Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Soldier on 2006-10-15, 20:24:43
probaltam beszerezni de mindig 4-5kval jött , és türelmetlen vagyok :\ szvl kinyomtam :P de nagyon nem is vagyok a törtenetel sem képben lehet ezert nem eröltettem . nem tudom mennyire jo valamit a 12nel elkezdeni =(

Történetileg nincs összefüggés a részek közt.

Liquid Snake

Quoteprobaltam beszerezni de mindig 4-5kval jött , és türelmetlen vagyok :\ szvl kinyomtam Tongue de nagyon nem is vagyok a törtenetel sem képben lehet ezert nem eröltettem . nem tudom mennyire jo valamit a 12nel elkezdeni =(

A Final Fantasy-ban az a jó h nem függnek össze az egyes részek történetei kivétel a X-X-2-é. Végülis mind1 hol kezded el. Én a VII-től felfelé csak ajánlani tudom mindegyiket. Sok sikert. És tudok olyan oldalt ahova beregelsz 500 Ft-ért és maxxal tudod szedni a PS2-játékokat. Ha akarod megírom neked privátban...

Edit: Egyébként azon az oldalon fent van a XII. Én is onnan szedtem :D

Soldier

Quote from: Liquid Snake on 2006-10-15, 20:27:49
Quoteprobaltam beszerezni de mindig 4-5kval jött , és türelmetlen vagyok :\ szvl kinyomtam Tongue de nagyon nem is vagyok a törtenetel sem képben lehet ezert nem eröltettem . nem tudom mennyire jo valamit a 12nel elkezdeni =(

A Final Fantasy-ban az a jó h nem függnek össze az egyes részek történetei kivétel a X-X-2-é. Végülis mind1 hol kezded el. Én a VII-től felfelé csak ajánlani tudom mindegyiket. Sok sikert. És tudok olyan oldalt ahova beregelsz 500 Ft-ért és maxxal tudod szedni a PS2-játékokat. Ha akarod megírom neked privátban...

Edit: Egyébként azon az oldalon fent van a XII. Én is onnan szedtem :D

ha megtennéd köszi :)
akkor ma is tanultam valmit :P valahogy azvoltbennem hogy összefügöek a dologok azt nem tudom miert ^^

Rounin

Quote from: Soldier on 2006-10-15, 20:35:43

akkor ma is tanultam valmit :P valahogy azvoltbennem hogy összefügöek a dologok azt nem tudom miert ^^

Elég sok átfedés, közös pont van bennük - chocobo, idézhető lények, fegyverek nevei, azonos nevű-jellegű szereplők, ilyesmik.

Soldier

Quote from: Rounin on 2006-10-15, 20:46:09
Quote from: Soldier on 2006-10-15, 20:35:43

akkor ma is tanultam valmit :P valahogy azvoltbennem hogy összefügöek a dologok azt nem tudom miert ^^

Elég sok átfedés, közös pont van bennük - chocobo, idézhető lények, fegyverek nevei, azonos nevű-jellegű szereplők, ilyesmik.

jah értem. amikor mar felvilagositotatok akkor gondoltam hogy mar valmi ilyemröl lehet szo..  :merci: de igaz hogy ez itt a games mtopicba van de azert megkerdem most tulajdonkep ebböl "film" is van XII-ig vagy hogy müködik ??

Liquid Snake

Animált film a Final Fantasy - A harc szelleme és a Final Fantasy Advent Children. És én egy anime-ről tudok a Final Fantasy - Legend Of The Crystals. Tudtommal ennyi. Azaz a válasz a kérdésedre: Nem nincs belőlük fillm vagy anime. Sőt ami van az is mind külön történet. Az Advent Children viszont a Final Fantasy VII után játszódik. Tehát azt akkor érted meg ha végégvitted a Final Fantasy VII-et. Na röviden ennyi :D

Kupo

Ma próbáltam kicsit ki FFXII-t, de még nem kezdtem el, harcrendszer a régebbiekbe jobban tetszett. :)
Egyébként van még egy FF anime: Final Fantasy Unlimited, de nem láttam még.

Soldier

Quote from: Liquid Snake on 2006-10-15, 21:05:58
Animált film a Final Fantasy - A harc szelleme és a Final Fantasy Advent Children. És én egy anime-ről tudok a Final Fantasy - Legend Of The Crystals. Tudtommal ennyi. Azaz a válasz a kérdésedre: Nem nincs belőlük fillm vagy anime. Sőt ami van az is mind külön történet. Az Advent Children viszont a Final Fantasy VII után játszódik. Tehát azt akkor érted meg ha végégvitted a Final Fantasy VII-et. Na röviden ennyi :D

köszi .. legalabb mostmar ezzelis valamilyen szinten képben vagyok .. majd utananezek akkor a dolgoknak ..

Liquid Snake

Jee végre már van 4 Esperem!!! A 4.-et nagyon nehéz volt legyőzni így 25-26-os szint körül :D Név szerint itt a 4 Esper megszerzésük sorrendjében: Belias, Adrammelech, Mateus, Cúchulain.  :whoah: :whoah: :whoah:

Chro

Quote from: Rounin on 2006-10-15, 20:46:09
Quote from: Soldier on 2006-10-15, 20:35:43

akkor ma is tanultam valmit :P valahogy azvoltbennem hogy összefügöek a dologok azt nem tudom miert ^^

Elég sok átfedés, közös pont van bennük - chocobo, idézhető lények, fegyverek nevei, azonos nevű-jellegű szereplők, ilyesmik.
Pl az összesben van egy Cid nevű karakter, legyen mellék vagy főszereplő. :d
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

Christian

Ezenkívül mindig van Biggs és Wedge, Ifrit,Leviathan meg még ezer dolog... :D Amúgy FFXIIben ki hol tart?

Liquid Snake

#371
Nekem most kéne legyőznöm a Sochen Cave Palace-ben az őrt. Mateus Esper után. De megálltam és egyenlőre fejlesztgetem a karaktereket. Esper-t próbálok szerezni meg License Point-okat gyűjtök. Majd aztán irány Archadia :D :D

Szerk.: Meg közben Dragon Ball Z Sparking NEO-zok is úgyhogy lassaban haladok a megszokottnál  :lol: :lol: :lol:

Christian

Hehe...én most gyakorlok a MISTel boldogulni és huntokat csinálok..már egész szépen sebzek :)

Liquid Snake

#373
Quote from: Christian on 2006-10-18, 20:49:08
Hehe...én most gyakorlok a MISTel boldogulni és huntokat csinálok..már egész szépen sebzek :)

Én is csináltam már sok huntot.Mennyi volt a max chain amit csináltál mist-be?Nekem 19 chain!  :lol:


Szerk.: Kár h nem nagyon él ez a topic...

Szacsi

Na az szép  :D

Én meg érettségi előtt pár hónappal álltam neki az FF 7-nek. A drága le is fagyasztotta a gépet majdnem minden alkalommal, legalább 1x  :comp:

Szacsi

Eleinte nekem sem akart menni, mindenféle kiegészítőt kellett hozzá letöltenem netről. De megérte a fáradozást, simán lekörözte az összes játékot amihez eddig szerencsém volt (najó, az Abe's Oddysee-t azért nem :D).


Szacsi

#377
Művelődtem egy kicsit Final Fantasy téren:

FF VIII Már egy ideje noszogattak, hogy próbáljam ki. Jelenleg a 4. cd elején vagyok, de az a harc Adel nénivel (vagy bácsival... Én aztán nem tudom eldönteni XD) kihozott a sodromból. Szóval, a véleményem eddig: a grafika szép, a törénet túl lassan indul be, a szereplők pedig kifejezetten ellenszenvesek (kivételt képez Irvine, Zell, Quistis és Edea). A grafika szép, a videókban nagyon jók a mozgások, a zenék szépek és a kártyázás is kedvemre való. De. A harcrendszer szerintem túl van bonyolítva, a GF-ekből pedig már nagyon elegem van.
10 000x kell végignéznem, ahogy Shiva pózol jobbra, pózol balra, aztán támad.  És muszáj sokszor használnom, mert a varázslatok nagyon gyengécskék. Némelyik GF-fel is az a helyzet, hogy az ember jó sokat vesződik a megszerzésükkel, erre harmatgyengék. Ott van pl a kaktusz. Kb fél óráig (!) kellett püfölnöm, megvan, erre sebez kb 2000-et -.-
összességében nem rossz, jól elvagyok vele, de lehetne jobb is.

FF IX Imába foglalom az emulátorokat  :D
Szinte felkiáltottam örömömben, amikor elindult, egy régi álmom vált valóra *.* Tetszett. Nagyon nagyon. A története ugyan nem ér fel egy FF VII szintjéhez, de szerintem érdekes volt. A grafika szép (bár a figurák lehetnének egy picit szebbek), a zenék úgyszintén és a videókra sem lehet panasz (ráadásul jó sok van belőlük). A karakterek nem világmegváltóak, de igazán szerethetőek (Vivi már rögtön az elején belopta magát a szívembe), Quina-t meg Eiko-t mondjuk nem nagyon csíptem. És ami a legjobban megfogott a játékban, az a hangulata. mintha egy mesekönyv elevenedett volna meg a monitoromon. Jobban megmagyarázni nem tudom  :D A lényeg, hogy belopta magát a szívembe.
Ó igen, amit nagyra értékeltem, az a gyors idézés volt,
a gyors chocobo szerzés és...Kuja csinos ruhája X)

Eberinu

Hát a IX-el nem játszottam sajna még,de a VIII mellett fel kell szólaljak, ugyanis kedvencem a sorozatból...
Quote from: Szacsi on 2007-02-05, 22:58:45
Művelődtem egy kicsit Final Fantasy téren:

FF VIII Már egy ideje noszogattak, hogy próbáljam ki. Jelenleg a 4. cd elején vagyok, de az a harc Adel nénivel (vagy bácsival... Én aztán nem tudom eldönteni XD) kihozott a sodromból. Szóval, a véleményem eddig: a grafika szép, a törénet túl lassan indul be, a szereplők pedig kifejezetten ellenszenvesek (kivételt képez Irvine, Zell, Quistis és Edea). A grafika szép, a videókban nagyon jók a mozgások, a zenék szépek és a kártyázás is kedvemre való. De. A harcrendszer szerintem túl van bonyolítva, a GF-ekből pedig már nagyon elegem van.
10 000x kell végignéznem, ahogy Shiva pózol jobbra, pózol balra, aztán támad.  És muszáj sokszor használnom, mert a varázslatok nagyon gyengécskék. Némelyik GF-fel is az a helyzet, hogy az ember jó sokat vesződik a megszerzésükkel, erre harmatgyengék. Ott van pl a kaktusz. Kb fél óráig (!) kellett püfölnöm, megvan, erre sebez kb 2000-et -.-
összességében nem rossz, jól elvagyok vele, de lehetne jobb is.


Hogy hozott ki Adel a sodrodból? Nagyon egyszerű kinyírni..nekem megvan a módszerem...A történet...hát inkább sok kérdés merül fel,amire csak jóval később kapsz választ...nekem ilyesmi volt a feelingje...Ellenszenvesek? Pedig én tiszta Selphie és Rinoa mix lennék ha ff kari lennék :D No hát ez van...A GFek pedig igen is táposak,csak tanítsd ki őket...a támadásukat pedig le tudod rövidíteni,gondolom tudod azt is hogy hol...de akár lehetsz olyan,hogy nem használsz gf-eket,de akkor gyurj rá a felszerelésre és varázslatokra...Személy szerint végigizgultam mind a 4 CD-t,ugy megragadott,bár volt ez kb. 7-8 éve....ajánlom még a X-et!

Christian

FFVIII: Gyenge a cactuar GF? Sztem a GFek pont olyan erősek mint amilyennek lenniük kell. Nekem az volt a bajom,hogy igazából csak KÁRTYÁKKAL végigverhetsz bárkit. Hogy hogyan? Fogod Gilgamesh kártyát átalakítod, megint megszerzed, átalakítod...csinálsz néhány cuccot,hogy végig limitelhess (szintén kártyából) és kész. Még az Omega Weapon se ellenfél...még akkor sem ha nincs semmid! Max akkor rohadt sokáig tart :D Viszont a sztorija marha jó.

Term. FFVII és FFVI azért még mindig a favorite :)

Szacsi

Ó, én tanítom a GF-eket rendesen, mégsem vagyok megelégedve velük.
Adel meg azért hozott ki a sodromból, mert... Tulajdonképpen nem is az ő hibája. Csak először jött Fujin meg Rajin a 3. cd végén, aztán valami robot, aztán Seifer. Már itt kezdtem nagyon unni a harcolósdit, erre Rinoa kisétál a képből és jön az, hogy "Vááá Seifer elrabolt segíítsééég...", mindezt a többiek orra előtt -.- Aztán színre lép Adel én meg véletlenül megöltem Rinoa-t és akkor valahogy nagyon felidegesített a dolog.

A többihez meg csak annyi hozzáfűzni valóm van, hogy persze, lehet, hogy többet kéne tápolni meg fegyverekért gürizni, de: csak annyi időt szánok egy játékra, amennyit jónak tartok. Mármint nem kezdek el minden apró bónusz dolgot megcsinálni, mert már a felénél megunnám az egészet.

Persze lehet, hogy ha nem a VII. résszel játszottam volna először, akkor sokkal jobban tetszene a VIII. Mert a VII esetében például semmi ehhez hasonló gondom nem akadt, sőt, még arany chocobo-t is kitenyésztettem, mert volt, ami motivált, mert szórakoztatott, mert nagyon szerettem a karaktereket, mert jó volt a hangulat. De a VIII számomra amolyan csillog-villog, de semmi különös.

Huh, bocs ha furán fogalmazok csak agyilag nem vagyok már túl friss :D

Selmo

Na igen, amikor megjelent sokan ezt hozták fel hibának, miért kell végignéznem 1870× Shiva megjelenését? És Shiva még marha gyors, ha mondjuk Alexandert nézem. :) Adel ellen GF-et idézni öngyilkosság, ha ez vígasztal, én is megtettem. ;) Azt aláírom, hogy ha az ember nem ismeri a játékot, elsőre marha sokat elvesz a dolgok elszívása az ellenfelektől, ami teljesen felelsleges, mert tárgyátalakítással, majdnem minden kellő varázslatot meg lehet szerezni. Elsőre nehéz a játék, én a kastélyban fel is adtam. De még 4×-re sem untam meg és lesz 5. alkalom is, hogy Zell szerelmi szálát megcsináljam. :p
WS-nek igaza van GF első cd-n kell, meg a 3.-on lunar cry után, a 4. cd-n nem is használtam szinte - eltekintve persze Carbuncle-től, aki alap jópár monszta ellen. :) A harcrendszer meg nincs túlbonyolítva sebzel valamivel, megnézi hogy elemi volt-e, erre mekkora az ellenállás, aztán, hogy status volt-e erre mekkora az ellenállás, ezután levonja a Vit-et és kész. A megfelelő junction a kulcs mindenhez, hogy ez nem egyszerű azt aláírom, de finomhangolva csodákra képes. És ha kell tudok neked adni olyan kimentést, ahol mindenki 100. szintű - talán Eden nem egyedül - és mindenkinek maxon van mindene. :)
A kártyázásról meg annyit, hogy a legutóbbi játékom alatt kb. 10 órát töltöttem csak kártyával. :jee: (Azért az az 1 óra, míg Edeatól el- és visszanyertem a megfelelő lapokat random + egyéb finomságok mellett, nem éppen a legkedvesebb élményeim közé tartozik. :hehe: )

A tökéletesség unalmas.

chilip

idézésről annyit, Diablos-t akárhányszor megidéztem, soha nem untam, végig élvezettel néztem a megjelenését. Hiába a nagy kedvenc :D

Eberinu

Én Shivát szeretem nagyon meg Sirént...és még Doomtrain sem utolsó...

Szacsi

Oké, oké, értem én, hagyjuk inkább.
A lényeg, hogy a VII és a IX nekem jobban tetszett, mint a VIII.

És Diablos nálam is nagy kedvenc ^_-

chilip

Quote from: Szacsi on 2007-02-05, 22:58:45
FF IX Imába foglalom az emulátorokat  :D
Szinte felkiáltottam örömömben, amikor elindult, egy régi álmom vált valóra *.* Tetszett. Nagyon nagyon. A története ugyan nem ér fel egy FF VII szintjéhez, de szerintem érdekes volt. A grafika szép (bár a figurák lehetnének egy picit szebbek), a zenék úgyszintén és a videókra sem lehet panasz (ráadásul jó sok van belőlük). A karakterek nem világmegváltóak, de igazán szerethetőek (Vivi már rögtön az elején belopta magát a szívembe), Quina-t meg Eiko-t mondjuk nem nagyon csíptem. És ami a legjobban megfogott a játékban, az a hangulata. mintha egy mesekönyv elevenedett volna meg a monitoromon. Jobban megmagyarázni nem tudom  :D A lényeg, hogy belopta magát a szívembe.
Ó igen, amit nagyra értékeltem, az a gyors idézés volt,
a gyors chocobo szerzés és...Kuja csinos ruhája X)

hogy tudtad beüzemelni az emu-t? nekem mindig vmi konfigurálást akar elvégezni, ha elindítom a pcsx2 nevü progival a CD-t... a másik lehetőség meg a memória kártya, de mivel azokon semmi sincs, nem is indít el semmit...

chilip

valaki válaszoljon  :bruhuhu: itt van a gépemen a játék és nemtom elindítani  :bruhuhu:

Szacsi

Tegnap küldtem neked privát üzenetet, nézd meg  ˇ_ˇ

chilip

#388
köszi a segítséget  :D mingyá ki is próbálom

edit: működik :D

Eberinu

Tud valaki jó torrentet: FF9-re?