Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Gregory

Quote from: Manitu on 2007-07-03, 20:07:41
Quote from: Groven on 2007-07-03, 20:00:47
Quote from: minuszmiki on 2007-07-03, 19:50:54
Persze nem egy mély és elgondolkodtató darab, de kikapcsolódásnak kiváló.

Na ez az, amit még túl korai kijelenteni, hisz még csak a fele jött ki. Majd ha végig láttad, akkor mondd ezt. :ejnye:
Kétlem, hogy ez az anime valaha is képes lenne más gondolatokat ébreszteni bennem, minta "Hu b+ ezt aztán kib****ottul kettévágta :eek: :appl:" Erre viszot kiválló.
A Berserk-be pont azt szerettem, h számomra elég fontos/érdekes gondolatokat tartalmazott a hentelés mellett

Manitu

Ki beszélt itt a Berserkről? Egyébként azt is a darálás miatt néztem végig  :__devil:


Gregory

Quote from: Manitu on 2007-07-03, 20:14:12
Ki beszélt itt a Berserkről? Egyébként azt is a darálás miatt néztem végig  :__devil:
A hentelésről az jutott eszembe  :hehe:
Egyébként én se azért kezdtem bele/néztem végig, mert olyan nagy filozófiai tartalmat vártam, de kellemes meglepetés volt számomra. Persze lehet, h másoknak meg gyakorlatilag semmit sem jelentett.

Kuroi Tenshi

Bocs, csak most láttam ezt a gyöngyszemet, de nem tudok szó nélkül elmenni
mellette:

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
Jókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot... (Az már egy másik kérdés hogy semmi probléma nincs azzal ha valaki felnőttként gyerekmesét néz, csak legalább ne hazudjon magának.)

:appl: Na ez az igazán szar duma: hogyha rajzolt, az már csak gyerekmese lehet.
Márpedig de, jópár anime kifejezetten nem gyerekeknek készül. A fiatalkorú még
belefér, de ha szerinted gyerekmese egy GitS, NGE vagy <insert sum moar>,
akkor a filmek többsége csak a történetét nézve méginkább az. A lényeg pedig
pont az: a történet, a cselekmény, a szereplők; és nem pedig a forma, ami csak
egy eszköz.
Bocs, azt hittem, ezen a szinten már túljutottál... :p

Manitu

Szerintem Zsiga nem pont ezekre a címekre gondolt. Én is halom nem egyszer, hogy az Elfen Lied meg az Inu yasha nem "mese". Jókat röhögök rajtuk olyankor. De, az :D


Selmo

Ahogy nézem Zsiga pont hogy az ilyen superpower fanokat szólta le, nem a normális felnőtteknek készült animéket. Egyetértek vele, tényleg szánalmas mikor valaki ezzel takarózik, hogy az "animéket felnőtteknek is készítik ám!" aztán megy vissza Inuyashát stb. <insert random superpower> nézni.

A tökéletesség unalmas.

ultimecia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-05, 16:50:30
Bocs, csak most láttam ezt a gyöngyszemet, de nem tudok szó nélkül elmenni
mellette:

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
Jókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot... (Az már egy másik kérdés hogy semmi probléma nincs azzal ha valaki felnőttként gyerekmesét néz, csak legalább ne hazudjon magának.)

:appl: Na ez az igazán szar duma: hogyha rajzolt, az már csak gyerekmese lehet.
Márpedig de, jópár anime kifejezetten nem gyerekeknek készül. A fiatalkorú még
belefér, de ha szerinted gyerekmese egy GitS, NGE vagy <insert sum moar>,
akkor a filmek többsége csak a történetét nézve méginkább az. A lényeg pedig
pont az: a történet, a cselekmény, a szereplők; és nem pedig a forma, ami csak
egy eszköz.
Bocs, azt hittem, ezen a szinten már túljutottál... :p

:tezsvir:

Kuroi Tenshi

Azért az A+-on volt CB is, ami azért nem gyerekmese. :)

Felhozok akkor egy irodalmi műfajt hasonlatként: a groteszk. Kezdődik
valami abszurd, szokatlan, hihetetlen eseménnyel, de ezután többé-
kevésbé normálisan halad tovább a történet, és a hangsúly sokkal inkább
a szereplők reakcióin, személyiségén és a cselekményen van, néha akár
teljesen elvont is lehet az egész és csak valamilyen gondolat átadására
törekszik.
Nyilván sok anime gyengébb minőségű, néhány tényleg kifejezetten a
fiatalabb korosztályoknak készült, de ettől még sok nem egyszerűen 
gyerekmese, annál sokkal többet tartalmaz. Ez a kifejezés sztem inkább
illik az elmúlt év(tized)ek hálivúdi filmtermésére.

Rounin

Úgy látom, Ti tényleg csak egymásba kötni tudtok :hehe:

K_T: Zsiga nem azt mondta, amiért le"ugatod".

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2007-07-05, 18:02:16
K_T: Zsiga nem azt mondta, amiért le"ugatod".

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
Jókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...

Nekem úgy tűnik, hogy itt "anime felnőtteknek is készül" = "szar duma".
Ezzel pedig nem értek egyet. :)

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-05, 18:13:17"anime felnőtteknek is készül" = "szar duma"
arra, hogy...

És szvsz itt a hogy utáni részen van a lényeg. De majd jön Zsiga, aztán megvédi magát, meg elmondja, hogy ő hogy értette.


Fazék

Quote from: Rounin on 2007-07-05, 18:02:16K_T: Zsiga nem azt mondta, amiért le"ugatod".
én is így látom :)
sztem szimplán olvasd újra ezt a pár hozzászólást figyelmesen K_T és rájössz, hogy félreértetted Zsigát ;)

Prof. William

24 vagyok és szeretem/élvezem a jó animéket. Sztem még 30-40 és több évesen is tetszeni fognak. :) De nem tartom magamat otakunak. :)

Na most megyek megvenni azt a speciális felfujható Haruhi babát. Csősztök...

ultimecia

Az animek egy része kétségtelenűl belefér a mese ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Mese ) kategóriába.
Ám nagy része véletlenűl SEM fér bele ebbe a kategóriába. :smile: Főleg nem a gyerekmese kategóriába.

"anime felnőtteknek is készül" = "szar duma" -t meg nemigen értem hogy érthetné másképpen, ha egyszer ezt írta oda.
Arról nem beszélve hogy szerintem ez az állítás hogy "anime felnőtteknek is készül" bőven igaz.

Az más kérdés hogy egyeseknek fogalmuk sincsen hogy melyik készűlt felnőtteknek és melyik nem :smile: (Általában azért mert láttak max 10-15db,  magyar csatornán futtatott animeot, de pl nem láttak klassziku/nagy animeokat.)

Én otakunak vélem magam, de ha valami 16-17 éves tini azzall jön hogy az IY felnőtteknek készűlt szuperszónikus romantikus anime, azon max csak mosolyogni tudok.

Selmo

Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 20:46:20
Én otakunak vélem magam, de ha valami 16-17 éves tini azzall jön hogy az IY felnőtteknek készűlt szuperszónikus romantikus anime, azon max csak mosolyogni tudok.

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
Jókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...
Hmmmm... :angyali:

A tökéletesség unalmas.

ultimecia

#435
Quote from: Selmo on 2007-07-05, 20:51:57
Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 20:46:20
Én otakunak vélem magam, de ha valami 16-17 éves tini azzall jön hogy az IY felnőtteknek készűlt szuperszónikus romantikus anime, azon max csak mosolyogni tudok.

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
Jókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...
Hmmmm... :angyali:

a mosolygás és a gúnyolódó röhögés között van némi különbség mielőtt az ő szintjére süllyesztenél :angyali:

kikuchiyo

Érdekes ez a társalgás, ami itt folyik... :D
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-05, 21:11:24
Érdekes ez a társalgás, ami itt folyik... :D
sztem egész vicces :D kíváncsian várom hova vezetnek még a félreértések  :__devil:

Manitu

Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 20:46:20
Az animek egy része kétségtelenűl belefér a mese ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Mese ) kategóriába.
Ám nagy része véletlenűl SEM fér bele ebbe a kategóriába. :smile: Főleg nem a gyerekmese kategóriába.
Kedvem lenne most belinkelni Animesukiról az otakukról meg a hasonló témákról szóló postokat, de lusta vagyok megkeresni. pont ezzel a témával indult a topic, nézd át, aztán majd meglátjuk, hogy még mindig otakunak mondod-e magad  :lazza:

Az animéknek maximum egy kis százaláka az, ami kimondottan felnőtt célközönségnek készül. A nagyrésze gyerekeknek szóló mese, vagy remek marketingfogás, ami azért van, hogy az utolsó fillért is kihúzzák az olyan otakuk zsebéből, amilyen azért remélem te nem vagy. (yup, I like that kind of animu  :muhahah:)

Ne felejtsd el, hogy amit te látsz, az egy alaposan megszűrt média. Először is ami nem túl jó, vagy csak nem nagyon érdekelné az embereket, az már eleve föl sem kerül a netre. Aztán ott a második szűrő, a fansuberek. Ami nem elég jó, ahoz nem lesz felírat, és a nyugati rajongók többsége azért nem szokott rawkat nézegetni.


kikuchiyo

Quote from: Manitu on 2007-07-05, 22:05:39
Ne felejtsd el, hogy amit te látsz, az egy alaposan megszűrt média. Először is ami nem túl jó, vagy csak nem nagyon érdekelné az embereket, az már eleve föl sem kerül a netre. Aztán ott a második szűrő, a fansuberek. Ami nem elég jó, ahoz nem lesz felírat, és a nyugati rajongók többsége azért nem szokott rawkat nézegetni.

Azért ezzel ha halkan is, de nem értek egyet: az utóbbi időben már tényleg minden felkerül a netre.
Az persze igaz, hogy a Doraemon, Sazae-san és hasonlók, amik Japánban abszolút a legnépszerűbbek, nem nagyon találhatók meg torrenten és fansub sincs hozzájuk - igaz, ezek tényleg kisgyerekeknek való cuccok.
Mellesleg egy átlagjapán számára ezek azok az animék (meg még esetleg a Ghiblik), amiket nem ciki egyáltalán ismerni. :)
Failure is the default option

ultimecia

Quote from: Manitu on 2007-07-05, 22:05:39
Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 20:46:20
Az animek egy része kétségtelenűl belefér a mese ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Mese ) kategóriába.
Ám nagy része véletlenűl SEM fér bele ebbe a kategóriába. :smile: Főleg nem a gyerekmese kategóriába.
Kedvem lenne most belinkelni Animesukiról az otakukról meg a hasonló témákról szóló postokat, de lusta vagyok megkeresni. pont ezzel a témával indult a topic, nézd át, aztán majd meglátjuk, hogy még mindig otakunak mondod-e magad  :lazza:

Az animéknek maximum egy kis százaláka az, ami kimondottan felnőtt célközönségnek készül. A nagyrésze gyerekeknek szóló mese, vagy remek marketingfogás, ami azért van, hogy az utolsó fillért is kihúzzák az olyan otakuk zsebéből, amilyen azért remélem te nem vagy. (yup, I like that kind of animu  :muhahah:)

Ne felejtsd el, hogy amit te látsz, az egy alaposan megszűrt média. Először is ami nem túl jó, vagy csak nem nagyon érdekelné az embereket, az már eleve föl sem kerül a netre. Aztán ott a második szűrő, a fansuberek. Ami nem elég jó, ahoz nem lesz felírat, és a nyugati rajongók többsége azért nem szokott rawkat nézegetni.

Na igen, persze ez attól függ hogy ki miket néz. Eddig több felnőtteknek szóló animeot láttam / mangát olvastam mint gyerekeknek szólót.

Az otakut meg sokféleképpen lehet értelmezni. Esetemben ez annyit tesz ki hogy a szebadidőm és a hobbytevékenységem idejét az animenézés, mangaolvasás tezsi ki, mellete ezek gyűjtése. Ennyi. Szerintem egy európai, és főleg egy magyarországi otakunak ennyit tud max tenni. Hátrányban van mert a hazai boltok kib*szottdrágán adnak mindent. Külföldről meg a postaköltség duplázza meg az árakat, noha a cuccok jelentős része még így is olcsóbb mintha itt venné az ember. Aniconra nem megyek, ahhoz túl alacsony a színvonala számomra.
Persze szűrött cuccokat kapunk, és még azt is szűrik (sajna sokszor jó animeokat nem subolnak, azoknak marad a raw.)

Raw-ot meg mint már említetted nemsokan néznek. Max az olyan elvetemült otakuk mint én :D

szerintem nem kéne az otakut hülyének nézni, egy magyar rendes otaku nemhiszem hogy olyan hülye lenne mint ahogy itt sokan beállítják.
amúgy ha valaki igazi otakut akar látni az nézze meg az http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=130 -t.

Igazi 100%ig valódi otakut amúgy is csak japánban lehet találni, so nemigen kéne ahhoz a mércéhez mérni egy magyar otakut.

Próféta

Quote from: Manitu on 2007-07-05, 22:05:39
Ne felejtsd el, hogy amit te látsz, az egy alaposan megszűrt média. Először is ami nem túl jó, vagy csak nem nagyon érdekelné az embereket, az már eleve föl sem kerül a netre. Aztán ott a második szűrő, a fansuberek. Ami nem elég jó, ahoz nem lesz felírat, és a nyugati rajongók többsége azért nem szokott rawkat nézegetni.
A harmadik szűrő pedig a fórum (és más fórumok) nálam bátrabb és több eltáncolható szabadidővel rendelkező tagjai, akiktől értékelések születnek a "melyik animét láttad" topikba. Esetleg volt kettő és feledik szűrő, vagyis Ti is eleve válogattatok animeSuki/a/akármi alapján a fansub-kínálatból.

Szóval én aztán tényleg nagyon szűrve kapom.

Rounin

Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 20:46:20
"anime felnőtteknek is készül" = "szar duma" -t meg nemigen értem hogy érthetné másképpen, ha egyszer ezt írta oda.
Arról nem beszélve hogy szerintem ez az állítás hogy "anime felnőtteknek is készül" bőven igaz.

Akkor most tűnés vissza az adott posthoz, és az Isten szerelmére kérlek, olvasd már el, hogy mi van oda írva _ténylegesen_. Szól ez mindazoknak, akik csak ezt az egyenlőséget látják, mert elborítja az agyukat a YADAYADACHIGAU! harci kiáltás... :ejj:

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-05, 22:14:39
Azért ezzel ha halkan is, de nem értek egyet: az utóbbi időben már tényleg minden felkerül a netre.
Az persze igaz, hogy a Doraemon, Sazae-san és hasonlók, amik Japánban abszolút a legnépszerűbbek, nem nagyon találhatók meg torrenten és fansub sincs hozzájuk - igaz, ezek tényleg kisgyerekeknek való cuccok.
Végülis valamelyest igaz, de a Share még angol kezelőfelülettel is kínainak (japánnak :D) hat a legtöbb embernek, az emuleal egyetemben. Doraemonból mondjuk már sikerült találnom pár részt, de a Sazae-sanhoz még nem volt szerencsém :D


ultimecia

#444
Quote from: Rounin on 2007-07-05, 22:28:02
Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 20:46:20
"anime felnőtteknek is készül" = "szar duma" -t meg nemigen értem hogy érthetné másképpen, ha egyszer ezt írta oda.
Arról nem beszélve hogy szerintem ez az állítás hogy "anime felnőtteknek is készül" bőven igaz.

Akkor most tűnés vissza az adott posthoz, és az Isten szerelmére kérlek, olvasd már el, hogy mi van oda írva _ténylegesen_. Szól ez mindazoknak, akik csak ezt az egyenlőséget látják, mert elborítja az agyukat a YADAYADACHIGAU! harci kiáltás... :ejj:

Ugye erről van szó:
Jókat röhögök mindig amikor (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...

Nekem ez ennyit tesz hogy jól kiröhögi azokat, akik azzal a szar dumával jönnek, hogy az anime felnőtteknek is készűlt és ezzel próbálja igazolni stb stb.

mert ugye van a mondat: ...a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával... (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) a mármintel visszautal az előző szavakra, azaz a szar dumára...

edit: persze ha nem így értette akkor hogy?  Nem lenne egyszerűbb megírni az elvakult otakuknak?  :redface:

Fazék

:lol:
szövegértelmezés: 1-es.
leülhetsz. :)

ultimecia

Quote from: Fazék on 2007-07-05, 22:38:13
:lol:
szövegértelmezés: 1-es.
leülhetsz. :)

jah, az én időmben a mármint egy magyarázó/visszautaló szó volt mint a mint, ami uyge összehasonlítást is jelent. :rolleyes:

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
Jókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...
Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...
Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
ezzel a szar dumával próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...
Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:21:40
próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot...

Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni...


Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-07-05, 22:51:08
Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni...

Áhh, te jó ég.  :muhahah:

Selmo

Na akkor, jókat röhög azokon az egyéneken akik - miközben tiniknek készült superpower animéket néznek - fennhangon hangoztatják, hogy az animék felnőtteknek is készülnek ám. Az ilyeneket nézőkkel amúgy nem lenne baja, ha bevallanák maguknak is, hogy ők bizony ilyen gyerekeknek készült dolgokat néznek. Ám ehelyett ők kézzel-lábbal tiltakoznak ellene, hogy gyerekmesét néznek, mert anime felnőtteknek is készül ám!

A tökéletesség unalmas.