Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-10, 00:57:24
Quote from: Zsiga on 2009-07-10, 00:43:36
George Lucas csinálta a SW 4-5-6 "felújított" változatot, meg az 1-2-3-at.
Te jössz.

Kiemeltem a lényeget számodra, mert úgy látszik, még
mindig nem fogtad fel. Mi anyázhattunk bárhogyan az
új SW epizódok miatt, mégis elkészültek. Itt is jöhetsz
avval, hogy de nem, mert így, meg nem, mert úgy, de
a végén úgyse érsz vele semmit, mert az már csak rajtuk
múlik, hogy mennyire lesz hű az eddig kialakultakhoz --
akár tetszik az nekünk, akár nem.

A "szar, buta troll" hangnemen meg mint moderátor,
igazán elgondolkozhatnál.
Lehet nem tűnt fel de nem azon megy itt a vita hogy szerintem dögöljön meg az összes készítője ennek a játéknak és bombázzák le a székházukat és hintsék be sóval, hanem azon hogy nekem szeméy szerint ez így nem tetszik, ezért én nem fogok vele játszani.

A szar buta trollkodáson meg mint moderátor te is gondolkozhatnál. Arról nem is beszélve hogy ne mossuk már össze a szükségesnél jobban a sima felhasználóként írt magánvéleményeket a moderátorként írt véleménnyel, épp elég szopás hogy a saját accountunkról kell moderálni, ne tegyünk rá még egy lapáttal.

Kuroi Tenshi

Kicsit túlreagálod a dolgokat, nem?

Másrészt: írod, anélkül, hogy elolvastad volna az interjút,
hogy ez így nem lesz, az úgy nem lehet, mert az eddigiek
alapján nem lehet. Célzok arra, hogy a készítők döntik el,
hogy mi hogyan lesz, mennyire fognak ragaszkodni az
eddigi univerzumhoz, amire le-"szar, buta troll"-ozol, és
most még nekem mondod, hogy én gondolkodjak el?
Egy kicsit szálljál már magadba.

Rounin

Komolyan... nehéz felfogni, hogy Zsiga számára ez a videó pont olyan, mint nekem az uzival lövöldöző Űrgárdisták? :hehe:
Az egyetlen súlyos vétsége a videó elején lebegő 3015 felirat feletti elsiklás volt. (ezért még kap a nyakába egy elementál csillagot :_piszka: )

Amúgy megint egy totál felesleges szájtépés megy itt, but oh well... Usteam trademark, eh?

Zen

Quote from: Rounin on 2009-07-10, 01:30:05
Komolyan... nehéz felfogni, hogy Zsiga számára ez a videó pont olyan, mint nekem az uzival lövöldöző Űrgárdisták? :hehe:
Zsiga 1: azt szidja amit nem is tud, lásd klánpilóta főhös
2: Cpt. Obviouskodással (igen, nyilván amire nem fér nehézfegyver, az nem fog nehézfegyverrel lőni, duh, de az se zavarjon h a: light mechekkel te álltál elő nem én, b: nem csak light mechek és atlasok vannak ebben a játékban) meg grammar nazismussal próbálja az igazát biztosítani.
Zsiga phail's da intrawebz  :hehe:
Amúgy a vita kettőnkre vonatkozó rész fun jellegű.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Flaser

Quote from: Zsiga on 2009-07-10, 00:20:58
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-09, 23:57:10
Quote from: Zsiga on 2009-07-09, 23:26:00
Interjú helyett olvastam inkább pár könyvet.

Aha, és emiatt egyből jobban is tudod a készítőknél, hogy mit
és hogyan is fognak készíteni?... :hehe:

Az interjút továbbra is ajánljuk elolvasásra :hehe:
0/10, mert nem csak szar troll vagy de most épp buta troll is.
Nem fogom jobban tudni hogy mit és hogyan fognak készíteni, de azt igen hogy mit és hogyan kéne... ::) Nem érdekel az interjú, könyörgöm ez egy kész kidolgozott univerzum, ha ebbe beleszarnak akkor elmehetnek a fenébe, játsszon a termékükkel akinek két anyja van, nameg a sok freebirth scum akiknek mindegy csak nagy robotokkal lehessen gyakni és legyen kúl a grafikája...

Rounin : Bocs, de ha nincs benne Clan vs. IS akkor az nem Mechwarrior. :) Ha ez tuti akkor részemről téma lezárva.

Gyerekek csak egy "aprócska" kiegészítés:

Az igazzy, "klasszikus" Battletech-ben (amikor a Mechwarrior még csak a programozók szemében lévő "csillanás" volt) nem volt semmiféle klán, szabadszülött vagy vérnév.

Volt több ház (Steiner, Liao, Kurita, Davion, Marik) és ezek egymás ellen a neofeudalizmus jegyében harcba küldték a "lovagjaikat" akik ehhez a családi relikviát a megfizethetetlen (és igen ritka) csatamechüket használták.

PS.: @Zsiga ha hozzám hasonlóan olvastál Battletech regényeket akkor igazán használhatnád a magyar elnevezéseket. Sztem. kitettek magukért a fordítók és színvonalas fordításokat kaptunk. (Az más kérdés, hogy a Stackpole kilépes utáni könyvek színvonala eléggé hullámzó és gyakran lapos).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Xzone

http://pc.ign.com/articles/100/1002527p1.html

Érdekes dolgokat produkál ez az EVE Online. De még mindig nem értem, hogy mégis miféle szórakozást nyújt.

Lythis

#2196
Quote from: Xzone on 2009-07-10, 06:32:51
http://pc.ign.com/articles/100/1002527p1.html

Érdekes dolgokat produkál ez az EVE Online. De még mindig nem értem, hogy mégis miféle szórakozást nyújt.
it's a second job that YOU pay for....

Quote from: Kuroi Tenshi és Zsiga

Zsiga annyiban nyúlt mellé, hogy azt feltételezte, hogy klánpilóta ül a gépben, és nem tűnt fel neki, hogy 3015-öt írunk.
Nem olvastam egy rahedli battletech könyvet, és játékokból is csak a 4 és spinoffjai jutottak el hozzám, de tökéletesen igazat adok neki abban, hogy kurvamód érthetetlen, hogy ott áll velem szemben egy atlas, ami csúnyán és fenyegetően néz (és nem csűr pofán azonnal), én meg annyit teszek, hogy "nem tudom feltartani, jöjjön már valaki". Szerintem is az a minimum, hogy legalább megmozdulok, és nem csak várok, hogy majd kilövik helyettem. Mert ez így f*szság.
A trailerből amúgy az sem derült ki, hogy a későbbi főhős vinnyogását hallhattuk-e, vagy csak valaki másét.
Zsiga: értem, hogy fel vagy háborodva, de:
1. ez csak egy "kiadótakarunkmoströgtön" demo. Nem végleges, nem tudni, hogy mi és hogy lesz abban, ha végleges lesz.
2. a többieknek igaza van abban, hogy azért nem kéne elzárkóznod attól, hogy átnyálazod az interjút. Tudom, hogy olvastál rengeteg könyvet, de a saját elmondása szerint a fejlesztői részleg vezetője is elég nagy fanboy, és szeretné annyira reálisan megcsinálni, amennyire lehet
3. Igen, ez még nem A clan vs inner sphere banzáj, de szintén az interjúban hangzik el, hogy azt szeretné, ha "rebootolnák" a franchise-t. És lényegében itt indulna el a 4-edik örökösödési háború, vagy mi (nem vagyok még teljesen képben, majd kapok gyorstalpalót nemsokára... )
tl;dr: ez legjobb esetben is egy alpha verzió. Tudják, hogy kb mit akarnak, meglátjuk, hogy mi lesz belőle. Ha elcseszik, akkor elcseszik, de - bár vannak benne bődületes marhaságok - bíztatónak tartom az előzetest, mert látszik, hogy van benne potenciál, és meg tudják csinálni marha jól, ha akarják.

És igen, nem kell BattleTech zseninek lenni ahhoz, hogy az ember tudja, hogy a PPC a fegyver, nem a lövedék, és hogy tudjuk, hogy egy könnyű mech nem fog olyanokkal futkosni... pláne nem 3-mal...
EDIT: a puma mondjuk elvben kettővel még elvan...

Dreamcleaver

Akkor csak én láttam úgy a trailerben, hogy a fószer a tüzelések között fedezékbe vonult az épületek mögé?  :confused:

Ilyenkor imádom, hogy nem vagyok lorefag. Nyugodt szívvel élvezhetem a számítógépes adaptációkat. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

kb egyszer tette meg, ha jól rémlik. Már az atlas ellen. a másik dög ellen, ami alól kilőtte a házat, még relatíve normálisan harcolt - már amennyire én a next-to-nothing lore tudásommal ezt fel tudom mérni.

Rounin

Többször is fedezékbe húzódott, legalábbis fogjuk rá, bár igazság szerint ahelyett, hogy elbújik egy másodpercre majd visszamegy face to face az Atlas ellen, megpróbálhatott volna a hátába/oldalába kerülni. Esetleg ráomlasztani egy házat, elvégre alig 20 tonnával könnyebb csak az Atlasnál, cserébe nem is mozgékonyabb sokkal.. =/
Na mindegy, nyálcsorgatónak akkor is jó!

Cloud

Hogy ez a Dead Space mekkora egy király játék...  :whoah: :cool:
1 órája játszok vele de hatalmas hangulata van. Jó paráztatós. :D

kikuchiyo

Milyen jó hangulat van itt.

Kipróbáltam a Trine-t, tényleg jó, kár, hogy csak minimum beállításon tudtam vele játszani.
A 7400Go-s laptop beszaggat, ha bármit megpróbálok feljebb venni.
Failure is the default option

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

Quote from: Zen on 2009-07-13, 10:48:49
http://www.escapistmagazine.com/news/view/92956-Science-Discovers-That-MMOG-Players-Are-Jerks


QuoteThe game is ostensibly built around an epic clash of heroes and villains but he was "gently informed" by other players that they didn't actually play that way
OMG! De tényleg. elképzelem, ahogy mondjuk a Batman-t ezalapján a játék alapján csinálják. Batman, meg Joker ülnek egy asztalnál valamelyik kávézóban. Joker vicceket mesél, miközben Batman övéből elővett cuccokból szívják a nevetőgázt

Zen

Quote from: thrall on 2009-07-13, 11:50:07
QuoteThe game is ostensibly built around an epic clash of heroes and villains but he was "gently informed" by other players that they didn't actually play that way
OMG! De tényleg. elképzelem, ahogy mondjuk a Batman-t ezalapján a játék alapján csinálják. Batman, meg Joker ülnek egy asztalnál valamelyik kávézóban. Joker vicceket mesél, miközben Batman övéből elővett cuccokból szívják a nevetőgázt
[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]
Komolyra fordítva, sztem elég gáz h a játék szabályait felrúgó, békés együttélést választó közösséget hívja parasztnak. Persze, túlreagálták, de ő provokálta ki. Ha azon a szerveren nem akarnak PvPzni, akkor ott nem akarnak, ez van.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

#2205
Lehet, hogy csak a WoW szól belőlem, de ha olyan serveren vannak, ahol engedélyezve van a PvP, akkor ott engedélyezve van, nincs olyan, hogy "nemakarom!". Szerintem nem reagálta túl, sőt! a fejlesztők nem azért csinálták meg a City of Villains kieget, hogy aztán ne csak a jó hanem a gonosz is üldögélhessen kis csésze teácskával a kezében és megvitassák hogy dejó ez a játék

edit: félreértés ne essék, énse vagyok nagy PvP-s arc, viszont ha kell, akkor nem sírni fogok, hanem kiállok, és egész addig ölöm az ellent/öletem magam, amíg valameikőnk meg nem unja, vagy túl nagy erősítést nem hív az ellen :D

Zen

Te valamit félreértesz. Nagyon.
Pont az volt h a jók meg a rosszak nem pvp-ztek, hanem együtt lógtak. Én meg nem azt írtam h a prof reagálta túl, hanem a playerek.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

QuoteHa azon a szerveren nem akarnak PvPzni, akkor ott nem akarnak, ez van.

Erre a részre válaszoltam. Egyébként a túlreagálásban igazad van.

Zen

Can you name every game in this picture?
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=219405
[spoiler=Én ezeket találtam]Far Cry, FF7(?), vmeik másik FF, Space Invaders, vmeik Mario+Yoshi, Fallout 3, Transformers, Tony Hawk's Pro Skater, Sims, Prototype, Halo, Pokémon, Ghostbusters, Grim Fandango, Frogger, Metal Gear Solid 4, Bioshock, Hitman(?), Megaman, Metal Slug(?), Mario Kart, Resistance: Fall of Man, Spore, Ghouls 'n' Ghosts, Silent Hill, House of the Dead, Contra(?), Legacy of Kain (?), Army Men, Gungrave(?), Half-Life, Dead Space(?), Pro Evolution Soccer
[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

White SeeD

Quote from: Zen on 2009-07-14, 15:10:59
Can you name every game in this picture?
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=219405
[spoiler=Én ezeket találtam]Far Cry, FF7(?), vmeik másik FF, Space Invaders, vmeik Mario+Yoshi, Fallout 3, Transformers, Tony Hawk's Pro Skater, Sims, Prototype, Halo, Pokémon, Ghostbusters, Grim Fandango, Frogger, Metal Gear Solid 4, Bioshock, Hitman(?), Megaman, Metal Slug(?), Mario Kart, Resistance: Fall of Man, Spore, Ghouls 'n' Ghosts, Silent Hill, House of the Dead, Contra(?), Legacy of Kain (?), Army Men, Gungrave(?), Half-Life, Dead Space(?), Pro Evolution Soccer
[/spoiler]


[spoiler=meg még + pontosítás]FF5, Chrono Tigger, Patapon[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

Braid-et ki mennyi idő alatt tolta végig?
Rohadt jó játék de szerintem kicsit nehéz. Meg elég nehezen lehet rájönni mit kell csinálni.
^^"

Draconire

Quote from: Cloud on 2009-07-17, 18:57:28
Braid-et ki mennyi idő alatt tolta végig?
Rohadt jó játék de szerintem kicsit nehéz. Meg elég nehezen lehet rájönni mit kell csinálni.
^^"

Pár délután, de nem egyhuzamban játszottam vele, szóval nem tudom pontosan.
Két-három rész volt amikor utána kellet néznem, hogy mit kell csinálni de egyébként bele lehet jönni. Amint megszokja az ember az adott rész sajátosságát máris egyszerűbb lesz.

Lythis

Ok, feltettem Gears of War-t.
el akarom indítani, erre mit kapok? Lépjek be rendszergazdai jogosultságokkal, és próbáljam újra. Wtf? Adok a gépnek egy reboot-ot, hátha simán csak hülye. Elindítanám, de megint ugyan az. (hülye kérdést elkerülendő: igen, rendszergazdai jogosultságom van...)
Valaki más is találkozott ilyennel, vagy csak engem szeret valamiért?

Cloud

#2214
Quote from: Lythis on 2009-07-18, 20:03:55
Ok, feltettem Gears of War-t.
el akarom indítani, erre mit kapok? Lépjek be rendszergazdai jogosultságokkal, és próbáljam újra. Wtf? Adok a gépnek egy reboot-ot, hátha simán csak hülye. Elindítanám, de megint ugyan az. (hülye kérdést elkerülendő: igen, rendszergazdai jogosultságom van...)
Valaki más is találkozott ilyennel, vagy csak engem szeret valamiért?

Eredeti? Oprendszer?

Nem tudom mi lehet a gond. Esetleg ezt olvasd el, bár lehetséges hogy ez totál más probléma. (akkor sorry,)
http://gamepod.hu/tema/gears_of_war/hsz_1392-1392.html

Lythis

Quote from: Cloud on 2009-07-18, 20:10:44
Quote from: Lythis on 2009-07-18, 20:03:55
Ok, feltettem Gears of War-t.
el akarom indítani, erre mit kapok? Lépjek be rendszergazdai jogosultságokkal, és próbáljam újra. Wtf? Adok a gépnek egy reboot-ot, hátha simán csak hülye. Elindítanám, de megint ugyan az. (hülye kérdést elkerülendő: igen, rendszergazdai jogosultságom van...)
Valaki más is találkozott ilyennel, vagy csak engem szeret valamiért?

Eredeti? Oprendszer?

Nem tudom mi lehet a gond. Esetleg ezt olvasd el, bár lehetséges hogy ez totál más probléma. (akkor sorry,)
http://gamepod.hu/tema/gears_of_war/hsz_1392-1392.html
igen, eredeti. Vista - leírás alapján evvel nem lenne szabad, hogy gondja legyen.

Lythis

Próbáltam patchelni, hogy lehet, hogy amiatt nem indul. Patchet leszed, telepít, telepítés végén megint ezt kapom:

Cloud

Quote from: Lythis on 2009-07-18, 20:23:34
Quote from: Cloud on 2009-07-18, 20:10:44
Quote from: Lythis on 2009-07-18, 20:03:55
Ok, feltettem Gears of War-t.
el akarom indítani, erre mit kapok? Lépjek be rendszergazdai jogosultságokkal, és próbáljam újra. Wtf? Adok a gépnek egy reboot-ot, hátha simán csak hülye. Elindítanám, de megint ugyan az. (hülye kérdést elkerülendő: igen, rendszergazdai jogosultságom van...)
Valaki más is találkozott ilyennel, vagy csak engem szeret valamiért?

Eredeti? Oprendszer?

Nem tudom mi lehet a gond. Esetleg ezt olvasd el, bár lehetséges hogy ez totál más probléma. (akkor sorry,)
http://gamepod.hu/tema/gears_of_war/hsz_1392-1392.html
igen, eredeti. Vista - leírás alapján evvel nem lenne szabad, hogy gondja legyen.
Bár nekem W7 van próbáld meg azt hogy jobb egér futtatás rendszergazdaként(asszem ott is van ilyen menüpont)
Tudom írtad hogy rendszergazdai jogokkal vagy, de egy próbát megér. Ha így se megy akkor passz. Havernak Gamestar-os GoW ment rendesen...

Lythis

Quote from: Cloud on 2009-07-18, 20:29:31
Quote from: Lythis on 2009-07-18, 20:23:34
Quote from: Cloud on 2009-07-18, 20:10:44
Quote from: Lythis on 2009-07-18, 20:03:55
Ok, feltettem Gears of War-t.
el akarom indítani, erre mit kapok? Lépjek be rendszergazdai jogosultságokkal, és próbáljam újra. Wtf? Adok a gépnek egy reboot-ot, hátha simán csak hülye. Elindítanám, de megint ugyan az. (hülye kérdést elkerülendő: igen, rendszergazdai jogosultságom van...)
Valaki más is találkozott ilyennel, vagy csak engem szeret valamiért?

Eredeti? Oprendszer?

Nem tudom mi lehet a gond. Esetleg ezt olvasd el, bár lehetséges hogy ez totál más probléma. (akkor sorry,)
http://gamepod.hu/tema/gears_of_war/hsz_1392-1392.html
igen, eredeti. Vista - leírás alapján evvel nem lenne szabad, hogy gondja legyen.
Bár nekem W7 van próbáld meg azt hogy jobb egér futtatás rendszergazdaként(asszem ott is van ilyen menüpont)
Tudom írtad hogy rendszergazdai jogokkal vagy, de egy próbát megér. Ha így se megy akkor passz. Havernak Gamestar-os GoW ment rendesen...
próbáltam, nincs is ilyen opció. szal most legyakom, és felteszem újra. Ha akkor sem, akkor lehet, hogy felcsűröm a win7-et. Ha avval sem, akkor felgyújtom ::)

Cloud

Szedj le egy verziót a netről. Ha az se megy akkor gépeddel lesz vmi gubanc.:D