Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: kelvor on 2013-05-26, 02:11:40
Ez nem semmi. m ( _ _ ) m

Még az asztalt is félbe vágta.  :he:
35 kilóval még jóhogy :)
Az zavar engem, hogy az összes videójukban üdítős palackokat, valami béna tömött papírállatot vagy autóablakokat használnak tesztre, semmi komolyat.
[reserved]

.Attila

A bastard sword már csak a súlya miatt is használhatatlan, csak dísznek készült, úh. teljesen mindegy, mit vág és mit nem :)

Kraivan

Épp a súlya a gond: 35 kg...
Ez nem kard, hanem alabárd, a markolat viszont a bővítéssel is kevés hozzá.

Adjunk neki kihívást? Kommentben kérjük Cloud legendary fegyóját, amit össze kell rakni. Szal dolgozza csak ki a mechanikát is. :D

Dreamcleaver

#843
Quote from: .Attila on 2013-05-26, 02:18:51
A bastard sword már csak a súlya miatt is használhatatlan, csak dísznek készült, úh. teljesen mindegy, mit vág és mit nem :)

Buster Sword-ra gondoltál? Csak mert a Bastard Sword az egy teljesen legális történelmileg használt fegyver. :)

Amúgy sztem randa is meg eleve használhatatlan. A Klingon Bat'leth videójuk már élvezhetőbb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila


kelvor

Lightning Returns: FF XIII

Már megint időparadoxon? Remélem nem. Jó, hogy ennyire törődnek a régi karakterekkel azonban már rókabőrnek tűnik az egész.

Közben elkezdtem a XIII-2-őt de megint addig jutottam, mint első nekifutásra, valahogy az Augusta Tower után elfogy a lelkesedésem.

motifator

De utáltam a 13-2 végét! Azt is meg akartam csinálni platinára, de amint először lenyomtam a befejezést, mérgesen kivettem a lemezt a konzolból, feltettem a polcra, és azóta is ott porosodik. Talán előveszem újra, ha végzek a Persona 4 Goldennel meg a Fallout 3-mal, de nem tudom, ha arra a befejezésre gondolok, elmegy a kedvem az egésztől.
Ambivalens érzéseim vannak ezzel az újjal kapcsolatban is, de úgyis meg fogom venni, amint megjelenik, és úgyis végignyomom, aztán majd meglátjuk, hogy lesz-e nagy csalódás megint. *sóhaj*
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Final Fantasy XV

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_572476&feature=iv&src_vid=Q6jLw1iDCwI&v=cheUZcHRwh4

http://www.youtube.com/watch?v=LBilT83Uq4A

Na végre, mondtam én hogy a Versus 13-ból 15 lesz... Jöjjön már, főleg mert xbox-ra is kiadják.  :hopp:

kelvor

Quote from: Cloud on 2013-06-12, 19:09:29
Final Fantasy XV


Jónak ígérkezik, főleg a játékmenetben történt változtatások tetszenek így elsőre.

FINAL FANTASY X|X-2 HD Remaster kiadás is egész pofásan néz ki viszont eléggé gondban vagyok, hogy beruházzak e rá. Anno a X tetszett, nagyon aztán amikor nekiugrottam az X-2-nek olyan  :wtf: érzésem volt és kb. 20 percet tudtam vele játszani. Mindegy még úgyis  jó pár hónap mire kijön majd akkor eldöntöm.

motifator

Szerintem akkor veszek majd PS4-et, amikor kijön a XV.
A X és X-2 Remasterre is le fogok csapni, remélem nemsoká kiadják. Amazon december 31-et ír, mondjuk az gyanús, hogy csak annyit jelent, ők se tudják, de valamikor még idén. Szerintem amúgy inkább Vitára veszem majd meg, nem PS3-ra. Látványban úgyse nagyon lesz különbség, a Vita szerintem tud annyit, mint a PS3, legalábbis azon a kis kijelzőn meglepően jól néz ki minden. A hordozhatóság meg a kényelem miatt simán megéri.

A X-nek annyira imádtam a sztoriját, hogy libabőrös lettem a trailertől. Ami amúgy jó spoileres volt, de gondolom úgy vannak vele, hogy már úgyis mindenki végigjátszotta anno és tudja a sztori végét. Mondjuk legalább Tidus-ról nem lötték le a poént.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kraivan

FFXIII
Tejóég... mennyi van még ebből hátra?!  :zomg:

egyszerűen semmi más ez a game csak optikai tuning.
egyszerűen bealszok játék közben és még nappal is úgy szenvedem magam egyik savepointtól a másikig.

A sztori lassan halad, mert azt a pofátlan trükköt alkalmazzák h már 40 óra játékom van benne de még egy nyikhaj 0 harc is legalább 2 perc és már asszony kérdi h minek játszok vele, ha semmi mást nem teszek csak nyomogatom az X-et. Nehezen köti le a figyelmemet a játék mert egy harc vagy pofátlan egyszerű és csak X-spam, vagy annyira pfátlanul nehéz csillagos itemekkel és maxolt crystariummal, h esélyed nincs.

A játáék eleje:
-tessék itt egy ellenfél.
gz
most itt van ugyanabból 2 -_-
itt egy másik
most abból 2
most 1-2 2-1 arányban... ugye milyen izgalmas?
jah...

És ezt ismétli a játék. ráadásul van vagy 7 féle ellenfél más textúrával. Egyszer zűdpaprika ellen megyek, utána meg pirospaprika.
A világ meg veszettül lineáris. Gran Pulse nál már megörültem h nyitott terep, de az is csupán illúzió.

A bossharcok sokszor inkább szerencsén múlnak. Először barth ellen amikor mentem simán kinyírt, mert egymás mellett álltak az embereim és ment az aoe amit nem bírtam kihealelni.
aztán volt 1-2 try ahol szétszóródtak és a imahfiremahlaz0r csak 1 targetet sebzett. Azzal meg sima pwn volt.

Most épp a toronynál vagyok.
Lightning-Sazh-Fang triummal, bár nem mintha számítana, mert mindenkinek megnyílt minden path, így tökmindegy kivel vagy összerakhatod ugyanazt az erőt. Light és fang fegyója maxolva, a leadernek acces-nek 15% alldmg red+10% phisred és adott ellen elementális resistencét adom, de ígyis a harcok vagy pofátlan könnyűek vagy pofátlan nehezek.
Pl amikor összedob 3 vampire ellen. Őket kerülöm is ki, mert ha 2 is marad életben elkezdik az Aero-t spammelni és 2 kör alatt dezintegrálják a csapatot még med-med-sen stanceben is a 20% air resisttel.
ha meg egyedül van, akkor meg stagger felmegy 3 kör alatt és meg utána nézem ahogy lebegtetik a karakterek.

Az Eidolonok meg maga az unalom és a wtf...
a Select spammelésével is triplázza a harc időtartamát, és 3 tactical pontért semmi dmg-et nem tol ki, csak arra jó h alacsony hp-n elsütöm h távoztakor max hp-n legyen mindenki.
Ez a gestalt mode meg nem tudom kinek jön be... Inkább wtf sokszor mint wowpwn.

Az eddigi ff játékokhoz képest annyira sterilnek és mesterségesnek érzem az egészet... Úgy érzem mintha az ellenfelek egyszerűen nem tartoznának a világba. Annyira elütnek a környezettől, mintha egy orosz rajzfilfigurát szeretnél cg animebe beilleszteni. Jól nézhet ki, de mintha nem odavaló lenne.

Próbálom csak a sztorit végignyomni, de... úgy érzem hosszú game lesz ez, és nem azért mert annyira magával ragad.
legutolsó kilépésem a torony alján lévő spec ceith ellen volt. Mithridas the Lone vagy kiaszösz.
1 próba volt, több nem is lesz sztem, mert rámnézett, 2x2,5k dmg a 4.1k hp-s csapatra aoe-ben és 14 másodperc harc véget ért. Így nem tudom a 2.5milla hp-ja mikor fogy el. :P
Elkönyveltem h valszeg egyfajta ulti weapon szerű izé lehet ami ellen endgamenél 9k hp-val már talán lesz esélyed. Bár tudom h B lvl küldi.

És ebből az FFből még jött ki 2 kiegészítő? Pontosabban az egyik majd csak most jelenik meg...

.Attila

PS1-es FF játékok után (azaz FFIX után) van értelme bármelyikkel is játszani?
FFX-t végigtoltam anno, csak azt nem tudom, minek.
FFXII-t valahol a közepén meguntam, gratulálok amúgy annak, aki kitalálta azt a hugyozós harci rendszert.

kelvor

Attól függ mit keresel, ha a ps1-es élményt, akkor nem. A 7-8-9. részt nem tudták eddig felülmúlni. Az X szerintem rendben volt, egyedül az a labdajáték idegesített, meg ebből adódóan Wakka fegyvere...
X-2-ről sokat nem tudok nyilatkozni, kb. 20 percet játszottam vele.
XII - felejtős a karakterekkel és a harcrendszerrel együtt.
XIII - Igen. csőpályák, igen, 1-2 gombos harcrendszer, nálam mégis befutott. Én egyáltalán nem untam, végig fenntartotta az érdeklődésemet, érdekelt, hogy mi lesz a karakterek sorsa és volt úgy, hogy pont erre a bonyolultnak nem nevezhető játékmenetre volt szükségem nap végén egy-két sörrel megspékelve. A játék nem rövid, nekem kb. 100 órám van benne. Ha csak a főszálra koncentrálsz, akkor is hosszabb az átlagos játékoknál. Ha gondolod kölcsön tudom adni ps3-ra vagy próbáld ki a demot, ha még nem tetted.
XIII-2 - nálam kapufa eddig, nem tudom, hogy valaha befogom e fejezni.

.Attila

Nincs ps3-am :p
De köszönöm a felajánlást, talán ha egyszer lesz :)

Dreamcleaver

#854
Square Enix játékokat már egy ideje nem érdemes játszani.

Amúgy nekem még mindig az FF8 a kedvencem.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Tervezi valaki megvenni az FF XIV:A Realm Reborn-t? Videók alapján nálam eddig bejövős, főleg a multikaszt rendszer az, ami megfogott...meg a nem mindennapi craft.  ^^

White SeeD

Nekem már megvan. Ermmmmm, nemszeretnéd olcsón? ;) Van rajta lv 36 catgirl, némi pénzel.

Így GW2 mellett minden mmo gagyi és unalmas. Csak mert a catgirl megamoe és van benne 50 emote hozzá nem fogok havidíjat fizetni érte. Egyéb hiányosságokról nem is beszélve.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kelvor

Augusztus 27-én van a megjelenés ennek az rebootnak. Elvileg a régi hiányosságait többé kevésbé pótolták.
Köszi a felajánlást! Én azért megveszem újonnan, nem nagyon szeretek más accával játszani.  :redface:

Meg úgy vagyok vele, ha csak 30 napra köt le, az is jó, hiszen vannak ennél drágább játékok is, amit meguntam  sokkal rövidebb idő alatt.
Az első hónap ingyenes, szóval így csak a game-t kell megvenni abban a hónapban, aztán majd kiderül, mennyire ragad meg.

Dreamcleaver

#858
Quote from: White SeeD on 2013-08-09, 17:05:53
Így GW2 mellett minden mmo gagyi és unalmas. Csak mert a catgirl megamoe és van benne 50 emote hozzá nem fogok havidíjat fizetni érte. Egyéb hiányosságokról nem is beszélve.

Sajnos ez igaz. És ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy maga a GW2 se valami nagy eresztés, akkor elég szomorú képet kapunk az mmo iparról. :(

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

A héten szombat-vasárnap open beta, ha esetleg ki szeretnétek próbálni.

[spoiler=off - @DC]Azóta is meg van a klán  :D Jössz még vissza valamikor?[/spoiler]

blackronin

Final Fantasy XV új trailer a TGS-ről:
http://www.youtube.com/watch?v=_a4Y_0Oydcg

Lehet, hogy én táplálok túl nagy reményeket, de szerintem eszméletlenül jól néz ki és nagyon hangulatos is.
A karakterek rögtön elnyerték a tetszésemet, a világ is izgalmasnak és egyedinek tűnik.
Még a harcrendszer is tetszik, tiszta mintha az ember a FF7: Advent Children-ben lenne benne.

Én NAGYON NAGYON várom a megjelenését!  :whoah:

.Attila

Akciójátékot csinálnak az FF-ből? Miért?
Ez így egyelőre csak látványos, de egyre inkább szakadnak el a klasszikus FF-től.

blackronin

#862
Quote from: .Attila on 2013-09-20, 10:49:24
Akciójátékot csinálnak az FF-ből? Miért?
Hát ezt én is szeretném tudni! 

Quote from: .Attila on 2013-09-20, 10:49:24
Ez így egyelőre csak látványos, de egyre inkább szakadnak el a klasszikus FF-től.
Sajnos ez már a FFXIII óta megfigyelhető.
Egyelőre nem látom, hogy meggondolnák magukat.


Most még pozitív vagyok a XV-tel kapcsolatosan, akár fantasztikus dolog is kisülhet belőle.
Sőt egy új irány megalapozója lehet.
Kezdetnek nem rossz ez a trailer, várom a további fejleményeket a résszel kapcsolatosan.

Cloud

Nekem tetszik, bár ha a XIII világában játszódik, akkor nem tudom, hogy miért cserélték le a Versus XIII nevet.

Na de a napokban jött még FF videó amúgy:

Final Fantasy X, X-1 Remaster trailer:
http://gamepod.hu/hir/final_fantasy_x_x-2_hd_remaster_trailer.html

Lightning Returns: Final Fantasy XIII Trailer

http://gamepod.hu/hir/lightning_returns_final_fantasy_xiii_friss_elozete.html

Theatrhythm Final Fantasy Curtain Call
http://www.allgamesbeta.com/2013/09/theatrhythm-final-fantasy-curtain-call_19.html

Final Fantasy Agito Trailer
( lolwut, a Type-0 nem jön nyugatra, helyette kiadják mobilra az eredeti címmel. What??)
http://www.allgamesbeta.com/2013/09/final-fantasy-agito-trailer.htmlű


Dreamcleaver

Quote from: blackronin on 2013-09-20, 10:28:46
A karakterek rögtön elnyerték a tetszésemet, a világ is izgalmasnak és egyedinek tűnik.

o_O

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

blackronin

Quote from: Cloud on 2013-09-20, 15:45:48
Nekem tetszik, bár ha a XIII világában játszódik, akkor nem tudom, hogy miért cserélték le a Versus XIII nevet.
Ez már régen nincs így, a XV-nek már semmi köze sincs a XIII világához.
Pont ezért is lett átnevezve.

Quote from: Dreamcleaver on 2013-09-20, 16:33:02
Quote from: blackronin on 2013-09-20, 10:28:46
A karakterek rögtön elnyerték a tetszésemet, a világ is izgalmasnak és egyedinek tűnik.


o_O
Pedig de.  :hehe:


kelvor

Gamescomon volt szerencsém kipróbálni a Lightning Returns-t és az FFX HD-t. A Lightning Returns-ben nagyon tetszett a harc rendszer, sokkal pörgősebb és átgondoltabb mint a 13ban. Itt is vannak paradigmák, viszont itt akkor érdemes váltani, amikor az adott képességeid az egyikben cd-n vannak. Minden paradigmában van már heal és guard attack is, az erősségük attól függ épp melyik paradigmát használod. 4 paradigma összesen 16 képesség. Végre nem csak az X-et kell nyomogatni. Kb. 15 perces volt a demo, szóval sok mindenre nem volt idő meg először annyira béna voltam az x-box controllerrel, hogy oda jött egy dev. segíteni. PS3-hoz szoktam na. :smile: 
Amitől félek, az a story, megint kapjuk az arcunkba a paradoxonokat ami nekem már a 13-2-ben is nagyon zavaros volt.

A X HD meg egyszerűen remek. Elő is rendeltem.

blackronin

Quote from: Cloud on 2013-09-20, 22:18:04
Pedig de:

http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Fabula_Nova_Crystallis:_Final_Fantasy
Köszi a linket, majd végigolvasom.

Én egy interjúban olvastam, megpróbálom előkeríteni valahogyan, hogy eredetileg tényleg egy világban lettek volna, de a XIII sikertelensége miatt, mind anyagi és mind szakmai szempontból, meggondolásra készítette az alkotókat.
Ezért lebegett sokáig a XIII Versus a levegőben.
A mostani évben jött elő újra a Versus, de mint már FF XV, jelezték is a készítők hogy akkor most már ez különálló rész és nincs köze a XIII világához.

White SeeD

Kijött a 8 stamen.
Szokás szerint nemigen csináltak vele túl sokat. A videók pl rosszabbak mint a 99-es verzióban.
Noha a karakterek felbontását megnövelték, a hátterekre már nem futotta munkaerőből, így el lehet képzelni a végeredményt.
A zenéket sem sikerült midi-ről mp3 ra megcsinálni.
Ezek után az online TT már luxus lett volna.

13 eur ért erős lehúzás. Ha 2-3 lesz talán megveszem:)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6