Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Quote from: .Attila on 2011-11-25, 02:10:56
...
Hopsz, javítottam. ( a 7.-ik részt jóval a PSX éra után vittem végig, lehet azért nem maradt meg úgy bennem, arra az időszakra :D ) Mellesleg annyira örülök ennek a kommentnek, mert én abban a tudatban élek/éltem évek óta, hogy csak számomra a LEGJOBB talán a Chrono Cross OST-je az ÖSSZES játék közül amivel életem során valaha is játszottam. Persze a régi FF-ek is alapművek, de valahogy a Chrono mindig könnyeket tud csalni a szemembe. Arni Village, áhh a végén még nekiülök megint :D

.Attila

Én szerintem nem kis részben a zene által teremtett hangulat miatt szerettem bele a Chrono Crossba.

Arni helyett nekem Galdove Home jön be inkább, azt meg is fogom fejteni gitárra. Valamikor elkezdtem, de egyelőre kicsit szívok vele, majd ha fejlődött a hallásom.

Time's scar, Zelbes, Girl who stole the stars, Radical dreamers stb.


chilip

a grafika kivételével nagyon gáz az egész  ::) mé nem lehet csak grafikát javítani, úgy volt jó a játék ahogy volt!


Alkyra

#755
Quote from: .Attila on 2011-11-25, 02:10:56
Quote from: Liquid Snake on 2011-11-24, 22:51:27
FFVIII,FFIX,Chrono Cross, de szép idők is voltak azok :) Remake-t hiába is remélünk, inkább bepöccintem a PSX emulátort :)

FFVII ffs...
Érdekes módon zenében sem tudnak azóta maradandót alkotni, pedig arra az eszközök nem változtak. FFVII-VIII, mindkettőben gamer-eknek örökzöld dallamok (Those Who Fight, Aerith' Theme, Liberi Fatali stb.), FFIX már kevésbé, de még mindig jó, sajátos hangzásvilág, Chrono Cross meg számomra non plus ultra a komplett OST, nem véletlenül van meg eredetiben is :) (Persze Chrono Trigger is, Crossban is onnan vettek át pár dallamot.)
Szóval csili-vilik lettek az új részek, de valahogy a hangulatot nem tudják eltalálni. FFX közepes játék, átlagos hangulattal, FFXII harcrendszere a hugyozós csíkokkal, sztori unalmas, közepénél egyszerűen elfelejtettem továbbjátszani. XIII-at nem tudom, nincs PS3-am.

Ezzel teljesen egyet értek. A mai napig, ha meghallom a Liberi Fatali-t vagy a harci zenét legszívesebben elüvölteném magam, hogy "IDE AZT A GUNBLADET! MAJD ÉN MEGMUTATOM NEKTEK!!!!".
Azt a hangulatot és érzelemvilágot nem lehet utolérni semmivel amit az tudott adni nekünk.

A 13 nem volt rossz próbálkozás, legalábbis zene terén eltalálta a "világot", de nem olyan erős az effekt, mint a 7-8-ban mondjuk. A sztori és a karakterek is meglepően érdekesek, de a sajnos a repetatív játékmenet és a kantár a számban amit a játék rakott bele, hogy irányítson nem nyerte el a tetszésemet.
Ilyen "Nézd! RPG! Ugye milyen szép kicsi fiam? No menjél, játszál vele egy picit." érzésem van, miközben a 1-es kontroller továbbra is az "apuka" kezében van a gyerek meg csak örül, hogy milyen ügyes...
Jelenleg most ez is pihenőpályán van, mivel elértem egy bosshoz aki nem tudok legyőzni (Várjatok!várjatok! Mielőtt nagyon megköveznétek megjegyzem, hogy ilyen akadályba még soha nem botlottam egy rpg során se és a kihívás sem voltaképpen riaszt el no de....) mindössze azért, mert "nem elég magas a szintem".

Nézem mi a halál az hogy lehet, eddig egész jól elboldogultam mindennel. Voltak trükkös dolgok és szopatós részek, de azért kérem. Megnézek egy youtube filmet, hogy miként is kell legyőzni ( a poén az, hogy pont azt a taktikát alkalmazta mint én) és akkor vettem észre.

Karakter 1: 4500 HP
Karakter 2: 4900 HP

Én meg...eeh? Ekkora HP-ja csak akkor lehet, ha emberünk kigrindelte a többi "mastery" vonalat és ott aktiválta a 100 HP-t adó gömböket (egy vonalban van kb 500 HP azt hiszem lvl 4-ig) Megjegyzem nekem 1800 van a tankon úgy, hogy rendesen vittem idáig a játékot és MINDEN DÖGÖT MEGÖLTEM AKIVEL CSAK TALÁLKOZTAM utam során.
Egyszerűbben mondva: Grindelj X órát, lehetőleg minimum 10-et, hogy legalább a felét elérd annak amit csávókámnak van?

HE? I don't want to do some mindless grinding for hours mate...

Ezeket leszámítva egy nagyon jó rpg. A kiegészítő most fog érkezni ami viszont nagyon ígéretesnek bizonyul így elsőre látásra.

Engem most inkább az elmúlt évek JRPG-jének kikiáltott Xenoblades Chronicles keltette fel figyelmemet. Nem akartam hinni a dolognak, mert a szívemben a Valkyria Chronicles van még mindig, mint legjobb "rpg", de hazamegyek és belőjük az emulatort.:)




.Attila

Már majdnem összekevertem a Xenogears - Xenosaga sorozattal :)

QuoteJelenleg most ez is pihenőpályán van, mivel elértem egy bosshoz aki nem tudok legyőzni (Várjatok!várjatok! Mielőtt nagyon megköveznétek megjegyzem, hogy ilyen akadályba még soha nem botlottam egy rpg során se és a kihívás sem voltaképpen riaszt el no de....) mindössze azért, mert "nem elég magas a szintem".

Ezzel én az FFX-ben találkoztam, már akkor is megvolt ez. Eléggé középszerű volt nekem a játék, úh. csak haladtam a sztorival, aztán a meteornál néztem, hogy egy-két ütéssel pusztulnak a karaktereim. Nálam ott kezdődött a nagy fail az FF szériában. FFVII csúcs, FFVIII-at pandoránál mindig eluntam, FFIX-nek elég sajátos hangulata volt, de azért nem klasszis, FFX-nél meg csak néztem, hogy ez akkor most mi. Ilyen egy ellenszenves főszereplőt én még nem láttam, valahogy az a gyanúm, hogy kissé lányoknak csinálták.

Szóval nálam a top3 a JPRG-ket nézve:
FFVII, Chrono Cross, Legend of Dragoon.

Cloud

Quote from: chilip on 2011-12-05, 14:21:27
a grafika kivételével nagyon gáz az egész  ::) mé nem lehet csak grafikát javítani, úgy volt jó a játék ahogy volt!

Én még mindig várok az Advent Children grafikájú remake-re...

.Attila

Quote from: Cloud on 2011-12-05, 17:51:15
Quote from: chilip on 2011-12-05, 14:21:27
a grafika kivételével nagyon gáz az egész  ::) mé nem lehet csak grafikát javítani, úgy volt jó a játék ahogy volt!

Én még mindig várok az Advent Children grafikájú remake-re...

Arra várhatsz, mivel közölték, hogy nem lesz.
Max. abban lehet reménykedni, hogy meggondolják magukat, de erre kicsi az esély.

Alkyra

Quote from: .Attila on 2011-12-05, 17:35:02
Már majdnem összekevertem a Xenogears - Xenosaga sorozattal :)

QuoteJelenleg most ez is pihenőpályán van, mivel elértem egy bosshoz aki nem tudok legyőzni (Várjatok!várjatok! Mielőtt nagyon megköveznétek megjegyzem, hogy ilyen akadályba még soha nem botlottam egy rpg során se és a kihívás sem voltaképpen riaszt el no de....) mindössze azért, mert "nem elég magas a szintem".

Ezzel én az FFX-ben találkoztam, már akkor is megvolt ez. Eléggé középszerű volt nekem a játék, úh. csak haladtam a sztorival, aztán a meteornál néztem, hogy egy-két ütéssel pusztulnak a karaktereim. Nálam ott kezdődött a nagy fail az FF szériában. FFVII csúcs, FFVIII-at pandoránál mindig eluntam, FFIX-nek elég sajátos hangulata volt, de azért nem klasszis, FFX-nél meg csak néztem, hogy ez akkor most mi. Ilyen egy ellenszenves főszereplőt én még nem láttam, valahogy az a gyanúm, hogy kissé lányoknak csinálták.

Szóval nálam a top3 a JPRG-ket nézve:
FFVII, Chrono Cross, Legend of Dragoon.

Azt hittem, hogy én vagyok az egyetlen...

.Attila

A világi talán nem annyira hangulatos, mint a másik kettőé, viszont jobb a harci rendszere.
No meg Black Rose :drool:

Alkyra

Quote from: .Attila on 2011-12-05, 18:42:01
A világi talán nem annyira hangulatos, mint a másik kettőé, viszont jobb a harci rendszere.
No meg Black Rose :drool:

:tezsvir:

.Attila

Itt kérdezem, mert főleg az FF-k miatt érdekel:
melyik PSX, ill. PS2 emulátort érdemes használni?

Cloud

epsx

Van PS1-hez is, meg ps2-höz is.

.Attila

epsxe-hez milyen beállításokat érdemes használni?
Pete pluginjait szedtem le és azért itt-ott csúszik. Másik érdekesség, hogy kinyomtam a programot, erre megy tovább a játék zenéje.

chilip

csak nehogy a vesztős zene alatt nyomd ki :D

Kraivan

Quote from: .Attila on 2011-12-20, 01:23:18
epsxe-hez milyen beállításokat érdemes használni?
Pete pluginjait szedtem le és azért itt-ott csúszik. Másik érdekesség, hogy kinyomtam a programot, erre megy tovább a játék zenéje.
Video drivert állíts sztem P.E.Op.S. soft driver 1.17-re.
Csíkos a kép, szar felbontás, de stabilan, és élvezhetően fut.
A többi az szép grafika, még felbontás is jól variálható, de az FPS stabilitás gyak nem létezik, és rettentő sokat töltött nálam.
Képminőség az élvezet javára.


White SeeD

A videoplugint aszerint kell kiválasztani hogy ati vagy nvidia kártyád van! És az csíkok nélkül fog stabilan menni ;)
Persze nem árt alá némi vas. Meg még azt vettem észre hogy akkor megy jól, ha csak a 2 procimag üzemel. Amint az intel nekiáll négyszálasítani már is borul sz egész. Szerencsére ez az esetek 95%ban nem történik meg.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kraivan

Quote from: White SeeD on 2011-12-20, 17:47:54
A videoplugint aszerint kell kiválasztani hogy ati vagy nvidia kártyád van! És az csíkok nélkül fog stabilan menni ;)
Persze nem árt alá némi vas. Meg még azt vettem észre hogy akkor megy jól, ha csak a 2 procimag üzemel. Amint az intel nekiáll négyszálasítani már is borul sz egész. Szerencsére ez az esetek 95%ban nem történik meg.
Nekem géplassítóm van, akkor ez lehetett a válasz.
Pedig lassan itt a diablo3, szal jól jönne egy vidikártya.

.Attila

Quote from: White SeeD on 2011-12-20, 17:47:54
A videoplugint aszerint kell kiválasztani hogy ati vagy nvidia kártyád van! És az csíkok nélkül fog stabilan menni ;)
Persze nem árt alá némi vas. Meg még azt vettem észre hogy akkor megy jól, ha csak a 2 procimag üzemel. Amint az intel nekiáll négyszálasítani már is borul sz egész. Szerencsére ez az esetek 95%ban nem történik meg.

ATI van. Akkor mit kéne?

White SeeD

Jókérdés, sajna az én beállításaim elvesztek gépújrarakáskor. De elvileg a legújabb verziójú már nem is engedi a másik pluginjét betenni.
De jó volt, ps2 game: i3-2100, ati 5850 es géppel 60 fps-en ment az esetek 98%-ban a maradékban meg nekiállt a proci hősködni a hülye 4szálasítással és amiatt lassult be.
Minden gép más és jó sokat kell finomhangolni a beállításokon mire jó eredmény jön ki.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

#772
Na vasárnap hétfőn lesz egy FF13-am. Kíváncsi vagyok milyen lett. :)

kelvor

Quote from: Cloud on 2012-05-18, 22:54:22
Na vasárnap hétfőn lesz egy FF13-am. Kíváncsi vagyok milyen lett. :)

Sokan leszólták de nekem bejött nagyon, még a túl gyakran előforduló csőpályák sem zavartak annyira. Az FFXIII-2 sem rossz de már megvan megjelenés óta és még mindig nem vittem ki, valahogy a XIII jobban lekötött.

Cloud

Néztem róla előzeteseket, gameplayeket, leírásokat, szerintem nekem is tetszeni fog.

Cloud

Na belekezdtem de csak holnap tudom folytatni. AZ biztos hogy a CGI videó az elején az valami fenomenális. És gyönyörű. :he:

kelvor

Yup, nagyon eltalálták meg a zene se semmi azért.  :smile:

btw. 1 db. trophy hiányzik a platinumhoz, amit valószínűleg soha nem fogok megcsinálni.
A játékban megtalálható összes cuccot /fegyver, kiegészítő stb../ gyűjtsd össze. Ez még nem is lenne annyira nehéz...viszont a fegyvereket is fel kell fejleszteni, amihez nem kevés gil meg idő kellene, no meg türelem, hogy essen a katalizátor is, ami szükséges hozzá.

blackronin

#777
Nem is tudtam, hogy van ilyen topic!  :eek:
Akkor én is beírok valamit:
Én jelenleg a FF XIII-2-öt tolom (PS3-on, áprilisban vettem vadiújan), s csak egy mondatban össze lehet foglalni a lényeget:
"It is f*cking awseome!"   :D

Bővebben:  :P
[spoiler]
1. Történet nagyon jó, de lényeges, hogy alaposan ismerd a sima FF XIII-at! Aki még jobb az összhatás.
2. Remek átvezető jelenetek és videók.
3. Fantasztikus, az ember fejében örökre megmaradó muzsikák és szinkronok!
4. Hihetetlenül élvezetes a harc, s az hogy szörnyeket rakhatsz a csapatba.
5. A karakterek:
Caius Ballad a legkirályabb, legkeményebb és legérdekesebb ellenfél, akivel az utóbbi játékokban találkoztam!
A design is csillagos ötös!  :whoah:
Noell Kriess a legkirályabb, legszerethetőbb és legérdekesebb főhős, akivel az utóbbi játékokban találkoztam!
A design is csillagos ötös!  :whoah:
Serah és Yuel is érdekes és szerethető női karakterek, egyáltalán nem volt olyan tulajdonságuk, ami idegesített volna.
Moogle újra nagy kedvenc lett, mint a régi időkben.  :smile:
Egy igazi cukorfalat, aranyos történettel.
6. És ami legérdekesebb ebben a részben: a játék felénél fel lehet adni a harcot, s akkor Caius győz...  :P
Ez komoly!
[/spoiler]

Véleményem szerint:
9* / 10
(mert ha hibátlan lenne, akkor máshogyan írnék róla  :D )

Cloud

Családi program miatt még mindig nem tudtam vele játszani, valszeg csak hétvégén folytatom. Viszont olvastam valamit:

Ruby Weapon tényleg itt is benne van játékban??? :eek:

blackronin

Quote from: Cloud on 2012-05-23, 17:36:10
Családi program miatt még mindig nem tudtam vele játszani, valszeg csak hétvégén folytatom. Viszont olvastam valamit:

Ruby Weapon tényleg itt is benne van játékban??? :eek:
Ezt a dolgot tőled hallom először! 
Meg is kell majd néznem a hétvégén...  :__devil: