Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

#6510
School Rumble Sangakki
Tudom, ezer éves már, de az első részét még akkor láttam, amikor megjelent, a második rész viszont kimaradt valahogy, és az egész dolog elfelejtődött. Ma meg gondoltam egyet, és megnéztem mindkét részt.
Jó volt újra látni a SR gárdát, sok kellemes emlék tért vissza, de ez a vacak 2 rész annyira, de annyira semmire se volt jó, hogy tényleg nem értem, hogy miért csinálták meg egyáltalán. A mangában biztos nagyon jól le van vezetve a dolog, de így az egész dráma annyira a semmiből jött, hogy az elején nem is tudtam komolyan venni, azt hittem, hogy mindjárt elviccelik az egészet, de csak komolyan gondolták.
A dráma hirtelen jött, rosszul volt bemutatva, és nem is lett megoldva sehogy. Mi értelme volt ezt a két részt ebben a formában megcsinálni?
[spoiler]Amikor az Eri-féle pofozkodós jelenet után benyögte, hogy Harima ezután eltűnt, azt hittem, hogy kib@szom a laptopot az ablakon. Aztán persze visszajött, de azt is minek? Á, inkább hagyjuk, mert már érzem, hogy megy fel a vérnyomásom.[/spoiler] Ha tényleg csak két részre futja, akkor csináljanak két poén epizódot. De ha drámát akarnak csinálni, akkor hogy gondolták hogy ez így jó lesz? Ez a sztori legalább 13 de inkább 26 epizódot érdemelt volna, mint az első két évad.
Na mindegy, végülis tudtam, hogy ilyen lesz, de akkor is felb@szott, hogy ilyen gáz módon csinálják a drámát. Ez most hülyén fog hangzani, de úgy éreztem, mintha öncélúan szórakoznának a kedvelt karaktereim érzelmeivel. Persze, tudom, hogy ezek csak rajzok, annyira még nem ment az agyamra az animézés, de akkor is  :Eztneked:

Szal összességében nem számítottam valami sokra, de még így is csalódás volt. Nem hiszem, hogy volna erőm nekiállni, de azért megkérdezem: a manga milyen? Rémlik valami RAGE a befejezést illetően, tényleg annyira rossz lett, vagy esetleg érdemes tenni vele egy próbát?

Edit: Na azóta aludtam egyet a dologra. Ha belegondolok, semmi értelme nincs hibáztatnom a készítőket, ugyanis ez egy olyan anime, amit nem is kellett volna látnom. A bittorrent korában hajlamos az ember elfelejteni ezt, de ezt az animét eredetileg csak azoknak kellett volna látni, akik megvették a manga azon köteteit, amihez ezeket a részeket készítették. Ők ismerték a sztorit a mangából, nem érte őket annyira meglepetésként a dráma, nekik tényleg plusz értéket jelentett, hogy az évad tetőpontját láthatták meganimálva.
Így annyival módosítanám a véleményem, hogy nekem, mivel nem olvasom a mangát, csalódás volt ez a két rész, de erről nem a készítők tehetnek. Nem én voltam a célközönség, ennyi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Junchi

Quote from: motifator on 2009-03-09, 00:50:50
Ha tényleg csak két részre futja, akkor csináljanak két poén epizódot. De ha drámát akarnak csinálni, akkor hogy gondolták hogy ez így jó lesz?

Nya, éppen ezért nem néztem még meg a Sangakkit ^^"; Túl sok negatív véleményt olvastam róla, amik már alapból kivágták nálam a biztosítékot...

Btw a japánok megint abba a hibába estek, hogy egy alapvetően vígjáték animét (mangát) és a minimális sztoriját megpróbálták átfordíani non-stop angstfestté... >___>

Btw2 a manga: Amennyit olvastam belőle még anno, azalapján az anime ugyanaz, leszámítva egy-két (plot szempontjából lényegtelen) kihagyást. Ami meg a végét illeti... hát jah, RAGE volt bőven (maah, azt mondom ám, amit emberektől hallottam :D), ugyanis nem volt semmilyen lezárás!! Viszont a Shounen Magazine-ban már javában fut a folytatás, csak más a címe (iirc School Rumble Z néven keresendő...).

SaiyaGin

Baccano! OVA
A "Valamit ki kéne má' írni DVD-re, mer' egy csomó sorozat van  gépen" akció keretében átnézve a cuccaimat rájöttem, hogy a már régebben megnézett Baccano sorozat 3 részes OVA-ját még nem láttam, úgyhogy most bepótoltam eme hiányosságot. Ez is akkora állatság volt, mint a sorozat, Graham nem semmi, az opening pedig még mindig isteni.  :lazza:

Soldier

Quote from: SaiyaGin on 2009-03-09, 22:09:52
Baccano! OVA
Ez is akkora állatság volt, mint a sorozat,
hja igyis lehet mondani, bar en annyit mondtam volna h tetszett :P nem volt gond gondolom akkor a h264el ?  ^^

SaiyaGin

Quote from: Soldier on 2009-03-09, 22:14:06
Quote from: SaiyaGin on 2009-03-09, 22:09:52
Baccano! OVA
Ez is akkora állatság volt, mint a sorozat,
hja igyis lehet mondani, bar en annyit mondtam volna h tetszett :P nem volt gond gondolom akkor a h264el ?  ^^

Ja, működött. (Az128012345x72012345 alattiakat bírja a gép.)

Én

Quote from: motifator on 2009-03-09, 00:50:50
Edit: Na azóta aludtam egyet a dologra. Ha belegondolok, semmi értelme nincs hibáztatnom a készítőket, ugyanis ez egy olyan anime, amit nem is kellett volna látnom. A bittorrent korában hajlamos az ember elfelejteni ezt, de ezt az animét eredetileg csak azoknak kellett volna látni, akik megvették a manga azon köteteit, amihez ezeket a részeket készítették. Ők ismerték a sztorit a mangából, nem érte őket annyira meglepetésként a dráma, nekik tényleg plusz értéket jelentett, hogy az évad tetőpontját láthatták meganimálva.
Így annyival módosítanám a véleményem, hogy nekem, mivel nem olvasom a mangát, csalódás volt ez a két rész, de erről nem a készítők tehetnek. Nem én voltam a célközönség, ennyi.

Picit off: HAHA, nekem manga olvasása közben pont ez jutott eszembe, hogy itt van ez a nagy szar. Nem tetszik. De milyen ideg lehetett, aki még fizetett is érte???
A manga utolsó pár fejezetében a sötétség lakozik. Szembe kell nézned vele.
[spoiler]Na jó, igazából csak teljesen WTF, semmi köze az előtte elnyúló doramahoz.[/spoiler]

chilip

#6516
The Sky Crawlers
(movie - 2 órás)

vizuális orgazmus számomra érdekes sztorival, néha kicsit lapos volt de nem nagyon éreztem. 2. világháborús kísérleti gépek csaptak össze olyan képi megjelenítéssel hogy az állam párszor a földön koppant és elgondolkoztam hogy ez tényleg csak rajzolt-e. nincs benne tsáp, loli, ki, energiatámadás, szuper katona meg hasonlók. az egyedüli dolog ami eltér az a pilóták génmanipulálása, ami kimerül annyiban hogy nem öregednek. de ettől még nem gyorsabbak, meg erősebbek mint az átlagember. háttérsztori annyi hogy az emberiség nem tud meglenni háború nélkül, de a világháborúk után féltek hogy a következő kiirthatja őket, ezért megrendeztek egy "álháborút", ez annyit tesz hogy cégek az örökké fiatal pilótáikkal harcolnak egymással. Itt a normál emberek is, akiknek ilyen hajlamuk van csatlakozhatnak egyik céghez harcolni. a közemberek meg fogadhatnak és/vagy drukkolhatnak egyik/másik cégnek. mintha focimeccset néz az ember csak itt meghalnak az emberek :P összességében nagyon tetszett 9/10 (-1 a vége miatt, csinálhattak volna "lezáróbb" véget is, de ez se volt rossz)

SaiyaGin

Megnéztem az Aria the Animationt, tetszett, úgyhogy nemsoká elkezdtem a Naturalt. Nem írok róla hosszabban, már úgyis megtették előttem. :)

Selmo

Aria (53 rész): Kellemes, lassú folyású anime, mint a nyugodt folyó, és a nézőt is lenyugtatja. Az az anime, amiből az ember naponta megnéz pár részt. ^^ Aki meg többet akar olvasni róla, keresse meg Zsiga ismertetőjét.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: chilip on 2009-03-12, 23:36:13
The Sky Crawlers
(movie - 2 órás)

vizuális orgazmus számomra érdekes sztorival, néha kicsit lapos volt de nem nagyon éreztem. 2. világháborús kísérleti gépek csaptak össze olyan képi megjelenítéssel hogy az állam párszor a földön koppant és elgondolkoztam hogy ez tényleg csak rajzolt-e. nincs benne tsáp, loli, ki, energiatámadás, szuper katona meg hasonlók. az egyedüli dolog ami eltér az a pilóták génmanipulálása, ami kimerül annyiban hogy nem öregednek. de ettől még nem gyorsabbak, meg erősebbek mint az átlagember. háttérsztori annyi hogy az emberiség nem tud meglenni háború nélkül, de a világháborúk után féltek hogy a következő kiirthatja őket, ezért megrendeztek egy "álháborút", ez annyit tesz hogy cégek az örökké fiatal pilótáikkal harcolnak egymással. Itt a normál emberek is, akiknek ilyen hajlamuk van csatlakozhatnak egyik céghez harcolni. a közemberek meg fogadhatnak és/vagy drukkolhatnak egyik/másik cégnek. mintha focimeccset néz az ember csak itt meghalnak az emberek :P összességében nagyon tetszett 9/10 (-1 a vége miatt, csinálhattak volna "lezáróbb" véget is, de ez se volt rossz)

Asszem van még 4 másik regény, Mamorou Oshii ebből 2-ből live-actiont akar csinálni. (Bár igazság szerint én jobban örülnék neki ha ne tenné, amit a Panzer Cops-ból »vö. Jin-Roh« összehozott....hát elég felejtős).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Chidori

#6520
Jin-Roh - The Wolf Brigade

Te gyerekek ez valami brutális volt.  :jee: Annyira tetszett, hogy csak na.  :appl: Repül is ki dvd-re, ettől az animetol nem tudok egy könnyen szabadulni. Háborús, drámás, érzelgős, akciós, egy részes movie.. nincs benne semmi hülyeség, az események jól követhetők. Mondjuk a befejezésért kár. A grafika tökéletes.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=83

Az AA-n van fenn róla egy egész jó ismertető én is annak hatására kezdtem el nézni. :)

Próféta

Quote from: Chidori on 2009-03-14, 23:14:45
Jin-Roh - The Wolf Brigade

Te gyerekek ez valami brutális volt.  :jee: Annyira tetszett, hogy csak na.  :appl:
:tezsvir:
Régóta szeretem. És szerintem a befejezésért se kár, az úgy volt jó.
Az ilyen élménybeszámolókat viszont inkább ebbe a témába szoktuk írni, az van erre fenntartva. Legközelebb inkább te is tégy így ;)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Chidori

#6523
Én azt töltöttem le, ami az FTP-re van felrakva és ez amerikai szinkronos. Nem igazán szeretem az amerikai szinkront animen, de ennél kifejezetten élveztem a dolgot. Mindenesetre ha ez a Thoranime jobb, akkor valószínűleg utána nézek. :) Köszönöm a tanácsot.  :jee:

Update: Közben most látom, hogy a Thoranime is rajta van az FTP-n, szóval már szedem is. :)  :hopp:

Selmo

Btw mindegyiken van japán hangsáv is, milyen lejátszóval nézted?

A tökéletesség unalmas.


chilip

[spoiler]Next time on Dragon Ball Z...  :haha:
[/spoiler]

NLZ

[reserved]

Parahybana

Mobile Suit Gundam  Seed. Sajna gyerekkoromban egyik naprol a másikra eltűntek az anime videó kazetták, de a netnek hála most igyekszem behozni a lemaradást. A nagy kedvencem viszont A Tűzmadár az űrben.Még nem sikerült megtalálnom, de ami késik nem múlik.

Soul

Quote from: NLZ on 2009-03-15, 13:57:21
Quote from: chilip on 2009-03-15, 13:54:51
[spoiler]Next time on Dragon Ball Z...  :haha:
[/spoiler]
ezmi?

Casshern Ball Z, azaz a red ribbon doki valahogy túlélte ééés kombinálta Vegitát Casshernel.

Flaser

Quote from: Parahybana on 2009-03-15, 14:10:58
Mobile Suit Gundam  Seed. Sajna gyerekkoromban egyik naprol a másikra eltűntek az anime videó kazetták, de a netnek hála most igyekszem behozni a lemaradást. A nagy kedvencem viszont A Tűzmadár az űrben.Még nem sikerült megtalálnom, de ami késik nem múlik.

...hát sajna a szűlők tudnak hülyék lenni. Én egy anime Aladin feldolgozásra vadászok.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Quote from: Parahybana on 2009-03-15, 14:10:58
A nagy kedvencem viszont A Tűzmadár az űrben.Még nem sikerült megtalálnom, de ami késik nem múlik.

Netán erre gondolsz:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2878 ?

Láttam és talán meg is van a dvd-image. Az anidb szerint van feliratos változat de a beszerzésére kevés esélyt látok.

Ajánlom még a 2004-es tv-sorozatot, az is nagyon jó, és azt talán kényelmesebben be is lehet szerezni.
Failure is the default option

bimanc

Quote from: kikuchiyo on 2009-03-15, 18:15:02
Az anidb szerint van feliratos változat de a beszerzésére kevés esélyt látok.

Az anidb szerinti változaton kívül van [ILA]-verzió is belőle (ha minden igaz, akkor az van fent a szerón is). Magyar felirat meg szokás szerint AA-n.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Junchi

Quote from: Selmo on 2009-03-17, 18:13:06
Seto no Hanayome OVA (2 rész): :rotfl:

Ehh, meg kéne már nekem is nézni...

Selmo

Aa! Megami-sama: Tatakau Tsubasa (2 rész): Egész jó volt, már majdnem hozta az ős OVA színvonalát. :D
Folytatván az elmaradásokat töltöm a moviet is.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Kurenai

Kár volt. Nem tudom, miért büntettem magam végig vele. Az elején aranyos volt a kislány, talán azért. Amúgy blőd agyrém volt az egész, bár azért szórakoztató.

És az idei sorozatok közül ez még olyan, amit végignéztem; többet droppoltam 1 - 3 rész után. Egyre fogynak a kétségeim aziránt, hogy a Kaibára fogok szavazni.

chilip

index 24
[spoiler]HAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHA[/spoiler]
nagyon jó volt :D főleg a kórházas rész meg a végén a biribiri zuhanyos  :lul:

Chronus

#6538
Toki wo Kakeru Shoujo: (The Girl Who Leapt Through Time)

Egyszerűen félek bármit is írni róla, illetve egyáltalán belekezdeni az írásba, mert valószínűleg oldalas wall of text lenne belőle... szóval csak röviden:

Életem egyik legjobb anime filmje volt. Pont.

Karakterek, zene, sztori, grafika, seyuuk....

Nincsilyennagyszám/10.


Aki még nem nézte meg, nézze meg. Fenomenális alapmű. És nem az a Gits féle agybaszta mindfuck típus. Vicces, drámai, epic. Szórakoztató.
Csak ajánlani tudom. (blogra valszeg kikerül)

Junchi

Quote from: Chronus on 2009-03-21, 20:10:47
És nem az a Gits féle agybaszta mindfuck típus.

Most komolyan örülök, hogy nem én vagyok az egyszemélyben megtestesült anti-GitS tábor idehaza ^^ (bár a szavaidból nem vettem ki 100%-osan, hogy az lennél, de reménykedni azért szabad xD).

Btw I agree. Mondjuk a legjobb anime múvinak továbbra is az Arashi no Yoru nit (ZSENIÁLIS; és szutty *________*) tartom, de a GWLTT is lazán befér az első ötbe :D