Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Bruce

Quote from: Zen on 2007-09-25, 12:58:31
Még régebben (tavaly nyáron, szóbeli érettségi előtt 2 órával  :D) megvettem AC-t dvd-n, és "kicsit" meglepődtem.
Eredetileg "kevésbé legálisan" láttam a filmet, és az ottani nem hivatalos felirat ..jobb volt a hivatalsonál.. leglábbis, odaillőbb. A hivatalosnál sok párbeszéd gagyi, és igazából szánalmas :x. A nemhivatalos viszont szép volt, jó volt, megminden.. és akkor most arra lennék kiváncsi, h az eredeti szöveg télleg ilyen tré, v csak ilyen szinten hozzánemértően szánalmas volt-e a fordítás?
Utóbbi.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Zen

Quote from: Bruce on 2007-09-25, 20:05:10
Quote from: Zen on 2007-09-25, 12:58:31
Még régebben (tavaly nyáron, szóbeli érettségi előtt 2 órával  :D) megvettem AC-t dvd-n, és "kicsit" meglepődtem.
Eredetileg "kevésbé legálisan" láttam a filmet, és az ottani nem hivatalos felirat ..jobb volt a hivatalsonál.. leglábbis, odaillőbb. A hivatalosnál sok párbeszéd gagyi, és igazából szánalmas :x. A nemhivatalos viszont szép volt, jó volt, megminden.. és akkor most arra lennék kiváncsi, h az eredeti szöveg télleg ilyen tré, v csak ilyen szinten hozzánemértően szánalmas volt-e a fordítás?
Utóbbi.

God bless the Queen! :D :x
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

ultimecia

Gondolom mindneki tudja a mai nap kerek évszám a FF történelmében, hiszen 20 évvel ezelőtt jött ki az első része (Japánban) ennek a kíválló játéksorozatnak. :appl:
(jó, én is csak onnan tudom mert a 4chan anime walpaper topicjában összefutottam az alkalomhoz illő hátérképpel :D)

Makos

Quote from: ultimecia on 2007-12-18, 14:59:41
Gondolom mindneki tudja a mai nap kerek évszám a FF történelmében, hiszen 20 évvel ezelőtt jött ki az első része (Japánban) ennek a kíválló játéksorozatnak. :appl:
(jó, én is csak onnan tudom mert a 4chan anime walpaper topicjában összefutottam az alkalomhoz illő hátérképpel :D)


Happy Birthday FF ^^  :cool: :szemuveges: :szemuveges:

chilip

#514
ím közzéteszem, hátha nem csak 1 embernek kell az info, én ezzel játszom a Final X-et és tökéletesenen megy:

PCSX 2 (0.9.4-es verzió és hozzá a 0.9.5 BETA exe [csak be kell másolni a telepítési könyvtárba és azt indítani]), nem árt ha dual core-os processzorod van 2 giga RAM-al és egy videókari pixel shader 3.0-ás támogatással :) nekem az van és ki is használja azért hogy rendes sebességgel menjen a cucc.


hozzávalók:
<< plugins & graphics config picture >> - ezekkel a beállításokkal nekem tökéletesen működik

<< 0.9.4 >>

<< 0.9.5 BÉTA >>

a mentéshez meg kellenek << ezek >> a formatált memóriakártyák a memcards könyvtárba (progin belül külön meg kell adni majd a helyüket).

BIOS-t torrentezni kell, többi plugin is fennvan torrenten. Ha valakinek nincsenek meg, feltöltöm valamikor, csak mivel aszinkronos netem van így a feltöltés kicsit nagyon lassú :P

Makos

Quote from: chilip on 2008-01-31, 23:37:05
nem árt ha dual core-os processzorod van 2 giga RAM-al és egy videókari pixel shader 3.0-ás támogatással :) nekem az van és ki is használja azért hogy rendes sebességgel menjen a cucc.

Van egy oan érzésem hogy én ezzel majd csak nyáron fogok jáccani, ha lesz új gépem :D

Bruce

Quote from: chilip on 2008-01-31, 23:37:05
ím közzéteszem, satöbbi, satöbbi, satöbbi...
Hümm, ezzel csak két probléma van: a RAM (fél giga) meg a graf. plugin (rendre kifagyasztja az emulátort... :( ) Azzal amit én használok, plusz a kevés rammal nem igen megy 30-35 fölé az FF X. Viszont a Kingdom Hearts EU verzió 35 (de inkább 40) fps alá nem ment , és amilyen pörgős játék, még így is bőven élvezhető volt :D De a KH 2... argh. Csatában 3-4 fps-re is visszaesik...  :bruhuhu:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

White SeeD

Most hogy van olyan gépem ami képes emulálni ps2-t, itt az ideje az FF ps2 változatainak végigjátszásához.
A kérdésem pedig az lenne, hogy honnan és melyik verziót lehetne leszerezni a netről? Ha van olyan akkor japanese szinkron english subtitle. Néztem oldalakat, vagy 6 féle verziót láttam 2gb-4gb ig :eek: Totál 0 ps2-es tudásom van, így fogalmam nincsen mi mit jelent. a pal meg a másik azt tudom hogy nem lényeges emuláláskor, legalább is ps1-es gameimnél nem volt lénnyeg :smile:
rapidshiten kinnt van 1-9 ig minden de aztán vége :frown:Ha valaki adna egy viszonylag gyors és jó (nem baj ha fizetős) oldalt pm-ben/ide, vagy egy torrentlinket, nagyon megköszönném!
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Tegnap teszteltem le az FF12-ot PS2-on. Nekem nagyon teccett, csak elsore kicsit fura volt XD. Feloras video az elejen (nem mertem az idot XD) De az igazat megvallva grafikailag nem sokat valtozott a VIII-hoz kepest.

Cloud

HEh... :he:Azért a kettőt ne hasonlítsd össze...

Makos

Quote from: Cloud on 2008-03-12, 21:47:57
HEh... :he:Azért a kettőt ne hasonlítsd össze...

Jó... nem is úgy hasonlítottam na :ejnye:
Értsd ahogy kell :D

Hiei-sama

Inkabb az FFXIII jonne mar ki...

White SeeD

#522
Végre 2 hét alatt sikerült leszednem az FFX-et, így pár év késéssel, de ma nekiállhatok. Már ha sikerül emulálásra bírnom a gépet.
Valami internationalos cuccos jött le amire azt írták, hogy japanese dub és english sub. hát kiváncsi vagyok.
Majd az lesz poén, ha elsőre simán indúl, és nem tudom beállítani a subot/100% japán sub van hozzá :D
Persze ettől nem kell félnem, szerintem még este 10kor is a gép előtt tépem a hajam, hogy összejöjjön egy jó pluginnel egy legalább 25 fps-es teljesítmény.
De remélem a +4800X2 2gb ram, ati3850 512-esen ezt csak összehozom belőle :redface:

Edit: Yeah, az emulálás ment. Bejött a ps2 configja.
Már csak az a kérdés, hogy hogyan kell elindítani a gamet?! :lame:

edit2:
Hosszú szarakodás és küzdelem után csak sikerült összeszedni.
nos nézzük.
A nagy internationla verzió = japán hang és sub. Sehol nem kért nyelvválasztást. Egy gombra sem jött be akárcsak 1 menü is addíg amíg játszottam vele :wtf:
Jó, hallásból is értek pár dolgot. Az ajánlot beállításokkal hát úgy ahogy  jól ment, de a háttérből semmi nem maradt. De a karaktereg szépen voltak animálva és jól mozogtak.
A hangot sehogy em tudtam normálra összehozni. Szaggat. Ha már hang, az első komolyabb hát, nevezzük nagyon nagy jóindulattal zenének, már zuhantak a %-ok nagy erővel lefelé a megítélési skálán.
És akkor jöttek a harcok. Főhősünk kap egy kardot, amit noha alig bír el, pár csapással később már kombózni is tud... már ha az ember megjegyezte melyik billentyű melyik. De azért félig csakösszejött a kombó ami nagy és látványos volt. akárcsak az első nagy ellenfél ami csak úgy megjelent a város közepén. Semmi rendörség, esetleg milicia, ami megállíthatná a 100ával hemzsegő dögöket. ::)
A harc a kemény csapkodásból és kombózásból állna, de mivel playerünk lusta mint a dög, és nem is tudja miket kéne nyomogatni, valamint a japán konzol totális nemismerésének hatására unottan üti le az 1 ütés 1 döglött ellenfél. Ez annyira izgalmas hogy csak na.
És akkor elfelejtettem megemlíteni az intrót, igen, azt a csodálatos semmitmondó depresszió és kedvtelenség csúcsát döngető  jelenetet, ami max előresugározza a szomorú véget, és már az első percben arra bíztat, hogy nehogy folytasd, mert ennél csak roszabb lesz.
Öszességében 20 perc elég volt ahhoz, hogy totálisan elvegye a kedvem a gametől.
Ebben noha nagy szerepe van az igencsak tökéletlen futásnak, de magának a gamenak is.
Ez elégé borzasztó. De jól sejtettem én, hogy a 9-el vége a klasszikus FF sorozatnak :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Annyira nem is borzasztó :P
Bár PS2-őn 1000szer jobb játszani vele. És ha a FFX ennyire meglepett, akkor a FFXII mégjobban meg fog lepni XD

White SeeD

De, sajnos olyan rosz.
Ismerőseim beszámolója alapján is már sejtettem, hogy ez nem lesz nekem való.
Egyszerűen ez már csak a nevében FF.
De majd ma még picit tovább tolom, hátha legalább a történet miatt érdemes továbbvinni.
Bár be kéne szerezni egy english verziósat, vagy ezen megtalálni, hogy hol a francba lehet átállítani az english subra.
De ez a gyalázazatos intro, a mecs alatt dübörgő wawawa, és az u nalom a köbön érzés már 30 perc alatt elvette a kedvem az egésztől.
Lehet inkább eőszedem a 8-at és végigtolom azt :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Éjfél

Jah ps2őn énis biztos játszanék vele, de így marad a jól bevált VII és VIII..White Seed példáján tanulva megsem próbálkozik az ember vele PC-n..
Azért én sok pozitív visszajelzést hallottam az "újabb" részekről. De igazából elképzelésem sincs milyenek lehetnek, max epekedhetek utána,

ezvan..

Ramiz

Final Fantasy X - ki fog derülni, hogy a fiatal sportoló főhősnek miért van kardja, miért tudja használni, miért nem lepődik meg furcsán viselkedő és profi harcos barátján? Nagyon sok mindent akarnak letuszkolni eleinte a játékos torkán, és érdekes fogás, hogy semmit nem magyaráznak meg és senki nem lepődik meg semmin...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Liquid Snake

Quote from: Ramiz on 2008-07-06, 10:44:52
Final Fantasy X - ki fog derülni, hogy a fiatal sportoló főhősnek miért van kardja, miért tudja használni, miért nem lepődik meg furcsán viselkedő és profi harcos barátján? Nagyon sok mindent akarnak letuszkolni eleinte a játékos torkán, és érdekes fogás, hogy semmit nem magyaráznak meg és senki nem lepődik meg semmin...

Hmm az így végülis nem lesz megmagyarázva h miért tud kardot használni, de sztem nem nagy dolog. Csak egyet kettőt csap vele néha. A Speckó támadások meg ugye mások. A furcsán viselkedő és profi barátja alatt ugye Auron-ra gondolsz? Mert nem mondok semmit, csak annyit h vele kapcsolatban több ki fog derülni mint amit akarnál :D Jah és mellesleg EPIC WIN volt részemről maga Auron egész karaktere :)
De ugye tudjuk, hogy én egy elvetemült FF fan vagyok szóval neked lehet más lesz a véleményed. Csak játssz és nézd az eseményeket. Kíváncsi vagyok mit mondasz ha majd kipörgetted :)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

White SeeD

Quote from: Ramiz on 2009-01-02, 21:40:49
I'll just leave this here:

http://www.youtube.com/watch?v=i95vDzFUl4g

Mennyivel jobb lenne a KandH-s reklám, ha ő lenne benne :ejnye:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

teraflare

Na szünetben nekiestem a Final Fantasy IX-nek. Mondjuk elég negatívan kezdtem neki mivel láttam hogy hogy néznek ki a karakterek, de kellemesen csalódtam :P . Mondjuk még nem fejeztem be, de az utolsó CD-n vagyok és próbálok találni mellékszálakat.  :smile: Az még tetszett hogy az elején Zidane-nál mutatott mondat lényegét még annakidején én is valakinek a fejéhez vágtam  :D
"You don't need a reason to help people." Zidane

kelvor

Nincs valakinek eladó Crisis Core: FFVII PSP-re? Egyszerűen sehol nem tudom megvenni. 576-ban is megrendeltem, de közölték, hogy mégsincs raktáron. Galaxysban alapból nincs. Esetleg ha lenne eladó, vagy látjátok valahol, szóljatok.  :smile:

White SeeD

Quote from: kelvor on 2009-01-07, 19:47:31
Nincs valakinek eladó Crisis Core: FFVII PSP-re? Egyszerűen sehol nem tudom megvenni. 576-ban is megrendeltem, de közölték, hogy mégsincs raktáron. Galaxysban alapból nincs. Esetleg ha lenne eladó, vagy látjátok valahol, szóljatok.  :smile:

Ebay?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kelvor

Ebayen van persze, de ott még sosem vásároltam, nem nagyon bízom benne. Még futok pár kört, hátha megkapom máshol, de lehet marad az eb. Ti már vásároltatok ott? Tapasztalatok?

White SeeD

Quote from: kelvor on 2009-01-07, 20:22:58
Ebayen van persze, de ott még sosem vásároltam, nem nagyon bízom benne. Még futok pár kört, hátha megkapom máshol, de lehet marad az eb. Ti már vásároltatok ott? Tapasztalatok?

Az offtopicban van ebay topic. Én kb 70 cuccot vettem világszerte, és az eladón múlik hogy mennyire biztonságos. Nekem eddig minden megjött, kiv. a mostani cuccosom.
Ha rendes boltból veszed mondjuk UK-ból, akkor gyak 0 a kockázat, olyan, mintha itthoni boltban rendelnéd meg és postáznák.
Ráadásúl olcsón jutsz hozzá a cuccokhoz. Én kb feleannyiért jutottam FF9-hez mintha itthon vettem volna :redface:
Ha gondolod le tudom bonyolítani neked az adásvételt.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Quote from: kelvor on 2009-01-07, 19:47:31
Nincs valakinek eladó Crisis Core: FFVII PSP-re? Egyszerűen sehol nem tudom megvenni. 576-ban is megrendeltem, de közölték, hogy mégsincs raktáron. Galaxysban alapból nincs. Esetleg ha lenne eladó, vagy látjátok valahol, szóljatok.  :smile:
Sajna szerintem az országban minden bolt kifogyott belőle. Nem is nagyon csodálom. :D
A játék meg egyszerűen ISTENI. (És szomorú)

kelvor

#536
Kiütettni nem akarom a psp-t, így marad a várakozás, míg valahonnan meglesz.  :frown:

Privi ment közben White SeeD.

Ed.: Hopp, teszveszen találtam egy srácot aki épp eladni akar cc-t, remélem összejön a dolog.  :whoah:

Cloud

Miért nem akarod kiüttetni psp-d? Maga a módosítás nem illegális. Garancia nem vész el, csak mielőtt valami miatt vissza kell vinni boltba vissza kell rakni rá eredeti firmware-t.
Én is ezt csináltam.  Buherálva lett gép,  aztán megjelent jó pár pixelhiba. Gondoltam visszaviszem. Vissza ment rá eredeti soft.
Szervizben nem is szoltak semmit. Kis idő után visszakaptam gépem, hibátlanul.


De persze nem akarlak rávenni. Vannak még becsületes emberek.:D


Rem összejön vásárlás. Ez a játék megéri h eredetiben legyen meg.  :whoah:

kelvor

Olyan túl sok játék nem érdekel, amiért érdemes lenne nekem kiüttetni. Havi egy játék, meg bőven belefér. Eddig a Star Wars: Force Unleashed és az új Tekken van meg. Munkámból adódóan elég sokat utazom és inkább filmet meg animut nézek rajta, mint játszom.  Viszont az FF az mégis csak FF, kötelező beszerezni.  :smile:

Cloud

#539
kelvor:

Ha még érdekel eredeti Crisis  Core akkor gyorsan sasold meg ezt.

http://www.platinumshop.hu/


Még van raktáron nekik.