Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Fazék

#450
QuoteJókat röhögök mindig amikor a sok huszonéves otaku ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja igazolni magának meg a világnak hogy "felnőtt" fejjel mért is néz Bleachet meg Narutot... (Az már egy másik kérdés hogy semmi probléma nincs azzal ha valaki felnőttként gyerekmesét néz, csak legalább ne hazudjon magának.)

megpróbálom újrafogalmazni a kedvedért (bár sztem Zsiga fogalmazása hibátlan, aki nem érti, annak ahogy Rounin már remekül leírta YADAYADACHIGAU! harci kiáltás hangzik a fejében folyamatosan már az első szó után :__devil:)

szóval próba:
Nevetséges, amikor a Naruto, Bleach és hasonló anime-ket néző huszonéves, azzal a gyenge szöveggel próbálja igazolni ezen sorozatok nézését (amik abszolút a fiatalabb korosztálynak (is) készülnek), hogy az "anime a felnőtteknek készül". Mert ez a kijelentés ugyan igaz lehet az anime-k egy kis hányadára, de a jelentős többségre, többek között az előbb említett címekre, abszolút nem helytálló és csak szánalmas önhitegetés, hogy nem bírja elfogadni, hogy ugyanolyan (vagy sok esetben jóval gyengébb) színvonalú rajzfilmet néz, mint amilyen nyugati címeket ő "gyerekes" illetve "bugyuta" címszavakkal illet. Az ilyen egyszerűen nem bírja elfogadni, hogy rajzfilmet nem szégyen nézni, és tévesen azt hiszi, hogy az anime csak felnőtteknek készül, és ő nem néz rajzfilmeket(=gyerekes), csak anime-ket(=felnőttes), vagyis ő is felnőtt.

vagy vmi ilyesmi. :)

kápís?

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-07-05, 22:56:51
Na akkor, jókat röhög azokon az egyéneken akik - miközben tiniknek készült superpower animéket néznek - fennhangon hangoztatják, hogy az animék felnőtteknek is készülnek ám. Az ilyeneket nézőkkel amúgy nem lenne baja, ha bevallanák maguknak is, hogy ők bizony ilyen gyerekeknek készült dolgokat néznek. Ám ehelyett ők kézzel-lábbal tiltakoznak ellene, hogy gyerekmesét néznek, mert anime felnőtteknek is készül ám!
Period
:tezsvir:

Oh, and sage for Naruto/Bleach
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#452
someone screencap this thread  :lol:

BTW az elejétől fogva tudtuk (legalábbis én meg nyilván K_T is), hogy Zsiga hogy akarja magának kifejezni, de néha olyan jóóó neki beszólni  :__devil: :D
Failure is the default option

Solid Snake

#453
Quote from: Fazék on 2007-07-05, 22:57:44
Az ilyen egyszerűen nem bírja elfogadni, hogy rajzfilmet nem szégyen nézni, és tévesen azt hiszi, hogy az anime felnőtteknek készül, és ő nem néz rajzfilmeket(=gyerekes), csak anime-ket(=felnőttes), vagyis ő is felnőtt.

Éppen ezért kellene az ilyen jellemeknek ráébredniük arra, hogy az elvakultságnál fontosabb a mérlegelés és az objektivitás. Na meg egy kis NGE vagy Haibane Renmei.

Selmo: még egy post kell neked az F-hez!  :hopp:

Fazék

#454
Quote from: kikuchiyo on 2007-07-05, 23:05:32BTW az elejétől fogva tudtuk (legalábbis én meg nyilván K_T is), hogy Zsiga hogy akarja magának kifejezni, de néha olyan jóóó neki beszólni  :__devil: :D
mondtam már, hogy útálom ha fölöslegesen dolgoztatnak?  :3x3: :ejnye: ha úgy van ahogy mondod, és tényleg mindenki érti amit Zsiga mondott és csak szivatjátok a népet, akkor aztán várhatsz a Fragile Things-re  :__devil:

ultimecia

Köszönöm, a szakszerűbb megfogalmazásokat.

Valószínűsítettem hogy ezt akarja kifejezni. Viszont az eredeti "nyers" megfogalmazás rosszúl lett összeállítva, mert ez:
...ezzel a szar dumával (mármint hogy az anime felnőtteknek is készül) próbálja...
ez bizony azt jelenti amit írt bárhogy is nézzük és magyarázzuk :smile:

De remélem akkor így gondlota, ahogy alattam lévők kifejtették.

(+Máshogy értelmezi a dolgokat az aki már ismeri az egyén gondolkodását de a magamfajta csak azt látja amit leírt és nem azt amit mögé gondolt :smile:)

Darkstar

Mégegy hangyabetűs post és az összeset átteszem 15ös betűméretre  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#457
Quote from: ultimecia on 2007-07-05, 23:14:00(+Máshogy értelmezi a dolgokat az aki már ismeri az egyén gondolkodását de a magamfajta csak azt látja amit leírt és nem azt amit mögé gondolt :smile:)
illetve máshogy értelmezi az ember a dolgokat, ha nem jól értelmezi őket :haha:
semmi gond nincsen a szövegével logikailag sztem :)

Quote from: Darkstar on 2007-07-05, 23:14:14
Mégegy hangyabetűs post és az összeset átteszem 15ös betűméretre  :__devil:
I dare you! :D

szerk:  :angyali:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


kikuchiyo

#460
OMG postyakking!!!1


[spoiler]▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▒
▒▓▓▓▒▒▓▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▓▓▓▒
▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▒▒
▒▓▓▒▓▓▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▓▓▓▒
▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒
▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▓▓▓▒
▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▒▒▒
▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▓▓▓▒▒▒
▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▒▒▒▓▓▒▒▒▒▒▒
▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▒▓▓▓▓▓▒▒▒
▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▒
▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▓▓▓▒▒▒
▒▒▓▓▒▒▒▒▓▓▒▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
[/spoiler]

Nesze...  :__devil:

Különben meg visszamenőlegesen értettem. :P
Failure is the default option

Manitu



Zsiga

#462
OMG, micsoda flame, és mind miattam :hopp: w00t
Kösz mindenkinek aki próbált megvédeni, valóban arra gondoltam amit írtatok (meg amit én is írtam...::)).

Tenshi meg a többiek : Tisztában vagyok azzal a ténnyel hogy van sok felnőtteknek készült anime, szerintem nem is állítottam az ellenkezőjét (vagy legalábbis nem akartam, de természetesen én is szoktam néha hülyeségeket beszélni, lehet hogy most is ez a helyzet, bár nem hiszem). Csak sokan nincsenek tisztában (vagy csak inkább nem akarják bevallani maguknak...) azzal a ténnyel hogy nagy jóindulattal is csak mondjuk minden tizedik anime ilyen, a többi (szerintem) egyértelműen a 18 alatti korosztályt célozza meg, köztük a két említett shounen sorozat, a Bleach és a Naruto is. Nem szégyen ilyeneket nézni felnőtt fejjel, én is megnéztem vagy 100 részt a Bleach-ből, a gond az ha valaki azt próbálja beadni másoknak (és ami az igazi probléla, hogy magának is) hogy ezek valójában felnőtteknek készült sorozatok. Ha már olyan büszkék vagytok arra hogy animét néztek, mért szégyellitek bevallani hogy bizony néhány közülük gyerekmese?

Bár hullafáradt vagyok, de azért próbáltam hosszú és nehezen értelmezhető körmondatokat írni, hátha valaki félreérti megint, égjen csak tovább a szent tűz... xD
Szerk.: Csak most látom hogy az 1-es betűméret be van tiltva, sorry. :lul:

Member

Tudom, hogy nézek bugyuta sztorikat is. Na és? :)

Soldier

Quote from: Member on 2007-07-06, 00:44:42
Tudom, hogy nézek bugyuta sztorikat is. Na és? :)

:tezsvir:
yo. who #care ?

Prof. William

Quote from: Zsiga on 2007-07-06, 00:44:04
OMG, micsoda flame, és mind miattam :hopp: w00t
Kösz mindenkinek aki próbált megvédeni, valóban arra gondoltam amit írtatok (meg amit én is írtam...::)).

Tenshi meg a többiek : Tisztában vagyok azzal a ténnyel hogy van sok felnőtteknek készült anime, szerintem nem is állítottam az ellenkezőjét (vagy legalábbis nem akartam, de természetesen én is szoktam néha hülyeségeket beszélni, lehet hogy most is ez a helyzet, bár nem hiszem). Csak sokan nincsenek tisztában (vagy csak inkább nem akarják bevallani maguknak...) azzal a ténnyel hogy nagy jóindulattal is csak mondjuk minden tizedik anime ilyen, a többi (szerintem) egyértelműen a 18 alatti korosztályt célozza meg, köztük a két említett shounen sorozat, a Bleach és a Naruto is. Nem szégyen ilyeneket nézni felnőtt fejjel, én is megnéztem vagy 100 részt a Bleach-ből, a gond az ha valaki azt próbálja beadni másoknak (és ami az igazi probléla, hogy magának is) hogy ezek valójában felnőtteknek készült sorozatok. Ha már olyan büszkék vagytok arra hogy animét néztek, mért szégyellitek bevallani hogy bizony néhány közülük gyerekmese?

Bár hullafáradt vagyok, de azért próbáltam hosszú és nehezen értelmezhető körmondatokat írni, hátha valaki félreérti megint, égjen csak tovább a szent tűz... xD
Szerk.: Csak most látom hogy az 1-es betűméret be van tiltva, sorry. :lul:

Talán sokan azért monják hogy pl a Bleach felnőtt "mese" mert bizony EU-mesében nem találni olyan dolgokatm int pl a Naruutóban vagy a Bleachban. Ettől függetlenül Japánban a kiskorúaknak szánták ezeket. Csak ott más az értékrend. :)

Próféta

Quote from: Prof. William on 2007-07-06, 01:33:38
Talán sokan azért monják hogy pl a Bleach felnőtt "mese" mert bizony EU-mesében nem találni olyan dolgokatm int pl a Naruutóban vagy a Bleachban. Ettől függetlenül Japánban a kiskorúaknak szánták ezeket. Csak ott más az értékrend. :)
Jelezném, egyszer ülj le és nézz meg 10-20 epizódot a Magyar Népmesékből. Tanulságos.
Lesz benne túlvilági lény, trónviszály, gyilkosság, full frontal male nudity, megszemélyesített Halál, időutazás, stb.

Prof. William

#467
Hát igen a Magyar Népmesék hatalmas sorozat. :)

Akkor fogalmazzunk úgy hogy vannak kivételek. :) + Persze a Mátyás király is nagyon jó. :)

"full frontal male nudity" - "Hozzon is meg nem is" "Ruhában is nem is"  - Emlékszem. :)  Csak évek múltán jöttem rá mit jelentett az a galamb meg az a aranyló csillag. :)

Próféta

Quote from: Prof. William on 2007-07-06, 02:00:52"full frontal male nudity" - "Hozzon is meg nem is" "Ruhában is nem is"  - Emlékszem. :)  Csak évek múltán jöttem rá mit jelentett az a galamb meg az a aranyló csillag. :)
Az nem egy leányzó volt? Én úgy emlékszem... (mi volt és mit jelentett az aranyló csillag meg a galamb :confused:)
Egyébként az Együgyű ember (vagy valami ilyesmi) történetére gondoltam, na ő lesz meztelen.

Kuroi Tenshi

Woot micsoda flém  :angyali:

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-05, 23:05:32
BTW az elejétől fogva tudtuk (legalábbis én meg nyilván K_T is), hogy Zsiga hogy akarja magának kifejezni, de néha olyan jóóó neki beszólni  :__devil: :D
Bírom néha a flémjeit (igen, néha azokat is, amiket nekem ír :__devil: :D ),
de olykor szvsz a ló túloldalára esik néhány kijelentése. Ez meg egy jó vita-
indító post volt ahhoz, amiről egy ideje úgyis szerettem volna írni: honnantól
meddig "gyerekmese", hol a határvonal, és mi választja el napjaink gyenge
filmjeitől, nyilván a formát kivéve; ez pedig egy olyan téma, amiről széles
tömegeknek fogalmuk sincs. Gondolom ti is találkoztatok azzal az esettel,
amikor valaki kiröhög, hogy "gyerekmeséket" nézel, és nem hiszi el, hiába
mondja neki az ember, hogy "annál azért egy kicsit komolyabb", majd vissza-
megy nézni az ezeknél szinvonaltalanabb filmeket és sorozatokat.

Pár szubjektív gondolat rajzfilmek kor és jellemzők szerinti csoportosításáról:
/list -- negyed óra csoportosítás után rájöttem, hogy ez egy kicsit nagyobb
munka :o de azért néhány gondolat:
Ha megnézünk pár kb 10-14-éves korcsoportba szánt amerikai rajzfilmet,
mint pl Centurions, GIJoe, Johnny Quest, stb, közös, hogy van egy nagyon
leegyszerűsítő barát-ellenség alaphelyzet, és még a háborúk ellenére is az
erőszakos halál minimális. Mindig nyertes, jó oldalon álló főszereplők, stb.
Ennél még egy IY is sokkal komolyabb és árnyaltabb. És a nyugati (amcsi)
rajzfilmek itt véget is érnek, talán a SP-t leszámítva, az egy kicsit más
kategória; de még a sokat leszólt naturo és bleach is magasan efelett van,
közelebb a filmekhez. Ez egy teljesen más kategória.

(Már most látom, hogy mennyit fogok szenvedni szakdolgozattal, mire azt
a 70-80 oldalt összehozom..)

Vélemények?

minuszmiki

#470
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-06, 02:39:42
Gondolom ti is találkoztatok azzal az esettel,
amikor valaki kiröhög, hogy "gyerekmeséket" nézel, és nem hiszi el, hiába
mondja neki az ember, hogy "annál azért egy kicsit komolyabb", majd vissza-
megy nézni az ezeknél szinvonaltalanabb filmeket és sorozatokat.

Én is találkoztam már olyan emberrel, nem eggyel, aki kiröhögött "Dragonbólt nézel?" meg hasonló szövegekkel, de a Barátok Köztöt rendszeresen nézi, na ilyenkor nem szoktam inkább semmit se szólni.  :__devil:

QuoteHa megnézünk pár kb 10-14-éves korcsoportba szánt amerikai rajzfilmet,
mint pl Centurions, GIJoe, Johnny Quest, stb, közös, hogy van egy nagyon
leegyszerűsítő barát-ellenség alaphelyzet, és még a háborúk ellenére is az
erőszakos halál minimális. Mindig nyertes, jó oldalon álló főszereplők, stb.
Ennél még egy IY is sokkal komolyabb és árnyaltabb. És a nyugati (amcsi)
rajzfilmek itt véget is érnek, talán a SP-t leszámítva, az egy kicsit más
kategória; de még a sokat leszólt naturo és bleach is magasan efelett van,
közelebb a filmekhez. Ez egy teljesen más kategória.
Amerikai rajzfilmeket nem nagyon ismerem, de például a South Park, a Simpsons vagy a Futurama azért nem ez a kategória, igaz ezek inkább társadalomkritikák és elsősorban nem is a 10-14 éves korosztálynak szólnak. Véleményem szerint teljesen más a két műfaj célja. Az amerikai rajzfilmek elsősorban abból a célból készülnek, hogy gyerekek nézzék meg őket, az más kérdés, hogy ezek a sorozatok mennyire egyszerűek és sokszor bugyuták. Az animéknél biztos vagyok benne, hogy a készítők a felnőtt közönségnek is dolgoznak (persze a direkt gyerekeknek szánt művek közül nem jut el hozzánk semmi), nem véletlen a sok fanservice-ecchi akár egy magical girl sorozatban is. Persze árnyalja a képet, hogy egyre inkább az animék is a nem feltétlenül japán piac igényei szerint készülnek, de szerintem ezzel olyan nagy baj (még?) nincs.
Maga az anime fogalomkör is túl tág ennek a kérdésnek a megvitatására, nem egy kategória a Pokémon és mondjuk a Serial Experiments Lain, leginkább azon a véleményen vagyok, hogy csakúgy, mint a film, a rajzfilm vagy a könyv, az anime is külön médium, ezért aztán az összehasonlításoknak is csak ilyen síkon látom értelmét.
(inb4 tl;dr)

QuoteMár most látom, hogy mennyit fogok szenvedni szakdolgozattal, mire azt
a 70-80 oldalt összehozom.
Ebből a témából írsz szakdolgozatot? Nem tűnik egyszerű melónak... :D

edit: persze hogy typo

Bishop

#471
Nem olvasom már vissza hogy milyen állásponton áll mindenki így csak az utolsóra írok. Szerintem sokan elsiklanak egy fontos dolog mellet,ez pedig a kultúra. Amerikai rajzfilmek/filmek máskép dolgozznak fel egy kategoriát(pl akció) mint a Japánok. Ha valaki a japán kultúrát és az anime-ket részesíti előnyben azok érthetően rosszúl vélekednek az amerikai kultúráról(pl White Seed,mint sarkalatos pl) és fordítva. Viszont ha felnőtt témát nézzük akkor szerintem bizonyos szempontból Európai filmek egyrésze veri az Animeket, de ezeknek nincs nagy rajongó tábora ahogy az animek-nek is(bár japánok tesznek róla szerintem hogy egyre jobban terjed).
Az hogy példéul én nekem tetszik/ett a Naruto és a Bleach csak azt jelenti hogy szivesen megnézek egy egy akción alapuló anime/filmet. Csak mert mélyebb tartalma nincs csak a harc a barátság és hogy a főhős mindig meg akart menteni mindenkit,ugyanolyan élvezhető mint egy "jobb" amerikai akció film. Csak az egyikben főként gyerekek és fiatalok vannak valamilyen képességgel(amik részben a japán kúltúrát próbálják megtartani a gyerekek köztudatában) még a másikban egy korosodó rendőr pisztollyal a kezében(ami főként az amerikaik vadnyugatot és a múltjukat amiken végigmentek hogy végül azok lettek akik szimbolizálja).
Lényeg mielött ezen is valaki "tábortüzet" gyűjt estére,hogy van két kúltúra ami nagyon eltér és szerintem azon vitatkozni hogy melyik a jobb értelmetlen. Az meg hogy az anime-knek van egy adott korosztálya nem számít semmit,ha valaki szivesen nézi a könnyed poénkodást,a mély gondolkodtató animeket,vagy esetleg egy akció alapu shounen-t. Nem kéne vegyíteni a kategoriákat és általánosítani. Ez igaz azokra akik leszólják az anime-t mert látnak egy narutot vagy egy echis lolis kicsit perverz animet,és azokra akik a komolyabb kategoriákat szeretik és az alapján mondják ki hogy az Anime mint műfaj vitathatatlan. Ha meg minden kategóriát szereti valamilyen módon nézi is, akkor válalja hogy az olyan amilyen.

Ismerve mennyire szoktatok megérteni szerintem ezt se fogjátok,de kell a post az új(mi is az?) memberhez :D j/k

Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2007-07-06, 03:13:58
South Park, a Simpsons vagy a Futurama azért nem ez a kategória, igaz ezek inkább társadalomkritikák és elsősorban nem is a 10-14 éves korosztálynak szólnak.

Ebből a témából írsz szakdolgozatot? Nem tűnik egyszerű melónak... :D
(SP = Sout Park :o )
Nem, nem ebből írok, de ez is fél óra volt, mire leírtam :o

Quote from: minuszmiki on 2007-07-06, 03:13:58
Maga az anime fogalomkör is túl tág ennek a kérdésnek a megvitatására, nem egy kategória a Pokémon és mondjuk a Serial Experiments Lain, leginkább azon a véleményen vagyok, hogy csakúgy, mint a film, a rajzfilm vagy a könyv, az anime is külön médium, ezért aztán az összehasonlításoknak is csak ilyen síkon látom értelmét.
Pontosan, és éppen ez a baj, hogy az emberek többsége számára nincs ilyen
megkülönböztetés, anime = rajzfilm = gyerekmese. Ezt kéne megértetni, hogy
márpedig az anime egy külön kategória, párhuzamosan a nyugati rajzfilmekkel
és filmekkel is.

Quote from: carfanatic on 2007-07-06, 03:15:40
Lényeg mielött ezen is valaki "tábortüzet" gyűjt estére,hogy van két kúltúra ami nagyon eltér és szerintem azon vitatkozni hogy melyik a jobb értelmetlen.
Nem kéne vegyíteni a kategoriákat és általánosítani.
Asszem kicsit eltévesztetted a házszámot, vagy én nem voltam elég egyértelmű.
A baj itt inkább az, hogy olyanok skatulyázzák be és szólják le az animéket, akik
nem is láttak egyet sem, és csupán a "külső", a forma, meg néhány féligazság
alapján ítélkeznek.

minuszmiki

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-06, 03:30:39
Quote from: minuszmiki on 2007-07-06, 03:13:58
South Park, a Simpsons vagy a Futurama azért nem ez a kategória, igaz ezek inkább társadalomkritikák és elsősorban nem is a 10-14 éves korosztálynak szólnak.

Ebből a témából írsz szakdolgozatot? Nem tűnik egyszerű melónak... :D
(SP = Sout Park :o )
Nem, nem ebből írok, de ez is fél óra volt, mire leírtam :o
No itt lehet félreértettem valamit. :)

Egyébként nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy ezt meg kéne értetni az emberekkel, ha nem érdekli őket, bár én sem bánnám, ha nem kéne attól tartanom, hogy ferde szemmel néznek rám ezen hobbim miatt. Egyébként meg általános tendencia az, hogy az emberek a kultúránkban hagyományokkal nem rendelkező, mostanában elterjedő "szubkultúrákról" felszínesen vagy előítéletek/félinformációk alapján alkotnak véleményt, de ez ellen nem sokat tehetünk.

Kuroi Tenshi

Írtam, hogy a South Park "egy kicsit más kategória", csak SP-nek
rövidítettem.

Az engem nem zavarna, ha nem érdekelné őket, csak akkor ne ítélkezzenek
féligazságok és fél(inkább tized-)tudás alapján.

A megértetéshez szvsz elég lenne annyi, hogy pl a tvben leadnák megint
a GitS-t, esetleg Innocence-el együtt; vagy valami komolyabb nem-
sorozatot, normális műsoridőben. Sztem már ez is változtatna azok véle-
ményén, akik látják.

minuszmiki

A szakdolgozatos részét értettem félre. :)

Magam ebben a dologban annyit tudtam elérni, hogy a két húgom nem néz hülyének, sőt egyikük még a Cowboy Bebopot is végignézte és tetszett neki. :) Mondjuk anyámék inkább úgy vannak vele, hogy "majd kinövi".
Sajnos azt nem várhatjuk, hogy mindenki tájékozódjon egy témában, mielőtt hozzászól. A tévé ha le is adná bármelyik komolyabb művet, nem hiszem, hogy azokon kívül, akiket amúgy is érdekel sokan megnéznék.

Selmo

Előítéletek. Az emberek elkönyvelték, hogy az animék gyerekmesék és kész. Az most más kérdés, hogy a legtöbb animének jobban kidolgozott története és háttere van mint a legtöbb hollywoodi szemétnek. Az előítéleteket pedig nehéz megváltoztatni, 10 emberből ha 3-at ráveszel, hogy nézzen meg egy CB-t az már jó arány. Természetesen érthető ez az egész, hiszen azokat az animéket lehet eladni, amire van közönség, márpedig egy 10-14 évesnek majdnem mindegy, hogy amerikai vagy japán rajzfilmet néz. Tehát egyelőre ezeket lehet eladni, de már látunk próbálkozásokat, ugye pár éve már van animecsatorna itthon is, amin lement már néhány komolyabb film is. Sőt mostanában újult meg és ez egy jó jel. Talán sokan SM meg DB és társain nőttek fel, de ha csak a 30%-uk érdeklődik továbbra is az anime iránt és néz meg egyre több és komolyabb művet, akkor 5-10 év múlva már nem lesz olyan egységes az anime=gyerekmese nézet. Hogy a japán animealkotás merre halad a nyugati piac igényei miatt, az szintén megérne egy mesét, de ebbe most nem megyek bele, van akinek tetszik az éppen aktuális loli/ecchi fanservice van akinek nem. Úgyis a kereslet fogja eldönteni, hogy mi jön ki.

A tökéletesség unalmas.

Member

#477
Quote from: Prof. William on 2007-07-06, 02:00:52
Hát igen a Magyar Népmesék hatalmas sorozat. :)
Én nagyon nem szerettem. :p
Már azt a közmondásfélét is úgy szoktam mondani, hogy [spoiler=Death Note]"Meghalt L, oda az igazság"[/spoiler]. :D

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-06, 02:39:42
Vélemények?
Amerikában (tisztelet a kivételnek) még a "felnőttebb" fimekben is gyakori a lecsupaszított felállás, amit írtál, gyk. egyszerűbb lelkeknek készül a mozik nagy része. Ami a Naruto-t és a Bleach-et is gyerekesség teszi, az a főhősök állandó "pozitív példamutatása", ami hosszú távon nagyon ingerel, "jó tett helyébe jót várj", ha ezt tanítják a gyereknek, (sajnos) hamar elbukik. :/

Quote from: minuszmiki on 2007-07-06, 03:13:58
Pontosan, és éppen ez a baj, hogy az emberek többsége számára nincs ilyen
megkülönböztetés, anime = rajzfilm = gyerekmese. Ezt kéne megértetni, hogy
márpedig az anime egy külön kategória, párhuzamosan a nyugati rajzfilmekkel
és filmekkel is.
De amíg a kedves TVCsatornák és anime-magazinok csak igyekeznek minél jobban rontani a helyzeten... :/

Bishop

Vannak olyanok is akiknek megmutathatsz egy komolyabb anime-t,ha ők maguk nem akarják komolyan venni. Sok ember annyira le van butitva a sok szemét által hogy azon túl nem is akarják eröltetni magukat. Ezt tapasztalatból mondom,a legtöbb ember akit ismerek és mutattam vagy látott anime-t, mind1 hogy az komolyabb vagy nem,nem erölteti meg magát ha egyszer őt szimplán nem érdekli.

KT:Lehet olyanok is vannak,de én több olyat ismerek akik látnak egyet-kettőt és az alapján általánosítanak. Legfőképpen Inuyasha,DB stb amik lementek annó RTL-en, azok alapján itélik meg a többit is.Ezzel nem azt mondom hogy ezek nem jók de valaki aki nem akar komolyabb dolgot látni pl az Inuyasha-ba akkor neki megmarad egy japán mesének. És inentől ha úgy mondom hogy anime akkor nekik az a szó ugrik be hogy mese mert nincs is más tapasztalatuk vagy nem is akarnak komolyabban elgondolkodni valaminek az értelmén.

sirtomi

Quote from: carfanatic on 2007-07-06, 13:18:22
...aki nem akar komolyabb dolgot látni pl az Inuyasha-ba akkor neki megmarad egy japán mesének. ...
Inuyasha -ra én is azt mondom, hogy egy japán mese, semmi mély tartalmat nem találtam benne, de kellemesen elszórakoztam míg néztem. Ettől függetlenül nem a kora reggeli időpontban adnám tv-ben, mert ugyan fiatalabb korosztálynak készült, de nem a legfiatalabbaknak.
Más a nyugati és a japán szemlélet ami talán nekik nem erőszakos túlzottan, azért itt már pampognak páran :) Műsorszerkesztők is jobban megnézhetnék mit vesznek és mikor és kiknek adják adásba és sokkal kevesebb lenne szerintem a félreértés.