Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

White SeeD

Tiszteletem az FF X chocobo race kitalálójának. :b+:
Az hagyján hogy irányíthatatlan a madár, de hogy direkt kikerülje a lufikat. :comp: +Pályán kivülre lufit rakni. gratula hozzá....
Tidusznak úgy néz ki nem lesz szuperfegyvere vagy páncélja :frown:

ed: CSak összejött.
Viszont megakadtam. Elvileg már mindne összetevő megvan a celestian fegyverhez. A leírás ilyet ír:
"After, you get the Sun Sigil which you take to shining orb in
Macalania Woods to enhance it fully."
Ezt nem értem. Hol van az az orb? Hova kéne vinni és mit csinálni vele?

Utána pedig:
"Then, go to back left of the Calm Lands, then activate plate on the wall."
Hol van ez a wall? Sehol sem találtam semmit ami aktiválható lenne. Calm landnál van balra fent egy kis lejáró amit egy manus őriz és nem enged le. Ott lenne? :confused:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6


White SeeD

A másik leírás is ezt adta.
Megvan a tükör, meg a 2 másik ittem. Chocobo 0-ás is, de a manus még mindíg ott pózol a sziklánál :eek:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

motifator

Quote from: White SeeD on 2009-05-08, 11:51:03
Tiszteletem az FF X chocobo race kitalálójának. :b+:
Lol, haver is szopott vele rendesen, nem tudom miből csinálják a ps2 kontrollert, de ha azt kibírta, amit akkor kapott, akkor minimum titánból kell, hogy legyen :D Olyan 4-5 óra káromkodás és kontroller-dobálás után mondjuk meglett neki is :)
Amit könnyű még megcsinálni, az amikor a villámok elől kell elugrálni thunder plains-en 200-szor egyhuzamban (talán ez Lulué?). Kb. 5 próbálkozás után belejön az ember, és már csak az a kihívás, hogy számold 200-ig. Max 15-20 perc munka az egész, és meg is van. Valamiért a havernak ehhez nagyon nem volt érzéke, így én csináltam meg neki.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

A villám kikerülős quest Kimahri fegyveréhez kell.

WS: Te meg járd be megint a leírt helyeket lehet, hogy kihagytál valamit... Nekem anno simán ment nem volt gond vele. Gondolom megvan a léghajód már...

White SeeD

Újrajártam. A chochobos győzelmeket egy huzamban kell megcsinálni, azért nem működött...

Most éppen animát szervezném be, csak vissza kell másznom a legutolsó templomba mert valamit újra kell csinálni :mad:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Én most kezdtem el megint a XII-vel játszani. Legutóbb elakadtam valahol de már nem tudom hol és meguntam. Most mindenhol a lehető legtöbbet akarok fejlődni :smile:

White SeeD

#577
Nézegettem leírásokat de nem derült ki számomra, hogy mikor lehet powerupolni a weaponokat? Van erre látható szintmérő? Tidusznak alapbol tudtam kétszer, a többieknél meg csak 1szer. és az a no ap nem néz ki túl jól...

Nekiállok Lulu celjének. Ha elvileg 20 perc alatt megvan hamarabb meglesz mint bárkié.
Mázli hogy emuval akkor mentek emikor akarok, így nem kell túlzottan stresszelni :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

motifator

Quote from: Liquid Snake on 2009-05-08, 16:01:12
A villám kikerülős quest Kimahri fegyveréhez kell.
Na most utánaolvastam, és tényleg Lulu fegyveréhez kell elugrálni a villámok elől.
Kimahri fegyveréhez is thunder plainsben kell ügyködni, de ott a villámhárítókat kell vizsgálgatni, meg előjönnek valami cactuar szellemek, ilyesmit olvastam.

@WS: Ha tudsz menteni, akkor tényleg nem lesz kihívás összeszedni a 200-at.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Final Fantasy Tactics-ot tolta valaki?

A nagy netes és 576 Konzolos dicsérgetés miatt PSP-n elkezdtem az FFT: War Of The Lions-ot, de már az elején totálisan elrettentett a baromi lassú és körülményes harc, valamint a középkori történelemkönyveket megszégyenítő adatmennyiség, amit rádzúdítanak nevek formájában: uralkodók, hercegek, lovagrendek tömkelege... most üljek le és biflázzam be ezt, hogy élvezhessem a játékot?...

Aki játszotta: érdemes ez a sok erőbefektetés? (Az amúgy tradicionálisan bonyolult történetű Final Fantasy sorozat 7. és 8. részében egyébként remekül meg tudták oldani a kicsiben, egyszerűen induló, de lassanként monumentálissá váló történetet...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Quote from: Ramiz on 2009-06-26, 00:11:30
Final Fantasy Tactics-ot tolta valaki?

A nagy netes és 576 Konzolos dicsérgetés miatt PSP-n elkezdtem az FFT: War Of The Lions-ot, de már az elején totálisan elrettentett a baromi lassú és körülményes harc, valamint a középkori történelemkönyveket megszégyenítő adatmennyiség, amit rádzúdítanak nevek formájában: uralkodók, hercegek, lovagrendek tömkelege... most üljek le és biflázzam be ezt, hogy élvezhessem a játékot?...

Aki játszotta: érdemes ez a sok erőbefektetés? (Az amúgy tradicionálisan bonyolult történetű Final Fantasy sorozat 7. és 8. részében egyébként remekül meg tudták oldani a kicsiben, egyszerűen induló, de lassanként monumentálissá váló történetet...)
Pf tactics. Körökre osztott. Itt nekem már el is vágta magát. Egy órát játszottam vele de elég is volt.  Pedig állítólag van benne  vagy 120  óra játékidő.

Ramiz

Quote from: Cloud on 2009-06-26, 00:50:58
Pf tactics. Körökre osztott. Itt nekem már el is vágta magát. Egy órát játszottam vele de elég is volt.  Pedig állítólag van benne  vagy 120  óra játékidő.

Ilyen tetű lassú játékmenettel nem is csoda... ^^" De a sztorira kíváncsi vagyok továbbra is, mert mindenhol az egekig magasztalták, pedig nagyon elrettentően kezdődik a dolog. De mindegy, most a Final Fantasy 6-ot tolom, ami legalább a szokásos játékmenettel és harccal rendelkezik, jól indul a sztori és úgyis nagy pótolnivaló volt, mert a FF7 mellett (legjobb!) ez a legnagyobbra tartott FF epizód. Aztán jöhet majd a FF7 Crisis Core. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Quote from: Ramiz on 2009-06-26, 13:43:02
Quote from: Cloud on 2009-06-26, 00:50:58
Pf tactics. Körökre osztott. Itt nekem már el is vágta magát. Egy órát játszottam vele de elég is volt.  Pedig állítólag van benne  vagy 120  óra játékidő.

Ilyen tetű lassú játékmenettel nem is csoda... ^^" De a sztorira kíváncsi vagyok továbbra is, mert mindenhol az egekig magasztalták, pedig nagyon elrettentően kezdődik a dolog. De mindegy, most a Final Fantasy 6-ot tolom, ami legalább a szokásos játékmenettel és harccal rendelkezik, jól indul a sztori és úgyis nagy pótolnivaló volt, mert a FF7 mellett (legjobb!) ez a legnagyobbra tartott FF epizód. Aztán jöhet majd a FF7 Crisis Core. :)
Arra azért készülj hogy  a Crisis Core különbözik az eddig megszokottól?  Realtime harc  pl. 

Ramiz

Quote from: Cloud on 2009-06-26, 14:28:51
Quote from: Ramiz on 2009-06-26, 13:43:02
Ilyen tetű lassú játékmenettel nem is csoda... ^^" De a sztorira kíváncsi vagyok továbbra is, mert mindenhol az egekig magasztalták, pedig nagyon elrettentően kezdődik a dolog. De mindegy, most a Final Fantasy 6-ot tolom, ami legalább a szokásos játékmenettel és harccal rendelkezik, jól indul a sztori és úgyis nagy pótolnivaló volt, mert a FF7 mellett (legjobb!) ez a legnagyobbra tartott FF epizód. Aztán jöhet majd a FF7 Crisis Core. :)
Arra azért készülj hogy  a Crisis Core különbözik az eddig megszokottól?  Realtime harc  pl. 

nümboj nem az újításokkal van bajom általában... (hanem a Disney szereplőkkel :__devil: )
Az FFX-et is csak azért hagytam félbe, mert majd' mindegyik szereplő ellenszenves volt, az a hülye sport is ellenszenves volt és még rohadt lassan is indult el a sztori. Majd ha egyszer lecsuknak 10 évre, akkor újra előszedem a FFT-vel együtt... :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Soha nem jutottam benne tovább 1-2 órányi játéknál, pedig alapvetően tetszett... csak hát a Tactics Ogre jobban megfogott.

Quote from: Ramiz
De mindegy, most a Final Fantasy 6-ot tolom

:jee:
Minimum holtversenyben első helyezett (VII-el együtt) a sorozatból.
Csak ne depiztem volna be tőle a második felére... >_>

Cloud

Quote from: Rounin on 2009-06-26, 15:48:52
Soha nem jutottam benne tovább 1-2 órányi játéknál, pedig alapvetően tetszett... csak hát a Tactics Ogre jobban megfogott.

Quote from: Ramiz
De mindegy, most a Final Fantasy 6-ot tolom

:jee:
Minimum holtversenyben első helyezett (VII-el együtt) a sorozatból.
Csak ne depiztem volna be tőle a második felére... >_>
Ennyire jó a VI.  rész? Én  csak a VII,VIII, IX-el, meg  Crisis Core-al  játszottam.  Ezek közül legjobban  természetesen a VII  és a Crisis  tetszett?
VI  rész mire jött ki amúgy?  Nem csak  SNes-re?
Ha ennyire  jó akkor lehet   kipróbálom majd.

Rounin

Szerintem igen, ennyire jó.

Eredeti SNES-re jött ki, de csináltak két rerelease-t, Gameboy Advance-re (kerüld, kerüld KERÜLDARGH) és Playstation-re is.
Érdekes mód nem lett tőle jobb. :D

Quote from: wiki, also my opinion as well"Final Fantasy VI's PlayStation re-release is very similar to the original Japanese release as seen on the Super Famicom. With the exception of the addition of two full motion video opening and ending sequences and new effects used for the start and end of battles, the graphics, music and sound are left unchanged from the original version, though some have noted that the sound quality isn't as good as in the original."

Cloud

Quote from: Rounin on 2009-06-26, 16:15:28
Szerintem igen, ennyire jó.

Eredeti SNES-re jött ki, de csináltak két rerelease-t, Gameboy Advance-re (kerüld, kerüld KERÜLDARGH) és Playstation-re is.
Érdekes mód nem lett tőle jobb. :D

Quote from: wiki, also my opinion as well"Final Fantasy VI's PlayStation re-release is very similar to the original Japanese release as seen on the Super Famicom. With the exception of the addition of two full motion video opening and ending sequences and new effects used for the start and end of battles, the graphics, music and sound are left unchanged from the original version, though some have noted that the sound quality isn't as good as in the original."
Akkor  playstation-os változatot kipróbálom majd. :D Köszike

Xzone

A FFVII-et már régóta szeretném kipróbálni, de sehogy sem tudtam beüzemelni PC-n. Pedig próbáltam Vistán és XP-n is.

Így egyetlen reményem a PlayStation emulátor, majd egyszer talán megpróbálkozom vele.

Nektek PC-n minden gond nélkül elindul, vagy azért kellett trükközni?

Cloud

#589
Quote from: Xzone on 2009-06-26, 18:06:20
A FFVII-et már régóta szeretném kipróbálni, de sehogy sem tudtam beüzemelni PC-n. Pedig próbáltam Vistán és XP-n is.

Így egyetlen reményem a PlayStation emulátor, majd egyszer talán megpróbálkozom vele.

Nektek PC-n minden gond nélkül elindul, vagy azért kellett trükközni?
Nálam ment simán a VII. és a  VIII. rész  is. (mindegyik magyarítással, mindenféle gond nélkül)  Egyedül a VII.  résznél kellett patchelni  nvidia kártyát használóknak, de  a release amit  leszedtem  tartalmazta.

Állítólag a VII.  részhez összeállítottak valami Advent Children-es packot, de én sehol sem találom. Nektek van valami infó róla?

Rounin

Quote from: Xzone on 2009-06-26, 18:06:20
A FFVII-et már régóta szeretném kipróbálni, de sehogy sem tudtam beüzemelni PC-n. Pedig próbáltam Vistán és XP-n is.

Így egyetlen reményem a PlayStation emulátor, majd egyszer talán megpróbálkozom vele.

Nektek PC-n minden gond nélkül elindul, vagy azért kellett trükközni?

http://www.mininova.org/tor/2053378

Ez volt a trükk, különben vagy problémásan indult vagy Bugenheim-nél egyszerűen lefagyott a játék.
Ha ezzel próbálkoztál, akkor dunno.
Ha minden kötél szakad, akkor viszont hajrá az emulátorral. epsx csodákra képes. :jee:

Más.
AC pack? Sose hallottam róla. Ez mit akar takarni?

White SeeD

Nekiálltam az FFCC-nek. Hát, nem erre számítottam. Menni kell és csapkodni, miközben semmit sem értek. pörög a slotbar aminek kezelésére nem jöttem rá, hiába nyomok bármit, auton áll le, néha bejön hogy warning, akkor érdemes félreugrani. Egyszerre marhakönnyü és marhanehéz.
A fizikai sebzéssel nincsen probléma, de ha rámnyomnak 2-3 varázslatot már meghaltam :zomg: Miközben karinknál meg max healt érdemes varázsolni mert kardal gyorsabb az ölés.
Ez nekem túl mozgalmas. Ebben a kategóriában meg a patapon köti le az energiám.
De nekiálltam psp-n nyomni a 8-at. Pedig kéne az 1, 2-t is, star oceánokat...
Mily sok a teendő és mily kevés az idő :redface:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Alkyra

Quote from: White SeeD on 2009-06-26, 18:24:45
Nekiálltam az FFCC-nek. Hát, nem erre számítottam. Menni kell és csapkodni, miközben semmit sem értek. pörög a slotbar aminek kezelésére nem jöttem rá, hiába nyomok bármit, auton áll le, néha bejön hogy warning, akkor érdemes félreugrani. Egyszerre marhakönnyü és marhanehéz.
A fizikai sebzéssel nincsen probléma, de ha rámnyomnak 2-3 varázslatot már meghaltam :zomg: Miközben karinknál meg max healt érdemes varázsolni mert kardal gyorsabb az ölés.
Ez nekem túl mozgalmas. Ebben a kategóriában meg a patapon köti le az energiám.
De nekiálltam psp-n nyomni a 8-at. Pedig kéne az 1, 2-t is, star oceánokat...
Mily sok a teendő és mily kevés az idő :redface:

Az a 'slotbar' full random. Attól függően, hogy mit pörget ki különböző dolgokat kapsz. ITT kapod például a szinteket is. Bizony. Ha jól emlékszem 777-re kell kijönni s akkor kapsz egy szintet.XD Amúgy máshogy nem tudsz fejlődni.:) (nekem mindig kijött s olyan overlevelt értem el már az első órák után, hogy csak néztem.XD)
Egyb. ami még kijöhet az summon, karakter helpek(pl Aerist megidézheted s akkor felhealel).
Amúgy eléggé mozgalmas, jah.

Ajánlom még a Valkyrie Profile-t. Nagyon jó játék, barátom fő kedvence. (oh s mindenképpe hardon kezd a játékot. tok adni full színes-szagos guide-ot is hozzá ami tele van képekkel. pdf.)

Cloud

CC-t már csak azért is érdemes végigjátszani mert nagyon jó a története, az átvezető  videók meg.  :he:
:whoah:

Zen

Quote from: Rounin on 2009-06-26, 18:21:01
Más.
AC pack? Sose hallottam róla. Ez mit akar takarni?
Tippre erre gondolt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

Quote from: Zen on 2009-06-26, 19:21:45
Quote from: Rounin on 2009-06-26, 18:21:01
Más.
AC pack? Sose hallottam róla. Ez mit akar takarni?
Tippre erre gondolt.
Nem erre gondoltam. Valamelyik ismerősöm  mondta hogy megcsinálták azt hogy AC-s   meg CC-s  zenéket hangokat raktak ügyes emberek a játékba. De mivel neten sehol sem találtam  erről semmit, nagyon valószínű hogy kamuzott a srác.

White SeeD

Quote from: Alkyra on 2009-06-26, 18:52:51
Az a 'slotbar' full random. Attól függően, hogy mit pörget ki különböző dolgokat kapsz. ITT kapod például a szinteket is. Bizony. Ha jól emlékszem 777-re kell kijönni s akkor kapsz egy szintet.XD Amúgy máshogy nem tudsz fejlődni.:) (nekem mindig kijött s olyan overlevelt értem el már az első órák után, hogy csak néztem.XD)
Egyb. ami még kijöhet az summon, karakter helpek(pl Aerist megidézheted s akkor felhealel).
Amúgy eléggé mozgalmas, jah.

Ajánlom még a Valkyrie Profile-t. Nagyon jó játék, barátom fő kedvence. (oh s mindenképpe hardon kezd a játékot. tok adni full színes-szagos guide-ot is hozzá ami tele van képekkel. pdf.)

A VP-t is leszedtem. Bár sajna törölnöm kellett mert nem fért fel a 8 első lemeze. Meg nem szereti psp-m a cso-t nagyon nem bírja, így egy csomó programom ki kellett bontani isoba, úgy meg zabálja a helyet minden. Alig van fenn 7-8 game és elfogyott a 8 gb-s memcard. (Még jó hogy nem hallgattam a sok okoskára akik szerint a 2-4gb bőven elég. (Jah, a CC-re meg a mentéseire max :D Az röpke 1,7 gb)

VP guide jöhet. Bár hardban nekiállni egy ismeretlen gamenak :eek:

CC-hez is lehet bele kellene olvasgatnom pár guideba. Ez a tulrandomizált level up nemigazán tetszik az én szerencse faktorommal :frown:

Jah, azt a nőt a conflict resolved vagy milyen szöveggel ki lehet kapcsolni? mikor 15-20 secenként elmondja kezd idegesítő lenni.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Rounin

Quote from: White SeeD on 2009-06-26, 20:05:23
VP guide jöhet. Bár hardban nekiállni egy ismeretlen gamenak :eek:

Inkább, mint hogy kimaradjanak a sztori egyes részei...

Cloud

"conflict resolved"
Ezt biza nem lehet kikapcsolni.

Vedd le hangot.  :D

Bruce

Quote from: Cloud on 2009-06-26, 19:31:37
Quote from: Zen on 2009-06-26, 19:21:45
Quote from: Rounin on 2009-06-26, 18:21:01
Más.
AC pack? Sose hallottam róla. Ez mit akar takarni?
Tippre erre gondolt.
Nem erre gondoltam. Valamelyik ismerősöm  mondta hogy megcsinálták azt hogy AC-s   meg CC-s  zenéket hangokat raktak ügyes emberek a játékba. De mivel neten sehol sem találtam  erről semmit, nagyon valószínű hogy kamuzott a srác.
Hmm... én csak ezt ismerem...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!