Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-04-11, 23:53:27
Quote from: Xzone on 2009-04-11, 07:19:20
Terminator Season 2 Finale

No, jöhet a film: minden jel arra mutat, hogy a Salvationnel összekapcsolás volt a célja a résznek. Csak azt sajnálom, hogy az utolsó 5 percbe sűrítették bele a lényeget...
Mármint hogy érted hogy összekapcsolják a Salvation-nel? Mivel?
sztem is elég gyenge lábakon áll az összekapcsolási elmélet, de belemagyarázhatjuk, hogy
[spoiler]mondjuk a film 15 évvel ezután játszódik és azért van Marcus, stb, mert John Henry szembemegy a Skynet-tel és saját robotokat gyárt, meg mittomén. de igazából csak a film megtekintése után merek bármit is mondani ezzel kapcsolatban, addig csak blöff az egész.[/spoiler]
de egy 3. évadot kizártnak tartok

Xzone

Quote from: Cloud on 2009-04-11, 23:53:27
Quote from: Xzone on 2009-04-11, 07:19:20
Terminator Season 2 Finale

No, jöhet a film: minden jel arra mutat, hogy a Salvationnel összekapcsolás volt a célja a résznek. Csak azt sajnálom, hogy az utolsó 5 percbe sűrítették bele a lényeget...
Mármint hogy érted hogy összekapcsolják a Salvation-nel? Mivel?

Egyébként rohadt jó rész volt.
[spoiler]A börtönös lövöldözős, a drone megjelenése, vagy ahogy vöröske kivégezte a másik robit...
De a legvége  a legdurvább. Időutazás jövőbe, ahol nincs John Connor, plusz a találkozás az apjával. Nagyon állat volt.
Kár hogy valószínú nem kapunk több részt...
[/spoiler]


http://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_Salvation#Premise

Cloud

Quote from: Xzone on 2009-04-12, 01:11:42
Quote from: Cloud on 2009-04-11, 23:53:27
Quote from: Xzone on 2009-04-11, 07:19:20
Terminator Season 2 Finale

No, jöhet a film: minden jel arra mutat, hogy a Salvationnel összekapcsolás volt a célja a résznek. Csak azt sajnálom, hogy az utolsó 5 percbe sűrítették bele a lényeget...
Mármint hogy érted hogy összekapcsolják a Salvation-nel? Mivel?

Egyébként rohadt jó rész volt.
[spoiler]A börtönös lövöldözős, a drone megjelenése, vagy ahogy vöröske kivégezte a másik robit...
De a legvége  a legdurvább. Időutazás jövőbe, ahol nincs John Connor, plusz a találkozás az apjával. Nagyon állat volt.
Kár hogy valószínú nem kapunk több részt...
[/spoiler]


http://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_Salvation#Premise
Hm. Köszi. Kár hogy nem vágom annyira angolt. :D


[spoiler]Ha esetleg mégis folytatódna a sorozat, akkor valószínű hogy az végig a jövőben játszódna, és az lenne a fő történeti szál hogy John-nak meg kell keresnie John Henry-t, majd valahogy vissza kell utaznia az időben hogy ő legyen az ellenállás vezére.
Bár ha tényleg ez történne akkor értelmetlen lenne a sorozat címe, mert már nem Sarah-ról szólna. Vagy még esetleg az is lehetne hogy Sarah és a néger ügynök is elmennek a jövőbe és John-al együtt keresik JH-t.

Én még nem írom le sorozatot. Várom hivatalos bejelentést a sorozat jövőjéről.[/spoiler]

Raggie

Dr. House-t nézi még valaki rajtam kívül?! :)

Csak, hogy érdemes-e itt róla beszélgetni. Ez a legutolsó rész (S05.EP20) elég érdekes volt... :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Nakedape

Quote from: Raggie on 2009-04-12, 11:57:37
Dr. House-t nézi még valaki rajtam kívül?! :)

Csak, hogy érdemes-e itt róla beszélgetni. Ez a legutolsó rész (S05.EP20) elég érdekes volt... :rolleyes:
nézzük, arra gondolsz, hogy [spoiler]Harold and Kumar go to Washington   :D[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Csak magyar felirattal nézem, az meg késik, mint a MÁV.
[reserved]

Fazék

#1776
Quote from: Raggie on 2009-04-12, 11:57:37
Dr. House-t nézi még valaki rajtam kívül?! :)

Csak, hogy érdemes-e itt róla beszélgetni. Ez a legutolsó rész (S05.EP20) elég érdekes volt... :rolleyes:
no igen, ez tény, de nem tudták másképp megoldani[spoiler]mert Kumar/Kutner/Kal Penn, ahogy Nakedape is mondja, elfogadott egy állásajánlatot a Fehér Házban, szóval ki kellett írni a sorozatból...
pedig messze ő tette az új 3-asból a legelviselhetőbbé a mostani részeket, remélem ezután gyorsan végeznek Taub-bal és 13-nel is és indulhat egy újabb sorozás...[/spoiler]

Raggie

Quote from: Nakedape on 2009-04-12, 12:08:09
Quote from: Raggie on 2009-04-12, 11:57:37
Dr. House-t nézi még valaki rajtam kívül?! :)

Csak, hogy érdemes-e itt róla beszélgetni. Ez a legutolsó rész (S05.EP20) elég érdekes volt... :rolleyes:
nézzük, arra gondolsz, hogy [spoiler]Harold and Kumar go to Washington   :D[/spoiler]
:D Jaja!

De ezt én nem tudtam. Mármint a dolog hátterét. Hmm... Akkor is geciség volt sztem.
[spoiler]Remélem nem lesz azért teljesen új sorozás. Ha folyton lecserélik a már meglévő szereplőket sosem alakul majd ki olyan légkör mint az első hármassal. Sztem is Kutner volt a legjobb az újak közül, ő legalább vitt egy kis játékot a sok hétköznapias karakter közé. Nna mindegy. Kíváncsian várom hogy mit találnak ki folytatás címén.[/spoiler]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Elkezdtem újranézni a BSG minisorozatot, és azon kívül, hogy "Jé, mennyivel fiatalabbak, kivéve Tight, aki ugyanúgy néz ki, mint most", felfigyeltem még Apollo akcentusára is. A The Last Frakking Specialban mondták el, hogy a színész eredetileg brit, csak amerikai akcentussal beszélt végig. Ez korábban fel sem tűnt, de most nagyon kihallottam.

Megragadnám az alkalmat a figyelem felhívására: az AXN adja az eredeti (1978-as) sorozatot.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-13, 13:12:51
Megragadnám az alkalmat a figyelem felhívására: az AXN adja az eredeti (1978-as) sorozatot.
Letöltöttem SDbitsről a DVDripet, és a pilot harmadánál dobtam, annyira gáz. Gázabb mint a ST:TOS. :D

Kvikveg

#1780
House: [spoiler]francba, Kutnert birtam a legjobban az embereibol. Taubot kifejezetten ruhellem, 13 meg dogunalmas.
Mi az, hogy a feher hazba megy?! Feher hazbol angyalnak megy sorozatba valaki, egyesek meg forditva csinaljak?[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

tedd má spoilerbe, mert hátha van aki tv kövei:)

Bár nol.hu-n RSS cím volt.. örülök h előtte láttam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

The Big Bang Theory - Season 1

Gahh, ezt jólesett ledarálni a húsvéti nagy betegeskedés utáni lábadozásban. A hangulat és a geek szereplők tettek róla.  :lul:

[spoiler]Wolowitz egy állat.  :Kiraly: [/spoiler]

S2 még nem fejeződött be, ergó batch torr3nt is nehezen lelhető fel, ugye?  :lame:

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2009-04-13, 23:17:39
S2 még nem fejeződött be, ergó batch torr3nt is nehezen lelhető fel, ugye?  :lame:
Ja. Bár holnap kora reggel jön ki az utolsó rész szóval nem biztos hogy sokat kel majd várni a batchre.

Fazék

#1785
Quote from: Kvikveg on 2009-04-13, 22:55:15
House: [spoiler]francba, Kutnert birtam a legjobban az embereibol. Taubot kifejezetten ruhellem, 13 meg dogunalmas.
Mi az, hogy a feher hazba megy?! Feher hazbol angyalnak megy sorozatba valaki, egyesek meg forditva csinaljak?[/spoiler]
ugyanígy vagyok az "új" hármassal. nem lesz ez így jó...


szerk: eztv.it -n nézegetem a countdown listát és olyat látok a végén, hogy Pushing Daisies 47 days till return.
ez le nem adott részekre vonatkozik, vagy vmi folytatás?

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2009-04-13, 23:17:39
S2 még nem fejeződött be, ergó batch torr3nt is nehezen lelhető fel, ugye?  :lame:
Igen, de ne várd tőle az S1 színvonalát, egy-két jó momentum lesz csak benne (Lizard-Spock  :facepalm:).

Xzone

A mai/tegnapi Big Bang Theory részben Sheldon csodálkozik azon, hogy Leonard kikapcsolja a TV-t a "classic Deep Space 9/Star Trek: The Original Series Trouble with Tribbles crossover episode" közben.

Ekkor a fejemben pontosan felidéződik a rész, nevetek egyet, majd sóhajtok és magam elé mondom: a kurva életbe.

Túl sok sorozatot nézek/túl nagy nerd vagyok...

Tycho

Najó, ha mégis van itt szó a House-ról, akkor a S05E21 (ma hajnali  :angyali:): [spoiler]kb a szokásos egymás basztatása az egész rész, gondolná az ember, hogy valami hézagkitöltős epizód a nagy season végi cliffhangerig, erre a végén az utolsó 10mp-ben fejbevágnak egy bazinagy WTF-el :zomg: és nem hiszem hogy csak House tépett volna megint be a vicodinnal...[/spoiler]


Xzone

Quote from: Tycho on 2009-04-14, 11:17:35
Najó, ha mégis van itt szó a House-ról, akkor a S05E21 (ma hajnali  :angyali:): [spoiler]kb a szokásos egymás basztatása az egész rész, gondolná az ember, hogy valami hézagkitöltős epizód a nagy season végi cliffhangerig, erre a végén az utolsó 10mp-ben fejbevágnak egy bazinagy WTF-el :zomg: és nem hiszem hogy csak House tépett volna megint be a vicodinnal...[/spoiler]

[spoiler]
Jaja, most vagy tényleg megőrült, vagy valami komoly mérgezése van :) [/spoiler]

Raggie

Quote from: Xzone on 2009-04-14, 13:59:19
Quote from: Tycho on 2009-04-14, 11:17:35
Najó, ha mégis van itt szó a House-ról, akkor a S05E21 (ma hajnali  :angyali:): [spoiler]kb a szokásos egymás basztatása az egész rész, gondolná az ember, hogy valami hézagkitöltős epizód a nagy season végi cliffhangerig, erre a végén az utolsó 10mp-ben fejbevágnak egy bazinagy WTF-el :zomg: és nem hiszem hogy csak House tépett volna megint be a vicodinnal...[/spoiler]

[spoiler]
Jaja, most vagy tényleg megőrült, vagy valami komoly mérgezése van :) [/spoiler]
[spoiler] Hát nemtom. Már volt ugyan így egy rész, aminek a végére a house kezdett el homályosan látni, de aztán azt nem vitték tovább... Ez azért komolyabb, meg ezt már nem lehet csak úgy leszarni de én sem tudom igazán mire vélni.
Főleg, hogy a Wilson is most említette az Amber-t meg minden. Meglássuk! :) [/spoiler]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Végül is ide is illik:
Eliza Dushku meztelen kép!!!!1

"ALLURE: Are you comfortable with nudity?
ELIZA DUSHKU: "I grew up with three brothers, and I was never shy about covering up. It got to the point where my mom was like, 'OK, honey, it's time to put some clothes on now.'"

Awwwwww.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 00:38:01
Végül is ide is illik:
Eliza Dushku meztelen kép!!!!1

"ALLURE: Are you comfortable with nudity?
ELIZA DUSHKU: "I grew up with three brothers, and I was never shy about covering up. It got to the point where my mom was like, 'OK, honey, it's time to put some clothes on now.'"
"I'll be in my bunk."

Xzone

Caprica pilot nem is volt olyan rossz. Ha alaposabban megnézzük, elég nagy klisé a sztori: őrült tudós megpróbálja feltámasztani a lányát. Viszont sikerült "BSG-ssé" tenni annyira, hogy ne okozzon nagy gondot.

Érdekes látni a 12 Kolóniát abban az időben, amikor még nem az anti-cylon retro technológia az uralkodó; egy utópisztikus jövő fölösleges kacatjaival teleszórt világ.

Először meglepett az ábrázolt erotika és erőszak mennyisége (rögtön az első pár percben kapunk 10 pár mellet az arcunkba), nem tudtam, hogy hogyan sikerült ezt TV-n leadni. Aztán persze rájöttem, hogy sehogy: közvetlenül DVD-re készült a rész :)

Nakedape

#1794
better off ted egyre jobban bejön :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

#1795
Quote from: Xzone on 2009-04-15, 11:15:26
Caprica pilot nem is volt olyan rossz. Ha alaposabban megnézzük, elég nagy klisé a sztori: őrült tudós megpróbálja feltámasztani a lányát. Viszont sikerült "BSG-ssé" tenni annyira, hogy ne okozzon nagy gondot.

Érdekes látni a 12 Kolóniát abban az időben, amikor még nem az anti-cylon retro technológia az uralkodó; egy utópisztikus jövő fölösleges kacatjaival teleszórt világ.

Először meglepett az ábrázolt erotika és erőszak mennyisége (rögtön az első pár percben kapunk 10 pár mellet az arcunkba), nem tudtam, hogy hogyan sikerült ezt TV-n leadni. Aztán persze rájöttem, hogy sehogy: közvetlenül DVD-re készült a rész :)

Meglepően jó volt. Nagyon kevéssé van köze a BSG-hez, de az a pár utalás ült. (Az "erősen textúrázott arcú" admirális kisgyermekként, lol)

Megtudhattunk pár érdekes dolgot is, pl. hogy egy ember információtartalma 300 MB, továbbá hogy az USB technológia már legalább 150058 éves, mert Capricán is azt használták. Az előbbi vitatható, más szerzők (pl. Clarke) petabájtokról beszélnek ebben a kontextusban.
Na meg az a felvetés is furcsa számomra, hogy egy ember teljes személyiségét vissza lehet állítani pusztán a digitális lenyomataiból. Elképzelem, hogy pl. az én fórumhozzászólásaim alapján milyen személyiséget lehetne visszaállítani. Hiába mondjuk, hogy tfh Capricán sokkal inkább mindent behálózó a digitális világ, ezért sokkal sokrétűbb lehet az az információ, amit az ember szerteszét hagy maga után, mégis úgy vélem, hogy így csak egy nagyon sekély lenyomatot lehetne az adott ember teljességéről visszanyerni.

A sorozat hogy kezdődik majd? Ismertnek tételezi fel a pilotot és folytatja, ahol ennek vége volt, vagy a melleket kivágva leadják ezt első részként?

Szerk: még pár megjegyzés.

Örültem, hogy a kolóniák témáját, az azok közötti előítéleteket és hasonlókat végre kibontották egy kicsit. A BSG-ben csak nagyon felszínesen került ez a téma néha elő.
(Mint ismeretes, az eredeti BSG sorozat a 12 törzzsel és a Kobol-lal, mint legendás anyabolygóval alig több, mint a mormon vallás "eredetmondájának" kevéssé leplezett parafrázisa. Ha belegondolunk, önmagában aligha áll meg ez a sztori a csillagjegyekről elnevezett bolygókkal értelmes sci-fi alaptörténetként, annyira emelkedett ez a felállás, mint az Űrgammák, ahol Dexternek és Sziniszternek hívták a főszereplőket. Az új BSG kitalálói viszont kénytelenek voltak alkalmazkodni az előd által adott kerethez, nyilván a hátuk közepére kívánták az egészet, és gondolom nem kis erőfeszítésükbe került az általuk elképzelt világhoz idomítani a 12 törzses szálat.)

A "gyerek, mint számítógépes zseni a virtuális világban nagyot alkot" című panel pedig az Ender's Game-re emlékeztetett engem, ami persze nem baj, hiszen jó könyv az.
Failure is the default option

Damnatus

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-17, 11:21:32
A "gyerek, mint számítógépes zseni a virtuális világban nagyot alkot" című panel pedig az Ender's Game-re emlékeztetett engem, ami persze nem baj, hiszen jó könyv az.
Orson Scott Card: Végjáték? Az nekem is tetszett. ;)
És tök jó, hogy más is olvas sci-fit. :)

Cloud

Lost

5x13


[spoiler]Az egész rész tartotta az átlagos Lost színvonalat. Tetszett hogy megtudhattunk egy két dolgot Miles múltjából.
A rész nézése közben gondolkodtam mikor kapunk képünkbe szép kis WTF pillanatokat.
Aztán kaptam is két szépet. Egy gyengébbet(Hatch építése meg a számok) és egy durvát(Dan a végén )
Mostanában nem nézek spoilereket se előzeteseket sem újabban,  de van egy sejtésem hogy a következő rész Dan centrikus lesz.


Amúgy szerintetek kik lehettek a furgonos srácok, akik elkapták Milest? A szobor árnyékát emlegették, így lehetséges hogy ők és a fejvadász csaj egy frakcióhoz tartoznak. Meglátjuk.
[/spoiler]

Sajna két hét múlva jön csak folytatás.


Damnatus

Quote from: Cloud on 2009-04-17, 16:25:57
Lost

5x13
Oh, már megy az 5. évad... Baromira lemaradtam róla, de majd jövő hétem pótlom :D

Cloud

Quote from: Damnatus on 2009-04-17, 17:05:41
Quote from: Cloud on 2009-04-17, 16:25:57
Lost

5x13
Oh, már megy az 5. évad... Baromira lemaradtam róla, de majd jövő hétem pótlom :D
Nem maradtál le.  Csak egy kicsit. Készülj fel. Az évad tele van  WTF-okkal. :D