Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Draconire

Kösz az infokat!  :smile:
Majd szépen lassan kiélvezem a maradék fejezeteit ennek a one-of-a-kind sorozatnak, aztán nem tudom mi lesz.

Próféta

#4981
+24+28 OVA? jéééézusom...

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-14, 01:56:50Szintén nagyon érdekes - és egyedülállóan részletes kidolgozású - az űrbeli hadviselés részleteinek kidolgozása, mind stratégiai, mind pedig taktikai szinten.
Na ez az, amivel nagyon nem értek egyet. Nekem valahogy halmozottan bénának tűnik az összes csata. Általában gyakorlatilag  arra megy ki az egész, hogy a "jó" oldal villámgyors flottájának mindig tökéletes és teljes információja van a mindent látó felderítőrendszerével és azonnali kommunikációs eszközeivel, az éppen aktuális "rossz" oldal pedig semmit sem lát, a kettévágott flottája nem tud kommunikálni, és persze sokkal lassabban mozog. Aztán bedobnak ilyeneket, hogy "ja, mellesleg gyűrű formáció alakult ki"... miért? Az jó? Mitől lesz az egyensúlyi helyzet? Csak én vagyok olyan buta, hogy ezt nem látom azonnal át?

Szóval úgy tűnt, hogy itt a technóblabla helyett hadászati blabla van.
EDIT: kíváncsi vagyok, a Starcrafton nevelkedett koreaiak ezt az egy aspektust meg tudták-e volna jobbra csinálni.

De nem baj, így a harmincadik rész környékén már határozottan mozgolódik az EPIC-o-METER mutatója, és ez bőven kárpótol :)

Rounin

+ kétdimenziós gondolkodás.

Szerk.: és akkor még nem volt starcraft :hehe:

Draconire

Quote from: Rounin on 2008-05-04, 13:57:20
+ kétdimenziós gondolkodás.

E miatt ne aggódj, ha azt fogja megkívánni egy csata, akkor nem szembe fognak menni egymással.

Quote from: Próféta on 2008-05-04, 13:40:44
[tl;dr]
Csak én vagyok olyan buta, hogy ezt nem látom azonnal át?
[tl;dr]

? -> .

Rounin

Quote from: Draconire on 2008-05-04, 14:11:23
Quote from: Rounin on 2008-05-04, 13:57:20
+ kétdimenziós gondolkodás.

E miatt ne aggódj, ha azt fogja megkívánni egy csata, akkor nem szembe fognak menni egymással.

Láttam :hehe:

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2008-05-04, 13:40:44
Csak én vagyok olyan buta, hogy ezt nem látom azonnal át?
Szóval úgy tűnt, hogy itt a technóblabla helyett hadászati blabla van.

Magunk között legyen szólva, Reinhard lehet akármekkora stratéga és karizmatikus vezető, de nem egy csatánál követett el taktikai baklövéseket.

Viszont az általad felvetett vádra válaszolva, szerintem itt inkább arról van szó, hogy ezeket a csatákat ill. hadászati megmozdulásokat nem kell teljesen szó szerint venni. Ugyanis a sorozat nézőpontja szerint az az elsődleges, hogy a parancsnok mennyire látja át a hadi helyzetet, mennyire tud helyesen dönteni. Ha ő hibázik, vagy nem képes összefogni a parancsnoki láncolatot [spoiler](vö. Firefly: "You know what the chain of command is? It's the chain I go get and beat you with 'til ya understand who's in ruttin' command here.")[/spoiler], akkor a csata jószerivel elveszettnek tekinthető.

Persze minden egyes rész, minden újabb ütközet valamennyire árnyal ezen a képen, de a lényeg az, hogy ezekre a csatákra absztrakt módon kell tekinteni.

tl;dr stop nitpicking.

Quote
EDIT: kíváncsi vagyok, a Starcrafton nevelkedett koreaiak ezt az egy aspektust meg tudták-e volna jobbra csinálni.

"OMG Zerg rush!!!!1 Captain, we're dooooooomed!"
Failure is the default option

Nevl

Clannad:

Biztos elemekre lett már szedve itt párszor a sorozat én most tudtam befejezni.
Igazából olyan 7/10-et adnék neki, mert a végére nagyon langyos lett a történet, de tanulhatnának belőle a történetírók, mert a folyamatos és nagyon következetes jellemfejlődés mintapéldája :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Solid Snake

#4987
Quote from: Nevl on 2008-05-04, 20:28:25
Clannad:
Igazából olyan 7/10-et adnék neki, mert a végére nagyon langyos lett a történet

Nekem is ez a legnagyobb gondom vele. AIR-hoz és Kanonhoz hasonló katartikus befejezést vártam (rohadt nagy potenciál volt benne, főleg a Kotomi-arc után), erre paff.
Ez is szép volt persze, de valahogy nem az igazi (még csók sem volt, csupán vallomás). Ezért csak 85%.  :P

Also: where's mah OST?  :Eztneked:

Xzone

Quote from: Solid Snake on 2008-05-04, 20:53:23
Also: where's mah OST?  :Eztneked:

Már alig várod, hogy ronggyáhallgathasd a Dango Daikazokut, mi?

Solid Snake

Quote from: Xzone on 2008-05-04, 20:55:36
Quote from: Solid Snake on 2008-05-04, 20:53:23
Also: where's mah OST?  :Eztneked:
Már alig várod, hogy ronggyáhallgathasd a Dango Daikazokut, mi?

Az OP/ED single-ket már időtlen idők óta leszedtem, szóval Dango Daikazoku-t betéve fújom.  :hehe:

Az animében felcsendülő zenei anyag OST-je kellene, de úgy tűnik, eddig még nem adták ki  :bruhuhu:
(leszedtem egy FLAC-es OST-t, de mint kiderült, az a Clannad movie OST-je  ::)).

Gregory


Én

Quote from: Gregory on 2008-05-04, 23:53:07
Verjetek meg
Bokura ga Ita
:zomg:
3/10
Te legalább végignézted... :P
Úgy tűnik az ilyen szars shoujo romatikus izékben egyezik az ízlésünk :tezsvir:

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2008-05-04, 23:53:07
Verjetek meg
Bokura ga Ita
:zomg:
3/10

"Beat It. Just Beat It." /Michael Jackson/  :__devil:

Soul

Quote from: Gregory on 2008-05-04, 23:53:07
Verjetek meg
Bokura ga Ita
:zomg:
3/10

Én se sokáig bírtam  :smile:.Fő bajom talán a grafika volt, azért vannak határok ami alá nem kéne esni.Meg valamié az eleje nem kötött ugy le.

Kvikveg

Quote from: Gregory on 2008-05-04, 23:53:07
Verjetek meg
Bokura ga Ita
:zomg:
3/10
Melyen egyutterzek.
Yanoooo... *fobe lovi magat*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soldier

Quote from: Kvikveg on 2008-05-05, 00:23:07
Quote from: Gregory on 2008-05-04, 23:53:07
Verjetek meg
Bokura ga Ita
:zomg:
3/10
Melyen egyutterzek.
Yanoooo... *fobe lovi magat*

ennyire azert nem volt gázos  :angyali:

chilip

#4996
Kyouran Kazoku Nikki

3 része letudva és hát jaaaaaj :D jaaaaaaAAAAAJ  :rotfl: :lul: olyan szinten retardált hogy az már fáj, elvontabb mint a Maid Guy és az "anya" szinkronja shanáé :D eléggé tsundere a neco-girl. 2. résztől röhögtem rajta sokat, 3. vitte a pálmát az assaulttal

:muhahah:
   LOLLOL  LOOOL    LOOOL    LOOOL
   LOOOOL o LOOOL o LOOOL o LOOOL
    :rotfl:     :rotfl:    :rotfl:  :rotfl:      :rotfl:  :rotfl:      :rotfl:  :rotfl:



de már a család is... egy szégyenlős kislány, egy buzi, egy kiborg akit gyilkolásra készítettek, egy beszélő oroszlán, egy medúza, az anya egy neco-girl és az apa egy titkosügynök harci kiképzéssel  :lul:

Zen

Nagyon megszeretted ezt a lolkomotívot. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Zen on 2008-05-05, 17:20:32
Nagyon megszeretted ezt a lolkomotívot. :D
Hirtelen "lolkomotívum"-nak olvastam, és néztem, milyen ügyes szóalkotás  :muhahah:

chilip

Quote from: Zen on 2008-05-05, 17:20:32
Nagyon megszeretted ezt a lolkomotívot. :D

há hogyne :D levédettem, a lolmozdony az én alkotásom :D

smash++

Quote from: Soldier on 2008-05-05, 01:00:50
Quote from: Kvikveg on 2008-05-05, 00:23:07
Quote from: Gregory on 2008-05-04, 23:53:07
Verjetek meg
Bokura ga Ita
:zomg:
3/10
Melyen egyutterzek.
Yanoooo... *fobe lovi magat*

ennyire azert nem volt gázos  :angyali:

Szerintem sem volt ennyire rossz. De voltak pillanatok, amikor a monitor repülhetett volna, a vége meg...
(Természetesen mindenkinek má tetszik, de azért 3 pont :D )

SaiyaGin

Detective Conan 501.
Továbbra is jó.  :whoah:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Kemonozume befejezve.
hát izé. szóval érdekes volt. tetszett. de fura volt. még emésztenem kell.

Fazék

Quote from: Fazék on 2008-05-06, 02:37:04
Kemonozume befejezve.
hát izé. szóval érdekes volt. tetszett. de fura volt. még emésztenem kell.
[spoiler]csak ma reggel jutott eszembe egy részlet, ami nagyon zavart, szvóal izé, tudom hogy addig is túlélt pár sérülést, de vki tud magyarázatot adni, hogy főhősünk hogyan élt túl két brutális átszakítós bélkitépős fölnyársalást is egy karcolás nélkül? vagy vmit nem értek?[/spoiler]

SaiyaGin

Ah! My Goddess - Tatakau Tsubasa 1-2
Egész jó volt, hozta a megszokott AMG-feelinget. Az openingnél valahogy azt éreztem, hogy a lassú szám és a harci jelenetek nem illenek össze, de különben rendben volt.

Soldier

#5006
Quote from: Soldier on 2008-05-03, 16:23:37
Quote from: frozenstein on 2008-05-03, 16:13:36
Hatenkou Yuugi
AniDB
MOAR! Ez a tíz rész kevés volt belőle, és persze pont akkor ért véget, amikor esetleg valami kiderült volna a háttérből. A wiki szerint eddig tíz kötet jött ki a mangából, nem tudom miért csak ilyen rövid animét csináltak belőle.
Szerintem frenetikus lett a sorozat, röpködnek a poénok és az akció jelenetek, csak győzzük kapkodni a fejünket. A karakterek is rögtön szimpatikusak voltak. Mindenkinek ajánlom, hogy tegyen egy próbát vele.
10/10

dl on progress  :jee: :D

Ennyire nekem nem tetszett azert,de 1szer télleg mindenképp érdmes megnezni =) a szereplök meg  :cool: , jobb is lehetet volna télleg ha nem itt hagyjak abba es kicsit többet megtudni a háttérböl is.

Chronus


chilip

Afro Samurai

többször felröhögtem alatta :D mindenesetre tetszett. 7,99999999..../10

Chronus

Quote from: chilip on 2008-05-10, 20:40:24
Afro Samurai

többször felröhögtem alatta :D mindenesetre tetszett. 7,99999999..../10
Lemonaaaade~. Ice coooold~ :rotfl:

Nekem is bejött. Néhol jó, de amúgy teljesen elmebeteg az egész. A történeti tanulság ottvan, de a lézeres cyborg meg a darth vader lihegős teddy bear head samurai már FLCL határait súrolta. A felröhögés szvsz mindenkinél jelen volt... csak héhol a niggaspeech teljesen érthetetlen volt, többször vissza kellett tekerni, és az első rész harcát egyik másik se überelte (de az mondjuk ottvan).

Egszer érdemes megnézni. Nagy revenge-hentmészár