Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Befejeztem a Rental Magicát, nagyjából egyetértek Cobrával, nem egy világmegváltó mű, de azért nem rossz.

Member

Cardcaptor Sakura (41-70)
01-40
Végre megtörtént a várva várt lezárás a negyvenvalahanyadik részben, erre úgy készítők úgy gondolták, van bennük még elég kreativitás, ezért csinálnak még egy évadot. Jaj de jó. Nos, a Clow kártyák új tulaja Sakura és nem, nem adná el őket jó pénzért a feketepiacon és venne pár lsd-s kockacukrot, hogy a megvadult képzeteivel folytassuk, nem, átváltoztatja őket Sakura kártyákká, de persze lehetőleg szinte egyesével. Hogy ennek be kelljen következnie, kapunk 3 jómadarat, akik egy az egyben a Sakura-Keroberos-Yue triumvirátus megfelelői, amit ugye minden gyermekmesében muszáj ellőni. Eriol-ról második ránézésre már tudhatjuk, hogy ő kicsoda (aki nem jönne rá az állandó dühös-másnapos nézéséből, hogy ő
[spoiler=Hátha vkinek nincs élete és megnézi]Clow reinkarnációja[/spoiler], az most szégyelje el magát), van egy Keroberos klón emo-párduc (ha valaki zenekart akar alapítani ebben a műfajban, adok névnek egy tippet: Spinel Sun) és egy hülye qrva, aki minden részbe ellövi, hogy Toya kulcsfontosságú mondatát (ami ennyi: "Te nem vagy ember", ÚRISTEN, BESZ*ROOOK!!!) minden epizódban félbeszakítja nyakbaugrás segítségével. De legalább neki is olyan jó képességfája van, mint Yue-nek, jégkristályok orrba-szájba, komolyan, egy W3-as lvl1 Archmage megfulladna a röhögéstől. Hogy kik ők valójában, a debütálásuk után 3 résszel elmondják, de a főhősök vannak olyan barmok, hogy nem jönnek rá a 69. közepéig. Li meg ugyanezen ep végéig nem tudja bevallani Sakurá-nak, hogy szerelmes belé, és persze a csitrin kívül már a helyi tesco szárazosztályán dolgozó szemüveges bácsi is tudja, csak ő nem. A befejezés sem semmi, nézze meg mindenki, nem spoilolok. Összahasonlítottam az alatta átélt szenvedést más animék alatt átéltel, így lett végül 4/10

Koi Kaze
Nos, ezt azért néztem végig ma délelőtt, mert anno Kaze leszólta, de csúnyán, én meg szokásosan ellent akartam mondani neki, de a mai napig nem volt kedvem megnézni. Nos, érdekes darab volt, annyi szent. Rajzolásilag engem irritált, hogy néha egyszínű fehér szájjal tátognak, de mivel a főhős pasi szőrös, a fater pocakos és volt benne vaskosabb nő, leírhatom, hogy nem bishonen/bishoujo háború volt végre. Mondjuk az állandóan hulló sakura és az a zöld háromszög levél sem kellett volna. A bátyus olyan volt nekem, mint egy troll, aki a 70 körül éri el a szellemi maximumot, kifejezetten meteor storm tombolt a fejében az egész mű alatt, még beszélni sem tudott épkézláb módon (mondjuk aki a húga bögréjébe veri, az már nekem is kicsit aberrált), a huginak viszont nagyon bejött a határozottsága és a makacssága, végre nem az az ártatlan buta kis liba, hanem igazi vezérszellem. Kicsit elnyújtott volt pár helyen, de elviselhető kaja és rajzeszköz mellett. A befejezés enyhén jellemző ált. az inceszt történetekre, bár a hugi egyik ötletfelvetése elég szimpi volt, [spoiler]Nyírjuk ki magunkat :D[/spoiler]. Néha viccelődtek, a kevesebb több lett volna. Nekem 7.5/10-et ért meg.

Dennou Coil
Szerintem mindenki tudja, mi ez kb., aki látta a Laint és a Haibane-t, annak a keresztezése úgy kb.. Szemüvegek, amiken keresztül láthatod a cyberteret, különleges gyerekek, cyberpet-ek, egy "másik oldal", és a misztikus Illegal-ok, van itt minden. A legjobban talán az tetszett, hogy a város mintha valami hatalmas vincsi volna, amit a Kyuu-chan-ok formáznak. A történet kellően gyerekesen és kalandozósan indul, hogy végül melankólikus végbe torkolljon, szép sorban adagolják az infókat, hogy végül a fejünkra csapjuk, már ha minden eszünkbe jut. A rajzolás kicsit furcsa, erősen Haibane beütés (Yuko szemüveg nélkül full Rakka), csak nagyok a fejek és vékonyak a végtagok. Úgy általában a világ rajza sincs komolyra véve, Searchmaton, avagy Sacchi irtó kawaii ^^. Minden rendben volt vele, viszont a végén pár dologhoz nagyon nem fűlt a fogam, hogy végülis mi az a "másik oldal" és mi köze Isako-nak az egészhez. Kicsit odacsapottnak éreztem, ahogyan a "dead comes back to life" eseteket is, nagyon nem kellett volna,
[spoiler]A 23. rész végén majdnem belebolondulok, hogy Densuke halott, erre a túlvilágon él, mint Illegal és az utolsó másodpercekben látják is??[/spoiler], a sok sírás szintén, ezek kicsit lehúzzák. 9.25/10 (ezzel új kategória nálam :D)

Alkyra

Quote from: Baggio on 2008-03-26, 19:09:31
az tényleg az, de az elveszett állatok keresése nem annyira...

az az első két rész. a történet közel sem arról szól.XD csak bemutatónak használják(karakterek, környezet stb stb).
nézzél csak bele. nem fogsz csalódni.

Zen

Quote from: Ymir on 2008-03-27, 10:59:10
(Mindenkinek ajánlom figyelmébe a videofájl mellett lévő külön magyar subot. Felejthetetlen élmény volt, különösen a Zodd elleni küzdelemnél. Akkor is tetszett, mikor griffith és gattsu csáo, cső vel köszöntötték benne ergymást, Zodd megy egyszerűen a faszi nevet kapta meg benne. :lul: majdnem leestem a székemről)
Én inkább sírtam rajta 2 percig..aztán kikapcsoltam.
És bár vannak páran akik utálják( ::)), én azt mondom olvasd el a mangát, ha tovább, akkor az anime befejezéséig. Nem mozog, nincs szinkron, de jóóó. :jee:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Soul

Ha minden igaz, a DeltaVision kifogja adni a Berserk mangát magyarul (yes  :smile:).
[spoiler]ez sztem azért is jó mert így kb 2000-ért jutsz hozzá 1 kötethez nem pedig külföldről hozatod be drágábban, ráadásul magyarul olvasod[/spoiler]
Mikor anno néztem a Berserket, nem tudtam hogy dupla hangsáv van és így először angol hangal néztem meg, ha jól emlékszem nem volt vészes.

Próféta

Quote from: Soul on 2008-03-27, 11:28:20ez sztem azért is jó mert így kb 2000-ért jutsz hozzá 1 kötethez nem pedig külföldről hozatod be drágábban, ráadásul magyarul olvasod
Ebben nagy igazság vagyon, de miért került spoiler dobozba? ???

Soul

Mert magánvélemény és plussz így talán mindenki kicsit izgalomba kattint rá hogy mi lehet ott  :smile:.

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-03-27, 11:47:02
Quote from: Soul on 2008-03-27, 11:28:20ez sztem azért is jó mert így kb 2000-ért jutsz hozzá 1 kötethez nem pedig külföldről hozatod be drágábban, ráadásul magyarul olvasod
Ebben nagy igazság vagyon, de miért került spoiler dobozba? ???

Mangák magyarra fordításában én sem látok kivetnivalót. Míg animék esetében érdemes japánul nézni, hiszen a seiyuuk munkája sokszor brilliáns, addig mangákban legfeljebb a kalligráfia szépségeit élvezhetnénk. Az pedig, hogy magyar vagy angol a fordítás, édesmindegy, amíg a minőség és a pontosság azonos.

Soul

Sztem félre értelmeztél.Semmi ilyen filozófikus dolgot nem szántam a postomban.
Ymir most látta Berserket, erre Zen írta neki hogy nézze meg a mangát erre én megjegyeztem hogy megfog majd jelenni magyarul is.Mangát olvasni mégis csak ugy az igazi ha a kezedben fogod és lapozod nem pedig klikkolgatsz  :smile:.

motifator

Quote from: Soul on 2008-03-27, 14:48:54Mangát olvasni mégis csak ugy az igazi ha a kezedben fogod és lapozod nem pedig klikkolgatsz  :smile:.
:tezsvir:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Kekkaishi 52 rész, most ért véget... végét kicsit megváltoztatták, hogy a másik főszereplő is többet szerepeljen mert a manga még ma is megy, de összességében nagyon jól implementálták a mangát. 9/10

necrologist

jó ezt hallani, viszont pl én nem olvastam mangát viszont az anime érdekelne valószínüleg, szóval egy pársoros szösszenet érdekelne a véleményeddel a művet illetően ( :merci:)

chilip

#4722
annyira nem szoktam érdekes ismertetőket írni :P no mind1

Kekkaishi (angol cím: Barrier Master)
52 részes szösszenet
<< AniDB >> - << AnimeAddicts >>

Sumimura Yoshimori-ról és Yukimura Tokine-ről szól főként, meg a 2 családról. Kekkaishi-k, vagyis olyanok akiknek a képessége egy úgynevezett kekkai (vagyis valami pajzs-féleség, általában egy kocka alakú elszigetelt tér, amit manipulálni tudnak) létrehozása melyet egyaránt támadásra és védekezésre használnak. Mind2 család feladata egy bizonyos terület védelme (Karasumori), mely már a létezérével veszélyforrás lehet a démonok részéről (ayakashi). Ha egy démon megadott időt tölt el a területen, erősebb lesz, és ez a terület pont az az iskola, ahova a 2 főhős jár. Tul. képp végig Karasumori védelméről szól az egész. Később jön még egy 3. szereplő is a társulathoz. Legnagyobb arcok viszont a szellemkutyák  :lul: mind2 főszereplőt kíséri 1 segítségképp, nemsemmi alakok :D ha jól tudom koreai eredetű a mangája.

végét kicsit megváltoztatták, hogy a másik főszereplő is többet szerepeljen mert a manga még ma is megy, de összességében nagyon jól implementálták a mangát. 9/10

necrologist

 :merci: again

+ nemrég látott művek tömör véleménnyel:
Paranoia Agent: pfff..., op kifejezetten jó(+1) 6/10
Girls Bravo - 2nd season:D Kojima :D egyébként nem rossz, de vannak sokkal jobb ecchik mondjuk 6,5/10
Code Geass: szép és jó, de szerintem ebből a sztoriból sokkal többet ki lehetne hozni (mindenesetre a csavar kissé meglepett a végén) 8/10
Darker than Black: személy szerint jobban tetszett mint a fent említett mű de ez sem lesz klasszikus darab szerintem 8,5/10
Tide Line Blue: 13 részben egy korrekt történet egy ikerpárról, tengeralattjáróval, kisbabával, csokinyuszival stb... a hangulata kifejezetten élvezhető 4-5 órát biztos megér 8,5/10
Noein: hogy miért pont Haruka az egész univerzumból... végülis mindegy, elég elvont, elég csúnya(a cg nagyon  :mad:), DE szintén egy jó hangulatú darab mondjuk 8/10
Gungrave: maffia + két árva srác + pár őrült tudós és teremtményeik = gungrave 8,5/10
Texhnolyze: egy nagyon komoly darab, depresszióra hajlamosaknak tilos, egyébként szerintem kötelező darabnak tekinthető 9/10
Full Metal Panic - The Second Raid: az első két sorozat jobban tetszett, de ebben is sikerült elég jól megtartani a színvonalat (Chidori +1) 9/10
Vandread (mindkettő): ha mást nem is az első részt mindenki nézze meg (a propagandafilmnél amit a férfiak bolygóján vetítenek majdnem lefordultam a székről), egyébként nem rossz egyáltalán 7,5/10
Shigurui: huhh, nehezen hiszem el, hogy ennyire elvetemültek lettek volna a japánok, mindenesetre egy nagyon igényes anime, amit egyhamar nem felejt el az ember 9/10
Tengen Toppa Gurren Lagann:rotfl: :rotfl: :rotfl: 9,5/10
Akira: meg tudom érteni miért szeretik annyian, de nekem személyesen biztos nem lesz favoritom 7,5/10
Toki wo Kakeru Shoujo: ~3 hónap kellett, hogy rávegyem magam egy teljes filmre, de rájöttem, hogy alaptalanok voltak a félelmeim, és egyáltalán nem untam 9/10

+ amit most nézek:
Pumpkin Scissors: ep 8-ig láttam és nagyon tetszik, top10be valószínüleg befér majd

Solid Snake

#4724
Monster

Eddigi pályafutásom leghosszabb, egyben legizgalmasabb animéje. Háromszori nekifutás kellett, mire képes voltam rászánni magam a megtekintésre. Kisebb adagokban nézegettem 2 hónapon keresztül, az utolsó 20 részt pedig szó szerint daráltam az utóbbi napokban.

A történetet a többség már úgyis betéve darálja, szóval nem pazarlom felesleges leírással az időtöket, de azért itt a dióhéj: Az 1990-es években játszódó Németországban egy orvos ádáz hajszája egy lelketlen sorozatgyilkossal, akinek az életét ő mentette meg korábban.

Hatalmas pozitívumok fedezhetőek fel, többek között a lebilincselően izgalmas, döbbenetes (néhol sokkoló) fordulatokkal teli és abszolút realista történetvezetés, a feszültségért felelő remek zenei aláfestés, a színvilág művészi ábrázolása (ennyire borús, szürkés árnyalatú, melankolikus színeket pl. a Haibane Renmei alkalmazott), a karakterdizájn tökéletes megvalósítása. Őszinte leszek: a Monster tagadhatatlan aduásza az, hogy valóban "élnek" a karakterek, motivációik és fejlődésük pazarul érzékelhető, sokszínűségük és a velük való azonosulás már-már boszorkányos. Itt senki sem szuperhős, senki sem világmegmentő: egyszerű emberek ők mindnyájan, akik a szocializmus bukása utáni zavaros világban próbálják a saját értékrendjüket megőrízni. Bár a két főszereplő, Tenma és Johan talán túlságosan is szélsőségesek (Tenma hihetetlenül erkölcsös és derék ember, Johan velejéig gonosz és bomlott elméjű), de ez mégsem válik a sorozat kárára: Tenma ironikus sorsa és Johan tragédiája (valamint a múltja) központi témaként emelkedik ki, a szimbólumokkal kevert kirakósjáték izgalmasságát méginkább fokozva (a mesekönyvek bemutatásáért külön taps). A mellékszereplők ugyancsak fontos elemei ennek az univerzumnak, rajtuk keresztül érzékelhető maga a világ bizonytalansága és az emberi lélek sokoldalúsága.

A krimi mellett maradt hely a filozófiai gondolatokra is: Mégis mire képes az emberi faj? Mi lesz az emberből, ha már nem képes érzelmeket és bizalmat táplálni? Ha létezik "szörnyeteg", akkor definiálható egyetlen, önállóan gondolkozó entitásként vagy mindannyiunkban létezik egy alvó gonosz?

A befejezés is telitalálat lett szerencsére, kellően elgondolkodtató és maróan ironikus.

[spoiler]Az a tény támasztja ezt alá, hogy Tenma a végén nem a gyilkosává, hanem újboli megmentőjévé válik "ellenségének".

Az utolsó jelenet (Johan állami börtönkórházból való szökése) talán nevetségesnek tűnhet, viszont komoly szimbolikus tartalommal bír, amennyiben elfogadjuk a Johan = szörnyeteg elméletet. Bár én Johant inkább amolyan Darth Vader-szerű tragikus főgonosznak tartom, akit a világ rontott meg és tett igazán lelketlenné és gonosszá (az a bizonyos "The Real Monster"-jelenet ("Anya meg akart menteni? Vagy összetévesztett a testvéremmel? Melyik?") , szó szerint sokkolt az utolsó részben...).[/spoiler]

Summa summarum: a 74 résznyi hosszúság senkit ne bizonytalanítson el. Aki egy reális nyomozókrimit szeretne páratlan szereplőgárdával és némi morális mondanivalóval, garantáltan elégedett lesz a Monsterrel. Nekem méltán került a klasszikusok közé.

10/10

Próféta

#4725
Quote from: Solid Snake on 2008-03-28, 21:22:58
Monster

[...]

[spoiler]Az a tény támasztja ezt alá, hogy Tenma a végén nem a gyilkosává, hanem újboli megmentőjévé válik "ellenségének".

Az utolsó jelenet (Johan állami börtönkórházból való szökése) talán nevetségesnek tűnhet, viszont komoly szimbolikus tartalommal bír, amennyiben elfogadjuk a Johan = szörnyeteg elméletet. Bár én Johant inkább amolyan Darth Vader-szerű tragikus főgonosznak tartom, akit a világ rontott meg és tett igazán lelketlenné és gonosszá (az a bizonyos "The Real Monster"-jelenet ("Anya meg akart menteni? Vagy összetévesztett a testvéremmel? Melyik?") , szó szerint sokkolt az utolsó részben...).[/spoiler]
A befejezés jelentésével, Johann személyiségével, stb. kapcsolatban Te is, Blarke is részletesebben is kifejthetitek véleményeteket az anime saját topikjában, mi már jól végigvitatkoztuk ;)

Alkyra

Quote from: Ymir on 2008-03-29, 09:10:03
Quote from: Zen on 2008-03-27, 11:11:33
Quote from: Ymir on 2008-03-27, 10:59:10
(Mindenkinek ajánlom figyelmébe a videofájl mellett lévő külön magyar subot. Felejthetetlen élmény volt, különösen a Zodd elleni küzdelemnél. Akkor is tetszett, mikor griffith és gattsu csáo, cső vel köszöntötték benne ergymást, Zodd megy egyszerűen a faszi nevet kapta meg benne. :lul: majdnem leestem a székemről)
Én inkább sírtam rajta 2 percig..aztán kikapcsoltam.
És bár vannak páran akik utálják( ::)), én azt mondom olvasd el a mangát, ha tovább, akkor az anime befejezéséig. Nem mozog, nincs szinkron, de jóóó. :jee:
Már megtörtént ;)


Dennou Coil

Ódzkodtam tőle az elején, nagyon nem tetszettek a bemutató képsorai, viszont egy amvnek köszönhetően kedvet kaptam hozzá, és nem bántam meg. Vitte magát előre a története, és a karakterek is jók voltak benne.
10ből 8-ast adok neki.



neve az amvnek?

Member

Quote from: Ymir on 2008-03-29, 09:10:03
Dennou Coil

...

Koi kaze

...
Még ha a CCS-t beleveszed, ugyanarról írunk. :D

Alkyra

True Tears


Szokásos szerelmi háromszög egész kellemes megvalósításban. A karakterek kielégítőek voltak a rajzolása átlagfeletti volt akárcsak a zenéje.(ámbár az epic szinthez közel sincs)
Várható vége lett, bár én jobban örültem volna, ha más döntést hozz befejezésül.(kell a túrónak egy emobitch)
Összeségében a "jóvoltmegnézni.egyszer" kategóriába tartozik. Akik szeretik a drámát s a lovestorykat azoknak ajánlom, ha épp nincs mit nézniük éppen.

7.8/10

Chronus

Ikkitousen:

..................baka...

10/10 (eddig, csak nehogy a végére a sztorifoszlányok belezavarjanak a fanservice áradatba...)




Baggio

Quote from: Chronus on 2008-03-30, 13:59:49
Ikkitousen:

..................baka...

10/10 (eddig, csak nehogy a végére a sztorifoszlányok belezavarjanak a fanservice áradatba...)
szerintem is nagyon nagy volt... a Dragon Destiny se rossz csak nekem ahhou fura felirat volt és a neveket kínaira fordították benne...

KeLa

Quote from: Baggio on 2008-03-31, 11:04:45
szerintem is nagyon nagy volt... a Dragon Destiny se rossz csak nekem ahhou fura felirat volt és a neveket kínaira fordították benne...
Én az Ayako féle felirattal néztem, abban jól vannak nevek.

bimanc

Quote from: Baggio on 2008-03-31, 11:04:45
szerintem is nagyon nagy volt... a Dragon Destiny se rossz csak nekem ahhou fura felirat volt és a neveket kínaira fordították benne...

Mármint abban szerepeltek jól a nevek.  ;)
Gondolom az eredeti Three Kingdomos neveket használták, csak attól minden animés fejreáll.
Viszont akkor már nézzétek meg a Ryofuko-chan-t is, szerintem helyből leveri a tavalyi év komédia sorozatait, fanservice terén meg szintén nem gyenge. 
Ja és nem vagyok lolicon.  :angyali:

minuszmiki

#4733
Nana: Végére értem. Igazából nem tudom eldönteni, hogy jó volt-e. Objektív dolgokat előre: A zene, OP-k (az utolsó kivételével), ED-k jók voltak, az animáció helyenként csúnyácska volt ugyan, de a stílus és a karakterdizájn jó volt, szóval sok panaszom erre sincs. Nem bántam volna mondjuk, ha a két együttestől több számot hallhattam volna, és a színpadi jelenetek animálását sokszor elnagyoltnak éreztem, de belefért. És végülis a sztori is jó, de vártam a végére valami nagy befejezést, ehelyett igazából csak félbeszakadt a történet, ami azután, hogy 47 részt végignéztem, elég bosszantó, most kénytelen leszek nekiállni a mangának. A karakterek is egész jók voltak, bár alapjaikban gyakorlatilag a legtöbbjük ugyanolyan: kúlos póz, ami az első enyébb fuvallatra összeomlik. Ez kicsit zavart is, Yasun kívül nem nagyon volt olyan karakter, akit végig kedveltem volna (pedig ő is csak póz, de legalább stabil). Persze a többiek is szerethetőek, a lányok közül Leyla volt a kedvencem, gondolom elsősorban Hirano Aya miatt. Természetesen szorítottam Nanáért és Hachiért is, de a végére nagyon összezuhantak, és a lezáratlan történet miatt nem tudom eldönteni, milyen benyomás maradt meg róluk. A srácok közül eleinte Shint bírtam leginkább, de a végére eléggé kifogyott belőle a lendület, ráadásul az ő történetszála teljesen elvarratlan maradt. Ren is sokáig jól tartotta magát, de talán az ő megzuhanása volt a leglátványosabb. Egyedül Nobu karaktere az, amelyikben nem éreztem semmi művit, de ő meg elég szerencsétlenül intézte a dolgait, szóval nagyon őt se kedveltem meg. Illetve Takumi is eredeti figura, de a teljesen hideg, nagyképű stílusa miatt nem szimpatizáltam vele sem. Mindezek ellenére mégis úgy vagyok vele, hogy tudnám nézni ítéletnapig, mert hihető a történet és valószínű karakterekről szól, elég jó környezetben játszódik, és humora is van. Viszont az animét 7/10-re értékelem csak, a legtöbbet a befejezés hiánya von le belőle.

edit: typo, kisebb kiegészítés

Lt. Simoan Blarke

"...?!"
"Your hands... they are so warm..."
"Your hands arent cold either. Its the warmth of life. you are alive."
"And what about... my lips...?"

Nem szoktam OST alapján animét szedni, bár a Steamboyt speciel nem bántam meg. Az Argento Soma viszont nem volt nyerő, alapvetően azért, mert
- mechák;
- nekem baromira nem tetszett a rajzolása;
- mechák;
- együgyű történet;
- mechák;
- nincs benne romantika;
- mechák;
- amikor kiderül a Nagy Igazság, akkor azt hittem, hogy üvöltök a fájdalomtól, annyira gyökér megoldás volt;
- mechák;
- idegesített, hogy minden ellenfél ugyanúgy néz ki;
- mechák.
Apropó, a leggázabb az volt, hogy voltak benne két lábon járó humanoid lépegetők (mechák), amily divajszot az FMP kivételével még egyetlen animétől sem tudtam elviselni.

Nade ne szaladjunk előre.

Adott egy Takuto Kanashiro nevű egyetemista gyerek, meg a csaj, akit istennek sem tud rendesen felszedni (bár ez nem derül ki egyértelműen a sztoriból), Maki. Vagy fél napja azzal telik (az első rész kb erről szól), hogy ideges, mert már mióta nem látta ezt a libát. E-maileket olvas, meg megnézi az egyetemi gépet információk után, hogy mégis hol lehet, stb.
Aztán jön a hadsereg, elragadja őt, a Morgue nevű helyre viszik. (Morgue hullaházat jelent, ha valaki nem ismeri a szót, annak se kelljen sztakit olvasnia, mert én ilyen jóarc vagyok, pont.) Itt van egy mindenféle ránézésre bányászati ürülékből összerakosgatott humanoid valami, amit a prof (merhogy ilyen is van, miatta nem látja Makit Takuto elég sokáig) elkeresztel Frank-nak. (Frankü! Frankü! :vízkiver: ) Takutonk tanúja lesz, ahogy Frank egy pár terawattos elektromos beöntés hatására felébred, majd kinyír mindenkit merő véletlenségből (összeomlik az épület). Makit is. Takuto meg súlyosan megsérül. Enyhén bepöccen, bosszút esküszik, stb...
Vannak itt alapvetően élienek, amik nagyok, sárgák, és vannak különböző fajtáik, ostromolják a Földet, egy Pilgrimage Point nevű helyre akar mindegyik eljutni (az nem derül ki, hogy mi a redvás halálfaszáért nem tudnak egyenesen oda leszállni, miért gyalogolnak át a fél kontinensen, de ez mellékes). Őket egy Funeral (Temetés) nevű szervezet tartja vissza ezen gonosz (?) céljuk elérésétől. A bosszúvágytól lihegő Takuto ide kerül be Ryu Soma néven, kap a segge alá egy (guess what) mechát (SARG),  aztán hol ő, hol Frank (merhogy persze belőle szupertitkos fegyver lesz, amikor befogják, és persze hogy egy kislány dirigál neki) menti meg a világot a megalázó sakk-matt állapottól.
Persze rájön, hogy voltaképpen Frankkel nincs is baja, sőt, [spoiler]tulajdonképpen arra ismer rá, hogy Frank ugyanolyan, mint ő, csak másmilyen, vagy wtf,[/spoiler] szóval a cucc végén már nem is csépeli azt a szerencsétlen kőgólemet. Makit persze nem felejti el, de ennek ellenére persze mégiscsak összesmárol mással (lásd a nyitóidézet - sírtam a röhögéstől), meg mindig idegbeteg, amikor nem ultra-coolt játszik.

Összesítve:
Grafika: nem az én stílusom.
Történet: elcsépelt, gyengus, klisés, de könnyen emészthető. Csak azé 25+1 részen át ugyanolyan enemiket bámulni kicsit idegesítő.
Szereplők: elcsépelt-gyengus-klisés-whateva.
Zene: na, ez szerintem baromijó, ezé is szedtem le, bár összességében vannak amik idegesítőek tudnak lenni a repertoárból (ugye amit a 26 rész alatt 5982361495783-szor játszanak be, például).
Személyes végítéletem 5/10 (ebből bő +1 a zene miatt).

Utózönge: legalább tudom, hogy honnan volt White SeeD avatárja...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

chilip

szeretem az ilyen ismertetőket, mindig felderülök ezeken :D :D :D :D :D

Fazék

azért sztem nem ártott volna megemlíteni az egyik legnagyobb negatívumát, mégpedig, hogy mechák vannak benne, de amúgy a többi korrekt. :)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Fazék on 2008-04-01, 22:45:54
azért sztem nem ártott volna megemlíteni az egyik legnagyobb negatívumát, mégpedig, hogy mechák vannak benne, de amúgy a többi korrekt. :)
:pislog:

Hümm. Már javítom is :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

A kedvenc ismertetőtípusom, gratulálok. :D

Alkyra