Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Zsiga

#570
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-27, 22:31:09
Quote from: Soldier on 2007-08-27, 21:57:46
Paranoia Agent
1,5 but pls dun kill me.
[Voice=D2 LOD/Baal]Well, it seems your terms are unacceptable[/Voice]
A 1.5 pont iszonyatosan alacsony; ténylegesen másfeles animét te nem akarnál
látni. A többire meg mi ez a 9.5-9.8? Nem magas egy kicsit? 9.5 fölé csak a
leges-legjobb animéket illik értékelni. Nem sok értelmét látom annak, hogy így
össze-vissza, helytelenül pontozol.
Egyetértek. :) Mondjuk én is hajlamos vagyok magas pontszámokat osztogatni, de általában azért érzem hogy nem kéne, és utólag szoktam is változtatni.

Én valahogy így képzelem el az aniDB-s pontozási rendszert:
10: Az az 1-2 anime kapja, ami komolyan megváltoztatta a gondolkodásmódom, függetlenül attól hogy egyébként objektíven hány pontot érdemelne.
9,5: Minden ami szerintem tökéletes, de nem fér bele a 10 pontos csoportba.
9: A legjobbak, mindenkinek érdemes megnéznie.
8-8,5: Saját műfajukban kiemelkedő művek, erősen ajánlott.
7-7,5: Ajánlott darabok, de ha valaki nem szereti a műfajt annak valószínűleg nem fog tetszeni.
6-6,5: Átlagos, illetve átlagnál kicsit gyengébb, de még bőven nézhető animék, nem bántam meg hogy megnéztem de végülis tölthettem volna jobban is az időmet.
5-5,5: Nálam itt kezdődik a rossz anime. Megbántam hogy megnéztem, de azért volt benne sokminden élvezhető is.
4-4,5: Már menet közben is szar volt, nem is tudom hogy mért nem hagytam abba.
3-3,5: Ha pisztolyt nyomnának a fejemhez se nézném meg mégegyszer, rémálmaimban szokott előkerülni a DVD amire ki van írva.
2-2,5: Ilyen borzalmat még nem láttam, és nem is akarok.
1-1,5: Ilyen meg nincs és remélem hogy nem is lesz soha.

Szerk.: Hejjesirás lyavítva.

Soldier

#571
Quote from: Zsiga on 2007-08-27, 22:47:52

Egyetértek. :) Mondjuk én is hajlamos vagyok magas pontszámokat osztogatni, de általában azért érzem hogy nem kéne, és utólag szoktam is változtatni.
....

Szerk.: Hejjesirás lyavítva.

teljes mertekben egyetértek.utolag en is mindig változtatok , mint láthato is , de en nem erzem pontjaimat olyanak amik annyira egetveröen rosszak/helytelenek lennének, ha a mások pontjait vesszük figyelembe , bár elismerem olykor eleg nagy eltérsek elöfordulnak (mint most is)

Selmo

#572
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=userpage&uid=163955&do=stats
Így utánanézve eléggé úgy tűnik, hogy az átlagom 7 körül van a pontozásban.

Szerk: Áthoztam ide a témát.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Soldier on 2007-08-27, 22:43:54
nem tudok veled egyetérteni , en ugyertelmeztem hogy az kapp 10-es ami nálam abszolut kiválo es minden szempontbol tetszett.Ilyenkor nem veszem azt figyelembe hogy ki mennyi pontot adott rá vagy hogy kinek mennyire tetszett csak azt értékelem amilyenek en ereztem.
Itt kezdődik a dolog, az értékelés több szempontból áll, mint egy egyszerű
vélemény-nyilvánítás, ahogy azt teszed. Inkább a Paranoia Agent a szemet
szúró: szóval azt csak azért értékelted annyira rosszra, mert neked nem
tetszett; ez viszont csak szubjektív vélemény, ami ugyan része az értékelésnek,
de az objektív elemeket teljesen kihagytad. Igénytelen, nézhetetlen volt a
rajzolás? A fejed fogtad a kilógó, gyenge CGI-től? Nem volt története? Nem
alkotott összefüggő egészet? Nem voltak kidolgozva a karakterek? Stb, mind
olyan szempont, amiket nem vettél figyelembe.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-08-27, 23:07:30
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=userpage&uid=163955&do=stats
Így utánanézve eléggé úgy tűnik, hogy az átlagom 7 körül van a pontozásban.
ezt most azért írtad mert soknak, vagy azért mert kevésnek érzed? vagy csak simán megjegyezted, hogy te jól pontozol? :)
az ember ugyebár igyekszik olyan anime-ket kiválasztani, amik lefedik érdeklődési körét, így hát nagyobb valószínűséggel is tetszenek neki, szóval egy 7-es átlag ezek közül sztem teljesen normális :)

Soldier

#575
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-27, 23:16:17
Quote from: Soldier on 2007-08-27, 22:43:54
nem tudok veled egyetérteni , en ugyertelmeztem hogy az kapp 10-es ami nálam abszolut kiválo es minden szempontbol tetszett.Ilyenkor nem veszem azt figyelembe hogy ki mennyi pontot adott rá vagy hogy kinek mennyire tetszett csak azt értékelem amilyenek en ereztem.
Itt kezdődik a dolog, az értékelés több szempontból áll, mint egy egyszerű
vélemény-nyilvánítás, ahogy azt teszed. Inkább a Paranoia Agent a szemet
szúró: szóval azt csak azért értékelted annyira rosszra, mert neked nem
tetszett; ez viszont csak szubjektív vélemény, ami ugyan része az értékelésnek,
de az objektív elemeket teljesen kihagytad. Igénytelen, nézhetetlen volt a
rajzolás? A fejed fogtad a kilógó, gyenge CGI-től? Nem volt története? Nem
alkotott összefüggő egészet? Nem voltak kidolgozva a karakterek? Stb, mind
olyan szempont, amiket nem vettél figyelembe.

hm belátom igazad van .. ugy igaz ahogy mondod. lehet telleg itt(!) rosszul/kicsit elvetemül oszotottam, es majd adtgondolom ujra hogy mennyi az amit valojaban erdemel.de ugyerzem nálam akkor is nagyobb hangsulyba lesz az ugynevezett "szubjektiv vélemény".. szvl hiába volt történe,hiába nem volt baj a cg-vel,a rajzolas meg lehet jo de nem tetszett stb; ettöl meg nem lesz jobb a helyzet összesegeb nem tetszett es nagyon nem.de az telleg igaz hogy a 1,5 nem a megfelelö pont es ezen majd valtoztatok is .. asszem elhamarkodotan itéltem..

edit : nekem is 7^^

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-08-27, 23:30:51
ezt most azért írtad mert soknak, vagy azért mert kevésnek érzed? vagy csak simán megjegyezted, hogy te jól pontozol? :)
az ember ugyebár igyekszik olyan anime-ket kiválasztani, amik lefedik érdeklődési körét, így hát nagyobb valószínűséggel is tetszenek neki, szóval egy 7-es átlag ezek közül sztem teljesen normális :)
Igazából csak úgy megjegyeztem. Én is kíváncsi voltam rá, mert úgy emlékeztem, hogy nálam is sok a magas pont, de akkor annyira mégsem. És persze olyat nézek, amihez kedvet kapok, szóval természetes, hogy magasabb az átlaga, de azt hiszem ezzel a többség így van. :)

A tökéletesség unalmas.

Member

10: Ami tényleg teljesen átalakította a világnézeteimet.
9,75: Ami majdnem befér a dobogóra, de azért nem reformált meg annyira.
9-9,5: Ezek azok, amik baromira tetszettek, de mégsem érzem dobogóra valónak őket.
8-8.5: Ezek csak szimplán jók, de valamiért mégsem fejeltem meg a padlót tőlük.
7-7-5: Itt vannak azok, akiktől vagy sokat vártam és nem tetszett annyira, illetve akiktől semmit sem vártam, még sem lettek annyira gyalázatok.
6-6.5: Akik olyan átlagosak, csak azért néztem, mert megvolt, ha nem láttam volna őket, nem halok bele.
4-5.5: Nem szólnak (számomra) túl sok mindenről, mégis túldicsérik őket, esetleg olyan semmilyen az egész, hogy kár volt rá időt pazarolni.
2.5-3.5: Olyan cuccok, amiket már csak azért néztem végig, hogy lefikázhassam őket az interneten. :muhahah:
1.5-2.5: Te jó ég! Ezek azok, amiket már szánankozva kommentálok nézés közben vagy forgolódok, azon gondolkozom, hogy mit csinálok majd utána stb.
1: Saikano

Elég szubjektíven értékelek és nem zavar, hogy mik az anidbs normák. :hehe:

Fazék

Quote from: Member on 2007-08-28, 00:11:23
1: Saikano
váááá :lol:
pedig sejthettem volna, hogy ez kerül a végére, mégis felnyerítettem :D

amúgy én is kb Zsiga felvázolt pontozási rendszerét használom :) még EL-nek is 4-est adtam anidb-n :)

Próféta

Én nem adok félpontokat (amúgy is döntésképtelen alak vagyok, félpontokkal végem lenne).

Szóval:
10p - tökély, életre szóló élmény, nem tudok belékötni, mindenkinek meg néne nézni.
9p - eszméletlenül jó, übersirály, a műfaj legjobbja, bátran ajánlom, egyik kedvencem, stb. 
8p - többnyire nagy klasszikusok vagy újabb csodák, méltán híres jó animék, amikben érzésem szerint igazán sok van... de mégsem lettek a kedvenceim.
7p - jó volt, kimondottan tetszett, élveztem, bár tizenöt év múlva aligha emlékszem majd rá.
6p - megérte megnézni, szórakozásnak jó volt, de időtállónak nem nevezném, nyugodtan ki lehet hagyni.
5p - se nem mondanám jónak, se nem mondanám rossznak; kérdéses, hogy jó ötlet volt-e rászánni az időt.
4p - csalódás. Nem jó; alapvető dolgokkal vannak bajaim az alkotással kapcsolatban.
3p - mint a 4p, de súlyosabb, esetleg valamiért külön dühös vagyok rá.
2p - ennek nem lett volna szabad ilyen formában megszületnie - mit gondoltak a készítők? Nem volt a stúdiónál valaki, aki átolvassa a terveket?
1p - reménytelen, ez valahogy más kultúrális platformon van, mint az általam értékelhető művek; a "..hogy már jó" kategória.

A szövegekből látható, hogy próbáltam szigorú lenni és jó animéknek is relatíve alacsony pontszámot adni, hogy jól széthúzzam a skálát. Ennek ellenére túl vajszívű lehetek, mert így is 6.17 lett az átlag, és négy anime is 10 pontot kapott (köztük a vitát kirobbantó Paranoia Agent). 100+ anime után visszatekintve nem vagyok teljesen elégedett a rendszeremmel, a legtöbb anime 6 vagy 7 pontot kap, nincs eléggé széthúzva a skálám (persze az se feltétlenül rossz, ha a tartomány két végén nagyon ritka az eloszlás).

Tudni kell még rólam, hogy képes vagyok egy animét megnézni, pontozni, majd fél évre elfelejteni, hogy utána valamiért eszembe jusson, és égető vágyat érezzek arra, hogy átpontozzam (újranézés nélkül!). Így járt pl. a Wings of Honneamise meg sok más anime, illetve sok 8 pontosról érzem időnként úgy, hogy lehetne az 7 is, de máskor teljesen odáig vagyok értük. Említettem már a döntésképtelenségemet? A stressztől szívrohamban fogok meghalni, mert nem tudom eldönteni, hogy ez kis krumpli, vagy nagy krumpli.

A listám itt tekinthető meg: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?do=anime&orderby=vote&orderdir=1&show=myvotes&uid=139303&epp=250

Manitu

Quote from: Member on 2007-08-28, 00:11:23...
Néha úgy érzem, te direkt szeretsz szenvedni :D Egy kis egészséges mazohizmus végülis soha nem árt  :muhahah:

Nincs semmi baj azzal, ha valakinek valami nem tetszett. Bár én se szeretek túl magas pontokat adni, mégis sokszor becsúszik a pillanat hevében. Egyszer majdcsak rászánom magam, hogy frissítsem kicsit az értékeléseimet. 5-öst, meg az alattit meg szinte semmire nem adtam még, egyszerűen mert ami az alá csúszik, az úgyis shift+del, még mielőtt végignézném. Azért persze ottvan az a kategória is, amit csak azért néztem már végig, hogy "lefikázhassam őket az interneten", és dühöngjek, hogy elpazaroltam pár órát az életemből.


Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-08-28, 00:41:47
...
Döntésképtelenség meg határozatlanság az van itt is bőven... Átpontozás meg főleg, nem sok olyan anime van a listámon aminek ne változtattam volna legalább egyszer a pontszámát.
És úgy néz ki nálam a legmagasabb a szavazatok átlaga, 7,85.  :D (Ami szerintem jó, mert azt jelenti hogy általában élvezem amit nézek, és szerintem ez a lényeg.)
Az én szavazataim: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?do=anime&orderby=vote&orderdir=1&show=myvotes&uid=103606&epp=250

Szerk.: Áááá, Manitu megvert 0,04 ponttal. :D

minuszmiki

Nálam 7,36 az átlag, temp. voteok nélkül 7,43. Viszonylag sok 10-est adtam már (olyan animék, amik nagyon tetszettek, szívesen ajánlanám bárkinek, esetleg még a gondolkodásom is megváltoztatták és bármikor hajlandó vagyok megnézni őket sokadszorra is), 8,5-9,5-eket is szép számmal (ezek is hasonlók, de valami kis hibájuk volt, hiányzott valami belőlük). 7-8 az, amire csak simán azt mondom, hogy jók, de semmi extra. 5-6,5 a még nézhető kategória. Ami 5 alatt van, azok egyértelműen a "rossz" kategóriába kerülnek nálam, attól függően differenciáltan, hogy mennyire nem tetszett. 1-est csak a Gantz kap. Persze sokszor változtattam már meg őket, és pillanatnyi felindulásból általában jobbat adok, mint amit később visszagondolva érdemel. (Itt vannak, ha valakit érdekel)

Darkstar

Na akkor énis:

10: Bármi aminek a címében Nanoha van + az egyéb nagy kedvenceim. Egy aminétől nem várom el a hatalmas filózófiai magasságokba emelkedő tamulságot, sem a világnézet átszabdalását, így ez nem feltétel. ^^
9: Amit nagyon élveztem, ált pörgős, humoros, jó grafikájú (ha valami számomra ronda, valahogy nem tudom úgy élvezni)
8: Egészen jó, de valami nem tökéletes. Gyakran előfordul, hogy egy kedvelt sorozat második évadja, ami annyira nem sikerült jól. Ha valamiben loli van, és nem utter fail, ált legalább 8ast kap. ^^
7: Nem rossz
6: Megnézném még1*
5: Megnézném mégegyszer, ha nem lenne más néznivaló
4: Nem nézném meg még1*
3: Gagyi
2: Ilyet még nem adtam
1: GTFO. Ezek után ált letakarítom az adott vinyót, biztonsági törlés, format és mennek vissza rá a cuccok. Amolyan rituálé. Mivel gyakran túlértékelek, ide kevés anime kerül. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-08-28, 01:49:04
Na akkor énis:

10: Bármi aminek a címében Nanoha van

8: Ha valamiben loli van, és nem utter fail, ált legalább 8ast kap. ^^

1: GTFO. Ezek után ált letakarítom az adott vinyót, biztonsági törlés, format és mennek vissza rá a cuccok.

Benned sem kell csalódni  :lul:

Kazenokizu

Hmmmm, énisénisénis: nekem 7,94 az átlag. Mondjuk ez elég sok, de ez azért lehet, mert ami nem tetszik azt 10 perc után -ha nagyon nyüstölnek, hogy nézzem meg, akkor max pár rész után- törlöm.


Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-27, 23:16:17
Itt kezdődik a dolog, az értékelés több szempontból áll, mint egy egyszerű
vélemény-nyilvánítás, ahogy azt teszed.

Alapvetően viszont nem értek egyet Kuroi Tenshivel az értékelést illetően. Szerintem senki nem tudja objektíven pontozni semelyiket sem, kizárólag a saját értékrendje szerint: kinek milyen történet tetszik, ki milyen grafikát tart szépnek... stb ezek mind szubjektív dolgok. Egyszerűen nincs olyan hiteles rendszer, amihez viszonyítva objektíven értékelhetünk. Meg egyébként is, nem matematika ez, hanem művészet, amit mióta világ a világ csak szubjektíven lehet megítélni. No offense, persze. :smile:

Én egyébként a pontozásnál általában csak azt veszem figyelembe, hogy milyen hatást váltott ki belőlem az adott anime. Felőlem lehet bűnronda pl a grafika, ha maga a történet megfogott, akkor simán megadom a 10/10-et (pl. Saikano), holott ha objektíven próbálnám nézni -de nem akarom-, akkor a grafika meg a sok nyávogás miatt nemigen kaphatna többet 7/10-nél. És ez vica versa is működik.



... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Rin

Egyszerűen csak nem értem, hogy mért ne pontozhatna mindenki úgy, ahogy jól esik neki. :) (Jó, nyilván fura, ha teszem azt valaki mindenre 1-est vagy 10-est ad, de sztem nem erről van szó)
Én az egész pontozósdiban azt látom, h az ember annyit adjon rá, amennyit ő helyesnek érez, amilyennek ő találta.
(Az NGE-re pl. egyest adtam, mert nekem nézhetetlen volt, másnak meg ez a kedvence. De ezzel sztem nincs semmi gond.)

Rage

#587
Quote from: Selmo on 2007-08-27, 23:07:30
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=userpage&uid=163955&do=stats
Így utánanézve eléggé úgy tűnik, hogy az átlagom 7 körül van a pontozásban.
Quote from: shitDBERROR:
Login first
OH SHI-

minuszmiki linkje pedig access denied. AniDB \o/
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Rage on 2007-08-28, 03:48:27
Quote from: Selmo on 2007-08-27, 23:07:30
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=userpage&uid=163955&do=stats
Így utánanézve eléggé úgy tűnik, hogy az átlagom 7 körül van a pontozásban.
Quote from: shitDBERROR:
Login first
OH SHI-

minuszmiki linkje pedig access denied. AniDB \o/
A személyes beállításoktól függ hogy kinek engedi megnézni az adatlapokat, alapbeállítás szerint senkinek, a mylistet és a szavazatokat pedig csak bejelentkezett tagoknak. lamer \o/ ::)

Rage

Azért szerintem kellene azokra is gondolni, akik vannak olyan "elvetemültek", hogy nincs AniDB akkjuk.
Btw, ha ezért valaki lamer, akkor büszkén vállalom. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Rage on 2007-08-28, 04:43:43
Azért szerintem kellene azokra is gondolni, akik vannak olyan "elvetemültek", hogy nincs AniDB akkjuk.
Btw, ha ezért valaki lamer, akkor büszkén vállalom. ;)
Nem az aniDB rendszere a hibás azért hogy a felhasználói nem tudják (/nem akarják) úgy beállítani hogy account nélkül is meg lehessen nézni az oldalaikat. Az enyémet pl. megnézheti akárki regisztrálás/bejelentkezés nelkül is (persze nem mindent).

Selmo

Quote from: Rage on 2007-08-28, 04:43:43
Azért szerintem kellene azokra is gondolni, akik vannak olyan "elvetemültek", hogy nincs AniDB akkjuk.
Btw, ha ezért valaki lamer, akkor büszkén vállalom. ;)
Nem gondoltam volna, hogy van ilyen kilógó errefelé. :P Tessék:

De akkor beállok én is a sorba, ezt ellentétben a userpage-vel guest is nézheti:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?do=anime&show=myvotes&uid=163955&orderby=vote&orderdir=1

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-28, 02:36:37
Alapvetően viszont nem értek egyet Kuroi Tenshivel az értékelést illetően. Szerintem senki nem tudja objektíven pontozni semelyiket sem, kizárólag a saját értékrendje szerint: kinek milyen történet tetszik, ki milyen grafikát tart szépnek... stb ezek mind szubjektív dolgok. Egyszerűen nincs olyan hiteles rendszer, amihez viszonyítva objektíven értékelhetünk. Meg egyébként is, nem matematika ez, hanem művészet, amit mióta világ a világ csak szubjektíven lehet megítélni.

Még jó, hogy nem tanárnak készülsz. "Nem tetszik az íráskép. Egyes." :D
A tetszett-nemtetszett nyilván a legfontosabb szempont, és részben a többiből is
tartalmaz elemeket, mintegy azok összefoglalása; de egy olyan műről is el lehet
ismerni, hogy a készítők alapos munkát végeztek vele, ami vkinek személyesen
nem jön be; attól még nem kell őket a lehető legrosszabb animék közé sorolni,
ld 1.5-es Paranoia Agent, vagy:
Quote from: Rin on 2007-08-28, 03:03:36
(Az NGE-re pl. egyest adtam, mert nekem nézhetetlen volt, másnak meg ez a kedvence. De ezzel sztem nincs semmi gond.)
Nincs?  :morci:

Member

Jaj, volt olyan, aki nem tesztelte le a szavazok kiosztása után, hogy kijelentkezik és megnézi, megy-e account nélkül? :rolleyes:

Nekem most 6.15, de volt már 5,4 is, amikor túl sok fantasztikus dologgal láttak le egyszerre.
Húh, láttom vannak páran 100 fölött is. :eek:

Soul

Quote from: Rin on 2007-08-28, 03:03:36
(Az NGE-re pl. egyest adtam, mert nekem nézhetetlen volt, másnak meg ez a kedvence. De ezzel sztem nincs semmi gond.)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-28, 08:54:00
Nincs?  :morci:

Nincs  :smile:, nekem sem jött be az NGE.1est azért nem adnék rá, de talán 3ast  :smile:.

sirtomi

#595
Én érzésre szavazok, hogy az összhatás milyen volt, de a történet többet ér mint a grafika. Eddig még nem pontoztam át semmit, de lehet most megnézem milyen pontokat adtam :)
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?do=anime&show=myvotes&uid=93187&orderby=vote&orderdir=1


Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-28, 08:54:00
Quote from: Rin on 2007-08-28, 03:03:36
(Az NGE-re pl. egyest adtam, mert nekem nézhetetlen volt, másnak meg ez a kedvence. De ezzel sztem nincs semmi gond.)
Nincs?  :morci:
Nincs
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kazenokizu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-28, 08:54:00
Még jó, hogy nem tanárnak készülsz. "Nem tetszik az íráskép. Egyes." :D
Én kaptam ezért egyest... :D

Quote... el lehet
ismerni, hogy a készítők alapos munkát végeztek vele...
Nem hiszem, hogy alkotók magukba roskadva sírnának, amiért én, vagy más kissé lepontoztuk az animéjüket. Lesz úgyis olyan, aki meg felfelé pontozza, és nagyjából mindig összeáll a sok szubjektív értékelésből egy valamelyest objektívnek mondható pontszám.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-28, 08:54:00
Nincs?  :morci:
Szerintem nincs. Ha neki nem jött be, hát nem jött be. Attól még elismert anime marad.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Én

Én nem használok aniDB-s listet, de ha pontoznék akkor kb DS-el értenék egyet (leszámítva a Nanohát, a lolikat és a formatot)
És pont most nézem újra az evangeliont, hát, ez érzékenyen érintet... :bruhuhu:
[spoiler] :muhahah:[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-28, 12:03:30
Én kaptam ezért egyest... :D

Ugye, hogy milyen igazságtalan ezt tenni? :D

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-28, 12:03:30
Nem hiszem, hogy alkotók magukba roskadva sírnának, amiért én, vagy más kissé lepontoztuk az animéjüket. Lesz úgyis olyan, aki meg felfelé pontozza, és nagyjából mindig összeáll a sok szubjektív értékelésből egy valamelyest objektívnek mondható pontszám.

Nem is a készítőknek fáj, de ha marad ez a "nem jött be => 1" szokás, akkor néhány
közízlést kevésbé szolgáló anime (ld itt NGE 1+3, de sztem az Angel's Egg és hasonló
elvontabb művek is) eléggé le lennének pontozva, és aki nem hallott róluk, az a rating
alapján simán ki is hagyhatná.

Különben is, mi ez a nagy NGE-utálat? 1 és 3? ::)
Lehet, hogy Shinji nyivákolása idegesítő, vkinek nem jön be az egész depresszió- és
őrület-témakör, nem tetszik a költségvetést megsínylő grafika vagy a zene, de az
eredeti elemek, ötletek, megoldások és megvalósítások (néhány részbe itt több ötletet
öltek bele, mint máshol egy egész sorozatba), az alaposan kidolgozott történet és
karakterek, a jól megkomponált hangulatvilág, a néhol filozófiai kérdéseket fejtegető
részek és az alapmű volta igenis többet érdemel, mint 1 vagy 3.

In before vmelyik troll bepostolja Teh_Rei-t.