Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

motifator

Ismerjük a történetet...
Amúgy nem értem miért kell azonnal lopást kiáltani, arra nem is tudsz gondolni, hogy csak utalás, neadjisten tisztelgés az eredeti mű előtt?
Bár nem csodálkozom, hogy sokan másolásra gyanakodnak, a Haruhiban tényleg semmi más utalás nincs más animékre, filmekre, könyvekre, zenekarokra, stb.
A KyoAni-nak amúgy sem szokása az ilyesmi, nem volt ilyen se a TSR-ben, se a Kanon-ban, vagy az AIR-ben, a Lucky Starban meg aztán végképp nem.
Ezek lopnak. Még az endinget is. Meg amúgy is mindig full igénytelen munkát végez a Kyoto Animation.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Failure is the default option

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-19, 15:14:46
:lol: :lol: :lol:
Most viccesnek találtad a hozzászólásomat, vagy azon röhögsz, hogy mekkora őrült Haruhi fanboy vagyok? :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Én nem vágom, szal most a más animékra való utalások és ezekből poént faragások lennének bizonyítékok az őrült copypastára?

motifator

Nem, csak azóta már hiányzik 2 hozzászólás. Az, amelyikre én reagáltam, és az, amelyik az enyémre reagált.
Amúgy az eredeti hozzászólásnak kb. annyi volt a lényege, hogy a Haruhiban a színpadi jelenet egy japán filmből van lemásolva, szinte frame-ről frame-re lerajzolva. Meg az ending is valami zenekar videóklippjeiből van "összevágva".
Na erre válaszoltam én "némi" szarkazmussal.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Oh, így már érthető. Az a színpadi jelenet akkor is nagyon ott volt :)

Zsiga

Valaki magyarázza már el hogy mi olyan jó/különleges ebben a színpadi jelenetben?  :confused:

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-06-19, 18:30:41
Valaki magyarázza már el hogy mi olyan jó/különleges ebben a színpadi jelenetben?  :confused:
Mért, neked nem tetszett?

Talán az, hogy nagyon jó koncerthangulatot adott vissza, mintha nem is egy rajzfilmet, hanem egy videoklippet néznél. Meg a zene is nagyban hozzájárult, a God knows marhára eltalált szám. Plusz Haruhi bunny girl jelmezben, gitárral :D Egy ilyet egyszer be kell szereznem :D
Nem nagyon szoktam jeleneteket visszapörgetni és újranézni, talán ha 10 ilyen volt eddig összesen, de ez közte volt.


Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-06-19, 18:58:14
Egy ilyet egyszer be kell szereznem :D
Hogy én ezt már mennyiszer láttam "hot glue"-val nyakonöntve :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Mondj olyan színpadi jelenetet animében, ami jobban van megrajzolva ennél!
Én nem tudok, nekem ezért olyan "különleges".
A szereplők nem csak állnak valami hűdekemény pózba merevedve, mint sok más animében.
Nem csak állóképekbe zoomolás, meg állóképek nagyjából ritmikus váltogatása megy.
Az egészből árad a dinamizmus. Jó a színpadi mozgás, a szájmozgás, a dobos tényleg dobol, stb.
Sok, kifejezetten zenész animében (Beck, Gravitation, NANA, stb.) sokkal gyengébben vannak meganimálva a színpadi jelenetek, mint a Haruhiban, ami nem is zenész, hanem dancing anime :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake


Én

lol ez multkor volt /a/-n :D valami arc nagy lelkesen magyarázta hogy végre megérkezett postán :D

Manitu

Ez már elég sokszor volt /a/-n :D


Zsiga

#373
Quote from: motifator on 2007-06-19, 19:11:06
Mondj olyan színpadi jelenetet animében, ami jobban van megrajzolva ennél!
Én nem tudok, nekem ezért olyan "különleges".
A szereplők nem csak állnak valami hűdekemény pózba merevedve, mint sok más animében.
Nem csak állóképekbe zoomolás, meg állóképek nagyjából ritmikus váltogatása megy.
Az egészből árad a dinamizmus. Jó a színpadi mozgás, a szájmozgás, a dobos tényleg dobol, stb.
Sok, kifejezetten zenész animében (Beck, Gravitation, NANA, stb.) sokkal gyengébben vannak meganimálva a színpadi jelenetek, mint a Haruhiban, ami nem is zenész, hanem dancing anime :D
Szerintem nem ugyanazt néztük. :) Más színpadi jelenetet animálva még nem láttam, legalábbis nem emlékszem rá. Illetve de, ebben az AMV-ben, 1:35-től (Final Fantasy X-2-ből van). :) (Szerk.: Megtaláltam youtube-on: http://youtube.com/watch?v=QYJQ7BPSYOk) Jó, tudom, kicsit más kategória. De az kinéz valahogy... ::) Jól van animálva, meg dinamikus? Persze, az átlag kisköltségvetésű TV-sorozathoz képest nem rossz, de összességében sehol nincs. Lehet én vagyok a hülye és nekem vannak nagy igényeim animáció terén, de szerintem ez a szint a minimum egy ilyen sorozattól.

Manitu: Én is visszanéztem legalább ötször azt a jelenetet, próbáltam rájönni hogy mire fel ez a nagy hype. Szerk.: Ja és a zene... Speciel én hányok ettől a két számtól. :)

Manitu

Most mondanám, hogy "ízlések és pofonok", de az olyan közhelyes :redface: Én szeretem Hirano Aya számait, ez a kettő meg történetesen a kedvencem tőle. Bár most produkált néhány "érdekes" dolgot a Lucky Star endingjeiben, kíváncsi leszek majd az ostre. Ha másért nem, akkor for the lulz :D


kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-06-19, 19:04:30
Quote from: Manitu on 2007-06-19, 18:58:14
Egy ilyet egyszer be kell szereznem :D
Hogy én ezt már mennyiszer láttam "hot glue"-val nyakonöntve :D

facepalm.jpg

Nem is te lennél... :ejnye: :rotfl:

Quote from: Zsiga on 2007-06-19, 19:38:33
(Csakazértis ellenkező vélemény)

Nem is te lennél... :ejnye: :rotfl:
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-06-19, 19:55:46
Most mondanám, hogy "ízlések és pofonok", de az olyan közhelyes :redface: Én szeretem Hirano Aya számait, ez a kettő meg történetesen a kedvencem tőle. Bár most produkált néhány "érdekes" dolgot a Lucky Star endingjeiben, kíváncsi leszek majd az ostre. Ha másért nem, akkor for the lulz :D
Közhelyes, de igaz. :)
Egyrészt elég nehezen barátkozom meg a japán szövegű számokkal (a japán nyelv szigorúan szvsz kb. annyira alkalmas az éneklésre mint a német), másrészt ez a  plázacica-rock sose volt az én műfajom. :)

kikuchiyo: Nem is igaz hogy állandóan csakazértis ellentmondok mindenkinek, egyszerűen csak nem értek egyet most épp ebben az egy témában. ::) :P ( :lul:)

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-06-19, 20:03:14
(a japán nyelv szigorúan szvsz kb. annyira alkalmas az éneklésre mint a német))
Jól mondod, mind2 nagyonis alkalmas rá. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga


Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-06-19, 20:11:01
Quote from: Zsiga on 2007-06-19, 20:03:14
(a japán nyelv szigorúan szvsz kb. annyira alkalmas az éneklésre mint a német))
Jól mondod, mind2 nagyonis alkalmas rá. ^^

Egyetértek. Én is szeretem a japán zenéket (általában anime OP/ED-ek mp3-at, esetleg teljes OST-ket szoktam hallgatni).  :whoah:
Most pl. NGE OP megy éppen (Cruel Angel Thesis). Fantasztikus szám, egyszerűen bűn lenne más nyelven visszahallani.  :ejnye:

minuszmiki

Eleinte nem tudtam elviselni, de amióta nagyobb mennyiségben nézek animét, kifejezetten megszerettem sok japán nyelvű zenét.

Én

A japán nyelvű zenével az a legnagyobb bajom, hogy a fele nem japán, hanem angol.  :ejj:
Németből eddig csak rammsteint hallottam (TH doesn't count) és a nyelvhez csakis ezt a reszelős hangot tudom elképzelni :)

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-06-19, 20:36:17
A japán nyelvű zenével az a legnagyobb bajom, hogy a fele nem japán, hanem angol.  :ejj:

Nos, igen, ez valóban egy negatívum (a japánoknak van egy sajátos kiejtésük az angol nyelvre vonatkozóan -- pl. Higurashi no Naku Koro ni ED-jének angol éneklésén a mai napig akaratlanul elmosolyodok). Azonban a teljesen japán nyelvű szerzeményekkel alapvetően nincsen probléma véleményem szerint.

Zsiga

Örülök hogy ma este ismét kiderült hogy nem vagyok egészen normális. Na mindegy, már kezdem megszokni. :D

Annál szánalmasabb és nevetségesebb dolog viszont egyszerűen nem létezik amikor egy angolul nem tudó japán elkezd angolul beszélni, neadjisten énekelni. :) (A kulcsszó az angolul nem tudó, pl. az előző miniszterelnökük teljesen jól énekli Elvis dalait. :))

Solid Snake

Fordított helyzet kellene. Az angol uralkodócsalád énekeljen el egy híres japán számot.  :haha:

Én

Egy japán énekest megkérnék egyszer hogy énekelje el a Himnuszt... Ne, a Himnuszt ne szégyenítsük meg, inkább egy Balázs Pali számot, ők úgyse értik :D

Selmo

Miért nem magyar népdalokat énekelnek? :angyali:

A tökéletesség unalmas.

Én

Az se rossz, Pákó után szabadon  :lol:

Selmo

Hull a szilva a fáról, most gyüvök a tanyáról... :muhahah:

A tökéletesség unalmas.

Rage

Quote from: Solid Snake on 2007-06-19, 20:39:42
pl. Higurashi no Naku Koro ni ED-jének angol éneklésén a mai napig akaratlanul elmosolyodok)
Én is. :D
Ellenpélda: Sakamoto Maaya bármelyik angol nyelvű száma - ezeket kifogástalan kiejtéssel énekli. (Aoin volt, aki pont őt hozta fel példaként arra, hogy micsoda szar engrisht énekel; jól ki is röhögtük az illetőt. :hehe:)
痛みを感じる方向に、出口がある!