Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Zsiga

#930
Quote from: jamamura szadakó on 2008-06-16, 16:53:35
most miért pofátlanság? vetítettek már valaha nagyfelbontásban animét magyarországon? nem tudok róla.
Hogy mért? Mert a legjobb, dollármilliókba kerülő 4k projektorok se tudnak egy Blu-Ray anyagból olyan minőséget vetíteni mint amit egy hagyományos 35mm-es analóg kópiából ki lehet hozni... ::) Magyarul parasztvakítás.

Fazék : Azért töltök 720p meg 1080p filmeket, mert egy DVD-nél sokkal jobbak. Ha lenne jópárezer USD-m filmenként akkor 35mm-es analóg rendszerem lenne.
Szerk.: Valóban, egy DVD-kiadásnál pont annyival jobb ez mint amiket én szoktam tölteni, csak ne felejtsük el hogy a mozikban nem DVD-ről vetítenek projektorral. (Ott voltál tavaly nyáron a Miyazaki-napokon te is, na ott DVD-t vetítettek projektorral, meg is volt az eredménye... Hasonlítsd össze azzal amit a GitS-vetítésen láttál anno. Az 35mm volt...)

jamamura szadakó

#931
Quote from: Próféta on 2008-06-16, 16:57:55
Quote from: jamamura szadakó on 2008-06-16, 16:52:36s még az idén dvd-n is megjelenik
:cool:
Jaaa! Akkor ezt is tessék mondani! Ezt nem írtad a blogon! (ugye a tied?)


jepp.

csak továbbítottam a sajtóhír vágatlan változatát, melyben a dvd-ről nem esett szó. :)

szerk1:
Quote from: Zsiga on 2008-06-16, 17:03:51
Quote from: jamamura szadakó on 2008-06-16, 16:53:35
most miért pofátlanság? vetítettek már valaha nagyfelbontásban animét magyarországon? nem tudok róla.
Hogy mért? Mert a legjobb, dollármilliókba kerülő 4k projektorok se tudnak egy Blu-Ray anyagból olyan minőséget vetíteni mint amit egy hagyományos 35mm-es analóg kópiából ki lehet hozni... ::)

ezexerint csak ki lehetne hozni, de messze nem hozzák, ugyanis a mostanság digitális minőségben megtekintett filmek (pl. earth) minősége simán verte kb. az összes filmkópiát, amit valaha láttam.


szerk2: és tegyük azt is hozzá, hogy mire magyarországra eljut egy kópia, addigra megél néhány generációt (másolatot) az eredeti master óta. vetítésenként romlik az állaga, stb-stb. természetesen a digitális soha nem lesz olyan jó, mint az analóg, de ez csak laboratóriumi körülmények között érvényesül. :)

mindegy, majd kiderül. lehet, hogy a film kora (és jó alacsony költségvetése) miatt csodát nem fogunk látni, de szerintem enyhe túlzás és több mint korai parasztvakításnak elkönyvelni a kezdeményezést.

Fazék

sztem is korai leírni ezt a digitális változatot.

off: bocsi, de a fórum szabályai közé tartozik, hogy tartózkodjunk a dupla-tripla-hozzászólásoktól a fórum átláthatósága érdekében, szóval illik egybeszerkeszteni a hozzászólásokat, különben a moderátorok teszik meg és balhésak lesznek :haha:

Zsiga

Quote from: jamamura szadakó on 2008-06-16, 17:09:51
ezexerint csak ki lehetne hozni, de messze nem hozzák, ugyanis a mostanság digitális minőségben megtekintett filmek (pl. earth) minősége simán verte kb. az összes filmkópiát, amit valaha láttam.
Erre csak azt tudom mondani hogy rossz lehet neked. :) Nem mondom hogy rossz lesz ez a digitális verzió, még azt se hogy jelentősen (=átlagember számára észrevehetően) gyengébb lesz a minősége mint ha filmről vetítenék (emlékeim szerint nincs is akkora az Odeon vászna hogy túl nagy különbség kijöhetne), de azért én inkább a hátsó sorokat preferálnám majd a helyetekben, illetve szoktassátok magatokat a filmhez képest mindenképp alacsony színmélység miatti colour banding-hez (amitől én speciel a falra tudok mászni).
A parasztvakítást nem arra írtam hogy szar lesz, hanem arra hogy úgy állítják be mintha jobb lenne, pedig erre 0% az esély. A digitális audiovizuális anyagoknak két előnyük van az analóggal szemben, az egyik hogy kényelmesebb (kisebb helyigény, egyszerűbb kezelés, stb.), a másik hogy olcsóbb. Azt a marketingesek találták ki hogy jobb.

Viszont Selmo nem véletlenül szólt az előbb, ne duplatriplapostolj légyszíves, legközelebb használd a Modify gombot.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-06-16, 17:32:20A digitális audiovizuális anyagoknak két előnyük van az analóggal szemben, az egyik hogy kényelmesebb (kisebb helyigény, egyszerűbb kezelés, stb.), a másik hogy olcsóbb. Azt a marketingesek találták ki hogy jobb.
egy harmadik már említett és sztem igen fontos előnyt lehagytál: nem romlik a minősége a lejátszások számával :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-06-16, 17:35:42
Quote from: Zsiga on 2008-06-16, 17:32:20A digitális audiovizuális anyagoknak két előnyük van az analóggal szemben, az egyik hogy kényelmesebb (kisebb helyigény, egyszerűbb kezelés, stb.), a másik hogy olcsóbb. Azt a marketingesek találták ki hogy jobb.
egy harmadik már említett és sztem igen fontos előnyt lehagytál: nem romlik a minősége a lejátszások számával :)
Nincs ilyen összefüggés, csak az adathordozó leolvasási módján múlik. Pl. a Laserdisc nem digitális, mégis ugyanúgy bírja a lejátszást mint a többi lézeres lemez, CD/DVD/BD...

jamamura szadakó

elnézést kérek, csak utólag láttam, hogy sárga lapot kaptam. :)

Zsiga

Quote from: jamamura szadakó on 2008-06-16, 18:00:48
elnézést kérek, csak utólag láttam, hogy sárga lapot kaptam. :)
El van nézve. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-06-16, 17:50:52
Quote from: Fazék on 2008-06-16, 17:35:42
Quote from: Zsiga on 2008-06-16, 17:32:20A digitális audiovizuális anyagoknak két előnyük van az analóggal szemben, az egyik hogy kényelmesebb (kisebb helyigény, egyszerűbb kezelés, stb.), a másik hogy olcsóbb. Azt a marketingesek találták ki hogy jobb.
egy harmadik már említett és sztem igen fontos előnyt lehagytál: nem romlik a minősége a lejátszások számával :)
Nincs ilyen összefüggés, csak az adathordozó leolvasási módján múlik. Pl. a Laserdisc nem digitális, mégis ugyanúgy bírja a lejátszást mint a többi lézeres lemez, CD/DVD/BD...
időt kérek!
most akkor mi van? ???
nem arról beszélünk, hogy hagyományos vetítés (filmszalag celluloid stb) vs. digitális vetítés (cd és társai digitális formában tárolás) előny és hátrány?
mert nem teljesen értem, hogy jön ide a laserdisc, vagy ha megmondod, hogy tulajdonképpen hány hivatalos mozi ojjektum van hazánkban, ahol laserdisc-es vetítés folyik/folyhat, és a szám nagyobb 4-nél, akkor ismét nem tehetek mást, csak fejet hajtok és ma is tanultam valami újat. mert én spec abban a hiszemben vagyok, hogy a mozik 98%-ban még hagyományos filmszalagról vetítés folyik. speciel erről a laserdisc-ről semmit sem tudok, szóval csak érdeklődnék.

Zsiga

A Laserdisc egy régi házimozis lemezformátum a DVD előtti időkből, csak egy példa volt hogy semmi köze a lejátszás során keletkező állapotromlásnak ahhoz hogy az adott anyag digitális-e vagy nem.

Azt meg nem tudom honnan szeditek hogy a celluloidnak árt a vetítés, mert nem árt neki. :confused: A balfasz mozigépész aki nem tud az érzékenységének megfelelően vigyázni a kópiára az egy másik kérdés, de ezek a balfasz mozigépészek a Blu-Ray lemezt is összekarcolják, mint ahogy pl. a DTS CD-ket is szokták.

Ramiz

Nem tudom, hogy Zsiga túloz-e egy kicsit vagy tényleg ennyire biztos a dolgában, de avval egyet kell értsek, hogy a film szebb. Lehet, hogy egzakt módszerekkel meg tudja nekem mutatni valaki, hogy márpedig több képi infó van egy digitális formátumban, de én akkor is hülyét kapok, ha csak érzem is, hogy digis a cucc (lásd Zsiga linkjét... de kivetítve még pixeleket is szoktam látni...). Persze nem ezt a vetítést kritizálom (amin valószínűleg ott leszek :cool: főleg ha kapunk posztert vagy fotót, mint a GitS-en (Batou :Kiraly: )), lehet, hogy ez már tényleg kellően nagy felbontás lesz és a vetítőgép is megfelelő minőségű lesz hozzá. De azért egy picit szkeptikus vagyok, és remélem, hogy nem nekem lesz igazam. :)

Egyébként nemrég a Muszterben lejött egy érdekes cikk a filmek tárolásáról, ami most, a Universal Studio kigyulladása után még aktuálisabb kérdés. Számomra sok meglepő tényt tartalmazott, ha érdekel valakit, beszkennelem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-06-17, 13:43:32
Egyébként nemrég a Muszterben lejött egy érdekes cikk a filmek tárolásáról, ami most, a Universal Studio kigyulladása után még aktuálisabb kérdés. Számomra sok meglepő tényt tartalmazott, ha érdekel valakit, beszkennelem.
Érdekel. :)

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-06-17, 13:46:26
Quote from: Ramiz on 2008-06-17, 13:43:32
Egyébként nemrég a Muszterben lejött egy érdekes cikk a filmek tárolásáról, ami most, a Universal Studio kigyulladása után még aktuálisabb kérdés. Számomra sok meglepő tényt tartalmazott, ha érdekel valakit, beszkennelem.
Érdekel. :)

http://usteam.hu/pictures/b/pics/1213710851143.jpg
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


sirtomi

Quote from: Ramiz on 2008-06-17, 16:56:28
Quote from: minuszmiki on 2008-06-17, 13:46:26
Quote from: Ramiz on 2008-06-17, 13:43:32
Egyébként nemrég a Muszterben lejött egy érdekes cikk a filmek tárolásáról, ami most, a Universal Studio kigyulladása után még aktuálisabb kérdés. Számomra sok meglepő tényt tartalmazott, ha érdekel valakit, beszkennelem.
Érdekel. :)

http://usteam.hu/pictures/b/pics/1213710851143.jpg
Nem gondoltam volna, hogy a digitális tárolás drágább.

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:13:51
Quote from: Xzone on 2008-06-13, 18:48:15
Nem értem miért húzzátok fel magatokat ennyire ezen. Az eredeti Star Wars trilógiát sem az akkori képi megoldásokkal szokás nézni, és ezzel szerintem nincs semmi baj.

Erre csak annyit mondok, hogy én éveket vártam a Hayden Christiansen-telenített Star Wars őstrilógia dvd-s változatára...
Erdekelne. Ez az a verzio, mint az os-79(?)es valtozat, csak a nem odaillo hibak leradirozasaval, vagy vannak uj hulyesegek benne? (Cloud City kilatas, Mos Eisley-be behajtaskor patkanyok, meg bent azok a kretin repulo droidok)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2008-06-20, 00:12:53
Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:13:51
Quote from: Xzone on 2008-06-13, 18:48:15
Nem értem miért húzzátok fel magatokat ennyire ezen. Az eredeti Star Wars trilógiát sem az akkori képi megoldásokkal szokás nézni, és ezzel szerintem nincs semmi baj.

Erre csak annyit mondok, hogy én éveket vártam a Hayden Christiansen-telenített Star Wars őstrilógia dvd-s változatára...
Erdekelne. Ez az a verzio, mint az os-79(?)es valtozat, csak a nem odaillo hibak leradirozasaval, vagy vannak uj hulyesegek benne? (Cloud City kilatas, Mos Eisley-be behajtaskor patkanyok, meg bent azok a kretin repulo droidok)

Ez elvileg a totál buzerálatlan ősverzió, csak egy digitális képfelújítást csináltak rajta, de azt nem fogod észrevenni szerintem.


Más: magyar feliratos animéket (illetve magyar feliratokat) honnan érdemes szerezni? Egy ismerősnek kéne, röhögtem, hogy nyugi, viszek csomót!, aztán most megálltam gondolkozni, feliratok.hu ugye halott (legalábbis tegnap az volt mindkét mirror), aoi-n alig van magyar felirat stb... Nekem eszembe sem jutna magyar fansub-bal nézni bármit, de ennek a srácnak kifejezetten ez volt a kérése. A bolti dvd-k megvannak neki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Draconire

Quote from: Ramiz on 2008-06-26, 10:53:47
Más: magyar feliratos animéket (illetve magyar feliratokat) honnan érdemes szerezni? Egy ismerősnek kéne, röhögtem, hogy nyugi, viszek csomót!, aztán most megálltam gondolkozni, feliratok.hu ugye halott (legalábbis tegnap az volt mindkét mirror), aoi-n alig van magyar felirat stb... Nekem eszembe sem jutna magyar fansub-bal nézni bármit, de ennek a srácnak kifejezetten ez volt a kérése. A bolti dvd-k megvannak neki.

http://animeaddicts.hu/downloads.php?main

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-06-26, 10:53:47
Quote from: Kvikveg on 2008-06-20, 00:12:53
Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:13:51
Quote from: Xzone on 2008-06-13, 18:48:15
Nem értem miért húzzátok fel magatokat ennyire ezen. Az eredeti Star Wars trilógiát sem az akkori képi megoldásokkal szokás nézni, és ezzel szerintem nincs semmi baj.

Erre csak annyit mondok, hogy én éveket vártam a Hayden Christiansen-telenített Star Wars őstrilógia dvd-s változatára...
Erdekelne. Ez az a verzio, mint az os-79(?)es valtozat, csak a nem odaillo hibak leradirozasaval, vagy vannak uj hulyesegek benne? (Cloud City kilatas, Mos Eisley-be behajtaskor patkanyok, meg bent azok a kretin repulo droidok)

Ez elvileg a totál buzerálatlan ősverzió, csak egy digitális képfelújítást csináltak rajta, de azt nem fogod észrevenni szerintem.
...
Ramiz! Add kolcson! *szepen nez*
Vagy hol lehet meg venni, ha lehet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2008-06-26, 14:34:05
Ramiz! Add kolcson! *szepen nez*
Vagy hol lehet meg venni, ha lehet?
emlékezetem szerint, nekem megvan ez az említett laserdisc-es "érintetlen" változat divx/xvid formában. de majd ellenőrzöm, ha nem hazaértem és nem felejtem el...

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-06-27, 10:34:13
Quote from: Kvikveg on 2008-06-26, 14:34:05
Ramiz! Add kolcson! *szepen nez*
Vagy hol lehet meg venni, ha lehet?
emlékezetem szerint, nekem megvan ez az említett laserdisc-es "érintetlen" változat divx/xvid formában. de majd ellenőrzöm, ha nem hazaértem és nem felejtem el...
Koszi!  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

jamamura szadakó

a perfect blue hivatalos plakátja (ebből 1.000 darab gazdára lel majd a bemutatón):



remélem, tetszik. :)

Manitu

Ez mind szép, de mégis mikor lesz? A július elég tág megfogalmazás, közelebbit meg sehol nem találtam...


ildusz

QuoteEz mind szép, de mégis mikor lesz? A július elég tág megfogalmazás, közelebbit meg sehol nem találtam...
Kicsim pont akkor lesz amikor nyaralni mész :oops:
Remélem azután is adni fogják, ha nem megvesszük DVD-n ::)

"Július 17-től, csütörtöktől látható a mozikban az Odeon és a CORNERfilm legújabb filmje, a Perfect Blue. Tíz évvel bemutatója után végre a magyar nézők is megtekinthetik az anime történelem egyik legfontosabb mérföldkövét."...stb szöveg.
"A szexet Isten teremtette a házasságot a papok" Nekem csak szex kelllllllll

Solid Snake

Quote from: jamamura szadakó on 2008-07-01, 12:50:02
a perfect blue hivatalos plakátja (ebből 1.000 darab gazdára lel majd a bemutatón)

Ahh, van hangulata, annyi szent! (kb. mint az új TDK plakátnak)
Tarthatnék valahogyan igényt egy példányra, vagy ez kizárólagos ajándék lesz a vendégeknek?
(Sajnos vidéki vagyok, így nem tudok részt venni a bemutatón  :frown:)

kikuchiyo

Jó lenne tisztázni, hogy mikor is lesz a díszbemutató, mert a port.hu-n meg júl. 10-ét írnak.
Failure is the default option


kikuchiyo

Tényleg, ki jön holnap a Perfect Blue-ra?
Failure is the default option

Én

Én úgy tervezem benézek, jó rég láttam. Csak még meg kell tudnom, hol van a szóbanforgó mozi. :redface:
Ha végzek addig, még az Akirára is odaérek (talán, ezt már láttam annyiszor, hogy ne siessek).
Szerk&Repost: Senkitöbbet?

noriko

#959
it's...it's free? $_$
fenébe, pont mára kellett lebetegednem  :lame:

edit: oké, közben el is olvastam normálisan, és látom, hogy a PB pont nem. ez kicsit vigasztal :P being sick still sux tho.
"I wish I could, but I don't want to."