Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

chilip

most találtam meg, nem igazi OP :D hála a jó.... :D a zene alatta a Wangan Midnight OP-ja, amúgy a szám nagyon tetszik ^^ mostanában szar sorozatokat csinál, vagy jól kezdi és összebassza a végére a GONZO
(Strike Witches kivétel) :D

motifator

A GONZO nem becsődölt és már csak hentai-t fog gyártani?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Strike Witches-el nem talpraállt valamilyen szinten? meg most ők folytatják a Druagát, ami tudomásom szerint nem Hentai kategória :D még...

motifator

Ahogy most visszaolvasok a google readeremben, az volt a szitu, hogy a GONZO valamikor tavaly negyedik negyedévben kirúgta az alkalmazottai negyedét, és bejelentette, hogy a felére csökkenti az animetermelést. Emellett felröppentek pletykák, hogy lehet, hogy átállnak 18+ animék gyártására, az animés blogoszféra meg ráharapott a dologra, és mindenhol temették a GONZO-t.
Újabb híreket nem nagyon találtam, úgyhogy úgy látszik ezek tényleg csak pletykák voltak.

Régebbi források, ami alapján valszeg hibásan én is temetni kezdtem a stúdiót: 1 2 3 4 5
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dragonlord

Hellosztok nem tudtam hogy hova írjam, bocs ha rossz helyen vanxd.

Nah szval a kérdésem az lenne h az Anidb.net en hogy csinálom meg a saját listámat? Vagyis hogy írom be a mylistbe?

Egy egyszerü példa megteszi ha nincs kedved magyarázni abból kikombinálom vhogy:D

Próféta

Quote from: Dragonlord on 2009-02-01, 23:13:10
Hellosztok nem tudtam hogy hova írjam, bocs ha rossz helyen vanxd.

Nah szval a kérdésem az lenne h az Anidb.net en hogy csinálom meg a saját listámat? Vagyis hogy írom be a mylistbe?
Nem írni, hanem olvasni kellett volna máshol.
AniDB FAQ

chilip

nálatok müxik az AoShen-es sub? nekem nem ad ki semmi feliratot bárhogy bűvészkedek  (Birdy S2)

Member

MkvExtract-al megnézted, hogy lát-e benne vmit? Ha igen, mentsd ki belőle aztán kapják be. :)

NLZ

Quote from: chilip on 2009-02-02, 11:30:06
nálatok müxik az AoShen-es sub? nekem nem ad ki semmi feliratot bárhogy bűvészkedek  (Birdy S2)
Pontosan melyik részre/minőségre gondolsz? Vagy az összes úgy általában?
[reserved]

chilip

eggyik AoShen-es Birdy-ben se tudtam bevarázsolni a feliratot. VLC-vel is néztem. legfrissebb CCCP van fenn.

NLZ

46 perc és lejön a 3x03as rész 299 megás verziója, akkor nyilatkozom. :)  De nem hinném, hogy akkora failok lennének, hogy ne vegyék észre, inkább csak CCCP sux. :D
[reserved]

chilip

lehet, de VLC mé nem látja? legfrissebbel néztem... akko má milyen codec packot ajánlasz?

NLZ

[reserved]

Member

VLC ilyet gyakran produkált nálam (tök mindegy, milyen codec pack-ed van, VLC belsőket használ). Keress vmit, amiben van haali media splitter.
NLZben meg elfogultságot vélek felfedezni. :)

NLZ

Igen, elvből elfogult vagyok egy olyan codec pack ellen, amelynek tiltott önkényuralmi jelkép a logója. :)

De tényleg, chilip, próbáld ki mondjuk MPC-t. Nekem működött a felirat az említett videóban MPC-HC + Haali Splitter + ffdshow + CoreAVC segítségével. :)
[reserved]

Draconire

Megnéztem a 3. részt és CCCP+MPC-vel tökéletesen megy, nálad lesz a hiba.
Valószínűleg egy egyszerű reinstall megoldja.

Cobra

VLC-ből  legújabb 0.98-as már úgy-ahogy kezeli a feliratokat, de az előtte lévők nem tudtak ASS-t megjeleníteni. CCCP pack és lejátszáshoz MPC vagy WMP.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dragonlord

Hello vki megtudja mondani h a busou renkin magyar feliratot hol tom leszedni? Mert én csak 7. részig találtam.

Draconire

#1158
Quote from: Dragonlord on 2009-02-02, 20:10:46
Hello vki megtudja mondani h a busou renkin magyar feliratot hol tom leszedni? Mert én csak 7. részig találtam.
http://animeaddicts.hu/downloads.php?filelist.5.1912

Egyébként meg google szerint a naruto-kun.hu is elkezdte nemrég fordítani, jelenleg a 7. résznél tartanak (gondolom ezt nézted eddig), és hetente adnak ki újat.

Dragonlord

igen, azt néztem és pedig néztem AAn is csak ott nem arms alchemy néven  ^^

Én

#1160
Lol, anidb-n nem is nézik, milyen tagek kerülnek fel? :D
[spoiler][/spoiler]
Amúgy ez a Hajime no Ippo : New Challengernél van. A réginél ezen röhögtem hangosan: weak dude becomes awesome :D

NLZ

Jah, a tagok mindig figyelemfelkeltőek tudnak lenni. :D Írnék én is ilyeneket, hogy lehet? :D
[reserved]

Xzone

Höhö, ilyen videót már régóta szerettem volna látni. A Light-os rész a legjobb szerintem :)

balaaz

Quote from: Xzone on 2009-02-12, 06:56:33
Höhö, ilyen videót már régóta szerettem volna látni. A Light-os rész a legjobb szerintem :)
De a Chihiro is érdekes, lásd videó legvége...

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-02-07, 17:19:21
Jah, a tagok mindig figyelemfelkeltőek tudnak lenni. :D Írnék én is ilyeneket, hogy lehet? :D

Az anime adatlapja felett vannak olyan gombok, hogy: Titles, Producers, ..., Tags. A Tags-re kattintva látod, hogy melyik tagre hányan szavaztak, és az oldal alján látsz olyat, hogy: Add a new tag to this anime. A többire gondolom rájössz magadtól is.

chilip

lehet én slowpoke.jpg, de emmeg mi? http://usteam-fansubs.atw.hu/
saját fansubber csapatunk van? :D

NLZ

Érdekes, kb 2004ben azonnal meg is halt az egész, csak a spambotok használják. :)
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2009-02-17, 23:37:08
[...]Pár anime alatt belerázódsz[...]
Wow, ha ez tényleg így van, akkor nem is értem, hogy miért nem fansubokkal tanítják mindenhol az angolt :D
Egyáltalán miért járnak az emberek nyelvórákra? Hiszen csak pár anime, és belerázódsz!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

#1168
Quote from: Sang on 2009-02-17, 23:33:11
magyar feliratot nem találtam hozzá sehol, így meg nem tudnám annyira élvezni (angol felirat van, középszinten tudok is angolul, csak eléggé koncentrálnom kéne a szövegre, az meg nem olyan jó).

De, jó lesz: az angoltudásodnak ;)

Bezzeg amikor még én kicsi voltam (az se ma volt már :haha:),
angolul néztük a Cartoon Networköt és németül a Pro7, Sat1,
ORF és RTL filmjeit, mivel magyarul akkor még csak az m1 volt,
műsora pedig 0. Már nem emlékszem az elejére, bizonyára
nehéz volt, hogy szinte semmit sem értettünk, csak próbáltuk
kitalálni és következtetni -- de hosszú távon nagyon sokat
fejlesztett a nyelvérzéken. Angolból úgy voltam végig kitűnő
nyelvi tagozatos általánosban, hogy alig kellett órai anyagot
tanulnom, már előre tudtam.

Lehet, hogy ez most nem boldogít, de hidd el, neked is jobb;
és a legtöbb animéhez úgysincs magyar felirat, csak angol  ^^"

/off

Szerk: jé, közben jöttek még postok ;D

Moti: lásd a példám :hehe:
Amint írta, már van valamennyi angoltudása; avval már
tényleg könnyű belerázódni pár sorozat után, hiszen az
animék többsége nem a választékos szókincséről ismert;
valamint a karakterek rajzolása, gesztusai is eléggé
kifejezőek szoktak lenni.

NLZ

Quote from: motifator on 2009-02-17, 23:41:36
Quote from: NLZ on 2009-02-17, 23:37:08
[...]Pár anime alatt belerázódsz[...]
Wow, ha ez tényleg így van, akkor nem is értem, hogy miért nem fansubokkal tanítják mindenhol az angolt :D
Egyáltalán miért járnak az emberek nyelvórákra? Hiszen csak pár anime, és belerázódsz!
2/10

A saját bevallása szerint középszinten tud angolt, ami azt jelenti, hogy egy középszintű nyelvvizsga környékén van. Énis így csináltam, pedig egyáltalán nem érzem magam angol zseninek. Először még szótárazgattam, most meg már csak nagyritkán kell valami idióta szónak vagy kifejezésnek utánanéznem.

Vagy azt mondod, hogy az összes ember hülye és a Dunába való, aki azt mondja, hogy ha angolul olvasol, az segíti a tudásodat? :)
[reserved]