Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

chilip

nem mind1, örüljünk neki. mire vki végigjátsza mind a 4-et, annyi idő telt el, hogy jön a köv. rész  :D

ignus

Quote from: chilip on 2007-03-01, 11:50:13
nem mind1, örüljünk neki. mire vki végigjátsza mind a 4-et, annyi idő telt el, hogy jön a köv. rész  :D

De akkor ezek szerint tényleg külön játékok külön sztorival?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Eberinu

Hát igen...nagyon úgy néz ki...

ignus

Quote from: Eberinu on 2007-03-01, 13:28:44
Hát igen...nagyon úgy néz ki...

Hát kiváncsi vagyok... Bár még a 12-vel sem kezdtem el nyomni, most maxolgatjuk öszémmel a x-et... :D és akkor még ott a x-2  :oops:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Derfel Cadarn

#454
Hááát szerintem az x-2 Square Enix játék de nem feltétlenül nevezhető FF-nek, Rikku amúgy is kretén volt, Yuna pedig lunatikus... most pedig Rikku még b... bénább lett, Yuna a nyomdokaiba lépett, [spoiler]Payne úgy néz ki mint egy domina, de ennek ellenére Yuna unalmas koncertjén megjelenik (nos titokban nem is Yuna). A puszta tény hogy csupán női hősök vannak benne elborzaszt, olyan mint hogyha valaki valaki keresztezné az rpg-t és a powerpuff girls-t. Még egy rendes antihős sincs benne... Auron sehol, Wakka családot alapított... És ne felejtsük el a játék nagy rejtett titkát... ha 100-ra teljesítjük láthatunk egy animációt amiben Tidus visszatér... még ha Jecht vagy Auron volna akkor megéri megszerezni... no de így.[/spoiler]
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Eberinu

#455
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-04, 19:26:42
Hááát szerintem az x-2 Square Enix játék de nem feltétlenül nevezhető FF-nek, Rikku amúgy is kretén volt, Yuna pedig lunatikus... most pedig Rikku még bénább lett, Yuna a nyomdokaiba lépett, [spoiler]Payne úgy néz ki mint egy domina, de ennek ellenére Yuna unalmas koncertjén megjelenik (nos titokban nem is Yuna). A puszta tény hogy csupán női hősök vannak benne elborzaszt, olyan mint hogyha valaki valaki keresztezné az rpg-t és a powerpuff girls-t. Még egy rendes antihős sincs benne... Auron sehol, Wakka családot alapított... És ne felejtsük el a játék nagy rejtett titkát... ha 100-ra teljesítjük láthatunk egy animációt amiben Tidus visszatér... még ha Jecht vagy Auron volna akkor megéri megszerezni... no de így.[/spoiler]
Hát pedig a X-et ez zárja le, Tidus return :) És nekem nagyon is tetszett, ötletesek a Dressspherek, és a karik is rendben vannak, főleg Leblanc ^^Én csak jót tudok róla mondani.Viszont akkor a sima FF13-al ne játsz, ott is nő a főhős :D

Alkyra

#456
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-04, 19:26:42
Hááát szerintem az x-2 Square Enix játék de nem feltétlenül nevezhető FF-nek, Rikku amúgy is kretén volt, Yuna pedig lunatikus... most pedig Rikku még bénább[i/] lett, Yuna a nyomdokaiba lépett, [spoiler]Payne úgy néz ki mint egy domina, de ennek ellenére Yuna unalmas koncertjén megjelenik (nos titokban nem is Yuna). A puszta tény hogy csupán női hősök vannak benne elborzaszt, olyan mint hogyha valaki valaki keresztezné az rpg-t és a powerpuff girls-t. Még egy rendes antihős sincs benne... Auron sehol, Wakka családot alapított... És ne felejtsük el a játék nagy rejtett titkát... ha 100-ra teljesítjük láthatunk egy animációt amiben Tidus visszatér... még ha Jecht vagy Auron volna akkor megéri megszerezni... no de így.[/spoiler]

*bólogat* Egyetértek.Mint vlm Charlie Angyalai fantasy változatban. Szörnyű volt.-.-
[spoiler] Btw, Auron azért nem volt ott mert ő már rég meghaltXd.Wakka családot alapított az se volt egy nagy meglepetés. Rengeteg utalás van rá az Xben.Jechtet TE ölted meg az X végén. :szemuveges:[/spoiler]

Anti-főhős...hja...hát az tényleg nincs...Hacsak New Yevont nem tekinted annak.:)

Eberinu

Az kétségtelen,hogy ez zárja le a X-et. Az már egy más tészta, hogy inkább lányoknak készült,de sztem fiú is ugyanúgy tudja élvezni...ha már a lányok játszanak fiúfőhősös játékkal, a fiúk részéről ez nem nagy áldozat, úgyis kevés a nőifőhősös játék :D

Derfel Cadarn

#458
A női karakterekkel semmi bajom... na de azért ez a 3 rpg barbie rettenetes. [spoiler]Igaz Auron meghalt... de már második halála előtt sem volt élő :D Igazán visszatérhetett volna pár óra erejére a guado barlangon keresztül. Jecht is visszatérhetett volna hisz őt is a Fayth-ek álmodták, és ha már képesek ismét a világra szabadítani azt a kretén Tidust akkor ez is sikerült volna nekik. Wakka... nos megeshetne pl. hogy Lulu elvetél Wakka iszákos lesz szerez egy nagy kardot meg vörös ruhát aztán Auronnak képzeli magát ha az igazi nem térne vissza a barlangon keresztül.
Szerintem Leblanc meg csapata olyan mint egy csapat lecsúszott divattervező, tényleg be kell látni az egész játék során nem volt egyetlen transzcendens kérdés, vagy egyetlen drámai dilemma (ja talán egy, hogy most Songstress vagy Dark Knight... bár ez is egyértelmű kérdés). A Dressphere-ek pedig fantáziátlanok a régi kasztokhoz képest, a matériákhoz képest, a GF rendszerhez képest, meg úgy általánosságban mindenhez képest. Nekem pl. a játékban az sem tűnt volna fel ha hirtelen Action man és Ken (barbie) besétálnak valami világmegmentő szereppel. Inkább Braska kalandjairól készítettek volna valami játékot, sokkal érdekesebb lehet, hisz mint tudjuk az ő történetük tragikusan zárult és körüllengi az igazi FF atmoszféra.[/spoiler]
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Eberinu

#459
Eléggé hímsoviniszta vagy  :lol: Sztem ez így jó ahogy van, nem hiába X-2, ez mindent elárul. [spoiler]A szereplőkkel semmi gond, azt lehetett tudni hogy Wakka és Lulu összejönnek, az meg hogy Yuna tuti vissza akarja Tidust valahogy hozni, az már 100% volt. Kicsit kingdom heartsos beütés, hogy Shujin és Lenne lelke a testüket használta (Yuna,Baralai,Nooj).Auron viszont egy begyepesedett figura lett volna ide, ez már inkább a fiatalság-szerelem témában mozgott,ez a rész, mivel a X-nek úgy lett vége, hogy annak én sem örültem, sírtam is :( Szóval nálam ez egy remek befejezés ^^[/spoiler]

Christian

Az X-2 nem zárja le az X-et...az X-nek ott van vége ahol vége volt. Az X-2 már csak a pénzéhség miatt készült. Szvsz a Final Fantasy megcsúfolása. Kb olyan értékű mint a dirge of cerberus a Final Fantasy VIInél...semmi értelme nem volt ,csak pénz volt benne.


Igen az X-2 csak ezért készült, nem volt benne az eredeti ötletben az X-2...   :P Azt csak utána írták meg.

Derfel Cadarn

#461
Fiatalság? Szerelem? A FF a transzcendens gondolatok és a heroizmus miatt sikeres :D Elég bele annyi fiatalság meg szerelem mint amennyi pl. a VII-be jutott :D Máig kiver a hideg ha meglátom Rinoa képét vagy meghallom az Eyes on Me-t :D némely játékba kell egy kis szerelem bla-bla-bla na de nekem az már sok mikor ennyire vizualizálódik :D Másik kérdés hogy Yuna miért viselkedik második Rikku módjára ha minden gondja és baja Tidus visszaszerzése... Auron pedig nem túl begyöpösödött a történethez, a történet túl nyáladzós Auronhoz :D

Egyébként van jónéhány értelmes női szereplő sablon, miért pont Rikku? Miért változtatták meg Yuna-t? Nem volt jó úgy ahogy volt?
Lehetett volna olyan mint pl. Quistis, Celes, Tifa, Terra, Kid (CC), bár ő kicsit hasonlít Rikkuhoz, mégis sokkal inkább olyan zsivány figura mint az a Rikkue féle "izgő-mozgó, bajkeverő szöszi".
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

ignus

Hát azért én fiú létemre szivesen látnék egy olyan finalt, amiben a dráma mellett kicsit több teret kap a romantika. Tudom hogy ez nem a final fantasy sajátja, legalábbis eddig nem volt az. De azért lehetne kivételt tenni. Persze nem kell átesni a ló túloldalára. megmondom őszintén hogy most hétvégén fejeztem be a x-et és egyből utána kezdtem az x-2-t és hát teljesen más a hangulata. Ami nem tetszett kapásból, az a zene. Nemtom hogy a későbbiekben változik e, de nekem ez a tücc-tücc zene... na sebaj, majd meglátom... Érdekel hogy mi lesz Tidusékkal. Menyasszonyom ( húdejó leírni :D ) is nagyon "drukkolt nekik" x alatt, és ő is sírt a végén...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Eberinu

Ugye, hogy ugye?:D Van igény a romantikára^^ Abból sosem elég, főleg nekem!Bár a 13ban is olyan csaj lesz a főhős,aki eddig nem tűnik valami romantikus alkatnak...nekem a 9 kéne már végre....

Derfel Cadarn

#464
A dráma nem feltétlenül kell hogy át és át legyen szőve a létfenntartás ösztönéből fakadó romantikával, a romantika lehet heroikus is :D [spoiler]Pl. emlékezzünk vissza mikor hosszú évek teltek el Cloud harcolgatása óta és láthatjuk hogy Nanaki továbbra is él, és talán ő az egyedüli, sőt szinte biztos hogy ő az egyedüli a csapatból (Vincent talán még kivétel, ha ugyan a Chaos egyben tartja addig :D) aki megélte ezt a tekintélyes kort, tudjuk hogy Cloud, Barret, Tifa, Yuffie, Cid, már rég meghaltak, de azért örömmel tölt el a tudat hogy még életükben megküzdöttek a békés jövőért. Szerintem ez sokkal sokkal könnyfakasztóbb lehet mint az hogy valami félcédulás visszatér a nem létből (hisz halálnak nem nevezhetjük). Vagy pl. a Chrono Cross, az sem igazán rendelkezik "olyan" értelemben vett romantikus szállal, és mégis mennyire elgondokodtató története van. Megint másik kérdés hogy a FF X azért volt talán drámai mert a főhőst a Fayth-ek megszűntek álmodni, ergó megszűnt. Ha tudtátok volna előre hogy a X-2-ben visszatér drámainak találjátok a X-et? Olyan mint valami beépÍtett spoiler, ebből látszik hogy nem gondoltak csupán a pénzre mikor készÍtették. [/spoiler]Gondoljuk csak át, mitől sikeres a FF?
1. Minden rész új világot teremt.
2. Az új világ ellenére némely dolgok hasonlóak:
    -Mágia
    -Megidézhető lények
    -Kultikus szereplő, Cid
    -Kultikus lények, chocobo-k, mug-ok
3. Irodalmi értelemben vett drámaiság, tehát a lét értelmével foglalkozó kérdések, és egyéb lélektani dolgok.
4. Transzcendens elméletek, transzcendens elmeállapotú anti hősök.
5. Világtérkép, és annak rejtett elsőre elérhetetlen zugai.
6. A főhősön a fókusz, láthatjuk lelkiállapotának és jellemének változását.
7. Kaszt, matéria, vagy junction (gf) rendszer.
8. Első pillantásra áttekinthetetlen történet.

Most gondolkodjunk el ezek közül mely mondatok alkalmazhatóak a FF X-2 leÍrására?

1, Nem 0p
2, Részben: 1p
    -Mágia, hasonló
    -Megidézhető lények, nincsenek
    -Kultikus szereplő, igen
    -Kultikus lények, igen
3, Nem 0p
4, Nem 0p
5, Nem 0p
6, Részben igaz 1/2p
7, A Dressphere rendszer silány, tehát részben igaz. 1/2p
8, Részben igaz 1/2p

Akkor most tételezzük fel hogy az összes együtt alkot egy teljes Final Fantasy-t, ebből adódólag ha összeszámoljuk mindezt akkor az alábbi eredmény jön ki 8/2.5 tehát a FF X-2 csupán kicsit több mint 1/4 részben igazi FF.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

thrall

na igen. én nem vok ennyire FF fan (fleg most,hogy még a PS-em is elromlott), de azért annyit negtok állapítani, hogy az FF-X2 az a szereplök kivételével egy átlagos RPG, semmi más. egyszer végigvittem, örültem neki, aztán megint végigvittem FF X-et, mert az érdekesebb volt :D egyébként meg a legjobb FF rész az az 1. volt :D

Derfel Cadarn

#466
Sajnos I-V részekkel csupán rövid ideig játszottam emulátor segítségével :D de szerintem az összes közül a VII a legjobb, mondhatnám azt is hogy a VIII de én személy szerint nem voltam elégedett a végével.

edit:
Hmm most nézegettem a legutóbbi FF Versus trailert és azt kell mondjam hogy a főhős azért mégsem igazán tűnik olyan érzelmetlen hideg figurának :D Nem olyan mint pl. Squall vagy Cloud az első lemezen :D Valaki nem tudja hogy bemutatták-e már az anti-hőst? Vagy van valami fejlemény a világ nagy megoldandó problémájával kapcsolatban? Csak azért kérdezem mert a trailer izgalmas meg ilyesmi de a történetből aztán semmit nem árul el :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Bruce

Grrrrrr... Embertelen banda, a spoiler gomb dísznek van csupán? :ejj:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

ignus

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-06, 22:49:50
Sajnos I-V részekkel csupán rövid ideig játszottam emulátor segítségével :D de szerintem az összes közül a VII a legjobb, mondhatnám azt is hogy a VIII de én személy szerint nem voltam elégedett a végével.

edit:
Hmm most nézegettem a legutóbbi FF Versus trailert és azt kell mondjam hogy a főhős azért mégsem igazán tűnik olyan érzelmetlen hideg figurának :D Nem olyan mint pl. Squall vagy Cloud az első lemezen :D Valaki nem tudja hogy bemutatták-e már az anti-hőst? Vagy van valami fejlemény a világ nagy megoldandó problémájával kapcsolatban? Csak azért kérdezem mert a trailer izgalmas meg ilyesmi de a történetből aztán semmit nem árul el :D

FF Versus? Az meg mi? A XIII?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Eberinu

Hát még nem biztos hogy a sok kardos kis Sora klón srác lesz a főhőse a versusnak.......Bár ki tudja, de naon látszik hogy Kingdom H. project :D Ignus: a Versus a 4 db FF13 egyike:)

Derfel Cadarn

Azért kíváncsi vagyok milyen lesz a története, elég sci-fi hangulatúnak tűnik a világ, remélem VII-re vagy VIII-ra hasonlít majd. MEg jó volna valami rendes anti-hős is, mert pl. legutóbb Yu Yevon nem volt valami szociális arc... tudott egyáltalán beszélni? :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Eberinu

És mi a helyzet a XII bossjaival?:D Azokat kihagynád? Bár még nem játszottam végig,eléggé messze vok a végétől :P De van pár g*ci karakter,az tuti!

smash++

Quote from: Eberinu on 2007-03-04, 22:53:56
Viszont akkor a sima FF13-al ne játsz, ott is nő a főhős :D
Ez komoly  :confused:?Én úgy hallottam,hogy egyáltalán nem tuti attól még,hogy ő volt az első trailerben.Nem vagyok otthon benne,de én ilyet még nem hallottam 100%-ra,hogy a FFXIII főhőse csaj?

Eberinu

Quote from: smash++ on 2007-03-20, 17:31:38
Quote from: Eberinu on 2007-03-04, 22:53:56
Viszont akkor a sima FF13-al ne játsz, ott is nő a főhős :D
Ez komoly  :confused:?Én úgy hallottam,hogy egyáltalán nem tuti attól még,hogy ő volt az első trailerben.Nem vagyok otthon benne,de én ilyet még nem hallottam 100%-ra,hogy a FFXIII főhőse csaj?
Miért ne? Elvégre négy darab FF13 lesz, ez csak az alcím nélküli FF13.

Derfel Cadarn

Nos gondolom ha nem ő lenne a főhős nem jutna neki annyi rivaldafény és nem szerepelne majd' állandó jelleggel a trailerben.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

smash++

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-21, 19:37:19
Nos gondolom ha nem ő lenne a főhős nem jutna neki annyi rivaldafény és nem szerepelne majd' állandó jelleggel a trailerben.
Miért?Szerintem egyáltalán nem jó marketing húzás egyből az első trailerekben ellőni a főhős kilétét...
Mondjuk én azt se tudom,hogy hol tart a project és mikorra várható a megjelenés.De az már tuti,hogy ps3 nélkül nehéz lesz vele játszani,igaz?

Alkyra

Quote from: smash++ on 2007-03-22, 11:09:58
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-21, 19:37:19
Nos gondolom ha nem ő lenne a főhős nem jutna neki annyi rivaldafény és nem szerepelne majd' állandó jelleggel a trailerben.
Miért?Szerintem egyáltalán nem jó marketing húzás egyből az első trailerekben ellőni a főhős kilétét...
Mondjuk én azt se tudom,hogy hol tart a project és mikorra várható a megjelenés.De az már tuti,hogy ps3 nélkül nehéz lesz vele játszani,igaz?

Ha a nehéz alatt azt érted, hogy nem hát akkor igen.(ezt jól megasszontam..XD)EGyb. dolgoznak már a ps3 modchipen.
Haverom már teszteli is az áramköröket, de egyenlőre azt mondta, hogy elég sok hibája van.(rengeteg helyen elfüstöl az áramkör még...)
De legalább csinálják.:)

Derfel Cadarn

Én úgy tudom hogy van egy-két módja a védelem megkerülésének, chip nélkül már persze. Annak idején a ps2-höz megjelent pár töltő program és egyebek.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

chilip

végigvittem még anno az FF7-et, és nagyából képben vagyok még (mert hát nagyon rég volt, időszerű egy újrajátszás :D ) nos a kérdésem a következő: mi van Vincentben? milyen erőt/képességeket ad az neki ténylegesen? miért nem öregszik? mert ezekre nem nagyon jöttem rá, annak ellenére, hogy sokáig volt a 3as csapat tagja (aztán lecseréltem a Cid - RedXIII - Cloud kombóra). annyira emlékszem (remélem jól) , hogy a ShinRa-s főtudósnak van vmi köze Vincent feleségének a halálához.

Derfel Cadarn

[spoiler]Na aszongya megesett annak idején (turk korában) Vincent szeme Lucrecia-n, aki ezidőtájt Hojo nője volt, ez eddig nem bonyodalmas... de idővel Hojo elkezdett kísérletezni Lucrecia testével és végül a kísérletek Sephiroth megszületéséhez vezettek, no meg Lucrecia testének tönkremeneteléhez. Vincent megpróbált ezen dolog ellen tenni, de bamm-bamm hojo ártalmatlanná tette és beleültetett néhány másik mellett egy Chaos nevű dögöt ami láthatólag meggátolta öregedését, és ha netán nem boldogul valakivel/valamivel önmagaként hát a dögök valamelyike megteszi az öldelést helyette.[/spoiler]

Dióhéjban.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés