Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Rounin


Eberinu


chilip

ez jócsak 1,6 gigát kell leszedni, de kicsomagolva vagy 3 giga, asszem én ezt szedtem, van rendesen seed/peer hozzá, gyorsan lenn lesz  :lazza:

Eberinu


Szacsi

Egy kis hajtépés után megvolt végre a VIII. (Abban a kastélyban sikerült mindig eltévednem ^^")

Szokásom, hogy ha játszok valamivel, vagy nézek egy sorozatot, akkor neten hozzáolvasok ezt-azt. Most is így történt, és találkoztam egy olyan elmélettel, miszerint Rinoa=Ultimecia. Elég ésszerűnek tűnik, sok apróság is erre utal. Ez a 'csavar' különösen tetszett.

Alkyra

Quote from: Szacsi on 2007-02-10, 15:38:05
Egy kis hajtépés után megvolt végre a VIII. (Abban a kastélyban sikerült mindig eltévednem ^^")

Szokásom, hogy ha játszok valamivel, vagy nézek egy sorozatot, akkor neten hozzáolvasok ezt-azt. Most is így történt, és találkoztam egy olyan elmélettel, miszerint Rinoa=Ultimecia. Elég ésszerűnek tűnik, sok apróság is erre utal. Ez a 'csavar' különösen tetszett.


Rinoa=Ultimecia?? Miért gondolod? Rinoa addigra már nem is élne, mire Ultimecia megszületett. Max Squall s Rinoa gyermekeinek a gyermeke.XD
(szerinted miért kellett az időben utaznotok, hogy elérjétek ultimeciát?)

Szacsi

#396
>.<

Olvasd át ezt: klikk
vagy itt egy rövidebb, magyarul: klikk

Eberinu

Hát Rinoa is boszorkány....Bakker, kuva rég játszottam vele,és most nemtom hirtelen hogy Adel végülis minek volt, ha Ultimecia a legvégső gonosz ugymond....ez a szál valahogy háttérbe szorult, hogy miért is Ultimecia....inkább a szereplők élete került előtérbe,nem is az hogy legyőzzék a gonoszt....érdekes....talán ezért is a kedvencem,mert olyan élet-szagú, reális gondokkal küzdő fiatalokról szól :)

Alkyra

#398
QuoteSquall carries a ring with a lion engraved upon it, the ring's name being "Griever." This is also the name of the GF that Ultimecia Summons during the final battle of the game and which she Junctions herself to during the course of the battle. During Final Fantasy VIII, Squall gives this ring to Rinoa. Perhaps Griever was contained within the ring the same as Doomtrain was contained within the Solomon Ring. Or perhaps it was even a creature that Rinoa herself created in honor of Squall.

Ez az egyetlen ami ténylegesen elgondolkodtatott-ez az egyedüli BIZTOS tény. a többi feltételezés a dokumentumban.(a Sorceress halhatatlansága stb stb)-

De ez nagyon...miért Griever a neve az utolsó GFnek ami Squallt jelképezi?
Ultimecia hogyan szerezhette meg egyáltalán ezt?
Az egyik megoldás az,hogy rinoa tényleg ultimecia.
A másik az, hogy Rinoa megőrizte a gyűrűt s az "családi" ereklye lett(lesz) a Squall
famíliában s mindig továbbadják a következő generációnak.
A 2. megoldás márcsak azért is valószínűbb, mert Rinoa is Sorceress s ahogy a dokumentum is leírta, életük végén át kell adni az erejüket.(az egy másik elmélet, hogy addig nem tudnak meghalni, amíg nem adják, de ezt kétlem ugyanis Ultimecia NEM akart meghalni a játék végén s Edea mégis átvette az erejét tőle)
Így Rinoa valószínűleg átadta gyermekének az erejét s így az erő is öröklődött a családban.

Nagyon érdekes.^^ Az FFVIII volt az életem első Finalos rpgje s a mai napig azt tartom a legjobbnak.A feelingje az magasan veri a többi FFét(természetesn kivétel az FFVII ugyanis azzal egyenértékű szinten vannak).
Vlhogy képes volt úgy magábaszívni, amit más rpg nem tudott elérni...
S ez a mai napig megvan.^^ Ezek az új csili-vili (FFXII) ffekben semmi feeling nincsen.
A Xben megcsillant valamicske, de sajnos csak a végén...

Megyek le is töltöm újból a játékot s végigviszem ismét.:) Már úgy hiányzott.:):)


edit: Hamár a jövőbeli Rinoáról van szó...Van egy képem róla(nem rajzolt)
Sajnos az uws szerveremet nem tudom elérni ezért csatolnom. Később majd javítom.

Szacsi

Csinos  ^^

Én szerintem majd a VI-tal fogok megpróbálkozni. Többen is ajánlották, hogy nagyon jó, plusz Yoshitaka Amano munkái is igazán hivogatóak.

Eberinu

Hmm...ez tetszik,talán én is rajzolok egy saját "jövő-tervet" :D

chilip

én most szedem az FF10-et torrentről, haver mondta, hogy nagyon jó és PS2 emuval van rá esély, hogy normálisan fog futni a gépemen (remélem is :D)

RE@L

Quote from: chilip on 2007-02-11, 21:03:54
én most szedem az FF10-et torrentről, haver mondta, hogy nagyon jó és PS2 emuval van rá esély, hogy normálisan fog futni a gépemen (remélem is :D)
Nézegetted azt is hogy milyen core2 duo és társai gépeken van 40-60 FPS? www.pcsx2.net nézz körül mielőtt álomba ringatod magad. Szedd le 6-7-et hisz az kijött PC-re is igaz nekem 1 iket se sikerült elindítanom rendesen. Luta voltam a procedúrékat végigcsinálni. PS-en kipróbáltam kb 5 percre eddig a FFX2-őt, nemtudom elsőre nem bejövős, nem nekem találták ki :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

chilip

#403
nem ringatom álomba magam, de nemkerül semmibe egy kis időn kívül az ha letöltöm. ha soha nem próbálom meg, hogy megy-e akkor meg lehet lemaradok egy k**** jó játékról. és nem az X-2 -t szedem hanem a sima X-et.

chilip

#404
Quote from: White SeeD on 2007-02-12, 08:16:56
Quote from: chilip on 2007-02-11, 21:03:54
én most szedem az FF10-et torrentről, haver mondta, hogy nagyon jó és PS2 emuval van rá esély, hogy normálisan fog futni a gépemen (remélem is :D)

Majd szólj, hogy hogyan sikerült a művelet. Ha sikerült, akkor én is megpróbálkozok vele :smile:

oksa :D

edit: a művelet sikerült, elindul, vhol 100!!! fps-el vhol meg csak 15-16, de ez már plugin kérdés, este majd finomhangolom azzal a temérdek pluginnel, amit leszedtem hozzá

apropó, ilyen gépem van: Pentium 3 Ghz csak 512 Mb memória Geeforce 6200/128Mb mem-el

Alkyra

Quote from: chilip on 2007-02-12, 10:06:01
Quote from: White SeeD on 2007-02-12, 08:16:56
Quote from: chilip on 2007-02-11, 21:03:54
én most szedem az FF10-et torrentről, haver mondta, hogy nagyon jó és PS2 emuval van rá esély, hogy normálisan fog futni a gépemen (remélem is :D)

Majd szólj, hogy hogyan sikerült a művelet. Ha sikerült, akkor én is megpróbálkozok vele :smile:

oksa :D

edit: a művelet sikerült, elindul, vhol 100!!! fps-el vhol meg csak 15-16, de ez már plugin kérdés, este majd finomhangolom azzal a temérdek pluginnel, amit leszedtem hozzá

Inkább vegyél egy ps2öt vagy kérjél kölcsön.XD Az sose fog rendesen futtni emuval. A 9 még futott de a 10...
Nu mind1.Nem mondok semmit. Nem tudom, hogy azóta menynit fejlődtek...

chilip

Quote from: Alkyra on 2007-02-12, 12:13:57
Inkább vegyél egy ps2öt vagy kérjél kölcsön.XD Az sose fog rendesen futtni emuval. A 9 még futott de a 10...
Nu mind1.Nem mondok semmit. Nem tudom, hogy azóta menynit fejlődtek...

a környezetemben nincs senki PS2-vel, nekem meg pénzem nincs egyre

Alkyra

Quote from: chilip on 2007-02-12, 13:18:24
Quote from: Alkyra on 2007-02-12, 12:13:57
Inkább vegyél egy ps2öt vagy kérjél kölcsön.XD Az sose fog rendesen futtni emuval. A 9 még futott de a 10...
Nu mind1.Nem mondok semmit. Nem tudom, hogy azóta menynit fejlődtek...

a környezetemben nincs senki PS2-vel, nekem meg pénzem nincs egyre

akkor tényleg csak az emu marad hátra..

Eberinu

#408
A final 10 valami oltári :D K**** jó a sztori,az emberek...tiszta varázs világ,az az igazi fantasy...

chilip

sajna kicsit lassú (15-19 fps) de annyira nem, csak kicsit zavaró. próbálkozok még, de sztem a memóriám kevés, kéne még 512 bele

Alkyra

#410
Quote from: Eberinu on 2007-02-12, 17:09:39
A final 10 valami oltári :D K**** jó a sztori,az emberek...tiszta varázs világ,az az igazi fantasy...

nálam a 8 viszi a pálmát minden téren. Bár a 10 a végén TÉNYLEG megüti az igazi FF feelinget...de csak a végén.:(
Addig azt hiszed a sztoriról, hogy sablon-történet.^^

Prof. William

Hőseink legyőzik Ultimeciát. Ő haldokolva visszamenekül az időben és az ereje Edeába száll. Aki tulajonképpen az egész cselekmény elindítója. Őbelőlle megy Rinoába és ez segít majd legyőzni Ultit.

TELJES A KÖR.  :tezsvir:

TurboK

ff5/6 Advance-vel játszott már valaki? Az 5ben volt egypár hasznos uj cucc meg egy szuper idegtépő bonus dungeon (volt olyan terem ahol random fightként jött elő Omega többször egymás után), ahol egyébként szuperül lehet szintet lépni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

ignus

Én most vettem ps2-öt, és nyomom a x-et... már oasisben vagyok... egyszer vagy kétszer anno végignyomtam exem ps2-én 3-4éve, de x-2re végigcsinálom megint. 12 milyen? mert elindítottam, végignéztem a mindenkimeghal introt és a harcrendszer elég érdekes. Meg lehet szokni ezt? Nincs több jó kis random encounter? :(
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

ignus

Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 12:36:54
Nekem az FF6 és FF5 Anthology formájában van meg.
A 8 után ők vannak a dobogó második/3 madik fokán :jee:

Ezeknek jó a story-ja? felujított változatok? Vagy még a régi?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

TurboK

Anthology verzió ugyanaz mint a SNES kiadás, csak ujraforditva és vágás nélkül (snes usa verzióban volt egy pár helyen vágás a Nintendo "semmi erőszak" politikája miatt), extra mozikkal, sound test móddal és horribilis töltési időkkel. Érdekesség, hogy emulátorral megy, a töltési idő azért olyan szörnyű (mivel nem lehet az egész snes romot benn tartani a memóriában, csak "jelenetenként" van beolvasva - ezért kell annyit tölteni minden vágásnál)

Advance verzió át van portolva, átírták a zenét és minden grafikát a GBA hardwerre. Tettek hozzá extra cuccokat, sound test módot, és MEGINT ujraforditották.

sztem a ff5 a legjobb ff, a kasztrendszerrel eszméletlen kombinációkban lehet fejlesztgetni a csapatot, és a sztori is OK. FF6 meg 7 pont azért nem tetszett mert szétbombázták ezt a rendszert, külön emberekre/matériákra bontották a kasztokat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>


Eberinu

Tera, erről jut eszembe :DKingdom Heartsnak miért nincs topicja? :D

Prof. William

Hogy röhög Sephirot az utolsó képen. :) Nem csoda hogy annyira roszban voltak. :)

Szacsi

Az a lufi...XD
No, itt van még pár hasonló kaliberű marhaság :D:
klikk
klikk
klikk
klikk