Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Tényleg jó kis [spoiler] DB-s fordulatot vett a dolog  :D [/spoiler].  Megyek nézn a következő részt! :whoah:

Fénymarék

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 02:59:03
Quote from: Darkstar on 2006-05-17, 02:58:32
Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-16, 21:50:53
Erm, a Wordsworth nem egy hentai? o_O
Elvileg az.
maradjunk annyiban, hogy nem csak elvileg :D
Quote from: Darkstar on 2006-05-17, 02:59:45
:tezsvir:
jó maradjatok ennyiben
de azért...én még mindig maradok a "hátha egyben írják..."
kezdetű beszólásomnál :P :D

Ink

Trinity Blood. Jó volt csak a vége volt kicsit "vázlatos"
Nálam 8/10  :smile:

RE@L

Quote from: Ink on 2006-05-17, 12:58:47
Trinity Blood. Jó volt csak a vége volt kicsit "vázlatos"
Nálam 8/10  :smile:

Mi volt a jó benne? Csak azért kérdem mert én speciel szenvedtem 4 rész után már hogy egyáltalán végignézzem-e... :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Hazudtam. még csak most nézem a 24-es részt és valami szánalmasan borzalmas  :wtf:
nem gondoltam volna hogy ennyire bénán túldramatizálják. sajnos annyira rosszul csinálják, hogy viccesnek se tudom venni... ez vmi katasztrófa
tényleg csak azok nézzék meg, akik odavannak a szokásos klisés anime romantikáért kicsit furább környezetben, mert ők talán el tudják nézni neki a hibáit...

Member

Erre gondolsz, mint Karinra? Ha igen, ez hogy lehet dráma? :confused:

Fazék

Quote from: Member on 2006-05-17, 14:52:52
Erre gondolsz, mint Karinra? Ha igen, ez hogy lehet dráma? :confused:
ugyanmár simán. ez egy tipikus anime dráma mókás elemekkel megtűzdelve. rengeteg ilyen születik. egy kicsit kilógott közülük az alapszitu viszonylagos eredetiségével, de aztán 1-2 rész után kiderült, hogy itt ki is merültek a készítők ötletek ügyileg és ugyanazt adják elő, mint a többi tömeg romantikus anime. azt hiszem jó ideig ez lesz az utolsó "romantikus dráma anime" amit megtekintettem, ez a műfaj a mai színvonalon előadva még mindig nem nekem való.

SaiyaGin


Dreamcleaver

Quote from: Member on 2006-05-17, 14:52:52
Erre gondolsz, mint Karinra? Ha igen, ez hogy lehet dráma? :confused:

Dráma az egy műfaj (asszem). Azon belül van tragédia és komédia (no meg tragikomédia).  :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

#552
Maga a dráma egy hatalmas műfaj. Ebben rengeteg minden benne van. Lexikon szerint: Színpadi megjelenítésre szánt párbeszédes szépirodalmi mű; dialógusokon és monológokon kersesztül fejlődik ki; alapvető műfajai a tragédia és a komédia. Na kb ennyi. És ha azt nézzük akkor a Karin is ez alá tartozik. Pontosan egy kis komédia az egész, mert ugyebár senki sem hal meg benne és rengeteg a dialógus(párbeszéd) és a monológia(színjátékok lényeges szerkezeti eleme, melyben egy szereplő a gondolatait önmagában feltárja),és még a vége is happy end. Ezért is lehet talán besorolni az összes romantikus vígjátékot és tragédiát a dráma alá.


www.arkangyalok.uw.hu

Kvikveg

Mas kerdes, hogy a drama a koztudatban inkabb valami remes kimenetelu dolgot jelent... :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lazzaret

Quote from: Kvikveg on 2006-05-17, 20:18:16
Mas kerdes, hogy a drama a koztudatban inkabb valami remes kimenetelu dolgot jelent... :)

Sajna ez van. Kevesen tudják mi is a dráma. Leginkább olyanok akik néha elmennek egy színházi előadásra vagy olvasnak szépirodalmi műveket. Pontosan a téves ismeret miatt néznek kevesen drámát.

De hogy írjak valami témába vágót is most néztem meg a Kaleido Star első 26. részét és mitne mondjak nagyon tetszet. Főleg az hogy a fiatal lány Sora mennyi mindent felkell áldoznia hogy elismert sztárja legyen a kaleido társulatnak. A sok szenvedés és fájdalom ellenére eléri azt hogy részese legyen a legnagyobb mutatványnak ami eddig senkinek sem sikerült. Csak egy szóval tudom jellemezni az animét: BEST. A story és a karakterek jelleme is nagyon rendben van. És ami ritkán hangzik itt el még a magyar szinkron is egész türhető volt (az angol viszont mint mindig kegyetlen béna).


www.arkangyalok.uw.hu

Member

Akkor ezek szerint még az is elképzelhető, hogy
CÍM: Dokuro-chan
MŰFAJ: Ecchie (mindenki képzelje ide a hibátlant, mindig elrontom) - Komédia - Dráma
:confused: :confused: :confused:

RE@L

Csak 1 e-betűt kell levegyél a végéről =]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Selmo

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 02:59:03
Quote from: Darkstar on 2006-05-17, 02:58:32
Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-16, 21:50:53
Erm, a Wordsworth nem egy hentai? o_O
Elvileg az.
maradjunk annyiban, hogy nem csak elvileg :D
Na és? :D Jobb helyet hirtelen nem találtam. Vagy talán van hentais topicban is ilyen?
Vagy csak arra voltam kíváncsi hányan mondják rá. :Kiraly:

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Nah, végignéztem. Hááááát... érdekes, annyi szent. Kell hozzá elborultság, hogy végig tudja nézni az ember. Az elején még nehézkesen vettem fel a fonalat, de utána végigvigyorogtam az egészet, olykor hangosan hoztam a frászt a szomszédságra holmi nyerítésszerű hangokkal (elsőként Nabeshin CB jeleneténél ^^).

Jó sok helyről merítettek és elég sokat fel is ismertem ^^; amit nem tudom hogy intéztek el, az az, hogy a visszatekintő részeket sem untam (Wolf's Rain-ben az a halálom volt :S).

Rövidre fogva nekem tetszett. Kellemesen lezsibbasztott.

ui.: Zeneileg elég magas szintre verekedte magát ^^

Bruce

Quote from: Rounin on 2006-05-18, 00:56:13


ui.: Zeneileg elég magas szintre verekedte magát ^^
Najah, az utsó részben még egy komplett musical-t is kapunk :D Egyébként tulajdonképpen majdnem meglepő, de tény hogy az ost-t hallgatva nem kevés szép számot is fel lehet lelni... a sok egyéb mellett :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ink

RE@L : Az elején én is szenvedtem...sőt sok részt szenvedtem végig mert szájbarágós,kiszámítható,unalmas volt. Aztán valahogy beindult az egész,és már kíváncsi voltam mi fog történni. Végül is nem bántam meg a ráfordított időt.
Utánnanéztem,ha minden igaz a művész a sorozat közbe elhunyt ezért lett olyan a vége amilyen.

RE@L

Quote from: Ink on 2006-05-18, 03:16:14
RE@L : Az elején én is szenvedtem...sőt sok részt szenvedtem végig mert szájbarágós,kiszámítható,unalmas volt. Aztán valahogy beindult az egész,és már kíváncsi voltam mi fog történni. Végül is nem bántam meg a ráfordított időt.
Utánnanéztem,ha minden igaz a művész a sorozat közbe elhunyt ezért lett olyan a vége amilyen.

Nemtudom, nekem valahogy nem jött be :( ez volt az 50-60 sorozat közül az első ami nem jött be, meg ottvan még az Apocalypse Zero. Egyedül az ending, és az ending zene jött be nagyon de a történelmi kevergetései, a BP-s rész elment mondjuk... De sokkal jobbra számítottam személy szerint.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Quote from: White SeeD on 2006-05-18, 13:32:16
Planetes: Nekiálltam. Második rész után majdnem otthagytam. DE szerencsére továbbnéztem és már nem is olyan rosz. Max ahol túl sok a szöveg tekerek egyet :smile:
:ejj: Az egyik legjobb anime... kár ilyen nézésmóddal elrontani...

Mostanában kezdtem el felbuzdulásomban a Lupin III '71-es sorozatot(ami az FTP-n fenn van). Furcsa, mert egyszerűek a háterek, nincsenek nagyon kidolgozva a karakterek, de mégis nagyon tetszik a sorozat! Valahogy külön stílust alkotott számomra! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Quote from: Raggie on 2006-05-19, 18:55:32
Quote from: White SeeD on 2006-05-18, 13:32:16
Planetes: Nekiálltam. Második rész után majdnem otthagytam. DE szerencsére továbbnéztem és már nem is olyan rosz. Max ahol túl sok a szöveg tekerek egyet :smile:
:ejj: Az egyik legjobb anime... kár ilyen nézésmóddal elrontani...

Mostanában kezdtem el felbuzdulásomban a Lupin III '71-es sorozatot(ami az FTP-n fenn van). Furcsa, mert egyszerűek a háterek, nincsenek nagyon kidolgozva a karakterek, de mégis nagyon tetszik a sorozat! Valahogy külön stílust alkotott számomra! :D
Lupin az jó :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Próféta

Fúrta az oldalam, hogy kimaradt egy darab a Mamorou Oshii kollekciómból.
Nahát. Elsőre bealudtam. Másodszorra viszont már magával ragadott ez az ijesztő, szürreális, kavargó, szimbólumokkal terhelt világ. Azért másodszorra is vártam a végét, de mégis, nem bántam meg a rá szánt időt.
A történetet... nos azt nem igazán értettem, de tegye fel a kezét, aki igen, meg azt hiszem, itt nem is ez a lényeg. Hanem a légkör.
Jó volt, na. De nem ajánlom senkinek :) Megyek valami akciót nézni, ezután arra van szükségem :D

Mattanja

Tetszett, érdemes volt végignézni. Főleg mivel közel sem volt annyira idétlen, mint amennyire azt egyes hozzászólások alapján gondoltam.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moloko

Off:
elsőkörben megérdeklődhetem, hogy az előző topic miért lett bezárva? :)
meg látom át lett rakva animéből offtopicba is...

ezekután majd tervezek egy olyan honlapot ami arra van szakosodva, hogy véleményt lehessen nyilvánítani animékről...
de szerintem mire eljutok odáig valaki megalkotja helyettem...

On:
Visions of Escaflowne
Marha jó volt :) 10/10 ha értékelnem kell. még a vége se tűnt nagyon elkúrtnak. és a 10-edik rész körültől a 20-adikig nem volt megállás, pedig szivesebben aludtam volna, de egyszerűen nem tudtam, olyan jó volt. lehet hogy megnézem mégegyszer :)

Neon Genesis Evangelion
Hát a végétől idegbajt kaptam. Az end of evát még nem néztem meg, de ami a sorozatból lett, az valami halál.
És én ezért az animéért voltam oda hosszu hosszu évekig.. azért mert nem láttam a végét! Hát most láttam. borzasztó. 5/10

Witch Hunter Robin
Jó volt, jó volt. Általános benyomás 9/10. Nem kötött oda a képernyő elé.

Blood+
Akárhogyis, nekem ez még mindig érdekes :)

Bleach
Ez egyre unalmasabb.

Naruto
Kb a 135. rész óta nem nézem, mert valami katasztrofálisan ócska volt. Ha azt mondjátok megjavul és tud még valami érdekeset nyújtani,. akkor továbbnézem.

Moloko

White Seed:

NGE-t magyarázd már akkor el nekem...

WHR: mondom általános. mármint az általános benyomásom a sorozatról 9/10. az én benyomásom.

Naruto: mi az a filler?

Member

Quote from: Moloko on 2006-05-21, 12:59:03
Naruto: mi az a filler?
Töltelékepizód, időhúzás.

Escaflowne: Én is szívesebben aludtam volna, de úgy voltam vele, hogy meg kell nézni, de felesleges időpocsékolás volt számomra.

Nevl

Az alap sorozatot 3-4 hete befejeztem most sort kerítettem a Deluxe+Final részekre is. Rég láttam ennyire beteg anime-t :D Jó persze Dokuro-chant nem éri utól, de ez kész. Szerencsétlen Hare-t nagyon sajnáltam, a végére már teljesen elmebeteg, Guu meg.... na őt jellemezni se tudom :) A folytatás mikor jön?
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!