Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Cobra

Quote from: Darkstar on 2013-05-23, 18:52:36
Weird way to spell awesome.
Weird is weird either way...
A fogmosós a Nisemono-ban van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

VividLEWD BD5

[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-


Darkstar

Prepare for sum Oreimo LN spoilers
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hmm, Kuronekonak mióta hullámos a haja?  :confused:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-

 :wtf:
Nukem! :uzi: :uzi: :uzi:

Szólni kell a faternak, hogy verje szét őket :gyagya:

Megmurdel

why hatin so much? :D sztem ez így pont jó

Cloud

Mostanában az Eureka Seven-t nézem, egész tűrhető kis sorozat szerintem. Közben itt bóklásztam oldalakon, látom hogy van egy folytatása, új szereplőkkel. Alap sorozatnak a felénél vagyok, kérdésem hogy érdemes a folytatást is megnézni? Csak mert nem akarok úgy járni mint Sousei no Aquarion-nál, ahol az alapsorozat rohadthul bejött, aztán a folytatással meg elcsesztek mindent.

frozenstein

Quote from: Cloud on 2013-07-02, 23:36:11
...Eureka Seven-t...érdemes a folytatást is megnézni?...
Ööö... NEM!

Zelda

Quote from: frozenstein on 2013-07-03, 15:47:00
Quote from: Cloud on 2013-07-02, 23:36:11
...Eureka Seven-t...érdemes a folytatást is megnézni?...
Ööö... NEM!
Sansei! Ne nézd meg, mert csak lehangol... Amennyire jó volt az eredeti, annyira lett gyenge az új. Viszont részemről ajánlom az eredeti mangát, illetve szerintem a Pocketful of Rainbows mozi is jól sikerült, nekem legalábbis tetszett, ám arról tudni kell, hogy sztori ügyileg semmi köze a sorozathoz, és egy alternatív settinget kapott, bár tulajdonképp eredetinek semmiképp nem mondható. (A refkó kb. 100%, hogy Pán Péter volt xD)

Cloud

Tengen Toppa Gurren Lagann BD forrást tudna valaki linkelni? Vagy csak én nem látom még fennt sehol?

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2013-07-06, 20:22:10
Tengen Toppa Gurren Lagann BD forrást tudna valaki linkelni? Vagy csak én nem látom még fennt sehol?
én se találtam még fenn sehol sem sajnos  :frown:

Cloud

delicio.us elvileg elkezdte már csinálni.

Más:

Elf wo Karu Mono-tachi


Betoltam első évadot. :D Nagy királyság volt, és úgy tudtam hogy ez lesz a vége. :D Jöhet második szezon. :)

Anidb másnak működik amúgy? Sem ezt a sorozatot, sem a Gargantia-t nem tudom a listámhoz tenni. Rámegyek hogy láttam az összes részt és nem történik semmi. Újrabelépés, böngészőcsere sem segít.

motifator

Quote from: Zelda on 2013-07-03, 21:57:15
a Pocketful of Rainbows mozi is jól sikerült
Neeeeee! Nem igaz! Ne hallgass rá! Szerintem még életemben nem voltam olyan mérges animére, mint arra a tetves filmre. Ki akartam hajítani a laptopot az ablakon. Most is érzem, hogy megy fel a vérnyomásom, ahogy rá gondolok.
Nézd meg a filmet, ha akarod, de ha kicsit is tetszett az eredeti E7, ha kötődtél Rentonhoz és Eurekához, ha szeretted a Gekko-go legénységét, készülj fel, hogy a film teljesen sárba tiporja az eredeti sztorit, a karaktereket, kapcsolataikat és motivációikat. Szerintem azt a filmet csak úgy lehetne élvezni valamennyire, ha sose láttad az eredeti sorozatot, de még úgy is csak gyenge közepes.
Az új sorozat nem annyira felháborítóan szar, mint a film, csak szimplán zavaros és unalmas. Vagy 6-7 rész után dobtam, ha nem lennék nagy E7 fan, szerintem sokkal hamarabb feladtam volna. Szerintem időpocséklás, de tehetsz vele egy próbát.
Szomorú, de egyik folytatás se ér fel az eredetihez. Pedig mekkora jó sorozat az az E7! Nem mindenki szereti, gondolom sokaknak nem jön be a néha már-már Shinji-szintű nyávogás, meg a romantikus fókusz. Nekem viszont pont azért az egyik kedvenc animém, mert végre egy mecha shounen, amiben van egy normálisan kidolgozott romantikus szál, nem csak Love Hina-szerű nyűglődés, és még a befejezés is normális, majdnem teljes happy end, szépen lezárva. Á, lehet el kéne kezdeni újranézni megint :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zelda

Quote from: motifator on 2013-07-08, 22:18:42
Quote from: Zelda on 2013-07-03, 21:57:15
a Pocketful of Rainbows mozi is jól sikerült
Neeeeee! Nem igaz! Ne hallgass rá! Szerintem még életemben nem voltam olyan mérges animére, mint arra a tetves filmre. Ki akartam hajítani a laptopot az ablakon. Most is érzem, hogy megy fel a vérnyomásom, ahogy rá gondolok.
Nézd meg a filmet, ha akarod, de ha kicsit is tetszett az eredeti E7, ha kötődtél Rentonhoz és Eurekához, ha szeretted a Gekko-go legénységét, készülj fel, hogy a film teljesen sárba tiporja az eredeti sztorit, a karaktereket, kapcsolataikat és motivációikat. Szerintem azt a filmet csak úgy lehetne élvezni valamennyire, ha sose láttad az eredeti sorozatot, de még úgy is csak gyenge közepes.
Az új sorozat nem annyira felháborítóan szar, mint a film, csak szimplán zavaros és unalmas. Vagy 6-7 rész után dobtam, ha nem lennék nagy E7 fan, szerintem sokkal hamarabb feladtam volna. Szerintem időpocséklás, de tehetsz vele egy próbát.
Szomorú, de egyik folytatás se ér fel az eredetihez. Pedig mekkora jó sorozat az az E7! Nem mindenki szereti, gondolom sokaknak nem jön be a néha már-már Shinji-szintű nyávogás, meg a romantikus fókusz. Nekem viszont pont azért az egyik kedvenc animém, mert végre egy mecha shounen, amiben van egy normálisan kidolgozott romantikus szál, nem csak Love Hina-szerű nyűglődés, és még a befejezés is normális, majdnem teljes happy end, szépen lezárva. Á, lehet el kéne kezdeni újranézni megint :)
Na, ha már itt tartunk, akkor ha már az originhez ragaszkodunk, az eredeti manga volt a legjobb, ahhoz képest az anime sorozat sem ért fel.  :P Persze elhiszem, hogy vannak, akik ragaszkodnak az először látott verzióhoz, DE nekem ettől függetlenül is tetszett a mozi. A legjobb viszont részemről határozottan és megingathatatlanul a manga volt.
De nem akarok én itt vitázni senkivel, és természetesen tisztelem mások véleményét. Elvégre minden ember ízlése különböző.

motifator

Nem vitázok én, és nyilván minden vélemény szubjektív. A mangába anno belelapoztam, de nem jutottam tovább az első néhány fejezetnél. Amúgy az E7 az anime original, a mangát később csinálták az anime alapján.
A mozi számomra szörnyű volt, de elfogadom, hogy nem mindenki érez ugyanígy. Talán az lesz a legjobb, ha Cloud megnézi a filmet, és eldönti magának.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Majd később talán, egyelőre az S2-be sem nagyon van ingerenciám belelesni, főleg hogy nyitott lett a vége ahogy hallom.

Zelda

Quote from: Cloud on 2013-07-09, 23:43:22
Majd később talán, egyelőre az S2-be sem nagyon van ingerenciám belelesni, főleg hogy nyitott lett a vége ahogy hallom.
Hát eléggé...

Dreamcleaver

Hát szerintem az E7 sorozatnak is csak az első fele volt élvezhető, de az nagyon. A karakterek, a zene, az egész "kalózhajós" toposz a scifi-vel megspékelve nagyon el volt találva. De aztán elkeződött a depizés, ami még magában nem lett volna baj, ha csak pár részig tartott volna, és utána rendeződtek volna a kapcsolatok. Ehhez képest végigvonult az egész sorozaton, szinte az egyik alap alkotó elemévé vált, és gyak tönrebaszta az egész hangulatot. Természetesen az az én szubjektív véleményem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

elkezdem a Space Battleship Yamato 2199-et, valaki nézi innen?

kikuchiyo

Failure is the default option

chilip

milyen? spoilerek nélkül persze

amúgy Captain Harlock első 12 perce http://www.youtube.com/watch?v=UMTvAtoDD6o nagyon várós :3

kikuchiyo

Failure is the default option

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Cloud


motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

#1977
Igen.

Én mondjuk csak a 5 Centimeters Per Second-ot láttam, a többit érdemes meglesni?

Megmurdel

Kotonoha no Niwa-t szerintem igen am fenti linkelt képsor is abból van

Cloud