb/többet).

Ha semmiképp sem akarsz emuval és gamepaddel próbálkozni, akkor
sztem gépre többet, valamint végy egy ps2-t.
Ps3 sztem azért nem éri meg, mert egy erős processzor és egy
gyenge, régi videokártya (G70-származék, kb mint G71 aka 7900-as
szériás GeForce) köré épül, ami nem optimális kombináció, sőt...
pont a látvány lesz az, amiben gyorsan le fog maradni (illetve már
most is csökkentett a konzolos verziók grafikája a pc-éhez képest).
A ps3 másik nagy előnye a blúréj, de nem hinném, hogy annak a cél-
közönsége lennél :)

Akkor mit dumálnak az új SW játék kapcsán, hogy azért nem jön ki PC-re, mert az nem lenne elég szép, és csak PS3-on lesz majd élvezhető a játék? :confused:

BTW memtest 2x lefutott és nem talált hibát. Akkor vszeg a videókártya memóriája hibás, nem? Mert azzal nem tudok mit kezdeni... :) Lehet, hogy inkább vissza is rakom az ATI Radeon 9660-t, az lassú volt, de legalább nem lépett ki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Teljesítmény szempontjából tök felesleges összehasonlíani a PC-t/konzolt. Az nem oszt nem szoroz. Ha most veszel egy nextgen konzolt, arra még 4-5 évig tolják majd ki a játékokat.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Ramiz, azért, mert a ps3 az mindig ps3 szintű, míg pcből van szarabb, meg sokkal jobb is annál... Ők meg basznak több konfiggal is kompatibilis szoftvert írni. :angyali: Amúgy igazad van Fazék, csak azért fikázom ennyire a konzolokat, mert sok jó dolog jön ki rájuk, ami PCre nem, és sok a szar átirat... csak ezek miatt meg nem akarok egy új és drága hardvert venni, amikor eleve egy PC se olcsó és még költeni is kell rá ha nem akarod, hogy avuljon...

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-14, 13:43:02
Akkor mit dumálnak az új SW játék kapcsán, hogy azért nem jön ki PC-re, mert az nem lenne elég szép, és csak PS3-on lesz majd élvezhető a játék? :confused:

BTW memtest 2x lefutott és nem talált hibát. Akkor vszeg a videókártya memóriája hibás, nem? Mert azzal nem tudok mit kezdeni... :) Lehet, hogy inkább vissza is rakom az ATI Radeon 9660-t, az lassú volt, de legalább nem lépett ki.

Amint látod: baromságokat ;)
A ps3-ban van egy baromi erős, érdekes kialakítású processzor,
de a grafikus chip már akkor elavult volt, amikor piacra dobták.

Memtest körönként egyre alaposabban ellenőriz, ezért illik
3-5-ször végigvinni. Ha a vidkari memóriája lenne hibás, akkor
a képernyőd sok színes csíkra esne szét, és már bootoláskor
is krix-kraxokat látnál. Ha elmondanád, hogy mik a tünetek,
ahelyett, hogy vakon tippelgetsz, talán rá is jönnénk ::)
Radeon 9660 nem is létezett :hehe: 9550 vagy 9600.
A 6600 kér külső tápot? Mit is mondtam a noname tápokról?

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 19:07:24
Ha elmondanád, hogy mik a tünetek,
ahelyett, hogy vakon tippelgetsz, talán rá is jönnénk ::)

Radeon 9660 nem is létezett :hehe: 9550 vagy 9600.
A 6600 kér külső tápot? Mit is mondtam a noname tápokról?

Akkor 9550, sorry, rosszul emlékeztem.
A tünet ugyanaz: kicsit is újabb játékok (Sam and Max kalandjáték-sorozat egyik epizódja, Penumbra Overture demó, Painkiller stb) kb 10-15 perc játék után figyelmeztetés nélkül Sleep módba kapcsolja a gépet. Az AtiTool forgó, szőrös kockája egy perc alatt eléri ugyanezt. Azért csináltam memtestet, mert az okozhat esetleg ilyen hibát (legalábbis többen mondták). Egyébként nincs tippem. Drivereket, DirectX-et frissítettem. Hőmérsékeletet nem sikerült mérnem. Táppal eddig (Radeon kártyával) semmi gond nem volt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Nekem amíg melegedett az radeon 1950pro-m addig azt csinálta, hogy néhány perc leterhelő grafikai effekt után (pl vágtázás lovon a kingdomban az Assasin's Creedben) kivágott desktopra, és a játék úgy tűnt el memóriából, mintha nem is futtattam volna... de magát a PCt nem dobta seggre... Ha ati kártyád van, akkor tedd fel a CCC drivert hozzá, vagy ha zavar, hogy lassan áll fel, akkor Tenshi tud jobbat, de ha valami komolyabb diagnosztikai cucc kell, akkor tedd fel az Everest nevű progit, és azzal meg tudod mérni a teljes gép hőmérsékletét helyekre  lebontva akár... (úgy értem, hogy alaplap/memóriák közelében, a memóriák hőmérséklete, a proci hőmérséklete, a mittomén milyen chip hőmérséklete etc..) - sőt talán eleve ezt érdemes használni és csekkolni, hogy mi a túró van, de szerintem nem egészen a gfx kártya melegedhet, ha az egész gépet sleep módba dobja, bár ez lehet a bios beállításaid miatt is ::)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Készülök... :Kiraly:

[spoiler=vizsgafelejtő GAMEFEST!!!!!][/spoiler]

Még jön a Discworld 2, az Interstate '76 és '82, a Shadowwatch és a Segata Sanshiro Shinkenyugi (TurboK kedvence). De mára eleget installáltam. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

bimanc

Hamár a Gens fennvan, akkor egy Ecco-t is kipróbálhatnál. Ha másért nem, akkor a zenéjéért. (Azon kevés magyar zenék között van, amiket bármikor meg tudok hallgatni)

Zen

Quote from: Ramiz on 2008-06-18, 00:54:38
[spoiler=vizsgafelejtő GAMEFEST!!!!!][/spoiler]
A Cannon Fodder milyen játék?(kategória szerint)
Rééééégen láttam az introját(?), de abból nem nagyon jött le h pontosan micsoda.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

Canon Fodder  :cool:
Régen de sokat játszottam vele...Hogy a kérdésedre is legyen válasz:Real time strategy.

Zen

Quote from: Cloud on 2008-06-18, 19:50:01
Canon Fodder  :cool:
Régen de sokat játszottam vele...Hogy a kérdésedre is legyen válasz:Real time strategy.
Oh, kösz
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Azért ez egy csúnya leértékelése a Cannon Foddernek ebben a formában. :3x3:

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-06-18, 23:31:20
Azért ez egy csúnya leértékelése a Cannon Foddernek ebben a formában. :3x3:
let me just brace for your inevitable "it is old therefore better than anything and doesn't fit into conventional categories such as rts" argument

kelvor

Guitar Hero 3-mal lenne problémám. Bármit csinálok vele egyszerűen nem indul el. Felteszem, átmásolom a cracket, akarnám indítani és semmi. Meg sem moccan a gép. Próbáltam felpatchelni 1.3-mal, úgy sem indul. 1.1-el..ugyanaz. Millió cracket kipróbáltam, mirror-image-t hideolni yasu-val, semmi. Eredetiben  egyelőre nem merem megvenni, mert lehet ugyanez a probléma jönne elő.  Haver gépén minden extra nélkül elindult, csak már lassan a haját tépi, hogy az ő gépén nyomom.  :smile: Esetleg valakinek van valami ötlete vagy találkozott ezzel a problémával megköszönném, ha segítene.

A konfigom: Xp service pack 2, AMD 3200+, geforce 6600 GT, 2gb ram.  (tudom, nem egy mai darab az öreglány)

Xzone

Quote from: kelvor on 2008-06-19, 03:41:25
Guitar Hero 3-mal lenne problémám. Bármit csinálok vele egyszerűen nem indul el. Felteszem, átmásolom a cracket, akarnám indítani és semmi. Meg sem moccan a gép. Próbáltam felpatchelni 1.3-mal, úgy sem indul. 1.1-el..ugyanaz. Millió cracket kipróbáltam, mirror-image-t hideolni yasu-val, semmi. Eredetiben  egyelőre nem merem megvenni, mert lehet ugyanez a probléma jönne elő.  Haver gépén minden extra nélkül elindult, csak már lassan a haját tépi, hogy az ő gépén nyomom.  :smile: Esetleg valakinek van valami ötlete vagy találkozott ezzel a problémával megköszönném, ha segítene.

A konfigom: Xp service pack 2, AMD 3200+, geforce 6600 GT, 2gb ram.  (tudom, nem egy mai darab az öreglány)

Guitar Hero a kontroller nélkül? Nooormális? :)

kelvor

Sima ügy.  :smile: Így is bőven élvezhető. :whoah: (mármint, ha elindulna végre nálam is)

Lythis


Ramiz

Quote from: Lythis on 2008-06-19, 22:28:27
Quote from: Xzone on 2008-06-19, 04:22:22
Guitar Hero? Nooormális? :)
oh hai, I fix'd ur post...

Ki a faszt érdekel, hogy utálod a Guitar Hero-t??? :__devil: Úgy adtad ezt egy másik topikban is elő nemrégiben, mintha hirtelen szégyellni kéne magunkat, vagy legalábbis reagálni valami vadat... hát tessék. :D A napi 10 trollingodból most 1 sikeres volt. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: Ramiz on 2008-06-20, 10:22:10
Quote from: Lythis on 2008-06-19, 22:28:27
Quote from: Xzone on 2008-06-19, 04:22:22
Guitar Hero? Nooormális? :)
oh hai, I fix'd ur post...

Ki a faszt érdekel, hogy utálod a Guitar Hero-t??? :__devil: Úgy adtad ezt egy másik topikban is elő nemrégiben, mintha hirtelen szégyellni kéne magunkat, vagy legalábbis reagálni valami vadat... hát tessék. :D A napi 10 trollingodból most 1 sikeres volt. :)
:lol: Láthatólag téged nagyon is... ::) :lame:

kelvor

Direkt nem írtam rá semmi, szíve joga utálni valamit. Egyébként a kérdésem már tárgytalan, azóta ki is pörgettük pár fokozaton.  :smile: Billentyűzetet bekonfiguráltuk F1-F5-ig és a pengetést betettük pause-ra. Így kb. úgy foghattad a bill-t, mintha gitár lenne.  ^^

Xzone

Quote from: kelvor on 2008-06-20, 15:38:32
Billentyűzetet bekonfiguráltuk F1-F5-ig és a pengetést betettük pause-ra. Így kb. úgy foghattad a bill-t, mintha gitár lenne.  ^^

Baszdmeg...

Ez annyira "gettónak" hangzik :lol:

Kb mint ebben a videóban az újságpapír és a törölköző. (No meg a "tuningolt" kockaladákra is emlékeztet.)

Az ilyen dolgok kapcsán egyre tisztábban látom, hogy a magyar "gaming community" azért nem véletlenül olyan, amilyen. (No offense egyébként.)

kelvor

#1282
Mi jól szórakoztunk a többire meg szarok magasról.  :smile:

Ramiz

Quote from: Lythis on 2008-06-20, 12:29:13
Quote from: Ramiz on 2008-06-20, 10:22:10
Quote from: Lythis on 2008-06-19, 22:28:27
Quote from: Xzone on 2008-06-19, 04:22:22
Guitar Hero? Nooormális? :)
oh hai, I fix'd ur post...

Ki a faszt érdekel, hogy utálod a Guitar Hero-t??? :__devil: Úgy adtad ezt egy másik topikban is elő nemrégiben, mintha hirtelen szégyellni kéne magunkat, vagy legalábbis reagálni valami vadat... hát tessék. :D A napi 10 trollingodból most 1 sikeres volt. :)
:lol: Láthatólag téged nagyon is... ::) :lame:

Bocs, de most tényleg arra vagy büszke, hogy megkérdeztem, mi a faszért trollkodsz, amikor mindenki szarik rá? :rolleyes: Akkor hülyébb vagy, mint amennyire az örökös "széllel szembe hugyozok, lilát bazzeg!" stílusod alapján tűnsz. (De legalább egyéni hülye - ezt elismerem :) ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: Ramiz on 2008-06-20, 17:08:12
Bocs, de most tényleg arra vagy büszke, hogy megkérdeztem, mi a faszért trollkodsz, amikor mindenki szarik rá? :rolleyes: Akkor hülyébb vagy, mint amennyire az örökös "széllel szembe hugyozok, lilát bazzeg!" stílusod alapján tűnsz. (De legalább egyéni hülye - ezt elismerem :) ).
nem. arra vagyok büszke, hogy szemben a magadról sulykolt képpel, ilyen csodálatosan gyönyörű postot voltál képes produkálni. Bár azthiszem itt inkább neked kéne büszkének lenned magadra. Az ilyesmit egyébként a BME-n tanítják neked a mindenhezjobbanértés mellett, vagy zsigerből vagy egy szemellenzős fasz?
Egyébkéntmeg ha végiggondolom azthiszem jogos a felháborodásod. Azt a cuccot pont az olyanoknak találták ki, mint te. Úgyhogy érthető, hogy ekkora vehemenciával reagáltál (bár igaz 2 post kellet hozzá, és arra számítottam, hogy az elsőre is pattanni fogsz).
Egyébként meg ez egy fórum. A te véleményed ugyanolyan értéktelen, mint az enyém. De persze ez önáltatás a részemről. Régóta nyílvánvaló, hogy egyedi véleménnyel egyedül te rendelkezhetsz a fórumon. Mindenki más csak majmol, vagy hülye. Igazán sajnálom, hogy nem vagyok akkora MŰVÉSZ, hogy egy szinten legyek veled, és ennél színvonalasabb diskurzust is folytathassunk arról, hogy ami szerintünk KULT, meg KLASSZIKUS az mennyire felette áll mindennek, és mindenki más egy barom. A LuMú még nem küldött neked meghívót, hogy legyél náluk időszakos tárlat? Nyílván ők sem értik a művészetet...

Ramiz

Ezt az emelkedett beszélgetést át lehetne tenni a troll topikba vagy az offba? Nehogy valaki véletlenül azt higgye, hogy itt tényleg a Guitar Hero-ról szól a dolog. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#1286
Quote from: kelvor on 2008-06-20, 15:38:32
Direkt nem írtam rá semmi, szíve joga utálni valamit. Egyébként a kérdésem már tárgytalan, azóta ki is pörgettük pár fokozaton.  :smile: Billentyűzetet bekonfiguráltuk F1-F5-ig és a pengetést betettük pause-ra. Így kb. úgy foghattad a bill-t, mintha gitár lenne.  ^^
:zomg: (Vizualis tipus vagyok.)
:lul:
Fenykepet! :whoah:

http://www.geocities.com/ataniel/syberiareview.htm
Ez erdekesnek hangzik. Valaki jatszott itt vele?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kelvor

#1287
Quote from: Kvikveg on 2008-06-20, 21:18:41
Quote from: kelvor on 2008-06-20, 15:38:32
Direkt nem írtam rá semmi, szíve joga utálni valamit. Egyébként a kérdésem már tárgytalan, azóta ki is pörgettük pár fokozaton.  :smile: Billentyűzetet bekonfiguráltuk F1-F5-ig és a pengetést betettük pause-ra. Így kb. úgy foghattad a bill-t, mintha gitár lenne.  ^^
:zomg: (Vizualis tipus vagyok.)
:lul:
Fenykepet! :whoah:

:D

Fénykép az nincs, megkíméllek a megrázó élménytől.  :Kiraly:



Quote from: Kvikveg on 2008-06-20, 21:18:41
http://www.geocities.com/ataniel/syberiareview.htm
Ez erdekesnek hangzik. Valaki jatszott itt vele?

Mind a két részét végigjátszottam, szerintem remek kalandjáték, bár nem ér fel egy Broken Sword-del, vagy egy Longest Journey-vel.

Zsiga


Fazék

Quote from: Kvikveg on 2008-06-20, 21:18:41http://www.geocities.com/ataniel/syberiareview.htm
Ez erdekesnek hangzik. Valaki jatszott itt vele?
az első résznek érdemes nekiugrani. hamar kiderül, hogy bejön-e a stílusa. nékem tetszett, kb a "kalandjátékok halála" harmadszori bejelentésénél jelent meg és részemről visszaadta a reményt, hogy talán még készülhetnek jó kalandjátékok "mostanában" is.