Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Makos

Írtam egy felelőtlen posztot. xD
Az FFVII nem nulla. Sőt az egyik legjobb FF.
Viszont az utána következő részek egyre rosszabbak történet szempontjából (vagy csak nekem nem tetszettek annyira), grafikailag pedig fejlődtek.

Szóval én úgy általában gondoltam a játékokra. Nem figyeltem hogy hova írok sry.

Mellesleg nem olvastam el a cikket. Megláttam hogy PS3 és inkább nem fájdítom a szívem :D

motifator

Bár a cikket nem olvastam el, ismerem a sztorit, szerintem ezt valahogy úgy kell értelmezni, hogy egy jó forgatókönyvhöz sokkal inkább kell egy zseni, mint rengeteg idő. Úgy értem, egy jó forgatókönyvet meg lehet írni viszonylag rövid idő alatt, de annyi helyszínt, háttereket, karakterekel lemodellezni HD-ben hatalmas meló, akárhány zsenit is alkalmaznak, rengeteg évbe tellene.
A 13 is azért lett egy nagyon hosszú dungeon, mert egyszerűen ennyit tudtak megcsinálni. PS3 minőségben olyan helyszíneket lemodellezni, mint a 10 vagy a 12 városai rengeteg évbe telik, és nem tudom, hogy mennyit fejlődhet még a technika, hogy az ilyen emberi jellegű munkát gyorsíthassa. Attól mert izmosabbnál izmosabb procik és szebbnél szebb 3d motorok születnek, azokat a városokat, épületeket, karaktereket még ugyanúgy meg kell tervezni és le kell modellezni, ami tipikusan emberi meló, ezzel van itt a legnagyobb baj.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Mindenféle módon meg lehet magyarázni, számomra viszont a nagy különbség az, hogy az FFVII remake-jéért lehet, vennék egy ps3-at. Egyébként meg nem érzek rá motivációt.

kelvor

#693
Final Fantasy VI - Return AMV

Ed. : Esetleg valaki volt olyan elvetemült, hogy megcsinálta FF XIII-ban ezt az achievement-et? Kellene egy kis help.  ^^"

Cloud

http://www.gamer365.hu/show-article.php?id=12882&news&Final%20Fantasy%20Type-0

Reboot? Nem hiszem. LEgyen inkább új FF játék PC-re. Square Enix kérlekszépen...  :hopp:

White SeeD

Szerintem a FF14 totálfailitásba fulladt projectüket akarják rebootolni ezzel a névvel hátha meg tudják fogni a PS3 tulajokat. :ejnye:
Újj FF szerintem nem lesz egy jóideig. (Nem mintha nekem számítana, PC-re úgy sem fognak kiadni semmit ami offline lenne, az online meg olyan lett amilyen...)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Quote from: White SeeD on 2010-12-30, 21:42:58
Szerintem a FF14 totálfailitásba fulladt projectüket akarják rebootolni ezzel a névvel hátha meg tudják fogni a PS3 tulajokat. :ejnye:
Újj FF szerintem nem lesz egy jóideig. (Nem mintha nekem számítana, PC-re úgy sem fognak kiadni semmit ami offline lenne, az online meg olyan lett amilyen...)

Csak azt nem értem miért hanyagolják PC-s ipart. Semmi jó játékuk nem volt az utóbbi időkben. Na jó talán a The Last Remnant, bár még csak most kezdek játszani vele, de azért az mégsem FF. :(

Kraivan

Quote from: Cloud on 2010-12-30, 21:44:24
Quote from: White SeeD on 2010-12-30, 21:42:58
Szerintem a FF14 totálfailitásba fulladt projectüket akarják rebootolni ezzel a névvel hátha meg tudják fogni a PS3 tulajokat. :ejnye:
Újj FF szerintem nem lesz egy jóideig. (Nem mintha nekem számítana, PC-re úgy sem fognak kiadni semmit ami offline lenne, az online meg olyan lett amilyen...)

Csak azt nem értem miért hanyagolják PC-s ipart. Semmi jó játékuk nem volt az utóbbi időkben. Na jó talán a The Last Remnant, bár még csak most kezdek játszani vele, de azért az mégsem FF. :(
gazdaságilag inkább az a kérdés hogy magyarország miért hanyagolja ennyire a konzolokat?

Bár elég egyértelmű a válasz.

NLZ

Quote from: Kraivan on 2010-12-30, 21:58:03
Quote from: Cloud on 2010-12-30, 21:44:24
Quote from: White SeeD on 2010-12-30, 21:42:58
Szerintem a FF14 totálfailitásba fulladt projectüket akarják rebootolni ezzel a névvel hátha meg tudják fogni a PS3 tulajokat. :ejnye:
Újj FF szerintem nem lesz egy jóideig. (Nem mintha nekem számítana, PC-re úgy sem fognak kiadni semmit ami offline lenne, az online meg olyan lett amilyen...)

Csak azt nem értem miért hanyagolják PC-s ipart. Semmi jó játékuk nem volt az utóbbi időkben. Na jó talán a The Last Remnant, bár még csak most kezdek játszani vele, de azért az mégsem FF. :(
gazdaságilag inkább az a kérdés hogy magyarország miért hanyagolja ennyire a konzolokat?

Bár elég egyértelmű a válasz.
Jah, hülye kérdés, az árak nem az átlag magyar fizetésekhez vannak kitalálva.
[reserved]

Cloud

FFX

vagy

FFXII

Melyik jobb? Melyiket érdemes először végigjtszani? :D

Makos


Ramiz

Nekem a X csalódás volt a 7-8 után, abba is hagytam. A 6. és a 9. még várat magára, de azokat szerencsére PSP-n is tudom játszani, mert PSX-esek. (Fanboi megjegyzés: Long Live PSP!!! :D)

Viszont igazából csak azért néztem be ide, hogy ha valaki hozzám hasonlóan szereti a FF játékokat, de már kicsit beleunt a tipikus karakterekbe, sztorielemekbe meg ilyesmikbe (a harci győztes zenét nem tudtam megunni: tütütü tűű rűű tüttü-tűű! :whoah: ), az próbálja ki a Shin Megami Tensei szériát. JRPG, de mégis más. Én most már pár hete csak a Persona 3-at tolom (még csak 50 óra van benne tisztán, de nem vagyok olyan hardcore... :o), és hatalmas felüdülés a FF-ek után (a Chrono Triggert is elkezdtem, de félbehagytam, hiába cuki, ha egyszer uncsi volt), de van sokféle sorozatuk-játékuk, kicsit mindegyik más (Persona, Digital Devil Saga, Nocturne). A Persona 3 mindenesetre egy dating/social simulator és egy JRPG-s grindelős játék keresztezése, nekem bejött, jó karakterek/csajok vannak benne. :cool:

Itt egy jó kis discussion board, ami segíthet választani:
http://boards.ign.com/final_fantasy/b5026/185664000/p1/?14

Ja igen, PS2 kell hozzájuk. :) (Illetve a Persona 3 Portable-hez PSP.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Játszottam többel is. Az első, amivel játszottam, az a Persona 2: Eternal Punishment (alternatív második rész, vagy 3. rész). Azt nyomtam agyba-főbe, baromi jó hangulata volt a játéknak, abszolút az egyik legjobb RPG. Ezt a hangulatot sajnos a Persona 3 nem nagyon hozza.
Persona 3-mal játszottam egy jó darabig, de félbemaradt. Valahogy az utóbbi években egyetlen RPG sem érte el nálam, hogy végig akarjam játszani. Ebbe beleértendő az FFXII is (utáltam a harci rendszerét).
FFX-et ugyan végigjátszottam, de a végén már szenvedés volt, inkább csak túl akartam lenni rajta.

Aki PS1-es és jó RPG-t keres az FF szérián kívül: Legend of the Dragoon. Egy hibája van: nem lehet a világtérképen szabadon mozogni. Viszont az egyik legjobb csatarendszere volt akkoriban. Jó és érdekes a sztori is.


White SeeD

Szépnek szép látványosnak látványos, csak én béna vagyok ehhez meg sajnálom a gépem is ilyenekkel nyúzni. Nem tesz jót a gomboknak meg az analóg karnak ez a fajta game, főleg psp-n. Aztán lehet csak én vagyok túl óvatos, ebből kifolyólag túl béna :P
Arról nem beszélve hoyg mire ebből english lesz oylan verzió jön ki emivel még nem tudok mit kezdeni :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Quote from: Cloud on 2011-01-18, 19:00:30
...

Ó tök jó, ezekkel sem fogok játszani.
Nem szeretem ezt a harci rendszert.


White SeeD

Great, another ps3 stuff...

Btw, elégé unom magam mostanság, ugyhogy nekiálltam a 6-nak, ugy is régen játszottam vele.
Noha megvan eredetiben azt nem használhatom a psp-mhez ugyhogy snes emuval tolom.
Sajna van benne pár grafikai bug, meg állandoan modot vált igy ha kimegyek a világtérképre mindig ki kell lépnem a menübe és másik modot kell választanom, mert nagy sötétség az egész :comp:
(viszont van lehetőség bármikor menteni így talán jobb is)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kelvor

Én most a 8-nak álltam neki, jó pár dologra már nem is emlékeztem. Néha csak kapkodom a fejem, hogy mi van. Egy ideig még biztos leköt. Még anno psn-ről leszedtem a 9-et is, annak is neki kéne állni for fun.

chilip

nemtom volt-e már itt

http://fem1.uniag.sk/Miroslav.Jezik/ff7ncopam.html

már csak a háttereket kéne kikupálni kicsit :)

kelvor

Final Fantasy Versus XIII Gameplay

Úgy látom visszaköszön a XII harci mechanizmusa...vagyis olyasmi.

Bruce

Quote from: kelvor on 2011-01-31, 00:47:53
Final Fantasy Versus XIII Gameplay

Úgy látom visszaköszön a XII harci mechanizmusa...vagyis olyasmi.
Hát már ránézésre is inkább Kingdom Hearts, mint FF XII, és ha az ember tudja, hogy az a csapat áll a Versus mögött akik a KH mögött, akkor fel se merül a XII.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

kelvor

Passzolom, KH-t mindig is utáltam. Úgy értettem, hogy a XII köszön vissza, hogy folyamatos a harc és nem külön fight scenek vannak.

.Attila

Quote from: kelvor on 2011-01-31, 02:54:26
Passzolom, KH-t mindig is utáltam. Úgy értettem, hogy a XII köszön vissza, hogy folyamatos a harc és nem külön fight scenek vannak.

Ami már most elvette a kedvemet.
Jó, hogy nem mindjárt platform játékot csinálnak belőle.
Bár pár rész és eljutnak odáig.


White SeeD

Jó5let, remélem majd tudom futtatni. Bár kételkedem benne :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Quote from: White SeeD on 2011-02-03, 22:17:34
Jó5let, remélem majd tudom futtatni. Bár kételkedem benne :frown:
Ha van psp-d akkor persze menni fog, ha nincs akkor meg emulátoron. :D Bár azt nem tudom mekkora gép kell hozzá.:D

White SeeD

PFP az van, csak megállt a 5.05 csirkehen-en és nemigen mennek az afölötti gamek. Ha meg neadjisten megvenném első dolga lenne hogy felpatholja a PFP-t az általa legaktuálisabbnak vélt verzióra aka buktam az összes többi gamem, meg a ps gameket, meg az összes többi emulálhatót :redface:
Működő PFP emuval meg még nem találkoztam.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

http://www.jpcsp.org/

Csak hallottam róla, hogy normálisan működik abban nem vagyok biztos.



White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6