Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Soldier

Quote from: Cobra on 2008-09-15, 20:50:40
Viszont sajnos már csak 1 rész van hátra :(
csak nekem nem jön be annyira, hogy ezt most annyira azert nem sajnalom ?jojo de nekem eleg felejtös es az is marad szerintem   ::)

NLZ

Nem vagy egyedül, én sem ájultam el tőle. :)
[reserved]

Bishop

Pedig Maid guy karaktere WIN  :D Want Maid guy vs Kenpachi  :lol:
Szerintem sokkal jobb mint az átlag ecchik, nem csak az ecchi jelenetek miatt nézi az ember, legalábbis én. Maid guy for president  :whoah: Persze mindenkinek meglehet a véleménye de én akkor is jó animenek tartom. Nem a story miatt, csak Maid guy meg Maid csaj miatt(már rég láttam el felejtettem a nevét   ^^" ) Ecchi comedy kategóriába sztem közép kategóriából erősen kiemelkedik, nem egy Seto no Hanayome vagy School Rumble, insert random ecchi comedy animu* De sokat odaver, de nem mondok nevet mert DS még megsértődne  :angyali:

Darkstar

Quote from: Bishop on 2008-09-16, 19:13:28
nem egy Seto no Hanayome vagy School Rumble

Nyugi, ezzel már elég sok forumozót megsértettél. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bishop

Miért is? Seto no hanayomet elég sokan kedvelik ha jól tudom :hehe:

Darkstar

#1025
Ok, a negybetűs De miatt félreértettem, azt hittem azokat is szarnak tartod (meg a 3 órás előadás is lefáraszt, ami jelen esetben ténylegesen 3 óra, 4*45 perc szünet nélkül. De legalább mindjárt vége...)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Draconire

Quote from: pet on 2008-09-18, 18:13:08
épp a kezekről volt szó.

Azért írtam, hogy amerika ≠ átalakulós kezek. Az általam linkelt designok nekem sokkal jobban tetszenek mint szinte bármi amivel japán előrukkolt a témában.

Hands on mechs = retarded, if treated seriously.

pet

Quote from: Draconire on 2008-09-18, 18:21:49
Quote from: pet on 2008-09-18, 18:13:08
épp a kezekről volt szó.

Azért írtam, hogy amerika ≠ átalakulós kezek. Az általam linkelt designok nekem sokkal jobban tetszenek mint szinte bármi amivel japán előrukkolt a témában.

Hands on mechs = retarded, if treated seriously.

viszont valahogy több brutalitást tudnak kihozni a japán változatokból, ami viszont számomra előny. de amiket linkeltél abból az első nekem is felkeltette a figyelmem :D nah de legyen úgy hogy kinek hogy, vita lezárva :)

Bishop

Off: amugy így utólag belegondolva nem is a fegyver kézben tartása a legnagyobb gáz hanem hogy simán gáz a fegyver FMPbe. Néztem devarton mechakat és azért van pár elég jól kinéző mecha. De még mindig jobban bejön ha robot testéből kijön mindenféle fegyver. A másik hogy FMPbe olyan dolgokra használják a mechakat amiket pl egy sima kommandós csapat megoldaná, stealth assasin és hasonló tipusu feladatok. Nekem ha Mecha akkor lőjék egymást hosszú kondenzcsíköt húzó rakétákkal meg lézerekkel és sok robbanás és és... :muhahah:
Aszem kéne egy mecha thread :lazza:
Btw most rávettem magam hogy megnézzem a Code Geass-t Kicsit nehéz ezzel a storyval megbírkózni de számítottam rá így nem okozott sok fejfájást. A mechakat meg remélem télleg olyan jól eltalálták mint azt ahogyan sokan írják.

Rounin

Quote from: pet on 2008-09-18, 18:34:15
viszont valahogy több brutalitást tudnak kihozni a japán változatokból, ami viszont számomra előny. de amiket linkeltél abból az első nekem is felkeltette a figyelmem :D nah de legyen úgy hogy kinek hogy, vita lezárva :)

Több brutalitást? Egyedül NGE ugrik be több brutalitással, mint egy Nova vagy egy Mad Dog alkotása, de az eva-k meg nem mechák.

Btw Emperor Warlord for you. :angyali:

Junchi

CG-t jómagam is elkezdtem és a kezdeti előítéleteim kezdenek eloszlani, de valami még mindig böki a csőrömet: gráf. Ezt a műanyag, "beleapofádba" design-t csak nyögve-nyelve vagyok képes befogadni. Persze ez megint csak az én egyéni, szar ízlésem szavakba öntve... ugye...

Member

Ha ez megnyugtat, a design-jától én is a falra mászom, rém buta, amit eddig képeken láttam, de amiket hallottam róla, az alapján illendő lesz belekukkantanom majd.

Bishop

Nekem nincs bajom a Clamp dizájnal de kell hozzá egy kis hunyorítás hogy elviselje az ember. Btw Clampba szokott ilyen átfedések lenni karakterekben, nem tudja valaki az a vörös hajú csaj az elején fejpánttal hogy volt e más animebe is? Mert nagyon imserős, valszeg Tsubasa Resevoir vagy X de nem ugrik be :confused:

bimanc

Quote from: Bishop on 2008-09-18, 21:54:29
Btw Clampba szokott ilyen átfedések lenni karakterekben, nem tudja valaki az a vörös hajú csaj az elején fejpánttal hogy volt e más animebe is? Mert nagyon imserős, valszeg Tsubasa Resevoir vagy X de nem ugrik be :confused:

Kallenre gondolsz?  :D Szerintem nem volt másban, bár nem 100%.
Egyébként CG: vannak nagyon epic részei, vannak nagyon  :falba: részei, a grafika tényleg problémás néhol, de nem azért kell nézni. A Pizza Hutos dobozok mondjuk nagyon kilógnak a képből, mintha külön illesztették volna bele.
De azért le tudja kötni az embert rendesen. Hmm, az a 14. rész az első évadból...

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-09-18, 18:21:49
Quote from: pet on 2008-09-18, 18:13:08
épp a kezekről volt szó.

Azért írtam, hogy amerika ≠ átalakulós kezek. Az általam linkelt designok nekem sokkal jobban tetszenek mint szinte bármi amivel japán előrukkolt a témában.

Hands on mechs = retarded, if treated seriously.

Treat what srsly? Mellesleg ezek a klasszikus nyugati Mech dizájnok szoktak is együtt szerepleni olykor a japán emberi-mechákkal (pl Gundam 00), ahol egyértleműen mindig ezek a technikailag elmaradott ágyúgyolyó töltelékek.

Az meg hogy kinek mi tetszik, az ugye egyéni ízlés. Nekem jobban bejönnek az antropomorph mechák.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-19, 13:31:30
Treat what srsly? Mellesleg ezek a klasszikus nyugati Mech dizájnok szoktak is együtt szerepleni olykor a japán emberi-mechákkal (pl Gundam 00), ahol egyértleműen mindig ezek a technikailag elmaradott ágyúgyolyó töltelékek.

Az meg hogy kinek mi tetszik, az ugye egyéni ízlés. Nekem jobban bejönnek az antropomorph mechák.

Ha egy komolynak szánt történetben van akkor az irritáló. Mint mondtam, ilyeneket max akkor nézek meg ha valami más része kiemelkedő mert nehezemre esik komolyan venni.
Az meg lol ha két kitalált, valóságban életképtelen designból a rosszabb nyer, de hát na, az animék bénák ebből a szempontból. :D

Meh, megyek mindjárt felrakom valamelyik Mechwarrior-t... nincs kedve valakinek multizni? :D

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-09-19, 14:31:41
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-19, 13:31:30
Treat what srsly? Mellesleg ezek a klasszikus nyugati Mech dizájnok szoktak is együtt szerepleni olykor a japán emberi-mechákkal (pl Gundam 00), ahol egyértleműen mindig ezek a technikailag elmaradott ágyúgyolyó töltelékek.

Az meg hogy kinek mi tetszik, az ugye egyéni ízlés. Nekem jobban bejönnek az antropomorph mechák.

Ha egy komolynak szánt történetben van akkor az irritáló. Mint mondtam, ilyeneket max akkor nézek meg ha valami más része kiemelkedő mert nehezemre esik komolyan venni.
Az meg lol ha két kitalált, valóságban életképtelen designból a rosszabb nyer, de hát na, az animék bénák ebből a szempontból. :D

Meh, megyek mindjárt felrakom valamelyik Mechwarrior-t... nincs kedve valakinek multizni? :D

Nem sok értelme volt a posztodnak, de szíved joga, hogy mi tetszik.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-19, 14:46:53
Nem sok értelme volt a posztodnak, de szíved joga, hogy mi tetszik.  :D

Nem volt értelme, hogy leírtam a véleményemet egy témával kapcsolatban? ;_;

Rounin


Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-09-19, 15:46:22
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-19, 14:46:53
Nem sok értelme volt a posztodnak, de szíved joga, hogy mi tetszik.  :D

Nem volt értelme, hogy leírtam a véleményemet egy témával kapcsolatban? ;_;

Annak természetesen van, de ezt kitárgyaltuk, ízlés.

Ennek nincs:
Quote from: Draconire on 2008-09-19, 14:31:41
Az meg lol ha két kitalált, valóságban életképtelen designból a rosszabb nyer, de hát na, az animék bénák ebből a szempontból. :D

Mert ugye mindkettő képtelenség, szal egyik sem rosszabb a másiknál, és akkor megint az ízléshez érkeztünk. De ha esetleg arra gondoltál, hogy a madárlábú, kezetlen/fejetlen mecha dizájn az mennyire közelebb áll már a valósághoz etc etc és ettől az ilyet felszerepeltető animok (és egyébb műfajok) mennyire komolyabb művek, akkor lol.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-19, 17:16:55
Mert ugye mindkettő képtelenség, szal egyik sem rosszabb a másiknál, és akkor megint az ízléshez érkeztünk. De ha esetleg arra gondoltál, hogy a madárlábú, kezetlen/fejetlen mecha dizájn az mennyire közelebb áll már a valósághoz etc etc és ettől az ilyet felszerepeltető animok (és egyébb műfajok) mennyire komolyabb művek, akkor lol.

Dehogynem rosszabb az egyik, két ugyanolyan fejlettségű technológiával készült mech közül egyértelműen a kéz nélküli jönne ki nyertesként, képtelenség ide vagy oda. :P
Szinte semmi nem szerepelteti ezeket, szóval azt sajna nem mondhatom, hogy azok jobbak lennének.

A FLAG-ben mondjuk érdekesen van megoldva, mindkét design szerepelteti magát, és bár egyértelműen erősebbnek kéne lennie fegyverzet szempontjából a Mad Cat-hez hasonlónak, természetesen a kezes nyer, ami azért is lol mert arra használja a kezét hogy a hosszú időt igénybevevő beállítgatások után megfogjon egy ágyú szintű fegyvert és úgy is használja mint egy ágyút, mást nem csinál a kezével. :D
Itt meg is jegyzem hogy érdemes már csak ezért is belenézni a FLAG-be, igyekszik összehozni hogy egy ilyen mech milyen lenne valós környezetben.

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-09-19, 17:37:55
Dehogynem rosszabb az egyik, két ugyanolyan fejlettségű technológiával készült mech közül egyértelműen a kéz nélküli jönne ki nyertesként, képtelenség ide vagy oda. :P

Ja, csakhogy az antropomorph kezes/fejes mecha épphogy fejlettebb technológia lenne (nagyobb mobilitás, több fegyver variáció etc) mint a hagyományos madarad, HA létezne. De egyik sem létezik. FLAG-et még nem láttam de dl alatt. Amúgy meg sorozatja válogatja. Most hozz össze egy mechát a mechwarriorból a maga "realizmusával" meg egyet mondjuk a Gundam SEED megabeam lövö, kardozó, szárnyas mecháiból is találd ki ki nyerne. :D Szal értelmetlen vita.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Pff, rengeteg cucc kellene ami csak a karok főleg a kézfejek/ujjak mozgatását idézné elő. Sok többletsúly, nagyobb meghibásodási lehetőség.
Közben a másik fél meg felrak még egy-két fegyvert magának, mert miért ne.  :D

És ott volt a
Quote from: Draconire on 2008-09-19, 17:37:55
ugyanolyan fejlettségű technológiával készült mech
megjegyzés is. :P

Dreamcleaver

De az nem lehet ua technológia fejlettség, mert a karos/kezes robot egy továbbfejlesztés/új technológia. Nyílván a kezdeti prototípusk szarok lennének, de végül leváltanák a madaradat teljesen, ahogy fejlődik a technika. ^^

Amúgy mindig is gondolkoztam, hogy irl mi értelme lenne egy ilyen madárlábú mechának. Gyak egy tank sokkal jobb, Ugyanannyi fegyver ráfér, ugyanolyan mobil, sőt lehet gyorsabb, a mecha sokkal sérülékenyebb mert a magassága miatt könnyebb célpont és nincsenek védve a lábai etc. Szal cool meg minden, de sok értelmét nem látom.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

#1044
Miért továbbfejlesztett? Hatékonyság/megbízhatóság szempontjából a fix fegyverzet (illetve ezt is lehet persze változtatni adott küldetésre) jobb mint a csápolás kézzel. + külön fegyverzetet kifejleszteni még amit hordozgat, a másik verzióra simán rá lehetne létező fegyverek módosított változatait rakni.

Értelme semmi, max egy kisebb exoskeleton szerűnek. (ilyen is van FLAG-ben btw)

szerk: LOL úgy postoltam dota miatt, hogy azt hittem befejeztem a mondatot pedig nem. XD

Member

Remélem, hogy könyvben is kiadjátok. :)

Bishop

Bocs a késő reakcióért nem vettem észre hogy még tart/ot a téma tovább de pár megjegyzésem azért lenne.
Elösször is amikor én azt mondtam hogy a mecha ne rendelkezzen kézben fogható fegyverrel nem a csirke mechara gondoltam mint jó ötlet SŐT. Most nézem ugye a Code Geasst és Guren 2 sztem best mecha eva. Na egy ilyen kéz ezerszer jobb mint bármilyen fegyver. Fontos hogy emberalaku mecha legyen, de szerintem kéztenyérbe csukló környékére sokkal egyszerűbb beszerelni a fegyvereket. Vagy ha már fogják azt a fegyvert legyen valami értelme a lövésen kivül pl azért fogja a kezébe mert olyan nagy hogy csak úgy tud olyan testtartást elérni amivel megtudja tartani. Kardok és vágóeszközök egyértelmüen csak kézbe jók. De amikor egy tank tűzerejével egyenlő kb a valóságban már létező fegyver felnagyított mása imho semmi értelme. Pl semmi értelme a ravasznak mert a robotnak vannak olyan lehetőségei ami embernek nincs. Pl mi testünkből már nem nő ki semmi plusz, de Mechaba lehetséges. És  a súlyról meg kb annyit hogy annyira lehetséges mint a mecha egyáltalán.

tl:dr= Guren 2 FTW és kéz=fegyver> kéz+fegyver=fegyver

Ez a FLAG érdekesnek hangzik utánna nézek  ^^

Rounin


Bishop

Ez a tiéd?  :eek: Mond csak a címed hagy lopjam el   :angyali:

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-09-27, 23:18:11
Giant buzz saws ftw.
[spoiler][/spoiler]

That kinda made me giggle. There are things that look lame and things that look LAME!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS