Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Junchi

Quote from: ogre on 2009-12-07, 23:31:54
ga-rei zero
6/10

Ezek után nem vagyok hajlandó emberszámba venni téged.
[spoiler] :angyali:; Nnnna jó, mégis, de csak azért, mert a Kaijira 10-et dobtál. :3 [/spoiler]

ogre

Quote from: Junchi on 2009-12-08, 10:43:55
Ezek után nem vagyok hajlandó emberszámba venni téged.
[spoiler] :angyali:; Nnnna jó, mégis, de csak azért, mert a Kaijira 10-et dobtál. :3 [/spoiler]

érdekelne, miért. te 3at adnál a garei-re?  :D

Cobra

Quote from: ogre on 2009-12-07, 23:31:54
ga-rei zero
első 2 rész wtf, aztán jön kb 4 rész semmi, aztán alakul a plot, aztán nagy végjáték. 2 perccel az utolsó rész után kapott egy shift+del -t. nem értem, mire kapott díjat.
mondjuk 6/10
Csak egy szó: Poki :D
Egyébként meg összességében lehet nem nagy szám, de azért volt benne kevés eredetiség is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Seikai no...

Wow! Néha elgondolkozom, hogy miért csak most nézek meg egy-egy ilyen gyöngyszemet, amikor egy rakás gyengébb animét már rég láttam (ez legutóbb a Twelve Kingdoms kapcsán jutott eszembe). Leginkább címszavakban tudnék nyilatkozni róla: epic space opera, kitalált nyelv(mint a tolkieni elf), regény adaptáció.
Az első sorozat grafikája kifogásolható, de engem nem zavart. Az egyetlen gyengébb láncszem az egyrészes prequel(8/10), de a saga összességében 10/10.
A Crest of the Stars története tetszett a leginkább, be is került a kedvenc animéim közé a 6. helyre, csak azért nem följebb, mert az első öt túl szilárdan ül a helyén.

Titkos

A Gai-Reiről annyit, hogy ugyan még nem sok részt láttam, de végre egy olyan yuri kapcsolat, amit akár el is tudok hinni. Olyan természetesnek tűnik az egész, nem arról szól, hogy ráírják, hogy yuri, de a "jajj, megfogtam a melled a zuhanyzóban" részeknél tovább nem is jutnak, ugyanakkor nem is a másik véglet, amikor egy lányiskolában mindenki leszbi, és mindenki mindenkivel...khm... :P
Díjat tudtommal többek között az OP-re kapott, ami valóban zeneileg sem rossz, látványilag meg WOW. :D (Jó, kivéve azt a két sütistállal táncoló "ügynököt", azok megagázok. XD) Bővebb vélemény majd a sorozat végignézése után, egyenlőre valóban nem váltja meg a világot, de sajnálom azt ("I pity the foo'..."), aki nem tud különbséget tenni mondjuk egy Ikkitousen/Kämpfer/egyéb "bugyis/csöcsös lányok harcolnak" sorozat, és mondjuk a Ga-Rei között.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


motifator

Quote from: frozenstein on 2009-12-08, 15:49:29
Seikai no...
Azta, az anidb ratingje is igen magas az összes sorozatnak. Felvéve a listára, köszi!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: ogre on 2009-12-07, 23:31:54
kaiji 10/10
dennou coil 9/10
Kb. egyetértek. :tezsvir: Hej' be szép idők is voltak.

ogre

Quote from: Titkos on 2009-12-08, 15:55:18
sajnálom azt ("I pity the foo'..."), aki nem tud különbséget tenni mondjuk egy Ikkitousen/Kämpfer/egyéb "bugyis/csöcsös lányok harcolnak" sorozat, és mondjuk a Ga-Rei között.

éppenséggel pont nem ezért néztem. az első két rész alapján valami jó véres dologra számítottam (kb mint kurozuka), nem pedig arra, ami a 3.-tól alakult. a végére kb összeáll, de nekem így nem stimmelt.

NLZ

Quote from: Titkos on 2009-12-08, 15:55:18
Bővebb vélemény majd a sorozat végignézése után, egyenlőre valóban nem váltja meg a világot, de sajnálom azt ("I pity the foo'..."), aki nem tud különbséget tenni mondjuk egy Ikkitousen/Kämpfer/egyéb "bugyis/csöcsös lányok harcolnak" sorozat, és mondjuk a Ga-Rei között.
Jah, énis sajnálom azokat a hülyéket, akik nem tudnak különbséget tenni, de attól még gyenge anime a GaRei.
[reserved]

Junchi

#7569
Quote from: NLZ on 2009-12-08, 18:05:43
Quote from: Titkos on 2009-12-08, 15:55:18
Bővebb vélemény majd a sorozat végignézése után, egyenlőre valóban nem váltja meg a világot, de sajnálom azt ("I pity the foo'..."), aki nem tud különbséget tenni mondjuk egy Ikkitousen/Kämpfer/egyéb "bugyis/csöcsös lányok harcolnak" sorozat, és mondjuk a Ga-Rei között.
Jah, énis sajnálom azokat a hülyéket, akik nem tudnak különbséget tenni, de attól még gyenge anime a GaRei.

Ööö... Illések és pofontok? :D Szerintem az egyik legzseniálisabb anime, amit valaha készítettek. A rendezés baromi jó (ookéé, az a bizonyos 5-ös epizód NAGYON nem kellett volna, szal bleh, mert "filler" és még nagyobb BLEH, hogy Noriyuki a végére sem volt képes megdögleni...), a sztori a kevés epizód ellenére pöpec, technikai kivitelezés rulzik, nem akar többnek látszani a cucc mint ami, a karakterek jók és persze fél mázsa delicious fanservice for me. :3 Szal igen, a yuri szálat (amit spec nem neveznék annak, inkább olyan volt Yomi és Kagura kapcsolata mint két testvéré, szal a yurit igazából a fanservice-dózis miatt húzhatjuk rá ^^) tényleg rohadt jól vezetik az egész történet alatt és aminek külön örültem, hogy nem ment a két főhős karakterfejlődése/kapcsolata egyéb szarságok (ahemm Gankutsuou... >__>) rovására, hanem igenis végig ők voltak a középpontban.

All in all, részemről a G-R:Z csuklóból 10/10. Készülhetne több ilyen anime is...

Xzone

Ga-Rei: Zero nekem is nagy kedvencem, de persze nem szeretheti mindenki. Viszont a Kurozukát felhozni mint pozitív példát... ejj.

ogre

a kurozuka nekem bejött, mert beteg a rajza, a zenéje, és sok benne a vér. amikor néztem, ez kellett éppen. nem biztos, hogy valaha is megnézem újra, de jó volt. amikor a gareit néztem, akkor nem arra a drámára vágytam, amiről a sorozat szól, a cg-s szörnyeket meg nehezen viseltem.

Titkos

Quote from: Junchi on 2009-12-08, 18:40:20nem akar többnek látszani a cucc mint ami

Ámen. Én főleg azért pöccenek be, ha valaki cseszteti, mert mind az anime, mind a manga egyáltalán nincs úgy beállítva, hogy "itt a legújabb istenkirály anime, amit kötelező szeretned!" (nem úgy, mint jópár másik sorozat, amiket most nem nevezek meg :angyali:), ergo nem értem, miért várják tőle sokan ezt, és aztán csalódnak, és jól lehordják.

Quote from: ogre on 2009-12-08, 16:40:13az első két rész alapján valami jó véres dologra számítottam (kb mint kurozuka), nem pedig arra, ami a 3.-tól alakult. a végére kb összeáll, de nekem így nem stimmelt.

Quote from: ogre on 2009-12-08, 22:09:20
a kurozuka nekem bejött, mert beteg a rajza, a zenéje, és sok benne a vér. amikor néztem, ez kellett éppen. nem biztos, hogy valaha is megnézem újra, de jó volt. amikor a gareit néztem, akkor nem arra a drámára vágytam, amiről a sorozat szól, a cg-s szörnyeket meg nehezen viseltem.

Ajánlatom ezek alapján: Berserk manga, Elfen Lied, Basilisk, Ninja Scroll, stb. nem fogsz csalódni. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Quote from: Titkos on 2009-12-08, 22:23:42
Quote from: Junchi on 2009-12-08, 18:40:20nem akar többnek látszani a cucc mint ami

Ámen. Én főleg azért pöccenek be, ha valaki cseszteti, mert mind az anime, mind a manga egyáltalán nincs úgy beállítva, hogy "itt a legújabb istenkirály anime, amit kötelező szeretned!" (nem úgy, mint jópár másik sorozat, amiket most nem nevezek meg :angyali:), ergo nem értem, miért várják tőle sokan ezt, és aztán csalódnak, és jól lehordják.
Nem, a fanok állítják be így. :P
[reserved]

ogre

Quote from: Titkos on 2009-12-08, 22:23:42
Ajánlatom ezek alapján: Berserk manga, Elfen Lied, Basilisk, Ninja Scroll, stb. nem fogsz csalódni. XD

elfen lied az elsők között volt, amit láttam. alapvetően szeretem a horrort, csak elég ritka a jó belőle. a garei-től nem vártam, hogy ez lesz a világ legjobb animéje, azt is utólag láttam, hogy díjat kapott, a probléma tényleg azzal volt, hogy teljesen másra számítottam.

kelvor

Quote from: motifator on 2009-12-08, 15:57:33
Quote from: frozenstein on 2009-12-08, 15:49:29
Seikai no...
Azta, az anidb ratingje is igen magas az összes sorozatnak. Felvéve a listára, köszi!

Tessék megnézni, fantasztikus darab. Nem sok űreposzt tudtam eddig végignézni de ez kiemelkedően jó.

Próféta

Quote from: kelvor on 2009-12-09, 20:43:38
Quote from: motifator on 2009-12-08, 15:57:33
Quote from: frozenstein on 2009-12-08, 15:49:29
Seikai no...
Azta, az anidb ratingje is igen magas az összes sorozatnak. Felvéve a listára, köszi!
Tessék megnézni, fantasztikus darab. Nem sok űreposzt tudtam eddig végignézni de ez kiemelkedően jó.
Azon azért ne lepődj meg, ha a frozentstein által is kiemelt alapsorozathoz képest a többi nem lesz az igazi.

frozenstein

Glass no Kamen
Megint egy mestermű, nem is értem, miért csak mostanában lett hozzá complete felirat(bár persze például a Gallery Fake-hez azóta sincs).
A történet egy teljesen hétköznapi lányról szól, aki egy legendás volt-szinésznő segítségével felfedezi és kibontakoztatja színészi tehetségét. A karakterfejlődés zseniális, az 51 rész alatt 5 év telik el. Az emberi kapcsolatok ábrázolása is nagyon tetszett, például, ahogy Maya és Ayumi riválisokká, majd barátokká válnak. A lezárása is pont a kellő mértékben van nyitva hagyva.
10/10

Quote from: Próféta on 2009-12-09, 22:48:28
Azon azért ne lepődj meg, ha a frozenstein által is kiemelt alapsorozathoz képest a többi nem lesz az igazi.
De a folytatásokat már csak a grafika miatt is érdemes megnézni, a befejező ovában például Lafiel lélegzetelállítóan gyönyörű.

SaiyaGin


Cobra

Ha jól tudom ezek DVD extrák, nem Specialok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2009-12-12, 20:56:34
Ha jól tudom ezek DVD extrák, nem Specialok.

Ja, de a t0rr3ntek Spice_and_Wolf_II_-_special néven futottak, ezért inkább én is ezt írtam.

Alkyra

Awesome anime is awesome.

Aki rajong a psziho cuccokért azoknak ajánlom. Eddig csak két rész jött ki, de mindekettő elnyerte a tettszésemet.^^ Néhol gyengus a rajzolása, de nem vészes, ha efelett eltekintünk akkor nagyon is élvezhető  a dolog.



Member

Hát jah, a Sex Pistols-ig tényleg nincs is értelme bármibe belekezdeni. :muhahah:

White SeeD

Quote from: Member on 2009-12-13, 23:25:27
Rizelmine

Én 3 részt bírtam legyűrni belőle, utána poháralátét lett a lemezből amire ki lett írva :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

LiaLia

Quote from: Member on 2009-12-14, 11:51:06
Hát jah, a Sex Pistols-ig tényleg nincs is értelme bármibe belekezdeni. :muhahah:
:Eztneked:

:D valahogy nem gerjedek a lolikra meg pedoboyokra. Pedig akkor nagyon trendi lennék :smile:

Moha

Quote from: Member on 2009-12-13, 23:25:27
Rizelmine
Yay! Rájöttem, hogy tudom elolvasni az elemzéseidet anélkül, hogy a fekete-narancs kombináció kicsinálná a szememet! (Compiz invert funkció rulez! ) :D

Én jó régen néztem már, de akkor vicces volt. Volt benne pár  :wtf: jelenet, de összességében egy kellemes vígjáték. És igen, az a bizonyos mondat megmaradt. :D

Selmo

A többi átpakolva, lehet ott folytatni az eszmecserét a lolikról.

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Macskák királysága
ez nekem egy egyszer nézhető, kedves, időnként humoros anime, amit feltétlenül ajánlok 6-14 éves lányoknak.  :smile: A főszereplő lány a szokásos iskolai életében egyszer csak beszélő macskákkal kezd találkozni, majd egy érdekes, sajátos világba keveredik, ahol kalandok, küzdelmek, izgalmak, kedves segítők is előfordulnak.
Az animében megjelenő Macska Bárót már láttam A könyvek hercege animében, ott is segítője volt egy lánynak. (Annak most nem néztem utána, hogy melyik anime készült előbb, és miért foglalkoztatta ennyire a készítőket a Báró figurája és története) A Macskák királyságában már inkább mint Csizmás Kandúr jelenik meg, de végig megőrzi előkelő, kimért, mégis kedves természetét.
Az anime végére a lány megtapasztalja a barátság erejét és a valódi, sokkal inkább belső értékeket. Úgyhogy összességében egy kedvesen kalandos és egyben tanulságos anime is.  :smile:

7.5/10