Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Próféta

Klisé az lesz benne bőven, de nem az a lényeg... hanem a kivitelezés módja. Heroes rulz!
Meg az, hogy lehet két epizód közt mindig találgatni, hogy most akkor was zum scheisse ist hier los, és lehet a fórumokon beszélgetni ilyenekről. Meg hozzáolvasni a képregényeket a megfelelő részekhez.

Quote from: Ramiz on 2007-03-20, 00:07:16
Nekem is eddig Hiro és a rendőr. :)
Nem mondod? A rendőr? Azt hittem, ezzel egyedül vagyok. Hatalmas utálótábort gyűjtött össze magának a szerencsétlen fószer. Én bírom, ha valaki néha bénázik.
Részemről Hiro, Sylar, Matt.

[spoiler]Minthogy az egész robbanás úgy van felvezetve, mint egy sorszerű esemény, amely ellen a "Godsend" hősök harcba szállnak - szinte erre lettek teremtve - így bőven belefér a képbe, ha a szálak jól össze vannak csomózva. Vagy ha veszitek azt a szöveget, amit Linderman mond majd a 19-es epizódban, és többek közt az is kiderül belőle, miért .07% az epizód címe, és amit valami fesztiválon már levetítettek, és pár jófej ember lespojlerezte, én meg elolvastam és jól megbántam, szóval ha majd tudni fogjátok azt is, akkor majd jobban fogjátok érteni, hogy miért elképzelhető ez az egész :)
Amúgy meg a "hősiesség" genetikus, így nem csoda, hogy szignifikánsan több a rokon köztük :)
[/spoiler]

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-03-20, 00:17:46
Quote from: Ramiz on 2007-03-20, 00:07:16
Nekem is eddig Hiro és a rendőr. :)
Nem mondod? A rendőr? Azt hittem, ezzel egyedül vagyok. Hatalmas utálótábort gyűjtött össze magának a szerencsétlen fószer. Én bírom, ha valaki néha bénázik.
Részemről Hiro, Sylar, Matt.
:D én is pont így reagáltam volna Ramiz post-jára, ha te nem tetted volna meg már előttem  :tezsvir:

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-03-20, 00:02:33
Nekem is hiányoznak a Scofield-tervek :( Annyit bénáznak mostanában, hogy néha már szinte elfelejtem, hogy elvileg zseni a srác. Azért, remélem még meglep majd minket valami jóval!

A 20. rész (Panama) beváltja reményeidet! Épp most fejeztem be, most sem lesz happy end a season finale, előre látom... :jee:  :morci:

noriko

Ennek örülök! Már lespoilereztem magamnak a történet nagy részét egészen a fináléig, de arra nem volt eddig utalás, hogy Michael is alakítja az eseményeket, és nem csak sodródik vele! Szóval köszi az infót és az új reményeket! :D
Így még jobban várom, hogy húgom hazaérjen, és végre meg tudjuk nézni. (most, hogy már kicsomagolnom is sikerült ^^)
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Hajrá! Aztán majd persze a véleményedre is kíváncsi leszek.  :tezsvir:

Raggie

#605
Most kattantunk rá Ramizzal a Kitchen Confidential című sorozatra. Marha jó kis konyhai sitcom(egy étterem konyháján dolgozó szíkácsok, pincérek, mosogatósok stb, egyszóval az egész gárda a szereplők), bár nem az a klasszikus de szerintem nagyon aranyos(ja, és közben iszonyat jól kinéző kajákat gyártanak! :D :cool: ). Meg amúgyis nagyon szeretjük a szakácskodást, konyhai muknánat(One Piece-ben is Sanji-t bírtam a legjobban ^^) szóval nagyon tetszik. Összesen 13 rész, egy season szóval remélhetőleg nem laposodik el.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Pontosítás: nem most kattantunk rá, már az első rész tetszett, csak most jött le az egész season. :lazza:
BTW ilyen sorozat-tippeket szívesen fogadunk!
Hasonló, és tetszett (ajánlom nyugodt szívvel mindenkinek): Black Books, The IT Crowd, Scrubs.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Eberinu

Akkor Raggie nagy TV Paprika fan is vagy? :D

Raggie

Quote from: Eberinu on 2007-04-01, 20:42:40
Akkor Raggie nagy TV Paprika fan is vagy? :D
WTF :eek: Ezt nem tudom értelmezni.
(de ha az amire gondolok, akkor nem nagyon szoktam nézni)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Solid Snake

Quote from: Raggie on 2007-04-01, 21:07:29
Quote from: Eberinu on 2007-04-01, 20:42:40
Akkor Raggie nagy TV Paprika fan is vagy? :D
WTF :eek: Ezt nem tudom értelmezni.
(de ha az amire gondolok, akkor nem nagyon szoktam nézni)
A TV Paprika úgy tudom, egy főzőcskével foglalkozó csatorna.

Raggie

Ok, akkor jól értettem. De ez teljesen más műfaj. Nem az a téma, hogy nézzük ahogyan a szakács dolgozik és közben szar poénokat belök, hanem maga egy éttermi konyha üzemeltetése közbeni poénos helyzetek alakulnak ki. A főszereplő egyébként a főszakács, aki mindenkit összehangol és magának a konyhának a felelőse.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Doctor Who-t van, aki ismeri? Milyen, érdemes nézni? (Mondjuk az eredetihez eleve nem találtam t0rrentet...)
Azért kezdett el érdekelni, mert nagy rajongótábora van és Douglas Adams is imádta. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Randal

Jericho 12-15:

Fokozódik a dolog, fokozódik.
Jön a tél, áram nuku, kaja nuku, szal valamit tenni kék. Színre lépnek valamiféle katonák, lesz itt autós üldözéses rablás, bérgyilkos-gyilkosósdi, szokásos családi témák, emberkereskedelm gyanús dolgok ééés még sok érdekesség.
Tessék nézni nyugodtan:D

Solid Snake

Belekezdtem a Dexterbe. Eddig első három részen vagyok túl, de meg kell mondjam: nagyon egyedi sorozat. Törvényszéki szakértő, aki esténként pszichopata vágyait állítja az igazság szolgálatában, s mindez Miami-ban...hát nem semmi.  :lazza:

Belső monológok és a párbeszédek fenomenálisak, Michael C. Hall-nak hatalmas pacsi jár.  :appl:

Zsiga

Valami jó (és lehetőleg hosszú) scifi-t akarok nézni, mit javasoltok? Van itthon SG1 első 8 (vagy 9) évad, egy csomó Star Trek (amit mind láttam már, de hát sose lehet megunni... :)), majdnem az összes Babylon5, tervbe van véve a Battlestar Galactica eddigi részeinek beszerzése is (amint kiírtam a B5-öt meg pár évad Treket, mert már nincs helyem.) Más ötlet? :)

sirtomi

Ez a Bones egész jó kis sorozat.
Vicces a tudor csapat és a kemény FBI ügynök közös munkája. Főlek Bones érdekes és sokszor vicces, ahogy mindent tudományosan közelít meg érzelmek nélkül. Asszem megnézek még pár részt, ha időm engedi :)

kikuchiyo

Zsiga: Ha adsz vinyót, oda tudom adni az összes eddigi BSG-t.
Bár kérdéses, hogy tényleg megéri-e... az első két évad közepesnél kicsit jobb, egy-két kiemelkedő résszel, a harmadik évad legeleje király, aztán fejest ugrik a sorozat a trágyába és majdnem nézhetetlen lesz.

Ha ennek ellenére érdekel, és várni sem vagy hajlandó, akkor a 2003-as minisorozattal kezdd.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-04, 23:58:04
Zsiga: Ha adsz vinyót, oda tudom adni az összes eddigi BSG-t.
Bár kérdéses, hogy tényleg megéri-e... az első két évad közepesnél kicsit jobb, egy-két kiemelkedő résszel, a harmadik évad legeleje király, aztán fejest ugrik a sorozat a trágyába és majdnem nézhetetlen lesz.

Ha ennek ellenére érdekel, és várni sem vagy hajlandó, akkor a 2003-as minisorozattal kezdd.
Hát ez nem hangzik túl jól...  :eek: Kösz az ajánlatot, meggondolom.

Cobra

BSG eredetije esetleg? :)
Bár kétlem, hogy be lehetne szerezni a komplett sorozatot.
Amivel még érdemes próbálkozni, az a Seaquest DSV.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Hosszúnak nem hosszú, de állítólag jó, bár valszeg már láttad: Firefly. Meg a mozifilm belőle: Serenity.

Raggie

Quote from: Zsiga on 2007-04-04, 23:04:31
Valami jó (és lehetőleg hosszú) scifi-t akarok nézni, mit javasoltok? Van itthon SG1 első 8 (vagy 9) évad, egy csomó Star Trek (amit mind láttam már, de hát sose lehet megunni... :)), majdnem az összes Babylon5, tervbe van véve a Battlestar Galactica eddigi részeinek beszerzése is (amint kiírtam a B5-öt meg pár évad Treket, mert már nincs helyem.) Más ötlet? :)
Ohhóóó! Hát hogy ezt én csak most vettem észre!? Hát persze hogy a Firefly-t kell megnézned(csatlakozok Randal kolléga javaslatához)! Minden van benne: humor, akció, nők és western is. Szóval marha jó és az egyik leg BeBop-szerűbb TV-sorozat amit valaha is láttam! ;) :cool:
(A Serenity is nagyon jó, de kizárólag a helyes sorendben nézendő a dolog. Tehát: Firefly sorozat -> képregény -> Serenity film... jó szórakozást! )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Biztos, hogy már ismeri... ugye, Zsiga? UGYE?!?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Firefly-t természetesen ismerem. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-04-04, 23:04:31Valami jó (és lehetőleg hosszú) scifi-t akarok nézni, mit javasoltok?
Ha (az elrettentő példák ellenére) a sci-fi nem feltétlen űrhajós csatázóst jelent, akkor van egy szerény ajánlatom:

Sliders
(DISCLAIMER: tizenévesen láttam és szerettem meg, szóval elködösített érzékkel tudom csak megítélni).
Szóval ha szeretted a Kino no Tabit, akkor ez is tetszeni fog, csak itt nem motorbiciklivel országok közt közlekednek a hősök, hanem csúszógéppel párhuzamos világok közt, és közben mindig bajba kerülnek, és megállapítják, hogy mennyire más ez a világ, mint az övék :) Az egyikben esetleg a nők a dominánsak, míg egy másik világban az emberek sokkal többre értékelik az intellektust, mint nálunk. Mi lenne, ha az USA-ban a mai napig a vadnyugati életforma dívna, vagy inkább hippik lepnék el? Stb, stb.

Még egy megjegyzés. A sorozat ugyan meglehetősen hosszú, de én igazából csak az első 2 seasont ajánlanám, utána az ötletgazda és író távozott a stábból (és így már nem is olyan hosszú). Max még a harmadik sorozat közepéig érdemes lehet megnézni, ott is van talán vagy kettő tűrhető rész, de utána már a főszereplőket kezdik lecserélgetni, és a műfaj átmegy akcióba. Hát igen, Fox csatorna.

Zsiga

#624
Szerintem az összes Sliders részt láttam legalább kétszer, de van amit még többször, TV-ben. :) Egyébként tényleg nem rossz, bár az ilyen (nagyjából) űrhajómentes, világok között mászkálós témában inkább a Stargate az amivel nagy barátságban vagyok. :) (Sam Carter WINS  :D) De kösz a javaslatot.  :tezsvir:

Szerk.: Közben meg írkálom ki DVD-re a Star Trek Voyager részeit, a kész lemezeken pedig néhány részbe belepillantok ellenőrzésképp, és egyre inkább úgy tűnik hogy VOY újranézés lesz a dologból... Ugyan már harmadszorra, de végre az eredeti angol szinkronnal, normális DVDrip képpel. :)

Cobra

Én most az Angel utolsó szezonját szedem torrentről. Ha másért nem is, azért már megérte elkezdeni leszedni (20-30k-val...), hogy halljam Spike eredeti hagját  :jee:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

Most kezdtem el pótolni azt a hiányosságot, hogy eddig a Twin Peaks kimaradt az életemből. Mégcsak az sem rémlik, hogy mikor ment a tv-ben! Ami azért fura, mert pl. a Vészhelyzetről legalább tudtam, hogy van, de nem néztük, mert apukám leszavazta, Twin Peaks-et meg állítólag anya is követte egy darabig.. Na mindegy, off topic.

Szóval, Twin Peaks: Tök jó! :D Nagyon élveztük egészen addig, amíg le nem zárult a Laura Palmer szál. Húgommal nézem, és eddig minden este lenyomtunk vagy 4 részt, de most megálltunk, mert onnantól valahogy kezd ellaposodni már. :( Várhatók még jó dolgok azért? Csak mert hallottam, hogy a végefelé többen csalódtak benne. Viszont még vagy 10 rész hátra van, szóval nem tudom, hogy honnantól van ez a "végefele". Azért persze folytatjuk! :) Amíg van Cooper és Log Lady, addig jöhet!  :D

Prison Break: hajaj... ez is kezd ellaposodni már. Azaz nem laposodni, mert történnek dolgok, de valahogy már nem érdekelnek. Most volt hétfőn egy új rész, és eddig még nem volt kedvem leszedni, pedig régebben alig vártam a következőt. Túlságosan elhúzzák már. Kezd fárasztani. Ehh..tudja a fene...lehet, hogy csak velem van a baj. :P

Kaméleon: Csak, hogy ez a sorozat is meg legyen említve! Mert, ha jól rémlik, Kviki sem sorolta fel, a nagy sorozatösszeírásban! :) Szerettem ezt a sorozatot. Egész sokáig követtem is, de aztán mintha abbahagyták volna valami nagy robbanásos jelenet után. :( Angolul The Pretender néven futott, és a főszereplője Jarod volt, aki minden részben másnak adta ki magát, és oldott meg dolgokat. Nézte még valaki?
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Dexter - Season 1

Régóta kacsintgattam ezzel a sorozattal, számos embertől hallottam ajánlásokat, azonban az alapötlet (miszerint a főszereplő egy sorozatgyilkos) miatt eléggé távol tartottam magam tőle. Azonban miután véget ért a Prison Break Season 2, úgy éreztem, ideje nekivágnom.

Dexter Morgan törvényszéki vérelemzőként keresi kenyerét a Miami rendőrség berkeiben. A kapitányság emberei közvetlen, jókedélyű, fánkforrást biztosító fiatalemberként ismerik. Azaz azt hiszik, hogy ismerik. Dexter ugyanis az este leszállta után vadászni indul. Emberekre. Bűnös emberekre. Olyan emberekre, akik akarattal gyilkosságot követtek el, a törvény kiskapui miatt azonban szabadlábra engedték őket. Önbíráskodó főhősünk így éli mindennapjait, azonban egy tökéletesen kivitelezett gyilkosság látványa gyökeresen megváltoztatja addigi életének elveit és szabályait...

Egyediség. Ez a kulcsszó erre a sorozatra. Egyediség. Az alaphelyzetre Dexter belső monológjai, a szuperül megírt párbeszédek és a végtelenül sok fekete humor teszi rá a koronát. Merész, sok helyen igencsak naturalista és gyomorforgató képek és vágások alkalmazása sokkolja a néző idegeit. A kezdeti könnyedség (már amennyire el lehet lazulni egy ilyen szociopata ember cseppet sem átlagosnak nevezhető életében) a későbbiek során egyre inkább komolyodik, míg egy érzelmeket totál K.O.-ra fokozó lezárásban teljesül ki.

Igen rövid idő alatt vált a kedvencemmé, s úgy vélem, erre eddig egyetlen élő szereplős sorozat nem volt képes.

Idén ősztől indul a második évad. Csak annyit mondhatok: GO DEXTER!  :whoah: :lazza:

noriko

Quote from: Solid Snake on 2007-04-07, 22:30:21
Azonban miután véget ért a Prison Break Season 2
?? a hétfői már a season finálé volt?? Ó akkor gyorsan meg is nézem. Én még azt hittem, lesz egy rész!

ja és GO DEXTER!
:)
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Hát igen, WE LOVE DEXTER - kár, hogy a könyv csalódás a sorozathoz képest, főleg a második kötet.
Failure is the default option