Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Xzone

#1290
Úgy tűnik, mindig a szezon közepén végén találok rá a legjobb sorozatokra: ez a Bakemonogatari igazán nekem való, kösz hogy említettétek itt :szemuveges:

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Quote from: motifator on 2009-09-03, 14:19:43
Nagyon beindult a kínai rajzfilmgyártás

Jah, ezt olvastam én is. Az a szörnyű, hogy egyáltalán nem meglepő a dolog, hiszen Kína mindent másol, amit gyártani lehet.

motifator

A mai Hey, Answerman! cikkben volt egy kérdés az eredeti anime cel rajzokról, és gondoltam utánanézek, mennyiért vesztegetnek ilyesmit az ebay-en.
Választék az van bőven, elég beírni a keresőbe, hogy anime cel, és áradnak a változó minőségű, ismertebb, és kevésbé ismertebb darabok.
Például ezt a Nausicaa celt szívesen kiraknám bekeretezve a szobám falára, ha nem kerülne majdnem félmillió forintba. A többi Ghibli cel is 100000 Forint körül vagy afelett volt, de találni néhány igen szépet $10-20 környékén.
Újabb animékről cel nemigen van, mert mind számítógéppel készülnek, viszont lehet találni eredeti rajzokat (BONES fejléces papíron Eureka Seven ceruzarajzok $10-tól).
Nektek van bármi ilyesmi? Magyar conokon fel szoktak tűnni eredeti rajzok vagy celek?
Én nagyon erősen gondolkozok rajta, hogy be kéne szerezni párat, és bekereteztetni, pár ezer forintot megér, és hatalmas ereklye, büszkébben tenném ki a szobám falára, minthogy figurákat vásároljak (no offense a figurák szerelmeseinek). Vásároltatok már ilyet eBayen? Mennyi az esély, hogy átverés, és nem eredeti, csak valami fanart?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

White SeeD

Celt én még nem vettem, főleg a már 2 említett okból:
1, iszonyat drága
2, eredetiségi kétségek
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6


Xzone

Végre folytatom a Queen's Blade-et. Anno csak az első részét láttam, és elhalasztottam későbbre a végignézést. Rá kellett jönnöm, hogy nagyon brutális ám a seiyuu-gárdája, így a mellek mellett van még egy okom megnézni a sorozatot :D

Lythis

Az idei Saimoe miért ilyen lapos?

Darkstar

What do you mean?

Én két opciót látok:
a) K-on nyer (Yui vagy Azu-nyan)
b) Hina nyer
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

what do I mean: unalmas, lapos. Nincs benne semmi izgalmas. Eddig egy olyan párosítást nem láttam, ami tényleg érdekes lett volna. Olyanról nem is beszélve, ahol egyáltalán szavazni akartam volna. Imho az idei totál pangás, a korábbiak érdekesebbek voltak. Vagy csak több az olyan karakter idén, akik hidegen hagynak, nemtom.

Darkstar

Valszeg az utóbbi, én eddig egyszer akartam szavazni, de fennakadtam az IP filteren...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Bakemonogatari EP 12.
In short: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

És bár Tsubasa Cat a címe, egy másodpercet nem szerepelt benne. Senjougahara viszont annál többet.
Ami az elejétől zajlik az valami brutálisan irritáló trollkodásnak hat, de aztán
[spoiler] nemcsak hogy olyannyira helyrehozzák ezt, hogy elnézem nekik, de... wow. Senjougahara így is lazán vitte a "best confession scene" díjat, és amit most a csillagos ég alatt produkál, az egyszerűen EPIC... guess I'm touched... DAMN...[/spoiler]
ettől függetlenül az első kétharmaddal lazán halálrairritáltak, és ha a vége nem olyan, amilyen, akkor fucking letdown lett volna, így viszont szemet lehet hunyi felette.

motifator

Na végre leszállt kicsit az Aionról a gg fordítója, és kiadták. Este majd megnézzük.
Quote from: Lythis on 2009-09-28, 06:48:35
Bakemonogatari EP 12.
És bár Tsubasa Cat a címe, egy másodpercet nem szerepelt benne. Senjougahara viszont annál többet.

:appl: :hopp: :appl: :hopp: :appl: :hopp: :appl:

Bazz, tiszta szemétség, hogy amikor egy spoileres postra quote-ot nyomsz, akkor elkerülhetetlenül látod a spoilert is. Próbáltam úgy kitörölni a spoilert, hogy ne olvassam el, de 1-2 szó azért eljutott az agyamig  :morci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Quote from: Lythis on 2009-09-28, 06:48:35
Bakemonogatari EP 12.
In short: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

És bár Tsubasa Cat a címe, egy másodpercet nem szerepelt benne. Senjougahara viszont annál többet.
Ami az elejétől zajlik az valami brutálisan irritáló trollkodásnak hat, de aztán
[spoiler] nemcsak hogy olyannyira helyrehozzák ezt, hogy elnézem nekik, de... wow. Senjougahara így is lazán vitte a "best confession scene" díjat, és amit most a csillagos ég alatt produkál, az egyszerűen EPIC... guess I'm touched... DAMN...[/spoiler]
ettől függetlenül az első kétharmaddal lazán halálrairritáltak, és ha a vége nem olyan, amilyen, akkor fucking letdown lett volna, így viszont szemet lehet hunyi felette.

Nekem meg pont, hogy az eleje is baromira tetszett. A BMG sose a nagybetűs "történetről" szólt (vagy a animációról, szerencsére már a kezdett kezdetén inkább a stílusra és egy nagyon jó designra építettek mint az aprólékos megrajzolásra) sokkal inkább a szereplőkről.

Senjougahara ismét nagyot alakít ebben a részben. A oujo karakter amit játszik egy nagyon érdekes tsundere kindolgozás többek között azért mert nem az. Ő nem szivatja a főszereplőt és nincsen se "Baka Inu" se "Urusai" kirohanása...szóvel nem egy szokásos "tsun-tsun"...igazából valószínűleg már a kezdet kezdetétől kedveli a szerelmét. Ő ilyen: baromi ironikus, fanyar , kiismerhetetlen és szeszélyes akár egy macska... és a "dere-dere" sem szokásos: nincs zavarba jött, magát a "férfinak" alárendelő kamaszlány, nincs cukormázas "cuki" kitárulkozás. Ő egyszerűen végül kimondja, hogy mit érez, de egy jottányit sem ad alább az önállóságából vagy a szeszélyességéből.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra

Quote from: Flaser on 2009-09-28, 10:30:38
Quote from: Lythis on 2009-09-28, 06:48:35
Bakemonogatari EP 12.
In short: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

És bár Tsubasa Cat a címe, egy másodpercet nem szerepelt benne. Senjougahara viszont annál többet.
Ami az elejétől zajlik az valami brutálisan irritáló trollkodásnak hat, de aztán
[spoiler] nemcsak hogy olyannyira helyrehozzák ezt, hogy elnézem nekik, de... wow. Senjougahara így is lazán vitte a "best confession scene" díjat, és amit most a csillagos ég alatt produkál, az egyszerűen EPIC... guess I'm touched... DAMN...[/spoiler]
ettől függetlenül az első kétharmaddal lazán halálrairritáltak, és ha a vége nem olyan, amilyen, akkor fucking letdown lett volna, így viszont szemet lehet hunyi felette.

Nekem meg pont, hogy az eleje is baromira tetszett. A BMG sose a nagybetűs "történetről" szólt (vagy a animációról, szerencsére már a kezdett kezdetén inkább a stílusra és egy nagyon jó designra építettek mint az aprólékos megrajzolásra) sokkal inkább a szereplőkről.

Senjougahara ismét nagyot alakít ebben a részben. A oujo karakter amit játszik egy nagyon érdekes tsundere kindolgozás többek között azért mert nem az. Ő nem szivatja a főszereplőt és nincsen se "Baka Inu" se "Urusai" kirohanása...szóvel nem egy szokásos "tsun-tsun"...igazából valószínűleg már a kezdet kezdetétől kedveli a szerelmét. Ő ilyen: baromi ironikus, fanyar , kiismerhetetlen és szeszélyes akár egy macska... és a "dere-dere" sem szokásos: nincs zavarba jött, magát a "férfinak" alárendelő kamaszlány, nincs cukormázas "cuki" kitárulkozás. Ő egyszerűen végül kimondja, hogy mit érez, de egy jottányit sem ad alább az önállóságából vagy a szeszélyességéből.

Ezt én se tudtam volna jobban leírni, így tehát csak annyit még idetenni, hogy teljesen egyetértek Veled.   :kocc:
Ezt a karaktert hihetetlenül eltalálták és nagyon jól rakták össze. Így mivel igazán nem tartozik egy főtípusba se ( szokásos karaktert típusok. gondolom aki erre a fórumra jár az tudja miről beszélek most) egy különleges képet alkot magáról. Különlegeset, érdekeset és mindenképpen vonzót, de hozzá kell tenni, hogy nagyon jól van találva is a dolog. :)

Amúgy ennyit már rég nevettem egy részen. Legalábbis az első felén. A második az leginkább egy tipikus 'aawwwwwww so cute' érzés keringett bennem.
Eddig sem tartottam egy rossz sorozatnak, de ezzel az epizóddal lökött magán mégegyet a ranglétrán. :jee:

Továbbá csak most vettem észre az ED-nél, hogy a SUPERCELL és RYO neve is feltűnt... :szemuveges:

Rounin

Quote from: Flaser on 2009-09-28, 10:30:38
Senjougahara ismét nagyot alakít ebben a részben. A oujo karakter amit játszik egy nagyon érdekes tsundere kindolgozás többek között azért mert nem az. Ő nem szivatja a főszereplőt és nincsen se "Baka Inu" se "Urusai" kirohanása...szóvel nem egy szokásos "tsun-tsun"...igazából valószínűleg már a kezdet kezdetétől kedveli a szerelmét. Ő ilyen: baromi ironikus, fanyar , kiismerhetetlen és szeszélyes akár egy macska... és a "dere-dere" sem szokásos: nincs zavarba jött, magát a "férfinak" alárendelő kamaszlány, nincs cukormázas "cuki" kitárulkozás. Ő egyszerűen végül kimondja, hogy mit érez, de egy jottányit sem ad alább az önállóságából vagy a szeszélyességéből.

Röviden: <3

Lythis

Quote from: Flaser on 2009-09-28, 10:30:38
Quote from: Lythis on 2009-09-28, 06:48:35
Bakemonogatari EP 12.
In short: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

És bár Tsubasa Cat a címe, egy másodpercet nem szerepelt benne. Senjougahara viszont annál többet.
Ami az elejétől zajlik az valami brutálisan irritáló trollkodásnak hat, de aztán
[spoiler] nemcsak hogy olyannyira helyrehozzák ezt, hogy elnézem nekik, de... wow. Senjougahara így is lazán vitte a "best confession scene" díjat, és amit most a csillagos ég alatt produkál, az egyszerűen EPIC... guess I'm touched... DAMN...[/spoiler]
ettől függetlenül az első kétharmaddal lazán halálrairritáltak, és ha a vége nem olyan, amilyen, akkor fucking letdown lett volna, így viszont szemet lehet hunyi felette.

Nekem meg pont, hogy az eleje is baromira tetszett. A BMG sose a nagybetűs "történetről" szólt (vagy a animációról, szerencsére már a kezdett kezdetén inkább a stílusra és egy nagyon jó designra építettek mint az aprólékos megrajzolásra) sokkal inkább a szereplőkről.

Senjougahara ismét nagyot alakít ebben a részben. A oujo karakter amit játszik egy nagyon érdekes tsundere kindolgozás többek között azért mert nem az. Ő nem szivatja a főszereplőt és nincsen se "Baka Inu" se "Urusai" kirohanása...szóvel nem egy szokásos "tsun-tsun"...igazából valószínűleg már a kezdet kezdetétől kedveli a szerelmét. Ő ilyen: baromi ironikus, fanyar , kiismerhetetlen és szeszélyes akár egy macska... és a "dere-dere" sem szokásos: nincs zavarba jött, magát a "férfinak" alárendelő kamaszlány, nincs cukormázas "cuki" kitárulkozás. Ő egyszerűen végül kimondja, hogy mit érez, de egy jottányit sem ad alább az önállóságából vagy a szeszélyességéből.
most evvel aztán baromi új dolgokat mondtál ám :)
Tudom, hogy Senjougahara milyen karakter, és szerintem a nézők többségének is leesett, ahogy az is, hogy a sorozat nem az animációról, etc szól.
De ettől még nem tartom az epizód első kétharmadát kevésbé irritáló vacaknak :)

kikuchiyo

Kérdés: a Bonen no Xamdou-ból végül mi lett? Az első pár részét láttam, de aztán valahogy abbamaradt.

Érdemes végignézni?
Failure is the default option

NLZ

Passz, én a vége fele abbahagytam, akkora áfonyás muffin volt. De itt egyesek ájuldoztak töle, bár ha már az elején abbahagytad, akkor...
akkor nagyon jól tetted. :)
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2009-10-07, 22:20:30
Kérdés: a Bonen no Xamdou-ból végül mi lett? Az első pár részét láttam, de aztán valahogy abbamaradt.

Érdemes végignézni?

Az első fele akciódúsabb, a második lassabb, filozofálgatós mystery, elég megosztott vélemények születtek a sorozatról, Nolzival ellentétben én úgy gondolom, érdemes megnézni.

Cobra

Szerintem is időpocsékolás volt a Xamd. Jól indult, de végül alig volt pár jó rész, a nagy része unalmas volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Szerintem nem rossz anime a Xam'd, de ennyi. Nem is epic vagy akármi. Ha tetszett a világ, meg egy kicsit a karakterek, akkor nem lesz nehéz végignézni, de azért nem kell túl sokat várni tőle. A második fele tényleg filozófikusabb angstfest, ha utálod az ilyesmit, akkor inkább hagyd.
Nekem mondjuk tetszett, de nem egy maradandó valami, vannak jobb animék bőven.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Hmm... az MTV1 leadta a Pom Poko-t szombaton fő műsoridőben, karika nélkül. Vajon mennyire b@sszák őket meg érte?  ::)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zsiga

Szerintem korrekt lista. Nyilván van amivel nem értek egyet, de sokkal rosszabbra számítottam.

Zen

Némelyiknél azért..khm.."érdekes" az érvelés.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Goku! \o\ |o| /o/
Ezzel így meg is van bocsáltva, hogy Naruto egyáltalán jelölve van.
[reserved]

Zsiga

Quote from: Zen on 2009-10-21, 19:00:19
Némelyiknél azért..khm.."érdekes" az érvelés.
Ja, azokat te elolvastad? :D

Zen

Quote from: Zsiga on 2009-10-21, 19:19:43
Quote from: Zen on 2009-10-21, 19:00:19
Némelyiknél azért..khm.."érdekes" az érvelés.
Ja, azokat te elolvastad? :D
Én kérek elnézést. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Zsiga on 2009-10-21, 18:55:32
Szerintem korrekt lista.
Max ha népszerűség alapján nézzük, amúgy WAT