Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2010-03-03, 08:50:27
Mondja aki nem tudott magától kitalálni egy beszólást... ::) :hehe:

Ez rettentő gyenge volt, 0/10. Remélem nem akarod nolzit
utolérni színvonaltalan trollkodásban.

S ha folytatni akarjátok, akkor a Kötetlen beszélgetések-ben
tegyétek, egy mod áttenné ezeket is oda?

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-03, 11:50:48
Quote from: Zen on 2010-03-03, 08:50:27
Mondja aki nem tudott magától kitalálni egy beszólást... ::) :hehe:

Ez rettentő gyenge volt, 0/10. Remélem nem akarod nolzit
utolérni színvonaltalan trollkodásban.
Akkor a tied -5/10 etc etc.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Quote from: Flaser on 2010-03-03, 10:26:14
Ami meg Anno "LOL Evangelion"-ját illeti: a qrva életbe, értsétek már meg, hogy nem judeo-keresztény mű. Nincs direkt olyan olvasata, az csak egzotikus köntös. Az előbbi a mi kultúránknak annyira része (az Amerikainak meg még szerves része), hogy ez mindenkit megvezetett.

OK, elő sem vettem a judeo-keresztény témát, a sorozatot csak azért hoztam fel, mert az EVA is egy olyan cucc, amit sokan hajlamosak túlmisztifikálni, és szerintük még az utolsó kereszt-alakú robbanásnak, meg X-edik angyalnak is tökéletesen megkomponált jelentése van. Közben meg nem feltétlenül, ahogy te is írod, a keresztény-zsidó szimbolika inkább csak egy máz a sorozaton, amit legfőképp ismét a "cool-faktor" miatt építettek bele. (Ergo ugyanarról beszélünk. :)) Japánban ez egy ritka vallás, legalább olyan egzotikus nekik, mint nekünk mondjuk a shintoizmus, nem véletlen, hogy hány egyházas/keresztényes/vatikános anime van. Persze ettől még nem mondom, hogy emiatt rossz lenne, vagy bármi, csak Zen állítását próbáltam alátámasztani. ;) (Bár még annyit, hogy a "másik oldalt" is megértem, logikus, hogy páran pont amiatt fortyannak fel, hogy ugyan sok az EVA-ban a szimbolika, de úgy összerakni nem igazán tudod, logika nem nagyon van benne, sok nem is jelent semmit. Elvégre az izgi akkor lenne igazán, ha valami jelentéstartalommal bírna. ;))

Ja, amúgy felőlem is folytathatjuk a Kötetlenben, kezdünk nagyon offolni. ^^"
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zsiga

Quote from: Titkos on 2010-03-03, 13:09:45
Ja, amúgy felőlem is folytathatjuk a Kötetlenben, kezdünk nagyon offolni. ^^"
Animékről megy az általános beszélgetés, szerintem maradhat itt. Offolás/trollkodás meg a Kötetlenbe se kell, inkább ne legyen több és kész, probléma megoldva.

Selmo

A mit láttál legutóbból tettem át ide. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga


ogre

Quote from: bimanc on 2010-03-03, 01:28:03
...a japánok inkább úgy tekintenek rájuk, mint a szamurájok páncéljára. Az ilyen történetekben ember-ember elleni párharcot akarnak látni, akkor is, ha több tíz tonna acél van a szereplőkön. Ugyanezért használnak emberi fegyvereket felnagyítva.

pl samurai7, vagy samurai jack: samurai vs mondo-bot epizódja

a túlmisztifikálásról meg kedves barátom mondata jut eszembe (ő csalt be a manga és anime világába), amikor valamiről nagyon áradtoztam, hogy: de ez csak egy rajzfilm!

a japánoknak mi vagyunk egzotikusak, nekünk meg ők. ők sem tudják/akarják megkülönböztetni egy európai settingben a mi középkorunkat az 1800as évektől (ld. sacred blacksmithben cilinderes kocsisok), mint ahogy alapvetően mi sem látjuk a különbséget az 1500as évek japánja, vagy az 1700as között. ez teljesen normálisnak mondható.

a cél alapvetően a szórakoztatás, az viszonylag ritka, hogy egy konkrét eszmei mondnandó köré építsenek egy teljes sorozatot. szvsz casshern sins ilyen volt (örök élet vs elmúlás), technolyze-nál meg szeretném azt hinni, de ott már nagyon nem vagyok benne biztos (hirtelen ez jutott eszembe, aminek ütős vége van, biztosan van ezer sokkal jobb példa).

Member

http://www.freesurveysonline.com/fso/AskSurvey.fso?Survey=18234&CheckID=15682
Mint mondtam, a Sky Girls és Strike Witches összevető elemzését komolyan gondolom, és jelenleg is gőzerővel dolgozom az ügyön, hogy hiteles, mélyreható és építő jellegű képet adhassak eme csodálatos gyöngyszemek szupernóvaként tomboló mondanivalójáról, festményeket meghazuttoló látványáról és a szereplők Jókait földbe döngölő mélységétől. De ehhez rátok, anime rajongókra is szükségem van, hiszen egy (illetve most kettő) anime mit sem ér a rajongók nélkül! Egyetlen kérdőív kitöltésével hozzájárulhatsz a világ szebbé tételéhez!

NLZ

A 10. kérdést kéne pontosítani, hogy pontosan melyik műfajra is gondolsz. Magára az Strike Witches műfajára, vagy az anime műfajára, vagy énnemtom mire.
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2010-03-11, 00:18:48
A 10. kérdést kéne pontosítani, hogy pontosan melyik műfajra is gondolsz. Magára az Strike Witches műfajára, vagy az anime műfajára, vagy énnemtom mire.
Jogos a felvetés. Különösen, hogy az anime nem műfaj :)

NLZ

#1540
Egyébként nem rossz, csak az autoginefília leírásában lévő szóismétlés zavarja a szemem. :)

WoW, SC és automata kérdésnél lehetne vmi tartózkodó válasz is, én pl bevallom sose játszottam SC-tal, szal nemtom melyik melyik. :) És a perverziókhoz is kéne egy olyan, hogy egyik sem.

Jah, meg a 20. kérdés is elég fail. Erre a kérdésre nem az a lehetséges válasz, hogy igen/nem, hanem az, hogy előbbi/utóbbi.
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2010-03-11, 00:45:19
Jah, meg a 20. kérdés is elég fail. Erre a kérdésre nem az a lehetséges válasz, hogy igen/nem, hanem az, hogy előbbi/utóbbi.
Ezt én a poén részének gondoltam.

Viszont elég sokáig tartott megtalálnom a Submit gombot, messze jobbra. Utána nem fogadta el, mert semmilyen parafíliát nem jelöltem be.  :confused: Ez az őszinteség biztosítására van?  :angyali:

ogre

parafíliából kimaradt a gerbinizmus. ez komoly hiba  :D
amúgy ha nem láttam a sky girls-t (legalábbis egyáltalán nem emlékszem rá), akkor nem tudom érdemben értekelni sem. kész szerencse, hogy a strike witchest végignéztem :)

NLZ

Jah igen, az is hiányos, hogy muszáj értékelni mindkét animét, még ha arra is jelöltem, hogy nem láttam őket.
[reserved]

Zen

Quote from: NLZ on 2010-03-11, 01:45:08
Jah igen, az is hiányos, hogy muszáj értékelni mindkét animét, még ha arra is jelöltem, hogy nem láttam őket.
Én bepipáltam az OVER 9000!!!!!!!-t
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Annyira komolyan vettétek a javítósdit, kis szociológus-palánták. :D
Quote from: Próféta on 2010-03-11, 01:15:57
Quote from: NLZ on 2010-03-11, 00:45:19
Jah, meg a 20. kérdés is elég fail. Erre a kérdésre nem az a lehetséges válasz, hogy igen/nem, hanem az, hogy előbbi/utóbbi.
Ezt én a poén részének gondoltam.
Vmelyik déli betelefonálós műsorban hangzott el évekkel ezelőtt.
Quote from: NLZ on 2010-03-11, 01:45:08
Jah igen, az is hiányos, hogy muszáj értékelni mindkét animét, még ha arra is jelöltem, hogy nem láttam őket.
Attól még lehet véleményed. :angyali:

A többit javítottam, köszi. :)

NLZ

"Mit gondolsz magáról az anime iparra?"
:ejnye: Nyelvtanilag "iparról" lenne a helyes, de úgy a kérdés meg az anime gyártókra vonatkozik. :D
[reserved]

LiaLia

Quote from: Member on 2010-03-10, 22:29:50
http://www.freesurveysonline.com/fso/AskSurvey.fso?Survey=18234&CheckID=15682
Mint mondtam, a Sky Girls és Strike Witches összevető elemzését komolyan gondolom, és jelenleg is gőzerővel dolgozom az ügyön, hogy hiteles, mélyreható és építő jellegű képet adhassak eme csodálatos gyöngyszemek szupernóvaként tomboló mondanivalójáról, festményeket meghazuttoló látványáról és a szereplők Jókait földbe döngölő mélységétől. De ehhez rátok, anime rajongókra is szükségem van, hiszen egy (illetve most kettő) anime mit sem ér a rajongók nélkül! Egyetlen kérdőív kitöltésével hozzájárulhatsz a világ szebbé tételéhez!
:lol: ez jó  :appl:

Szerény véleményem szerint javasolnám a válaszadók cipőméretét is megkérdezni, hogy az italutomata színét nem meghatározó kérdésből kifolyó anomáliák megfelelő mélységben és széles látókörrel legyenek korrigálhatóak az adott összehasonlító elemzés alkalmával.

Maradok tisztelettel: L

Xzone

Quote from: Xzone on 2010-02-11, 13:05:34
Quote from: Flaser on 2010-02-11, 00:12:43
Legjobb női / lány karakter: Tohsaka Rin1

1-(I *don't* have to watch the movie, to know she's still the best)

:redface:

Most akkor én is kijövök a szekrényből a Rin-mániámmal. Konkrétan tervezem egy bekeretezett Tohsaka Rin kép beszerzését az íróasztalomra. Ez a lány egyszerűen tökéletes: példakép és szerelem egyben.

Also, ez valakinek nincs meg beszkennelve? HNNNNGGGGGGGG...

[spoiler][/spoiler]

Majd' elfelejtettem. Végre megvan.

[spoiler][/spoiler]

Flaser

Quote from: Xzone on 2010-03-13, 09:46:27
Quote from: Xzone on 2010-02-11, 13:05:34
Quote from: Flaser on 2010-02-11, 00:12:43
Legjobb női / lány karakter: Tohsaka Rin1

1-(I *don't* have to watch the movie, to know she's still the best)

:redface:

Most akkor én is kijövök a szekrényből a Rin-mániámmal. Konkrétan tervezem egy bekeretezett Tohsaka Rin kép beszerzését az íróasztalomra. Ez a lány egyszerűen tökéletes: példakép és szerelem egyben.

Also, ez valakinek nincs meg beszkennelve? HNNNNGGGGGGGG...

[spoiler][/spoiler]

Majd' elfelejtettem. Végre megvan.

[spoiler][/spoiler]

...van még más is  :Kiraly:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

biribiri is horny

:lazza:
[spoiler]my eyes.. it burns...[/spoiler]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone


SaiyaGin

Most látom, hogy a Tescóban 300 Ft-ért adják az Appleseed dvd-t. Szerintetek érdemes megnézni?

LiaLia

Quote from: SaiyaGin on 2010-03-29, 14:38:46
Most látom, hogy a Tescóban 300 Ft-ért adják az Appleseed dvd-t. Szerintetek érdemes megnézni?

:smile: én pénteken vettem a Fogarasi úti Tescoban, az ömlesztett turkálós DVD-k között találtam, akkor még jópár volt belőle, extra változat van ráírva. Papír tasakos, így előfordulhat, hogy kicsit "szöszös" lesz. Amit én vettem belenézve rendben volt. Normál DVD kiadás, román és talán szlovák nyelvű menü is van hozzá  :smile: Bár az Appleseedet nem tartom nagyon nagy animének azért a gyűjteményembe jó lesz belőle ilyen példány is.
((Amúgy emellett találtam szintén a turkálós DVD-k között a Gandhi megafilmet, meg Alain Delon krimit szintén 300-ért. :smile: A Gandhi film közepén volt csak egy kis képhiba, valami maszatszerűség van a lemezen.))

Cobra

Melyik Appleseed film? Illetve milyen hang/felirat van rajta?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LiaLia

Quote from: Cobra on 2010-03-29, 16:31:21
Melyik Appleseed film? Illetve milyen hang/felirat van rajta?

Az első film, nem az ex machina.
Hang: magyar, japán, cseh 5.1-esek, angol 2.0
Felirat: magyar, angol, cseh, román

Cobra

Thx, de gondolom az első film alatt a 2004-eset érted, ami valójában a második, mert volt egy 1988-as is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: LiaLia on 2010-03-29, 19:12:33
Quote from: Cobra on 2010-03-29, 16:31:21
Melyik Appleseed film? Illetve milyen hang/felirat van rajta?

Az első film, nem az ex machina.
Hang: magyar, japán, cseh 5.1-esek, angol 2.0
Felirat: magyar, angol, cseh, román

A 2. film. Volt még elötte egy OVA a '80-as évekből.  :ejnye:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."