Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Én on 2009-04-04, 01:19:39
Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-04, 01:15:55
They see me trollin'
They hatin'
not even trying

Te mondtad, hogy a "kiskutyázás" kiveri nálad a biztosítékot, ezért felsoroltam pár más tényezőt. Trollkodás akkor lenne, ha valótlant állítanék, pedig ez mind része a sorozatnak. Ráadásul a csöcsök + gagyi vér mint teenager bait, és a ronda grafika (mindenkinek tök egyforma az arca) abszolút objektív dolgok. Így van és kész. A történet mélységéről, meg a dráma komolyságáról esetleg lehetne vitatkozni, de a többi baromság annyira túlteng a sorozatban, hogy ezeket bőven elnyomná, még ha jók is lennének, de imho nem azok.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Öööö a kiskutyázás más miatt veri ki a biztosítékot, történetesen, hogy az emberek tömegesen azt hiszik, hogy csak azért ölte le az arcokat, mert felszeletelték a blökit. Az ilyen irányú hajlamaidról bár vannak tippeim, de engem a csöcsök nem zavartak. A vér mint mondtam, igen, a grafikával pedig nekem spec pont nem volt bajom, de tény, hogy nem volt csúcs. Történet mélysége, dráma komolysága -> nekem pont ez jött be. Persze, hogy vannak hibák, messze nem a kedvenc sorozatom, csak fasztattátok a népet, hogy mi lehet benne a jó, azokat leírtam, erre megint leírtad, hogy miben szar. Nem sokat haladtunk előre. :D

motifator

Quote from: Darkstar on 2009-04-04, 01:21:18
Quote from: motifator on 2009-04-03, 23:17:24
kislányújjazást
Itt most az ujjlevágásról beszélünk vagy valami fontos részt kihagytam/elfelejtettem?
Nem, nem ujjlevágásról beszélek.

[spoiler]Ha most otthon lennék, keresnék valami screenshotot, de munkahelyen nem biztos, hogy szerencsés lenne.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Mi a francot keresel te hajnali 3-kor a munkahelyeden?  :he: Úgy tudtam programozó vagy.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Ja tényleg, így már beugrott, thx.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Tokyotosho-ról tud valaki valamit? Nálam már 2 napja halott :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2009-04-23, 08:44:41
Tokyotosho-ról tud valaki valamit? Nálam már 2 napja halott :frown:

http://tokyotosho.info/
A .com-os cím megszűnt.

White SeeD

Oh, remek.
Már megijedtem hogy bezártak a per hatására. ^^
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Az miért van, hogyha egy animében mondanak akármit a főhősnek, ő azt feltétel nélkül nélkül elhiszi, hallja azt akár az esküdt ellenségétől? Oké, általában az igazat mondják, de akkora abszurd dolgokat mindenféle bizonyíték nélkül, hogy az már fáj. Most épp a Jyu Oh Sei esetén fogom a fejem. Az az állat jelentkezhet kasztrálásra, aki ezt a szemetet ajánlotta nekem. :D 
[reserved]

Zen

Én Code Geassnál fejeltem meg a falat majdnem, amikor Schneizel előadja Ohgiéknak h mi az a Geass. Úgy meg főleg poén volt az egész, h a "feljegyzet Geasshasználók" között ottvolt egy faszi fényképe, aki kvára nem volt Geassos. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Chronus

Quote from: Zen on 2009-05-12, 22:06:41
Én Code Geassnál fejeltem meg a falat majdnem, amikor Schneizel előadja Ohgiéknak h mi az a Geass. Úgy meg főleg poén volt az egész, h a "feljegyzet Geasshasználók" között ottvolt egy faszi fényképe, aki kvára nem volt Geassos. :D

Az egy "feljegyzett emberek listája akik Lelouch Geass befolyása alá kerülhettek" lista volt. Milyen shitty subot olvastál te? Azon a listán olyanok szerepeltek akiket Schiezel szerint Lelouch meggeasselhetett..

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-05-12, 21:54:07
Az miért van, hogyha egy animében mondanak akármit a főhősnek, ő azt feltétel nélkül nélkül elhiszi, hallja azt akár az esküdt ellenségétől?

Azér' mer' a főhősök nem elhanyagolható hányada hülye? :D

Zen

Quote from: Chronus on 2009-05-12, 22:29:46
Az egy "feljegyzett emberek listája akik Lelouch Geass befolyása alá kerülhettek" lista volt. Milyen shitty subot olvastál te? Azon a listán olyanok szerepeltek akiket Schiezel szerint Lelouch meggeasselhetett..
My bad, rosszul emlékeztem. De mindenesetre a faszi akiről beszélek, nem volt befolyásolva, Schneizel meg szépen tényként előadja, szal jó volt ezt így nézni. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Chronus

#1243
Quote from: SaiyaGin on 2009-05-12, 22:30:40
Azér' mer' a főhősök nem elhanyagolható hányada hülye? :D

Azért van pár kivételes ellenpélda akik nem vesznek be mindent amit hozzájuk vágnak. Főleg ha azt ellenség teszi.
És egészen mélypont quality helyeken is fellelheted őket.
[spoiler]

[/spoiler]

Ő pl meglepő hatékonysággal szúrja ki a bullshitet. Bár ez kakukktojás, mert ő mindig is reverse-savy volt. Osztályelső. More brains than brawl. És basztatták is miatta rendesen, hogy talán ösztönösen kéne tolni, mint műfajbeli főkarakter-kollégái, nem logikusan.

Member

A főhősök általában azok, akik összekötik az epizódokat és az érdekesebb szereplőket, ezért agyra semmi szükségük.

Chronus

Quote from: Member on 2009-05-13, 11:06:31
A főhősök általában azok, akik összekötik az epizódokat és az érdekesebb szereplőket, ezért agyra semmi szükségük.

+1 Sadly

Alkyra

Quote from: Member on 2009-05-13, 11:06:31
A főhősök általában azok, akik összekötik az epizódokat és az érdekesebb szereplőket, ezért agyra semmi szükségük.

/nod

Moha

Lovely Complex

Ezt ki látta? Én most kezdtem neki, és annak ellenére, hogy kimondott shoujo anime, eddig nagyon bejön. A rajzolása elég érdekes, nem szokványos (bár nem is egetverő), a karakterek jók és a seiyuu gárda is jónak tűnik. Mondjuk már így az elején is elég egyértelmű, hogy mi lesz a vége (úgyis összejönnek), de mégis valami megfogott benne.
Node... A negyedik részben ugye bejön Seiko-chan. Na, mondom egy rivális. Nem is akármilyen. A kinézetével meg a hangjával együtt olyan édes aranyos kiscsaj, hogy az ember rögtön cukorbajos lesz tőle... :D
Aztán most néztem meg az 5. részt és  :confused: :zomg: :wtf:
[spoiler]Hogy a francba jut eszébe valakinek, hogy bedob a sorozatba egy ilyen halál aranyos kiscsajt, aztán kiderül róla, hogy fiú?  :zomg: Jelek szerint azért shounen-ai nem lesz, de akkor is... tökéletes rivális lett volna. Kár érte. :ejj: [/spoiler]
Na mindegy, most már annál inkább kíváncsi vagyok, ebből mit hoznak még ki...

Vélemény, valaki?

Fatal

Szerintem tré, de ha eddig tetszett, emiatt ne hagyd abba, tetszeni fog. Készülj fel a serious BAWfestre.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

SaiyaGin

Quote from: Moha on 2009-06-03, 14:39:36
Lovely Complex

Ezt ki látta?
...
Vélemény, valaki?

Az első fele nagyon jó, a második nem annyira, de azért az se rossz. (Helyenként elég depizős, ahogy Fatal is mondta.)

motifator

Szerintem nagyon jó a Lovely Complex, én imádtam. Megkockáztatnám, hogy saját műfajának talán a legjobbja.
A vége lehet, hogy depizős, de melyik high school romance shoujo nem az? Meg nem is inkább depizős, csak olyan mindent túlgondolós/csajos variálós dolog, de szerintem a legtöbb romantikus shoujoban ugyanez megvan.
És a lovely complexben van szerintem a legjobb szerelmet vallós és visszautasítós jelenet. Miután láttam azt a részt, órákig ott volt a gombóc a torkomban. Mondjuk én egy szentimentális hülye vagyok, az is biztos :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: motifator on 2009-06-03, 19:12:15
Mondjuk én egy szentimentális hülye vagyok, az is biztos :)
Sose szégyelld!  :tezsvir:
Mikor a Kimi-t néztem, sokszor visszajátszottam a jelenetet, mikor Takayuki a dombtetőn szerelmet vall Harukának. Az annyira szép volt. :)
És volt még pár ehhez hasonló. Én mindig is szerettem a szentimentális történeteket, akár filmen, akár anime/manga formájában. Hím létemre eléggé érzelmes típus vagyok.

motifator

Nem szégyellem én, csak azért írtam, mert kritikával kell fogadni, amit romantikus animékről írok :)
Hajlamos vagyok túlértékelni azokat az animéket, amik érzelmileg megfognak. Van egy pár anime nálam a top10-ben, ami kevésbé érzelgős emberek top100-ába se férne bele, rengeteg hibát hajlandó vagyok megbocsátani egy animének, ha jó benne a szerelmi szál vagy a dráma.

Még alapvetően nem romantikus animékben is sokszor van, hogy a szerelmi történetszál ragad magával igazán. Az Eureka seveN szerintem azért a világ egyik legjobb sorozata, mert végre egy epic mecha shounen, amiben rendesen megcsinálták a szerelmi szálat, vagy inkább szálakat. A FLCL-ben a lényeg szerintem Naota találkozása az első szerelemmel, és ahogy ezáltal felnőtté próbál válni/felnőtté kéne válnia. A robotok csak körítés :) A Full Metal Panic bár kiváló akció, és a Fumoffu az egyik legzseniálisabb vígjáték, a kedvencem mégis a TSR, azon belül is az a pár rész, ami igazán Sousuke és Kaname érzelmeire koncentrál (6,7,9 és 11. részek).
És jó érzés, amikor néha shounenben vagy seinenben nem a megszokott, klisés, visual noveles romantikát kapod, hanem egy kicsit mást, kicsit shoujosabbat, josei-esebbet. Nem kell félreérteni, szeretem én a shounen/seinen romantikát is, a Key feldolgozásokat, a KgNE-t, a shounen romantikus vígjátékokat, de annak ellenére, hogy a shoujo is ugyanúgy álomvilágban él, és megvannak a saját kliséi, valahogy a romantikus témákat sokkal valóságosabb, hihetőbb módon közelíti meg.
És ezért is jó a Lovely Complex is, no meg mert zseniális karakterek vannak benne, akiket imádni fogsz a végére :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Chronus

#1253
Quote from: Moha on 2009-06-03, 14:39:36
Vélemény, valaki?

Néhol depizős, de tűrhető adagban. Amúgy Epic Level Fun, és azon kevés sorozatok egyike ahol a sztori nem azzal zárul le, [spoiler]hogy a két főkarakter összejön[/spoiler], hanem még jó pár rész van azután is (megjegyzem nekem azok jöttek be a legjobban).

És Happy End-es. Ami aminében ritka.

Őszintén szólva, ha listát kéne írnom a legjobb animékről amiket valaha láttam, az elő 5-ben még mindig benne lenne, pedig azóta sok mindent láttam már... De ez valahogy időt álló, klasszikus (mégha csak egy boldogabb verziójú Kare Kano is)

Szóval csak ajánlani tudom. Nem a megtestesült tökéletesség, de egyszerűen olyan kevés negatívum van benne, hogy nem lehet mit utálni benne.


És érezd magad tökönrúgva.

Kvikveg

Lovely Complex: nem vagyok nyaladzos tipus, es tetszett. A humora fogott meg. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Chronus: Bazzeg, MOST nézem a sorozatot! Legalább használd már a spoiler taget!  :zomg:

chilip

minek fórumozol 2 rész közt? :P így jártál....

Moha

Quote from: chilip on 2009-06-03, 22:46:32
minek fórumozol 2 rész közt? :P így jártál....
Mondjuk mert tetszik a sorozat és kíváncsi vagyok, másiknak hogy tetszett?!  ::)
És mondjuk azért fórumozok, mert most melóban vagyok és itt nem tudok animét nézni?!  ::)

Amúgy kösz az együttérzést. :P

motifator

Aucs, megértem a felháborodást, én is jártam már így párszor, de ne aggódj, nem fog rontani a sorozat élvezeti értékén ennyi információ :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2009-06-03, 19:12:15
Szerintem nagyon jó a Lovely Complex, én imádtam. Megkockáztatnám, hogy saját műfajának talán a legjobbja.

Nope. Definitely not.