Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Djinn

Azt hiszem az ember tartozik magának (és másoknak is) anniyval hogy őszinte legyen. A hazugságok/ferdítések csak még több hazugságot szülnek. Meg bizalmatlanságot. Arról nem is beszélve, hogy egy barátot nem lehet hazugsággal megtartani. Ez olyan...képtelen dolog. 
Talán az őszinteség az adott pillanatban kellemetlen lehet, de legalább tisztességes és egyenes dolog. És hosszú távon kifizetődő!!
Szerintem ha valaki nem őszinte azt szinte sosem más kedvéért teszi, hanem mert neki könnyebb nem annak lenni. (bizonyára itt is vannak kivételek.)

Csak még annyit hgy tapasztalataim szerint egy kapcsolatban (baráti, szerelmi...) a bizalom és az őszinteség kiemelkedően fontosak. Persze csak, ha jó kapcsolatot akarunk. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Nakedape

Quote from: Fazék on 2006-04-28, 12:43:39

hehe, ezt a számot már Nakedape is lejátszotta nekem, korrekt :D
és mert olyan jófej vagy, karmát is kapsz :D

az hagyján most küldtem valakinek cd-n is :D ráadásul nagyjából témábavágva is:)

megbántás: én jelezném, hogy bántsanak meg! az a jobb!
meg pl, ha nem akarsz semmit, s a másik akar, akkor ne találkozz vele (barátként se) kettesben, túl gyakran, meg sztem "megbánthatod", azaz közölheted hogy bocs fiuv1.0 de sztem nem kéne moziba mennünk.

mert ha valóban van barátság is köztetek, nem csak élvezed, h veld van (s udvarol), akkor ezt a "megbántást" a barátság sztem túléli.. s mikor  rájön h mégse v más akkor könnyebben lesz "újra" barát .

a többi dolog meg szívatás szvsz

persze nem mindig minden így, de azért komolyan jobban tudtam barátkozni azokkal akik teljesen tisztán lekoptattak, mint azokkal, akiikket hazakísérek, közös színház meg ilyenek, csak ő nem akar mást, csak angyon barátkozni, mert barátnak olyan értékes vagyok.. "super"..

szerk: lemaradtam Djinn-ről.. de sztem ez a megbántás, korrektebben valóban inkáb az őszinteség:) megjegyezném, én még Fazék őszínteségére is csak ritkén sértődtem meg, pedig az ővé az olyan hogy hozzá képest ha rádesik két tonna beton, az simogatás :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Jó persze. Én sem az őszinteség ellen vagyok! Sőtt, i'm all for őszinteség! Csak az emberek nagy része mégsem, az, ezért is merülnek fel a problémák és a felekben a kételyek.
Én azt próbáltam elemezgetni, hogy bizonyos esetekben miért nem őszinték szerintem.
Egy komolyabb kapcsolatban, akár baráti, akár szerelmi, persze hogy fontos hogy mindkét fél ki tudja önteni a lelkét a másiknak. De ott sokkal könnyebb is, mert a felek jobban megértik egymást. Nem kell köntörfalazni és hosszú oldalmagyarázkodásba kezdeni, hogy hát...szóval...igazából amikor ezt mondom..akkor nem megbántani akarlak vele, csak...izé...az úgy van... bleh. Amikor még nem tudod, hogy fog reagálni rá a másik, akkor nehezebb őszintének lenni. És akinek meg mindig nehéz, az gáz.
És az is igaz szerintem is, hogy az ember főleg maga miatt hazudik (bár a hazudik itt most erős szerintem, mert ha nem mond ki valamit, attól még nem feltétlenül hazudik..akkor már inkább ferdít...vagy áltat...), mert neki rossz, neki lenne kínos, ha megbántja, lekoptatja az illetőt. Ezt a barátnőimnél sokszor észrevettem. (még olyan is volt, hogy nekem kellett a srácnak megmondani, hogy ne próbálkozzon a barátnőmnél, mert hiába, és csak azért, mert elegem lett nézni, ahogy a lány ott mosolyog a srácra miközben kétségbeesett "help me" pillantásokat vet felém. :rolleyes: )

összefoglalva:
az őszinteség fontos és korrekt és jó.
az emberek mégsem mindig őszinték.

béke sincs a földön...

(és bocsánat, hogy mindig a barátnőimet hozom fel, de sok saját tapasztalatom nincs kapcsolatok terén, de körülöttem már annyi féle és fajta párkapcsolatról hallottam egyfajta lelki szemetesládaként, hogy néha még örülök is, hogy én nem vagyok ilyen tapasztalt! :rolleyes: )
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Na úgy látom lesz itt társalgás. :D Már most előre mindekitől bocsánatot kérek, akinek belegázolok a lelkébe, de én már csak ilyen szókimondó bunkó vagyok. :angyali: Nem is kedvelnek az önáltatók...

Tehát férfi-női barátság - már szvsz - háromféle van:

  • szex után
  • 14 éves kor alatt
  • egyik fél többet akar - remél - és várakozik, hátha egyszer...

Quote from: kisvirag on 2006-04-28, 12:35:39
hát, legalább 2őnk nevében beszélhetsz az őszinteség kapcsán. nem akarjuk megbántani a másikat, ez stimt. de mindig arra is rá kell jönnöm, hogy pont emiatt a nem akarom megbántani miatt a végén sokkalta jobban megbántom, mintha az elején leszögeztem volna, hogy mi van... és lehet hogy egy akkora megbántást még ki lehetett volna kalapálni, de amit sikerült végülis összehoznom, nem...
Tehát pontosan tudják a nők, hogy amit csinálnak, az nem jó, de mégis csinálják. Mert félnek, hogy megbántják a másikat. Mert félnek, hogy mit szól a másik. Mert félnek, hogy mit mond majd róluk a másik. Mert félnek...
Az ördögbe, meddig akarnak félni? Egy életen át!? :ejj:

Egy másik történet:
XX és XY elkezdenek járni. XY érzi, hogy valami nincs rendben, tehát szól XX-nek, hogy mondja már meg, ha valami nem jó: nem tartja eléggé férfiasnak, bunkón bánik a barátnőivel, büdös, stb. XX néz a hatalmas - ide mindeki helyetessítse be az épp aktuális színt - szemeivel, majd fél perc múlva közli, hogy nem, nincs semmi gond, csak most kicsit fáj a feje, blah-blah...
Két hónap múlva - ez biztos valami mágikus idő a nőknél - XX közli, hogy csak maradjanak barátok, mert nem illenek össze. Persze arra nem válaszol, hogy miért nem. XY erre átéli a következőket:

  • hülye liba, ha ezt már az elején tudta, miért nem szólt, 2 hónapot elvett az életemből!
  • olyan szívesen megszorongatnám azt a fehér torkát, amíg el nem lilul a feje...
  • vajon mi rosszat tettem, mivel bántottam meg?
  • most akkor mi van, nem tart férinak, nem tetszem neki? de akkor meg miért jártunk?
  • lehet hogy csak szórakozott velem!? (1 hónapig gyanúsan figyeli ex-e barátait röhögnek-e rajta)
  • a fene sem érti a nőket, csak nővel ne kezdjen az ember fia... :ejj:

Várom a reakciókat...

EDIT: Igen azt még hozzátenném, hogy minden igaz kapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom. Minél tovább húzza valaki a kínos dolgok közlését, annál jobban megbántja vele a másikat...

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Szerintem meg az őszinteség nagyon rossz, persze a hazugság is. :) Ezt most jól megmondtam, ugye? :D De most komolyan, amikor az emberek arról beszélnek, hogy az őszinteség milyen fontos, akkor igazából nem arra gondolnak, hogy "mindig mindent mondj el egyenesen és nyíltan, amit gondolsz", hanem arra, hogy "ha kétszer rákérdezek, akkor már valld be, hogy miről van szó". Például ha egy kedves lánnyal vagyok, akivel szeretnék összejönni, mert hozzám illőnek tűnik (ilyet még nem találtam :D ) és még valamennyire csinosnak is tartom, akkor ha megkérdezi, hogy mi tetszik nekem rajta, vagy hogy miért vagyok ennyit körülötte vagy bármi ilyesmit, akkor nemcsak hogy nem várja el, hogy őszintén elmondjam, hogy "ugyan még sötétben sem gyanúsítanálak meg azzal, hogy gyönyörű vagy és nagyon szexis, de hát jó lenne már egy barátnő, te meg eddig még nem hajtottál el, és végül is nem is olyan kicsik a melleid", hanem meg is sértődik ez esetben. Természetesen azt kell mondanom: "Imádlak, elepedek érted, gyönyörűen nézel ki, a mosolyod elvarázsol és az intelligenciád elbűvöl". De később, egy folyamatban levő kapcsolatban is. Klasszikus kérdés: "Kövér vagyok?" Nagyon-nagyon kevés olyan nő van, aki erre őszinte választ vár. :rolleyes: (Mi legalább nem teszünk fel ilyen kérdéseket. :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: Selmo on 2006-04-28, 18:39:41Tehát férfi-női barátság - már szvsz - háromféle van:

  • szex után
  • 14 éves kor alatt
  • egyik fél többet akar - remél - és várakozik, hátha egyszer...
Több nőnemű ismerősöm van, akikkel barátok vagyunk, és soha nem gondoltunk többre.
Quote from: Selmo on 2006-04-28, 18:39:41EDIT: Igen azt még hozzátenném, hogy minden igaz kapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom. Minél tovább húzza valaki a kínos dolgok közlését, annál jobban megbántja vele a másikat...
Ebben pedig tökéletesen egyetértünk.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Rounin

Quote from: Shiroi on 2006-04-28, 18:56:19
Több nőnemű ismerősöm van, akikkel barátok vagyunk, és soha nem gondoltunk többre.

Tartom és emelem. Bár a több=kettő. :D

Quote
Quote from: Selmo on 2006-04-28, 18:39:41EDIT: Igen azt még hozzátenném, hogy minden igaz kapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom. Minél tovább húzza valaki a kínos dolgok közlését, annál jobban megbántja vele a másikat...
Ebben pedig tökéletesen egyetértünk.

Maximálisan. Ahogy a "meddig akarnak félni" felkiáltással is. Persze, kényelmetlen megmondani a dolgot...de utána még kényelmetlenebb lesz, ha nem időben hangzik el. -_-'

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-28, 19:06:40
Quote from: Rounin on 2006-04-28, 19:02:06
Tartom és emelem. Bár a több=kettő. :D
Mama, nagymama? :D :__devil: Sorry.

Nekrofília rulz, de rokonnal mégsem és most úgyis barátságról volt szó. :p Sicc :hehe:

Xipe

Quote from: Rounin on 2006-04-28, 19:20:05
Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-28, 19:06:40
Quote from: Rounin on 2006-04-28, 19:02:06
Tartom és emelem. Bár a több=kettő. :D
Mama, nagymama? :D :__devil: Sorry.

Nekrofília rulz, de rokonnal mégsem és most úgyis barátságról volt szó. :p Sicc :hehe:

nekro incestophilia?
ez meg nekem is uj.
talan a dendrofilia.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Nakedape

őszinteség: az őszinteség csapdája nem bókok sztem(ha nem tudsz őszintén bókolni ne bókolj, ramiz:) )
hanem az h skan feltételezik h a többi őszint, vgy hogy a te őszintesége meg, nem az.. lásd, pl rossz tulajdonságok..

mondjuk Usában egy ffi erotikus és "nagyonerotikus" képeket néz a neten, ami a feslzínen ott hű meg ha, de pesze ugye majd mind csinállja.. s az egyszei lány előtt ezt nem tikolja akor, a egy, nem szimpi neki h ilyet néz , bezzeg a többi ffi nemis (aha : ), vagy úristen ha ez amit elmond mi lehet amit titkol?!?!?!
túlzött őszínteség lehet szívás..csak pesze jó lenne ha nem..


barátságból szerelem meg nehz, mert ha egyszer elraktak egy kategóriába..hát nemtom ki lehet-e törni.. rossz napjaimon úgyérzem, hogy minden nő aki érző szívű rends fiút keres, az érzőszívú rendes csak fiuarátai vállán sírja ki h szívatta meg a bukó jelenlegi, akit egy másikkvésbé odafigyelő macsóra fog lecserélni, nem a barátra, met ugyan a tulajdonságai nem szimpatikusak.. DE FÉRFIASNAK vnnak elkönyvelve..

UE fordítva: nyavajgós lányok.. meg ilyenek, ugye a nyavajgást nem szereti az ember, s de jó lenne, ha nem, de nőies tul.nak tartja így tudatalatt is akárr NŐBBNEK kezel egy ilyet.. egy rendes kedves, norm lánynál..

nna elég negatív voltam?  :frown:  :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kisvirag

Quote from: Shiroi on 2006-04-28, 18:56:19
Több nőnemű ismerősöm van, akikkel barátok vagyunk, és soha nem gondoltunk többre.
vagy nem tudod, hogy gondolt többre...
persze nem gyanusitgatásból.
nekem is van nem egy barátom, akivel sosem gondoltam többre, és  ők is állitják hogy ők sem, de igazábol, csak ők tudhatják, hogy valóban így van-e...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2006-04-28, 19:31:26
őszinteség: az őszinteség csapdája nem bókok sztem(ha nem tudsz őszintén bókolni ne bókolj, ramiz :) )
Hát anélkül pláne esélytelen... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

A minel tovabb huzza, annal inkabb - nos ezt tanusithatom... Ez olyan, mint amikor altalanosban az ember az emberevo tanar orajarol 5 percet kesik, es a kerdes az, hogy most menjek be, vagy... es akkor ott filozik az ember az ajto elott, es egyre rosszabb lesz...

A nem gondol tobbre tamahoz: nekem remalmaim egyike amikor nagyon jo baratom egyszercsak elkezd meredt bociszemekkel epedve nezni... es akkor vagy a baratnoje leszek, ami kizart (eddig) vagy elhajtom, amit meg utalok. Es ha megmondom neki, hogy nem az esetem, meg az sem garancia, hogy lila kodos agyaval felfogja. Az utolso ilyen esetet szerencsere regen lattam.

Ugyanakkor tok szivesen megyek dumalni valakivel ugy, hogy csak ketten vagyunk, de nem randicellal. Mert akkor jobbakat lehet beszelgetni. Egyszeruen mas, mint tarsasaggal menni.

Es most kovezettek meg, de eddigi tapasztalatok alapjan en ferfiakkal sokkal jobban tudok beszelgetni, mint nokkel. Keves kivetel van. Jelenlevo nok: ti hogyan alltok ezzel?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 19:50:16
Ugyanakkor tok szivesen megyek dumalni valakivel ugy, hogy csak ketten vagyunk, de nem randicellal. Mert akkor jobbakat lehet beszelgetni. Egyszeruen mas, mint tarsasaggal menni.

ja, jol eldumaltunk ket orat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Quote from: Xipe on 2006-04-28, 19:53:03
Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 19:50:16
Ugyanakkor tok szivesen megyek dumalni valakivel ugy, hogy csak ketten vagyunk, de nem randicellal. Mert akkor jobbakat lehet beszelgetni. Egyszeruen mas, mint tarsasaggal menni.

ja, jol eldumaltunk ket orat.
Jah, ugy belelendultunk, hogy lekestel valamirol... :frown: Raadasul mindezt vegig allva, Deak ter kozepen... A tipikus csak 10 percet dumalunk helyzet.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Djinn

Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 19:50:16
Ugyanakkor tok szivesen megyek dumalni valakivel ugy, hogy csak ketten vagyunk, de nem randicellal. Mert akkor jobbakat lehet beszelgetni. Egyszeruen mas, mint tarsasaggal menni.

Es most kovezettek meg, de eddigi tapasztalatok alapjan en ferfiakkal sokkal jobban tudok beszelgetni, mint nokkel. Keves kivetel van. Jelenlevo nok: ti hogyan alltok ezzel?
Mint jelenlévő no, jelentem ugyanígy vagyok vele. Én is jobban megértem magam a férfiakkal, mint a nőkkel (az esetek 98 %-ában kb).  És tényleg kettesben jobban lehet beszélgetni Persze a társaság is nagyon jó, de az egésznek más a hangulata/jellege.:smile:
Ebből már adódik is, hogy nekem is vannak férfi barátaim, akik tudtommal ugyanígy tekintenek rám.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 19:50:16

Ugyanakkor tok szivesen megyek dumalni valakivel ugy, hogy csak ketten vagyunk, de nem randicellal. Mert akkor jobbakat lehet beszelgetni. Egyszeruen mas, mint tarsasaggal menni.

persze ez korrekt, remélem mindenki tud/szeret ilyet..én csak arra gondoltam, h ha tudod h valaki másképp jönne el, akkor, persze szar nem elmenni, barátként, ha jól érzed/érzitek magatokat, de sztem ha valóban nem akar a másik semmit, akkor hamarabb lehet majd újra sérülések nélkül beszélgetni, randimentesen kettesben, ha szünetelve volt, mert ha nincs szünet, akkor vagy egy életen át reménykedik, tökmindegy közbe mit mondasz :D vagy bekattan s megharagszik rád, s oké h már nem akar összejönni veled, de beszélgetni se..

tehát nem az lényeg h ne beszélgess, meg  ne kettesben, csak ne hódólókkal, legalábbis ha barátként kezeled őket..:D ha meg nem akkor persze ez van..:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xipe

Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 20:04:14
Quote from: Xipe on 2006-04-28, 19:53:03
Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 19:50:16
Ugyanakkor tok szivesen megyek dumalni valakivel ugy, hogy csak ketten vagyunk, de nem randicellal. Mert akkor jobbakat lehet beszelgetni. Egyszeruen mas, mint tarsasaggal menni.

ja, jol eldumaltunk ket orat.
Jah, ugy belelendultunk, hogy lekestel valamirol... :frown: Raadasul mindezt vegig allva, Deak ter kozepen... A tipikus csak 10 percet dumalunk helyzet.  :lul:

jo, legkozelebb akkor meghivhatsz egy teara.
vagy sorre.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kazenokizu

Quote from: Kvikveg on 2006-04-28, 19:50:16
Es most kovezettek meg, de eddigi tapasztalatok alapjan en ferfiakkal sokkal jobban tudok beszelgetni, mint nokkel. Keves kivetel van. Jelenlevo nok: ti hogyan alltok ezzel?
Abszolút egyetértek! Nekem mindig sokkal több fiú barátom volt, mint lány. Az átlagos, "amolyan női dolgok"-ról nem sokat szoktam csevegni, lehet, hogy azért. 

És szerintem létezhet normális férfi-nő barátság. Legalábbis nekem van pár, akiknek van barátnőjük (tehát nem valószínű, hogy többet akarnának, magamról meg tudom, hogy nem akarok többet :D ), mégis, attól még barátok vagyunk. Szerintem ez csak személyiségfüggő.

Arról meg, hogy a lányok szeretik-e hallani az igazat, én, személy szerint igen. (Mondjuk szerintem bármelyik, némi aggyal megáldott nőnemű lény meg tudja állapítani -némi gyakorlás, és saját káron való tanulás után :D -, kb. 80%-os valószínűséggel, hogy az "Imádlak, elepedek érted, gyönyörűen nézel ki, a mosolyod elvarázsol és az intelligenciád elbűvöl" (hogy Ramizt idézzem) jellegű szöveg valóban milyen mögöttes tartalommal bír... :D )

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

kisvirag

én is inkább férfipártivagyok, ami a barátságokat illeti :)
van 1-2 barátnőm, de ők hasonló érdeklődési körűek mint én, és nem az aktuális divatról, hanem az aktuális css-ünk vagy html/php/jpg/gif (és egyéb webdesign cucc)ről társalgunk el :D

szóval én is jobban kijövök a srácokkal, plusz, a kettesben beszélgetés azért jobb, mert sokkal "mélyebb" tud lenni, azaz nem feltétlen csak azt tudhatod meg, hogy épp milyen szép idő van, hanem kicsit "intimebb" dolgokat a másikról. komoly barátságot csak kettesben beszélgetve lehet igazán építeni, a közösséges, csoportos egészen más, az is jó egyébként, de az inkább "buli" mint társalgás :)

na remélem elég világos voltam.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zanador

Quote from: Nakedape on 2006-04-28, 20:16:50
persze ez korrekt, remélem mindenki tud/szeret ilyet..én csak arra gondoltam, h ha tudod h valaki másképp jönne el, akkor, persze szar nem elmenni, barátként, ha jól érzed/érzitek magatokat, de sztem ha valóban nem akar a másik semmit, akkor hamarabb lehet majd újra sérülések nélkül beszélgetni, randimentesen kettesben, ha szünetelve volt, mert ha nincs szünet, akkor vagy egy életen át reménykedik, tökmindegy közbe mit mondasz :D vagy bekattan s megharagszik rád, s oké h már nem akar összejönni veled, de beszélgetni se..

tehát nem az lényeg h ne beszélgess, meg  ne kettesben, csak ne hódólókkal, legalábbis ha barátként kezeled őket..:D ha meg nem akkor persze ez van..:)
Azok alapján, amiket eddig láttam, úgy tűnt, hogy a lányok pontosabban meg tudják állapitani, ha valakinek tetszenek, mint a fiúk (ebben talán benne van az is, hogy melyik oldal hogyan mutatja ezt ki, de ez más kérdés). Ergó, ha egy lány tudja, hogy tetszik az adott fiúnak, aki elhivta valahova, és azt is sejti, hogy a fiú "többet akar", akkor én úgy látom, hogy itt a következő lehetőségek vannak:
1. A lány nem-et mond, mert pl a srác egyáltalán nem érdekli őt, vagy bármi másért
2. igent mond. ha ez történik, de a lány nem "akar többet", és csak azért teszi, hogy a "barátságuk" megmaradjon, akkor ez efektive a fiú elég alapos szivatása, hazugság,  bizalmatlanság, stb... tök mindegy, hogy mit mondunk rá, de ez igy már nem lehet barátság, csak kihasználás... (láttam pár ilyet már)
A forditott eset is létezik, az is ugyan ilyen, én most csak azért ebbe az irányba mondtam, mert ebből láttam többet.

Általában megfigyelések alapján nyilatkozok, merthogy részemről egy elég sajátos esetet képviselek. Úgyismint az egész párkapcsolat dolgot egy olyan játéknak látom, ami arra megy ki, hogy megismerjük a másikat (boldogság, kellemes együtt töltött idő, miegymás, persze megvannak, de az már csak a hab a tortán :D), és mint ilyen, én nem olyan lányokat "látok", akiktől "többet akarok", hanem akiket esetleg érdekes lenne jobban megismerni.
Másik sajátosságom, hogy akarattal tudom kontrolálni az érzéseimet. Néhány esetben ez kicsit macerásabb, de attól még meg tudom csinálni. Ezért egyáltalán nem zavar a "legyünk barátok" szituáció. Kicsit hülyeségnek tartom, hogy a saját lehetőségeit korlátozza, dehát ez nem az én dolgom.


EDIT:
A kettesben beszélgetést én is mindig előnyben részesitem, sokkal szórakoztatóbb, és több a témalehetőség, mint egy nagyobb társaság közepén. Ezen kivül mindenkinek vannak olyan dolgai, amiket megválogat, hogy kinek mond el (pl. előfordulhat, hogy egy barátod teljesen normális, meg minden, de folyton jár a szája, és véletlenül bármit továbbadhat), ezek a dolgok több ember előtt soha nem derülnének ki, márpedig részemről az ilyeneket tartom érdekesnek.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

noriko

én is jelen :)
Szerintem is lehet tisztán barátság fiú és lány között.
Mondjuk én épp a másik típus vagyok, nekem sosem volt sok fiú barátom. Nem is tudtam beszélgetni a fiúkkal... vagyis ők féltek beszélgetni velemi.:P Talán, mert alapból nem vagyok olyan nyitott és beszédes. Igazából mindig irigyeltem az olyan lányokat mint ti.. (jól összegyűltetek itt!  :D)

De amúgy kisvirag, légyszi ne úgy tüntesd fel a dolgot, hogy lányok egymás között nem szoktak normális dolgokról beszélgetni, csak az időjárásról! Ezen kicsit fennakadtam. Gondolom, hogy csak túloztál, de akkor is zavar, mert ez meg már úgy hanzik, mintha csak fiú és lány tudna komoly és mélyebb beszélgetést folytatni (és nem Ramiz, nem úgy mélyebb.:P), ami egyáltalán nem igaz. Persze tény, hogy vannak lányos beszélgetések (és sok ilyet hallgatni elég fárasztó és idegesítő tud lenni egy idő után), de ugyanígy hosszú buszutakon volt szerencsém idegesítő fiúbeszélgetéseket is végighallgatni...
ajaj...kezdem elveszteni a fonalat...valami olyasmit akarok kihozni ebből, hogy nem csak azok a 'normális' lányok, akik lenézik a 'lányos' dolgokat és úgy érzik, hogy az értelmes témák mind 'fiús' témák, hanem azok is akik lehet hogy nincsenek fiú haverokkal körülvéve és sokat babáztak kiskorukban és akár rózsaszín szoknyákat is hordanak, de ugyanúgy értelmes dolgok iránt érdeklődnek. (oké..már csak érzem hogy mire gondolok...nem tudok fogalmazni.inkább abbahagyom...ehh de égő. :redface:)
"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi

Quote from: Zanador on 2006-04-28, 21:22:49
...
2. igent mond. ha ez történik, de a lány nem "akar többet", és csak azért teszi, hogy a "barátságuk" megmaradjon, akkor ez efektive a fiú elég alapos szivatása, hazugság,  bizalmatlanság, stb... tök mindegy, hogy mit mondunk rá, de ez igy már nem lehet barátság, csak kihasználás... (láttam pár ilyet már)
A forditott eset is létezik, az is ugyan ilyen, én most csak azért ebbe az irányba mondtam, mert ebből láttam többet.
Ezzel nem igazán értek egyet, szerintem nem feltétlenül kihasználás, nem minden lány használja ki a pasikat, sőt. Én személyesen kerültem ilyen helyzetbe és nem érzem, hogy kihasználna a lány, vagy csak nem tudok rendesen gondolkodni :D

Kettesben beszélgetés tényleg teljesen más mint egy nagyobb társaság. Nagyobb társaságban nem mond el az ember mindent, mert nem köt mindenki orrára bármit.

kisvirag

noriko, asszem kicsit összekombináltad amit mondani akartam :)
én a társaságon belül való társalgásra sarkítottam rá az időjárást, és nem azt mondtam, hogy a csajok nem tudnak normális dolgokról beszélgetni, hanem azt, hogy én azzal a kevés barátnőmmel sem ilyen "lányos" dolgokról szoktáam általában bszélgetni.

na, remélem most érthető volt.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Kazenokizu

A kettesben beszélgetés márcsak azért is jobb, mert az ember úgy egészen intim dolgokat is (amit egy nagyobb társaságban esetleg nem hozna fel) megláthat a másik nem szemszögéből nézve. (És itt külön előny lehet a baráti beszélgetés, mert egy férfi-nő baráti csevely során egészen más fényben tűnhetnek fel egyes dolgok, mint egy férfi-nő szerelmi kapcsolatban.)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Zanador

Quote from: sirtomi on 2006-04-28, 21:53:40
Ezzel nem igazán értek egyet, szerintem nem feltétlenül kihasználás, nem minden lány használja ki a pasikat, sőt. Én személyesen kerültem ilyen helyzetbe és nem érzem, hogy kihasználna a lány, vagy csak nem tudok rendesen gondolkodni :D
Egy szóval se mondtam azt, hogy minden lány ezt teszi, vagy hogy direkt rosszat akar, vagy bármi ilyesmi. Egyszerű;en csak azt mondam, hogy ha tudja, hogy ő és a fiú máshogy képzelik el a dolgokat, akkor ezt csak azért nem közölni, hogy továbbra is igy maradjon minden, az átverés.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

sirtomi

Quote from: Zanador on 2006-04-28, 22:09:08
Egy szóval se mondtam azt, hogy minden lány ezt teszi, vagy hogy direkt rosszat akar, vagy bármi ilyesmi. Egyszerű;en csak azt mondam, hogy ha tudja, hogy ő és a fiú máshogy képzelik el a dolgokat, akkor ezt csak azért nem közölni, hogy továbbra is igy maradjon minden, az átverés.

Értem mit mondasz. Velem közölte a lány, hogy másképp képzeli a dolgokat mint én :)

noriko

Quote from: kisvirag on 2006-04-28, 21:55:29
noriko, asszem kicsit összekombináltad amit mondani akartam :)
...ééés tényleg! :D bocsi, mostmár világos :)

A társaságban való beszélgetésről még annyit, hogy azért is más, mert ott az ember általában máshogy viselkedik mint kettesben. Párkapcsolatokhoz visszatérve, hallottam olyan esetet, hogy a pár végül azért ment szét, mert bár kettesben minden nagyon jó volt, de az egyik nem szerette, ahogy a másik megváltozott amint társaságban voltak.
"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi

Quote from: noriko on 2006-04-28, 22:38:37
A társaságban való beszélgetésről még annyit, hogy azért is más, mert ott az ember általában máshogy viselkedik mint kettesben. Párkapcsolatokhoz visszatérve, hallottam olyan esetet, hogy a pár végül azért ment szét, mert bár kettesben minden nagyon jó volt, de az egyik nem szerette, ahogy a másik megváltozott amint társaságban voltak.

Ez érdekes. Nem hiszem, hogy zavarna ha máshogy viselkedik nagyobb társaságban a párom, meg szerintem annyira csak nem változik meg a viselkedésünk, mint ha csak ketten lennénk.