Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: Felsmuk on 2013-05-04, 13:48:30
tényleg egyedül a handyman az ami izzaszt, de az kifejezetten a szemétparaszt kategória.

Murder of Crows, és nem tud csinálni semmit ;)

Raggie

Nna akkor én sem "szerzem meg" a játékot... nem is nagyon gondoltam, hogy jó lesz, csak halványan reménykedtem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

chilip

én vagyok az egyetlen itt akinek kurvára tetszett? :S

.Attila


Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2013-05-06, 10:23:13
én vagyok az egyetlen itt akinek kurvára tetszett? :S

Nem? Különben nem lenne mindenhol 9 körüli pontozása. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

elismerem hogy egyenes a játék mint a bot, tulajdonképp interaktív film ahol a ravaszt te húzod meg. de sztem a sztori nagyon is jó volt és a hangulat is nagyon rendben volt.

Cloud

Ha az interaktív film, akkor ez mi lesz? :D

http://gamepod.hu/hir/beyond_two_souls_trailer_fel_oras_jatekmenet_video.html

Azon kívül hogy kell majd valahonnan egy kölcsön PS3.  :eek: :he:

Raggie

Gecijó az összes Quantic Dream játék! Ha még nem volt meg, akkor ajánlom a Farenhiet-et, az van PC-re is!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dreamcleaver

Quote from: Raggie on 2013-05-06, 16:42:27
Gecijó az összes Quantic Dream játék! Ha még nem volt meg, akkor ajánlom a Farenhiet-et, az van PC-re is!

Csak a PS3 exklúzív cuccaikkal elmehetnek a kurva anyjukba. Ekkora egy ribanc fejlesztő gárdát. Náluk már csak a Naughty Dog szánalmasabb.  :D

Mondjuk a Heavy Rain gyak nem is játék, hanem interaktív movie, szal youtube-on végigjátszást megnézni és annyit ér (egyszer élvezhetőek).

Gondolom ez a próbálkozásuk sem lesz különb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2013-05-06, 22:12:24
Quote from: Raggie on 2013-05-06, 16:42:27
Gecijó az összes Quantic Dream játék! Ha még nem volt meg, akkor ajánlom a Farenhiet-et, az van PC-re is!

Csak a PS3 exklúzív cuccaikkal elmehetnek a kurva anyjukba. Ekkora egy ribanc fejlesztő gárdát. Náluk már csak a Naughty Dog szánalmasabb.  :D

Mondjuk a Heavy Rain gyak nem is játék, hanem interaktív movie, szal youtube-on végigjátszást megnézni és annyit ér (egyszer élvezhetőek).

Gondolom ez a próbálkozásuk sem lesz különb.
én is mérges vagyok rájuk a PS3 exkluzivitás miatt, de abszolút megértem a döntésüket.
vszleg megkapták a kellő mennyiségű pénzt, aminek köszönhetően a fejlesztés is kicsit komolyabb mederben folyhat.
majd egyszer, ha kijön a PS4 és sógorom fölrakná a polcra a PS3-at, akkor megkérem, hogy előbb egy kicsit inkább hadd jöjjön hozzám pár hónapocskára az a drága készülék egy Heavy Rain-nel egyetemben :D

viszont elnézést, de ennél nagyobb faszságot, hogy "nézd végig youtube-on, és ennyi", szóval izé, hát nehezebben mondhattál volna sztem.
kb 2 órát játszottam a játékkal, de sztem hozza az iszonyat durva hangulatot, és ott kell lenned, NEKED kell irányítanod a főhőst, hogy igazán érezd a játékot. csak nézve a tizedét se nyújtaná sztem az élménynek.

Dreamcleaver

#5861
Csak éppen nem igen irányítod a főhőst. Minden féle hülye csavarásokat csinálsz a contolleren interakció gyanánt + van pár QTE.

Nyílván élvezetesebb, ha te "játszod" személyesen, mert te hozod meg azt a néhány döntést, és úgy személyre szabotabb az élmény, de maga a cucc nagy része akkor is gyak egy mozi.

És én igazából nem látok benne újra végigjátszási értéket, egy mozihoz meg kicsit sokba kerül (pláne, hogy egy PS3-t is kéne venni hozzá).

Amúgy meg ha játszottál vele és nem nézted youtuibe-on, akkor honnan a viszonyítási alap?  :hehe:
HD felbontásban ki fullscreen-re és annyi. Persze olyat kell nézni, ahol nincs kommentálás.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Velem van a baj, vagy a Magic The Gathering Duels of the Planeswalkers 2013 tényleg ennyire király? 8 órája játszom vele.  :3x3:

Dreamcleaver

Attól függ; gép ellen vagy multiban? :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Multira óvatosan mentem eddig mert  lusta voltam megvenni a teljes decket és most unlockolgatom a kedvenceket. Játszottam kb. 5 meccset multiba 3 Win 2 loss.
Jó amúgy a gép ellen is, a kampányt már kivittem meg a challengeket, revenge is jó, meg még hátra van az expansion.

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2013-05-07, 00:08:43
áh oké, tehát csak trollkodsz, fölösleges válaszolnom. néha lassan esik le.

Raggie

Quote from: Fazék on 2013-05-07, 07:47:15
Quote from: Dreamcleaver on 2013-05-07, 00:08:43
áh oké, tehát csak trollkodsz, fölösleges válaszolnom. néha lassan esik le.
+1
Már én is épp kezdtem volna fogalmazni a kétoldalnyi érvet és indokot, de végül nekem is leesett! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

.Atira, ChiliP, látom mindkettőtöknek megvan a Van Helsing, írnátok róla beszámolót? megéri megvenni ezen a -10%-os áron, vagy inkább várjak vele, mert az első pár óra után mondjuk csökken a játékélmény, vagy nemtom?...

Cloud

#5868
Itt írtak már egy rövid szösszeneteket róla:

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1627.0

Ma én ezt fejeztem be végre:

Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots

Best game ever. Rohadt jó játék volt, élveztem minden részét, várom hogy a Ground Zero-Phantom Pain is ilyen legyen.  :jee:

Fazék

Quote from: Cloud on 2013-05-25, 21:41:01
Itt írtak már egy rövid szösszeneteket róla:

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1627.0
igen, azokat a hozzászólásokat már olvastam, ezért érdekelne, hogy hosszabb játék során is megmaradt-e ez az élmény, netalántán a legvégéig, szóval hogy végigjátszva is úgy érzik-e, hogy megérte?

még 29-ig tart az akció, addig várok :)

.Attila

Quote from: Fazék on 2013-05-25, 20:34:47
.Atira, ChiliP, látom mindkettőtöknek megvan a Van Helsing, írnátok róla beszámolót? megéri megvenni ezen a -10%-os áron, vagy inkább várjak vele, mert az első pár óra után mondjuk csökken a játékélmény, vagy nemtom?...

Tegnap játszottam vele először, egyhuzamban kb. 4 órát, úh. nem tudok hosszútávú tapasztalatokról írni.
A grafika szép, Diablo3-at és Torchlightot lazán hazavágja. Éppen ezért nálam csak mediumon fut (ATI 5770).
Egyébként rendszerét tekintve inkább Torchlight-os, csak nem azzal a habos-babos-színes grafikával.
Nehézséget tekintve rendben van, normálon nem fingatós, de vannak nehezebb részek, bár még nem sokat haladtam vele, elején vagyok még.
Itempotyogásról még érdemit nem tudok mondani, 10. szinten természetes, hogy hamar elavul még a rare cucc is.

Sztori egyelőre nem nagyon indult be, úh. nem tudom milyen. Viszont vannak jópofa dumák, beraktak pár meme cuccot is. (Pl. ... they said, it'll be fun they said.)

Ami talán fura a társaihoz képest (Diablo, Torchlight), hogy nincs választás, csak Van Helsing (még akkor is fura, ha egyértelmű, mert ő a főhős és kész). Skillek terén sincs túl nagy választék, de ha valakit amúgy is inkább a játékmenet érdekli, akkor ez nem zavaró talán. Végül is megvan a 3 kategória: melee, range, magic és úgy vegyíted, ahogy akarod. Van egy kísérőd is, aminek megadhatod, hogyan viselkedjen. Én pl., mint mindig, range-re megyek és a kísérőt beállítottam tankolni.

kelvor

Quote from: Cloud on 2013-05-25, 21:41:01

Ma én ezt fejeztem be végre:

Metal Gear Solid 4: Sons of Patriot

Best game ever. Rohadt jó játék volt, élveztem minden részét, várom hogy a Ground Zero-Phantom Pain is ilyen legyen.  :jee:

:tezsvir:

Amíg megjelennek az újak elütheted az időt a HD Collection kiadással.  :smile:

@Fazék
Én hardon kezdtem neki, most vagyok 24-es, eddig tartja a színvonalat, humoros, hangulatos, minden térkép tartogat felfedezni valót. Szerintem megéri a pénzét...igaz az újrajátszhatóságával gondban vagyok, nem látom eddig, hogy miért lesz érdemes esetleg újra nekiugrani, ha már egyszer végigjátszottad de majd kiderül.


.Attila

3ezret simán megér egy nem újrajátszható játék, ha amúgy jó.
Pl. Dead Space sorozat (akciósan) simán megérte, márpedig nem éppen újrajátszható és viszonylag rövid is.

Cloud

Quote from: kelvor on 2013-05-25, 22:47:51
Quote from: Cloud on 2013-05-25, 21:41:01

Ma én ezt fejeztem be végre:

Metal Gear Solid 4: Sons of Patriot

Best game ever. Rohadt jó játék volt, élveztem minden részét, várom hogy a Ground Zero-Phantom Pain is ilyen legyen.  :jee:

:tezsvir:

Amíg megjelennek az újak elütheted az időt a HD Collection kiadással.  :smile:

@Fazék
Én hardon kezdtem neki, most vagyok 24-es, eddig tartja a színvonalat, humoros, hangulatos, minden térkép tartogat felfedezni valót. Szerintem megéri a pénzét...igaz az újrajátszhatóságával gondban vagyok, nem látom eddig, hogy miért lesz érdemes esetleg újra nekiugrani, ha már egyszer végigjátszottad de majd kiderül.

HD collection már megvolt, egyedül a Peace Walker maradt ki gépeladás miatt, a Portable Ops meg PSP hiányában felejtős, marad a magyar szövegkönyv elolvasása. De egyik sem volt annyira epic,mint a 4. rész. ( legjobban a 3. rész jön be még ez után, na az megint nagyon komoly volt)

Dreamcleaver

#5874
A 4-ik rész volt az, aminek a végén 2 vén fószer püföli egymást puszta kézzel, és ezt valamiért mindenki über epicnek találja? PC játékos lévén soha nem játszottam MGS játékkal, ezért amikor kívülállóként néztem róla videót gyak végig röhögtem (mivel semmiféle kapcsolatom nem volt a karakterkkel, történettel).  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Raggie

MGS3 a legjobb!!!!!! :D :D :D (nekem az jött be leginkább, főleg ez a kicsit james bond beütés a mindenféle kémkedéssel és dögös csajokkal :P )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Nekem a négy tetszett a legjobban, (igen ott van az epic bunyó a végén, de azt csak a rajongók értékelik) a harmadik rész viszont pont a James Bond feeling miatt lett nálam jobb mint a 2.

Raggie

Most hogy beköltöztem a városba és Tycho a lakótársam toltunk egy kis Left4Dead2-t LAN-ban. Elég jóó! :D Én ezt anno kihagytam(csak az elsővel toltam), de murissá teszi a több féle fegyver, főleg a közelharciak. :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kelvor

The Last of Us demó @ps3

A Naughty Dog megint megcsinálta. Már a menü is egy élmény, sejtelmes muzsika, ablakon beszűrődő fény, szakadt, jobb napjain fehérnek mondható függöny lengedezése és a "gombás" környezet. Oké, alig múlt éjfél, naná, hogy belenézek. Normal? Hard? Legyen hard, START.
Outskirt nevű pályát próbálhatjuk ki. Szakadó esőben érkezünk meg a külvárosba, a távolba romos házak, persze a természet visszafoglalta a betondzsungelt. Néhány autó és egy leszakadt híd megmászást követően találunk egy járható utat befele az egyik épületbe. Miért is ne, mi rossz történhet. Ami ez után jött arra nem voltam felkészülve lelkileg. Nem is tudom mikor éreztem utoljára ilyen nyomasztó környezetet. Korom sötétben tapogatózol, odafigyelsz, hogy a lehető legkevesebb zajt csapjál, sose tudhatod ki vagy mi van a közelben. A saját és társaid lélegzetén kívül csak az eső kopogását hallod. Ha elég biztonságosnak érzed meggyújtod az elemlámpádat....csak le ne merüljön. A valaha konyha (esetleg egy kisebb étterem) ajtajának felfeszítése túl nagy hanggal járt, riasztó kattogó hangot hallasz, gyorsan a pultok mögé. Szerencséd van, ezek nem látnak csak a hang után mennek. Kezedbe kerül egy üveg, eldobod jó messzire. Bekapta a csalit, ez az, mehetünk tovább, adios. 10 perc után, mikor már azt hiszed, lassan kijutsz az útvesztőből egy olyan helyen találod magad, ahol 4-5 gombafertőzött les rád. Itt az ideje az eddig összeszedett cuccokból csinálni valami értelmeset. Hm, vasrúd, ráerősítek néhány éles dolgot, nem tökéletes de a célnak megfelel. Alkohol, tapasz, jó lesz a sebekre. Pisztoly, 6 tölténnyel...remek.
Ennél a résznél sikeresen meghaltam kétszer. Az AI félelmetesen jó, nem maradhatsz egy helyben, mert simán bekerítenek és rád vetik magukat. Mikor már megszoktam az irányítást a harcban simán ment. Brutális!

Nagyon tetszett, hogy el van engedve a kezed. Van egy "fő út" amin végig kell menned de, hogy mennyi kitérővel teszed meg az rajtad áll. A társad vagy éppen társaid végre nem egyből oda állnak, ahol tovább kell menni, hanem neked kell megkeresni, hogy mi legyen a következő lépés.  Nem tudom, hogy én voltam béna és nem találtam a térképet vagy tényleg  nincs de így volt jó, hogy azt se tudtam, hol vagyok.

Legyen már 06.14.  :borul:

Cloud

Van nálam egy ps3 kölcsönbe egy hétig, kollegánál ott az teljes tesztpéldány, asszem elkérem tőle...