Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: karl19 on 2009-06-18, 22:13:00
üdvözlet! Olvasgatom itt a hozzászólásokat és látom sokan nincsenek tisztában a cég és magánszemély fogalmával és kapcsolatával. Semmi vész, a fellelhető jó válaszok kielégítő információt biztosítanak ezekre is csak értelmezni kellene és ki kellene emelni.

Javaslat a támogatással kapcsolatban:
1: postát elfelejteni az interhost által kitöltött szerződésekkel együtt.
miért is: mert a mai embernek van nyomtatója otthon és a szerződésben lévő információkat úgy megfogalmazni, hogy a kinyomtatás utáni aláírás érvényes legyen.
A szerződés visszajuttatása két féle képen történhetne:
a; a kinyomtatott szerződést aláírtan visszaküldeni fényképen ( már elterjedtek a digitális fényképezőgépek így ez nem akadály, megszabni hogy milyen nagyságú legyen a kép, és hogy ne legyen elmosódott, és felülről fényképezve ne szöget bezárva készüljün el a kép)
b; a szerződést faxon visszaküldeni
c, postai ügyintézés, levél

Ezzel több támogatót és megrendelőt lehet szerezni.
miért?:

a; az ügyintézési idő lerövidül.
Mekkora is lesz? szerződés kitöltése ( interhost honlapon komolyabb űrlap elhelyezése, melyen a bevitt adatokból szerződés készítése, a megadott e-mail címre elküldi interhost tulajdonosa által hitelesítve) kitöltési idő: max:20 perc
hitelesítés és elküldés a megadott email címre max 20 perc - 1 nap
A megkapott levelet a megrendelő kinyomtatja és aláírja, majd lefényképezi vagy visszafaxolja. max 20 perc
És itt jönn a lényeg, mikor a szerződés megérkezik az interhosthoz ott csak az aláírást kell megnézni és azt, hogy a bankszámlára megérkezett e már az összeg ( valamilyen azonosító kód a megjegyzés/tárgy rovatban az átutalásnál a könyebb azonosítás véget)
átutalás esetésn max 4 nap,
Így a szolgáltatás 5 nap után már a miénk is lehet, és a vevőt és a szolgáltatót nem terhelik egyébb költségek.

b; mert többen hajlandóak lennének kifizetni 800-1600-2400 Ft/ho kifizetni és nem kellene bajlódni semmivel.

c; ha kisebb összegű lenne az első csomag versenyképesebb lenne a szolgáltatás a subber és egyéb fiatal körök között (mert lássuk be hogy az ingyen tárhelyeket biztosító szolgáltatók (extra.hu....) sok lekérdezést és kódot blokkol.)

2;A másik, hogy az interhost szolgáltatását kibővíteni pl: domain regisztráció, levelezés, szerver hosting, technikai segítség nyájtás/tanácsadás, honlap tervezés ( kisebb csapatok biztos igénybe vennék, így igényesebb is lenne az oldaluk ( a gusztustalan oldalak gportal és a többi nem is lenne olyan népszerű már.)
csomagok megalkotása, pl: domain regisztráció+silver csomag 1 évre kedvezményesen és hasonlók, hogy a kisebb és nagyobb egyéneket is ki lehessen elégíteni.
Mert így, hogy csak tárhelyet biztosít az kevés.

3; interhost honlapot látványosabbá és aktuálissá tenni. index oldalon ne 2-3 éves dolgok legyenek feltüntetve, szponzoraltjaink link melyen a nagyobb vásárlókat tüntethetnék fel, ezzel is a presztízst és megbízhatóságot sugalva


megjegyzésként: Az sms fizetés ügyében, ez a szolgáltatás felejtős, mert 2000Ft összegű sms díjból az interhost 800-1000Ft-ot látna és nem is beszélve a vonal díjról és a szolgáltatásról amit meg kellene vásárolnia az interhostnak.

remélem ha megvalósul az emailes ügyintézés biztos hogy két csomagot rendelek, de addig is remélem lesznek vásárlók és jobb ötletek.

sok sikert, üdv Karl

En bar nem vagyok, jogasz ugy tudom, hogy a szerzodes ket fel kozott csak alairva ervenyes, ceg eseteben a ceg pecsettel is hitelesiteni kell. Az interhost kinezetet pedig tervezem felujitani, de egyelore nem volt idom a kinezettel foglalkozni.
Death is the only redemption

karl19

Igen ez igaz, hogy csak akkor érvényes, de van egy megkerülő útja is ennek. Csak az időt tolja ki a két fél között, de az is elég.

A lényege az, hogy mikor a vevő megrendeli a szolgáltatást az interhost oldalán, akkor a cég kiállítja a számlát és elküldi e-mailben a vevő részére.
Az e-mailben szöveg tájékoztatt a teendőkről, és csatolmánykét a szerződés .pdf formátumban (nem .doc és egyéb world/open doksiban, ne lehessen belejavítani)
a szerződés mellett még az ÁSZF és az Online szerződés feltételit is csatolni.
A megrendelő csak az Online szerződés feltételit nyomtatja ki és írja alá. Majd lefényképezi / faxolja a megadott címre.
A vevő bemegy a bankba/online átutalja az összeget az azonosító kódot beleírja a megjegyzés/tárgy rovatba, majd átutalja.
A kapott átutalási nyugtát az aláírt dokumentumokkal (Online szerződés feltételit) együtt elküldi a szolgáltató részére. ( így gyorsabb lesz az ügyintézés)

Mikor a pénz megérkezett a szolgáltatást el lehet indítani.

És itt jön a lényeg, mikor mindez lezajlott akkor a cég(interhsot) elküldi postán az eredeti számlát, amit hitelesített pecsét/bélyegző/cégtulaj-ügyintéző aláírásával
(csak is a számlát küldi)


Így a megrendeléstől a használatba vételig, majd a szerződés megérkezéséig 1 hét telik el.
megrendel-> használatba vesz: kb 4 nap (átutalási idő miatt), szerződés kézhezvétele +1-3nap (postai ügyintézés)

a felvetésemre formai példám: (pdf doksik)
szerődés --- http://www.files.to/get/711199/gdz4hwcwpi
feltételek ---http://www.files.to/get/711198/kr1348ej5i


Ezeket nem csak úgy írkálom, hanem tanultam/ tanulom is a BME-en.


Ha annyira akartok "donation progress bar"-t akkor nem összegre kell levetíteni, hanem csomagmegrendelésekre.
havi 75k költséggel számolva minden hónapban legalább 26 bronz csomag / 14 ezüst / 7 arany megrendelés kell a nullszaldós eléréséhez.
tehát negyed éves ciklusban 104 bronz csomag / 84 ezüst / 91 arany megrendelés kell lennie. Ha jól számoltam és kalkuláltam mindent.

zsozso

Quote from: karl19 on 2009-06-19, 13:17:18
Igen ez igaz, hogy csak akkor érvényes, de van egy megkerülő útja is ennek. Csak az időt tolja ki a két fél között, de az is elég.

A lényege az, hogy mikor a vevő megrendeli a szolgáltatást az interhost oldalán, akkor a cég kiállítja a számlát és elküldi e-mailben a vevő részére.
Az e-mailben szöveg tájékoztatt a teendőkről, és csatolmánykét a szerződés .pdf formátumban (nem .doc és egyéb world/open doksiban, ne lehessen belejavítani)
a szerződés mellett még az ÁSZF és az Online szerződés feltételit is csatolni.
A megrendelő csak az Online szerződés feltételit nyomtatja ki és írja alá. Majd lefényképezi / faxolja a megadott címre.
A vevő bemegy a bankba/online átutalja az összeget az azonosító kódot beleírja a megjegyzés/tárgy rovatba, majd átutalja.
A kapott átutalási nyugtát az aláírt dokumentumokkal (Online szerződés feltételit) együtt elküldi a szolgáltató részére. ( így gyorsabb lesz az ügyintézés)

Mikor a pénz megérkezett a szolgáltatást el lehet indítani.

És itt jön a lényeg, mikor mindez lezajlott akkor a cég(interhsot) elküldi postán az eredeti számlát, amit hitelesített pecsét/bélyegző/cégtulaj-ügyintéző aláírásával
(csak is a számlát küldi)


Így a megrendeléstől a használatba vételig, majd a szerződés megérkezéséig 1 hét telik el.
megrendel-> használatba vesz: kb 4 nap (átutalási idő miatt), szerződés kézhezvétele +1-3nap (postai ügyintézés)

a felvetésemre formai példám: (pdf doksik)
szerődés --- http://www.files.to/get/711199/gdz4hwcwpi
feltételek ---http://www.files.to/get/711198/kr1348ej5i


Ezeket nem csak úgy írkálom, hanem tanultam/ tanulom is a BME-en.


Ha annyira akartok "donation progress bar"-t akkor nem összegre kell levetíteni, hanem csomagmegrendelésekre.
havi 75k költséggel számolva minden hónapban legalább 26 bronz csomag / 14 ezüst / 7 arany megrendelés kell a nullszaldós eléréséhez.
tehát negyed éves ciklusban 104 bronz csomag / 84 ezüst / 91 arany megrendelés kell lennie. Ha jól számoltam és kalkuláltam mindent.

Namost, hulye kerdes, de ez most hol egyszerubb annal ami most van? Az ugyfel kitolti az online megrendelo urlapot, nekem azt auto elkuldi a rendszer, kinyomtatom a szamlat, szerzodest es elkuldom postan az illetonek. O alairja es visszakuldi az en peldanyom.
Death is the only redemption

shyrk

Üdv!

Kollégám most regisztrált .hu-s domaint és a posta kimaradt a buliból.

Itt: http://dotroll.hu/Faq és a "Mi a megrendelés menete a .hu várólistás regisztrációnak?" rész az érdekes.
Persze kérdés, hogy itt is megvalósítható-e.


karl19

ott egyszerűbb az én verzióm, hogy a vevőt nem terheli semmilyen ügyintézés és többletkiadás, és hamarabb igénybe veheti a szolgáltatást. A vevőnek csak klikkelgetnie kell és 1szer kinyomtatni,1 utalni a pénzt, 1szer elküldeni emailben.
Neked meg egyszer kell az átutalás után a kinyomtatnod a szerződést és hitelesítened. a mellékletek közül a számlát és ennyi. (annyit tesz, hogy neked egy 1oldal kinyomtaási költséged és egy levél feladási költséged lesz.)
A másik az interhost oldalon sehol sem találom az ÁSZF-t és egyébb hasznos dolgokat (pl jogi közlemény) a felhasználó segítése ügyében. Ha jól emlékszek még az üzleti jogi tanulmányaimra, akkor azt ki kel tenni jól látható helyre és bárki számára elérhetővé kell tenni a megnyitását, elolvasását.
A szolgáltatás csak akkor lesz versenyképes a konkurenciával, ha több információt rejt a honlap, egyszerű kezelés és rendelés, extra szolgáltatások, külön rendelhető +tárhely csomagok bővítésére..... A vevőt egyéb költségek nem terhelik.

Sama

Sziasztok!

FTP-ről jöttem a txt miatt. El kezdtem olvasni a fórumot, de belefáradtam. A következőket nem leszólásként, támadásként írom! Nagyon tisztelem a honlap készítőit, uzemletetoit sokat tesznek az oldalért, meg egyátalán az animékért. :cool: :jee:

Kettő észrevétel van csak:
1, TXT jó az ftp-n, nagyon kellett! Ami kimaradt belőle és sehol nem találtam meg a fórumban sem, hogy "hol állunk", azaz mennyi pénz kell még, milyen formában. Ez azért fontos mert lassan 20 perce olvasok és nincs konkrét "workflow", hogy hogyan és mennyivel kell segíteni. Így nem láthatom, hogy a befizetésre szánt összeg mennyivel segít. A cég profilra a mai napig nem kaptunk infot, pedig egyedi szerződés kötéshez fontos lehet. Egy link hasznos lenne ahol az "ennyi van ennyi kell" megjelenik, lásd wikipédiás gyűjtések.

2, Ötleteket kértek, de kb minden felvetésre az a válasz, hogy már probáltuk nem megy. Ez nem tetszik, ezt meg nem akarjuk. Olvass vissza! Oké, de meddig mind a 8 évet vagy 1 hónapot?! A megoldás lehet egy lista (link) ahol szerepelnek a már felvetett ötletek és max 20 szavas indoklás, hogy miért nem. Végig olvasva ugyan azokat már nem vetik fel újra és nincs ötletgyilkolás sem.

Röviden ennyi. Most megnézem a csomagokat és valamelyikre befizetek. :)

Üdv

Fazék

Quote from: Sama on 2009-06-20, 11:58:02
a 2-es számú fölvetést én is nagyon jó ötletnek tartom. én kb 2 oldallal ezelőtt hagytam föl a topic követésével a tanácskáosz miatt.

symat

Sziasztok!

Egyetértek Sama hozzászólásával. (Én is a txt miatt vetődtem erre és 6-8 oldalig bírtam :smile: ) Az egész anime kultúrát igen szeretem és nagyon örülök neki hogy működik az Usteam. De azért jó lenne ha az aktuálisnál kényelmesebb módon is lehetne támogatni a dolgot. Viszont mivel per pillanat nem lehet, beregisztrálok egy ezust csomagot mindjárt, még jól is fog jönni a tárhely.

A legjobb - nekem legalábbis - az lenne, hogy amennyiben kialakul egy fix álláspont az esetleges egyéb támogatási formákról akkor az bekerülne a txt fájlba. De ha nem frissül, akkor visszanézek majd ide is, csak kicsit időigényes / szuboptimális ez a módszer  :smile:

Ezúton köszi mindenkinek aki valamilyen formában energiát fektet az Usteam-be!
"A hit nélküli tudás kétségekhez vezet, míg a tudás nélküli hit babonává lesz."

zsozso

Quote from: Fazék on 2009-06-20, 13:13:28
Quote from: Sama on 2009-06-20, 11:58:02
a 2-es számú fölvetést én is nagyon jó ötletnek tartom. én kb 2 oldallal ezelőtt hagytam föl a topic követésével a tanácskáosz miatt.

Azt megkoszonnem, ha valaki osszefoglalna a lenyeget, es akkor egy kulon topicba belerakjuk. A mostanit pedig atnevezzuk.
Death is the only redemption

Fazék

#669
jó lett a "gyűjtőtopic", kösz Selmo. :smile:

kérdés: úgy látom a cég tevékenységei között ott van, hogy: "Információ-technológiai szaktanácsadás"
ez nem ad lehetőséget a már korábban fölvetett számítástechnikai tanácsadás szolgáltatás működtetésére?
mondjuk módszer: felhasználó küld egy PM-et zsozso-nak. ír egy akármilyen számtech kérdést és hogy hány Ft értékben segítsen neki, illetve számlázási címet, nevet. zsozso válaszol, és küldi a számlát postán, amit a kérdező szépen kifizet.
és így nem kéne szerződni, stb.
annyi, hogy 75Ft+boríték+papír+nyomtatás költsége minden egyes számla kiállításával keletkezik zsozso-nak, illetve a könyvelési munka is megnőne, ami fogalmam sincs milyen plusz költséget jelentene. szóval ki kéne számolni előre, mi az a minimális támogatási összeg, ami után már megéri szenvedni az ilyen egyedi összegű számlák kiállításával.

szerk: ha az elmúlt 2-3 oldalon már el lett vetve ez a javaslat, és az elvetése magyarázattal együtt, akkor elnézést

zsozso

Quote from: Fazék on 2009-06-20, 16:01:57
jó lett a "gyűjtőtopic", kösz Selmo. :smile:

kérdés: úgy látom a cég tevékenységei között ott van, hogy: "Információ-technológiai szaktanácsadás"
ez nem ad lehetőséget a már korábban fölvetett számítástechnikai tanácsadás szolgáltatás működtetésére?
mondjuk módszer: felhasználó küld egy PM-et zsozso-nak. ír egy akármilyen számtech kérdést és hogy hány Ft értékben segítsen neki, illetve számlázási címet, nevet. zsozso válaszol, és küldi a számlát postán, amit a kérdező szépen kifizet.
és így nem kéne szerződni, stb.
annyi, hogy 75Ft+boríték+papír+nyomtatás költsége minden egyes számla kiállításával keletkezik zsozso-nak, illetve a könyvelési munka is megnőne, ami fogalmam sincs milyen plusz költséget jelentene. szóval ki kéne számolni előre, mi az a minimális támogatási összeg, ami után már megéri szenvedni az ilyen egyedi összegű számlák kiállításával.

szerk: ha az elmúlt 2-3 oldalon már el lett vetve ez a javaslat, és az elvetése magyarázattal együtt, akkor elnézést

Ez egy jo otlet, sot akar weboldal keszitest is ki lehet szamlazni, mondjuk valami sablon anyagbol.
Death is the only redemption

dalnok

Szebb Napokat!

Mi (innen) sem fórumozunk, csak élvezkedünk... de szívesen besegítünk, ha van megoldás...

Jó ötlet a txt-be értesítés!

ermo

Olvasgattam a fórumot, és nem tudok igazán kompetensen hozzászólni a dolgokhoz, de szerintem egy új szolgáltatás bevezetése hasznos lenne. Mivel csak leszámlázható szolgáltatásból lehet finanszírozni a dolgokat, arra gondoltam, hogy az új szolgáltatás lehetne egy online hírlevél előfizetés.

Az interhost egyik tevékenysége az "Egyéb kiadói tevékenység".

Ha ez lefedi azt, hogy mondjuk 500 HUF/hó-ért (nem tudom, hogy mennyi lenne ennek a beruházási költsége nektek, meg menniyért érné meg az egész, szóval lehet emelni ezen az összegen) az előfizető azt kapná, hogy e-mailben értesítést kap mondjuk hetente/2 hetente, hogy pl.: milyen újdonságok kerültek fel a szerverre, mik kerültek le, mennyi pénz hiányzik még a fenntartáshoz, stb. (szerintem ezek hasznos infók amúgy is, és sokan nem látogatják a fórumot, ahogy eddig én sem tettem)

Lehetne egy aloldalt létrehozni ehhez, a leendő előfizető regisztrál ott, amellyel egyben megrendeli a szolgáltatást (vagy regisztrál, letölti a megrendelőt, aláírja, postázza... ehhez nem értek :(), és az egyik pontba bevésitek, hogy ez egy határozatlan idejű szerződés, mindaddig érvényes, amíg írásban le nem mondja itt meg itt... illetve, ha nem fizetnek, akkor milyen szankciók vannak (nyilván a host szolgáltatás szerződésében is van valami hasonló pont). Ez egy ideális megoldás azoknak, akik rendelkeznek rendszeres havi jövedelemmel, meg szerintem nem túl magas az ár sem.

Emellett lehetne egy másik típus is: határozott időre szóló, természetesen arányosan, hogy 1/4 évre 1800 HUF. (Azért több, mert ezek nem megújuló szerződések, tehát nem biztos, hogy a határidő lejártával újabbatt köt. - De lehet fordtva is, nekem mindegy.)

Csak remélni tudom, hogy nem teljesen marhaság a dolog.

kecsap

#673
Lehet, hogy csont marhaságot mondok, de azért kiváncsi lennék a véleményetekre.

1. Én fontosnak tartom, hogy legyen egy olyan ftp site, mint a usteam.hu, ahol tényleg egy szép nagy gyűjtőhelye van az animéknek, és nagyon sokszor a magyar feliratok ezekhez a verziókhoz készülnek. Igy nagyon kényelmes lehúzni az ftp-ről a cuccokat, és már lehet is nézni a rajzfilmeket.

2. Lenne lehetőségem akár egy nagyobb pénzmagot is juttatni az ftp site támogatására, akár egyszeri 50 rugót is, de nekem az alapprobléma nem tetszik: Túl sokba kerül a havi fenntartása. Én elhiszem, hogy fontos minőségi szolgáltatást nyújtani az anime rajongóknak, mint klafa szerver, meg gyors sávszél, de azért szerintem azért ez mindig is túl sokba került, főleg ha zsozso ezt saját zsebből nyomja jórészt. Szerintem már az is nagy segítség lenne nekünk, ha neki ő csak ennek az egésznek az adminisztrációját intézné, és neki egy kumma vasába nem kerülne. Szóval nekem ahhoz nincsen kedvem, hogy kifizessek most egy nagyobb pénzmagot, aztán meg visszajönne az alapprobléma pár hónappal később, hogy nincs pénz. És itt még a vasról nem is beszéltünk, mert abban is biztosan mennek tönkre időről-időre cuccok.

Ergo, én szeretném, ha az ftp site maradna, de ez a támogatásos dolog egy visszatérő probléma. Abszolút nincsen lehetőség egy jóval olcsóbb, de alacsonyabb színvonalú szolgáltatás hosszútávú fenntartására?

Pl. A T-Home-nak létezik egy Optinet Super csomagja, amiben 50/25 MBites sávszélt lehetne egy szerver alá rakni potom havi 11390 Ft-ért. Ez a sávszél biztosan a töredéke a jelenleginek, de a költségek is kevesebb, mint a tizede mostaninak. Persze ez csak a példa, és van nyitott kérdés sok: Elérhető-e ilyen gyors internet zsozsonál? Meg tudja-e oldani házilag a külföldi kapcsolatok blokkolását? Akar-e egyáltalán egy ilyen utat a site teljes megszüntetése helyett? stb.

Gondolataimat vitaindítónak szánom. Javítsatok ki, mert lehet, hogy csak hülyeségekről hadoválok innen a messzi Helsinkiből. :D

Ps: Azért írtam le a gondolataimat, mert olvasgatva a topicot, úgy tűnik számomra, hogy nagyon jól körüljárjátok a támogatás mikéntjét, de úgy érzem, hogy nem az alapproblémáról van szó. Lőjetek le, ha hülyeséget mondok. :uzi:

Makos

#674
diginetnél nemsoká lehet 100/100-as netet beköttetni havonta 10k körül.
téonlájnt nem ajánlom ilyesmire.

mellesleg ugyanaz amit te ajánlottál itt 4500 HUF/hó

Ja és fixip-t is lehet kérni.

zsozso

#675
Quote from: kecsap on 2009-06-22, 11:55:36
Lehet, hogy csont marhaságot mondok, de azért kiváncsi lennék a véleményetekre.

1. Én fontosnak tartom, hogy legyen egy olyan ftp site, mint a usteam.hu, ahol tényleg egy szép nagy gyűjtőhelye van az animéknek, és nagyon sokszor a magyar feliratok ezekhez a verziókhoz készülnek. Igy nagyon kényelmes lehúzni az ftp-ről a cuccokat, és már lehet is nézni a rajzfilmeket.

2. Lenne lehetőségem akár egy nagyobb pénzmagot is juttatni az ftp site támogatására, akár egyszeri 50 rugót is, de nekem az alapprobléma nem tetszik: Túl sokba kerül a havi fenntartása. Én elhiszem, hogy fontos minőségi szolgáltatást nyújtani az anime rajongóknak, mint klafa szerver, meg gyors sávszél, de azért szerintem azért ez mindig is túl sokba került, főleg ha zsozso ezt saját zsebből nyomja jórészt. Szerintem már az is nagy segítség lenne nekünk, ha neki ő csak ennek az egésznek az adminisztrációját intézné, és neki egy kumma vasába nem kerülne. Szóval nekem ahhoz nincsen kedvem, hogy kifizessek most egy nagyobb pénzmagot, aztán meg visszajönne az alapprobléma pár hónappal később, hogy nincs pénz. És itt még a vasról nem is beszéltünk, mert abban is biztosan mennek tönkre időről-időre cuccok.

Ergo, én szeretném, ha az ftp site maradna, de ez a támogatásos dolog egy visszatérő probléma. Abszolút nincsen lehetőség egy jóval olcsóbb, de alacsonyabb színvonalú szolgáltatás hosszútávú fenntartására?

Pl. A T-Home-nak létezik egy Optinet Super csomagja, amiben 50/25 MBites sávszélt lehetne egy szerver alá rakni potom havi 11390 Ft-ért. Ez a sávszél biztosan a töredéke a jelenleginek, de a költségek is kevesebb, mint a tizede mostaninak. Persze ez csak a példa, és van nyitott kérdés sok: Elérhető-e ilyen gyors internet zsozsonál? Meg tudja-e oldani házilag a külföldi kapcsolatok blokkolását? Akar-e egyáltalán egy ilyen utat a site teljes megszüntetése helyett? stb.

Gondolataimat vitaindítónak szánom. Javítsatok ki, mert lehet, hogy csak hülyeségekről hadoválok innen a messzi Helsinkiből. :D

Az otthoni netek nem korlatlanok csak ugy hirdetik oket, az uzleti csomagok amik valoban korlatlanok pedig dragabbak, mint a mostani. A tamogatas pedig mindig is ugy mukodott, hogy elobb utobb elfogy, ez nem meglepo, lassan 8 eve igy mukodik mar. Ezert is csinaltam egy ilyen alternativat, hogy elofizethetnek az emberek egy szolgaltatasra, igy valamilyen szinten rendszeres a penz beerkezese.
Death is the only redemption

Makos

Quote from: zsozso on 2009-06-22, 12:04:21
Az otthoni netek nem korlatlanok

Igen, ezt el is felejtettem.

zsozso

Quote from: Makos on 2009-06-22, 12:00:45
diginetnél nemsoká lehet 100/100-as netet beköttetni havonta 10k körül.
téonlájnt nem ajánlom ilyesmire.

mellesleg ugyanaz amit te ajánlottál itt 4500 HUF/hó

Ja és fixip-t is lehet kérni.

Igen es par100 gigabyte utan kijon a kulonleges kommando es a helyszinen lelonek.  Ha korlatlant akarsz akkor az uzleti csomagot kell valasztanod: http://www.digikabel.hu/Uzleti-internet-csomagok.html
Death is the only redemption

Makos

Na ezt mondjuk én nem vettem észre.
Az üzleti csomagok jóval drágábbak :_piszka:

kecsap

Quote from: zsozso on 2009-06-22, 12:04:21
Quote from: kecsap on 2009-06-22, 11:55:36
Pl. A T-Home-nak létezik egy Optinet Super csomagja, amiben 50/25 MBites sávszélt lehetne egy szerver alá rakni potom havi 11390 Ft-ért. Ez a sávszél biztosan a töredéke a jelenleginek, de a költségek is kevesebb, mint a tizede mostaninak. Persze ez csak a példa, és van nyitott kérdés sok: Elérhető-e ilyen gyors internet zsozsonál? Meg tudja-e oldani házilag a külföldi kapcsolatok blokkolását? Akar-e egyáltalán egy ilyen utat a site teljes megszüntetése helyett? stb.

Gondolataimat vitaindítónak szánom. Javítsatok ki, mert lehet, hogy csak hülyeségekről hadoválok innen a messzi Helsinkiből. :D

Az otthoni netek nem korlatlanok csak ugy hirdetik oket, az uzleti csomagok amik valoban korlatlanok pedig dragabbak, mint a mostani. A tamogatas pedig mindig is ugy mukodott, hogy elobb utobb elfogy, ez nem meglepo, lassan 8 eve igy mukodik mar. Ezert is csinaltam egy ilyen alternativat, hogy elofizethetnek az emberek egy szolgaltatasra, igy valamilyen szinten rendszeres a penz beerkezese.

Rendben van, és emlékszem is olyan ügyekre korábban, hogy amikor vki ftp szerver üzemeltetésre használta az otthoni "korlátlan" szolgáltatást, akkor a szolgáltató befenyített, és felmondta a szerződést. De biztos be lehetne lőni egy olyan mégha korlátolt forgalmat is, amire még a szolgáltató sem hurrog, meg nekünk is oké.

A hosszútávú életbentartásra kellene kompromisszumokat vállalni. A megszünésnél mindenképpen egy jobb alternatíva szerintem.

zsozso

Quote from: kecsap on 2009-06-22, 12:12:57
Quote from: zsozso on 2009-06-22, 12:04:21
Quote from: kecsap on 2009-06-22, 11:55:36
Pl. A T-Home-nak létezik egy Optinet Super csomagja, amiben 50/25 MBites sávszélt lehetne egy szerver alá rakni potom havi 11390 Ft-ért. Ez a sávszél biztosan a töredéke a jelenleginek, de a költségek is kevesebb, mint a tizede mostaninak. Persze ez csak a példa, és van nyitott kérdés sok: Elérhető-e ilyen gyors internet zsozsonál? Meg tudja-e oldani házilag a külföldi kapcsolatok blokkolását? Akar-e egyáltalán egy ilyen utat a site teljes megszüntetése helyett? stb.

Gondolataimat vitaindítónak szánom. Javítsatok ki, mert lehet, hogy csak hülyeségekről hadoválok innen a messzi Helsinkiből. :D

Az otthoni netek nem korlatlanok csak ugy hirdetik oket, az uzleti csomagok amik valoban korlatlanok pedig dragabbak, mint a mostani. A tamogatas pedig mindig is ugy mukodott, hogy elobb utobb elfogy, ez nem meglepo, lassan 8 eve igy mukodik mar. Ezert is csinaltam egy ilyen alternativat, hogy elofizethetnek az emberek egy szolgaltatasra, igy valamilyen szinten rendszeres a penz beerkezese.

Rendben van, és emlékszem is olyan ügyekre korábban, hogy amikor vki ftp szerver üzemeltetésre használta az otthoni "korlátlan" szolgáltatást, akkor a szolgáltató befenyített, és felmondta a szerződést. De biztos be lehetne lőni egy olyan mégha korlátolt forgalmat is, amire még a szolgáltató sem hurrog, meg nekünk is oké.

A hosszútávú életbentartásra kellene kompromisszumokat vállalni. A megszünésnél mindenképpen egy jobb alternatíva szerintem.

Most kb 600mbitet hasznalunk csucs idoszakokban, ha most elkepzeled, hogy milyen lenne ez egy otthoni neten... Az sokkal jobb megoldas lenne, ha par felhasznalo tamogatna az ugyet, mert szerintem az 50000bol csak kene legyen 100 aki erdemesnek tartja :\
Death is the only redemption

Flaser

#681
Sztem. a magyarok puszta "becsületére" apellálás csak addig működik amíg (szinte) semmit sem kell érte tenni.

Tekintve, hogy eleve csak regisztrált login/pass-al lehet belépni én járható útnak tartom azt is, hogy csökkentsük az "ingyenes"-en elérhető sávszélességet és csak a támogatók kapják meg a mostani teljes kb. 100-200 kbyte/sec-et.

Ugyanakkor a (teljesértékű/nagysebességű) hozzáférés ne legyen "támogatás mennyiségéhez" kötött. Egyszerűen honoráljuk azt, ha valaki már minimális erőfeszítést tett a szerver fenntartásáért.

Ez ugyanakkor nem "járna" nem lenne "vásárolt" szolgáltatás. Magyarul nem lenne róla szerződés, semmi ami APEH ill. bárki más felé mutatná, hogy itt üzleti tevékenység folyik.

A csökkentett sebesség se kell drasztikusan alacsony legyen (50-60 kbyte/sec) , pusztán annyi, hogy az illető, ha sokat használja a szervert valóban elgondolkozzon, hogy megérné-e neki a fáradtságot, hogy gyorsabb legyen.




A másik dolog, amit érdemes lenne mindenképp meglépni az a támogatás valamilyen szervezett formába terelése. Azaz, ne csak ad-hoc alapon menjen, ha muszáj, hanem szervezzünk rendszeres 1/4 éves gyűjtéseket (úgyis 1/4 évre szólnak a szerződések).

Ebből aztán sticky, névsor és már lehet látni, hogy kell-e a következő 1/4 évre még "hirdetni".
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

LiaLia

Sziasztok,

a topik elejét és a végét olvastam csak, a közepébe még belerágom magam.

Csak egy megjegyzés, felmerült, hogy alapítványon keresztül mit, hogy lehetne.
Most vagyok benne egy kisebb alapítványindítós kínlódásban, nagyon túlellenőrzik ezeket. Eleve a bejegyzés lehet többfordulós bírósági, nem mindegy mi van belefoglalva az alapítvány tevékenységeként. Ha félreérthető, nem megfelelő pénzügyi tevékenység szerepel benne, visszadobják. Ha meg már működne valamit is az alapítvány, el kell számolni a befolyt összegekről, és teljesen nyilvános éves jelentést kell tenni róla. Úgyhogy egyből kibukna, ha valami nem arányos, vagy valami nem teljesen elszámolható. Az utóbbi évben pedig fokozták az alapítványok ellenőrzését, pont a visszaélések miatt.
Ezért ezt nem tartanám járható útnak.


zsozso

Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 14:55:18
Sziasztok,

a topik elejét és a végét olvastam csak, a közepébe még belerágom magam.

Csak egy megjegyzés, felmerült, hogy alapítványon keresztül mit, hogy lehetne.
Most vagyok benne egy kisebb alapítványindítós kínlódásban, nagyon túlellenőrzik ezeket. Eleve a bejegyzés lehet többfordulós bírósági, nem mindegy mi van belefoglalva az alapítvány tevékenységeként. Ha félreérthető, nem megfelelő pénzügyi tevékenység szerepel benne, visszadobják. Ha meg már működne valamit is az alapítvány, el kell számolni a befolyt összegekről, és teljesen nyilvános éves jelentést kell tenni róla. Úgyhogy egyből kibukna, ha valami nem arányos, vagy valami nem teljesen elszámolható. Az utóbbi évben pedig fokozták az alapítványok ellenőrzését, pont a visszaélések miatt.
Ezért ezt nem tartanám járható útnak.

Koszi a megerositest, sajnos enis sejtettem, hogy ez nem jarhato ut.
Death is the only redemption

LiaLia

#684
Javasolnám, hogy  ha nem használatos az a számlaszám, ami abban az első, 2004-es hozzászólásban van akkor vegyétek le, mert minden ideérkező elsőre ezt olvassa, és csak sokára tudatosulhat, hogy az nem 2009-es, aktuális hozzászólás. Főleg, hogy az Ftp-s kiírás miatt többen néznek ide be.

Mivel eddig az egyedüli megoldásnak az interhostos előfizetés bizonyult, akkor miért ne lehetne több csoportos gyűjtéses akciót csinálni. Én ma léptem először a fórumba, de gondolom rengeteg régi tag van, akit esetleg megbízhatóbbnak tartotok, és vállalna szervezői feladatot, hogy 1-1 csoportot összehozzon. Fórumon keresztül ez mehetne.

Vagy találkozót tartani, és személyesen el lehet hozni a befizetéseket az adott vállalkozókedvű csoport-gyűjtőnek. Meg lehetne hirdetni, az ország egy-egy városában összecsődíteni a rajongókat egy délutánra, aztán majd később mindenki kap a szerződés, vagy szerződésmásolat mellé egy támogatói oklevelet is, egy gyönyörű művészi rajongói animerajzzal, zsozso dedikációjával, usteam logoval. Természetesen költségkímélő módon emailben, és mindenki kinyomtathatná magának  :angyali:
Feltételezem sokan, sokhelyről írunk ide, tehát biztosan van országos lefedettsége a használóknak.

Egyszerűbb, ha a egy-egy ember 3-4 emberrel összefog, több ilyen kis összefogás lesz, és úgy mennek a befizetések, mint egy embernek kellene 50-100 ember befizetéseit kordinálni, vagy kampányolni többszáz embernek, hogy fizessenek. Természetesen kell tömeges kihirdetés, és felkérés, de mivel az internet határtalan, sokat jelenthetnek azok a helyi összefogások, csoportosulások is.
Ezzel pl. sokkal személyesebbé is válna a dolog, jobban átéreznék emberek, hogy ténylegesen mit tehetnének a szerver fenntartásáért. És hogy egyáltalán kéne és lehetne tenniük érte.

Kuroi Tenshi

#685
Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 17:32:12
Javasolnám, hogy  ha nem használatos az a számlaszám, ami abban az első, 2004-es hozzászólásban van akkor vegyétek le, mert minden ideérkező elsőre ezt olvassa, és csak sokára tudatosulhat, hogy az nem 2009-es, aktuális hozzászólás.

+1

Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 17:32:12
Mivel eddig az egyedüli megoldásnak az interhostos előfizetés bizonyult, akkor miért ne lehetne több csoportos gyűjtéses akciót csinálni.

3 havonta van, 1 kör 1 hónap alatt zajlik le.
Ennél sűrűbben semmi kedvem sincs csinálni, meg már most
is túl sok pénz kezd átfolyni rajtam, érik, hogy kapjak mégegy
jövedelemvizsgálatot...

Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 17:32:12
Vagy találkozót tartani, és személyesen el lehet hozni a befizetéseket az adott vállalkozókedvű csoport-gyűjtőnek. Meg lehetne hirdetni, az ország egy-egy városában összecsődíteni a rajongókat egy délutánra, aztán majd később mindenki kap a szerződés, vagy szerződésmásolat mellé egy támogatói oklevelet is, egy gyönyörű művészi rajongói animerajzzal, zsozso dedikációjával, usteam logoval.

Már megint "más farkával a csalánt"? :angyali:

Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 17:32:12
Egyszerűbb, ha a egy-egy ember 3-4 emberrel összefog, több ilyen kis összefogás lesz, és úgy mennek a befizetések, mint egy embernek kellene 50-100 ember befizetéseit kordinálni, vagy kampányolni többszáz embernek, hogy fizessenek.

Ennek én is örülnék, de sajnos nem megy ilyen spontánul...
Ha idén is kapok egy jövedelemvizsgálatot, akkor viszont
valami ilyesmi rendszert leszek kénytelen bevezetni, hogy
én csak a csoportokat szedem össze, de a utána a
csoportok maguk fizetik be.





Mivel kezdenek apadni a jelentkezők, ezennel vége a körnek.

Az eredmény:

Skiskett - 6000
Restless - 5000
Noriko - 3000
Sponge - 5300
Porco Rosso - 3000
Ravenheart - 2500
Benyo1982 - 5300
Flaser - 5000
Missmizuno - 3000
Svindler - 6000
Ezisen - 5000
Batka1981 - 3000

Összesen: 52,1 --> 10 csomag.
Kösz minden résztvevőnek! :)

LiaLia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 18:47:51
+1
Bocs, ezt nem értem. Ha arra célzol, hogy még egy balek fizetett rá, akkor mondanám, hogy én nem fizettem, mert egyből láttam  :P De mivel sorozatban vannak ilyen hozzászólások, szerintem egyszerűbb lenne azt a bizonyos számlaszámot onnan kivenni.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 18:47:513 havonta van, 1 kör 1 hónap alatt zajlik le.
Ennél sűrűbben semmi kedvem sincs csinálni, meg már most
is túl sok pénz kezd átfolyni rajtam, érik, hogy kapjak mégegy
jövedelemvizsgálatot..

Pont ezért javasoltam, hogy ne egy ember csinálja ezt, hanem több ember, mert így megoszlik. A személyes találkozókkal meg eleve kikerülhető az utalás, készpénzben adnák oda, így nincs nyoma a bankszámlán. És mivel a személyes találkozókor átadott készpénzhez jó, ha egy városban, vagy településen lakik az ember, következik, hogy az ország több pontján lehet "usteam oldal rajongói", mini klubbokat létrehozni, 3-4 embernek, akik az animék iránti rajongásukban bérelni fognak egy tárhelyet, amin majd egy animés rajongói oldalt akarnak létrehozni, ami sosem készül el. És véletlenül sokan az Interhostnál fogják megrendelni a tárhelyet.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 18:47:51Már megint "más farkával a csalánt"? :angyali:

Kifejtenéd?...

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 18:47:51
Ennek én is örülnék, de sajnos nem megy ilyen spontánul...

Spontánul biztos nem fog menni. Komoly erőfeszítéseket kell majd tenni, hogy hosszútávon, biztosan adakozzanak az animerajongók, és ehhez érdemes különféle terveket kidolgozni.

Lenoir

Szép napot!
Visszaolvasgattam pár oldalt - sajnos nem végig, és eléggé felületesen, mert annyi szabadidőm nincs - és sem azokon, sem az összefoglalásban nem láttam választ arra, hogy akkor végül is miért nem lehet usteam.hu-s bögrét, wallpapert, fórumhozzászólás-jogot, random szöveget egy txt-be szellemi termékként... bármit árulni. Öhm, szóval valamit, amiért egyszeri x összeget kéne fizetni. Vagy akár a tanácsadós szolgáltatást, amit valaki említett (elnézést, hogy nem quote-olok) létrehozni.
Azért kérdezem, mert szívesen segítenék, hiszen érdekem, csak nem tudom, hogy havonta mennyi pénzem lenne támogatni az oldalt. Lehet néha semmi, máskor is max pár K; mikor hogy van alkalmi meló, meg időm egyáltalán dolgozni...Még arra gondoltam, hogy félreteszem előre, de az se működne nálunk, így számomra a csomagos fizetés nem igazán megoldás. A szerződéses macera meg a hab a tortán >.<
Persze még mindig ott van a nagyobb csoportos gyűjtés, de azzal is vannak problémái a főszervezőnek, ha jól olvastam, és mint már mondtam, lehet, hogy nonegzisztens lenne egyik-másik hónapban az az összeg, amit fizetni tudnék, így az esetleges csoporttársaimnak elég kellemetlen lenne.. már, ha úgy működik a dolog, hogy kisebb csoportokra oszlunk..
Mindenesetre, ha lenne egyszeri fizetési lehetőség, az segítene szerintem, főleg azoknak, akiknek nincs stabil állásuk, mint például szerény személyemnek. Előre is köszönöm a választ.
lenoir

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 22:21:03
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 18:47:51
+1
Bocs, ezt nem értem.

Akkor még nem vagy túl jártas netes fórumokon, jól sejtem? ;)
+1 jelentése: egyetértek, még egy szavazat emellett, stb.

Quote from: Lenoir on 2009-06-24, 22:26:49
lehet, hogy nonegzisztens lenne egyik-másik hónapban az az összeg, amit fizetni tudnék, így az esetleges csoporttársaimnak elég kellemetlen lenne.. már, ha úgy működik a dolog, hogy kisebb csoportokra oszlunk..

Minden körben új csoportok alakulnak, mert a résztvevők
kb fele-harmada mindig jön-megy. Jobbak lennének a stabil,
autonóm csoportok, éppen erről volt szó, de most a
résztvevők jelentős része csak egy-egy alkalommal száll
be, így mindig újra kell osztani a csoportokat.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ymir on 2009-06-24, 23:05:28
Azt nem lehet megcsinálni, h a számlaszámra küldött pénzből zsozso egyik ismerőse egy vagy több nagyobb interhostos szolgáltatást venne igénybe, és így a számlán lévő pénz átforgatódna a cégbe?
ld. az aláírásom végén a linket, valamint ezt a postot a postod felett néggyel :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 18:47:51
Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 17:32:12
Mivel eddig az egyedüli megoldásnak az interhostos előfizetés bizonyult, akkor miért ne lehetne több csoportos gyűjtéses akciót csinálni.

3 havonta van, 1 kör 1 hónap alatt zajlik le.
Ennél sűrűbben semmi kedvem sincs csinálni, meg már most
is túl sok pénz kezd átfolyni rajtam, érik, hogy kapjak mégegy
jövedelemvizsgálatot...