Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

-OJ-

Servant x Service 3.rész

[spoiler]Szegény Ichimiya soha nem fog megfelelni a saját elvárásainak  B) és behaltam, ahogy bánatában megpróbálta lesimítani Yamagami felálló hajtincsét :lul: Toko pedig ismét bebizonyította, hogy egy tsuntsunderével lehetetlen őszintén elbeszélgetni :P

Yamagami elszakadt melltartócsatjának esete szintén ütött, ahogy mindenki észrevette és nem tudták hogyan hozzák szóba :D  Hasabe azonban ezt is zseniálisan megoldotta, még Yamagami átlátszó lekoptató szövegei sem értek ellene semmit :cool: Ráadásul még a gyerekek nyelvén is ért (hiszen maga is az lélekben), a jelbeszédről nem is beszélve :szemuveges:
A srác egy született tehetség, és mindezt csak azért, hogy gyorsabban elvégezhesse a munkáját, aztán többet lóghasson. Nem semmi felfogás, de működik :lazza:
LOL, hogy Yamagami fél a villámlástól, és ami még jobb, hogy Hasabe pontosan telibe találta az okát. De persze azért ki is segítette, ettől olyan nagy arc őkelme :whoah:[/spoiler]

chilip

Symphogear S2 - jó lesz ez lol :D jobb mint az első eddig simán  :Kiraly: a szezon guilty pleasure-je

Kraivan

Ez a szezon eddig uhh. Amilyen rossz volt a tavasz, most majdnem listát kéne írni a nyárra.

Danganronpa:
Játékban biztos jobb lehetett, így a "péntekre van 20 perc amire annyira nem kár" kategória. A nyomozós sorozatoknál az a "baj" h lelövik a poént, de ennél a sorozatnál még csak hatásszünetet se adnak, h elmerengj h ki vagy mi lehetett. Van egy montázs kereséssel, majd megoldás... Gyenge sorozat, de nézhető. Rossz, de még nem az ejtenivaló.

Servant x Service:
Ügyfélszolgálatos Slife of Life könnyen emészthető humorral, és főhősünk elhivatott, naiv, de legalább "nevetségesen nagy mellű". Nem tudom h a hugeboob poénok teszik kellemessé a sorozatot, vagy emiatt elviselhető az egész. /notsure.gif
A végső poén ütött amikor az abc-t kezdte számolgatni. XD

Van Genshiken-ünk saját topiccal. És a sorozat hozza a formáját.

World only God knows III:
Úgy érzem elő kell vennem az OVA-kat, mert olybá tűnik szerves része a sorozatnak, ami igen kivételes, mert az OVA-k 99%ban recap-ek, fillerblődségek, azaz adjunk el valami sz*rt, mindegymit, hülye japcsiknak mindegy csak a karakterek skinje legyen képernyőn.

Monogatari series:
Filozofikus szofisztikus szópárbajok ecchi-vel és fantasy-val: köv felvonás. Eddigis is imádtuk most is szeressük.

-OJ-

Quote from: Kraivan on 2013-07-21, 12:07:54
World only God knows III:
Úgy érzem elő kell vennem az OVA-kat, mert olybá tűnik szerves része a sorozatnak,

Ez így van. A két Tenri OVAt mindenképpen meg kell nézni a 3.évad előtt, és Kanon utalgatott arra az OVAra is, ahol a lányok zenekart alapítanak és Keima oktatja őket a jobb jegyek érdekében.

Zelda

Kami-sama no Inai:
MIÉRT??? Humphnie egy rohadt jó karakter volt, mi ez az anime? Áááá, nem is tudok erre mit mondani...
Lehet, hogy így dobni fogom.  :falba:

Leara

Quote from: Megmurdel on 2013-07-20, 12:40:56
a manga első kb 60 fejezete ami Hiroshima-ba játszódik az nem lesz max visszaemlékezésekben bemutatva de nekem nagyon tetszett az a rész és anélkül az anime csak annyit ad illetve mutat hogy már együtt vannak, de az oda vezető utat nem úgyhogy én ajánlom a manga elolvasását. Ha mégse olvasod el előtte utána mindenképp bár csak 1 bizonyos részig érdemes mert most már voltak elég gáz részek a mangában is  ^^" Az OVA a fent említett fejezetek után kezdődik kb és a sorozat azt folytatja.
Köszi, akkor azt hiszem a mangával kezdek majd :).
MAL

-OJ-

Quote from: Leara on 2013-07-21, 20:33:52
Quote from: Megmurdel on 2013-07-20, 12:40:56
a manga első kb 60 fejezete ami Hiroshima-ba játszódik az nem lesz max visszaemlékezésekben bemutatva de nekem nagyon tetszett az a rész és anélkül az anime csak annyit ad illetve mutat hogy már együtt vannak, de az oda vezető utat nem úgyhogy én ajánlom a manga elolvasását. Ha mégse olvasod el előtte utána mindenképp bár csak 1 bizonyos részig érdemes mert most már voltak elég gáz részek a mangában is  ^^" Az OVA a fent említett fejezetek után kezdődik kb és a sorozat azt folytatja.
Köszi, akkor azt hiszem a mangával kezdek majd :).

Nem muszáj.
Az anime második része már visszaugrott a manga legelejére, és nagyon úgy tűnik, hogy LOST-os stílusban egyszerre mutatják majd a múltat és a jelent :cool:

SaiyaGin

Uchouten Kazok 02: maga a sorozat elég jó, de... azokat a füleket még mindig nem tudom megszokni. :zomg:

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2013-07-21, 21:12:21
Quote from: Leara on 2013-07-21, 20:33:52
Quote from: Megmurdel on 2013-07-20, 12:40:56
a manga első kb 60 fejezete ami Hiroshima-ba játszódik az nem lesz max visszaemlékezésekben bemutatva de nekem nagyon tetszett az a rész és anélkül az anime csak annyit ad illetve mutat hogy már együtt vannak, de az oda vezető utat nem úgyhogy én ajánlom a manga elolvasását. Ha mégse olvasod el előtte utána mindenképp bár csak 1 bizonyos részig érdemes mert most már voltak elég gáz részek a mangában is  ^^" Az OVA a fent említett fejezetek után kezdődik kb és a sorozat azt folytatja.
Köszi, akkor azt hiszem a mangával kezdek majd :).

Nem muszáj.
Az anime második része már visszaugrott a manga legelejére, és nagyon úgy tűnik, hogy LOST-os stílusban egyszerre mutatják majd a múltat és a jelent :cool:
nah az már valami :D mondjuk valami ilyesmire számítottam ha már így belevágtak a dolgokba az OVA-val de am csak 237 fejezet van kinn belőle ... az nem sok XDDDDD

-OJ-

Kami-Nai 3.rész

[spoiler]'Hampnie' a kezdeti monológjával máris egy hatalmas deathflaget állított magának. Abban igaza volt, hogy egy halhatatlan előbb-utóbb megunja az életet, de rendszerint ez csak több száz év után következik be. Az ő 30évével ez még egy kicsit korai ^^"
Ebben az epizódban aztán voltak fordulatok. Először hogy ez a 'Hampnie' tényleg Ainak az apja, aztán a dilis bagázs akikről fogalmam sem volt hogy végülis mi a fenét akartak, de ha már voltak olyan balekok hogy megölették magukat, így Ainak és Scarnak jutott egy jó érv, amiért elföldelhették őket. A mátrixos belassított harc felettébb hangulatos volt, még Hampnie közbeni monológja is illett alája.
Arra azonban végképp nem számított, hogy ezúttal tényleg meg fog halni, csak azért mert minden vágya teljesült :he: Még jó, hogy legalább 'zombiként' együtt tölthetett egy kis időt a lányával, mielőtt elföldelték volna :angyali:[/spoiler]


Quote from: Zelda on 2013-07-21, 19:43:02
Kami-sama no Inai:
Lehet, hogy így dobni fogom.  :falba:

Nagy hiba lenne.
Szerintem épp innentől válik érdekessé, hogy ezt mivel akarják még tetézni :whoah:

Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-07-22, 17:06:31
Quote from: Zelda on 2013-07-21, 19:43:02
Kami-sama no Inai:
Lehet, hogy így dobni fogom.  :falba:
Nagy hiba lenne.
Szerintem épp innentől válik érdekessé, hogy ezt mivel akarják még tetézni :whoah:
Adok még neki 1-2 részt, hátha megragad mégis valamely momentuma, de Humphnie akkor is hiányozni fog, tekintve, hogy 3 rész alatt sikerült megszeretnem a karaktert.
A FT Jelal szerű kiscsákóra kíváncsi leszek xD

Cheesy

Shingeki no Kyojin ep. 15.

Nekem csak most túnt fel, hogy más az OP. Nem is tudtam, hogy van japán Sonata Arctica :D


[spoiler]Végre történt egysmás, tudunk meg infokat a titánokról. Viszont hogy fog Eren visszakerülni a családi pincébe??[/spoiler]

Zelda

Quote from: Cheesy on 2013-07-23, 15:11:46
[spoiler]Végre történt egysmás, tudunk meg infokat a titánokról. Viszont hogy fog Eren visszakerülni a családi pincébe??[/spoiler]
Ez még egyelőre a mangában sem derült ki, szóval még várni kell a válaszra.  :D

Flaser

Space Battleship Yamato 2199:

"The sixth film, Dai-rokushō: Tōtatsu! Dai Magellan (Chapter 6: "Arrival! Large Magellanic Cloud") featuring episodes 19-22 was released in sixteen Japanese theaters on June 15, 2013. The Blu-ray and DVD volumes will be released on July 26, 2013"

...már csak pár nap, s megint lesz pár rész.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Quote from: Flaser on 2013-07-23, 20:18:39
Space Battleship Yamato 2199:

"The sixth film, Dai-rokushō: Tōtatsu! Dai Magellan (Chapter 6: "Arrival! Large Magellanic Cloud") featuring episodes 19-22 was released in sixteen Japanese theaters on June 15, 2013. The Blu-ray and DVD volumes will be released on July 26, 2013"

...már csak pár nap, s megint lesz pár rész.

Hát nekem sajnos nem, mert nem bírtam ki, és ezeket a részeket már megnéztem felirat nélkül. Az utolsó négy rész pedig csak augusztus végén vagy mikor jön ki (mármint akkor mutatják be a moziban).

Failure is the default option

SaiyaGin

Blood Lad 03: nem állítom, hogy ez lenne az év sorozata, de azért egész szórakoztató.

Eddig kellemes meglepetés a szezon, amikor annak idején kijöttek a nyári szezonos chartok, nem gondoltam, hogy 2-3 sorozatnál többet fogok nézni.

-OJ-

Silver Spoon 3.rész

[spoiler]D'aaawwwwww, azok az ennivaló kismalacok :redface: És hamarosan tényleg azok lesznek ^^"
A leírás alapján először én is a vidámparkra asszociáltam volna, de a lóversenypálya se rossz. Nakajima tanár úr megszállott szerencsejátékos arckifejezései pedig zseniálisak voltak, a szánhúzó verseny pedig
E P I C :whoah:
Hachiken tényleg túl sokat problémázik a részleteken, de amilyen céltalan volt a jövőjéről alkotott elképzelése, a tanára a legjobb döntést hozta a számára mikor ebbe az iskolába küldte.
LOL, a túra a 'kínzókamrában'. A doki jól leírta, mi az az alapvető készség amivel egy állatorvosnak rendelkeznie kell. Aikawa erre még rendesen gyúrhat.[/spoiler]

Erre a hétre is megvolt az állattenyésztési ismeretek óra :D

-OJ-

Servant x Service 4.rész

[spoiler]Mindenki Yamagamit szereti zaklatni :ejnye:
LOL, hogy Hasebe még a (dupla)visszautasítást is milyen lazán kezelte, helyette Yamagami volt az aki problémázott a részleteken. De végül csak rávette, hogy ismét vacsorázzanak együtt, szigorúan mint munkatársak.
Ezt a részlegvezetőt tényleg jobb lett volna eltitkolni, és még csodálkozik miért nem veszik komolyan. Ráadásul mindenek tetejébe Koyama Rikiya (F/Z Kiritsugu) szinkronizálja, és haláli reakciói voltak a beosztottai lenézésére :lul: Ez a fordulat mondjuk alaposan megtépázta a sorozat többé-kevésbé 'reális' légkörét, mert ilyesmivel aztán biztosan nem találkozunk egy közigazgatási irodában.
Yamagami tényleg egy okleveles idióta, de éppen a naivsága teszi aranyossá. Kíváncsi leszek, hogy miután alaposan becsettintett, Hasabe végülis hová vitte? mert biztosan nem az ottani love hotelekbe :jee:[/spoiler]

Zelda

Free!
Csak most álltam neki megnézni az első 4 részt... Már most imádom, nagyon ott van, de persze elfogult is vagyok, mert én is imádok úszni.  :D De tényleg, nagyon szép a grafika, a karakterek jók, és még a zene is megragadta a figyelmem, így egyelőre nem találtam semmi kifogásolnivalót benne.

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2013-07-27, 13:25:10
nem találtam semmi kifogásolnivalót benne.

Lehet, hogy ebben szerepe van annak a rózsaszín kis jelecskének az avatarod felett ;)
Failure is the default option

Zelda

Quote from: kikuchiyo on 2013-07-27, 13:38:35
Quote from: Zelda on 2013-07-27, 13:25:10
nem találtam semmi kifogásolnivalót benne.

Lehet, hogy ebben szerepe van annak a rózsaszín kis jelecskének az avatarod felett ;)
Aha, jó vicc, de nem szeretem, ha az embereket a nemük alapján minősítik... Ettől függetlenül persze a tény az tény, de azért megemlíteném, hogy az ennél egy árnyalatnyival fokozottabb bishi animéktől már hányni tudnék.  :rotfl: Nekem itt elsősorban az úszás, mint téma van a fókuszpontban...

Cloud

Ezt csak úgy ide

Titan game concept.
[spoiler][/spoiler]

-OJ-

Kimi no Iru Machi 3.rész

Ismét időrendbe haladtak a manga eseményeivel.
[spoiler]Haruto lázas lett, miután hazavitték megvolt az első csók, majd a nagy veszekedés is, végül a még mindig beteg Haruto tekerhetett Yuzukiért, aki nem volt hajlandó Takashival hazamenni. Egy kicsit drámaibbra is vették a dolgot, mert úgy rémlik, a mangában ennél a jelenetnél nem szakadt az eső. Nem éreztem indokoltnak ezt a változtatást, de különösebben nem volt zavaró sem.
Ezután megint visszaugrottak a tokiói részhez. Akari faggatózása, majd ahogy Haruto meghívatta magát Minatoval a lányiskola kulturális fesztiváljára, azt a két jelenetet jól adaptálták (utóbbiba beszúrva Kyousukét, majd ezután elhagyva a könyvtáras részt), és a kísértetházas rész is rendben volt.
A végén a nagy viszontlátáson megintcsak variáltak annyit, hogy az udvarról egy üres osztályterembe helyezték át a két főszereplőt, de hogy ezt minek kellett? Egyszerűbb volt megrajzolni a sok árnyék miatt, vagy ott hangulatosabb volt a világítás? ^^" Egyáltalán Haruto minek időz egy számára ismeretlen osztályteremben?
Mindenesetre a nagy NTR-pillanat alatt a sok felszálló színes lufi inkább idiótának hatott, az nagyon nem kellett volna oda :falba:[/spoiler]

Úgy nézem, a következő epizód végig Tokióban fog majd játszódni. Akkor kezdődik majd a sok NTR és a RAAAAGE :uzi:
De ez a mostani rész nem volt rövidebb az átlagosnál? Még a 21percet sem érte el.

SaiyaGin

Silver Spoon 03: úgy érzem, olyan hamar véget ért ez a rész, mintha csak tíz perc hosszú lett volna. ^^"

-OJ-

Genei wo Kakeru Taiyou 4.rész

[spoiler]A mostani epizódban Okakura történetén keresztül jól bemutatták, hogy kerítenek valakit hatalmába a negatív érzései, míg az ellenség teljesen át nem veszi felette az irányítást. Hát persze, hogy egy tetű kis shota lesz az ellenfél, aki a jelmeze alapján a Soul Eaterből szökött. Nincs kegyelem neki, pusztulnia kell! :uzi: Ami érdekesebb hogy még egy emberi szervezet is áll mögötte, akik taktikusan választják ki az áldozataikat :wtf:

A Tarot tanóra nem volt túl érdekfeszítő, de azért jó tudni, hogyan működnek a dolgok.
Az alternatív világban vívott harc ezúttal is kellően látványos volt, nagyszerű aláfestő zenékkel, és most legalább érdemi társalgást is folytattak a Daemoniával, mielőtt legyakták volna. Akari ezek szerint minden epizódban játssza majd a gyóntató papot? Kíváncsi leszek, mikor lesz ennek valami eredménye is ^^"[/spoiler]

Werro

Quote from: Cloud on 2013-07-27, 19:34:44
Ezt csak úgy ide

Titan game concept.
[spoiler][/spoiler]

Kipróbálnám  :jee:

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2013-07-27, 19:52:49
Kimi no Iru Machi 3.rész

Ismét időrendbe haladtak a manga eseményeivel.
[spoiler]Haruto lázas lett, miután hazavitték megvolt az első csók, majd a nagy veszekedés is, végül a még mindig beteg Haruto tekerhetett Yuzukiért, aki nem volt hajlandó Takashival hazamenni. Egy kicsit drámaibbra is vették a dolgot, mert úgy rémlik, a mangában ennél a jelenetnél nem szakadt az eső. Nem éreztem indokoltnak ezt a változtatást, de különösebben nem volt zavaró sem.
Ezután megint visszaugrottak a tokiói részhez. Akari faggatózása, majd ahogy Haruto meghívatta magát Minatoval a lányiskola kulturális fesztiváljára, azt a két jelenetet jól adaptálták (utóbbiba beszúrva Kyousukét, majd ezután elhagyva a könyvtáras részt), és a kísértetházas rész is rendben volt.
A végén a nagy viszontlátáson megintcsak variáltak annyit, hogy az udvarról egy üres osztályterembe helyezték át a két főszereplőt, de hogy ezt minek kellett? Egyszerűbb volt megrajzolni a sok árnyék miatt, vagy ott hangulatosabb volt a világítás? ^^" Egyáltalán Haruto minek időz egy számára ismeretlen osztályteremben?
Mindenesetre a nagy NTR-pillanat alatt a sok felszálló színes lufi inkább idiótának hatott, az nagyon nem kellett volna oda :falba:[/spoiler]

Úgy nézem, a következő epizód végig Tokióban fog majd játszódni. Akkor kezdődik majd a sok NTR és a RAAAAGE :uzi:
De ez a mostani rész nem volt rövidebb az átlagosnál? Még a 21percet sem érte el.
:tezsvir: az a lufis rész teljesen felesleges volt meg nem azér de csak ott elengedte a terembe és elszállt  :lol:
és megjelent sajnos a számomra legidegesítőbb karakter is akitől viszont nem szabadulhatunk meg, mert még most is fel-fel bukkan a mangába, de ahogy tellik az idő egyre csak idegesítőbb lesz  ... komolyan az ilyet kellene szaporítani, hogy lehessen irtani :uzi:
lol NTR rage xDDDD azon nagyon jókat fogok nevetni már előre látom

fema

Kami-sama no Inai 4... Kicsit furcsa, mintha nem haladna sehova a történet, csak úgy csapongnánk a 2-3 részes fejezetekben...
[spoiler]Meghalt a sose látott, egyedüli élő (élt..) szülő, de sebaj, menjünk kirándulni nagy vigyorral. :gyagya:[/spoiler]

Mellesleg Scar erőltetett fanservice-villantása meg nagyon nem illik ebbe az animébe...  ::)

-OJ-

Silver Spoon 4.rész

[spoiler]Hachiken, a kis maximalista. Neki már az sem elég, hogy ő a top tanuló az összesítésében, mégha egyéniben minden tantárgyban be is előzték a profik ::)
LOL, a farmon a traktor a menő verda, Nishikawa pedig úgy irányítja akár egy Gundamet :whoah:
És az a reakció a közös takarításra, 1 ember/hektár B) De annyi szemét, mint amit Hachiken talál, egy évtized alatt ha összegyűlik, nemhogy félévente :zomg:

A pizza sütés az animeben is fergeteges volt :cool:
A srácok haláli reakciókat nyomtak, mikor az elérhetetlen pizza hirtelen karnyújtásnyira került tőlük. És végre Hachiken is talált valamit, amivel a köz javát szolgálhatta. Csak szegény Nakajima lett zsarolás áldozata, akitől így kicsalták a legjobb sajtjait[/spoiler]

SaiyaGin

Majestic Prince 17
[spoiler]Klein mechája[/spoiler]
elég strapabíró!  :zomg: