Shingeki no Kyojin/Attack on Titan

Started by gerey, 2014-02-06, 20:20:19

Previous topic - Next topic

gerey


blackronin

57-es fejezet:
Végre haladtunk valamit, kiderült egy érdekes dolog is.
Ennek ellenére egy kicsit még mindig túl sok a felesleges szöveg.

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2014-05-11, 19:37:42
57-es fejezet:
Végre haladtunk valamit, kiderült egy érdekes dolog is.
Ennek ellenére egy kicsit még mindig túl sok a felesleges szöveg.
:tezsvir:

Egybe olvastam el 54-57-ig és meg kell, hogy mondjam majdnem be is aludtam rajta.

gerey

Akkor kik maradtak megint, Armin és a banda?! :D Komolyan lassan ő fog mindent megoldani. :rotfl:

Zelda

Quote from: gerey on 2014-05-13, 09:57:57
Akkor kik maradtak megint, Armin és a banda?! :D Komolyan lassan ő fog mindent megoldani. :rotfl:
Mit akarsz, hát Armin az ész!!!  :D

Megmurdel



gerey

58

Régen volt ennyi akció, a MP fegyverrel ellátott 3D felszerelése meg jó ötlet, de honnan van lőszer. Lehet itt is végtelen ammo van, mint a One Piece-ben. :lol:

Amúgy jó fejezet volt, igaz a véres/kalap repülős cliffhanger nem nagyon hat meg.  ::)

blackronin

58:
Pozitív előrelépés az utóbbi fejezetekhez képest, de a story még így is elég döcögősen halad számomra...
Engem a Titános dolgok érdekelnek igazán, biztosan lesz valami plot-twist a királyi családdal kapcsolatosan is, csak lassan jutunk el oda.

gerey

59
Haladnak a dolgok, de ez a CMP HQ a mező közepén elég random volt. :D

blackronin

59
Hát valóban haladnak a dolgok, csak NAGYON lassan.
Értem, hogy a mangaka kedvenc témája az emberek kétszínűsége és a hűsége, de azért nem kellene ennyiszer felhozni...
Kezd egy kicsit unalmassá válni.
Engem a Titán vonal érdekel, annyira nem izgulom magam halálra ettől a belső polgárháborútól.

gerey

Quote from: blackronin on 2014-07-07, 11:43:55
59
Hát valóban haladnak a dolgok, csak NAGYON lassan.
Értem, hogy a mangaka kedvenc témája az emberek kétszínűsége és a hűsége, de azért nem kellene ennyiszer felhozni...
Kezd egy kicsit unalmassá válni.
Engem a Titán vonal érdekel, annyira nem izgulom magam halálra ettől a belső polgárháborútól.
Igazán jöhetne egy fordulat, hogy mikor éppen kiszabadítják Erent onnan, megjelenik a mezőn pár tucat Titan.  :D Mert lassan fél éve nem volt egy sem.

fema

Attack on Politics. De legalább valami történik, haladunk...

Cloud

Még mindig nem volt ingerenciám folytatni, valahol a tornyos résznél álltam meg ahol szőröske megjelenik. Eljutottak már végre a pincébe?

blackronin

60:
Hát ez is letudva.
Nem akarok túlozni, de néhányszor bealudtam az unalomtól a fejezet olvasása közben.

fema

#45
Quote from: Cloud on 2014-08-08, 21:13:10
Még mindig nem volt ingerenciám folytatni, valahol a tornyos résznél álltam meg ahol szőröske megjelenik. Eljutottak már végre a pincébe?

Nem hiszem. Bár annyira vontatott a story, hogy lehet, csak elsiklottam felette.  már néha alig tudok erőt venni magamon, hogy rászánjam magam egyáltalán  az olvasására.. Pedig milyen jó volt korábban :-/

Megmurdel

hogy őszinte legyek én az 57. fejezetnél tartok, de nincs erőm elolvasni azt a 3 fejezetet sem  :frown:

gerey

60
Haladnak a dolgok a megszokott tempóban, nem volt különösebb gondom semmivel. Korábban sem haladtunk gyorsabban, csak egybe olvasva tűnt úgy. Csak az lehet a gond, hogy nem mindenkit köt le ez a belső viszály/polgárháború téma, ami azért lassan de biztosan halad a vége felé. :)

blackronin

61:
http://www.mangabird.com/shingeki-no-kyojin-61-index?page=0

Végre egy értékelhető fejezet, amiben VALÓBAN normális tempóban mennek a dolgok és nem kell a szövegek 3/4-ét átpörgetnem.
Reméljük, hogy még 1-2 fejezet és visszatérünk a Titan vonalra.
Ez a polgárháborús dolog egyáltalán nem jött be eddig, a mangaka borzasztóan vontatottan és unalmasan csinálta meg.

gerey

61
Pár chp. és valszeg a MC is előkerül. Akkor talán egy új arc is kezdődhetne, mert ez a belső viszály elég lapos lett, többet vártam volna egy "vér nélküli" hatalomátvételnél.

blackronin

62
http://www.mangabird.com/attack-titan-62?page=1

Végre egy újabb értékelhető fejezet hosszú idő óta.
Talán érdekes lehet ez a manga megint a csaknem 10 hónapnyi tökölés után...

blackronin

#51
63:
Kijött
http://www.mangabird.com/attack-titan-63-titan?page=0

A fejezet érdekes volt, sok dolog kiderült.
Reméljük, hogy a mangaka a Titánokra fókuszál a sorozat végéig (ami annyira nincsen messze, mert a hírek szerint 17-18 kötetes lesz az egész, most pedig a 14-iknél tartunk).
Ha lesz anime folytatás egyszer, akkor az 51-ik fejezetttől a 60-ig fejezeteket feldolgozó részeket biztosan ki fogom hagyni.

blackronin

64:
http://readms.com/r/attack_on_titan/64/2621/1

Nem panaszkodhatok, mert akciódús volt az új fejezet és a történet több kritikus részére is fény derült.
Csak így tovább, most már érdemes várni a folytatást.

blackronin

#53
65-66:
Haladtunk tovább a történetben, ami jó dolog.
Historia-ról kiderült, hogy nem annyira ostoba és naiv, mint amilyennek hittük.
Sőt végre Eren is összeszedte magát a végén... ideje volt már!
Elvégre ő a főhős vagy mi...  :P

Egy kis megjegyzés:
A mostani fejezetek messze jobbak, mint amik a polgárháborúról szóltak (azok színvonaláról ne is beszéljünk), de a manga számomra már egy jó ideje lecsúszott a "ez nagyon érdekel!" kategóriából (ami nagyjából az 50-ik fejezetig tartott nálam) a "néha ránézek, hogy hol tart a manga" szintre...
A történet még elmegy, de sok szempontból teljesen más irányt vett az egész, mint amit reméltem.
Még érdekel, de már messze nem olyan szinten, mint régen.

fema

Quote from: blackronin on 2015-02-09, 12:39:57
A mostani fejezetek messze jobbak, mint amik a polgárháborúról szóltak (azok színvonaláról ne is beszéljünk), de a manga számomra már egy jó ideje lecsúszott a "ez nagyon érdekel!" kategóriából (ami nagyjából az 50-ik fejezetig tartott nálam) a "néha ránézek, hogy hol tart a manga" szintre...
A történet még elmegy, de sok szempontból teljesen más irányt vett az egész, mint amit reméltem.
Még érdekel, de már messze nem olyan szinten, mint régen.

Én azért bízok benne, hogy még jó lesz. Talán letudtuk a sok unalmas politikai maszlagot, megalapozta magának a történetet, most pöröghetnek az események.
Őszintén szólva, én nem is emlékszek az utóbbi jó néhány fejezetre (és kedvem sincs újraolvasni).

Ha ezt a "mentalitást" veszi fel a történet, örülni fogok. Utolsó egypár ch nagyon rendben volt.

blackronin

Quote from: fema on 2015-02-10, 11:35:16
Én azért bízok benne, hogy még jó lesz. Talán letudtuk a sok unalmas politikai maszlagot, megalapozta magának a történetet, most pöröghetnek az események.
Őszintén szólva, én nem is emlékszek az utóbbi jó néhány fejezetre (és kedvem sincs újraolvasni).

Ha ezt a "mentalitást" veszi fel a történet, örülni fogok. Utolsó egypár ch nagyon rendben volt.
Az biztos, hogy a mangaka NAGYON mellényúlt a belső politikai maszlagos 10-11 fejezettel.
Sok szöveg és dögunalom, meg Eren szerencsétlenkedése kiszívta belőlem a lelkesedést.
Maximum 2 fejezetet kellett volna rászánni és menni tovább a Titán vonalra, ahol jelenleg is tartunk (vagy legalábbis ez kezd fontossá válni).
A tehetetlen és hataloméhes korrupt uralkodót, meg a tanácsadóit, valamint a Reiss család történetét be lehetett volna mutatni ezerszer érdekesebben is...

blackronin

67
Jó fejezet volt, végre lesz egy kis régi időket idéző Titán harc is.
Visszajutottunk hosszú idő után a pince kérdéséhez is, amivel kapcsolatban jó lenne már válaszokat kapni.

fema

Quote from: blackronin on 2015-03-06, 13:24:34
67
Jó fejezet volt, végre lesz egy kis régi időket idéző Titán harc is.
Visszajutottunk hosszú idő után a pince kérdéséhez is, amivel kapcsolatban jó lenne már válaszokat kapni.
Ha azt vesszük, hogy előtte még most kezdődik csak a harc és nem is akármilyen ellenséggel, akkor azt hiszem, egy évet még simán várnunk kell a pincére.

blackronin

68-69
Ezzel lezártnak tekinthetjük ezt az egész polgárháború dolgot, nem?
Haladt a történet, de innentől lövésem sincs, hogy mit akar a mangaka a sorozattal.
Bármelyik irányba elindulhatunk:
A pince, a majom titán, Annie, titán falu, stb.

Magam részéről egy kicsit pihentetem a sorozatot.

Még elmegy, de már nem érdekel annyira az egész.

blackronin

#59
70-79
Hosszú hónapok után bepótoltam a fejezeteket.
Sokkalta élvezhetőbbek az események, köszönhetően annak hogy végre újra a titánok kerültek előtérbe és a fal visszafoglalása.