Main Menu

Harry Potter

Started by Fazék, 2006-11-21, 13:22:19

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-01-31, 20:17:56
Persze, inkább arra gondoltam, hogy neki is lehetnek trükkjei, pláne hogy az egyik legnagyobb varázsló :)
igen én is hasonlóra gondoltam és az a főnix kapcsolat tényleg nem lenne egy rossz kiindulópont hozzá :)

Bruce

Az lett kimondva, hogy nincs varázslat, ami feltámasztja a halottakat. Az nem, hogy a halottak nem térnek vissza... Gondolj csak a szellemekre! És egy interjúban olyasmit ígért, hogy a hetedik kötetben világosan ki fog derülni, hogy miért térnek vissza egyes varázslók szellemként, s mások miért nem. Nem mondom, hogy feltámad, de valószínűnek tartom hogy még találkozunk vele, valamilyen formában. (Vissza Dallaszozni kizárt hogy fogja, lévén ott csak egy álom volt - ha jól tudom - és nem hinném hogy az első részben Harry eccercsak felriad hogy 'Húvazze, még csak hatodik van és levert egy gurkó attól álmodtam ilyen nyomit....' :D Vissza-Dragonballozni... hát remélem hogy ha már egyszer megölte, akkor van benne annyi tartás hogy nem támasztja fel. De szerintem valahogy, és nem feltétlen kép-formában még látjuk.)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

kikuchiyo

Szerintem az már kiderült, hogy miért térnek vissza egyes varázslók szellemként, s mások miért nem. Félfejű Nick meséli el vmelyik kötet végén.

Egyébként pedig van aki úgy gondolja, hogy Harry majd a hetes végén fog hirtelen felébredni, hogy 'Húvazze, még csak első van és azt álmodtam h varázsló vagyok meg minden'. :)
Failure is the default option

Bruce

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-31, 20:36:41
Szerintem az már kiderült, hogy miért térnek vissza egyes varázslók szellemként, s mások miért nem. Félfejű Nick meséli el vmelyik kötet végén.

Egyébként pedig van aki úgy gondolja, hogy Harry majd a hetes végén fog hirtelen felébredni, hogy 'Húvazze, még csak első van és azt álmodtam h varázsló vagyok meg minden'. :)
Ha jól vetem ki abból a tömérdek anyagból, amin tegnap a hatodik rész befejezésének örömére átrágtam magam, akkor Félig-Fejnélküli Nick csak a felét tudja a dolgoknak. Jó sok érdekes infót találtam, többségét maga Rowling mondta, de volt olyan is, hogy egy kérdésre csak hümmögött meg mosolygott, ami azért gyanús :)
A konkrétumok, amiket viszont biztos hogy ő mondott:
- Dumbledor halott. Nagyon halott. Nem támad fel. (Bár egyéb eshetőségeket nem cáfolt, csak a feltámadást...)
- A hetedik részben derül ki, hogy miért jönnek vissza egyes szellemek, míg mások miért nem.
- Szóba kerül még Dumbledor családja is.
- Nem véletlenül volt annyit emlegetve, hogy bár Harry tök olyan mint az apja, de a szeme az anyjáé
- Sirius tükre szerephez jut
- Petuniáról is kiderül pár apróság
- Na meg persze Lilyről is
- A negyedik rész végén, mikor Dumbledor szeme "diadalmasan megvillan"-t, a későbbiekben még fontos lesz.
- Griffendél Godric és Godric's Hollow, a hasonlóság nem véletlen.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

sirtomi

Quote from: Bruce on 2007-01-31, 21:13:29
- Griffendél Godric és Godric's Hollow, a hasonlóság nem véletlen.
Nagyon nem ugrik be mi az a Godric's Hollow :D

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-01-31, 21:34:43
Quote from: Bruce on 2007-01-31, 21:13:29
- Griffendél Godric és Godric's Hollow, a hasonlóság nem véletlen.
Nagyon nem ugrik be mi az a Godric's Hollow :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Godric's_Hollow

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 21:41:57
Quote from: sirtomi on 2007-01-31, 21:34:43
Quote from: Bruce on 2007-01-31, 21:13:29
- Griffendél Godric és Godric's Hollow, a hasonlóság nem véletlen.
Nagyon nem ugrik be mi az a Godric's Hollow :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Godric's_Hollow
Kösz, most már oké.

Mi meg nem található a wikin?! :D

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-01-31, 21:59:15
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 21:41:57
Quote from: sirtomi on 2007-01-31, 21:34:43
Quote from: Bruce on 2007-01-31, 21:13:29
- Griffendél Godric és Godric's Hollow, a hasonlóság nem véletlen.
Nagyon nem ugrik be mi az a Godric's Hollow :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Godric's_Hollow
Kösz, most már oké.

Mi meg nem található a wikin?! :D
Minden. ;) Volt már hogy az angol wikipediáról tanultam a másnapi vizsgámra, és átmentem. :D

kikuchiyo

Failure is the default option

Próféta

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-31, 20:24:03
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-31, 20:09:11
Ja, és SNAPE KILLS DUMBLEDORE! Hátha van, aki még nem tudja... :hopp:

Poéngyilkos.  :morci: :ejnye:
Ezt pedig én is tudom, pedig én csak az első két könyvet olvastam :)
Valamelyik egyetemi oktatónk nagy jogvédő, pl. a Big Brother díj testületében benne van (meg mellesleg scifi író, ex-Delta-főszerkesztő, asszem a stop.hu-nak is volt vezetője, időnként szerepel a TV-ben, stb.). Szóval mivel volt az az ügy, hogy akik az áruház linkségéből előbb megkapták a HP6-ot, azok a kiadó által kvázi házi őrizetre rendeltettek és be kellett számolniuk, hogy az elmúlt x napban milyen emberekkel beszéltek, az összes személyiségi jogvédő jól fölháborodott a kiadó minősíthetetlen viselkedésén, és bosszúból elkezdték terjeszteni a titkot. Ezért mondta el nekünk is tanóra keretében a muksó, de csak "halkan", hogy PITON A FÉLVÉR HERCEG ÉS Ő ÖLI MEG DUMBLEDORE-t. :)

Versenybe szállok én is a Szép Magyar Nyelvért Díj elnyeréséért, kikuchiyo ellen :)

kikuchiyo

Kb. egy nappal azelőtt, hogy kijött volna a HBP, a 4chanon már stickyzve volt a thread, ami ezt a bizonyos plot element* adta a vigyázatlanul kattintók tudtára, sőt, a kiszivárgott audiobookból kivágták azt a részt, amikor Hagrid (vagy ki) elmondja ezt Harrynak, és loopolva berakták background musicnak a /b/ alá. A 4chant már csak ilyen kedves emberek lakják.

* ha már a Szép Magyar Nyelvért Díj szóba került... az asteriskkel jelölt helyen még a Geek Tárgyeset nevű combot is alkalmaztam! I'm so cool it's a wonder I'm not freezing on the spot!
Failure is the default option


kikuchiyo

Emberek, icc offisül: az utolsó kötet július 21. 0:01-kor jelenik meg. (1:01 nálunk)
Failure is the default option

Fazék

5500 Ft-ért vesztegetik a bookstation oldalán elővételben. :)

kikuchiyo

0 Ft-ért fogják vesztegetni az isohunt oldalán, azonnal :)

(tudom, sötét aljas mocsadék vagyok...)
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-02, 02:40:55
0 Ft-ért fogják vesztegetni az isohunt oldalán, azonnal :)

(tudom, sötét aljas mocsadék vagyok...)
és ki is tudod nyomtatni 0 Ft-ért? :) én továbbra sem vagyok képes gépen olvasni. :frown:
egyetlen eddigi kivétel J.Goldenlane Nester-ház c. műve, de nem tervezem továbbiak olvasását gépen...

mondjuk fura, de a 6-os résznél sokkal inkább föl voltam "hype-olva". szóval ezt a 7-es részt megvárom míg majd kölcsön tudom vkitől kérni, nem hiszem, hogy megrendelném ennyi pénzért...

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-02, 02:40:55
0 Ft-ért fogják vesztegetni az isohunt oldalán, azonnal :)

(tudom, sötét aljas mocsadék vagyok...)

Nem, realista vagy.  :tezsvir: :D
Jómagam is torrent útján fogom beszerezni az original version-t. Majd ha magyarul kijön,akkor persze megveszem (ha már eddig az összes Potter-könyvet megvettem).

btw: Szerintetek is ki kellene jönnie lassacskán a nagy HP5 trailernek? Elvileg ugye júliusban van a bemutató, a trailer pedig átlag 3-4-5 hónappal a premier előtt jelenik meg a világhálón (lásd pl. Spider-Man 3).


kikuchiyo

Quote from: sirtomi on 2007-03-22, 16:57:42
http://www.sg.hu/cikkek/51125/emma_watson_kiszallt_a_harry_potter_szeriabol

:Kiraly: :cool: :tezsvir:

Utánanéztem, a hölgyemény 1990 ápr. 15-én született, tehát kicsivel több mint egy év múlva már biztosan láthatjuk az adottságainak megfelelő szerepben.  :__devil:
Failure is the default option

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-22, 17:48:10
Quote from: sirtomi on 2007-03-22, 16:57:42
http://www.sg.hu/cikkek/51125/emma_watson_kiszallt_a_harry_potter_szeriabol

:Kiraly: :cool: :tezsvir:

Utánanéztem, a hölgyemény 1990 ápr. 15-én született, tehát kicsivel több mint egy év múlva már biztosan láthatjuk az adottságainak megfelelő szerepben.  :__devil:
:lol:  :haha:

sirtomi

http://www.sg.hu/cikkek/51267/emma_watson_visszater

Csak egy kis reklám kellet a csajnak, vagy több pénz  :haha:

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2007-03-26, 11:24:18
http://www.sg.hu/cikkek/51267/emma_watson_visszater

Csak egy kis reklám kellet a csajnak, vagy több pénz  :haha:

[spoiler=Beware! LOL!]
Vagy 5 perc Jack Bauerrel.  :__devil:
"YOU WANT TO PLAY GRANGER ONCE TWICE MORE!"
[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-26, 14:51:53
Quote from: sirtomi on 2007-03-26, 11:24:18
http://www.sg.hu/cikkek/51267/emma_watson_visszater

Csak egy kis reklám kellet a csajnak, vagy több pénz  :haha:

[spoiler=Beware! LOL!]
Vagy 5 perc Jack Bauerrel.  :__devil:
"YOU WANT TO PLAY GRANGER ONCE TWICE MORE!"
[/spoiler]
[spoiler]Én is szívesen eltöltenék vele nem is 5, hanem sok percet, de Hermionéról nem sok szó esne...  :haha:[/spoiler]
Failure is the default option

sirtomi


Raggie

Quote from: sirtomi on 2007-03-28, 15:11:45
Angol gyerek kiadás
:lol: Ez eléggé Pratchett-esre sikerült! :D
(egyébként remélem a végén meghal :__devil: :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2007-03-28, 17:26:06
Quote from: sirtomi on 2007-03-28, 15:11:45
Angol gyerek kiadás
:lol: Ez eléggé Pratchett-esre sikerült! :D
(egyébként remélem a végén meghal :__devil: :D )
A végén... mindenki... meghal. Még Pratchett is. De nem tudom, miért örülsz neki... :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


kikuchiyo

/r/ the whole set :D
Failure is the default option

kikuchiyo

#118

Cock goes where?

btw van új előzetes az 5. filmhez, ha vkit érdekel.

Ezt a diszkrét gyűjteményt pedig elsősorban a férfiolvasóknak ajánlom.


Szerk: Úgy néz ki, nem mennek a hotlinkek...
Failure is the default option

Gregory

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-22, 20:08:45

Cock goes where?
:lol:

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-22, 20:08:45
btw van új előzetes az 5. filmhez, ha vkit érdekel.
Hogyha nem zsúfolják össze az eseményeket[mint pl. a GoF-nál], akkor akár még jól is sikerülhet...

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-22, 20:08:45
Ezt a diszkrét gyűjteményt pedig elsősorban a férfiolvasóknak ajánlom.
Valahogy éreztem, hogy ez lesz  :lazza:

Thx a linkeket ^^